INFORMATIERUBRIEK GEMEENTEMidde/harn^^ Weer winst Intermezzo Dames 1 Het weer van volgende week. Venijnige winterkou nog op afstand Eenmalig concert Canadese violist Damvereniging Dirksland EIÜVtlDEn-niEIJWS Kon. Julianaweg 45 3241 XB Middelharnis Tel. (0187) 47 55 55 Fax (0187) 47 55 47 e-mail: info@middelharnis.nl www.middelharnis.nl 1>Oki^SËW bÖËl:rJÉèl5l'IÉt>^ELb WESTPL^ De aanslagen voor de gemeentelijke belastingen worden in 2009 eerder, namelijk in januari, door de gemeen te verzonden. Dit betekent dat u de aanslagen al in de bus heeft gekregen of dat u ze binnenkort ontvangt. Hoe kan ik betalen? Hoe kan ik de gemeente machtigen voor automatische incasso? Hoe kan ik een betalingsregeling aanvragen? Wijziging invorderingsprocedure. Op woensdag 4 februari worden nieuwe stalen doeltjes ge plaatst op het speelveld bij de Frederik van Eedenstraat en de Joost van den Vondellaan te Sommelsdijk. n ^'^iiiiliiiii^^Jiiifl9itiiSiiiyiihiii' Lastenvermindering voor ondernemers in gemeente Middelharnis De gemeente iViiddelharnis is continu bezig met het optima liseren van haar dienstverlening. Vorig jaar is de gemeente aangesloten bij het landelijke project Deregulering. Onder begeleiding van SenterNovem en SIRA consulting worden ge meentelijke producten kritisch onder de loep genomen om te bekijken waar lastenverlichting voor bedrijven en particulie ren mogelijk is. ?f^rEÜWE Wiiiifl VOÓRl KINDEREN ifiiIir»BENJU.NL Op 15 januari is de website www.hoeveiligbenjij.nl gelan ceerd. Deze website is speciaal ontwikkeld voor kinderen en is bedoeld om hen te informeren over risico's en rampen in hun omgeving. Dit vermindert hun kwetsbaarheid. Want niet alleen volwassenen, ook kinderen kunnen zich voorbereiden op rampen. ,Ë£jJ.aiM4l De gemeenteraad van Middelharnis behandelt tijdens de openbare raadsvergadering op donderdag 5 februari de brief van het college van Gedeputeerde Staten. In de brief heeft GS aangegeven dat zij een externe adviescommissie heeft inge steld om advies uit te brengen over de bestuurlijke toekomst van Goeree-Overflakkee. Spreekrecht MIDDELHARNIS Afgelopen zaterdag was het weer zover, Intermezzo speelde thuiswedstrijden in de Staven Dames 1 moes ten spelen tegen Hol- lemare uit Zwartewaal, een behoorlijke tegen stander, want er zit ten een paar dames bij die een aardig balletje kunnen slaan. i PAGINA 4 VRIJDAG 30 JANUARI 2009 Wi U kunt op twee manieren betalen: via auto matische incasso of met de acceptgiro. Automatische incasso - Als u een machti ging heeft afgegeven voor automatische incasso, dan wordt het totaal ver schuldigde bedrag in 10 gelijke maandelijkse termijnen afgeschreven. De af schrijvingen vinden aan het einde van de maand plaats in de periode februari tot en met november 2009. De voordelen van automatische incasso zijn: Uw betaling geschiedt in tien maandelijkse termijnen. Het is gemakkelijk. U betaalt altijd op tijd. U voorkomt dat de betalingen worden vergeten. Aanmaningskosten worden voorkomen. Acceptgiro - Als u geen gebruik maakt van automatische incasso dan moet u het hele bedrag voor 30 maart 2009 betalen. Op de belastingaanslag staan 2 verval- data (28 februari en 30 maart) vermeld. U kunt voor de betaling van de aanslag gebruik maken van de twee bijgevoegde acceptgiro's. Als u op andere wijze wilt betalen, bijvoorbeeld via internet, vermeldt u dan het aanslagnummer. Als u uw betaalwijze wilt veranderen naar automatische incasso, dan kunt u de groene machtigingskaart invullen en terugsturen. De kaart moet voor 21 febru ari bij ons binnen zijn. De machtigingskaart wordt standaard met de aanslag meegezonden, maar kan ook opgevraagd worden bij de invorderingsambte naar van de gemeente Middelharnis (telefoonnummer (0187) 475 518). Wanneer u de gemeentelijke belasting(en) niet op tijd kunt betalen, kunt u een schriftelijk verzoek bij de invorderingsambtenaar indienen voor een betalingsre geling. Aan de hand van uw persoonlijke omstandigheden wordt nagegaan in hoeveel termijnen u het nog openstaande bedrag mag betalen. De gemeente Middelharnis gaat de invorderingsprocedure van aanslagen aanscherpen. Vanaf 2009 ontvangt u geen zogenaamde betalingsherinnering meer. Dit betekent dat wanneer de betaling niet voor de laatste vervaldag (30 maart 2009) is voldaan, er direct een aanmaning wordt verzonden. Aan een aanmaning zijn kosten verbonden die geheel voor uw rekening komen. Als ook na het verzenden van een aanmaning niet wordt betaald, dan worden de aanslagen ingevorderd via een deurwaarderskantoor. De kosten van minimaal 36,00 die hiermee gepaard gaan, zijn dan ook voor uw rekening. Kan ik in aanmerking komen voor kwijtschelding? De gemeente Middelharnis hanteert een ruimhartig kwijtscheldingsbeleid. In bijzondere gevallen is gehele of gedeeltelijke kwijtschelding van de gemeen telijke belastingen (met uitzondering van hondenbelasting) mogelijk. Van bij zondere gevallen is sprake als u in financiële moeilijkheden komt wanneer u de aanslag wilt betalen. U kunt een verzoek voor kwijtschelding indienen bij de invorderingsambtenaar van de gemeente Middelharnis. Dit kan tot uiterlijk 22 maart 2009. Wanneer u de aanvraag na 22 maart 2009 indient, moet u wel rekening houden met de invorderingskosten. Voor deze kosten wordt geen kwijtschelding verleend. Het aanvraagformulier kan telefonisch worden opgevraagd via telefoonnum mer (0187) 475 518. Als u van de gemeente al een brief heeft ontvangen waarin staat dat u automatisch voor kwijtschelding in aanmerking komt, hoeft u niets te doen. De nieuwe stalen doeltjes worden in de ochtenduren geplaatst. Wethouder Van den Berg zal in de mid dag de laatste officiële handeling ver richten. We willen de kinderen die van het speel veld gebruik maken en hun ouders, vra gen om hem hierbij te helpen. De officiële handeling begint om 13.00 uur op het speelveld. Wethouder Van den Berg zal kort een toelichting geven, waarna samen met de inwoners en de kinderen de laatste handelingen zullen worden verricht. De afgelopen paar maanden heeft de gemeente Middelharnis ondernemers gevraagd waar de gemeente administratieve lasten kan verminderen. De ondernemers konden een keuze maken uit ongeveer 110 producten en hun persoonlijke top 10 aangeven. In totaal zijn 132 reacties binnengekomen. De gemeente is tevreden met de ontvangen reacties en heeft op basis van de reacties 30 producten geselecteerd. ..A.:j'f','.iiJi.-i.tt»/1 - ...■,*- Deze 30 producten worden tegen het licht gehouden om te bekijken waar minder regels mogelijk zijn. Hierbij kan gedacht worden aan: kortere doorlooptijden, waardoor een product sneller afgegeven kan worden; het verlenen van een vergunning voor een langere termijn, waardoor die niet meer jaarlijks aangevraagd hoeft te worden; of zelfs het afschaffen van bepaalde vergunningplichten. SIRA Consulting geeft rond het voorjaar een advies aan de gemeente Mid delharnis. Daarna wordt daadwerkelijk gestart met de lastenvermindering. De verwachting is dat in 2009 de eerste resultaten merkbaar zijn. Een over zicht van de 30 producten is te vinden op www.middelharnis.nl. Wat moet je doen bij een grote brand? Wat is veiligheid? Wat moet je doen als de sirene gaat? Dit is zomaar een greep uit de vragen waarop kinderen antwoord krijgen op de website. De website is met name bedoeld voor kin deren in de laatste twee groepen van het basisonderwijs. Door middel van filmpjes, strips, tekeningen en puzzels wordt op een speelse wijze informatie gegeven over welke mogelijke rampen kunnen gebeuren. Er staan duidelijke instructies wat kinderen bij een bepaald type ramp kunnen doen en naet een heuse veiligheidstest kun je achterhalen of je wel voldoende weet over veilig heid. De raadsvergadering van 5 februari is een openbare raadsvergadering, deze is voor iedereen toegankelijk. De vergadering begint om 19.30 uur in het gemeentehuis van Middelharnis. Tijdens de openbare raadsvergadering kan gebruik worden gemaakt van het spreekrecht. Geïnteresseerden die hiervan gebruik willen maken, moeten dat vóór aanvang van de vergadering doorge ven aan de raadsgriffier onder vermelding van naam, adres, telefoonnummer en het onderwerp. De raadsgriffier is telefonisch bereikbaar op telefoonnum mer (0187) 47 55 55. De eerste set was van Zwar tewaal kant gezien een tac tisch slecht begonnen set. Zij begonnen met de beste speel sters op de bank en dat had zijn weerslag op de ploeg. Bij Intermezzo werd dan ook verrassend gereageerd op het feit dat deze twee dames op de bank zaten en daarom werd er vrijuit gespeeld. De eerste set was heel snel voor bij en werd met duidelijke cijfers binnen gehaald door Intermezzo; 25-12. De twee de set ging Intermezzo door in dezelfde opstelling. Hol- lemare had hun twee beste speelsters weer in de opstel ling opgenomen en' dat was te merken. Hollemare begon aanzienlijk sterker aan deze set. Toch bleef Intermezzo goed aandringen en bleef de druk op Hollemare houden. Deze set werd dan ook met 25-21 binnen gehaald. De derde set ging Manon Broos hoofd naar de kant. Haar blessure is net over en dat wilde Intermezzo wel graag zo houden. Tot aan de 15 ging het gelijk op, maar door een Het team Meisjes BI van Intermezzo. goede service beurt van Erna Vogelaar en het extra stap je van alle dames werd het goed afgemaakt in de derde set; 28-18. Deze set werd er heel voorzichtig aangevallen, bang om te falen. Door harde aanvallen af te wisselen met tactische ballen kun je de tegenstander laten lopen en breken, maar de acties wer den niet goed uitgevoerd. Dit resulteerde in het feit dat Hollemare beter in de wed strijd kwain te zitten en hoop putte uit deze ontstane situ atie. Tot de 15 punten gmg het weer gelijk op, maar door gerommel aan de kant van Intermezzo liep Hollemare uit naar 15-18. Intermezzo probeerde er nog bovenop te komen door het wisselen van speelsters, maar het mocht niet baten. De set werd ver loren met 20-25 en dat was eigenlijk een domper op een goed gespeelde wedstrijd. Volgende week moet Inter mezzo Dames 1 naar RVC Libanon. De vorige wedstrijd tegen deze tegenstander heb ben ze verloren, dus hebben ze wat goed te maken. Door een foutje bij het inschrijven van het team Meisjes BI hadden zij geen recht op het kampioenschap. Nadat dit was rechtgezet zijn de meiden van Intermezzo afgelopen zaterdag alsnog gehuldigd. Gefeliciteerd: Jo- Anne Besuyen, Naomi Graaf- land, Kanna Jongejan, Lydia Stoop, Esther Maliepaard, Corianne Boekee, Amy Schellevis, Sophie Cazander en Aimee van Lint. THOLEN - In de grote kerk van Tholen wordt op vrijdagavond 13 februari een zeer gevarieerd concert gegeven door de 20-jarige violist Lawrence Jansen uit Canada (BC). Op uitnodiging van orga nisatie Doornburg Events komt de violist speciaal naar Nederland gevlogen om een aantal optredens te verzor gen in Hardenberg (19, 20 en 21 februari) tijdens de zoge naamde familiedagen. Tij dens zijn 14-daagse verblijf zal hij één concert in Zeeland geven, tevens maakt hij een cd voor diverse goede doelen. Lawrence is als jochie van 6 gestart met vioollessen. Hij is eerste violist in een groot orkest in Canada. Verder won hij diverse concour sen, maakte diverse tournees, o.a. naar Nederland en USA, maar ook in diverse provincies in Canada (Ontario en Alber ta). Het programma in Tholen heeft als titel: 'Klassiek Festi val'. Bijzonder mooie werken van Mozart, Haydn, Vivaldi, maar ook van de Amerikaanse componisten Sousa en Mulder worden ten gehore gebracht. Het concert wordt omlijst door Peter Wildeman uit Tholen op de vleugelj en door Joost van Belzen uit Krabbendijke op het prachtige 3-klaviers van Dam-orgel. Deze twee musici vormen duo 4 handen'. Zij zullen ook Quatre-Mains op de vleugel spelen, terwijl Law rence Jansen op de viool mee speelt. Vroeger stormde het nog wel eens op de Eilanden met rukwinden tot 160 kilometer het uur. De laatste tien tot vijftien jaar is het echter opvallend rusdg aan het windfront. Waarschijnlijk heeft die duidelijke afname van de stormfrequenüe gedurende het winterseizoen te maken met bepaalde temperatuurverschillen. In de jaren zeventig - en tachtig waren die verschillen op de gematigde breedten tussen noord en zuid beduidend groter dan tegenwoordig. Het is nu, zoals met veel dingen, wat meer afgevlakt. Vooral het contrast in temperatuur tussen het noordelijk deel van de Aüantische oceaan en onze contreien lijkt kleiner geworden door de inmiddels bekende opwarming. Uitgerekend die temperatuurtegenstellingen zijn evident voor het hele windverhaal. Grote tegenstellingen in luchtdruk (endus windstroming) ont staan juist bij de gratie van flinke verschillen in temperatuur. Deze vrijdag en ook het week einde staan in het teken van een tamelijk zonnig en nagenoeg droog weerbeeld. Hogedrukgebieden ten noordoosten van ons geven een aflandige wind uit de oosthoek en onderdrukken de naderende neerslaghaarden. Het temperatuurbeeld dat hiermee samen hangt is eigenlijk volstrekt normaal voor eind januari. Gedurende de nacht en ochtend kan het enkele graden vriezen met uitersten tot -3 of-4 graden richting de gebieden die het meest uit zee liggen. De thermometer wijst overdag meestal 2-3 graden aan, zeker als de zon goed meewerkt. De wind uit het oosten maakt het wel koud overdag en de gevoelstemperatuur zal dan ook vaak iets onder het nulpunt uitkomen. In Amerika zou men trouwens lachen om dit soort gevoelstemperaturen. Daar is -50 als 'windchill' immers niet ongewoon. Die vijftig graden vorst wordt bijvoorbeeld ervaren als de luchttemperatuur -20 is en het daarbij hard waait met windkracht 7. Het is nog steeds geen uitgemaakte zaak of de echte winterkoude zich na het komende'weekeinde vanuit Noordoost-Europa gaat uitbreiden richting de Lage Landen. De kans is aanwezig dat een deel van die Russische koude uitlekt, maar strenge vorst zit er niet in bij ons. We hebben in elk geval de klimatologie mee in deze fase van de winter, zoals dat heet. In de aanloop naar februari en in het begin van de sprokkelmaand is de milde oceanische invloed namelijk sowieso al een stuk kleiner dan in december of januari. Komende week neemt de sneeuwkans toe op de Eilanden, maar of er veel gaat vallen? Weerman Mare Putto De toegangsprijs is 5,- en €2,- (-12 jaar) voor het con cert. Dit bedrag wordt retour ontvangen als men een CD. op de avond van het concert koopt. Het conceert begint om 20.00 uur. DIRKSLAND - De uitsla gen van de wedstrijden die maandag zijn gespeeld bij de Damvereniging Dirks land zijn als volgt: M. van 't Geloof-J. Knöps.. 1-1 A. Jelier-Joh. Wolfert0-3 M. Poortvliet-D. VVblfert0-3

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 4