zoekt een KAS omantische kaarten Eet gezond en rust even goed uit Woningbrand in Dirksland De macht SPORTPRUZEN remasco www.groothandelkoole.nl met bijbehorende grond (ca. 150 -200 m^), (Bij voorkeur een huurovereenkomst;.) www.asgobv.nl Q PASFOTO'S Abonneert U op Eilanden-Nleuws iL •mf- Jta'; www.csgpm.nl Perwlj'l u wachP il Voor activiteiten rond het vak Praktijkleren en voor onderzoek in het kader van het vak Natuur, Leven en Technologie. Neem contact op met dhr. A.J. van Heest of dhr. A. Knuist (0187-482745 info(S)csgpm.nl) GEEFJEVALENTIJNEEN CACHAREL AMOR AMOR BOEKET J. f-aeharel Bloemenhandel Warmte in de winter N. A. van Kempen agr. taxaties en bemiddeling bedrijfstaxaties grondzaken plansciiade onteigening 'RMT ^■I^Li^ Afvalservice ^3^^&^ Goeree Overflakkee BV J>mm Tel. (0187)657054 INZAMELDEPOT MET WEEGBRUG Dagelijks geopend van 7,00-17.30 uur Zaterdags van 8.00-12.00 uur www.wielewaal.n Zondag 15 februari -18.30 uur WELKOM-DIENST Doopsgezinde Gemeente Ouddorp Dorpstienden 3 voor huwelijk Gebr. De Waal BV Drukkerij (0187)47 10 20 Kring-apotheek adviseert bij verkoudheid: Weerstand Luchtwegstelsel Temperatuurverhoging 'n Kennis vammen heit 'n onderzoek gezieje - van Zembla ofzoiejts, et was op de teevee - naer macht van B in W's, hier zag je dat van drieje Et dorde voorbeeld was 'n zaek in Ódstfïakkee Och mensen nog an toe, et was om van te iezen Ik kreeg d'r kouwe van in doche: 't is gêên waer Marjae, de onderzoekers hadde d'r bewiezen zo as interne muiltjes van 'n ambtenaer Dat in 't gemêêntehuus zo'n ienge sfeer kon groeje! Wie was in dit gevecht de gróóte matjedoor? Kon daer. de raed z'n eige niet es mee bemoeje ofgawe B in W daer weineg ruumte voor? Et schient dat B in W's meraekel machteg binne Ze kenne vaore gae, daer worje beuzeg van Hoe konne ze zo'n macht an raoregheid verzinne? Ze hurende geweun 'n soort rechercheman! - Mar zukke cappriolen koste toch 'n straele want aok 'n affekaot heit zo z'n uurterief Jae, zoewte liejve Gèrret, wie zal dat betaele? Et vollek kriegtper slot de kosten op z'n lief! Ei is wrêêd jammer, ee, niet ienkeld van de centen mar aok van de verhoudiengs die bedurve bin D'n afstand zo vergróót van burgers tot regenten Hoe haele ze die schae in Oóstflakkee weer in f Gelokkeg hao ze daer 'n krootje ambtenaeren 'n Kleine Slimme Groep die naer meniejren zoekt omjuust voor de gemeente kosten te bespaeren Meschien dat heulie al successen hao geboekt Maartje van Melissant Ms Mau rits higLJ^:l!W' Maak kans op een leuke Parfumeriebon! ijffi TE BESTELIEH BIJ UW EURorioRisr dloemist Niet vergeién, f 4 februari Vatentijhsdlagl Dijkstelweg 28 3253 TB Ouddorp Tel. (0187)6815 78 Heeft u onze zorg niet nodig, maar wel belnoefte aan warmte tijdens de donl<ere dagen? Prettig gezelschap, uitstapjes, mooie boswandelingen en een glas wijn de wintervakanties van het Nederlandse Rode Kruis. Bel of kijk op onze website voor meer informatie. Het Nederlandse iJk Rode Kruis Helpt Direct Het Nederlandse Rode Kruis Bijzondere vakanties Telefoon: 070 44 55 888 |<>- E-mail: vakanties@redcross.nl ww/w.rodekruis.nl cn,™„„ Voor. beëdigd makelaar taxateur Postbus 7, 3248 ZG Melissant Tel. (0187) 60 26 14 Fax'(0187) 60 39 04 Email: vankempentaxaties@wanadoo.nl L/VIV Tel. (0187)489025 WIST U DAT Afval de basis is van een nieuw product. WIST U DAT Afvalservice Goeree Overflakkee BV al uw afval in containers inzamelt en u het ook zelf bij Afvalservice Goeree Overflakkee BV kunt brengen, groot of klein u bent welkom. WIST U DAT Afvalservice Goeree Overflakkee BV ook het adres is voor al uw zand, grind en schone compost. Van der Waalsweg 29, 3241 ME Middelharnis VRIJWILLIGERS VERPLEEGKUNDIGEN GEZOCHT! Stichting Wielewaal organiseert groepsvakanties en kinderthema- weken voor kinderen en jongeren met een beperking. De begeleiding is In handen van jonge, enthousiaste vrijwilligers. Met een tiener in een rolstoel naar de disco... Naar het pretpark met jongeren met ADHD of autisme... Een feestdag in een vrolijk thema organiseren voor kinderen met een beperking... Ervaar hoe leuk het is om een groep kinderen of jongeren een onvergetelijke tijd te bezorgen! Wielewaal zoekt vrijwilligers voor verschillende functies. Voor de functie verpleegkundige vragen wij een medische achtergrond en BIG-registratie, voor andere functies is geen speciale opleiding nodig. Je ontvangt vooraf uitgebreide informatie en een instructie. Iets voor jou? Lees verder op: zang: Kerkkoor Doopsgezinde Gemeente Orgel: Jan leeuw Voorganger: Ds. J. Smink Deze Welkom-Dienst wordt, evenals alle kerkdiensten u...^^ uitgezonden via Radio Goeree Lokaal A Ether 105.6 FM -Kaben05.9FM f «BAS R DIRKSLAND - In een woning aan de Tramweg te Dirksland bleek dinsdagmorgen even na kwart over negen brand te zijn jiïtgebroken. Omdat de vlam men nat het dak sloegen werd de melding al snel na de eer ste melding opgeschaald naar 'middelbrand', waarop naast de brandweer van Dirksland ook die van Melissant werd gealarmeerd. Ook werd een hoogwerker ingezet. Doordat de brand hiet van buitenaf maar vanbinnen uit werd bestreden, was het vuur snel onder controle en kon wor den voorkomen worden dat de brand zich verder uitbreidde. De schade aan de woning is echter aanzienlijk. Foto: Wim van Vossen Fotografie De winter loopt langzaam ten einde, maar een kou- tje is nog altijd snel gevat. Echt ziek voelen we ons niet als we verkouden zijn. Onze weerstand neemt flink af, dus wat niet is kan nog komen. Gezond eten en goed uitrusten, dat is wat de Kring-apotheek daarom adviseert. Te genezen door medicijnen is verkoudheid niet. Door voldoende rust te houden, kan de lichamelijke toestand wel stabiel blijven. Ga dus op tijd naar bed. Zorg ook dat er gezond gegeten en voldoende gedronken wordt. Met een goede lichamelijke gezondheid kunnen verkoudheidsklachten snel afnemen. Verkoudheid kan echter alleen 'uit zichzelf' overgaan. Geneesmiddelen werken alleen ter bestijding van symptomen zoals pijn en lichte koorts. Een volwassen Nederlan der wordt gemiddeld vier keer per jaar verkouden. Vaak is daar niets tegen te doen. Het virus wordt door de lucht verspreid of door lichamelijk contact, bijvoor beeld door het schudden van handen. Dat de één verkou den wordt en de ander niet heeft te maken met de licha melijke conditie. Iemand is extra vatbaar voor verkoud heid als de weerstand door oververmoeidheid of slechte voeding is verminderd. Kin deren kunnen zes tot twaalf keer per jaar verkouden zijn. Verkoudheid lijkt veel op griep, maar is wel degelijk iets anders. De ziektesymptomen die griep kenmerken, blijven uit. Ondanks het feit dat ver koudheid de weerstand aan tast, is deze vaak onschuldig. Als een verkoudheid echter langer dan twee weken duurt of gepaard gaat met hoge koorts, is het verstandig om een arts te raadplegen. Het virus dat verkoudheid veroorzaakt, nestelt zich in het bovenste deel van ons luchtwegstelsel. Het mense lijke lichaam maakt daar in verkouden toestand flink veel slijm en snot aan. Door te hoes ten en te niezen probeert het lichaam dit af te voeren. Het is een manier om virussen en bacteriën het lichaam uit te werken. Echt ziek voelen we ons meestal niet als we verkou den zijn, maar onze gezond heid vraagt wel om gezonde voeding en voldoende rust. Het verkoudheidsvirus is zeer besmettelijk. Het verspreidt zich snel in ruimten waar mensen dicht bij elkaar zitten en waar slecht geventileerd wordt. Trein, bus, klaslokaal en kinderdagverblijf kunnen een bron van besmetting zijn. Als u verkouden bent, is het daarom belangrijk goed op de hygiëne te letten, zodat u mensen in uw omgeving niet besmet. Het gebruik van papieren zakdoek jes is vanuit hygiënisch oog punt beter dan een katoenen zakdoek. Was vooral ook uw handen goed! Verkoudheid kan naast hoes ten en niezen gepaard gaan met een verstopte (loop)neus, lichte temperatuurverhoging van het lichaam, keelpijn, hoofdpijn, oorpijn, tranende en jeukende ogen, pijnlijke lymfeklieren in de hals, koorts uitslag en verlies van smaak en reuk. Bij patiënten met astma of chronische benauwdheid en bij zuigelingen kan extra benauwdheid optreden. Door een verkoudheid kunnen ook de kaak- en voorhoofdsholte ontstoken raken. Hiervan kun nen kies- en hoofdpijn weer het gevolg zijn. Sarah houdt van Bas. Dankzij hem heeft ze zich kunnen omscholen tot ondernemer. Waardoor ze als nierpatiënt, ondanks dat ze dagelijks moet dialyserén, tóch kan blijven werken. Bas is donateur van de Nierstichting. Word ook donateur. www.nierstichting.nl NIERSTICHTING GEEFT TOEKOMST.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 10