L Binnenhof Webego vol goede moed het nieuwe jaar in J^a^ Geen politieke discussie op gemeentelijke website www.ardikeukens.nl Melding opschalen tot 'zeer grote brand' 1 De Voordeligste KeuKenspecialist! Getuigen- oproep aanrijding met letsel Opbrengst Kerstpostactie voor Vrienden van Ziekenhuis Dirksland Van productiebedrijf naar mensontwikkelbedrijfSociale werkplaats uit de rode cijfers Werkzaam- groen voorziening N215 Brand blussen bij bevroren sloten: Prijswinnaars Kerstpuzzel Nieuwe Dalkaartjes in Zuid-Holland A-H 81e jaargang Nr. 7777 Dinsdag 13 januari 2009 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag MIDDELHARNIS - Tijdens de Nieuwjaarsrecep tie van Sociale Werkvoorzieningsschap Binnenhof' Webego werd door directeur Henk Stel en de voor zitter van het dagelijks bestuur, Anton Wesdorp, teruggekeken op een 'roerig jaar' voor de onder neming. Een jaar waarin een begin is gemaakt met het invoeren van veranderingen, die ook in dit jaar door zullen gaan. De directie en het dagelijks bestuur van de organisatie hebben alle vertrouwen in de toekomst, zo blijkt uit een gesprek dat we met hen hadden. ^Bl ÜËi AD DE GANS ASSURANTIËN De Waal Hoveniers Tel. 0187-65 24 84 Nu tijdelijk in het weekend: enkel retour SOMMELSDIJK - De recher che van de politie van districl de Eilanden onderzoekt een aanrijding. Op vrijdag 9 janu ari rond half twaalf vond een verkeersongeval plaats op de kruising Berkenlaan/Kastan jelaan te Middelharnis. Hierbij waren een blauwe personenau to én een lietser betrokken. De bestuurder van de personen auto reed op de Berkenlaan en volgde de rijrichting van de Lijsterbesweg. De fietser kwam uit de richting van de Kastan jelaan en sloeg linksaf' de Ber kenlaan op. Door nog onbe kende oorzaak kwamen de twee met elkaar in aanraking. De fietser is met zware verwon dingen overgebracht naar het ziekenhuis te Dirksland. De politie roept getuigen op die meer informatie over deze aan rijding kunnen verstrekken of die weten wie de automobilist was. LI kunt contact opnemen met hel politiebureau te Som- melsdijk, lel. via ()<)()0-8844, of bellen naar Meld Misdaad Anoniem, tel. 0800-7000. De Hervormde Cemeente van OoUgensplaat heeft, evenals het vorige Jaar, de opbrengst van de kerstpostzegelaclie rondom de feestdagen in december geschonken aan de Stichting 'Vrienden van Zie kenhuis Dirksland'. De Stich ting is zeer verheugd dat zij door hel initiatief van de Her vormde ("•emeenle en de inzet van de vrijwilligers die hierbij betrokken waren opnieuw een gift van 1075 heelt ontvan gen. De gill zal conform de doelstellingen van de Stich ting gebruikt worden, zodat de wensen van het ziekenhuis om extra zaken met betrekking lol de zorg voor paliënten te rea liseren daadwerkelijk uitge voerd kininen worden. Door Adri van der Laan Het dagelijks bestuur wordt gevormd door de weihouders sociale zaken van de vier eilan- delijke gemeenten, de voor zitter is Anton Wesdorp van Middelharnis en overige leden zijn l'eira 'l Hoen van Oost- flakkee, VVini Bruggenian en l'eter I'ellei' van respectievelijk de gemeenten Dirksland en (loetlereede. Als in de afgelo pen decennia 'Het Binnenhof' op de agenda van de verschil lende gemeenteraden vermeld slond, werden meestaldewenk- brauwen van de raadsleden gefronst, vvaiil doorgaans was de (inainiëlr rapportage niet po.tiliel en uertlen de financi ële laslen voor de gemeenten steeds zwaarder. In deze silualie is een omme keer gekomen want tot tevre denheid van alle betrokkenen kon het Jaar 2007 met een winst van ongeveer twee ton worden afgesloten, en volgens directeur Henk Stel ziet het er naar uit dat ook de cijfers over 2008 een positief resultaat zul len laten zien. Uit het gesprek met bestuur en directie blijkt dat het niet eenvoudig is om het bedrijf uil de rode cijfers te houden, maar daarom is de waardering voor het nu behaalde resultaat fles te groter. Volgens Anton Wesdorp gaal de dank van het bestuur dan ook uit naar de directie en fiet personeel die beiden voor dit goede resultaat hebben gezorgd. Vervolg op pag. 2 Directie en bestuur van Binnenhof Webci^o: v.l.n.r.: directeur Henk Stel en de wethouders Wim Britggeiiuiii, Peter Feller, Petra 't besttmrsvoorzilter Anton Wesdorp. Hoen en Fal.K Ailn van ilei Iji DIRKSLAND - Het ziet er niet naar uit dat raadsleden van de gemeente Dirks land ruimte krijgen op de gemeentelijke website om hun politieke meningen en ideeën uit te venten. Burge meester Stoop plaatste de nodige vraagtekens bij het idee van raadslid "Wolfert (Christenunie). Door Kees van Rixoort "Zoals vroeger in de krant", aldus Wolfert. De burgemees ter had twijfels. "De website is wel het olTiciële gezicht van de gemeente Dirksland naar bui len. Ik vraag me af of Je daar politieke discussies op moet zeilen. Het is beter dat op de sites van de politieke partijen te doen." Raadslid Leenders was het met Stoop eens: "Het is niet plezant om polemieken op de site Ie zetten, zowel naar buiten als onderling." Het punt kwam donderdag avond ter sprake tijdens de bespreking van de commu nicatienota. Die leverde ook een verschil van inzicht op over het nut van de themabij eenkomsten van de gemeen teraad. Volgens Zwanenburg (VVD) worden die bijeenkom sten "schaars bezocht" en is het nutüg na te denken over een andere opzet. Leenders (Gemeentebelangen) was het niet met hem eens: "Dat is een ongenuanceerd beeld. Er zijn ook themabijeenkomsten geweest dat de zaal vol zat," Burgemeester Stoop gaf de raad mee dat het goed is nog eens over het fenomeen the mabijeenkomst na te denken aan de hand van de vraag of dit het meest efleclieve instru ment is om met burgers over een thema door te praten. Erf-en sierbestrating Firma J.&J. van Gurp Oudediik14, Ooitgensplaat 1 Wf 1(0187)631350/ 1 (06) 55552023 1 www.erf-sierbestrating.nl Ttt. 0187-631178 WHnW,AOG-ASSURANTIEN,Nl Nieuwe-Tonge www.clewaalhoveniers.nl NIKUWE-T()NC;E - De brandweer van Nieuwe-Tonge werd vrijdagavond zeven uiu' gealarmeerci voor 'Gebouw- brand' aan de Clroeneweg, Bij aankomst bleek er brand te zijn uitgebroken in het kan toorgebouw van het bedrijf D. Ras. In verband met moeizame waterwinning (bevroren water- winpiaalsen) werd de melding uitemdelijke opgeschaald tol 'Zeer grote brand', waarop veel brandweermaterieel zich naar Nieuwe-Tonge begaven, waaronder de brandweervoer tuigen van Sommelsdijk, Mid delharnis, Herkingen, enkele uit Rotterdam en een hoog werker uit Spijkenisse. Op zoek naar plekken waar bluswater gewonnen kon worden, wer den m.b.v. kettingzagen gaten in het ijs gemaakt. Met inzet van een dompelponip werd dit naar hel branciende gebouw- getransporteerd. Rond acht uiir was het vuur onder contro le, niettemin is het hele gebouw vanbinnen verwoest. De aan grenzende bedrijfsgebouwen bleven voor het vuur gespaard. Er deden zich geen persoonlij ke ongelukken voor. De brand is vermoedelijk ontstaan in een hoek waar zowel kachel als airco stonden. Ondanks de kou (-8°C) waren er veel kij kers op de brand afgekomen. Op verzoek van de brandweer heeft de politie de C'.roencweg technische recherche stelt een voor het verkeer afgesloten. De nader onderzoek in naar de oorzaak van de brand. Tekst eii foto: Hom ViUerius Ontdek wt\ke meubelen in de opruimingcolicctie zitten op: www.interieur-paauwe.nl 'z^^^'o^lfs ^^TtTTw ZontiOToire liflt uJnkby ImVam 50 autominuteii ikw Rotterdam, Roosendaal en Tcrneuzen. MIDDELHARNIS - Vanaf maandag 12 Januari voert de provincie Zuid-Holland werk zaamheden uit aan de groen voorziening van de N215 tus sen Middelharnis en Oude- Tonge. Deze werkzaamheden bestaan onder andere uit het kappen en nieuw aanplanten van bomen, het verwijderen en nieuw aanplanten van singels (hoge struiken) en het aanvul len van bermen. De werkzaamheden worden zoveel mogelijk uitgevoerd vanaf de parallelweg, waar door hinder voor het verkeer beperkt blijft. Toegangen en inritten blijven bereikbaar of zijn slechts voor zeer korte duur niet bereikbaar. Direct betrokkenen worden hierover vooraf geïnformeerd. De werk zaamheden zijn naar verwach ting half maan 2009 afgerond. Wanneer onverwachte omstan digheden (zoals slecht weer) het werk niet toelaten, worden de werkzaamheden later uitge voerd. De werkzaamheden aan de groenvoorziening van de N215 zijn onderdeel van het plan van de provincie voor alle provin ciale wegen in Zuid-Holland 'Groene lijnen door het land schap'. Dit plan zorgt er onder andere voor dat de mooie landschapskenmerken van een gebied worden versterkt. De prijswinnaars van de Kerstpuzzel in onze editie van 16 december jl. zijn bekend. Het zijn de vol gende personen: M. Nap, Pretoriuslaan 59, Ouddorp; Sjaan Sperling, Prins Hen drikweg I, Ouddorp; M. Looy, Jacob Catsstraat 77, Sommelsdijk; T. Knöps, Molenzicht 68, Dirksland; Annie Visser, Beresteijn 44, Goedereede. Zij hebben een cadeau bon ter waarde van 10 gewonnen en kunnen deze op komen halen bij de receptie van Eiianden- Nieuws, Langeweg 13 te Sommelsdijk, tel. 0187 471020. De oplossing van de puz zel luidt: Een kersdied gezongen in talloze talen, en dezelfde sterren die stralen. Tot en met 1 maart geldt ieder weekend in de Arriva-bussen in Zuid-Holland een speciale actie met de Dalkaartjes. In het kader van de nieuw geïntrodu ceerde Dalkaartjes van 3 en 5 reist de busreiziger dan zowel de heen- als terugreis met één kaartje. Het Dalkaartje heeft normaal gesproken een geldigheid per rit. Tijdens de speciale introductie-actie hoe ven reizigers de terugreis geen nieuw kaartje meer te kopen, maar wordt op het eerder die dag gekochte 3 of 5 kaart je een nieuwe stempel gezet op het speciale actiestempelvlak van het kaartje. Met ingang van 1 januari 2009 heeft Arri- va de regionale kaartsoorten in de provincie Zuid-Holland op elkaar afgestemd. Hierdoor zijn er onder andere nieuwe Dalkaartjes ontstaan. Voor meer informatie en voorwaar den zie website www.arriva.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1