Forumdiscussie ChristenUnie over 'Toekomst van Middelharnis' Lezing over watersnood ramp en herstel op Goeree-Overflakkee Informatie- en automatiseringsplan haalt moeizaam de eindstreep in raad Middelharnis Dhr. G. Slootweg: 'Belangenpartij is niet theocratisch' Partij gaat actief vrouwen werven om politiek mee te doen Dam- en schaakver. Ontspanning EmvtiDEti-niEuws Vrouwen Forum Zondagsrust Aanmelden Postmodernisme'gaat SGP niet voorbij Bewrotinsssaldo Niet gewaardeerd Westplaat Spookbeeld Individualisme Theocratie Gevaren PAGINA 6 VRIJDAG 23 JANUARI 2009 SOMMELSDIJK - Vorige week hield de kiesvereniging en de fractie van de ChristenUnie in de gemeente Middel harnis een nieuwjaarsbijeenkomst in verenigingsgebouw Vita Nova. Een fors aantal leden van de partij maakte van de gelegenheid gebruik om onder andere met elkaar van gedachten te wisselen over de 'Toekomst van Middelhar nis'. Ook Tweede Kamerlid Ed Anker was aanwezig. Een verslag over zijn bijdrage was al te lezen in onze dinsda geditie. Door Adri van der Laan De avond stond in het teken van de 'Toekomst van Middel harnis'. In zijn openingswoord gaf voorzitter Piet Robijn aan dat de toekomst van zowel de wereld als de gemeente Mid delharnis niet maakbaar is omdat de toekomst in handen van God is. Maar onder het motto 'regeren is vooruitzien' levert de partij toch van harte een bijdrage aan de ontwik keling van de Toekomstvisie voor Middelharnis en de par tij hoopt voor de bijdrage aan deze visie en voor het andere politieke werk zoveel mogelijk leden en andere inwoners van de gemeente bij de besluitvor ming te betrekken. Verder heeft de partij zich ten doel gesteld om het bestuur uit te breiden met een poli- üek secretaris. De taak voor dit bestuurslid zal zijn om de band tussen de kiezers en de gekoze nen zo kort mogelijk te maken en zoveel mogelijk mensen ook daadwerkelijk bij de politiek te betrekken. De komende tijd wil de Chris tenUnie Middelharnis zich bijzonder gaan inzetten om de vrouwelijke inbreng bij de gemeentepolitiek van de par tij drastisch te laten toenemen. Jitske Verkerk pleitte er in een korte toespraak voor om vrou wen meer politiek actief te laten worden. Als voorbeeld noemde zij de stad Thule uit een boek van Thea Beekman die door vrouwen werd bestuurd en waar daardoor de 'lieve vrede' heerste, en het Badense Rijk dat door mannen wordt gedomi neerd en waar macht een grote rol speelt. Jitske wijst erop dat het belangrijk is dat de capa citeiten van zowel vrouwen als mannen een goede balans in de politiek aan kunnen brengen. Het is de bedoeling dat er dit jaar een kennismakingsavond voor vrouwen door de partij wordt georganiseerd waar ze in contact met de politiek worden gebracht. Jitske verwacht dat de politiek met vrouwen erbij "hartstikke leuk" zal worden. Aan de hand van een aan tal stellingen werd er oiider leiding van fractievoorzitter Ron de Rover een forumdis cussie gehouden over de toe komst van Middelharnis. In het forum namen plaats de architect en inwoner van Stad aan 't Haringvliet Wilco Blok en daarmee de vertegenwoor diger van de kleine kernen. Vanuit de ondernemerswe reld had Ronald de Koning van de Middelharnisse bouw markt Formido zitting in het forum. Wethouder Gert-Jan van der Valk uit Oostflak- kee vertegenwoordigde de bestuurlijke kant. Gert-Jan verklaarde dat hij nooit heeft kunnen bevroeden dat hij ooit nog als wethouder van een andere gemeente over de toe komstvisie van Middelharnis kon meepraten... De forumleden discussieerden met de aanwezigen over een aantal stellingen. Eén van deze stellingen was of de kleine ker nen alleen vitaal kunnen blijven als ze hun eigen voorzieningen kunnen blijven behouden en er daardoor minder mensen zullen gaan verhuizen. Wilco Blok beseft dat dit niet te ver wezenlijken is, maar hij pleitte er wel voor dat de kernen goed bereikbaar blijven met bijvoor- MIDDELHARNIS - n» De forumdiscussie van de ChristenUnie onder leiding van Ron de Rover (links). Verder van links naar rechts: architect Wilco Blok, wethouder Gert-Jan van der Valk en ondernemer Ronald de Koning. Fm: Adri van der Laan beeld het openbaar vervoer. Volgens Gert-Jan van der Valk moet men nooit stimuleren om de inwoners van kleine kernen te laten verhuizen naar gro tere kernen, maar juist om ze in hun eigen woonomgeving te blijven wonen. Dat kan door te investeren in woon-zorg-com- plexen. Ronald de Koning gaf aan dat bijvoorbeeld supermarkten aan de leefbaarheid van klei ne kernen bij kunnen dragen door ervoor te zorgen dat hun producten ook daar bezorgd kunnen worden. Hij is ervan overtuigd dat de wil bij de supermarkten in Middelharnis hiervoor zeker aanwezig is. Vanuit de zaal werd in dit ver band gepleit voor goed en goedkoop openbaar vervoer. Volgens de forumleden is er bij het leefbaar houden van de kleine kernen ook een taak weg gelegd voor de woningbouw vereniging die ervoor moeten zorgen dat de huizen in de ker- - nen ook aangepast worden aan de eisen van de tijd. Een andere stelling luidde dat vanwege de mogelijke aantas ting van de zondagsrust, toe risme en recreatie geen speer punten meer mogen zijn van de gemeente. Het ging Ronald de Koning, evenals zijn mede forumleden, te ver om vanwege de zondagsrust niet meer te investeren in toerisme. Maar hij verwacht voorlopig niet dat de winkels in Middelharnis op zon dag open zullen gaan. Volgens De Koning moet men 's zon dags wel wat in bijvoorbeeld de horeca, kunnen kopen, maar dit moet niet gestimuleerd worden: "We moeten geen havendagen op zondag gaan houden". Wilco Blok vindt dat zondags rust en recreatie wel samen kunnen gaan, want de mensen die naar Stad komen houden van rust. Hier was Gert-Jan van der Valk het mee eens. "Ik zie zelfs zondags toeristen in de kerk", zo verzekerde hij. Een andere stelling ging over het invoeren van een nachtbus in de weekenden om de jon geren veilig thuis te brengen. Ronald de Koning vond dan wel dat deze bus meerdere hal tes in de dorpen moet hebben om overlast op straat zoveel mogelijk te voorkomen. Gert-Jan van der Valk voelde er meer voor om het wat vroeger te gaan stappen te promoten om indrinken en overlast in de nachtelijke uren te voorko men. Eén van de aanwezigen in de zaal vond dat het instel len van een nachtbus juist het drankgebruik onder jongeren stimuleert en dat zou niet de bedoeling moeten zijn. Tijdens de discussie werden ook door het publiek voldoen de bouwstenen aangedragen waarmee de raadsfractie van de ChristenUnie aan de slag kan, zo verzekerde Ron de Rover na afloop van de vergadering. MIDDELHARNIS - De watersnoodramp van 1953 en het herstel op Goeree- Overflakkee. Dat is het the ma van de lezing die streek archivaris Jan Both twee keer geeft op dinsdag 27 januari, één keer in de mid dag en één keer in de avond. De lezing is onderdeel van een serie van de Stichting Kunst- en Cultuureducatie Goeree-Overflakkee. De watersnoodramp van 1953 voltrok zich midden in de nacht. Van de overstroming zelf zijn dus geen foto's. Jan Both moet het dus zonder beeld doen als hij vertelt hoe de Ramp tot stand kwam en huishield op het eiland. Daarnaast gaat hij uitvoerig in op de gevolgen voor Goeree- Overflakkee. Daar is uiteraard wel beeldmaeriaal bij: foto's, waaronder kleurenfoto's, en film. Both staat uitvoerig stil bij de zwaarst getroffen gemeen ten: Oude-Tonge, Nieuwe-Ton- ge (Battenoord) en Stellendam. Waarom waren daar zoveel slachtoffers? In Oude-Tonge vond het drama van de Julia- nastraat plaats: maar liefst 65 bewoners van deze straal kwa men om het leven. De bezoe kers van de lezing krijgen er alle ins en outs over te horen. Naast de vele menselijke slacht offers, kwamen ook veel die ren om. Het ruimen en afvoe ren van de dode dieren was werk voor speciale teams. Het bergen en begraven van ver dronken mensen brengt Both slechts terloops ter sprake. Wel geeft hij aan waar de slacht offers werden begraven. Zo vonden de slachtoffers uit Stel lendam een laatste rustplaats in het droge Melissant en de slachtoffers uit Nieuwe-Tonge en Middelharnis in Dirksland. De begraafplaats van Oude- Tonge stond onder water, daarom moest het begraven van de doden op een andere plaats gebeuren. Het zouden er ruim 300 worden. IJzeren libel De andere dag kwam het red den van de overlevenden - vaak verkerende in een zeer Ook de komende dagen wer den mensen gered en begon een grootscheepse evacuatie, vooral via de lokale havens. Voor Nieuwe-Tonge was Bat tenoord de haven, maar die was niet bereikbaar. Daarom werden veel mensen met heli kopters vervoerd naar Som- raelsdijk. Een helikopter was in die tijd nog iets nieuws. Wat moet zich in de hoofden van de mensen hebben afgespeeld? Goed en wel een klein beetje bekomen van de eerste schrik van de overstroming, en dan plaats moeten nemen in zo'n 'ijzeren libel'. Sommigen wer den met een brancard aan de buitenkant vastgebonden en zo verplaatst. De materiële schade aan gebou wen en dijken was enorm. J^n Both laat foto's zien die een beeld geven van de schade. Het dichten van de dijken werd voortvarend aangepakt. Eerst provisorisch met zand zakken, maar al snel kwam er hulp van draglines, bulldozers en veel vrachtwagens. Er ver schenen zandzuigers en twee asfaltfabrieken. In december 1954 steeg het water weer onrustbarend hoog. Enkele foto's laten zien dat met man en macht het water werd tegengehouden. Ja, de schrik zat er goed in. De streekarchivaris staat in zijn lezing ook uitgebreid sül bij de hulpverlening. Zo schon ken Scandinavische landen en Oostenrijk woningen en dor pen werden geadopteerd door gemeenten in Nederland. Er werd geld beschikbaar gesteld voor verenigingsgebouwen (zoals het Haagse Huus in Stel lendam), speeltuinen, maat schappelijk werk, enz. Na de Ramp begon een periode van wederopbouw en begon de realisering van de Deltawer ken, Both besteedt een groot deel van zijn lezing aan de herbouw. Hoe de mensen van Goeree-Overflakkee na die verschrikkelijke nacht weer trachten hun dorp op te bou wen. De lezing van Jan Both vindt plaats in het ISGO-gebouw aan de Dwarsweg in Middelharnis. ste lezing is van 15.00 tot 17.00 uur en de tweede van 19.30 tot 21.30 uur. Mensen die de lezing willen bijwonen dienen zich vooraf aan te melden bij het secretariaat van de Stich ting Kunst- en Cultuureduca tie (KCE), P. Hofs-de Bruine, tel. 0187-601048, e-mail info® kcego.nl. De entree is 5 euro (inclusief consumptie), dona teurs van KCE betalen 3,50. De volgende lezing is op 24 maart en gaat over oude boerderijen op Goeree-Over flakkee. Spreker is Gerbrand Hoek. Meer informatie over de activiteiten van KCE zijn te vinden op www.kcego.nl. OUDDORP - Uitslag van de huishoudelijke competi tie, gespeeld op maandag 19 maart jl. Dammen H. Floresteijn - J. v.d. Oudenafg. A. van Huizen - C. Tanis1-1 J. van Koppen - C. Mieropl-1 Schaken Mehdi Potters - Reinier van der Wende ..0-1 Willie Tanis-Koole - Ab Boulassouak0-1 Jaap Santifort - Wim van Geelen1-0 Hans van Meenen - Jan Vonk0-1 Eeuwit Santifort - Piet Speelman1-0 Johan Oomkes - Patrick Kramer0-1 Karel d'Hond - Albert Schaefer0-1 Schaken 3' ronde RSB (kwartfinale) Willem-Jan Tanis - Arie,;Baas0-1, 1-0, '/a-i/s, loting wint Arie Jan Verzijden - Peter Derrez0-1, 0-1 Bonne Faber - benarde positie - op gang. De datum is 27 januari. De eer- Krijn v.d. Wende.... 1-0,'/2-'/2 MIDDELHARNIS - Het vaststellen van de notitie Vitale Regio 2008-2010 in de gemeenteraad, afgelo pen donderdagavond, was voor mevrouw Maas (VDB 78) aanleiding tot het indie nen van een amendement. Al jaren wordt gesproken over verbetering van de ont sluiting van Nieuwe-Tonge op de N 215 en zij miste expliciet dit onderwerp bij de aan te pakken knelpun ten. Geen enkel bezwaar om dit punt er bij te zet ten vond de burgemeester, maar de aangegeven lijst in de notitie betreft een glo bale opsomming. Yanuit andere gemeenten zijn er ook meer knelpunten, die niet allemaal in detail zijn uitgeschreven, maar die absoluut in het algemeen bestuur van het ISGO ter sprake komen. Zowel voor het amendement als voor de vaststelling van de noti tie Vitale Regio was raads- breed steun. Door Jaap Ruizeveld Fractievoorzitter Rein Osinga (VVD) vroeg opnieuw aan dacht voor de horecafunctie van Keukencentrum Tieleman. Eerder deed hij dit al in de raadsvergadering van novem ber 2008. Burgemeester Hom mes had toen beloofd contact op te nemen met het bedrijf en de gesignaleerde activiteiten te bespreken. Inmiddels is dat ook gebeurd. Voordat echter een terugkoppeling van infor matie plaatsvond, was er afge lopen weekeind een (overigens gedateerde) tv-uitzending van RLT 7 Business-class, met daarin een presentatie van het Keukencentrum. In die uit zending werd volgens Osinga duidelijk opnieuw ingespeeld op horecarnogelijkheden voor evenementen die niet direct gerelateerd zijn aan de bedrijfs activiteiten en dus buiten de exploitatievergunning zouden vallen. Burgemeester Hom mes zei dat er over de horeca functie nog geen eindresultaat ligt, maar dat van bruiloften en partijen geen sprake is. "Er dient geen concurrentieverval sing op te treden." Haffert (/Sb) vroeg het col lege met klem de uitgaven dit jaar te matigen als daar mee een nadelig begrotings saldo kan worden voorkomen. Hij vrojïg welke maatregelen hiertoe genomen worden als inkomsten dalen en uitgaven stijgen. Wethouder Kleingeld gaf aan dat het college alert is op de huidige ontwikkelingen, wijzend op de recessie, lagere inflatiecijfers en daardoor een daling van de uitkering uit het Gemeentefonds. Veel is nu nog onduidelijk, het is wachten op de circulaires van het rijk. De raad zal periodiek worden ingelicht. CDA-er De Feijter wilde mon delinge informatie over een breed scala van punten die hij samenvatte onder het seni orenbeleid en bet Pact van Goeree-Overflakkee. Ener zijds dekt deze term niet meer het beleidsveld, het is breder van opzet, anderzijds had de fractie een verkeerd format gebruikt voor de vraagstel ling. Een energieke wethouder Wesdorp had ondanks deze niet correcte aanlevering van de vraagstelling, zijn uiterste best gedaan om tot in detail antwoorden te geven. Omdat het zinloos leek voor te lezen dat er bijvoorbeeld 5 dag delen in Nieuwe-Tonge kan worden gebiljard, er 12 keer bingo wordt georganiseerd in de kernen en er een wekelijks dagdeel is voor Rummicub - allemaal activiteiten aange boden door Companen voor ouderen - had de wethouder een en ander keurig op schrift gesteld en uitgedeeld. Dat viel echter niet in goede aarde. De grondregel is mondelinge toe lichting. Die folklore kan nu later in een informatieve raad plaatsvinden. Het voorstel tot herziening van de grondexploitatie 2008 Westplaat bracht ruime dis cussie. Wel begrijpelijk omdat, hoewel in tijd bijna aan het eind van het project, het toch mogelijkheid bood om zor gen te uiten over de volks huisvesting, zeker in deze tijd van recessie. Een gemeente kan bij de start van de finan ciële insteek bij uitbreiding van bestemmingsplannen nog sturend optreden, maar naarmate het project vordert nemen die kansen af Van Dam (SGP) zag met lede ogen dat er veel minder huizen in de sociale woningbouwsector zijn en kunnen worden gere aliseerd. Vooral de doelgroe pen starters en zwakkeren in de samenleving komen maar mondjesmaat nog in beeld. Hij opperde de gedachte om in de raad dit onderwerp eens ste vig op de agenda te plaatsen. Wethouder Kleingeld gaf aan dat er duidelijk vertragingen in de uitvoering zijn ontstaan, enerzijds omdat aanvankelijk er veel bezwaren tegen het bestemmingsplan waren inge diend en anderzijds omdat woningen minder snel worden verkocht, zeker in de hogere prijsklasse. Risicospreiding ook bij andere partijen dan de gemeente, waarvoor Van Dam ook aandacht vroeg, is nage noeg onhaalbaar. Met uitzondering van ABB ging de raad akkoord om aan vullend krediet te storten in de reserve Remmingwerk en kademuur buitenhaven. Over dit onderwerp berichtten wij vorige week al uitvoerig. Het geld is nodig om de buiten haven een kwaliteitsimpuls te geven. Het rijk heeft inmiddels toegezegd een bedrag van 0,8 miljoen euro aan investerings kosten te subsidieren. Na de eerdere informatieve bijeenkomst was het nu het besluitvormingsmoment om het Informatie en Automati seringsplan 2008-2011 vast te stellen. Dat ging niet soepel, want het spookbeeld van ondui delijkheid over verdergaande pogingen tot samenwerking tussen de eilandelijke gemeen ten of een mogelijke duiding van een herindeling, voerden aanvankelijk in de debatten de boventoon. Was het allemaal nog wel verantwoord om veel geld te investeren? Ja: waar je als gemeente op ICT-gebied aan moet voldoen, dat moet. Verder mondjesmaat of toch de investering voor 2009 fiatte ren en de rest op detail bezien? Zijn er lichtpuntjes te verwach ten in de komende eilandelijke ICT-werkgroep vergadering? Moet er worden geknipt in deelstukken? Alles kwam ter tafel. Toch lag er een gedegen dossier, vond de meerderheid van de raad. Maar die onze kerheid. Dat dilemma of er nu geld wordt weggegooid als bepaalde zaken worden aan geschaft en geïmplementeerd voor één gemeente? Langer uitstel bleek echter onmogelijk, hoewel enkele fracties er wel op aandrongen om kort pas op de plaats te maken en de eilan delijke ontwikkelingen aan te zien. Er was zelfs een schorsing nodig om, met uitzondering van ABB, alle neuzen in de zelfde richting te krijgen. Er werd uiteindelijk vertrouwen geuit dat er voldoende ijkpun ten komen voor bijstelling en aanpassing, en het vertrouwen is er dat systerrien uitwisselbaar zullen zijn. Het I&A Plan en de financiële paragraaf- tota le investering voor de eigen gemeente tot 2011 ruim 1,3 miljoen euro - haalden dus de eindstreep. SOMMELSDIJK-DeSGP- Jongeren Flakkee orga niseerde vrijdag 16 janu ari in de Rehobóthkerk te Sommelsdijk een politieke jongerenavond over 'SGP op weg naar 2020 - prin cipes in de postmoderne tijd'. De spreker van deze avond was dhr. G. Sloot weg, geschiedenisdocent aan de Prins Maurits te Middelharnis. "We moe ten geen belangenvereni ging zijn, maar het welzijn van het hele volk en de eer van de Heere op het oog hebben." "Ons volksdeel maakt volko men deel uit van de Neder landse samenleving die vliegt van hype naar hype. De media bepaalt de politieke agenda, het Reformatorisch Dagblad is niet anders dan De Telegraaf en het AD. Uit een boekje van uit de SGP met als titel 'Op weg naar honderd jaar SGP' kwam in het RD alleen het deel naar voren waarin ds. Visscher schrijft over de neutrale staat. Dit terwijl er andere, buitenge woon belangwekkende dingen in dat boekje staan geschre ven. Er zijn in onze samenleving sociaal-culturele veranderin gen. Minister-president Bal kenende heeft de normen en waarden aan de orde gesteld, dat is buitengewoon in hem, te prijzen. Maar het resultaat is nul komma nul. Wij - met ziii - zijn er met z'n allen met in geslaagd om gezamenlijke normen en waarden te for muleren. Wij, als christenen, zijn er niet in geslaagd om de mensen te overtuigen dat de normen en waarden in de Bij bel staan. Hoe moeten we dan met dit alles omgaan? Vraag: Heere, wat wilt U dat ik doen zal? Krijg je geen antwoord? Let op de daden van de Heere. We verwachten vaak antwoord door een tekst, psalmvers of een wonderlijke openbaring, maar de Heere wijst de weg door het normale leven heen." "Het grootste vraagstuk is de mentaliteit van het volk", aldus Slootweg. "We zijn zo'n bui tengewoon divers volk. Voor alle mensen in Nederland is er een aantal gemeenschappelij ke tendensen, deze tendensen zijn ook waar te nemen bij ons, en bij de Staatkundig Gerefor meerde Partij. Zo is er een ongekend indi vidualisme, wat doorslaat in afschuwelijk egoïsme. Dé waar heid bestaat niet, mijn waar heid bestaat wél en die van jou ook. Er zijn zoveel waarheden als er mensen zijn. Als je een ideologie aanhangt, ben je een fundamentalist. Als we zo den ken hebben we geen erg meer in de waarde van een ander. Men gaat samenwonen omdat dat veiliger is. Bij trouwen is trouw verplicht, maar op een afspraak kan je terug komen. Het lijkt hetzelfde, maar het is het niet. Ook is er een onge kende virtualisering van de samenleving. Als je niet zoveel zin hebt om naar je kerk te gaan omdat de dominee je niet zo aanspreekt, dan luis ter je gewoon via de computer naar een andere kerk, naar een dominee die je wel aan spreekt. We vergeten dat we in de gemeente naar het Woord dienen te luisteren. De media is van onvoorstelbaar belang. Maar leidt ook tot vulgarise ring van de samenleving, we verdiepen ons nergens meer in." "We mogen het begrip theo cratie niet op de lippen nemen, zonder het welzijn van het hele volk, en de eer van de Heere op het oog te hebben. We moe ten geen belangenvereniging zijn die alleen maar op uitzon deringsposities van eigen scho len en organisaties uit is, dat is collectief individualisme. Door de secularisering wordt actief de Naam van God verdrongen uit het publieke domein. Ook wij hebben onze verantwoor delijkheid daarin niet geno men. De islam beheerst op buitengewoon knappe wijze de politieke agenda, ons hele denken en doen wordt er door bepaald. Dit ten nadele van de SGP die op één hoop wordt geveegd met de Hamas. We zitten in een lastige positie, de SGP heeft al vanaf het begin te maken met het spanningsveld: zijn we een volkspartij of een kerkelijke partij? Is het fout dat de SGP de belangen van kerken behartigt? Nee, maar theocra tie is: de Heere heeft recht op alles en iedereen. We moeten eerlijk zijn, als we een belan genpartij willen zijn, dan zijn we geen theocratische partij. De SGP moet niet een excuus zijn voor onze kerkerï om zelf niet te spreken tot de samenle ving, want ook daarin moet de kerk haar taak weten." "Er zijn tientallen omschrijvin gen van theocratie. Sommigen zeggen: 'De Heere regeert alle dingen, dat is theocratie'. Maar dat is de voorzienigheid. Er is de hele geschiedenis door spanning geweest rondom the ocratie. We moeten het begrip uitleggen, de zaken goed doordenken, consequenties aanvaarden. Wij hebben grote schuld, we moeten een lichtend licht en een zoutend zout zijn. Het land dient geregeerd te worden naar wat de Heere in Zijn Woord gezegd heeft. Het hangt niet van ons af, maar van de Koning van de kerk en van de Koning van de wereld." Na de pauze werden er diverse vragen gesteld. Zo werd er in gegaan op het imago van de SGP. Dhr. Slootweg conclu deerde dat er binnen de SGP vrijwel niet nagedacht wordt over wat we doen als we de meerderheid in de Tweede Kamer zouden vormen, wat we dan kunnen betekenen voor het gehele volk. "Maar kan de SGP dan een meerderheid halen? Als we denken van niet, dan rekenen we alleen met ons verstand en niet met God." Ook de gevaren van islamise ring en evangelicalisering wer den besproken. "Er zijn zoveel gevaren die ons bedreigen. De hoge verkoopcijfers van romans uit evangelische kring en al dan niet zogenaamd chris telijke DVD's tonen een grote leegte aan die er binnen onze gezindte is. We moeten zelf goede boeken schrijven, zelf DVD's maken op een mooie en eerbiedige manier." Veel gevaren bedreigen ons. Wat te doen? Slootweg noem de drie oplossingen: "Vrees de Heere, zorg voor je gezin met alles wat in je is en heb eer bied. Liefde is niet soft, maar scherp omdat ik zoveel van de ander houdt: streng maar met Uefde. Aan je gezin moet je alles doen watje kunt. Alles, alles en nog meer. Als je je kind de fles geeft, moetje het al over de Heere vertellen. Op deze manier kunnen we elk op ons eigen niveau bijdragen. We moeten net als Levi doen, waarvan geschreven staat: en hij, alles verlatende, stond op en volgde Jezus".

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 6