^1 Opfriscursus Verkeer voor Senioren weer succesvol afgesloten Lisette Maasland vierde neuroloog Van Weel-Bethesdaziekenhuis Woongoed Flakkee bouwt clubgebouw voor Honk- en Softbalvereniging The Islanders 1 ~l 1 "~l I nM Pieter Zevenbergen waarnemend burgemeester Middelharnis Kerkdienst Goedereede Beginnende vrachtwagen- brand in de kiem gesmoord Film Watersnood ramp Mark Rutte bezoekt Goeree- Overflakkee im f l_ 81e jaargang Nr. 7784 Vrijdag 6 februari 2009 Prijs losse nummers 0,80 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag De commissaris van de Koningin in Zuid- Holland, de heer J. Franssen, benoemt met ingang van 1 maart de heer drs. Pieter Zeven bergen tot waarnemend burgemeester van de gemeente Middelhar nis. De heer Zeven bergen (68, WD) is de opvolger van bur gemeester mevrouw G. Hommes die per 1 maart met leeftijdsont slag gaat. Knöpsxgi^j Dl' deelnemers aim de OpfrLuursm. Inzel: Krijn Westkoeve imlving het eerste certifieaal uit limuien van burgemeester Van de Velde. I.niks Klaas Hiimeelemiin van de Afdeling Ouddnrp van Veilig Verkeer Nederland. Fntü\: Wim x'iDi Ihssct} Folagrafie OUDDORP-Vorige maand organiseerde de Afdeling Ouddorp van Veilig Ver keer Nederland weer de Opfriscursus Verkeer voot Senioren. Aan de cursus, waarbij de verkeerskennis van de deelnemers werd bijgespijkerd, werd deelge nomen door 44 cursisten. De laatste avond - waarop elf cursisten vanwege ziekte ontbraken - werd afgeslo ten met een examen, waar na burgemeester Ger van de Velde van de gemeente Goedereede de certificaten uitreikte. Door Adri van der Laan Onder leiding van dhr. J. de Zeeu\v v,m Veilig Verke(|-r Nederland (VVN) werden er in januari drie cursusavonden georganiseerd. De Afdeling Ouddorp organiseert deze tursu.s.se/) om de verkeersvei ligheid van de verkeersdecl- nemers, in het steeds drukker wordende verkeer, te vergro ten. Klaas Hanieetenian van de .\rdelii\g, verzekerde in zijn toespraak op de slotavond dat liel leerzame en gezellige avon den zijn geweest. De avonden waren bovenal ook nuttig. Als de doelstelling van de Afde ling werd gehaald, dan heb ben de deelnemers hun ver- keerskeiuiis verrijkt. Want het ging om meer kennis van de verkeersregels, meer inzicht in de verkeerssittiaties, meer zelf vertrouwen in het verkeer en verbetering van de verkeers veiligheid van alle verkeers- deelnemers. Hameeteman was dan ook heel te\'ieden, want "we kunnen toch gerust stellen dat, als wij de kennis en inzicht goed beheersen, we ons een stuk veiliger zullen voelen in het verkeer." Klaas Hameeteman gaf een kleine humorvolle terugblik op de drie avonden, waarbij de deelnemers werden geconfron teerd met de scootniobieler, harde en onverharde wegen, gedrag op de rotondes en alco hol in het verkeer, en uiteinde lijk was er 'het echt stevig blok ken' voor het eindexamen. Burgemeester Van de Velde was uitgenodigd om de cer tificaten aan de deelneiners uit te reiken, en zij was graag bereid om aan deze uitno diging gehoor te geven. Zij verzekerde de deelnemers dat ze een dergelijke Opfris cursus een goede zaak vindt, die de verkeersveiligheid ten goed komt. Zij was verder vol lof over de organisatie van de VVN afdeling Ouddorp: "vrijwilligers die iedere keer de inzel en het enthousiasme op kunnen brengen om de cursus te organiseren". Het eerste certificaat dat de bur gemeester uitreikte was voor Krijn VVesthoeve uit Oud dorp. OUDE-TONGE - Direc teur Simon van Nieuwaal van Woongoed Flakkee en voorzitter Paul Waldekker van Honk- en Softbalver eniging The Islanders uit Oude-Tonge zetten deze week een handtekening onder een overeenkomst. Als gevolg van deze over eenkomst zullen de spor ters over een aantal maan den de beschikking krijgen over een mooie accommo datie bij hun nieuwe sport velden op sportpark De Koepel. Hiermee komt een eind aan een lange periode van onzekerheid, sinds dat de vereniging ruim vijfjaar geleden te horen kreeg dat ze moesten verhuizen van locatie. Door Adri van der Laan Wethouder Cert-jan van der Valk \an de gemeente Oost- flakkee legde de situatie waar in de sportvereniging verkeert uit. De twee sportvelden van The Islanders aan de Melkweg moeten plaatsmaken voor de nieuwbouw van verzorgings huis Ebbe en Vloed. Op hel terrein zullen woonzorgw t>nin- gen verrijzen. De vereniging is inmiddels verhuisd naar het nieuwe sportpark De Koepel. Maar de kosten voor een goed clubgebouw met voldoende voorzieningen - een eerste vereiste om officiële wedstrij- J>e hiiiirirveri'enknmst wordt griekeiid door v.l.n.r.: ifethoiider Gert-Jnit van der ]'alk, Paul Waldekker namens The Islanders en Simon van Nieuwaal namens Woongoed Flakkee. h'oto: Adri vmi iter ijum den te mogen spelen - konden The Islanclers niet opbrengen. Ondanks het voeren van ver schillende acties om voldoende financiën te verwerven, bleek hel niet mogelijk om een goede accommodatie te bekostigen. Kortgeleden werd duidelijk dat Woongoed Flakkee de ver eniging wel ter wille kon zijn. Directeur Simon van Nieiiu'aal van Woongoed legt uit waarom zijn organisatie deze stap 'bij wijze van uitzondering' heeft gezet. The Islanders moesten wijken voor het woonzorgcom plex dat door Woongoed Flak kee aan de Melkweg zal wor den gerealiseerd. De woning bouwcorporatie wilde daarom The Islanders wel een helpen de hand bieden. De aannemer van de bouw van het woon zorgcomplex, IJsselbouw, werd gevraagd om voor een 'scherpe prijs' een accommodatie op het terrein van The Islanders te realiseren. Dit werd overeen gekomen; Woongoed bekostigt de bouw van het clubhuis en The Islanders huren het dan weer van Woongoed terug. Woongoed Flakkee hoopt dat ze met het initiatief een bij drage heeft geleverd aan de leefbaarheid van de kleine ker nen. Verder was ook Islanders' voorzitter Paul Waldekker een tevreden man omdat er over enkele maanden een accom modatie zal zijn verrezen die aan alle eisen voldoet. DIRKSLAND - Ook voor het specialisme Neurologie is het Van Weel-Bethesda ziekenhuis erin geslaagd een vierde specialist aan te trekken, dit overeen komstig de doelstelling van het ziekenhuis van vier specialisten per specia lisme. Medio vorig jaar is mevrouw E. (Lisette) Maas land tot de maatschap van neurologen toegetreden, voor drie dagen per week. Met haar 35 jaren is ze één van de jongste specialis ten in het ziekenhuis. En bovendien: een vriendelij ke en goedlachse dokter, bij wie patiënten zich gerust op hun gemak kunnen voe len... Door Hans Villerius Lisette Maasland had als kind eigenlijk al de wens om 'dok ier' te worden. Eerst dacht ze kraamverpleegster te willen U'orden. Die vonk was overge slagen toen haar zusje geboren werd en Lisette als klein meisje best onder de indruk was van de verschijning 'kraamzuster' bij hun in huis. Dat witte pakje dat 'de zuster' droeg, dat wilde zij ook wel... Later ruilde ze 'kraamzuster' in voor 'dokter' en stond 't min of meer vast: dat wil ik worden. Met het ouder worden, kwamen er nog wat andere interesses om de hoek kijken: wiskunde, lerares, meer technische vakken; maar nee, de 'oude liefde' overwon en het werd toch dokter. In het Erasmus Medisch Cen trum Rotterdam volgde ze haar opleidingen, van basisarts tot neuroloog. Dat ze neuro loog wilde worden, werd haar tijdens het derde jaar van de artsenopleiding al duide lijk. "Misschien wel omdat dit vak bij mijn - systematische Neuroloog E. Maasland bekijkt de beelden van een C'l'scau, die - evenals MRl scans - ook in het Van Weel-Rethesdaziekenhuis worden gemnakl. Folo: Ham l'illn - manier van denken past: luisteren, nadenken, verban den leggen". In het Erasmus Medisch Centium heeft ze ook als arts gewerkt, en ze verricht er momenteel nog onderzoek op het terrein van de vasculaire neurologie, waarop ze volgend jaar hoopt te promoveren tot doctor. Daar ligt dan ook haar 'specialiteit': beroerten. Dat wil zeggen; herseninfarcten, her senbloedingen en TIA's. Door sollicitatie op een adver tentie i.v.m. de vacature voor een vierde neuroloog is Lisette Maasland in het ziekenhuis van Dirksland gekomen. Na acht jaar in een academisch stads ziekenhuis te hebben gewerkt, betekende dit een grote over gang. "Een wereld van verschil met Rotterdam" zegt ze, en ze voelt er zich zeer wel bij. "Kor te lijnen heb je hier, alles is veel directer en persoonlijker; het verplegend personeel is hier zeer goed, ze hebben nog aandacht voor de patiënt. En ook het ondersteunend perso neel is zeer gemotiveerd. Alles wat je in Rotterdam niet had, vind je hier wel. En verder is de mentaliteit van de patiënt heel andeis, aangenamer ook. In een stadsziekenhuis ben je eigenlijk regelmatig aan 't onderhandelen met patiënten, die nogal eens met 'eisen' bij je komen die vanuit het vakge bied gezien echter niet altijd reëel zijn." En als ze het toch over patiën ten heeft, wil de nieuwe Dirks- landse neuroloog in hun rich ting graag benadrukken dat men bij vermoeden van een herseninfarct - plotseling een scheve tnond, slecht praten, krachtsverlies aan annen of benen, e.d. - vooral niet moet aar/elen om de huisarts te waarschuwen. "Tien jaar gele den konden we in geval van een herseninfarct niet zo veel uitrichten, maar het medicijn Trombolyse, dat we tegen woordig hebben, vergroot de kans op goed herstel voor de patiënt met herseninfarct aanzienlijk. Alleen moet dit dan wel zo snel mogelijk, en uiterlijk binnen 4,5 uur na de het ontstaan van de klachten, worden toegediend. Na een herseninfarct tellen, net als na een hartinfarct, de minuten. Met een houding van: laten we 't nog maar even 'n dagje aanzien, vergooi je potentiële kansen op beter herstel. Dat zou ik mensen heel graag nog mee willen geven!". Lisette Maasland woont met haar inan en zoontje van drie inmiddels in Dirksland, ook dat naar volle tevredenheid. Op uitnodiging van man- nenvereniging 'Het pad der vaderen' te Goedereede zal donderdag 12 februari a.s., aanvang 19.30 uur, een kerk dienst worden gehouden in de Hersteld Hervormde Kerk aan de Achterstraat (ingang Doel- weg) te Goedereede. In deze dienst hoopt ds. P. den Butter uit Middelharnis het Woord te bedienen n.a.v. Filipp. 2:12,13. Iedereen is hartelijk welkom. DEN BOMMEL - Woensdag morgen omstreeks 05.30 uur moest de brandweer van Den Bommel uitrukken voor de melding 'Voertuigbrand'. Ter plaatse aangekomen, net na de rotonde MolendijkyTilsedijk, stond er een losse aanhanger van een vrachtwagen waarvan bij het rechter achterwiel een kleine brand was ontstaan. Om te voorkomen dat de hele vrachtwagen in brand zou gaan, had de chauffeur de aan hanger al los gekoppeld. De bewoner van de naastgelegen boerderij heeft hulp geboden door met twee poederblussers te beginnen de brand te blus sen en heeft met behulp van zijn tractor de aanhangwagen netjes langs de kant van de dijk gezet zodat het overige verkeer verder kon. De brandweer bluste het brandje verder af. Door het goede optreden van de vrachtwagenchauffeur en de omwonende, kon worden voorkomen dat de hele vracht wagen uitbrandde. OUDDORP - Op don derdag 12 februari wordt aan Zuidweg 3 te Oud dorp voor de tweede keer de film gedraaid over de watersnoodramp en over de bouw van Neeltje Jans en de Oosterscheldewer- ken. De avond begint om 19.45 uur, de toegang en koffie zijn gratis, wel wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd die ten goede komt aan een goed doel. Wilt u komen, geeft u zich dan wel vooraf even op, tel. 0187 682882. STELLENDAM - VVD Twee de Kamer fractievoorzitter Mark Rutte en Tweede Kamer lid Janneke Snijder brengen maandag 9 februari a.s. een bezoek aan Goeree-Overflak- kee om te praten over locale thema's die in de actualiteit staan, zoals Landbouw, Natuur en Visserij en het door de VVD gepresenteerde CxroenRechts. Enkele zaken die zeker aan de orde zullen komen zijn: Het kierbesluit van het Hariirgvliet, De Zuiderdieppolder, openen Grevelingen voor getijdencen- trale, verzilting, en zaken die door bezoekers worden aange dragen. De bijeenkomst is voor iedereen toegankelijk en wordt gehouden in Expo Haringvliet, Haringvlietplein 3 te Stellen- dam van 14.00-15.30 uur. Gelei op de discussie over de bestuurlijke toekomst van de vier gemeenten op Goeree- Overllakkee, heeft de raad van de ETcmeente Middelharnis de Akketocws EV - ICIoostef*c9 - «317 AL - Mootdgouwe 0111 401347 commissaris van de Koningin verzocht een waarnemend burgemeester te benoemen. De comiriissaris heeft aan de vertrouwenscommissie van Middelharnis een aantal kan didaten voorgedragen op grond van een door de raad opgestelde profielschets. De vertrouwenscommissie heeft unaniem haar keuze laten val len op de heer Zevenbergen. De heer Zevenbergen was van 1999-2008 lid van het College van de Algemene Rekenka mer. Daarvoor was hij onder meer wethouder van Zoetermeer, burgemeester van Ameland, van Voorst en van Bergen op Zoom en dijkgraaf bij het Hoogheemraadschap van Delfland. De waarneming duurt voor alsnog tot het moment dat duidelijkheid bestaat over de bestuurlijke toekomst van de gemeente.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1