9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 2. 3. nix 4. Schnee 5. snö 6. kar 7. snow 8. salju neige snieg neve Xióvi lumi snih SP: Onderzoek gevolgen herindelingen nog niet af Vragend(er)wijs ^IH Workshop 'Ontpiekeren' in Middelharnis Open Dag Waterryck Suijssenwaerde nieve CHer EIIIVI1DB1-t1IElJW5 oomkojeugdhoekje@filtemet.nl —AVONDGEBED ^^HKt^n iO TELLEN 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 'X^crnk^cükt: TALENPUZZEL: Jantine Mans (Ooltgens plaat) stuurde een puz zel op met het woord 'SNEEUW' in verschil lende talen. Tip: als je bij 'google' intikt: 'google vertaling' krijg je een site waarop je het woord en de talen in kunt tikken. Het moet dan niet moeilijk zijn on de juiste taal bij de woorden te zoeken. De meeste looorden kun je dan zo vinden. Je kunt ook zoeken www. woordentrainer.nl Je kunt kiezen uit de volgende talen: Arabisch - Duits - Engels - Fins - Frans - Indonesisch - Latijn - Pools - Portugees - Spaans - Tsjechisch - Turks - Zweeds 1. Grieks - - Russisch Jacoline Tanis (Goedereede) en Wilmer Jelier (Dirksland) krijgen deze week een boekenbon. Komende week zijn twee puzzelaars jarig: 4 februari Adriaan Knuist (Sommelsdijk) en 6 februari Lieven Jan Westerbeke (Middelharnis). Alvast een goede verjaardag gewenst. De eerste maand van dit jaar is al weer voorbij. Het puzzelen was deze keer niet zo'n groot karwei. Daarom snel de antwoorden opsturen: heel graag met verhalen over jullie avonturen. Veel was er deze maand te beleven: jullie konden je lekker op het ijs uitleven. Niemand ging echter naar de Noordpool, want jullie moesten allemaal naar school. Daarover is vast ook veel te vertellen, dat kan ik zo wel voorspellen. Ik kijk al uit naar jullie post: zodat het nakijken later niet teveel tijd kost. Minder vertrouwen Uitslagen Damclub 'Denk en Zet' MIDDELHARNIS - Op woensdagavond 11 febru ari van 19.30 tot 21.30 uur in Het Diekhuus, organiseert de afdeling mantelzorg- en vrijwil- ligersondersteuning van MEE Zuid-Holland Zuid samen met Context en Centrum voor GGZ pre ventie de workshop 'Ont- piekeren'. Aanmelden Damvereniging ENEO '52 PAGINA 7 VRIJDAG 30 JANUARI 2009 Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgetnaaicte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op, 3. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 600 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Wie eenjaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. op dein avond, lieve Heer', wil ik U vragen, wees natnj. Wal mij belast, neem hel van mij, genees mij, luaar ik hen bezeerd. Wees met hen die mij omringen, die mij zo lief en dierbaar zijn. Bespaar hen ziekte, onrust, pijn, gedachten, die de slaap verdringen. En voor hen, wiens grote leed stil en verborgen wordt geleden. vraag ik U, hoor hun gebeden; want Heer', U ziet wat ik niet weet. Wees ons nabij in deze nacht en geef onze gedachten rust, heel even van geen last bewust, totdat de nieuwe dag ons wacht. door: Marian van der Veen-Niemeijer Adriaan Knuist (Sommelsdijk) schrijft bij zijn zelfgemaakte puzzel; 'Er staan in de Bijbel veel getallen. Kim je deze vragen oplossen? De 'ij' telt voor één letter. In de vetgedrukte blokjes lees je dan van boven naar beneden woorden uil een bekende psalm. Welke psalm is dat?' De psalm moetje bij de uitkomst zetten. Lel op: de letter 'ij' is in deze puzzel één letter. 1. liet offer van Jozef en Maria: voor de armen: twee(zie ook Lev. 12 8) 2. Eén dwaalt af en wordt weer gevonden. Deze gelijkenis gaat over honderd (Matth. 18: 12) 3. Om naar toe te vluchten; zes(Niun. 3,5 6) 4. Geschenk voor Ezau; tweehonderd (Clen. 32 14) 5., Ze kwamen om job te troosten: drie(job 2:11) 6. Dal moet je teruggeven als je een steell: vyf(E.xodus 22 1) 7. Ze staan met het Lam op de berg Sion, met de Naam van God aan hun voorhoofd: honderd vieren veertig(Openb. 14 1) 8. Die ziel Jozef voor zich buigen in zijn droom: elf(Gen. 37 7, het getal elf staat in vers 9) 9. Zolang bleePMrtze'Söp'dè'ber^ Sina't: veertig(Ex. 34 28) 10. Ze gingen uit om het land Kanaiin te verkennen: ttvaalf(Ntim. 13) 11. Ze kwamen om door de Meere Jezus genezen te worden: tien(twee woorden). (Luk, 17 12) Margreet Osseweijer (Den Bommel) Mei de antwoorden van december was Je nog prima op tijd. De grote streeppuz- zel kostte meer tijd dan de andere puzzels. Je schrijft datje voor je bon de cd van Wiliemijn gekocht hebt. Bedoel je claarmee VVillemijn uit Urk? Jullie hebben de laatste tijd heel veel verjaar dagen achter de rug: eersi jijzelf op 5 januari, dan die van je moeder op 10 januari, die van je broertje op 12 januari en die van je broertje en zusje op 13 januari. Ik kan me \'oorstel- len dat jullie die veijaar- dagen op één dag houden. Je bent maar \'erwend met een mooi lode fiels voor je ^■erjaardag. Maayke Bos (Ooltgensplaat) Ik vind het fijn, dat je regel matig iels bij de puzzels schrijd, Maayke. Dan weet ik een beetje of jullie ze leuk vinden. Natuurlijk is er wel verschil: sommige kinde ren vinden een sudoku erg leuk, maar anderen vinden het hele akelige puzzels. De grote streeppuzzel van december was xeel werk. Dat klopt ook: je moet niet te lang achter elkaar aan zo'n grote puzzel werken, dan zie je het niet meer. Als je de puzzel even weg legt en er later weer iets aan doet, zie je bet soms beter. Fam. "Van Splunter (Ouddorp) Heerlijk hé, al dat schaatsen. Was het ijs op de Schans wel betrouwbaar? Jullie hadden in elk geval de ruimte, omdat er bijna nie mand was. Ga je nog verder voor 'scheidsrechter' leren, Jarinda? Fam. Van Schalk (Stellendam) Het is helemaal niet erg dat jullie niet uit de grote streep puzzel rond de kerst kwa men. Deze puzzel was ook eigenlijk een extraatje voor de liefhebbers. Je krijgt altijd het aantal punten voor de oplossingen die je wel hebt: geen probleem dus. Maken jullie zelf nog eens een puz zel voor me? Wilmer Jelier (Dirksland) Deze keer stond je naam wel onder de antwoorden, ^^an je handschrift kon ik nu zien dat de oplossingen van november zonder naam van jou waren: je hebt de punten erbij gekregen. Probeer er voortaan aan te denken dat je naam op het blaadje moet: anders wordt het voor mij een puzzel. Oom Ko steekt zijn vinger op in de groep met puzzelaars. Hij wil graag iets leren en jullie moeten hem daar bij helpen. Daarom stelt hij twee vragen (voor elk antwoord krijg je 5 punten): 1Op het schoolbord staat een teke ning. Welk spreekw(jord wordt hier bedoeld? Als twee honden... 2. Schrijf nietje eigen woorden op wat dit spreekwoord betekent. DEN HAAG - De SP in Pro vinciale Staten wil verder onderzoek naar de gevol gen van gemeentelijke herindelingen. Vorig jaar namen Provinciale Sta ten een motie van de SP aan om onderzoek te laten doen naar de gevolgen van gemeentelijke herindelin gen sinds 1991 en wat de gevolgen voor de inwoners zijn. Afgelopen week werd het onderzoek besproken in de statencommissie Bestuur en Middelen. SP-fractievoorzitter Bart Ver meulen: "Het Provinciebestuur stelt dat het onderzoek klaar is, maar er ontbreken belangrijke zaken. Zo zijn bij de gemeen ten Rijnvvovide en Jacobswoude (nu Kaag en Braassem) alleen gegevens onderzocht \'an na het jaar 2000 terwijl de herinde lingen in 1991 ivaren. Het doel van bet onderzoek was om de ge\'olgen \'oor de lange termijn te onderzoeken en op basis van deze gegevens zijn geen dui delijke conclusies te trekken," Een ander belangrijk kritiek punt van de SP is dat er geen enkele inwoner van de herin gedeelde gemeenten is betrok ken bij het onderzoek. Het onderzoek is alleen uitgevoerd onder wethouders, raadsle den en ambtenaren terwijl het onderzoek als doel had de gevolgen voor de inwoners in kaart te brengen. Vermeulen:"Het onderzoek bevat allerlei uitspraken over de inwoners van heringedeelde gemeenten, zoals dat de profes sionaliteit van een aantal her ingedeelde gemeenten beter zou zijn geworden, maar dat de inwoners dat niet merken omdat ze minder betrokken zouden zijn bij hun gemeente. Dat is best een knappf conclu sie zonder ook maar een inwo ner gesproken te hebben!" De komende maand zal er in de provincie verder gespro ken worden over het onder zoek en de SP zal voorstel len om alsnog inwoners te betrekken in het onderzoek en ook nog een \ergelijking te maken met de situatie uit 1991 in Rijnwoude en Jacobs woude. De partij beschouwt het onderzoek als nog niet af. "Het is erg jammer dat het onderzoek de belangrijkste elementen mist. Zo kunnen er geen goede conclusies getrok ken worden en zitten we met een onderzoek waar we weinig aan hebben. Het is zaak om dat snel recht te zetten, want het onderwerp houdt veel mensen bezig" aldus SP-er Bart Ver meulen. De enige duidelijke conclusie uit het onderzoek is dat de inwoners van heringedeelde gemeenten minder vertrouwen iir de politiek hebben en dat de opkomstcijfers ook op de lan gere termijn een dalende trerid laten zien. Naar de inening van de SP is dat zorgwekkend. Vermeulen: "Als inwoners zelfs de bestuurslaag waar ze de meeste betrokkenheid bij voelen minder gaan vertrou wen na een herindeling dan is dat een groot probleem voor de democratie. Voor een deel is het echter wel verklaarbaar omdat er bij gemeentelijke herindelingen meestal over de hoofden van de inwoners heen besloten wordt zonder dat ze echt invloed kunnen uitoefe nen op de uitkomst. Dat is echt niet meer van deze tijd en daar moet snel een einde aan komen. Inwoners hebben recht op een zo dichtbij mogelijk bestuur en als provincie en gemeenten die afstand willen vergroten, dan moeten de inwoners daar zeg genschap over hebben." MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK Hieronder volgen de uitsla gen van de wedstrijden die op maandag zijn gespeeld bij de Damclub Denk en Zet. Afdeling I: H.H. Verolme-1. Koese3-0 A. v.d. Veer-F. Hermelink 0-3 C. Polder-J. Kruik0-3 H.H.Verolme en Koese speel den een ingewikkelde partij. Beide spelers gebruikten veel tijd. In het middenspel dacht Koese een mooie combinatie naar dam te kunnen maken, maar zijn berekening klopte niet. In plaats van een dam leverde de slag hem drie schij ven achterstand op en toen was het wel bekeken. Van der Veer stond voor de opdracht Hermelink zijn eerste puntje af te snoepen. Tot diep in het eindspel leek hij daarin te slagen. Beide spelers kwa men op dam. Maar Hermelink had zijn stelling zo knap opge bouwd dat Van der Veer toch nog moest capituleren. Polder en Kruik doen in krachtsverhouding niet veel voor elkaar onder. Het begin van de wedstrijd was span nend, maar toen Polder in de loop \'an de partij een ernstige fout maakte, leverde dat Kruik de winst op. Nadenken en zorgen maken doen we allemaal wel eens. Dat is soms nodig om tot een beslissing of oplossing te komen. Piekeren is nadenken over problemen die zich heb ben voorgedaan, maar vooral over problemen die zich zou den kunnen voordoen. Pie- keraars kunnen deze proble men niet van zich afzetten. Dit vreet energie. Negatieve gedachten over uzelf en over de toekomst die u niet meer kunt stoppen, zorgen ervoor dat u niet lek ker in je vel zit. Maar hier kunt u iets aan doen. In de workshop krijgt u inzicht in piekerpatronen en leert u deze te doorbreken. Met heel praktische oplos singen zoals een gedachten- stop en een piekerkwartier beperkt u de tijd die u aan piekeren besteedt. Zo creëert u meer ruimte voor positieve gedachten. V kunt zich aanmelden bij MEE Zuid Holland Zuid op telefoonnummer 0900 202 06 72 (lokaal tarief) of een e-mail sturen naar Ina Goud, coördinator mantelzorg- en vrijwilligersondersteuning ina.goud@meezhz.nl. OUDE-TONGE - Morgen, zaterdag 31 januari vindt van 13.00 uur tot 17.00 uur weer een open dag plaats in Water ryck Suijssenwaerde te Oude- Tonge, Op deze dag laat het nieuwbouwrecreatiepark haar winterse charmes zien. Belang stellenden zijn van harte wel kom om alle gewenste infor matie te ontvangen, door het park te wandelen en natuiulijk de modelwoningen te bezichti gen. Onder het genot van war me chocolademelk, glühwein en erwtensoep bij een knus open haard vuur Ook behoort een rondvaart tot de mogelijk heden. Waterryck Suijssenwaerde bestaat uit 6 schiereilanden, waarop in totaal 221 recrea tievilla's gebouwd worden in 7 verschillende types. Bij elke villa hoort een riante kavel grond én een stuk waterop pervlak met voldoende ruimte voor het aanleggen van een boot. Het water staat in open verbinding met de Krammer/ Volkerak. Het dorpscentrum ligt op loopafstand. De bouw en verkoop zijn in volle gang. Eind 2008 is gestart met de bouw van de vierde fase, die bestaat uit de laatste zes dijkwoningen en twee woningen op het tweede schiereiland. Inmiddels zijn het eerste eiland en een groot deel van de dijkwoningen geheel gerealiseerd en bewoond, op het tweede schiereiland worclt hard gewerkt aan de bouw van de recreatiewoningen. Er zijn nog diverse typen recre atiewoningen te koop. Geïnte resseerden kunnen elke zater dag tussen 11.00 en 13.00 uur de modelwoningen bezoeken. Meer informatie over de recre atiewoningen van Waterryck Suijssenwaerde kunt u vjnden op www.suijssenwaerde.nl. Afdeling 2: J. Jordaan-J.J. Meiaard1-1 M. in 't Veld-S. Maliepaard 3-0 C. Admiraal-R. Jacobs1-1 S. Maliepaard-C. Admiraal 3-0 Jordaan en Meiaard speelden voor een plaats in de 2a groep van het begin tot het eind een enorm spannende partij. Fou ten werden er niet gemaakt, al leek het erop dat Meiaard op het laatst wat beter kwam te staan. Dat was onvoldoende voor winst. In 't Veld wist Maliepaard, die iets van de griepepidemie bij zich had, via een mooie slagzet een nederlaag toe te brengen. Deze debutant maakt nu een redelijke kans om in groep 2a terecht te komen. Knap voor een beginneling. Admiraal zat tegenover de wisselvallig spelende Jacobs, op zich een sterke tegenstan der voor Admiraal. Toen deze een fout maakte, stond Jacobs ineens gewonnen. Desondanks maakte Jacobs een wel erg sympathiek gebaar. Hij bood Admiraal remise aan, die dat uiteraard gretig aanvaardde. Hierna speelde Admiraal nog een partij, nu tegen Malie paard. Een leuke partij, waar in Maliepaard iets sterker was. Admiraal zette alles op alles om de schade te beperken, wat'hem in het begin scheen te lukken. Maar in de loop van de partij bouwde Maliepaard zijn voorsprong toch nog knap naar winst uit. Afdeling 2a: S.W. Keijzer-A. Verolme.... 0-3 R. Kwakernaak-G. Kamp 0-3 Keijzer moest proberen A. Verolme zijn eerste verlies- punt te bezorgen. Hij zette alles op alles, maar door een foutje kwam Verolme een stuk voor. Toen werd hét lastig voor Keijzer. Verolme speelde heel secuur. Dat leverde hem voor de zestiende achtereenvolgen de keer de winst op. Kwakernaak en Kamp zijn volledig aan elkaar gewaagd. Twee geduchte concurren ten dus. Ze gaven elkaar heel lang niets toe, maar na verloop van tijd wist Kamp - die het steeds beter gaat doen - op een knappe manier op voordeel te komen en de winst mee naar Stad te nemen. MELISSANT - Hieronder volgende de uitslagen van de wedstrijden die deze week zijn gespeeld bij Damvereniging ENEO '52. B. VisbeeQ-C. Visbeen1-1 H. de Geus-J. Looij0-3 B v.d. Spaan-A. Visbeen1-1 T. de Geus-A. het Jonk0-3

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 7