Jaarvergadering Koninklijke Schuttevaer Afdeling Goeree-Overflakkee Derdewereld werkgroep SVIK doet verslag Al vroeg jonge geitjes voor De Samaritaan EiüvriDEn-niEuws Alzheimer Inloopavond Damvereniging Dirksland Nieuw dagelijks bestuur water schap bekend Deel collecte Back to Bethlehem voor Voedselbank Bingo ANBO Bingo SVIK Postduiven- tentoonstelling 'De tabernakel' bij 55+ kring EIIAtlDEtl-niEUWS Financiële situatie Veertig jaar lid Rome? de groeten! Schildercursussen 'In d' Egelantier' School Groentetuinproject PAGINA 2 DINSDAG 6 JANUARI 2009 OUDE-TONGE - Traditio neel werd aan het eind van het jaar, op 27 december weer de jaarlijkse vergade ring van de schippersver- eniging Koninklijke Schut tevaer, afdeling Goeree- Overflakkee, gehouden in De Grutterswei. Het was de 112'vergadering. De voorzittei kon een aantal k'den en gasten verwelkomen, onder hen waren mevr. Stolk van RWS-district Haringvliet, de heer Martijn van de ABN- AMRO bank, de regiosecre taris de heer de Vries en ver tegenwoordigers van andere afdelingen. Met enkele ogenblikken stilte werd de overledene van het afgelopen jaar herdacht, dit was mevrouw Bouwens, echtgenote van de heer W. Bouwens oud- lid en oud-bestuurslid. De heer en mevrouw Bouwens waren in hun tijd de vaste vertegen woordigers van de afdeling op de Schuttevaer-Congressen. De vicevoorzitter ging in zijn openingsrede in op de finan ciële situatie in de wereld en de mogelijke gevolgen voor de schippersbranche. "Het was de laatste tijd zo dat er aan de lopende band nieuwe schepen gebouwd zijn, op een manier van één bestellen en doe mij er nog maar twee bij. Dus mis schien is een stapje of ttvee terug niet zo erg. Met dit in het achterhoofd moeten we zo positief mogelijk en met beide De lieer Bouwens werd gefeluileerd mei zijn veertigjarig lidmaatschap van de Koninklijke Schuttevaer. De inbreng van de leden bestaat in hoofdzaak uit het aandra gen van voorstellen om tot ver betering van bepaalde situaties te komen, het gaat deze keer voornamelijk om ligplaatsen in Dordrecht, het op handen zij nde gedempt getijde patroon op het Volkerak-Zoommeer. Op het Hollands Diep is de vaargeul versmalt, men vraagt zich af wat daar de reden van kan zijn. Volgens mevrouw Stolk is dat om veiligheidsrede nen gedaan, maar daar zijn de schippers het natuurlijk niet mee eens. De aanlooptijd van RWS sche pen is volgens velen te lang, men stelt dat bij een ongeval er soms een boot uit Werken dam moet komen om bij een ongeval op de Oude Maas assi stentie te verlenen, terwijl er in Dordrecht drie schepen zon der bemanning liggen. benen op de grond proberen deze periode te doorstaan. We moeten hopen dat de overheid de toegezegde miljoenen voor verbetering van de infrastruc tuur niet meesleept in de mil jarden die nodig zijn om finan ciële instellingen en multina tionals overeind te houden". Verder hield de vicevoorzitter een pleidooi om de kleinere schepen te 'behouden voor de eigen markt omdat de huidige economische situatie juist nu meer behoefte heeft aan trans port van kleinere hoeveelhe den zowel nationaal als inter nationaal. De secretaris, de heer L.J. Bou wens, is 40 jaar lid van de ver eniging en werd door de voor zitter toe gesproken, waarna hem het bijbehorende speldje werd op gespeld. SOMMELSDIJK - Op de dag voor Kerst - 24 december - werden er twee jonge geitjes geboren in de schuur van Hans Vroegindeweij. En dat is z^ker heel vroeg te noemen omdat doorgaans de eerste jonge geitjes geboren worden als het jaar al enkele maanden oud is. Hans Vroegindeweij, assisteert tuinman Cor Joppe van De Samaritaan onder andere bij de verzorging van de geiten die op een terrein aan de Sperwer in Sommelsdijk lopen. Deze geiten vallen onder de dienst welzijnszorg van De Samari taan. Vanwege de winterse kou heeft Vroegindeweij de geiten naar zijn schuur gehaald waar de moeder in alle rust van de kleine geitjes kon bevallen. In het voorjaar zijn ze weer voor het brede publiek te bewonde ren. (Tekst en Foto: Adri van der Laan) Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm 0,42. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<elijlfe advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7,30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Venweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verl<oop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: hansvlllerius@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA)., MIDDELHARNIS - Komend jaar hoopt een groep mensen uit de Emmauskerk Rome en omgeving te bezoeken. De stad speelt een belangrijke rol in het Nieuwe Testament. Iedereen die geïnteresseerd is nodigt de commissie Vorming en Toerus ting uit voor een viertal avon den. De eerste avond wordt de gang gevolgd van de apostel naar Rome vanuit het boek Handelingen. Tevens wordt stil gestaan bij het feit dat Rome ook in negatieve zin in de Bijbel voorkomt in het boek Openba ringen. De andere drie avon den zal het gaan om wat tot de joods-christelijke gemeente in Rome wordt gezegd vanuit de brief aan de Romeinen. Zeer actueel vandaag. De avonden worden ondersteund door een powerpointpresentatie. Een ieder is van harte welkom op de maandagen: 12, 19, 26 januari en 2 februari om 20.00 uur in de Emmauskerk te Middelhar nis. Leiding: Ds. L. J. Lingen. Zie ook www.emmauskerkmid- delharnis.nl MIDDELHARNIS - Op woens dag 7 januari wordt er weer een Alzheimer Inloopavond geor ganiseerd. Deze avond wordt georganiseerd door Alzheimer Nederland, afdeling Goeree- Overflakkee/Hoekse Waard. Het gespreksonderwerp is 'het stellen van de diagnose'. De Alzheimer Inloopavond is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, familieleden, vrienden en hulpverleners. Hier krijgt men onder leiding van deskun dige gespreksleiders voorlich ting over allerlei aspecten van dementie en ook hoe daarmee omgegaan kan worden. Op iedere bijeenkomst (10 per jaar) staat een ander onder werp centraal, een cyclus die de situaties van dementie volgt. Het programma begint om 19.30 uur en is om 21.30 uur afgelopen. De toegang is gra tis, evenals het welkomst kopje koffie of thee. In de pauze is er een muzikaal optreden. L' hoeft zich niet van te voren aan te melden. Op deze avon den is ook een informatie tafel aanwezig met boeken, folders, video's, enz. (te koop en soms te lenen) Na de pauze is er tijd om vra gen te stellen en in discussie te gaan. Er is volop ruimte voor het uitwisselen van ervaringen. Door de ongedwongen sfeer kunnen de bezoekers hun pro blemen in alle openheid naar voren brengen of even apart gaan met o.a. ervaringsdes kundigen. Na afloop kunt u als u dat wilt nog iets te drinken en/of met elkaar praten. Gastspreker deze avond: Mw. dr. Vroegindeweij, neuroloog. De avond op 7 januari wordt gehouden in het Wijkcentrum Middelharnisi Doednchemse- straat 27. Er is voldoende gele genheid om te parkeren. Het gebouw is rolstoelvriendelijk en rookvrij. Lijn 135 en 137, alswel de bustaxi's 635 en 637 stoppen voor de deur. Kunt u niet komen omdat u moet zorgen voor een part ner? Kunt daarbij geholpen worden? Bel dan naar de voor zitter Alzheimer afdeling, de heer Cor Besuyen, tel: 0187- 485344. DIRKSLAND - Hieronder volgen de uitslagen van de wedstrijden die op maandag 29 december zijn gespeeld bij Damvereniging Dirksland. J. Knöps-M. Poortvliet3-0 H. Keuvelaar- M. van't Geloof3-0 C. van Prooijen-A. Jelier.... 3-0 Joh. Wolfert-W. Stolk3-0 RIDDERKERK - Op 30 december hebben de coali tieonderhandelingen voor een college voor waterschap Hollandse Delta geleid tot een akkoord tussen partijen. Het nieuwe college van dijk graaf en heemraden (dagelijks bestuur) wordt gevormd door de volgende partijen: Kamer van Koophandel namens de categorie Bedrijven; kandidaat heemraad nog niet bekend; Land en Tuinbouw Organi satie namens categorie Onge bouwd; kandidaat heemraad Bert Schelling; PvdA namens categorie Ingezetenen; kandi daat heemraad Maarten van Hulst; VVD namens categorie Ingezetenen; kandidaat heem raad Johan van Nieuwenhuij- zen; SGP namens categorie Ingezetenen, gesteund door Christenunie en Hollandse Delta Natuurlijk; kandidaat heemraad Hans Klepper. Deze partijen vertegenwoordi gen 19 van de 30 zetels in de Verenigde Vergadering. Hier door ontstaat een evenwich tig college dat vertrouwen in elkaar heeft en waaruit een sta biel, collegiaal team ontstaat. In de op 8 januari 2009 geplan de Verenigde Vergadering worden de heemraden for meel benoemd. In de komen de dagen wordt een college programma opgesteld. Hierin wordt duidelijk rekening gehouden met de programma punten van de partijen die niet in het college konden worden vertegenwoordigd. Het algemeen bestuur van het waterschap (Verenigde Verga dering genoemd) bestaat uit 30 leden. Hiervan zijn 21 leden door middel van de verkiezin gen in november 2008 gekozen (categorie Ingezetenen). De overige 9 zetels zijn aangewe zen voor vertegenwoordigers vanuit LTO (4 zetels), KvK (4 zetels) en Bosschap (I zetel). MIDDELHARNIS - Ongeveer half Januari start atelier 'In d 'Egelantier' weer met teken en Schildercursussen. Naast de Basiscursus 'Schilderen met Acryl', zijn er inmiddels vier vervolgcursussen ontwikkeld, waar verder op diverse onder werpen en technieken wordt ingegaan. Zo wordt er bijvoor beeld ook aandacht besteed aan het werken met allerlei gels en pasta's om texturen te creëren. In de Basiscursus gaat men elke twee lessen aan de slag met een thema, dit geldt zowel voor de onderwerpen als voor de teken/schildertechnische aspecten.Realistisch werken vormt hierbij het uitgangspunt om een goede basis te vormen voor het tekenen en schilde ren. Deze cursussen worden gege ven op maandagavond, dins dagavond en donderdagavond van 19.30 uur tot 21.30 uur en op de woensdagochtend van 9.30 tot 12.30 uur. De lessen worden één keer in de week gegeven en duurt 10 weken. De cursus is inclusief materialen en koffie thee. Daarnaast start de nieuwe cursus Aquarelleren, 'Natuur in Aquarel'. Doel van de cur sus is dat iedereen gaandeweg zijn eigen stijl leert ontdekken en ontwikkelen.Verschillende penseeltechnieken en uiteen lopende wijze van schilderen komen aan bod, naar voorbeel den uit de natuur. Het goed leren kijken vormt de basis, om daar vanuit de vormen, lijnen, structuren, toonwaarden etc. te gaan schetsen en vervolgens te gaan schilderen. Tijdens de lessen zal er volop gedemon streerd worden. De cursus is bedoelt voor zowel beginners als ook gevorderden, en wordt gegeven op de vrijdagochtend van 9.15 tot 11.15 uur. Verdere inlichtingen en/of aanmelden: Atelier 'In d' Ege lantier', Annette (Penninga) de Roo, Ring 126, 3241 CS Mid delharnis. Openingstijden dinsdag en donderdag van 9.30 tot 12.00 uur/ 13.00 tot I5.Ö0 uur, telefoon: 0187-487417. MIDDELHARNIS - De kerst nachtdienst onder het thema Back to Bethlehem, die op kerstavond in De Staver werd gehouden is een groot succes geweest. Ongeveer duizend mensen bezochten de indruk wekkende dienst. Tijdens de dienst werd een collecte gehou den, waarvan de helft van de opbrengst bestemd werd voor de Voedselbank Goeree-Over flakkee. Naar deze organisatie wordt bijna 900,- overge maakt. Carina Saarloos samen met een van de mannen in de groentetuinen. DIRKSLAND - De Stich ting Verenigd in Kracht (SVIK) in Dirksland heeft veel activiteiten. Zo is er binnen de organisatie de Werkgroep Derde Wereld projecten actief. Zij onder houdt contacten en onder steunt een aantal projecten in de Derde Wereld. Over de activiteiten in 2008 doen zij verslag. In Mali is Carina Saarloos, afkomstig uit Stad aan 't Haringvliet, werkzaam. Dank zij de financiële steun van SVIK, kon zij diverse moes tuinen aan leggen bij gevan genissen. Voor 2009 staat op de agenda om centrum Phile mon uit te breiden. Dit is een opvangcentrum voor ex-gede tineerden; de mannen krijgen sociale training in het omgaan met elkaar en hoe te 'overleven' in de maatschappij. Daarnaast zullen er gerichte vakopleidin gen aan bod komen. Op 6 november van dit jaar hield SVIK een bingo speciaal voor deze werkplaats. Al eer der dit jaar kon kon er een fors bedrag worden doorgegeven voor het aan leggen van een diepe waterput. Ook is er geld aangeboden voor drie handko- renmolens. De mannen gaan deze molens in de omgeving demonstreren, zodat ze te zij ner tijd" in hun werkplaats deze molens zelf kunnen gaan ver vaardigen. De lagere school Dirksland Espoir (Dirksland hoop) in Mali, biedt door een jaarlijkse bijdrage van SVIK aan ruim 100 leerlingen onderwijs in Kati. Johan Wachters en zijn gezin zijn hier de drijvende motor achter. Huib en Maria Povel zijn ook dit jaar vanaf 6 december voor drie maanden in Burkina Faso op werkbezoek. Tijdens deze maanden hopen zij een belangrijke 'Deep Well' boring uit te kunnen voeren. Dit is een extreem zware boring (door verschillende harde grond lagen) tot een diepte van 60 meter. Deze boring moet een grootschalig groentetuinpro ject van een vrouwenorgani satie voorzien van voldoende water. Ruim 1.000,- kon SVIK bijdragen voor de boring van deze put. De werkgroep dankt een ieder die ze het afgelopen jaar heeft geholpen en ze spreekt de wens uit dat men op de gevers ook in 2009 weer kan rekenen. Het bankrekeningnummer is: 31.41.09.773, ten name van Derde Wereldwerk Dirksland. MIDDELHARNIS - ANBO M W Flakkee organiseert weer een bingo op zaterdag 10 janu ari in het Wijkcentrum te Mid delharnis, aanvang 19.30 uur. Iedereen, lid of geen lid, oud en jong en ook nieuwkomers zijn van harte welkom. DIRKSLAND - Op donderdag 8 januari organiseert de SVIK weer een bingo in de Victoria- hal aan de Philipshoofjesweg in Dirksland. Aanvang 19.30 uur, zaal open: 19.00 uur. Er worden acht rondes gespeeld en een twee superronden. MIDDELHARNIS-Op vrijdag 9 en zaterdag 10 januari houdt Postduivenver. De Combinatie een postduivententoonstelling in clubgebouw 't Melkhuusje aan de Edison te Middelharnis. Op vrijdagavond is er een op de duivencoaches gerichte avond met een deskundig forum dat geïnteresseerden wegwijs kan maken in alle facetten van de duivenspórt, aanvang 20.00 uur. Op zaterdagavond wor den de gekeurde duiven aan het publiek tentoongesteld en draait vanaf 19.30 uur het Rad van Avontuur. Toegang gratis. OOLTGENSPLAAT - Don derdag 8 januari komt de 55-1- kring weer samen. De middag begint om 14.00 uur Dhr K. Baas zal een meditatie verzor gen. Na de pauze zijn de heer en mevrouw Pater te gast. Zij zullen een diapresentatie ver tonen onder de titel: 'De taber nakel in woord en beeld'. Een ieder is van harte welkom. Ook nieuwe gasten worden van harte uitgenodigd om deze middag, die in verenigingsge bouw Elthato wordt gehouden, te bezoeken. Vervoer: P. Mans, tel.: 631336. Dé 'dijk van een foto' De winnende foto van de foto wedstrijd van SGP Waterschap Hollandse Delta is bekend. Een jury, bestaande uit Wim van Vossen, fotograaf te Dirksland, en Arco van de Ree, commu- nicaüemedewerker bij Water schap Hollandse Delta, hebben zich gebogen over de inzen dingen. In totaal zijn 60 foto's ingestuurd. Bij de beoordeling viel op dat inzenders zich soms niet aan het thema 'dijk van een foto' hadden gehouden. De winnende foto is gemaakt door Hans de Graaf uit Put- tershoek. De locatie van de foto is de Molendijk tussen Putters- hoek en 's-Gravendeel. De jury is onder de indruk van deze foto: "Een goed samenspel van licht en omgeving en het thema komt goed uit. de verf. Daarnaast heeft deu fotograaf oog voor perspectief door niet midden op de dijk te gaan .•itaan maar juist aan de zijlijn. Het had alleen nog mooier geweest als de fotograaf gewacht had tot de fietser in het midden van de dijk was aan gekomen". De winnaar wint een, rondvluchtje boven het gebied van Waterschap Hollandse Del ta. De gehele uitslag inclusief de overige winnaars is terug te vin den op website www.wijsmetwa- terhollandsedelfa.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 2