NIEU GBUK 2008 1 E i J U N I V D E C EIUVIlD01-niElJW5 ||ANU ARI I^EBRUAJR?^ PAGINA 9 DINSDAG 30 DECEMBER 2008 Door Ham Vi/(eriUJ De jaarwisseling van 2007 naar 2008 is op het eiland woelig verlopen, zo berichtte onze krant in haar eerste editie van het nieuwe jaar Met name wegens brandstichting, vernielingen en baldadigheid moest de ME op meerdere locaties er met honden aan te pas komen om de orde te herstellen. Traditioneel werd op de eerste dag van het nieuwe jaar de Nieuwjaarsduik gehouden op strand 't Flaauwe Werk nabij Ouddorp, met dit jaar maar liefst 400 deelnemers. Maandagmiddag 7 januari werd in het AHOED-complex aan de Antoon Coolenstraat de Sommelsdijk de honderdste vestiging van Mediq Apotheken geopend. De heer J. Dogterom ontving dinsdagavond 8 januari een bronzen gemeentepenning uit handen van wethouder Gert- Jan van der Valk van de gemeente Oostflakkee, wegens zijn inzet op kerkelijk terrein. In slechts enkele maanden tijd verzamelde de Werkgroep Zoet Flakkee bijna 6900 handtekeningen vóór het behoud van landbouw in de Zuiderdieppolder tussen Stellendam en Dirksland. Donderdagavond 10 januari werden de Dezelfde dag, 18 januari, kreeg bij de vrijwillige brandweer van Den Bommel spuitgast Jan van den Nieuwendijk een oorkonde uitgereikt wegens 25 jaar trouwe brandweerdienst. Op dinsdag 22 januari kreeg Stichting Zuidwester als één van de eerste organisaties in haar werkgebied het volledige HKZ-certificaat uitgereikt in Spijkenisse. Eveneens op 22 januari was het echtpaar De Jong-van der Laan te Nieuwe-Tonge 60 jaar getrouwd. Woensdag 23 januari ondertekenden het Ministerie van Verkeer en Waterstaat en de Stichting RTM Museum te Ouddorp een concessie, een vergunning waardoor de spoorlijn door het Ministerie wordt erkend als 'spoorweg waar met een beperkte snelheid personenverkeer is toegestaan'. Woensdagavond 23 januari ondertekenden in verenigingsgebouw Melishof te Melissant de Dorpsraad van Melissant, de Zuid-Hollandse Vereniging voor Kleine Kernen en de gemeente Dirksland een Plan van Aanpak om te komen tot een Dorpsplan voor Melissant. Donderdag 24 januari opende het Albeda College een derde vestiging. Het betreft de tak Arbeidsmarkt Kwalificerend Assistent van de school, die in het gebouw van Webego te Middelharnis onderdak vond. Zeer grote brand aan de Tramweg te Oude-Tonge, in de nacht van woensdag 27 op donderdag 28 februari. handtekeningen overhandigd aan de gemeenteraad van Dirksland. Een gasexplosie verwoestte zondagavond 13 januari een woning aan de Molenkade te Stellendam, De bewoner, een 87-jarige man, is korte tijd later aan zijn verwondingen overleden, (FOTO I) Dinsdagmiddag 15 januari werd in verenigingsgebouw De Schakel te Dirksland de Wmo-adviesraad geïnstalleerd. Medio januari stuurden zeven burgemeesters uit de regio, waaronder burgemeester Stoop van de gemeente Dirksland, een brandbrief naar minister Ab Klink van Volksgezondheid, Welzijn en Sport om de beschikbaarheidstoeslag voor kleine ziekenhuizen in stand te laten. Afschaffing van de toeslag zou grote gevolgen hebben voor onder meer de spoedeisende hulp in deze ziekenhuizen, waaronder dat van Dirksland. Vrijdag 18 januari werd de visafslag van Stellendam vereerd met een werkbezoek van een brede CDA-delegatie: het Tweede Kamerlid Ad Koppejan, Euoparlementariër Cornells Visser en de Provinciale Statenleden Hans Démoed, Koos Verbeek, Marco Heemskerk en Wiebrand Dijkstra, Ook de Goereese wethouder Arend-Jan van der Vlugt en de CDA gemeenteraadsleden Henk van Oostenbrugge en Dirk Pijl waren aanwezig. De politici werden bijgepraat over de stand van zaken rondom de visserij. Op de avond van dezelfde dag, 24 januari, kreeg Andreas Hameeteman tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van KNRM Stellendam en Ouddorp een oorkonde uitgereikt wegens IO jaar trouwe dienst. In het gemeentehuis van Hellevoetsluis ondertekenden vrijdag 2S januari de burgemeesters Stoop van de gemeente Dirksland en Van de Velde van de gemeente Goedereede en voormalig wethouder Peter Visser van de gemeente Middelharnis, samen met de andere portefeuillehouders uit de regio Rijnmond, een intentieverklaring voor integrale aanpak van alcoholgerelateerde vernielingen in de regio. Eveneens vrijdag 25 januari brachten de gedeputeerden Manita Koop en Joop Evertse van de provincie Zuid-Holland middels een busrondrit een werkbezoek aan het eiland. In Ouddorp namen ze bijna 1400 verzamelde handtekeningen in ontvangst die er uitdrukking aan bedoelden te geven dat de gemeente en de woningbouv/vereniging worden gestimuleerd om de bouwplannen op de Gronden Breen positief te ondersteunen en de provincie te wijzen op de noodzaak van 'bouwen voor jong en oud' in Ouddorp. Dinsdagmiddag 29 januari opende het Van Weel- Bethesdaziekenhuis te Dirksland zijn nieuwe afdeling Dagbehandeling. Woensdag 30 januari mocht de eilandelijke organisatie 'Moedige Moeders' een cheque van 500 in ontvangst nemen van Woongoed Flakkee te Middelharnis. Bij c.b.s. Prins Maurits te Dirksland nam dezelfde dag, 30 januari, meester De Jong afscheid omdat hij bij de School met de Bijbel te Sommelsdijk benoemd werd tot locatiemanager En eveneens dezelfde dag werd in het water aan de Sulsendijk rond park Suijssenwaerde het levenloze lichaam gevonden van een man die tijdelijk op het park verbleef en al twee dagen werd vermist. op vrijdagmiddag 4 opri/ moest op lijn beurt een telescoopkroan overeind worden gehesen, toen die flon de (Oinkerfandseweg nabij Herk/ngen in een s/oot wos be/and. Op vrijdag I februari werden 's morgens in Oude-Tonge en 's avonds in Stellendam de slachtoffers herdacht van de Watersnoodramp van 1953. Op dezelfde dag, I februari, nam na 43 jaar trouwe dienst bij de AGO te Sommelsdijk Jaap Meijer afscheid van zijn werkgever en deed na 34 jaar woningbouwopzichter Kees van den Boogert precies hetzelfde bij Bouwvereniging Sommelsdijk. Bovendien zwaaide na 33 jaar actieve dienst deze dag ook Gerard Jansen af bij de Sommelsdijkse brandweer Ook op I februari nam Rabobank Dirksland haar nieuwe huisvesting in gebruik in het nieuwbouwcomplex aan de Geldersedijk en de Boomvliet, en dezelfde dag ook verwelkomde de ChristenUnie Oostflakkee haar 100' lid. Zaterdagavond 2 februari werd het echtpaar Dammers- Breen Koninklijk Onderscheiden tijdens een concert in de Doopsgezinde Kerk te Ouddorp. Voor de nieuwbouw en verbouw van ZLM-school 'De Ark' en Kinderdagcentrum 'De Regenboog' te Middelharnis ging woensdag 6 februari aan de Prinses Marijkestraat te Middelharnis de eerste paal de grond in. De eerste week van februari werd in het ISGO gebouw te Middelharnis de aftrap gegeven van de campagne 'Energielabel, energiebesparing en duurzame energie'. Mevrouw Hantzen Zandstra-de Vries kreeg op vrijdag 8 februari een Koninklijke Onderscheiding uitgereikt door burgemeester Van de Velde. Medio februari werd in het ISGO-gebouw het Waterplan Goeree-Overfiakkee gepresenteerd tijdens een eilandbrede informatiebijeenkomst voor gemeentebesturen. Tevens werd in Ooitgensplaat het hoogste punt bereikt van nieuwbouwcomplex Het Hofje van Oranje. Op zaterdag 16 februari werd in de Prins Maurits scholengemeenschap te Middelharnis een reünie gehouden voor oud-docenten. Tijdens een feestelijke bijeenkomst op maandag 18 februari heeft de Soroptimistclub Goeree-Overflakkee een cheque van 14.000 overhandigd aan Inloophuis De Boei te Goedereede. Dinsdagmiddag 19 februari hebben in de Mauritshof te Dirksland drie eilandelijke woningbouvt^'erenigingen Woongoed Flakkee te Middelharnis en de woningbouwverenigingen 'Dirksland'en 'Beter Wonen' te Goedereede - het startsein gegeven voor de energielabeling van hun totale woningvoorraad. Dezelfde dag, 19 februari, werd de eerste complete serie van tien themaroutes, gebaseerd op het fietsroutenetwerk Goeree-Overflakkee, gepresenteerd en overhandigd aan burgemeester Servaas Stoop. Woensdagmiddag 20 februari werd voor de tweede keer het schoolschaaktoernooi gehouden voor de basisscholen van Oostflakkee. Waarnemend burgemeester Jan Heijkoop van de gemeente Oostflakkee verrichtte de openingszet. Heemraad Hans Klepper van waterschap Hollandse Delta stelde woensdag 20 februari de website in werking die speciaal in het leven geroepen is om online informatie te verstrekken over de dijkversterkingen door het waterschap. Donderdagmorgen 21 februari ondertekende te gemeente Middelharnis voor de tweede keer een Intentieovereenkomst voor de verkoop van het Diekhuus in Middelharnis, ditmaal met als partner Estate Roos Projectontwikkeling b.v. Dezelfde dag, 21 februari, werd in verzorgingshuis De Goede Ree te Sommelsdijk mevrouw R Dijkgraaf-Blok 100 jaar Ook kreeg deze dag, tijdens een bijeenkomst 's avonds in de Victoriahal te Dirksland ter gelegenheid van zijn vertrek als C1000 eigenaar, de heer Jaap van der Velde uit Oude-Tonge een Koninklijke Onderscheiding uitgereikt uit handen van burgemeester Servaas Stoop, Wethouder Petra 't Hoen van de gemeente Oostflakkee heeft woensdagmiddag 27 februari een bronzengemeentepenning uitgereikt aan mevrouw Corrie van den Berg uit Oude- Tonge, wegens haar grote inzet voor ouderen, In de nacht van 27 op 28 februari heeft een zeer grote brand op het bedrijventerrein aan de Tramweg een bedrijfspand, waarin meerdere bedrijven onderdak vonden, volledig in de as gelegd. (FOTO 2) Op donderdag 28 februari werd, als opvolgster van de heer Ben Overweg, Dominique Boelen uit Melissant geïnstalleerd als nieuw raadslid voor Gemeentebelangen in de gemeente Dirksland. Drie Koninklijke Onderscheidingen werden vrijdagavond Door een gasexplosie op zondagavond 13 januari werd een woning aan de Molenkade te Stellendam geheel verwoest. De hoogbejaarde bewoner overleed korte tijd later aan zijn verwondingen. 29 februari uitgereikt aan drie scheidende spuitgasten, die verbonden zijn geweest aan de vrijwillige brandweer van de gemeente Goedereede. Het waren de heren Teun Hoek uit Ouddorp en Maart Koese en Doris Oosters uit Stellendam. Op maandag 3 maart vond een gezamenlijke werkconferentie plaats van de eilandelijke colleges van B&W over de bestuurlijke toekomst op het eiland. De bedoeling van de bijeenkomst was om met elkaar in gesprek te gaan en te verkennen op welke gebieden en op welke wijze gezamenlijk optrekken mogelijk is. Op uitnodiging van de Stichting Podium Goeree-Overflakkee was in de tweede helft van februari en in de eerste helft van maart de Classic Express op het eiland te gast om de meer dan 800 basisschoolleerlingen uit de groepen 7 en 8 van het eiland klassieke muziek te leren waarderen. Vrijdag 7 maart werd de officiële starthandeling verricht voor de ontwikkeling van natuurgebied 't Volgerland bij Ouddorp. Onder toeziend oog van een aantal betrokkenen onthulde burgemeester Ger van de Velde van de gemeente In verpleeghuis 'De Samaritaan' te Sommelsdijk werden in één week tijd twee verschillende projecten geopend op het gebied van kleinschalig wonen: vrijdag 14 maart de woonkamer 'Oengs huus' en dinsdag 18 maart de bij 'Oengs huus' horende slaapafdeling 'Zonneburg'. Op en vlakbij de N2I5 vond zondag 16 maart twee maal een dodelijk verkeersongeval plaats. Het eerste 's morgens vroeg op de Groeneweg nabij Nieuwe-Tonge, waarbij een 31-jarige bestuurder van Poolse afkomst om het leven kwam; het tweede in het begin van de avond op de Staverseweg bij Sommelsdijk, waarbij een 23-jarige inwoner van Sommelsdijk het leven verloor In Stellendam brandde zaterdag 22 maart op bungalowpark 'Onder de Molen' aan de Zuiderdiepstraatweg een vakantiehuisje volledig uit. Dinsdag 25 maart was een heuse jubileumdag. In verpleeghuis 'De Samaritaan' te Sommelsdijk werd mevrouw N. Meijer-Tanis honderd jaar en werd ze in verband daarmee bezocht door burgemeester Hommes van de gemeente Middelharnis. Tevens vierde in verzorgingshuis 'De Goede Ree' het echtpaar Oostendorp- Plijnaar het zestigjarig huwelijksjubileum, ook zij kregen die middag een felicitatiebezoek van burgemeester Hommes. En in 'Ebbe en Vloed' te Oude-Tonge was Wisseling van de wacht. Blandelijk brandweercommandartt Piet Aantjes droeg vrijdag 1 maart zijn commandopet over aan Frons ten Hoor. Goedereede een bord op de kruising Vrijheidsweg/ Groeneweg, dat verwijst naar de in gang gezette realisatie van het natuurgebied. Dezelfdedag, 7maart, werdhet brandweercommandantschap Goeree-Overflakkee overgedragen; gaande man was de heer Piet Aantjes, wiens plaats ingenomen werd door de heer Frans ten Hoor (FOTO 3) Bij de haven van Den Bommel onthulden wethouder Gert- Jan van der Valk van de gemeente Oostflakkee en Wil Smits van de Watersportvereniging Het Bommelse Gors op zaterdag 8 maart een informatiebord over de historie van de haven en de veerboot Prinses Beatrix, die in het verleden jarenlang de verbinding onderhield tussen Den Bommel en Numansdorp, Op 7 en 8 maart gooiden acht leerlingen van het Edudelta College te Middelharnis hoge ogen tijdens de beroepenwedstrijd Skils Talents in de Ahoy te Rotterdam. Van hen behaalden Elbert-Jan Grinwis. Lennard van der Vliet, Chris van Wezel en Erwin Admiraal zelfs het hoogst haalbare aantal punten als domeinteam bouwkunde. Tijdens dezelfde wedstrijd, maar dan op het vakgebied Offsetdrukken, was het de Ooltgensplaatse Sanne Everts die een - gedeelde - eerste plaats behaalde. 't het echtpaar Bouwens-Los dat die dag het 65-jarig huwelijksjubileum vierde en daarvoor met bezoek vereerd werd van waarnemend burgemeester Jan Heijkoop van de gemeente Oostflakkee. Tenslotte was 't diezelfde dag in Ouddorp dat de Spar supermarkt haar eigenaar Krijna Luime in 't zonnetje zette omdat ze al 30 jaar lang aan de winkel verbonden is. Ook op dinsdag 25 maart was oud-minister Cees Veerman te gast op Goeree-Overflakkee. Op uitnodiging van Rabobank Goeree-Overflakkee sprak hij tijdens het seminar 'Verzekeren in de agrarische sector'. In de laatste week van maart hebben de Regionale Projectgroep Verkeersveiligheid Goeree-Overflakkee, de gemeenten Middelharnis en Dirksland en het waterschap Hollandse Delta een overeenkomst ondertekend om gezamenlijk te komen tot een veiliger inrichting van de N215 en omliggende wegen tussen Dirksland en Melissant. De PCOB afdeling Goeree-Overflakkee verwelkomde vrijdag 28 maart haar 100' lid. Nadat al op donderdag 31 januari in Stad aan 't Haringvliet de winkeldeuren weer open gingen van een eigen supermarkt werd deze, onder de naam Troefmarkt 'De Bolder', op donderdag 27 maart officieel geopend door

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 9