Albert Heijn Ouddorp opent 2009 met een actief programma Hartelijke groeten vanuit Suriname POLITIE Schoolmeubilair Oranje Nassauschool Kerstfeest in Stellendamse pastorietuin Anemaet, Nolledijk en kerk Goedereede in Ouwe Waerelt EIÜVtlDEtl-niEUWS Uitslagen dam- en schaakver. 'Ontspanning' Trimwedloop Het Westrak Oud papier Ons Koor EIIIVt1DEt1-niEUW5 0900-8844 Vefvolg van voorpagina Aanhouding gooier van vuurwerk PAGINA 2 DINSDAG 30 DECEMBER 2008 De onivangen van de pakketten met producten. OUDDORP - Voor de kerstdagen maakte Albert Heijn de Berg in Ouddorp een aantal mensen blij met een doos vol producten. Klanten konden aangeven wie zij iets extra's gunden aan het eind van het jaar. Uit de vele soms ontroe rende inzendingen zijn een aantal klanten geko zen die het pakket aan iemand wilde schenken. Ook in 2009 heeft Alben Heijn de Berg weer een aantal verras singen voor haar klanten. Zo begint de supermarkt in Oud dorp het jaar goed, door op 7 januari voor kinderen t/m 15 jaar een schaatsmiddag te orga niseren. In de winter hoort er geschaatst te worden en Albert Heijn en UNOX helpen daar graag een handje mee. Een gratis kaartje ontvangt men al bij aankoop van 2 zakken UNOX soep. (2 januari t/m 7 januari). Schaatsen zijn aanwe zig bij de Unox schaatsbaan. Bij een dergelijk festijn hoort ook erwtensoep. Voor iedereen is er dan ook GRATIS erwten soep op deze middag. Albert Heijn nodigt iedereen uit om langs te komen op 7 januari van 12.00 tot 18.00 uur aan de Molenblok 6-8 te Ouddorp. Meer informatie is te vinden op: www.ah-ouddorp.nl. Al jaren bestaat er vanuit Goeree-Overflakkee een ruime belangstelling voor de Anniecrèche in Surina me. Dit komt ook vanwege het feit dat de stichting die de Anniecrèche structureel ondersteunt gevestigd is in Oude-Tonge. Veel mensen kennen wel de bolchry- santenactie en de lamme- tjesdag op de Zonnehoeve. Ook werd door de Soropti- mistclub Goeree-Overflak kee in 2005/2006 een flink bedrag ingezameld waar door de i^niecrèche kon uitbreiden. Maar hoe gaat het nu eigenlijk, en wat doen ze daar in Suriname met het geld...? Dit schooljaar is de Anniecrèche (dagverblijf voor jonge kinde ren met een handicap) gestart met 29 kinderen verdeeld over 4 groepen. ledere groep heeft zijn eigen activiteiten. Er is de schoolvoorbereidende groep, de struktuurgroep (kinderen niet Autisme Spectrum Stoor nis), de speel/leergroep en de verzorggroep. Het belangrijkst in alle groepen is dat de kin deren geprikkeld worden en nieuwe dingen aanleren. In de verzorggroep gaat dit wel lang zamer dan in cle schoolvoorbe reidende groep, maar ook daar kunnen de kinderen leren. Bij voorbeeld leren langer te zit ten in plaats van te liggen, of leren naar iets te kijken of iets te pakken. Op de schoolgroep en de struktuurgroep zijn ze bezig met leren van de kleuren, leren lezen door middel van picto's (plaatjes) en voorberei dend schrijven. Tegenwoordig is er twee keer per week een fysiotherapeut, en een keer per week een ergotherapeut. Ook gaan alle groepen een keer per week zwemmen. Kortom zo veel mogelijk activiteiten om de kinderen te stimuleren en te prikkelen. De leidsters maken voor ieder kind met behulp van het Por tage Programma individuele doelen. Per kind wordt geke- Christelijk streel<blad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eiianden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag liuis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tei. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA IVliddelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@ellandennieuws.nl Tarief per mm 0,36. Contraottarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal^eiijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overiijdensbericliten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties ais gevolg van onduideiijl<e advertentieopdraohten kan de uitgeverij niet aanspral<elijl< worden gesteld. Bladmanager: Gert Verwelj, tei. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@ellandennieuws.ni REDACTIE iioofdredacteur: J. Viiierius, tei. (0187)471022 e-maii: hansviiierius®ellandennieuws.ni Plaatsing van ingezonden bericliten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen scliriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 'Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). ken wat de hulpvraag is, en daar wordt op ingespeeld. Langzaam maar zeker wordt de Anniecrèche steeds profes sioneler. Alle groepen werken met een foto of een picto-sy- steem en diverse kinderen heb ben een eigen picto-systeem, zodat zij zelf kunnen aflezen wat ze die dag gaan doen. Er is nu ook een thuisbegeleidster in dienst, die de ouders onder steuning geeft in de opvoeding van hun kind. Dit doet zij met behulp van videobeelden die zij daar van de situatie maakt. Dit werkt heel positief, omdat men op de crèche nu ook beter in staat is de hulpverlening af te stemmen op de thuissituatie. Deze professionalisering is vooral bijzonder daar de over heid slechts minimaal onder steunt. De ouders betalen een kleine bijdrage en verder draait de Anniecrèche op donaties en giften vanuit binnen en bui tenland. Caleopse ondersteunt de crèche bij het aanschaffen van materialen en de betaling van busgeld voor de leidsters. Ook nu krijgt het personeel (in totaal al 17 medewerkers) via de stichting een kerstbijdrage. Goeree-Overflakkee en de Anniecrèche blijven dus een band houden. Wilt u meer weten? Dan kunt u een bezoek je brengen aan website www. anniecreche.org. Vaste dona teurs ontvangen twee maal per jaar het blad 'Stimulans', waar in alle nieuwtjes van de crèche beschreven staan. U kunt op vele manieren uw steentje bij dragen. Bijvoorbeeld door de aanschaf van diverse werkma terialen (vuilniszakken, pam pers, schoonmaakmiddelen, enz.) die gratis naar Suriname worden verscheept. Wilt u meer info, dan kunt u bellen naar mevr. Bruggeman: 0187- 651887. Donaties kunnen gestort worden op de rekening van stichting Galeopse; rabo- bank 34.54.08.373. OUDDORP - Halverwege het seizoen staat in de huishoude lijke competitie van Dam- en Schaakvereniging 'Ontspan ning' bij de dammers Jan van den Ouden en bij de schakers Willem-Jan Tanis aan kop. De volgende partijen zijn gespeeld: Dammen: J. v.d. Ouden- mw. M. Appel3-0 C. Tanis-A. de Mik sr.1-1 C. Mierop-A. v. Huizen1-1 Schaken: Ab Boulassouak- Eeuwit Santifort0-1 Albert Schaefer- Willie Tanis-Koole1-0 Piet Speelman-Jan Vonk.... 0-1 Reinier van der Wende- Willem-Jan Tanis0-1 Peter Derrez- Jaap Santifort1-0 Arie Baas-Mehdi Potters.. Va-'/^ Patrick Kramer- Frans Troost0-1 Ben Blakmoor- Bonne Faber'/a-'/a Nieuwe leden zijn van harte welkom. Wij spelen elke maan dagavond vanaf 20.00 in mfg De Dorpstienden te Oud dorp. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met Willem-Jan Tanis op het tele foonnummer 06-54954480 of een bezoek brengen aan onze website op www.desvo.nl. OUDE-TONGE - Tennispark Het Westrak te Oude-Tonge organiseert op zaterdag 3 janu ari a.s. haar jaarlijkse trimwed loop. Inschrijven kan vanaf 12.00 uur in de kantine van Het Westrak. Deelname kost 4, kinderen t/m 13 jaar beta len 2. De start van de halve marathon is orn 13.10 uur, de 7 km start om 13.30 uur. Na afloop is er voor iedere deelne- mer een vaantje, ook is er een gratis verloting. De trimwed loop wordt gesponsord door Rabobank Goeree-Overflak kee. Wie meer wil weten, kan bellen naar 06 25294149. Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee STELLENDAM - De politie heeft een man aangehouden die verdacht wordt van het illegaal afsteken van vuurwerk. In de nacht van zaterdag op zondag rond kwart over twaalf zagen politiemensen in een onopvallende politieauto een jongen lopen die, toen de auto langsreed, vuurwerk afstak en dit in de richting van de auto gooide. Dit was op de Briel- sestraat. Enige seconden later volgde er een harde klap. De agenten stopten de auto en maakten de jongen duidelijk dat hij met politiemensen van doen had. Ze hielden hierop de 16-jarige jongen uit Stel- lendam aan. Bij zijn woning aan de Voorstraat stelden zij een onderzoek in en troffen wederom vuurwerk aan. Dit was vermoedelijk van vorige jaar afkomstig. De jongen is doorgestuurd naar bureau HALT. SOMMELSDIJK - Zaterdag 3 januari 2009 is niet alleen de eerste zaterdag van het nieuwe jaar, het is ook de eerste zater dag van de nieuwe maand. Dat is als vanouds de dag, dat de mannen van Mannenkoor Ons Koor er op uit trekken om het oud papier in Sommelsdijk op te halen. Ze komen overal behalve in de Westplaat! Papier en karton, alles ontdaan van andere verpakkingsmiddelen, goed gebundeld aanbieden a.u.b. Zo nodig een stukje touw of plakband gebruiken. Op een goed zichtbare plaats aan de weg zetten. De mannen komen tussen 9 en 12 uur 's morgens langs. Heeft u tussen tijds oud papier of karton, dan kunt u dat zelf in de containers van het Mannenkoor depo neren, die op het terrein aan de Molenweg in Middelharnis staan opgesteld. Voor verdere informatie en contactadressen kunt u de website raadplegen. Het adres is www.mannen- koorons-koor.nl De nieuwe tafels en stoelen uierden direct in i t genomen Foto: Adri van der Laan Het nieuwe meubilair van de Oranje Nassauschool is heel modern en geheel aangepast aan de eisen die in deze tijd aan een moderne school wor den gesteld. Het valt op dat de tafels hoog zijn en daar door de stoelen meer weg hebben van een kruk. De hogere tafels werken in het voordeel van het schoolper- soneel omdat ze zo gemakke lijker het werk van de leerlin gen kunnen zien. Daarnaast zijn alle tafels vijfhoekig uit gevoerd, zodat er gemakke lijk groepjes kunnen worden gevormd. Overigens zijn de laatjes uit de tafels verdwe nen. De materialen die anders in de laatjes lagen worden nu opgeborgen in een tas die vast aan elke stoel is verbonden. In het nieuwste num mer van De Ouwe Wae relt, historisch tijdschrift voor Goeree-Overflakkee, is veel te vinden over de familie Anemaet, die enkele burgemeesters en een Tweede-Kamerlid voortbracht. Daarnaast besteedt het tijdschrift aandacht aan onder meer de Nolledijk en Nolleweg in Melissant en - in het kader van het Jaar van het Religieus Erfgoed - de kerk van Goedereede. De nieuwe Ouwe Waerelt is zojuist gedrukt en wordt nu verspreid. In 1967 kreeg de gemeente Oostflakkee een schenking van mevrouw Van der Vaart- de Vlieger uit Bennekom: een poppenhuis met de naam Villa Nella Tient. Het poppenhuis was gemaakt door de over grootvader van de schenkster, Simon Eland Anemaet (1825- 1891), ooit burgemeester van Oude-Tonge. De gemeente Oostflakkee aanvaardde de schenking en bracht deze onder in het Streekinuseum te Sommelsdijk. Daar is het pop penhuis nog steeds te zien. In de Ouwe Waerelt staat het ver haal van het poppenhuis. In een ander artikel is beschre ven hoe een andere telg van de familie Anemaet het mid den negentiende eeuw bracht tot lid van de Tweede Kamer en een rol speelde bij het vor men van de basis van onze democratie. Thorbecke, de staatsman wiens naam daar in de eerste plaats mee ver bonden is, bezocht Anemaet in Nieuwe-Tonge en ook daar over bericht de Ouwe Waerelt. In een ardkel over de herkomst van de 'straatnamen' Nolledijk en Nolleweg komt naar voren dat Melissant, waar deze straat namen zijn te vinden, ooit aan het water lag. Ook bevat de Ouwe Waerelt het derde en laatste deel van een verhandeling over het dorps- en polderbestuur van Stad aan 't Haringvliet in de zestiende eeuw. In het kader van het Jaar van het Religieus Erfgoed wotdt uitgebreid stilgestaan bij -de kerk' van Goedereede, die precies driehonderd jaar gele den werd gebouwd. Tot slot komt een bronzen kookpot aan de orde, die door de OD 8 voor de kust van Goeree is opgevist en wellicht een rituele beteke nis had. Flaauwe Werk Volgend jaar, 2009, bestaat de Historische Vereniging De Motte veertig jaar. Ter gele genheid daarvan en ter gele genheid van de afronding van de dijkversterking, verschijnt een boek over het Flaauwe Werk. Het prachtig verluch- tigde werk bevat een beschrij ving van de geschiedenis van dit deel van Goeree plus een overzicht van de vele vondsten die aldaar zijn gedaan. Nadere berichten volgen. De Ouwe Waerelt, een uitgave iian Historische Vereniging De Motte, verschijnt driemaal per jaar en kost in de boekhandel 4,50 euro. Leden van De Motte (contributie 15,00 euro per jaar) ontvangen De Ouwe Waerelt gratis. Aanmelden kan via het secretariaat van de vereniging: Molenblok 16, 3253 AL Ouddorp, 0187 - 681005 of e-mail secrela- ris&demotte.nl. De vele belangstellenden luisterden naar het kerstverJiaal dat werd vertolkt door ds. Hoolwerfen zijn vrouw. STELLENDAM - Het zal in de geschiedenis nog niet zoveel zijn voorge komen dat de tuin van de pastorie van de hervorm de kerk in Stellendam zoveel bezoekers heeft geherbergd, als op kerst avond het geval was. Door: Adri van der Laan Onder goede weersomstan digheden wisten veel kinde ren en ouderen woensdag avond de weg naar de pasto rie aan de Bosschieterstraat te vinden. De tuin was feestelijk verlicht met lampjes die naast de brandende vuurkorven er voor zorgden dat er een echte kerstsfeer in de pastorietuin ontstond. Verder stonden in de tuin verschillende kraam pjes opgesteld, waar men o.a. warme chocolademelk kon verkrijgen. Het kinderkoor van de kerk zorgde voor het zingen van kerstliederen en voor de begeleiding zorgde een aantal leden van het jeugdorkest van De Hoop. Naast de elektri sche verlichdng waren er ook de mooi versierde windlichten die door de leerlingen van de Openbare Basisschool 'Het Stellegors' waren vervaar digd. Deze leerlingen zorgden eveneens voor een prachtig schilderij dat in de tuin stond opgesteld. Kerstverhaal Het kerstverhaal werd op een bijzonder aanschouwelijk Foto: Adri vatt der Lcian manier verteld. De kersverse pastoriebewoners, ds. Hool- werf en zijn vrouw waren op oosterse wijze verkleed en de predikant werd door zijn vrouw ondervraagd over wat hij had meegemaakt in Bethle hem rondom de geboorte van Jezus. Gezien de grote belangstelling van zowel kerkelijke als niet- kerkelijke jongeren en oude ren zal dit initiatief in volgen de zeker een vervolg krijgen. De pastorietuin biedt in teder geval ruimte genoeg....

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 2