'De Vesting' heropent ,0^,^, Burgemeester en Provinciaal Statenlid zijn zorgvuldig gescheiden functies Nieuwe combinatie Van Buren Glas Glasservice Flakkee kan in alle behoeften op glasgebied voorzien Gemeenteraden behandelen brief GS over bestuurlijke toekomst G-O Alzheimer Inloopavond over 'gedrags veranderingen' Ophalen rommel marktspullen Lampionnen- optocht Stellendam EIIAflDEtl-niEUWS Emotionele reacties Pogingen Patstelling Breed pakket i PAGINA 6 DINSDAG 27 JANUARI 2009 Als heuse riddertjes te paard betraden Kjell en Owen het Vestinglerrein, om middels een druk op de knop de hedrijfsnaam op de hiiilciigerri Ie aiilliiilleii STELLENDAM - In stijl overeenstemmend met de naam van het bedrijf werd afgelo pen zaterdagmiddag het verbouwde en uit gebreide bedrijfspand van Stoelen Party- verhuur 'De Vesting' heropend aan de Delta Industrieweg te Stellendam. Ridders stonden gereed om de genoden te ontvangen en toen de openingshandeling te verrichten stond, wees de aanwezigheid van een kanon er ook op dat e.e.a. geheel in vestingsferen eraan toe zou gaan. Door Hans Villerius Eii inderdaad, toen na een openingswoord bin nen bedrijfseigenaar Kees Kievit buiten aangaf'dat de muziek van start kon gaan, kwam enkele tellen later een paard aangestapt met twee jonge ridder tjes op zijn rug. Het waren Kees' kleinzonen Kjell en Owen - ook al van die ridderlijke namen - die de openingshandeling mochten verrichten. Door een clnik op een knop lieten ze een zwart doek van de Muuir zakken die de naam van het bedrijf nog even verborgen had gehouden. En meteen daarna knalde met vier schoten het kanon kleurige confetti de lucht in. Ruim 2(") jaar geleden is het dat het bedrijf werd gestart door Kievits schoonvader met de verhuur van één oranjekleurige stoel. Dat aantal is inmiddels uit gebreid tot klanten die wel 4000 stoelen in één keer huren, tot o\er 's land,sgrenzen heen. Het team telt inmiddels 8 personeelsleden. En omdat de huisves ting in de loop der jaren duidelijk te klein werd, werd besloten tot uitbreiding/verbouwing van het bedrijfs pand. Na negen maanden was zaterdagmiddag het moment daar dat de heropening plaats kon hebben, waarna de gasten nog geruime tijd konden genieten van enkele muzikale optredens, uiteraard onder het genot van een hapje èn een drankje. Stoelen Partyverhuur 'de Vesting' is te vinden aan Industrieweg 14 te Stellendam, tel. 0187 490808, website www.devestingverhimr.nl. ■,1T MIDDELHARNIS - Op woens dag 4 februari is er weer een .Mzlieimer Inloopavond. Het ihema van deze a\()nd zal zijn 'gedragsveranderingen'. De .Alzheimer Inloopavond IS een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, familieleden, vrienden en hulpverleners. Hier krijgt men onder leiding van deskun dige gespreksleiders voorlich ting over allerlei aspecten van dementie en ook hoe daarmee omgegaan kan worden. Op iedere bijeenkomst (10 per jaar) staat een. ander onder werp centraal, een cyclus die de situaties van dementie volgt. Het programma begint om 19.30 uur en is om 21.30 luu' afgelopen. De toegang is gratis, evenals het welkomst kopje koffie of thee. In de pau ze is er een muzikaal optreden. L' hoeft zich niet van te voren aan te melden. Op deze avon den is ook een informatie tafel aanwezig met boeken, folders, video's, enz. (te koop en soms Ie lenen) Na de pauze is er tijd om vra gen te stellen en in discussie te gaan. Er is volop ruimte voor het uitwisselen van ervaringen. Door de ongedwongen sfeer kunnen de bezoekers hun pro blemen in alle openheid naar voren biengen of even apart gaan met o.a. ervaringsdes kundigen. Na afloop kunt u als u dat will nog iets te drinken en/of met elkaar praten. De gastspreker van deze avond is de psychologe mevrouw Bot- teram. De avond wordt gehouden in het Wijkcentrum Middelhar- nis, Doetinchemsestraat 27 in Middelharnis. Er is voldoende gelegenheid om te parkeren. Het gebouw is rolstoelvriendelijk en rookvrij. Lijn 135 en 13.7, alswel de bus taxi's 635 en 637 stoppen voor de deur. Kunt u niet komen omdat u moet zorgen voor een part ner en kunt u daarbij gehol pen worden? Bel dan naar: de heer Cor Besuyen, tel: 0187- 485344. MIDDEI-HARNIS -- De gemeenteraad van Middelhar nis behandelt tijdens de open bare raadsvergadering op don derdag 5 februari de brief van' het college van Oedeputeerde Staten. In de brief heeft C;S aangegeven dat zij een externe adviescommissie heeft inge steld om advies uit te brengen over de bestuurlijke toekomst van Goeree-Overflakkee. De raadsvergadering van 5 febru ari is een openbare raacls\erga- dering, tleze is voor iedereen toegankelijk. De vergadering begint om 19.30 uur in het gemeentehuis van Mitldelhar- nis. Tijdens de openbare raads vergadering kan gebruik wor den geinaaki va*! hel spreek recht. Geïnteresseerden die hiervan gebruik willen maken, moeten dat vóór aanvang van de vergadering doorgeven aan de raadsgriffier onder vermel ding van naam, adres, telefoon nummer en het onderwerp. De raadsgriffier is telefonisch bereikbaar op telefoonnum mer (0187) 475555. OUDE-TONGE - Op don derdag 29 januari aanstaande komt de gemeenteraad van Oostflakkee in een extra raads vergadering bijeen. Onder werp voor deze vergadering is de bestuurlijke t()ekom.st van de gemeente. Aanleiding zijn diverse recente ontwik- keüngen, het meest recent is een brief van Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid- Holland over het instellen van een adviescommissie over her indeling van de gemeenten op Goeree-Overflakkee. De gemeenteraad van Oostflak kee heeft de wens geuit in een openbare vergadering over de toekomst van de gemeente te spreken. De vergadering wordt gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis, Eisenho- werlaan 1 in Oude-Tonge, aan vang 19.30 uur MIDDELHARNIS - Zaterdag 31 januari is er weer gelegen heid om spullen voor de Jaar markt van de herv. gemeente Middelharnis in te leveren bij de Hoeksteen aan de Ring te Middelharnis. Van 10.00 -11.00 uur staan medewer kers voor u klaar om ze in ontvangst te nemen. De vol gende artikelen kunt u niet inleveren: bankstellen, wand- meubels, ledikanten, kapotte en/of vieze spullen, oude typen computers, oude typen beeldschermen (worden door de gemeente gratis bij u thuis opgehaald). Ook oud papier is niet welkom.' STELLENDAM - Zaterdag 31 januari organiseert Vereniging Oranjefeest Stellendam een lampionnenoptocht ter ere van de verjaardag van Hare Majes teit Koningin Beatrix. De tocht begint om 18.00 uur onder begeleiding van Fanfareorkest De Hoop. Het vertrekpunt is het Haegse Huus aan de Haagsestraat in Stellendam. In verband met brandveiligheid zijn fakkels niet toegestaan. Op zaterdagmorgen 31 januari van 9.30 tot 12.00 is er een moge lijk om een lampion te kopen op het Oranjeplein te Stellen dam. De organisatoren hopen op veel belangstelling. DIRKSLAND - "Ik heb beslist niet het gevoel nu, bij de besprekingen van het dossier Bestuurlijke toekomst Goeree-Over flakkee, maar ook niet in het verleden, bij andere politieke onderwerpen waarbij emoties en apar te beeldvorming een rol spelen, in een spagaat te zijn beland", zegt burge meester Servaas Stoop van Dirksland. Hij is tevens lid in de zes koppige fractie van Christenunie e'n SGP in de Provinciale Staten van Zuid-Holland. "Ik ben burgemeester van de gemeente Dirksland en behartig de belangen van deze gemeente en haar inwoners. In de Sta tenfractie zijn er goede afspraken gemaakt dat ik daar geen woordvoer der ben op bepaalde dos siers, die zelfs maar raak vlakken kunnen hebben met, of uitgelegd kunnen worden als, een vorm van belangenverstrengeling. Deze uiterste zorgvuldig heid geldt ook bij stem mingen". Door Jaap Ruizeveld "Nu moetje de gedachte aan een spagaat ook weer niet overdrijven, vervolgt Stoop. Ik begrijp best dat wellicht een enkeling denkt dat ik, vanwege mijn statenfunctie, kortere lijnen heb in het pro vinciehuis. Dus eerder infor matie zou kunnen ontvangen dan anderen om daar iets mee te doen. Ik wil die suggestie, als die bestaat, weerleggen. Ik probeer transparant en controleerbaar te werken. In overeenstemming met mijn geweten. Ook wil ik absoluut niets zien te ritselen.Het is toch duidelijk dat ik anders veel schade zou berokkenen. vertrouwen zou beschamen en persoonlijk ook gehavend zou zijn. Dat moet^je niet wil len, daar is geen enkel belang mee gediend. Vanuit die con statering zeg ik, met de hand op het hart, dat ik vóór' de eerste volle week van janu ari geen voorkennis had over het GS -voornemen rond de instelling van de commissie met als opdracht advies uit Ie brengen over de bestuurlijke toekomst op ons eiland. Evenals het college van Mid delharnis hadden wij een uitnodiging ontvangen voor een gesprek met de gedepu teerde, op 8 januari. Daar werd het voornemen van het provinciaal dagelijks bestuur verteld, toegelicht. Omdat er tussentijds geruchten in het open veld circuleerden, heb ben zowel Middelharnis als Dirksland de gedeputeerde geadviseerd ook Goedereede en Oostflakkee gelijk te infor meren. Deze colleges waren namelijk een week latei' uitge nodigd voor overleg. Inmiddels hebben GS een persbulletin uitgebracht en een toelichtende brief gezon den aan de vier gemeenten en daarop is nu van alle zij den gereageerd. Ik constateer dat op basis van de uitgelekte informatie, voorafgaand aan de gesprekken van de gede puteerde met Goedereede en Oostflakkee, er vanuit de eerstgenoemde gemeente nogal emotionele reacties kw a- men, kennelijk als aanvulling op opmerkingen over onder tekenaars van een open brief uit maatschappelijk veld. Nu alles in een stroomver snelling is beland, blijf ik het belangrijk vinden om toch zoveel mogelijk rust te bewa ren en gezamenlijkheid na te streven. Immers er spelen op ons eiland op politiek- en bestuurlijk vlak enkele zware dossiers die echt ingevuld moeten worden. Om die tot een goed resultaat te brengen moet er de wil zijn en blijven om dat samen te doen. Ik wijs daarbij onder andere op de regionale structuurvisie. Dan terug naar de bestuur lijke toekomst. Er zijn in de afgelopen tijd vele pogingen gedaan om tot een eenslui dend standpunt te komen. Maar ondanks veel inzet lag er op de afgesproken eindda tum, die tenslotte op 1 januari 2009 was bepaald, geen dos sier dat daaraan voldoet of richting geeft. Wij hebben een aantal jaren geleden de struc tuur van het ISGO aangepast, terwijl daarna bij een korte evaluatie opnieuw de vraag is gesteld of raadsleden in het algemeen bestuur zitting zouden moeten hebben. Een soort eilandraad dus. Er bleek geen support voor te zijn. We zien nu in het voortraject al een stellingname van een gemeenteraad, hoewel er nog geen definitief eindbesluit is. Eind vorig jaar hebben trou wens de raden van Dirksland en Goedereede openhartig met elkaar gesproken over wat bindt en wat scheidt, toe komstgericht. Het was een eerste verkenning, niet meer en niet minder. Natuurlijk kunnen de colleges van Dirks land en Middelharnis de raadsopdrachten niet nege ren die onderzoek vroegen of er mogelijkheden zijn om tot de vorming van één bestuur lijke gemeente te komen. Halverwege vorig jaar hebben de vier gezamenlijke colleges een voorstel gedaan om eerst één ambtelijke organisatie op te zetten en daarop de pas sende bestuurlijke aansturing te realiseren Dit was voor de raden in Middelharnis en Dirksland niet toereikend. Op dit moment deze actie nog eens oppakken betekent volgens mij energie stoppen in een inmiddels achterhaald proces", zegt burgemeester Stoop. "Bij de werkgroep met burgemeesters, secretarissen en grifllers ligt nog de vraag op tafel om een externe advi seur aan te trekken dip ons uit de impasse zou moeten helpen, met een eindadvies. Volgens mij is het in deze fase echter niet meer oppor tuun om daarmee aan de slag te gaan. Niettemin moet dit onderwerp dinsdag (vandaag) aan de orde komen. Gelet op de opdracht van de provinci ale adviescommissie bestrijkt deze commissie zelfs een bre der veld". Wij hebben te maken met pat stellingen: Uiterste inspannin gen om nog één lijn te berei ken moet je een kans geven, daar kan je hard aan werken. Als echter de gevoelens van een raad niet schuiven, er geen of nauwelijks nieuwe argumenten zijn voor een wij ziging en dus toenadering in voorlopige standpunten, dan is dat ook een politiek gege ven. In de raad van Dirksland werd, op 23 augustus 2007, een collegeopdracht gefor muleerd voor onderzoek naar vorming van één gemeente, uiterlijk eind 2011. De raad realiseerde en realiseert zich dat de gemeente Dirksland op langere termijn te kwetsbaar is om de grote uitdagingen die zich zullen aandienen te kunnen oppakken. Op korte termijn lukt dat allemaal wel, het bestuurs- krachtonderzoek gaf dat aan. Daarmee kun je echter niet achterover leunen. Als je alles samenvat moet je volgens de raad van Dirksland afstevenen op één krachtige en robuuste gemeente die wel alle ins en outs kan aangaan. Dat is dan primair beter voor het eiland en beter voor alle bewoners, in plaats van vier kleinere zelf standige gemeenten. Zo steekt Dirksland in het proces". Burgemeester Stoop ziet met belangstelling de komende gesprekken tegemoet, met de adviescommissie, met zijn collega's, met de andere eilandelijke gemeenten en de openbare debatten in de raad, te starten op 5 februari. Dus voor een ieder toegankelijk. Hel personeel van liiii Huren (:la\ en (ihisse)t'ne l-liikkee. DIRKSLAND/OUDE- TONGE - Het succes dat de glasafdeling van Van Buren Glas- en Schil dersbedrijf b.v. de laatste jaren heeft doorgemaakt, heeft er in geresulteerd dat het bedrijf uit zijn jasje is gegroeid. Daarom heeft het bedrijf de krach ten gebundeld met Glas service Flakkee uit Oude- Tonge om de klanten nog beter van dienst te kunnen zijn. Om zowel het glas- en de schil- dersafdeling niet te belem- inereii in de groei en ook de juiste aandacht te blijven willen geven, hebben Ron en Garin van Buren van het gelijkna mige glas- en schildersbedrijf besloten om de glastak er uit te lichten en samen te laten gaan met het eveneens nieuwe glasbedrijf C;las.service Flak kee te Oude-Tonge. "Door deze krachten te bundelen kan de lat weer hoger worden gelegd", aldus Ron en Gariti van Buren. Het nieuwe bedrijf, dat onder de naam Van Buren CJIas - CJIasservice Flakkee verder gaat, is gespecialiseerd in uti liteitsbouw, speciaal glas w.o. glazen puien en deuren en kunststof kozijnen. Van Buren glas heeft juist de particulie ren- en woningbouwmarkt in deze regio in handen en is gespecialiseerd in glas in lood. Door neze bundeling van krachten kan er vanaf 1 febru ari een breed pakket aangebo den worden aan zowel bedrij ven als particulieren. Ook het nieuwe pand aan de Stations weg I8L te Oude-Tonge biedt hierdoor ook vele mogelijkhe den. Doordat er nu ruimte is voor vele soorten glas op voor raad ie zetten is er nu voor de consument de gelegenheid om zonder afspraak of op korte termijn in de glasbehoeftes te worden voorzien. "Welke glas soorten het ook zijn, zelfs het bewerken of slijpen van een bijzonder stukje glas is vanaf nil geen probleem meerl" Ron en Garin van Buren zijn erg blij met dit besluit. "We kun nen ons nu beter concentreren op beide afdelingen, want nu we uit ons jasje groeien kun je snel steken laten vallen als je •^van alles een beetje doet". Ron van Buren blijft gewoon op zijn post als 'motor' van het Schil dersbedrijf in Dirksland. Zijn vrouw verhuist mee naar de Stationsweg in Oude-Tonge. Het hijidige telefoonnummer van Van Buren Glas- en Schil dersbedrijf b.v. blijft 0187- 605022. Via dit nummer kunt u zowel de glas- als schildersafdeling bereiken. Het huidige schildersbedrijf blijft gewoon gevestigd aan de Spuikolk te Dirksland.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 6