Wie helpt de Kookklup weer nieuw leven in te blazen? 300 leden voor SGP Goedereede Paul Kieviet geeft 42 e Bachconcert K N R N Drie palletstapelaars voor Webego LITIE EiiAnDEn-niEuws Kosten voor overgang naar andere GGD nog onbekend Schotejil wint Zwemmarathon en neemt deel aan 2 e Ëilandelijke Jeugdwedstrijd Jaarver. De Christenvrouw Zondag interkerkelijke G04REAL avond Activiteiten SWO Sparta verdienstelijk op 2-2 Nieuwe cursus hartreanimatie/ AED-training 0900-8844 EIIAIIDEtl-rilElJWS Bingo Potermaaltijd Cursus Frans OUDDORP - Als u mor gen getuige bent van een hartstilstand, wilt u dan hulpeloos toeschouwer zijn, of geoefend hulp verlener? Reanimatie is levensreddend, maar kan niet uit een boekje worden geleerd. Acties Griend eruit voor rode vuurpijl Snelheidscontroles Abonneert U op de vrijdageditie van Ellanden-Nieuws PAGINA 2 DINSDAG 3 FEBRUARI 2009 Stichting "De Klup", een onaf hankelijke vrijwilligersorgani satie die zich bezighoudt met het organiseren van vrijetijds besteding voor mensen met een verstandelijke handicap, is al geruime tijd op zoek naar iemand met een neus voor snelle kook- of bakrecepten en met affiniteit met bovenstaan de doelgroep, om op vrijwillige basis leiding te geven aan de 'Kookklup'. U geeft dan leiding aan vier vrijwilligsters en twaalf mensen met een verstandelijke beper king, doet de inkopen en de financiële verantwoording. En dat ééns in de maand op een dinsdagavond in Lunchroom Entréz te Middelharnis. Het lijkt heel wat, maar iemand met een redelijk gevoel voor het, bakken/koken van kleine gerechten en het inkopen van de ingrediënten daarvoor, moet dat makkelijk kunnen organiseren. Materiaal en voorbeelden(recepten) zijn royaal ter plaatse aanwezig. De beloning bestaat hoofdzakelijk uit de glunderende gezichten van de kookklupleden. Voelt u zich aangesproken of wilt u wat meer informatie, neem dan contact op met secretaris Cor Zuidwijk, tel. 486766, e-mail c.zuidwijk(5)chello.nl. Op zaterdag 7 februari jl. hebben twee ploegen van zwemclub De Schote jil in resp. Sliedrecht en Dirksland deelgenomen aan een halve marathon en de tweede wedstrijd van de jaarlijkse Ëilande lijke Jeugdwedstrijd met De Gooye en De Stelle. In Sliedrecht werd met onge veer een kilometer voor sprong een afstand van bijna 33 km winnend afge legd. Tijdens de Ëilande lijke Jeugdwedstrijd wer den ca. 30 persoonlijke records verbeterd en ruim 20 ereplaatsen behaald. Een tien zwemmers tellend team, bestaande uit Janiek de Boed, Danica Koedoet, Esmee Koedoot, Dennis Groen, Eldin Krijgh, Glenn Mijnders, Mar- tijn van Hoorn, Niels Albrechts, Sebastiaan Rosendaal en Lean- der Noordijk, hebben in Slie drecht op overtuigde wijze in 6 uur tijd een afstand van ca. 33 kilometer afgelegd. Met deze prestatie werd voor de tweede achtereenvolgende keer deze wedstrijd gewonnen. Splittij- den tussen 26-35 seconden ble ken dit keer opnieuw voldoen de over herhalingen van 50m vrije slag, die in beurten van tweetallen werden afgelegd. Tijdens de Jeugdwedstrijd in Dirksland waren er ruim 20 ereplaatsen te vieren. Eerste plaatsen waren er voor Jorian Tanis 1999) op de 50m rugslag in 46.70 en voor David Kieviet (1999) op de 50m schoolslag in 51.36. Femke de Gier (1999) won de 50m schoolslag in 48.29. Sanne Huijsmans (1995) won zowel de lOOm rugslag als de lOOm wisselslag. Haar tijden waren resp. 1.14.45 en 1.20.61. Björn Vogelaar (1996) zwom op de lOOm rugslag in 1.14.10 naar de winnende tijd. In de jongste categorie werd 25m gezwommen en was Luuk Kieviet (2001) bij de jongens op de 25m vrij (21.02) en 25m school (25.51) het snelst. Bij de meisjes zwom Sophie de Jonge (2002) op de 25m schoolslag (26.29) naar de snelste tijd. De estafette 4x 50m wisselslag werd gewonnen door Jeani- ne Ploos van Amstel (1993), Marie-Claire van Zoest (1995), Sanne Huijsmans (995) en Eli- se van Soest (1994) in een tijd van 2.32.04. Vermeldenswaardig zijn o.a. ook de resultaten van Isa Stoutjesdijk (1999) op de 50m rugslag met een p.r. van 5 seconden in 52.74 en Bern Sip- man (1999), die op hetzelfde nummer maar liefst 9 secon den verbeterde in een tijd van 58.14. Anna Smitsman (1997) verbeterde haar lijd op de 50m vlinderslag met ca. 6 seconden naar 53.14 en ook Odette Hol ster (1999) verbeterde haar vlinderslag met 5 seconden naar 49,61. Romy Vermaas (1998) verbeterde haar tijd op de 50m rugslag met 5 secon den en zwom 46.76. Sven Dub- beld zwom op de lOOm rugslag 10 seconden sneller in 1.47.26, terwijl hij op de lOOm wissel slag zelfs 11 seconden verbe terde met 1.44.07. Christelijk streekWad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag tiuis-aan-lnuis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Ivliddelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm 0,42. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<elijl<e.advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Siuitingstermijn overiijdensbericttten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Venweij, tel. (06) 50448359 Adverfent/e-verkoop; e-mail; ger1verweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). DIRKSLAND - De afde ling Dirksland van vereni ging De Christenvrouw houdt morgen, woensdag 11 februari, haar jaarver gadering. De avond wordt gehouden in 'Onder de Wiek', begint om 19.45 uur en zal creatief worden ingevuld (zelf een schaar tje, mesje en lineaal, snij- matje of snijplank mee nemen). Ook gasten zijn welkom. Zondagavond 15 februari zal er weer een interkerkelijke avond zijn van G04REAL. De avond is er voor alle jongeren van 15 tot 25 jaar. Laurens Lagerwerf zal deze avond spreken over het thema 'Heilig leven in een onheilige wereld'. Jongeren, maar ook ouderen, zijn wel kom. Na de avond is er gratis koffie en fris en tijd om nog na te pra ten. De avond wordt gehouden An Het Prieel van recreatiecen trum De Staver te Sommelsdijk en begint om 20.00 uur, de zaal gaat open om 19.00 uur. De entree is gratis. Zie voor meer informatie web site www.go4real.nl. DEN BOMMEL - De Plaatse lijke Commissie van de SWQ te Den Bommel organiseert op woensdag 18 februari a.s. een bingo voor 50-plussers in gebouw 't Westerlicht, Oran jestraat 35a te Den Bommel. Deelname kost 4, de aan vang is om 14.00 uun OOLTGENSPLAAT - De Plaatselijke Commissie van de SVi'O te Ooltgensplaat organi seert op donderdag 19 februari a.s. een Potermaaltijd voor de senioren van Ooltgensplaat in gebouw 't Centrum, Van Weel straat 10. De maaltijd begint om 17.30 uur, de zaal is open om 17.00 uur. Deelname kost 8. U kunt zich tot 16 februari aanmelden bij Leen de Vos, tel. 631510. De SWO organiseert vanaf 3 maart a.s. een cursus Frans voor op reis. De cursus bestaat uit 10 lessen van 1,5 uur, op dinsdagmorgen van 9.15 tot 11.00 uur. De cursus is bedoeld voor mensen die f een of weinig ervaring heb- en met de Franse taal, maar enigszins taalgevoelig zijn. De cursus is gericht op conversa tie, zodat u er in de vakantie mee aan de slag kunt. Daarnaast organiseert de SWO vanaf 5 maart een Opfriscur sus Frans. Deze cursus bestaat eveneens uit 10 lessen van 1,5 uur en wordt gegeven op donderdagavond van 19.00 tot 20.45 uur. Deze cursus is voor mensen die enige erva ring hebben met de Franse taal Beide cursussen worden gegeven in het Infocentrum, Bernhardstraat 27 (kantoor 't Punt) te Oude-Tonge. Deelna me kost 65, incl. koffie. De lessen worden gegeven door Hans Heijblom. De laatste les wordt afgesldten met wijn en stokbrood. Een vrijuit spelend Dames II team heeft woensdag in Dirks land verrassend een 2-2 gelijk spel behaald op Volley Voorna' uit Vierpolders. Nog nooit eerder hadden de dames zo'n resultaat behaald, hoogstens één set winst in een wedstrijd. Opmerkelijk was het daarom dat de laatste set werd gewon nen met 25-20. Met als scheidsrechter Henk Aiink begonnen ze fris en onbevangen aan de wedstrijd. Ondanks verlies van de eer ste set met 25-19 bleven de dames vertrouwen houden in de goede afloop van de wed strijd. Dat was dan ook te zien in de tweede set, die met 25-20 werd gewonnen. Ondanks ver lies van de derde set bleven de dames in de vierde set goed spelen, met als eindresultaat een 2-2 verdiend gelijk spel. De Sparta Heren, die tegelij kertijd in Dirksland speelden, behaalden met geconcentreerd spel een 4-0 winst op KDO. Dat was enigszins een pleister op de wonde van maandag bij Ibis in Hellevoetsluis, toen zij ten onrechte een verlies leden met 4-0. Er zijn echter nog 4 wedstrijden te spelen, er is nog niets verloren aan een moge lijk kampioenschap. DIRKSLAND - De gemeenteraad van Dirks land voelt er niets voor nu al de intentie uit te spre ken om "te zijner tijd" in te stemmen met een besluit tot opheffing van de gemeenschappelijke regeling GGD Zuid-Hol landse Eilanden. Eerst moet duidelijk zijn wat de kosten zijn van de ont vlechting van deze GGD en het aansluiten bij de GGD Rotterdam-Rijnmond. Door Kees van Rixoort Vrijwel alle fracties in de raad van Dirksland waren donder dagavond benieuwd naar de kosten van het 'transitietra ject', nodig nadat de gemeente Spijkenisse vorig jaar aankon digde uit de GGD Zuid-Hol landse Eilanden te stappen. "Van de kosten hebben wij nog geen beeld", zei raadslid Jan Leenders (Gemeentebe langen). "Daarom wachten we een definitief voorstel af Ik ben bang dat de gemeenten op Goeree-Overflakkee iets meer zullen moeten gaan betalen dan ze gewend zijn." Andere raadsleden, zoals Johan Wol- fert (Christenunie) en Erik Ju (SGP), vroegen ook aandacht voor de personele gevolgen van de ontvlechting en het garanderen van de kwaliteit van de dienstverlening in de nieuwe situatie. Volgens wethouder Wim Brug- geman (ChristenUnie) zijn in mei alle kosten bekend. Dan zal ook een besluit worden gevraagd aan de gemeentera den om de huidige gemeen schappelijke regeling op te heffen. PvdA-er Doom van der Vlugt ziet de onontkoombare bui al hangen: "Straks krijgen we de vraag: ben je voor of ben je voor? De keuze wordt voor je gemaakt en wij hobbelen erachteraan." Van der Vlugt waarschuwde ook vast voor de grootschalige GGD waar Goe ree-Overflakkee straks mee te maken krijgt: "Een moloch met 1,2 miljoen klanten." L' kunt zich opgeven voor een praktische cursus die gemiddeld 4 tot 6 uur duurt, verdeeld over twee avon den. Toelatingseisen zijn er niet. De cursus is natuurlijk vooral belangrijk voor fami lieleden van hartpatiënten, maar ook voor mensen in het onderwijs, openbaar ver voer, taxichauffeurs, sport- trainers en winkelpersoneel. Omdat er sinds 2007 nieuwe richtlijnen zijn voor deze opleiding, heeft de werkgroep Ouddorp, in samenwerking met de Nederlandse Hart stichting, de beschikking over een AED-trainer, zodat men ook nu weer in de gelegenheid is deze opleidingen volgens de vereiste richtlijnen te verzor gen. Het gebruik van een AED (Automatische Externe Defi- brilator) neemt steeds meer toe, terwijl ook in de omgeving steeds meer van deze appara tuur beschikbaar komt. Net zoals voor basale reanimatie geldt ook hiervoor: hoe meer burgers zich deze kennis eigen maken, des te meer mensen geholpen kunnen worden. De cursus vindt plaats in Oud dorp op de dinsdagen 3 en 10 maart a.s., aanvang 20.00 uur. Opgeven kan tot en met 21 februari. Deelname kost 35. Voor meer informatie kunt u bellen naar mevr. H. v.d. Wende-Klijn, tel. 0187 681811. GOEDEREEDE - Met de succesvolle actie die de ledenwerfcommissie van de SGP te Goeder eede gehouden heeft is het ledental van de SGP te Goedereede inmiddels de 300 gepasseerd. Dhr. T. Sperling uit Ouddorp werd onlangs ingeschre ven als het 300e lid van de SGP te Goedereede. Op dinsdag 3 februari werd daar in huize Sperling aandacht aan besteed. Namens de SGP Kiesveren- ging 'God, Nederland en Oranje', overhandigde voor zitter A. Voogd een feestelijke taart, vergezeld met een bos bloemen voor mevr. Sperling. Fractievoorzitter J. Klepper overhandigde het boek dat verschenen is ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van de Staalkundig Gereformeer de Partij: 'Op weg naar hon derd jaar SGP'. De ledenwerfcommissie vari de SGP hield deze winterpe riode weer een succesvolle ledenwerfactie in de gemeen te Goedereede. Daarbij werd door ledenwerver K. Klepper het 300e lid aangemeld. Dhr. J. Klepper (fractievoorzitter SGP-Goedereede) gaf tijdens het bezofek aan dat christelijke politiek belangrijk is, zodat Ck)ds woord door mag klinken in de besturen van het land, provincie en gemeente. "Ook is het belangrijk dat kiezers zich aansluiten bij hun poli tieke partij. Fijn dat er ook jongeren zijn die zich betrok ken voelen bij de christelijke politiek". Hij sprak de wens uit dat er nog velen zullen volgen. In het boek dat de heer Klep per overhandigde, wordt inge gaan op de missie, identiteit en het perspectief van de SGP. De heer T. Sperling, visser- man in hart en nieren, sprak zijn waardering uit voor de wijze waarop de SGP de belan gen van de visserij behar tigde. Dhr. B. v.d. Vlies, par tijleider in de Tweede Kamer noemde hij: 'zeer deskundig op het gebied van de visserij'. Elk nieuw hd ontvangt een half jaar lang gratis het partijblad 'de Banier'. Burgers die meer informatie willen over het lid maatschap van de SGP te Goe dereede kunnen contact opne men met het secretariaat van de ledenwerfcommissie: dhr. S.J.J. Grootenboer: sjjgrooten- boer@sgp-goedereede.nl. MIDDELHARNIS - Op zaterdagavond 14 februari, aanvang 20.00 uur, hoopt organist Paul Kieviet voor de 42e keer een concert te geven met werken van Johann Sebastian Bach (1685-1750). Dit concert vindt plaats in de Hervormde Kerk te Mid delharnis. Het thema van dit concert is 'de oudere Bach', zodat ditmaal de meest rijpe en doorwrochte orgelmuziek die ooit gecomponeerd is ten gehore zal worden gebracht, aldus Paul Kieviet. Het con cert begint om 20.00 uur en duurt ongeveer een uur. De toegang is uw gift aan de uitgang. Onderstaand het programma, met een korte toelichting van de concert gever. Preludium in Es grote terts (BWV 522). Het grote Prelu dium waarmee het derde deel van de Clavier Übung (1739) opent. Eén van Bachs meest uitgewerkte grote preludia. Met recht een 'koninklijk' stuk, een majesteitelijke opening van dat derde boek. Dat koninklijke karakter verwijst hier naar God Zelf, hier gesymboliseerd in een voortdurend herhaald ritme, dat door Bach wordt ontleend aan componisten als Lully en Rameau (Frankrijk), het zgn. ouverture-ritme. 2. Trio 'Allein Gott in der Höh' sei Ehr' (BWV 676). Twee boven stemmen laten een levendig en fris fugatisch spel horen, terwijl de bas ondersteunt met een continuo partij, kortom: als een trio voor twee fluiten en een cello. De koraalmelodie komt - bijna onopvallend - naar voren. Komt eveneens uit de Clavier Übung, 3. Duetto'in G (BWV 804). Ook uit de Clavier Übung: een uitermate opgewekt en speels tweestemmig stuk in een vrolij ke toonsoort. Wél uiterst gecon centreerd! 4. Einige canonische Verande- rungen auf 'Vom Himmel hoch' (BWV 769). In 1747 door Bach geschreven ter gelegenheid van zijn inschrijving als lid van een gezelschap van musici. In vijf variaties werkt hij het bekende kerstlied 'Vom Himmel hoch' uit met verwerking van aller hande canon technieken. Wer kelijk 'voorbeeldig' hoe door alle hoogstandjes heen er toch prachtige muziek uit komt! 5. Vier fuga's uit 'Die Kunst der Fuge' (BWV 1080). Eén van Bachs laatste werken was in zijn geheel besteed aan de fuga: 'Die Kunst der Fuge', bestaan de uit 14 fuga's en nog een aantal kleine stukken. Tijdens dit concert hoort u de eerste vier, prachtige fuga's, allemaal op het zelfde thema, met een geweldige afwisseling. 6. 'Vor deinem Thron tret ich hier- mit' (BWV 668). Waarschijnlijk Bach's allerlaatste muzikale acd- viteit: een al eerder door hem herzien koraal, op zijn sterfbed nog van kleine verbeteringen voorzien. Een stervenslied, op dat moment voor hem \an gro te zeggingskracht. 7. Fuga in Es grote terts (BWV 552). Een indrukwekkend slot van het concert: de fuga waar mee het derde deel van de Cla vier Übung afsluit, driedelig, als eerbetoon aan de Drie-eni ge God, als onderstreping van het 'Soli Deo Gloria' dat Bach meermalen onder zijn eigen composities schreef Zaterdag 7 februari om 19.40 uur werd de bemanning de reddingboot Griend van KNRM station Ouddorp bin nen door het Kustwacht Cen trum gealarmeerd voor een rode vuurpijl op de Grevelin- gen. Volgens het Kustwacht Cen trum was er een rode lichtko- gel gesignaleerd in de omge ving van het eiland Dwars in de Weg. Na uitgevaren te zijn, werden in de omgeving diverse zoek slagen gemaakt, maar er werd niets gevonden. Na enige tijd zoeken werd in overleg met het Kustwacht Centrum de zoekactie stopge zet. Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee DEN BOMMEL - Om devev- keersveiligheid te vergroten en het aantal ongevallen terug ie dringen hielden politieagen ten zondagmiddag en -avond op de Lageweg een snelheids controle. In totaal kregen 12 bestuurders een bekeu ring omdat ze te hard reden, De hoogst gemeten snelheid bedroeg 125 km/uur. MIDDELHARNIS-Afgelopen maandag leverde Vroeginde- weij Heftrucks te Middelharnis drie zogenaamde elektrische palletstapelaars aan Webego. De heer Vroegindeweij over handigde de sleutels ervan aan de heer de Munck van de afdeling inkoop en logistiek van Webego. Met de komst van deze palletstapelaars kun nen werknemers zelf zonder tussenkomst van een heftruck pallets niet alleen verplaatsen maar ook stapelen. Daarnaast kan het Webego personeel ook de pallet waarop ze dozen af- of opstapelen de juiste werk- hoogte zetten; dit laatste was ook de belangrijkste reden voor de aanschaf, zodat er op een ergonomisch verantwoor de wijze kan worden gewerkt. Bij Webego gaan er jaarlijks duizenden blikken met o.a. levensmiddelen en verf door de handen van de werknemers van de verpakkingsafdeling. Zij zijn dan ook heel olij met de komst van de palletstapelaars. ,-^is;aS&IKÏ^'4Bk^u£^r-..

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 2