Een goed voornemen dat uitstekend is gelukt! Balansopruiming op alle artikelen Expositie Dineke Kosten over haar onderwij swerk in Oeganda Hervatting repetities mannenkoor ^?.^^£Ea^ Voor elk wat wils Vele duizenden boeken, zowel nieuw, licht beschadigd als tweede hands. Donderdag 8 t/m zaterdag 10 januari van de bovenverdieping. TEAMLEIDER MN Nieuwjaars concert met CD-presentatie Faniareorkest De Hoop Oudhollandse spelletjes en Poteravond Bananen- appelshake Bibliotheek Nieuwe Tonge BOEKEN EN MUZIEK VAN DER BOOM i EIIAnDEl1.niELW5 VOOR MINIMAAL 28 UUR PER WEEK Boekenbonnen mogen gewoon worden ingeleverd. Voorstraat 41, 3245 BG Sommelsdijk Tel. (0187) 48 26 14 Fax (0187) 48 45 20 Email: boomboek@filternet.nl Expositie Honger PAGINA 4 DINSDAG 6 JANUARI 2009 SOMMELSDIJK - Een jaar geleden besloot Arina Bechtum haar overgewicht aan te pakken. Nieuwsgie rig gemaakt door het arti kel in deze krant, januari vorig jaar, over de voorlich tingsavond over gewichts- beheersing bij Slender You GO, begon ze haar zoek tocht naar hóe haar voor nemen gestalte te geven. Nu, een jaar later, kijkt ze samen met Peta Grooten- boer, eigenaar van Slender Tou GO en haar gewicht- iegeleidingscoach, terug op een jaar Diplan. En dat blijkt een geslaagde poging geweest: de weegschaal geeft maar liefst 54 kilo minder gewicht aan. Arina straalt erbij als ze dit getal noemt. Diplan is geen dieet, maar éen leefgewoonte. Vooral het gege ven datje niet hoeft te honge ren, sprak Arina heel erg aan. De eerder ondernomen pogin gen waren met name daar om mislukt. Aanleiding om opnieuw een poging te doen, waren vooral de lichamelijke klachten. Haar hart ging op hol, knieën en voeten protes teerden en haar conditie stond op nul. Arina vertelt dat het nu wel lukte omdat ze gewoon lek ker mocht eten. De dagelijkse eetschema's zijn duidelijk, ken nen veel variatie en zijn vooral genoeg en lekker. Peta legt uit dat dit ook de kracht van Diplan is. Verder geeft Arina aan dat de begeleiding van- Arina Bechtum voor en na deelname van het gewichtbeheersingsprogramma. uit Slender You GO ook heel prettig en goed is. Naast het gewichtbeheersingsplan was bewegen heel belangrijk. Arina ging slenderen en elke dag een stuk lopen; in het begin een klein stukje, maar langzaam aan meer. Natuurlijk was het niet altijd gemakkelijk. De eetverslaving zat heel diep. En dik zijn maakt je ook eenzaam. Maar met het verliezen van de kilo's groeide het vertrouwen dat ze het kon. Het nieuwe begin maakt dat ze weer kleren durft te passen in een kledingzaak. Arina draagt nu kleding die 5 maten kleiner is, en ze kan nu weer blij zijn als ze in de spiegel kijkt. Ook haar huid is mooi mee 'geslon ken'. Alleen haar armen verto nen een slap velletje, maar ze hoopt met meer armspieroefe ningen ook daar nog iets aan te doen. Peta geeft aan dat er meer weggewerkt wordt dan alleen de kilo's. "Het komt voor dat we mensen doorverwijzen naar onze counselor Hannie Jeroense omdat er soms veel meer achter over- en onderge wicht zit, dan wij denken. Wij zijn altijd bereid hierover in gesprek te gaan." Woensdag 14 januari is er weer een voorlichtingsavond. Arina is dan ook aanwezig om toelichting te geven op haar ervaringen. En Peta zal voor lichting geven over het Diplan. Vanaf 19.45 uur staat de kof fie en thee klaar. Slender You GO is gevestigd aan Oostdijk I te Sommelsdijk, website www. slenderyougo.nl, tel. 0187- 478282. OUDDORP - Op zaterdag 10 januari start het Christelijk Ouddorps Mannenkoor weer met de wekelijkse repetities in gebouw Eben Haëzer, Preekhillaan 3 te Ouddorp. De repetities staan o.l.v. Ab Vroegindeweij en duren van 17.30 tot 19.15 uur. Wekelijks worden psalmen en geestelijke liederen gerepeteerd. Nieuwe leden, mannen vanaf 16 jaar, zijn hartelijk welkom. ZORGsaam biedt op Goeree- Overflakkee een aaneenge sloten keten van zorgvormen aan. Van zorginstellingen (ziekenhuis, verpleeghuis en verzorgingshuizen) tot thuiszorg. ZORGsaam streeft ernaar om via regionale zorgloketten op een directe en persoonlijke manier contact te onder houden met de cliënten. Met 1500 medewerkers wordt zorg op maat geboden. De patiënt en cliënt/bewoner staan centraal. In ZORGsaam werken samen Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis, het verpleeg huis De Samaritaan en de verzorgingshuizen De Vliedberg, Geldershof, De Goede Ree en Ebbe en Vloed. ZVGO Koningin Julianaweg 59 3245 KA Sommelsdijk ZORGsaam staat na een jaar van voorbereiding aan de voor avond van een nieuwe fase waarbij voor de ouderenzorg locaties de vereenvoudiging van de organisatiestructuur het meest kenmerkend Is. In nauwe samenwerking met de locatie managers zullen de teamleiders van afdelingen hét verschil gaan maken waar het gaat om de tevredenheid van de cliënt, de werkomstandigheden voor de medewerkers en het toepas sen van de meest innovatieve zorgconcepten met als kern het kleinschalig wonen! Deze ontwikkeling zal mede ondersteund worden door.totale nieuwbouw op diverse locaties. Voor het completeren van de managementteams op onze locaties zijn wij op zoek naar kandidaten voor de functie van Wat gaat u doen? Als teamleider heeft u de dagelijkse leiding over een afdeling van een zorglocatie. U creëert een woon-, zorg-, en werkklimaat waarbij de cliënt centraal staat en de zorgprofessional zijn vak kan uitoefenen binnen de kaders van verantwoorde zorg en de budgettaire mogelijkheden van de zorgzwaartepakketten. U organiseert in dat kader mede de bijdrage van de medische en paramedische disciplines alsmede de nodige facilitaire zaken die centraal werken ten behoeve van alle locaties. U inspireert en stimuleert uw medewerkers in hun ontwikkeling en werkt samen met de collega teamleiders aan het steeds verder verbeteren van de kwaliteit van zorg alsmede de voor cliënten en medewerkers gewenste samenwerkingscultuur Ook bevordert u het welzijn van de bewoners door ten aanzien van familieleden en overige mantelzorgers een transparant beleid te voeren zodat het wonen zoveel mogelijk "als thuis" kan worden gerealiseerd. Wat vragen we van u? U heeft een verpleegkundige opleiding op minimaal MBO-4 niveau afgerond en bij voorkeur meerdere jaren ervaring met het organiseren van zorg en leidinggeven. Wij ven/vachten van u een grote mate van zelfstandigheid. U beschikt over sterke sociale vaardigheden en schept voorwaarden voor samenwerking en teamprestaties met daarbij oog voor het geven en ontvangen van feedback, omgaan met kritiek en een open communicatie. Goede communicatieve vaardigheden, doorzettingsvermogen en accuratesse zijn in deze functie onmisbaar. Wat bieden wij u? Wij bieden u een dynamische en inspirerende werkomgeving waarbij volop ruimte is voor ontwikkeling van persoonlijke talen ten. De CAO Verpleeg-, Verzorgingshuizen en Thuiszorg is van toepassing met inbegrip van diverse uitstekende secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder het aantrekkelijke meerkeuze- systeem arbeidsvoorwaarden. Meer informatie? Bel voor meer informatie over de functie naar telefoonnummer 0187-488 221. De sollicitatieprocedure. Richt uw sollicitatie met motivatie, curriculum vitae en een toelich ting op de gevraagde competenties vóór 15 januari a.s. aan de afdeling Personeel en Organisatie ZVGO. Email: sollicitatie@zvgo.nl Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. STELLENDAM - Op 10 janu ari a.s. geeft Fanfareorkest De Hoop uit Stellendam zijn jaar lijks terugkerende Nieuwjaars concert. Dit jaar heeft het een bijzonder tintje. Niet alleen omdat het grootser is aange pakt, maar ook zal tijdens het concert de nieuwe CD van het orkest worden gepresenteerd. De CD-opname was onderdeel van het project 'De Hoop 110 jaar'. Dit project is van start gegaan in 2006, het jaar waarin de vereniging 110 jaar bestond. Tevens was dirigent Arie Stolk toen 25 jaar verbonden aan de vereniging. In november van dat jaar vond een groots jubi leumconcert plaats. Tijdens dit concert werd als blijk van waardering aan de jubilerende dirigent een compositie aange boden van de hand van com ponist Maurice Hamers, die dit werk speciaal voor hem en zijn orkest schreef en de titel gaf 'Waterman'. Het orkest kreeg ook een jubile umcadeau aangeboden, name lijk een eigen nieuwe CD. Twee weekenden lang is het orkest aan de slag gegaan om de CD op te nemen en het resultaat mag er zijn. Op l'O januari zal de CD gepresenteerd worden en in de verkoop gaan. Op de CD staan onder andere de compo sities 'Waterman', 'The Legend of the Flying Dutchman' en 'To Vega and Back'. Met deze drie stukken behaalde het orkest in december jl. het hoogst aan tal punten in de concertdivisie van het concoursjaar 2008, wat werd bekroond met het ere-di- ploma De CD zal 12,50 gaan kosten, maar is tot en met 10 januari voor een gereduceerd tarief van 10 verkrijgbaar Voor verder informatie en de CD voorverkoop kunt u terecht op www.fanfaredehoop.nl. Vanaf 10 januari kunt u ook 'Vriend van De Hoop' worden. Een vriend krijgt, net als een donateur, 4x per jaar het ver enigingsblad. Verder geniet een vriend ook van voordelen als een gratis toegangskaart voor het grootste concert dat jaar, een graüs consumptie en de mogelijkheid tot het bijwonen van een feestavond. Meer infor matie hierover is te krijgen tij dens het concert op 10 januari. Het Nieuwjaarsconcert vindt plaats in de sporthal van m.f g. 'Dorpstienden' te Ouddorp en vangt aan om 20.00 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur, de entree is gratis. OUDDORP - Op woensdag 14 januari organiseren de vrij willigers van de 55+ soos van de SWO een Oudhollandse spelmiddag met aansluitend een potermaaltijd. Vanaf 14.00 uur staan er in m.f.g. Dorp stienden teOuddorp diverse spelletjes opgesteld. Het is ook weer mogelijk om te koersbal- len. Om 17.00 uur bent u van harte welkom op de jaarlijkse poteravond van de 55-1- soos. U dient zich voor deze maal tijd vooraf op te geven bij de SWO, tel. 0187 641344, e-mail mwa(a)s-w-o.nl. Om de vrij willigers te ontlasten, wordt u vriendelijk verzocht uw eigen bord en bestek mee te nemen. MIDDELHARNIS - Hieron der volgt een recept voor een bananen-appelshake: beno digdheden: 2 bananen; 2 dl. Appelsap; 2 el honing; 4 dl vanilleyoghurt. Pel de bananen en snijd ze in plakjes. Pureer ze met de appelsap met een blender of staafmixer. Voeg de yoghurt en de honing toe en laat de machine op een hoog toeren tal draaien. Schenk de shake in hoge glazen en serveer met dikke rietjes. De appelsap en honing koopt u natuurlijk in de Wereldwin kel, op het Spuiplein (achter d'n Diek) in Middelharnis. Open op woensdag en don derdagvan 13.00 uur tot 17.00 uur, vrijdag's van 10.00 uur tot 18.00 uur, en zaterdag's van 10.00 uur tot 17.00 uur. De betere woninginrichting sinds 1920 Udcmpl Kanaal 105. Middciliamis, (0187) 48 2' 84 vvm'.helbinnenhuismiddelharnis.nl NIEUWE-TONGE - De Bibli otheek Unum Necessarium te Nieuwe-Tonge, die gehuisvest is aan het Korteweegje 5a (in de oude kleuterschool) heeft nieuwe openingstijden gekre gen: donderdagmiddag van 14.30 uur tot 16.00 uur en 's avonds van 19.00 uur tot 20.30 uur. Er worden romans uitgeleend, waaronder veel Amerikaanse schrijvers zoals R. Alcorn, T Dekker, L. Austin, T Lahaye, F. Rivers. J. Cavanaugh, L. Chai- kin, T. Goyer, D. Henderson, B. Thoene, Karen Kingsbury, enz. Maar ook streekromans van J.A. van Archem, G. v.d. Berg, J. Burgers-Dorst, A. de Graaf, M. van Hoorn, J. van Manen-Pieters, H. Thijssing- de Boer, enz. Verder bevat de collectie veel oorlogsboeken, historische romans, literatuur, heel veel mooie jeugdboeken en kinderboeken voor beginnen de lezertjes, voorleesboeken en prentenboeken. Bijbelverkla ringen, theologische boeken, boeken over het Koningshuis, b.v Prinses Maxima en nog veel meer. De boeken kosten 0,20 per week. Vanaf 1 januari 2009 zijn gratis: de theologische boeken, de bijbelverklaringen en de boeken over pastoraat, ethiek, gezondheid, opvoeding en huwelijk. De bibliotheek streeft ernaar om van al'deze categorieën steeds de nieuwste boeken aan te schaffen. Donderdag, 8 januari hoopt men weer voor de lezers klaar te staan. www.brilcentrumkeuvelaai;nl Zandpad 56 - Middelharnis - Telefoon (0187) 48 34 37 Korting OUDE-TONGE - In de laatste week van december opende wethouder Petra 't Hoen van de gemeente Oostflakkee een bijzondere foto-expositie in de hal van het gemeentehuis in Oude- Tonge. De expositie betreft een groot aantal foto's die door Dineke Kosten uit Oude-Tonge zijn gemaakt van haar vrijwilligerswerk in het onderwijs in Oegan da. Ter gelegenheid van de expositie ontving Dineke uit handen van Nelly van Dijke van de inmiddels opgeheven Stichting Ont wikkelingswerk Oostflak kee een cheque voor haar werk. Door: Adri van der Laan Dineke Kosten is jarenlang werkzaam in het onderwijs geweest. Voor haar pensione ring gaf ze les aan de kinderen van de Openbare Basisschool Het Startblok in Oude-Tonge. Na haar pensionering in 2007 nam ze zich voor om veel te gaan reizen. Ze bezocht ver schillende landen in Azië. Maar toen ze in contact kwam met de organisatie Soft Power Educa tion, een Engelse vrijwilligers organisatie, die werkzaam is in Oeganda, besloot ze om toch eens een reis te ondernemen richting Afrika. In Azië was ze al onder de indruk gekomen van de moeilijke omstandigheden waaronder er les moest wor den gegeven aan de kinderen. Ze heeft daar een aantal maan den dan ook daadwerkelijk in het onderwijs gewerkt. Ze besloot vervolgens om in 2008 een tijdje in Oeganda te gaan meehelpen bij een educatief programma, waar ze onderwijs gaf aan kinderen op scholen die door de Engelse organi satie worden ondersteund. In augustus 2008 is ze teruggeko men en Dineke is zo enthou siast voor het werk geworden dat ze over twee weken weer voor een aantal maanden rich ting Oeganda vertrekt. Dineke Kosten (rechts) otilvangt de cheque mt handen van Xelly van Dijke. Links wethouder Petra 't Hoen. Foto: Adn van der Laan Van haar werk op de school - en daarbuiten - in Oeganda en heeft Dineke een groot aantal foto's gemaakt. Een selectie uit deze foto's wordt deze weken in de hal van het gemeente huis in Oude-Tonge tentoon gesteld. Wethouder Petra 't Hoen opende de tentoonstel ling en zij verzekerde onder, de indruk te zijn van het werk dat Dineke in Oeganda ver richt. Tijdens de korte bijeenkomst in het gemeentehuis op de voorlaatste dag van het jaar was er ook wfit weemoed te bespeuren. Met het afsluiten van het jaar komt er ook een eind aan het bestaan van de Stichting Ontwikkelingswerk Oostflakkee. Deze organisa tie is vanaf 1988 werkzaam geweest en heeft verschillende acties ondersteund waarbij ontwikkelingswerk en onder wijs centraal stonden. Vooral voor het land Bangla Desh is de stichting actief geweest. Vanwege gebrek aan nieuwe bestuursleden heeft de Stich ting moeten besluiten om zich zelf maar op te heffen. Voorzit ter Nelly van Dijke kon tijdens de bijeenkomst meedelen dat het bestuur heeft besloten om de overgebleven financiën te doneren aan de organisatie Soft Power Education. Symbo lisch werd Dineke Kosten een cheque overhandigd, die goed is voor een bedrag van 700,-. Het bedrag werd door de ondernemende onderwijzeres dan ook in dankbaarheid aan vaard. De onderwijsomstandigheden in Oeganda zijn niet te verge lijken met Nederland. Dit is ook goed te zien op de foto tentoonstelling; De klassen bestaan uit 60 tot 80 kinderen die soms 'ziek van de honger" op school komen. Dineke is ook bij verschillende projec ten betrokken waarbij volwas sen en kinderen bewust wor den gemaakt van het belang van een goede hygiëne. Ver der werkt zij ook mee aan voorlichtingsprogramma's om de ziekte aids te voorkomen. De gepensioneerde onder wijzeres heeft er bewust voor gekozen om een groot deel van haar tijd te besteden in het werk in Afrika, waarvan zij zegt dat, na aanvankelijke aarzeling, het toch steeds weer genieten is. Hiervoor heeft ze de problemen en de, onge makken, die het leven 'in Afri ka met zich meebrengt, graag over: "Het is echt weer back to the basic want elektriciteit is er niet. En als ik om boodschap- peii wil, moet ik proberen mee te liften met een brommer om de noodzakelijk dingen te halen". Wie meer informatie wil over het werk van de orga nisatie kan terecht op de (Engelstalige) website www. softpowereduration.com. Dineke is ook via e-mail te bereiken:Dinekekosten(5) gmail.com. Wie de organisatie en werk van Dineke wil ondersteunen kan een gift overmaken via gironummer: 2999120, t.n.v. D. Kosten - Softpower.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 4