Bestel nu streekeigen plantmateriaal VW Ouddorp aan Zee met nieuwe di en organisatie klaar voor de toekomst Fase 2 winkelcentrum Dabbestraat van start Keukencentrum Tieleman schenkt nieuwe keuken Troefmarkt De Bolder Palingvissers nemen uitdaging Verburg aan EIIAI1DEI1-I1IEÜW5 Sylvia De Geest en Mima Bogert roemen de samenwerking op de Kop van Goeree Tijdelijke parkeerprohlematiek door werkzaamheden EI|JVI1|]Ql.niEUW5 Actie Boeren Planten Bomen: Gratis bestelboekje Overtuigend alternatief voor vangstverbod op paling OUDDORP - Met ingang van 1 november is Syl via De Geest uitTerneuzen officieel begonnen met het haar directietaken voor VW Ouddorp aan Zee. Zij volgde Jurgen Klapwijk op als directeur. Met haar komst is er ook bij de organisatie 'binnen het Blaeuwe Huus' een en ander veranderd want Mir- na Bogert, die allang betrokken is bij 'de VW', is nu kantoormanager geworden, lussen de voorbe reidingen voor het nieuwe seizoen door maken de dames graag tijd vrij om zich aan de lezers voor te stellen. Niet onbekend Kantoormanager Zeeland Baliemedewerkers PAGINA 2 DINSDAG 27 JANUARI 2009 Landschapsbeheer Zuid- Holland houdt ook deze winter de actie Boeren Planten Bomen. De actie is bedoeld om boeren en andere bewoners van het Zuid-Hollandseplatteland te stimuleren streekeigen struiken en bomen aan te planten. Tot vrijdag 20 februari 2009 kunnen de bestelformulieren ingele verd worden, het plantma teriaal wordt enkele weken later thuisbezorgd zodat het aan het begin van het voorjaar kan worden aan geplant. Tijdens de actie kan tegen lage prijzen een uitgebreid assortiment struiken en bomen worden besteld. Knotbomen langs percelen, leilinden om de boerderij, hoogstamfruit- bomen, streekeigen sierbomen en struiken op het erf, jonge boompjes op een niet-gebruikt stukje grond; op deze wijze kan de eigen boerderij en het erf aanzienlijk verfraaid worden. Bijzonder is het uitgebreide assortiment oude hoogstam- fruitrassen dat te bestellen is. Het plantmateriaal is van prima kwaliteit. Het is gegarandeerd ziektevrij en wordt betrokken van gerenommeerde kwekers. Landschapsbeheer Zuid-Hol land zorgt verder voor goede instructies voor de aanplant, verzorging en bescherming. Tevens kan er beschermings materiaal besteld worden, zoals boompalen, gaas, e.d. Bewoners van het Zuid-Hol landse landelijke gebied kun nen het boekje Boeren Plan ten Bomen gratis aanvragen bij Landschapsbeheer Zuid- Holland. In het boekje staat een uitgebreide beschrijving van de struik- en boomsoor ten, met voor elke soort een vermelding van bodemeisen, toepassihgs- en gebruiksmoge lijkheden en de betekenis voor natuur en landschap. Ook gra- üs advies (telefonisch of aan huis) over wat nu aan te plan ten is mogelijk. Wacht met het aanvragen hiervan niet tot het laatste moment! Dit jaar kunt u de bestellijst ook rechtstreeks van internet downloaden, zie website www. landschapsbeheerzuidholland. nl- Maar u kunt het boekje en de bestellijst ook telefonisch aanvragen. Dat kan bij Land schapsbeheer Zuid-Holland, tel. 0182-683666. U krijgt het dan binnen enkele dagen toe gestuurd. De Nederlandse paling vissers hebben een alter natief opgesteld voor het plan dat minister Verburg in Brussel heeft inge diend voor het herstel van de palingstand. Het plan van de palingvissers heeft zelfs betere resultaten dan het plan van de minister. Het biedt meer garantie voor het herstel van de paling en ook voor de toe komst van de vissers. Verburg wil voor het hele land een vangstverbod voor paling in de maanden september en oktober. In het debat dat hierover in november jl. in de Tweede Kamer is gehouden heeft de minister toegezegd dat zij serieus wil kijken naar alter natieven voor haar plan, op voorwaarde dat daarmee een zelfde resultaat wordt bereikt als met het vangstverbod van twee maanden. De minister is bereid alternatieven die aan die eis voldoen voor 1 april a.s. in Brussel in te dienen. Het plan van de palingvissers is opgesteld door de Combinatie van Beroepsvissers, de over koepelende organisatie van beroepsvissers op de binnenwa teren. Volgens voorzitter Sicko Heidoorn van de Combinatie is het plan goed onderbouwd. "Ons plan is gebaseerd op de jarenlange ervaring van onze leden, maar ook op de nieuw ste wetenschappelijke kennis over paling. Zo hebben wij gekeken naar de invloed van vervuiling op de voortplanting van de paling en we hebben er rekening mee gehouden dat veel geslachtsrijpe paling vermalen wordt door de dui zenden gemalen die ons land telt. Bovendien voldoet ons plan aan de eis van de minister dat daarmee hetzelfde resul taat wordt bereikt als met het plan dat zij zelf in Brussel heeft ingediend. Dat plan betekent ronduit de doodsteek voor de palingvissers, terwijl de vissers met ons plan ook in toekomst kunnen blijven vissen, zij het onder strikte voorwaarden. Voor de minister is verder van belang dat ons plan de verge lijking met een vangstverbod glansrijk kan doorstaan, waar bij het ook nog kan rekenen op grote steun van de vissers". De minister kan zelf een belang rijke bijdrage leveren aan het plan van de palingvissers door het bedrag van 400.000 dat gereserveerd is als compen satie voor het vangstverbod te gebruiken voor de actieve inschakeling van beroepsvis sers bij het palingherstel. Hei doorn is daar positief over. "Als ik zie wat deze minister voor de zeevisserij in Brussel uit het vuur weet te slepen, heb ik er alle vertrouwen in dat haar dat nu voor de palingvissers ook zal lukken". De palingvissers hebben hun plan op 22 januari aangebo den aan LNV en de Tweede Kamer. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-liuis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm 0,42. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zs^eiijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Siuitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijl<e advertentieopdrachten l<an de uitgeverij niet aansprakelijl< worden gesteld. Bladmanager: Gert Venvei], tel. (06) 50448359 Advertentie-verlioop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten Wan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijl< vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). Door Adri van der Laan Eind augustus vorig jaar nam Jurgen Klapwijk, nadat hij elf jaar directeur van VVV C)ud- dorp aan Zee was geweest, afscheid. Jurgen was ook directeur van VVV Schou- wen-Duiveland, en het suc ces van deze 'dubbelfunctie' heeft ertoe geleid dat de beide VVV-besturen hebben beslo ten om weer gezamenlijk op zoek te gaan naar een nieuwe directeur. Het resultaat van de sollicitatieprocedure is dat nu Sylvia De Geest uit Ter- neuzen de nieuwe directeur van de VVV's van Ouddorp en Schouwen-Duiveland is geworden. De 43-jarige Sylvia De Geest woont met haar partner en drie kinderen in Terneuzen en voordat ze de stap noordwaarts zette was ze adjunct-directeur van VVV-Zeeuws Vlaanderen. De afgelopen tijd heeft Sylvia haar tijd vooral benut om de mensen en het gebied beter te leren kennen. Hoewel ze zich natuurlijk al eerder op het gebied had georiënteerd, is ze er de afgelopen nogmaals van overtuigd dat de streek - het hele eiland - veel te bieden heeft aan zowel de gasten als de inwoners. Hoewel Zeeuws Vlaanderen veel overeenkom sten heeft met haar nieuwe werkgebied is het haar wel opgevallen dat het gebied op Goeree-Overflakkee meer een eenheid vormt. Recre atie, bedrijvigheid en wonen zijn op een goede manier met elkaar gecombineerd. "In Zeeuws Vlaanderen is er een duidelijke scheiding tussen de drie gemeenten: Sluis de recreatie en de stranden, Ter neuzen de stad en industrie in de kanaalzone, en Hulst staat meer voor het achterland", zo verduidelijkt Sylvia. De een heid die ze op dit eiland tegen komt spreekt haar erg aan en ze verwacht dat dit zeker ook de toeristen opvalt. Ook heel tevreden i^ Sylvia over het prachtige onderkomen die de Ouddorpse VVV heeft in het Blaeuwe Huus, ze noemt dit een 'luxe' waar menig VVV jaloers op zal zijn. De nieuwe VVV-directeur was voor haar benoeming niet geheel onbekend met het eiland. Ze was er al enkele keren geweest en na haar Pabo opleiding heeft ze zelfs nog naar een baan op een school in Den Bommel gesolliciteerd. Uiteindelijk is die baan voor haar niet doorgegaan en heeft ze bij het ROC Zeeland in Vlis- singen en Zierikzee gewerkt. In Terneuzen is ze vervolgens hoofd communicatie bij de gemeente geweest en daarna heeft ze gewerkt als adjunct directeur bij VVV-Zeeuws Vlaanderen. Haar ervaringen die ze in haar arbeidsverleden op het gebied van communi catie heeft opgedaan zal ze zeker ook in Ouddorp in de praktijk gaan brengen, want ook zij is er van overtuigd dat voor VVV Ouddorp aan Zee en haar leden een goede com- mimicatie, onderling en naar buiten toe, heel belangrijk is. Zij is dan ook heel blij dat de VVV op Goeree ook echt mid den in de samenleving staat en dat er veel goede ■contacten met de leden, de ondernemers en de overheden zijn. Om Sylvia wegwijs te maken in haar werkgebied is de nieu we kantoormanager Mirna Bogert bij uitstek de juiste persoon. Mirna heeft al acht tien en een halfjaar ervaring in het VVV-werk in Ouddorp. Met de komst van een nieuwe directeur heeft het bestuur van VVV Ouddorp aan Zee ook de organisatie aangepast. (urgen Klapwijk had meer ■praktische taken, zoals mar keting en promotie onder zijn hoede. Met de nieuwe opzet /.al Sylvia De Geest er meer zijn voor de grote lijnen binnen de organisatie en kan Mirna Bogert zich volledig inzetter\ voor de nieuwe management taken en de marketing en pro motie van de Kop van Goeree. Zij zal ook de VVV gaan ver tegenwoordigen in een aantal organisaties waarmee wordt samengewerkt. Desgevraagd geven Sylvia en .Mirna aan dat er onder de nieuwe leiding geen grote koerswijzigingen zullen gaan plaatsvinden. Het beleid zal er op gericht zijn om het vele goede dat de streek te bieden heeft te houden en te verster ken en - door samenwerking - nieuwe initiatieven te ont plooien. Want zowel Sylvia als Mirna zijn ervan overtuigd dat een VVV-kantoor meer moet zijn dan een infopunt. De organisatie wil dan ook "krachtig samenwerken met andere partijen" zoals de Stichting Promotie Kop van Goeree, Veero, Gemeente en ISGO om het toeristisch pro duct te verkopen. Volgens de dames van de VVV blijkt dat het gezamenlijk organiseren van verschillende evenemen ten, zoals de Boerenlanddag, de Visserijdag en de Kunst en Ambachtsmarkt in de ring van Ouddorp bij zowel orga nisatoren als de toeristen veel positieve reacties opleveren. Hierbij valt hen vooral ook het enthousiasme van de verschil lende ondernemers op. .AJ enkele jaren werkt de Oud dorpse VVV nauw samen met Promotie Zeeland Delta, het samenwerkingsverband van de VVV's in Zeeland. Mirna Bogert legt uit dat de samen werking veel voordelen biedt: De recreanten zien niet het verschil tussen Holland en Zeeland want het water en het strand is één gebied. Eeji goed voorbeeld van deze samenwer king is het project 'Brouwers- dam Superspot' waarbij dit recreatiegebied - op de grens van Holland en Zeeland - weer op de kaart wordt gezet. Bij de verschillende plannen die op de tafel liggen en al zijn uitge voerd wordt nauw samenge werkt door de ondernemers, de beide gemeenten en de provincies Zuid-Holland en Zeeland. Sylvia en Mirna zien Het team van de VW Ouddorp aan Zee, v.l.n.r.: Nina Kroeze en Ilona de Vogel. MMta Bogert,]anneke Meijer, Sylvia De Geest, Marloes Tanis, dan ook heel veel kansen voor dit gebied. Voor een buitenstaander zou het wel eens verwarrend kun nen zijn dat 'Ouddorp' niet samen optrekt met de VVV in Middelharnis, die is aange sloten bij VVV Zuid-Holland. Mirna legt uit dat hoewel er gekozen is om samen te gaan met Zeeland, dit niet wil zeg gen dat er niet wordt samen gewerkt met het VVV-kantoor in Middelharnis. Ze noemt de verschillende zaken die geza menlijk worden opgepakt, zoals de vervaardiging van de themaroutes en het verzorgen van publicaties op verschillen de websites en in verschillende kranten. Verder biedt de hechte samen werking tussen de VVV's van Ouddorp en Zeeland veel voordelen, er wordt gezamen lijk promotie gemaakt en de stands op verschillende vakan tiebeurzen worden bemenst. Een groot deel van deze pro motieactiviteiten wordt 'uitbe steed' aan het samenwerkings verband Promotie Zeeland Delta. Volgens Mirna Bogert is het gevolg van deze samenwerking dat er meer tijd is om goede informatie aan de bezoekers van het VVV-kantoor te geven. De medewerkers zijn voor deze taak goed opgeleid want het is volgens Mirna heel belangrijk om de gasten op een goede en ontspannen manier te ontvan gen en te informeren. "Als je op een dag 150 klanten krijgt moet natuurlijk zowel de eer ste als de laatste goed behan deld worden". Verder is de direcue van de VVV ook van plan om con structief mee te blijven denken in de realisering van 'slecht- weervoor^jepingen' binnen de hele gemeente, waar nog een groot gebrek aan is. Mir na Bogert geeft aan dat de afgelopen twee zomers met wat minder gunstig weer wel heeft geleid tot terugloop van bezoekers. Dit was zeker het geval bij de dagrecreanten. "Hoewel op Goeree-Overflak kee bij wat minder weer nog best veel te beleven is, is er toch een gebrek aan slechtweer- voorzieningen. Daarom jui chen we de initiatieven die de ondernemers ontplooien op de Brouwersdam en rondom Ouddorp Duin bij het Flaauwe Werk van harte toe, want door de grote concurrentie met het buitenland komen de mensen niet meer automatisch naar Ouddorp toe". Doordat Mirna nu kantoor manager is geworden, is de structuur binnen het Blaeuwe Huus ook aangepast. Er zijn twee nieuwe professionele vas te informatiemedewerksters aangetrokken: Marloes Tanis en Ilona de Vogel. Samen met Janneke Meijer, die zorg draagt voor de financiële admi nistratie, en Nina Kroeze-Pel, die op oproepbasis het balie team versterkt, zijn Sylvia en Mirna momenteel druk bezig met de voorbereidingen voor het komende vakantieseizoen, zodat alles in gereedheid is om straks de gasten te verwel komen in het karakteristieke Blaeuwe Huus en natuurlijk op de Kop van Goeree. Wat rest op het voormalige Albert Heijn teirein is het zware materieel dat zojuist lijn uierk heeft voltooid. Foto: Hans Villerius OUDE-TONGE - De werkzaamheden rondom het nieuwe winkelcentrum aan de Dabbestraat in Oude-Tonge zijn in volle gang. Met deze werkzaamheden is de tweede fase van het bouwproject van start gegaan. Fase 2 bestaat uit de sloop van de oude Albert Heijn-vestiging, het bouwrijp maken van de grond en de bouw van een Lidl-supermarkt plus enkele dagwinkels en een deel van het parkeerdek met bovenwoningen. De oude Albert Heijn-vestiging is zojuist gesloopt. Rondom de bouwplaats zijn voor de veiligheid bouwhekken geplaatst. Hierdoor zijn verschillende parkeervakken niet meer beschikbaar. Mede door de verminderde par keerplaatsen is er tijdelijk enige parkeerover last ontstaan in de nabije omgeving van het winkelcentrum en met name in de Kennedys- traat, de Oost Achterweg en de Dabbestraat. De gemeente verzoekt bezoekers van de nieu we Albert Heijn-vestiging dan ook om bij het parkeren rekening te houden met de omwo nenden van het winkelcentrum, en de auto's te parkeren op de plaatsen die daarvoor bedoeld zijn. Bij verkeerd geparkeerde auto's zal de politie handhavend optreden. STAD AAN 'T HARINGVLIET - "Wat zal iedereen weer smul len als ze allemaal lekkere din gen kunnen bereiden in de nieuwe keuken", zegt één van de vrijwilligers van Zuidwester enthousiast. Buurtsuper De Bolder opende eenjaar geleden, op 31 janu ari 2008, officieel haar deuren voor het publiek. Sindsdien is de supermarkt (weer) een belangrijke sociale plek binnen de Stadtse woongemeenschap. Alleen stond er nog een outle keuken, "en dat kon echt niet langer meer", zegt bedrijfs leidster Saskia de Hek van Zuidwester. Keukencentrum Tieleman bracht echter uit komst door.het schenken van een nieuwe keuken. "Ik ben persoonlijk naar Tieleman toe gegaan", vertelt Saskia, "en heb gevraagd of zij ons konden hel pen." Jaap van Oostenbrugge van keukencentrum Tieleman liet weten dat Zuidwester voor hen geen onbekende is, en dat Tieleman deze mensen een warm hart toedraagt. "Wij hel pen dan ook graag mee door het sponsoren van een nieuwe keuken." Afgelopen vrijdag morgen werd deze in Super markt De Bolder geplaatst en daarna met een handdruk en een bos bloemen in ontvangst genomen. Dit in aanwezigheid van Peter Tieleman (op de foto rechts) en Marco van der Zweep (1.), die zich de hele morgen achter de kassa al had zitten verheugen op het moment dat hij, als blijk van enorme waar dering, de bloemen aan Peter Tieleman mocht overhandigen én samen met hem op de foto mocht! Tekst en foto: Ham Villerius

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 2