Drogist verstuurt een half miljoen pakketjes 'Geen mooi eiland?' Wmo-adviesraad teleurgesteld over communicatiestoornis Verrassend raadsdebat kan leiden tot gemeenschappelijk standpunt in kwestie samenwerken en/of herindelen Met de bus van Herkingen naar bewe^enïr Dirksland en terug: 2 uur reizen ss^ll^soos Imabo Esselink opent deuren •l^"^ Drogisterij net Bijeenkomst Reumapatiënten vereniging Met.de PCOB in de Trans- siberië Express Hobbybeurs met workshops Opgave belasting service FNV Bloemen- workshop Workshop sieraden maken minuten Schaatsen met ZAJW Bingo in de Victoriahal Valentijnsbingo EIIAI1DB1.I1IEUW5 Applaus Goedereede Niks raadsbesluit Perspectief Argumenten Dictaat Speciale showroom Hörmann-deuren Imabo Esselink heeft sinds kort een speciale showroom voor Hörmann- deuren. De Duitse markt leider heeft tegenwoordig ook prachtige voordeuren in het assortiment. Deze zijn ook te zien bij Imabo Esselink in Middelharnis. PAGINA 6 DINSDAG 3 FEBRUARI 2009 STELLENDAM - Drogisterij, net verkoopt sinds 1999 dro- gisterijartikelen via internet en nam onlangs de 500.000'= bestelling in behandeling. "Do{)r de nieuwjaarsdrukte liet de 500.000' bestelling niet langer op zich wachten", zegt directeur Santifort. Om deze gebeurtenis niet ongemerkt voorbij te laten gaan werd deze klant ontvangen en ver rast met een reischeque en een bos bloemen. De winnaar bleek al jaren een trouwe klant te zijn. Toen hij op de hoogte werd gebracht was hij aange naam verrast. "Ik win norinaal gesproken nooit iets", zei de heer Geerlof. Een bestemrning voor de reischeque heeft hij al. "Ik houd niet zo van kou en wintersport, dus ik zoek lekker de zon op". Na een rondleiding en een kopje koffie met gebak werd de cheque overhandigd door verkoper Tom van Brus sel. Dat het concept van het online aanbieden van drogiste rij artikelen werkt, is inmiddels wel gebleken. Drogisterij.net verstuurde meer dan een half miljoen bestellingen naar ruim 30 verschillende landen. DIRKSLAND - De gemeenten op Goeree- Overflakkee werken aan een 'intergemeentelijke structuurvisie' met daarin de gewenste ruimtelijke ontwikkelingen. Een kom pasnotitie was er al, nu is er een koersnotitie en er komt nog een keuzenotitie. De koersnotitie, het sluit stuk van de verkennings fase, kwam donderdag ter sprake in de gemeente raad van Dirksland. Door Kees van Rixoort "Het voelt treurig", zei Jos Toes (Christenunie). "Het is net of dit geen mooi eiland is. Er moet van alles gebeuren. We hadden van Goeree-Over- flakkee ook een Vogelaarwijk kunnen maken. Het gaat wel om essentiële keuzes voor de toekomst. Willen we Goeree- Overflakkee opstomen in de vaart der volkeren, dan moe ten we meer doen dat alleen dit. Dit zijn allemaal kleine dingetjes." "Wat mij ergert", sloot PvdA- er Peter Keuker aan bij de opmerking van Toes over de Vogelaarwijken, "is dat er veel geld naar de grote steden gaat voor de herontwikkeling van verpauperde wijken en niet naar het landelijk gebied." VVD-er Henk Zwanenburg zei iets essentieels te missen in de koersnotitie: de noodzaak dat hoger opgeleide jongeren op het eiland komen of blijven wonen. "Het is belangrijk voor onze samenleving om deze categorie aan je te binden. We hebben hier jóngeren en we hebben hier ouderen, maar de middenmoot verdwijnt." SGP- er Daan Markwat hield, zoals eerder, een pleidooi voor betere ontsluitingswegen. "Mobiliteit heeft een relatie tot bijna alle onderwerpen in deze notitie. Het is een lijvig rapport, maar het woord mobiliteit valt maar twee keer. Wat me verbaast is dat we wel de aanleg van de A4 naar de Beneluxtunnel steu nen, maar niets lezen over de verbreding van de N57." DIRKSLAND - Op 16 februari is er in het Ziekenhuis Dirks land een bijeenkomst van de Reumapatiëntenvereniging Goeree-Overflakkee e.o. Deze avond zullen 2 ergotherapeu ten uit de regio uitleg geven over hun beroep en wat zij voor reumapatiënten kunnen betekenen. Ergotherapie stelt mensen in staat de dagelijkse dingen in hun eigen omge ving te doen, ondanks ziekte, beperking of handicap. Reu mapatiënten lopen regelmatig tegen dingen aan die niet meer lukken, zwaar zijn of die ze niet meer mogen doen. Een ergo therapeut kan adviezen geven over hoe dit mogelijk op een andere manier nog wel kan. Eventueel kunnen ook hulp middelen geadviseerd wor den. De ergotherapeuten die deze avond zullen verzorgen zijn Tanja Ista en Eline van den Bos. Zij zijn sinds 1 janu ari werkzaam in hun praktijk erGO Careyn in Stellendam en leveren van hieruit ergothera- peutische zorg, bij voorkeur bij de mensen thuis. Iedereen is op 16 februari welkom in het restaurant van het ziekenhuis te Dirksland. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Mocht u deze avond verhinderd zijn, maar toch graag informatie willen ontvangen over ergo therapie dan kunt u contact opnemen met praktijk erGO, e-mail ergo.stellendam@ careyn.nl, tel. 06-10557184 of 06-10557185, of u kunt contact opnemen met de reumapatiën tenvereniging, e-mail rpvgo@ uni-one.nl, tel: 0187-651661. MIDDELHARNIS - Op maan dagmiddag 16 februari a.s. gaan de leden van de Prot. Chr. Ouderen Bond (PCOB) in woord en beeld op reis met de Transsiberië Express. Onder leiding van mevrouw Riet Brugman-Schouten uit Zwijndrecht voert deze tocht van in totaal zo'n 11.000 km o.a. dwars door Rusland naar Oost-Siberië. De bijeenkomst waarin u deze reis middels een presentatie kunt meemaken, begint om 14.00 uur en wordt gehouden in verenigingsge bouw De Hoeksteen aan de Ring te Middelharnis. Over weegt U om lid te worden en wilt U eerst kennismaken met de PCOB, dan bent U deze middag eveneens hartelijk welkom. Voor meer informatie over de PCOB kunt u bellen naar 0187 484381 of kijken op website www.pcob.nl. MIDDELHARNIS - De gemeenteraad van Mid delharnis kon donder dagavond geen besluit nemen over de aange paste WMO-verordening. Het onderwerp werd van de agenda gehaald omdat zowel bij het college als bij de raad noodzakelijke toelichtende informatie ontbrak. Dat was pijnlijk en daarom was de heer Van Gurp namens de Adviesraad WMO naar het gemeentehuis geto gen om als inspreker zijn teleurstelling over deze gang van zaken te uiten. Eerst mondeling en daar na schriftelijk hebben wij als adviesraad reacties op het dossier gegeven en in januari ingediend bij de gemeente Dirksland die dit project eilande- lijk coördineert. Wij heb ben er bijzonder hard aan gewerkt om alles tij dig aan te leveren en nu kan de vaststelling niet plaatsvinden verzuchtte Van Gurp. Door Jaap Ruizeveld Wethouder Wesdorp vertelde dat hij wel was ingelicht over de mondelinge reacties, maar dat de aanvullende schriftelij ke info hem niet had bereikt. De raadsfracties waren niet gelukkig met deze gang van zaken. Haffert (ABB) vroeg of het een optie zou zijn om voortaan alle adviezen en reacties gelijktijdig aan de vier gemeenten te zenden. Evenals in de raad van Goe- dereede was er in de eindfase weinig discussie meer over het project Centrum Jeugd en Gezin. Alleen Vreugde (VD78) wenste het project een goede toekomst. Hij was blij met de prestaties die tot nu toe waren geleverd, maar gaf ook aan dat er nog heel wat werk ver zet moet worden voor de start deze zomer. De Vos (VDB 78) wil de vinger aan de pols houden ronij de ambulancezorg op het eiland. Hij informeerde naar over schrijdingspercentages van aanrijtijden, de inzet van de huidige twee extra ambulan ces op werkdagen alsmede de verdeling over Voorne en Put ten en Goeree-Overflakkee. Omdat er na een halfjaar een evaluatie volgt, werd besloten met vervolgvragen hierop te wachten. Applaus aan het eind van de vergadering voor burgemees ter Hommes. Zij dankte voor het vertrouwen dat ze kreeg van college en raad geduren de de afgelopen tien jaar in Middelharnis. Zij constateerde dat met respect voor de eigen bevoegdheden, signalerend de eigen wijze van invulling, de scheidslijnen tussen raad en college in het veranderde systeem van monistisch naar dualistisch waren verdwe nen. Zij was blij met de goe de sfeer, de overleggen. "Dat alles in een open mind. 'We doen het samen' werd de lijf spreuk, in het belang van de inwoners. Ik ben daar trots op". Als voorbeeld van die goede opzet en samenwerkmg noemde mevrouw Homes het groeiende proces naar de vast stelling van de Toekomstvisie Middelharnis. "Een dossier dat draagvlak kreeg en met goede tussentijdse aanpas singen, veel kan betekenen voor de ontwikkeling van de gemeente en in regionaal ver band eilandbreed". De raad van Goedereede heeft zeer positief gereageerd op het initiatief van Oostflakkee, vermeld in een brief aan alle eilandgemeenten. Oostflak kee verzoekt, van uit zijn wens om zelfstandig te blijven, in te stemmen met onderzoek naar één organisatie met een passende bestuursvorm in het proces toekomstige bestuurs structuur op het eiland. Dit standpunt zou benadrukt moeten worden in de gesprek ken met de commissie Schutte. De raad van Goedereede praat 19 februari in een extra open baar debat over het heikele onderwerp. De raad stelt zich op het standpunt dat onder ling overleg om te komen tot een eensluidende visie op de beste bestuursvorm, de groot ste kan biedt op succes. (Gelet op het amendement raads besluit in Middelharnis, is de insteek die Oostflakkee aangeeft en door Goedereede wordt toege juicht, hiervan een afwijkende interpretatie. Maar een zorgvul dig uitpluizen van de meest recente standpunten kan wellicht toch tot een perspectiefrijke inbreng leiden aan de commissie Schutte. Dit als de gemeenten elkaar op basis van het brede onderzoek met argumen ten voor en tegen samenwerking en herindeling kunnen vinden, red.) HERKINGEN - Op 14 februa ri a.s. wordt in 'Ons Huis, Kaai- dijk 26 te Herkingen van 10.00- 15.00 uur een Hobbybeurs met workshops gehouden. Op de beurs wordt o.a. verkocht 3d materiaal, scrapbook materi aal, geborduurde handdoeken, kaarten en sieraden, en er zijn workshops Kaarten maken, Scrapbook maken. Sieraden maken en Make up. Wie meer wil weten, kan bellen naar Joke van der Veer (0187 669826) of naar Jannie Vroegindewey (06 20011866). Tot vrijdag 27 februari (behal ve op de donderdagavonden) van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdagochtend 28 februari van 10.00 tot 13.00 uur kunt u zich opgeven via 06-51675214, alleen telefonisch. Geen berich ten verzenden! SOMMELSDIJK - Op woens dagavond 18 februari wordt bij wijkvereniging De Zwaluw te Sommelsdijk een workshop gegeven met bloemen en plan ten, waarmee een mooi bloem stuk zal worden gemaakt, dit o.l.v. Carola Verbeek van Carola's bloemenservice uit Oosterland. Deelname aan de workshop kost 20, incl. een kopje koffie. De zaal gaat om 19.00 open, de avond begint om 19.30 uur. Deelnoners moeten zelf een mesje en een snoeischaartje meenemen. Opgave vooraf is verplicht i.v.m. de aanschaf van de beno digde spullen. Opgeven kan bij Angelina, tel. 0187-484941, of Ellen, tel. 0187-481737. MIDDELHARNIS - De Raad van Middelharnis zal bij de provinciale advies commissie Schutte aange ven dat voor- en nadelen van samenwerking en her indeling naast elkaar moe ten worden gezet om tot een goede besluitvorming te kunnen komen. Alleen een uitgebreid onder zoek naar samenwerking en herindeling wordt als gemeenschappelijk stand punt aangemerkt. Deze uitspraak, verwoord in een amendement op het collegevoorstel om in te stemmen met de conclusie van Gedeputeerde Staten zoals opgenomen in haar brief yan begin januari, wordt aan de raden van Goedereede, Oostflakkee en Dirksland aangereikt. De raad van Middelhar nis neemt de brief van GS voor kennisgeving aan en wacht de resultaten van het onderzoek van de commissie Schutte af. In de komende periode staat de raad daarnaast positief ten aanzien van de uitno diging van de raad Oost flakkee om - eilandbreed - informeel te overleg gen over hetgeen bindt en scheidt, zoekend naar gezamenlijkheid. Dit alles op basis van het aangeno men amendement. Door Jaap Ruizeveld OUDE-TONGE dag 5 maart a.s. kunt u in het J Infocentrum, Bernhardstraat 27 te Oude-Tonge een ketting of een armband maken. Deze workshop sieraden maken duurt van 9.00 tot 11.30 uur. Deelname kost 8 a 16, afhankelijk van de kosten van het materiaal. Koffie of thee is inbegrepen. LT kunt zich aanmelden tot 4 maart bij de SWO, tel. 641344. Middelharnis beleefde, in de laatste officiële werkvergade ring onder leiding van burge meester mevrouw Hommes, een boeiend debat. Met inter rupties, moties en een schor sing. Niet verwonderlijk want het ging over de bestuurlijke toekomst op het eiland. Een proces dat door GS stevig is T^Jaange^et -nadat de genieën'- Op donder- f ten er, op de afjgesprokcjj, tijd niet in waren geslaagd om tot een eensluidend standpunt te komen. Verrassend was, als gold het de strijdbaarheid van eilandelijke musketiers, één voor allen, allen voor één, dat de raadsleden via het amen dement aangaven de regie in het voortsnellende proces te willen behouden of terug te venverven. Met een una niem besluit, 16 stemmen voor (VVD'er Osinga was afwezig), gaf de raad een onverwacht signaal af GS schreef in de brief van 6 januari dat, mede gelet op de besluiten van de raden van Middelharnis en Dirksland, dit college geneigd was te veron derstellen dat de vorming van één gemeente Goeree-Over flakkee per 2012 het meest gerede toekomstige eindbeeld lijkt te zijn. Die veronderstel ling wilde de raad Midelharnis echter snel van tafel hebben. Men had over dit onderwerp immers geen besluit geno men. De raad heeft slechts in 2007 op basis van een CDA -motie het college opgedragen een verkenning uit te voeren naar eilandelijk samengaan en of samenwerking, waarbij de argumenten pro en contra moesten worden voorgelegd. In 2008 kwam het onderwerp nog eens ter sprake. Toen als gevraagd onderzoek naar de best mogelijke bestuursvorm. Het college ging op pad. Sprak met de andere gemeenten, maar slaagde er niet in om de opdracht met gewenste gege vens te presenteren. Dus niks geen raadsbesluit zoals GS schrijft, zei de raad. Politiek vuurwerk. Raadsleden luisterden naar elkaar. Haakten in met standpunten en eigen visies en zochten naar geza menlijkheid. Luisteren deden overigens ook de toeschou wers op de tribune, onder wie de fractieleiders van VVD (Van der Meer), Polie (VGB) en het CDA-lid Pijl uit de gemeente Goedereede. Donderdag 19 februari vindt daar een open baar debat plaats over de Jbestuurlijke toekomst en met de uitkomst van het raadsde bat i;i Middelharnisop zak opent dit wellicht perspectief op de Kop van Goeree. Want GS heeft naast haar conclu sie voor herindeling als meest gerede toekomstige eindbeeld vermeld dat van deze conclusie kan worden afgeweken als de commissie Schutte constateert dat alle vier gemeenten alsnog tot een eensluidende alterna tieve oplossing besluiten. Een oplossing die recht moet doen aan de bevindingen van de bestuurskrachtonderzoeken en het regionaal onderzoek 2007. Van Dam (SGP) opende de lan ge rij sprekers. Op grond van kaders en randvoorwaarden, zoals verkiezingsprogramma, strategische bestuurskwali teiten, standpuntbepalingen van GS en gemeenten en de onderschreven CDA-motie Midelharnis, vond hij dat de Provincie ei^ veel haast heeft. "Wij willen een besluit kunnen nemen op basis van ai^umen- ten en het afwegen van voor- en nadelen. Belangrijke items beschouwend zoals identiteit, voorkeur voor zelfstandigheid, gelet op ons verkiezingspro gramma, maar ook signale rend dat strategische bestuurs kwaliteit, eilandelijk gezien, te kort schiet voor aanpak van toekomstige vraagstukken. Denk aan leeftsaarheid kleine kernen. Het bestuurskrachton- derzoek in de vier gemeenten heeft dat, bij de één meer dan bij de ander, aangetoond". Van Papeveld (CDA) gaf nog eens toelichting op de beweegreden van de destijds ingediende en raadsbreed gesteunde motie. Wij neigen naar herindeling als beste invulling voor de bestuurlijke toekomst. De vierde variant in de recent nóg aangereikte situ atieschets Goeree-Overflakkee, één ambtelijke organisatie en daarbij de bestuurlijke para plu zoeken, steunde hij niet. Het CDA begrijpt dat GS niet langer wilde afwachten en de commissie Schutte met een onderzoeksopdracht introdu ceerde. Van Mourik (VVD) wacht het lopende onderzoek af alvorens uitspraken te doen. "Dat wij herindeling boven aan de lijst hebben staan, hebben wij eerder al gemeld", zei'hij." Mevrouw Vermeulen (PvdA) vond het goed dat de provin cie tot het zetten van stappen is overgegaan. Zij is benieuwd naar de resultaten van de gespreksronden van de com missie Schutte. Van Papeveld en Van Dam debatteerden vervolgens over de CDA-opmerking dat de tijd voorbij lijkt om nog te kun nen uitgaan van het bereiken van overeenstemming. "In alle voorgaande periodes zijn we niet dichter bij elkaar gekomen, dat is realiteit, daarop is onze opmerking gebaseerd", zei Van Papeveld. Fractieleider Haffert (ABB) had zich ook stevig op het debat voorbereid. Hij sprak van een door GS opgelegd dic taat. "Dat moeten we afwijzen. De inmenging van het provin ciebestuur is op dit van moment van onderzoek voorbarig. De tijdsdruk is niet acceptabel". In twee moties gaf hij deze onvrede aan en vroeg hij om een duidelijke onderbouwing met voors en tegens bij eilan delijke samenwerking. Haffert reikte mogelijkheden aan voor bestuurlijke invulling, waaron der een variant met vier deelge meenteraden bij oprichting van één eilandelijke gemeente. De Rover (ChristenUnie) tornde niet aan de bevoegd heden van de provincie, maar hij wenste alleen op basis van onderbouwde argumenten een besluit te nemen. Vreugde (VD78) kon zich verenigen met de stappen van GS. Hij vreesde dat toekomstige pro blemen moeilijk te behappen zouden zijn. Wel gaf hij aan dat zijn fractie vooral de identiteit van de dorpskernen overeind wil houden. "Een sterk bestuur kan voordelen opleveren". Naarmate de discussie vorder de, groeide de wens naar één heid in verscheidenheid steeds meer. Met een tekstaanpassing van één van de moties van ABB, na kort fractieoverleg in schorsing, werd unaniem geko zen het uitgebreide onderzoek, met argumenten voor en tegen, om een gemeenschappelijk standpunt te kunnen bereiken. Ook samenspraak, informeel eilandbreed raadsoverleg en dat alles pp basis van de tekst van het'amendenneitt. Geen' Poolse landdag maar serieus aan de slag, kijkend wat samen alsnog bereikt kan worden om op de tafel van de commissie Schutte te leggen. NIEUWE-TONGE - Zaterdag 14 februari gaat het Zaterdag avond Jeugdwerk te Nieuwe- Tonge schaatsen in Breda. Om 13.00 is het verzamelen bij het gebouw van de postduivenver- eniging aan de Westdijk. Deel name kost 5 p.p. Opgeven kan t/m woensdag 11 februari via website www.zajw.nl. DIRKSLAND - De Stichting Verenigd In Kracht houdt donderdag 19 februari een bingoavond in de Victoriahal, Philipshoo^esweg 57 te Dirks land. Er zullen acht rondes en twee superrondes worden gespeeld. De avond begint om 19.30 uur, de deuren gaan ^open om 19.00 uur. Iedereen is hartelijk welkom. MIDDELHARNIS - De bingo commissie van het Ouderen werk te Middelharnis houdt zaterdag 14 februari een Valen- tijnsbingoavond voor jong en oud. Iedereen is vanaf 19.00 uur welkom in het wijkcentrum aan de Doetinchemsestraat 27. De eerste ronde begint om 19.30 uur Deelname aan de tien ronden Bingo kosten 6, de koffieronden (2x) kosten 0,50 per stuk. Ook wordt er een superronde gespeeld voor 1,50 en een vluggertje met grote prijs voor 1. Deelne mers kiezen zelf waaraan ze meedoen. Het wijkcentrum is rolstoeltoegankelijk. Een kopje koffie of thee wordt gratis aan geboden. DIRKSLAND - Zes kilo meter, meer is het niet tussen Herkingen en Dirksland. Maar ben je aangewezen op het open- baar vervoer, trek dan maar twee uur uit voor een retourtje. Inwoners van Herkingen zonder auto die naar het zieken huis, het gemeentehuis of I de tandarts moeten, zit- i ten er maar mee. Hun bus vertrekt één keer per uur en gaat via Nieuwe-Tonge naar Middelharnis. Daar kunnen ze overstappen op de bus naar Dirksland. Raadslid en inwoner van Herkingen Henk Huber pleit voor verandering. Door Kees van Rixoort "Het is belachelijk dateen afstand van zes kilometer niet in minder dan een uur overbrugd kan worden door het openbaar vervoer", aldus Huber. "Ik pleit voor recht streeks openbaar vervoer naar Dirksland, met aansluiting naar Middelharnis en Rot terdam. De regiotaxi is geen alternatief: veel te duur voor mensen die geen indicatie heb ben." Na een uitgebreide dis cussie, donderdagavond in de gemeenteraad van Dirksland, zullen Burgemeester en Wet houders de balans opmaken en een vervolg voorstellen. Moge lijk zal een enquête onder de inwoners van Herkingen over de wenselijkheid van en de behoefte aan een directe bus verbinding een rol spelen. Huber bood aan de formulie ren persoonlijk bij iedereen in Herkingen te bezorgen en weer op te halen. Het openbaar vervoer is geen taak van de gemeente, moest Huber toegeven, maar de wet houder zou in Den Haag, bij de provincie, wel meer zijn best kunnen doen om op dit gebied iets voor elkaar te krijgen. "U moet op uw poot gaan staan bij de provincie", kreeg wet houder Gerrit Robijn (PvdA) te horen van het raadslid uit Herkingen. Robijn zei dat het openbaar vervoer tussen Herkingen en Dirksland regelmatig aan de orde is gekomen in het overleg met de provincie, bijvoorbeeld in de vorm van de suggestie om een belbus in te zetten op het traject. "De provincie is tegen", aldus de wethouder, "omdat uit reizigersonderzoek blijkt dat er tevredenheid is over de huidige 1-uursverbinding. Veel mensen uit Herkingen reizen naar Rotterdam en niet naar Dirksland. De reizigers zijn uiterst tevreden. Toch heb ben we een extra belbus tus sen Herkingen en Dirksland bepleit. De mogelijkheid is er, maar dat kost extra geld en de provincie heeft daar geen mogelijkheden voor. Een aan vullend budget is onbespreek baar. Als de gemeente het zelf zou betalen, kost dat volgens een globale schatting van Arri- va (de busmaatschappij, red.) 30.000 euro per jaar." Wordt vervolgd. OUDDORP - Op woensdag 18 februari heeft de SWO Annie Doornheim uitgeno digd bij de 55-H soos in de Dorpstienden in Ouddorp. Zij is MbvO docente en laat u kennismaken met verschillen de bewegingsvormen in 2 les sen van 30 minuten. De eerste les begint om 14.00 uur, na de pauze start de tweede les, waarin weer andere bewegin gen aan bod komen. Het gaat hierbij niet om de prestatie, gezelligheid staat voorop. Meedoen kost 2. Op woens dag 25 februari is er geen soos en koersballen i.v.m. de voor jaarsvakantie. Hörmann is al meer dan vijftig jaar toonaangevend met haar garagekanteldeuten en sec- tionaaldeuren. Beide vinden hun weg naar de particuliere en bedrijfsmatige markt. Alle modellen en uitvoeringen zijn in de nieuwe showroom van Imabo Esselink te zien. Die is nu de regionale specialist voor Hörmann. De fabrikant levert verschillende geïsoleerde en houten deuren in alle soorten en maten. Bij Imabo Esselink zijn alle modellen te zien. Alle deuren zijn van hoogwaardige kwaliteit. Nieuw in het assortiment van Hörmann zijn sectionaaldeu- ren met het uiterlijk van hou ten draaideuren. Wie niet beter weet, ziet twee houten deuren. Dit past binnen een trend in het hogere segment, waarin momenteel veel hou ten garagedeuren worden gebruikt. Hörmann heeft met voordeuren met het motief van garagadeuren en deurlui fels een andere noviteit. Het bedrijf gebruikt haar kennis en ervaring nu ook in dit segment. Ook het monteren en eventu eel demonteren en aanpassen van de deuren behoojt tot de mogelijkheden. Imabo Esselink is de regionale specialist voor professionals en parüculieren. Naast Middel harnis heeft het bedrijf ook een vestiging in Zierikzee, waar ech ter geen (deuren)showroom is. Voor meer informatie zie web site www.imaboessehnk.nl. SSJIÜKt 'ill'" TKIIIllli -.^ttaaoÉi;'

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 6