Concours Two 2 Team: divers en '^siüL' van hoog niveau Raad Oostflakkee houdt vast aan zelfstandigheid gemeente Nieuwbouw De Regenboog op andere locatie lijkt aanstaande KNRM Mannendag 2009: Thema 'Onzekere tijden?' 0900-8844 SGZZH verandert naam in Cedrah Informatie avond Zuid wester nieuwe opleiding MMZ Kampense therapeute weer naar Ouddorp EIIAI1DB1-IHEUWS 25 ensembles in De Grutterswei Samen musiceren Verbazen Gedwongen huwelijk Stuk onmacht Tot het gaatje Vrouw overleden na aanrijding Rijbewijs ingevorderd Acties Beide boten van station Ouddorp in actie Knippen Onzekere tijden? PAGINA 8 DINSDAG 3 FEBRUARI 2009 OUDE-TONGE - Niet minder dan 25 muzieken- sembles treden zaterdag 7 februari op tijdens het concours Two 2 Team. Het programma is zeer divers: van klassiek tot pop. Het concours, een initiatief van de eilandeiijke stichtingen Muziekschool en Podium, vindt plaats in De Grutters- wei te Oude-Tonge. Door Kees van Rixoort Het is de derde keer dat het muziekevenement wordt gehouden. In 2005 en 2007 kwamen muziekensembles in actie onder de noemer 'ensem bleconcours'. Nu heeft de organisatie gekozen voor de naam Two 2 Team en volgens Jacqueline Lokker, één van de coördinatoren van het festival, is dat een reden voor de gro tere belangstelling, vooral van ensembles die tot de 'lichte muziek' zijn te rekenen. ".■Mie stijlen zijn vertegenwoordigd: van pianoduo tot saxofoon kwartet en van popband tot shantykoor" "Van rock tot Bach", vat medecoördinator Hans van der Wulp samen. Ensemble betekent samen en een muziekensembie bestaat dus minimaal uit twee perso nen. Het kan bij Two 2 Team ook gaan om een heel koor. Van der Wulp, bestuurder van Podium; "Dit concours is een tegenhanger van het solisten- concours. Daar treden solisten op, terwijl het bij Two 2 Team gaat om met elkaar muziek maken. Podium rekent het tot haar taak om culturele initia tieven op Goeree-Overflakkee \an de grond te krijgen en te steunen. Daarom is onze stichüng betrokken bij dit eve nement. Het wordt echt iets Jacqueline Lokker zit namens de muziekschool in de orga nisatie van het concours. "Wij willen op deze manier laten zien dat het leuk is om samen ie musiceren en dat het aardig is om dat niet alleen te doen lussen de schuifdeuren thuis, \oor oma en de buurvrouw, maar voor een groter publiek. Two 2 Team heeft een meer waarde: één plus één is drie. Via het concours kun je ook ken nismaken met andere ensem bles en andere muziekstijlen. De programmering is immers heel breed." Van de ensembles die op 7 februari optreden telt ongeveer de helft leerlingen van de muziekschool. Een eis voor deelname aan het con cours is dat minimaal één lid van het ensemble woonachtig is op Goeree-Overflakkee. Vol gens de coördinatoren heeft dat te maken met het creëren van binding en het kanaliseren van de belangstelling. "We zit ten propvol." De Grutterswei is de hele dag gevuld met muziek. Het pro gramma begint 's morgens om tien over half tien en duurt tot 's avonds half elf. Overdag spelen alle 25 ensembles. Een vakjury beoordeelt de optre dens en selecteert, op grond van een serie criteria, de bes te zes. Die komen 's avonds, vanaf acht uur, opnieuw op de planken. In deze finale bepaalt een publieksjury welk ensemble zich de winnaar van het concours mag noe men. De publieksjury bestaat uit vijf bekende eilanders - Greet Hommes, Hans Lam- mers, Carla Vermeulen, René Meinders en Paulus de Jager - en vijf mensen uit de zaal. Voor de nummers één tot en met drie zijn er geldprijzen; de overige drie kunnen een eervolle vermelding tegemoet zien. Volgens Jacqueline Lokker en Hans van der Wulp is het niveau van het programma vrij hoog. "Het vorige con cours was ook erg goed", zegt de laatste. "Daar gebeurden hele mooie dingen." Jacque- hne Lokker: "Er wordt op Flakkee ontzettend veel goede muziek gemaakt. De harmo nie- en fanfarecultuur bestaat al heel lang en er is hier een goede muziekschool, die de laatste jaren ook veel aan biedt op het gebied van lichte muziek. Slagwerk, basgitaar - het is allemaal mogelijk. Daarnaast is er op het eiland een duidelijke orgel- en koor- cultuur." Het orgel zal in De Grutterswei niet te horen zijn, koorzang echter wel. "Het mooie van dit concours is dat musici de kans krijgen op te treden, samen te musi ceren en van elkaar te genie ten. Alle muziekstijlen worden serieus genomen. Het publiek kan kennis nemen van de kwa liteit op het eiland. Het zou mooi zijn als er veel publiek komt, want zonder publiek is een optreden een schrale gebeurtenis", aldus Hans van der Wulp. Jacqueline Lokker: "Het mooie van Two 2 Team is dat iedezeen kan kennisma ken met de enorme verschei denheid op dit gebied. Men kan zich verbazen over wat er op muzikaal gebied allemaal gebeurt op Goeree-Overflak kee, en over het niveau daar van." Het is de intentie van de muziekschool en Podium om Two 2 Team elk jaar te hou den. Het concours in De Grutters wei te Oude-Tonge begint om 9.40 uur. De entree bedraagt 3 euro. Two 2 Team wordt mede mogelijk gemaakt door het Paul van Hessenfonds, een aan de Lionsclub Goeree-Overflak kee gelieerd fonds dat sociaal culturele activiteiten op eiland ondersteunt. OUDE-TONGE - Met uit zondering van de WD wil de gemeenteraad van Oost flakkee vasthouden aan de zelfstandigheid van de gemeente. De raad wijst de vorming van één gemeen te Goeree-Overflakkee af en kiest alsnog voor een onderzoek naar de vorming van één ambtelijke organi satie op het eiland "met een bestuurlijke paraplu". Dat blijkt uit de discussie die afgelopen donderdagavond plaatsvond naar aanleiding van de laatste ontwikkelin gen met betrekking tot de bestuurlijke toekomst van Goeree-Overflakkee. Door Kees van Rixoort Zoals bekend hebben Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland de kat de bel aangebonden door te besluiten dat Goeree- Overflakkee per 1 januari 2012 één gemeente is. Een commissie heeft de opdracht gekregen om te onderzoeken hoe dit eind doel bereikt kan worden. Wel geven GS de vier gemeenten de mogelijkheid de regie in eigen hand te Jiouden door vóór 1 april met een gezamenlijk alter natief te komen, dat duurzaam en toekomstbestendig is. Die alternatieven kunnen zijn: zelf aangeven per 1 januari 2012 één gemeente te willen vor men; kiezen voor herindeling per 1 januari 2011; het vormen van één ambtelijke organisatie en een bestuurlijke eenwording per I januari 2014; de vorming van één ambtelijke organisaüe "met een bestuurlijke paraplu". Dat laatste alternatief is eerder ter sprake geweest, maar ging voor de gemeenteraden van Dirksland en Middelharnis niet ver genoeg. Oostflakkee kiest er nu voor om deze vorm van samenwerking verder te onderzoeken. Met behoud van. gemeentelijke zelfstandigheid dus. De PvdA zei "verbijsterd" te zijn over de insteek van de provincie. "Ons raadspro- gramma, opgesteld in 2006, was volkomen helder: intensi vering van de samenwerking JA, maar herindeling van de vier gemeenten op Goeree- Overflakkee NEE", motiveer de fractievoorzitter Van Dijke de mening van de sociaal-de mocraten. "In die lijn zijn wij gestart, in die lijn heeft het col lege tot nu toe gewerkt en die lijn is beloofd aan onze kiezers. Daar staan we voor." Mevrouw Van Dijke zei het teleurstel lend te vinden dat de flexibili teit \an Oostflakkee - om meer bestuurlijke samenwerking op het eiland te onderzoeken - niets heeft opgeleverd. "Iede re serieuze andere optie, naast herindeling, kan niet meer besproken worden", klonk het. En: "Gedwongen huwelijken zijn al heel lang verboden in Nederland. De vrijheid om zelfstandig de afweging, voor welke relatievorm dan ook, te maken is een groot goed. Als PvdA Oostflakkee zien wij nog steeds iets in een geregistreerd partnerschap met onze buur gemeenten." SGP'er Van Gurp vond dat de provincie een "ongeluk kig moment" had gekozen. "Waarom die grote haast op het moment dat er gesprek ken plaatsvinden? We krijgen te weinig tijd. In feite is dit een met-het-mes-op-tafelactie van de provincie." Van Gurp waarschuwde ook voor een te grote afstand tussen burger en bestuur als er één grote gemeente ontstaat. Knoester (GhristenUnie) nam, net als mevrouw Van Dijke, het woord 'teleurstellend' in de mond. "De colleges zijn er niet in geslaagd tot een gezamenlijk beleid te komen. Zoveel moge lijk samenwerking met behoud van zelfstandigheid - dat was onze insteek. De bevolking is niet in staat geweest zich hier over uit te spreken. Maar dat is nu niet langer relevant, de koers is ingezet richting één gemeente." Knoester pleitte voor behoud van zelfstandig heid met argumenten als "dicht bij de burger", "menselijke maat" en "zelf keuzes maken om de ruimte in te richten". De Vries (Vrije Lijst Oost flakkee) zei niet geshockeerd te zijn door de actie van GS. "De besturen hebben een stuk onmacht laten zien in de bereidheid tot samenwerking te komen. Misschien zijn ze nu wakker geschud en kunnen ze wel tot een goede beslis sing komen." De Vries pleitte voor een bijeenkomst van de vier gemeenteraden om de bestuurlijke toekomst van het eiland te bespreken. Zelfstan digheid van Oostflakkee is de enige optie, zo maakte de frac tievoorzitter van de lokale par tij duidelijk. "Wij moeten dicht bij de bevolking blijven, vinden wij." Volgens mevrouw Van Ros- sum (CDA) was de actie van GS niet verrassend. 'Je kon erop wachten, hoor je overal. De provincie zette ons onder druk om tot meer samenwer king te komen, maar het is er niet van gekomen." Ook voor het CDA is zelfstandigheid van de gemeente Oostflakkee het enige gewenste toekomstscena rio. Ze noemde de leefbaarheid in de kernen. "Ik ga niet uit van een verbetering als er één gemeente komt, eerder een achteruitgang. Verder zal de betrokkenheid van de burger nog verder afnemen. Dan zijn er ook nog de cultuurverschil len op het eiland. We wonen op één eiland, maar hét ver schil tussen de ene kant en de andere kant, en wat er tussenin zit, is gigantisch groot. Middel harnis heeft nooit genoeg, het is net Rupsje Nooitgenoeg. Dat wordt alleen maar erger als we straks één gemeente zijn." Mevrouw Van Rossum noem de ook nog het voorbeeld van Schouwen-Duiveland, waar de bestuurlijke eenwording vol gens haar "niet werkt." VVD'er Van Noordt Wieringa was de enige die een afwijkend geluid liet horen. Hij somde allerlei signalen uit het verle den op, die de intentie van de provincie duidelijk maakten en die op Goeree-Overflakkee te weinig serieus zouden zijn genomen. "Een weg terug is niet realistisch, zeker niet nadat het maatschappelijk middenveld zich ook heeft uit gesproken voor één gemeente. Onze conclusie is: GS hebben gelijk. De praktijk bewijst het. Kijk naar een kern als Den Bommel, die zonder winkel voorzieningen is. Wij hebben het lijdzaam aangezien en niets beleidsmatigs gedaan. Kijk ook naar de recreatie. Die zou een economische drager van Oost flakkee moeten worden, maar dat is volkomen mislukt. De samenwerking in het ISGO is ook niet van kritiek ontbloot." "We staan voor een keuze die er niet om liegt", vervolgde Van Noordt Wieringa. "We moeten de signalen serieus nemen en niet opnieuw uitstellen. De conclusie is: samenvoeging van de vier gemeenten. De burgers hebben recht op bestuurlijke eenwording." De gemeenteraad van Oost flakkee kiest dus in meerder heid voor blijvende zelfstandig heid van de gemeente en een onderzoek naar de vorming van één ambtelijke organisatie op Goeree-Overflakkee onder een nader te bepalen bestuur lijke paraplu. "Dat wordt ont zettend moeilijk", zei mevrouw Van Rossum. Haar collega Van Dijke was ook realistisch: "Hoe klein de kans ook is, we gaan toch voor een zelfstan dige gemeente Oostflakkee. We hebben het belang te die nen van onze eigen bewoners. Misschien worden we inge haald door de realiteit, maar dan kunnen we nooit het ver wijt krijgen dat we niet tot het gaatje zijn gegaan." Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee Een 21-jarige vrouw uit Rotter dam is vorige week woensdag ochtend zeer ernstig gewond geraakt bij een aanrijding op de Admiraal de Ruyterweg. Rond half acht werd de 21-ja rige fietsster aangereden door een vrachtwagen bestuurd door een 34-jarige man uit .Vchthuizen. Het slachtoffer liep zwaar hoofdletsel op en is overgebracht naar een zieken huis. Daar is de vrouw de vol gende dag overleden aan haar verwondingen. De verkeerspo- liue stelt een nader onderzoek naar de exacte toedracht van het ongeval en vraagt getuigen die het ongeluk hebben zien gebeuren en nog niet met de politie hebben gesproken, om contact op te nemen met de politie, tel. 0900-8844. STELLENDAM - Het rijbewijs van een 19-jarige inwoner uit Bruinisse is zondagavond op de Plaatweg ingevorderd. Rond tien voor half twaalf zagen politieagenten de man rijden met een snelheid van 166 km/ uur. .Na correctie bleek de man 160 km/uur te hebben gereden waar 80 km/uur is toegestaan. Het rijbewijs van de man is ingevorderd. Tegen hem is een proces-verbaal opgemaakt. CAPELLEAAN DEN IJSSEL- Stichting Gereformeerde Zorg centra Zuid-Holland (SGZZH) heeft met ingang van vrijdag 30 januari een nieuwe naam: Cedrah. De nieuwe naam is ondeend aan de ceder, de boom die het meest voorkomt in de Bijbel. De stichting heeft Cedrah gekozen uit enkele honderden namen. De naam staat symbool voor beschut ting die ouderen krijgen in de woonzorgcentra-van de stich ting. Bovendien is de boom een symbool van het leven zelf. De naamswijziging geeft invul ling aan een wens binnen de organisatie om een meer per soonlijke naam te hebben in plaats van een afkorting. Cedrah is een reformatorische stichting die vier woonzorgcen tra en twee serviceflats heeft in Zuid-Holland. De süch- ting beheert d'Amandelhof in Capelle aan den IJssel, Nebo in Zwijndrecht, Beth-San in Moerkapelle en Uitzicht in Vlaardingen. Bovendien beho ren de serviceflats Rehoboth en Avondrust tot de organisa tie. De SGZZH is tien jaar gel den ontstaan nadat de tot dan zelfstandig opererende huizen opgingen in de stichting. Neeltje Struijs vaart uit voor kajuitjacht Donderdag 29 januari om 1113 uur werd de bemanning van de reddingboot Neeltje Struijs van KNRM station Stel- lendam binnen door het Kust wacht Centrum gealarmeerd voor een kajuitjacht dat was vastgelopen op het Haring vliet. Het Jacht BZN van 6 meter lengte en met 2 perso nen aan boord was van Zuid- land onderweg naar Amster dam via het Haringvliet. Het was aan de grond gelopen in de buurt van boei VG2. Ter plaat se gekomen werd een sleepver- binding gemaakt, waarna het jacht naar dieper water werd getrokken. Daarna werden de opvarenden naar de dichtst bijzijnde haven gestuurd. De eigenaar had wel kaarten aan boord maar wist weinig van varen. Hij had het jacht een halfuur eerder gekocht. Zaterdag 31 januari rond 16.10 uur waren de redding boten Griend en Baron van Lynden bijna terug op hun sta tion, na een oefening in Stel- lendam, toen zij hoorden dat er een melding was van een vastgelopen jacht op de Greve- OOLTGENSPLAAT - Een combinatie van 't Centrum, basisschool De Regenboog en een aantal zorgwonin- gen op één plek in Oolt- gensplaat is waarschijnlijk van de baan nu de gemeen te Oostflakkee de voorkeur lijkt te geven aan het bou wen van een nieuwe basis school op een andere loca tie in het dorp. Die voor keur sprak wethouder Petra 't Hoen (PvdA) donderdag uit tijdens een toelichting op de stand van zaken. De gemeenteraad kan spoedig een voorstel tegemoet zien. Door Kees van Rixoort "De ontwikkelingen rondom de centrumvoorzieningen in Ooitgensplaat bevinden zich in een cruciale fase", aldus de wethouder. "We staat op een kruispunt en moeten de rich ting gaan bepalen." De plan vorming rond vernieuwing van 't Centrum (peuterspeelzaal, bibliotheek, feestzaal, ontmoe tingsplek voor jong en oud, verenigingsgebouw en onder dak voor het welzijnswerk) en de basisschool loopt al jaren. De gebouwen zijn gedateerd en worden alleen nog onder houden als het echt niet anders kan. Vernieuwing is hard nodig, bij voorkeur in combinatie met de realisering van zorgwoningen en 'zorginfrastructuur', waar in Ooitgensplaat behoefte aan is. Een haalbaarheidsonder zoek in 2004 leverde de con clusie op dat integratie van de diverse functies in één gebouw mogelijk is en financieel aan trekkelijk. De grote zaal van t Centrum zou tevens als gym zaal kunnen dienen. In 2005 kwam de regie te hggen bij de woningbouwvereniging Beter Wonen. Die diende een plan in dat de welstandscommissie afWees omdat het veel te mas saal was. Een second opinion was wel positief, maar toen de gemeente de huurprijs te horen kreeg ontstond een patstelling- "416.000 euro per jaar is structureel niet te dek ken", aldus de wethouder. Er is ruimte in de begroting voor 150.000 euro per jaar. Ook op het gebied van welstand waren de problemen niet opge lost. "Het plan leek zich slecht te verhouden tot de toekomst visie van de gemeente, waarin de elementen groen, groei en kwaliteit van belang zijn", zei Petra 't Hoen donderdag. "Er zijn twijfels over de locaüekeu- ze van dit plan, er zijn twijfels over het bouwvolume en de esthetische en planologische haalbaarheid en er zijn twijfels over de juist regie." Nu IS het punt bereikt dat er wat móet gebeuren. De gebou wen van 't Centrum en De Regenboog vertonen ernstige gebreken en de basisschool is niet in staat op de huidige locatie onderwijsvernieuwin gen door te voeren. De wet houder noemde een aantal opties om uit de impasse te raken; verplaatsen van het hele plan, versoberen of knip pen (bouwen op twee locaties). De voorkeur van het college gaat uit naar de laatste optie: de school uit de planvorming halen en op een andere plek in het dorp realiseren. "Het kan apart, want hier is geen sprake van een brede schoolconcept." Bovendien heeft de gemeente verschillende grondposities in Ooitgensplaat. De overige functies - 't Cen trum, zorgwoningen, zorg infrastructuur - kunnen dan op de oorspronkelijke locatie komen. "De regie is dan ook beter knipbaar", aldus 't Hoen. De regie van de woningbouw vereniging zou alleen de zorg woningen moeten betreffen, voor de overige voorzienin gen is de gemeente regisseur Nieuwbouw van De Regen boog kost waarschijnlijk 1,7 miljoen euro. Vooruitlopend op de discussie die waarschijnlijk in februari zal plaatsvinden, vroeg raads lid De Vries (Vrije Lijst Oost flakkee) zich af waarom christe lijke basisschool De Hoeksteen niet in de planvorming wordt betrokken. "Wees ambitieus", spoorde hij het college aan. Bestuurder Van Moorsel van SOPOGO (de overkoepelen de stichting voor openbaar onderwijs op het eiland) zei uit te zien naar een nieuwe Regenboog. "Het gebouw is niet meer geschikt om aan de onderwijskundige normen tegemoet te komen. In nostal gie kun je niet wonen", zei hij vrij naar voormalig staatssecre taris Jan Schaefïer. "Wij willen van de raad graag een onom keerbaar besluit om de leer lingen op een verantwoorde wijze goed openbaar onderwijs te bieden." MIDDELHARNIS - Compe tentiegericht leren: het onder wijs (en de kranten) staan er bol van. Maar wat houdt dat nu eigenlijk in? Eigenlijk niets meer dan in en aan het eind van je opleiding door je gedrag laten zien dat je het vak beheerst. Als medewerker in de gehandicaptenzorg is je hoofdtaak cliënten ondersteu nen bij wonen, dagbesteding, ontwikkeling en vrije tijd. Je levert een belangrijke bijdrage aan de kwaliteit van bestaan van de cliënten. Hier heb je (vak-) kennis, praktische vaar digheden en een passende beroepshouding voor nodig. Dit alles bij elkaar worden com petenties genoemd. Die kun je verwerven door het volgen van een competentiegerichte oplei ding bij Zuidwester. De benodigde competenties op de werkplek gaan dus het uitgangspunt vormen voor het leren in en vanuit de beroeps praktijk. Zo ook bij Stichting Zuidwester: na 7 jaar in samen werking met Zadkine Zuid Hollandse Eilanden via een incompany-traject de SPW4- opleiding uitgevoerd te heb ben, is het tijd voor een nieuwe stap. Zuidwester start in sep tember 2009 met de nieuwe opleiding Medewerker Maat schappelijke Zorg, uitstroom- richting Gehandicaptenzorg (niveau 4). De samenwerking met Zadkine Zuid Hollandse Eilanden wordt hiertoe voort gezet: een groep van docen ten; praktijkopleiders en een projectmanager werken nauw samen om de nieuwe opleiding vorm en inhoud te geven. Zuidwester en Zadkine Zuid Hollandse Eilanden organise ren voor geïnteresseerden op donderdagavond 19 febru ari aanstaande een informatie avond in het restaurant van de locatie Hernesseroord in Mid delharnis. Voor meer informatie over de opleiding MMZ of aanmelding voor de informatieavond zie website www.zuidwester.org/ werken bij/werken. Velen op Goeree-Overflakkee hebben in de achterliggende jaren al kennisgemaakt met therapeute Sylvia Woonings uit Kampen, die met zekere regel maat ook spreekuur houdt in Ouddorp. En velen hebben ook met positief resultaat haar behandehngen, die relatief korte tijd vragen, ondergaan. Heeft u spanningshoofdpijn of migraine dan zoekt ze eerst uit waar de spieren de meeste spanning en trekkracht geven. Vaak door een paar simpele handelingen en een stevige maar vooral ontspannende massage voelt het al stukken beter aan en zijn meestal de klachten op dat moment al ver leden tijd. Het zelfde geldt voor maag darm- en buikklachten. Heeft u een spastische darm of juist obstipatie dan is een correc tie van de darm en daarmee het bevorderen van de darm werking al direct merkbaar. Ook baarmoederklachten of problemen met de blaas zijn behandelbaar Door baarmoe der en blaas weer goed neer te leggen en eventuele verklevin- gen los te maken kunnen bei den weer goed functioneren en zijn extreme menstruatie- klachten over. Soms worden bepaalde klachten veroorzaakt door beenlengteverschil of scheefstand. Een correctiezooi is dan soms de oplossing van alles. Binnenkort houdt Syl via Woonings weer zitting in Ouddorp. Wilt u een afspraak maken dan kunt u bellen, 's avonds tussen 18.00 en 20.00 uur, naar 038 3335867 of 06 14274246. lingen. In overleg met de Kust- wachtpost Ouddorp werd met beide reddingboten ter plaatse gegaan. Het betrof het kajuit zeiljacht Anybis van 10 meter lengte en met 3 personen aan boord, in de omgeving van boei G61, dat na een naviga- tiefout'was vastgelopen. Nadat het zeiljacht was los getrokken, kon het op eigen kracht naar de haven van Port Zelande in Ouddorp varen. GOEREE-OVERFLAKKEE - Op zaterdag 7 februari zullen de mannen uit de regio weer samenkomen in Ouddorp tijdens de Man nendag 2009, waar ze een inspirerende boodschap van spreker Dick Pieter,- man zullen krijgen en waar er alle ruimte is om elkaar - bijvoorbeeld tijdens de maaltijd - te kunnen ont moeten. Evenals de afgelopen jaren zal ook deze keer de Mannendag Goeree-Overflakkee worden gehouden in het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeen te aan de Dorpstienden te Ouddorp. De ochtend wordt afgesloten met een gezamen lijke lunch en uit de ervaring van de afgelopen jaren blijkt dat juist deze lunch een heel goede plaats voor ontmoeting tussen de mannen is. Ook het programma van de ochtend is erop afgesteld dat er ook een goede 'ontmoeting' met de spreker plaats kan vindeii, door het programma zo inter actief mogelijk te maken. De spreker op zaterdag 7 februari zal Dick Pieterman zijn. Hij is directeur en leraar aan de School for Harvest and Ministry. Dit is een full time dag-bijbelschool. \'erder is hij oudste in een gemeente in Zwijndrecht. In het verle den heeft hij zendingswerk in Zuid-Frankrijk verricht en in de opvang van drugsverslaaf den en (ex-)criminelen. Het Mannencomité Goeree- Overflakkee heeft als thema 'Onzekere Tijden?' gekozen. Dick Pieterman zal tijdens de mannendag dit thema samen met de aanwezige mannen ver der uitwerken. Met het thema wil het comité een \-erband leg gen tussen de huidige onzeke re tijden van de economische crisis en de tijd van de geschie denis van Jozef in de Bijbel, waar er in Egypte ook sprake was van een economische cri sis, "waarbij onderkoning Jozef door Gods inzicht hierop kon anticiperen, door in de zeven jaar voor de crisis al graan op te slaan". Het programma van de Man nendag 2009 op zaterdag 7 februari begint om 9.30 uur. De zaal van de kerk is al om 9.00 uur open en men wordt verwelkomd met koffie of thee. Tijdens of na de bijeenkomst is er veel gelegenheid om met elkaar of met de spreker van gedachte te wisselen over het onderwerp. De ochtend \vordl om ongeveer 12.00 uur afgesloten met een gezamenlijke lunch, waarna een ieder zijns weegs kan gaan. De dag zal dan tussen 13.00 en 13.30 uur zijn afgelopen. In \erband met de voorberei dingen voor de lunch dienen belangstellenden zich wel op te geven. Dit kan op de web site van het Mannencomité: ww^v.nlcgo.ul■ of via e-mail aanmeldeni.irmcyo.nl ^graag adres en telefixmntimmer ver meldend lelefonisch aanmel den kan ook via de nummers: 0US7-684261, 0187-49S5IÓ of 0187-49UMci, De toeg-angs- pvijs bedraagt 10 en kan bij aankomst worden voldaan. Tijdens de bijeenkomst wordt ook nog een colkxte gehouden voor een nog nader te bepalen goed doel.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 8