Schoolmeubilair Oranje Nassauschool via KOEH naar Oost-Europa Diamanten bruidspaar in Stad aan het Haringvliet Onder handelingen collegevorming waterschap Verschijnings datum krant Excelsior zoekt projectieden voor 100-jarig jubileum Museumbezoek met 55 soos Oliebollen en Appelbeignets M'ii:u*-^^i:H: Nieuwjaars receptie SWO Zanguur in Ouddorp 81e jaargang Nr. 7774 Dinsdag 30 december 2008 Christelijk streekblad op gerejor meerde grondslag NIEUWE-TONGE - In de laatste school week van het jaar werd op de Oranje Nas sauschool te Nieuwe-Tonge vrijwel het gehele meubilair vernieuwd van de groe pen 4 tim 8. Terwijl de meubelleverancier de nieuwe meubels afleverde, droegen de kinderen de oude stoelen en tafels naar de gereedstaande bus van de Stichting Kom Over En Help (KOEH). De meubels zullen vast en zeker weer een plaats krijgen in een schoolgebouw 'ergens' in Oost-Europa. Welkom Goederen STAD AAN HET HARINGVLIET - Op maandag 22 december vierden de heer en mevrouw Boender-Saly, dat ze maar liefst zestig jaar geleden in het huwelijksboot je zijn gestapt. Een diamanten huwelijk dus. Burgemeester G. Hommes, kwam het bruidspaar in eigen persoon feliciteren en bracht een prachtig bloemstukje mee. Op 10 januari viert het echtpaar het 60-jarig huwelijk, middels een receptie voor fami lie, vrienden en bekenden. Geen stadsmens Huishoudelijke zorg, persoonlijlte verzorging of verpleging? Goedereede Middelharnis Dirksland Oostflakkee De Vliedberg De Goede Ree Geldershof Ebbe en Vloed 0187-68 55 00 0187-48 83 00 0187-60 20 55 0187-6418 44 Bei hetteiefoonnummer in uw gemeente! Erf-en slerbestratlng MSiM ■Kl De opruiming 1 is gestart! www.interieur-paauwe.nl ^°'"'^ti^ l Door Adri van der Laan De heer en mevrouw Holle- nian uil Nieuwe-Tonge ver zorgen al een aanlal jaren het in/.anielen van goederen voor de Stichting KOEH. Dit zijn veelal goetleien in de vorm van kleding, woningtextiel ol kleine gebruiksvoorwer pen. Maar een bijna complete s( hoolinvenlari.s hebben /e nog iiiel eerdei richling het hoold- kantoor van KOKH in Nijkerk kunnen sliiren. De Christelijke basisschool Oranje Nassau was hard toe aan nieuw schoolmeubilair en via de heer Holleman kwam nvn op het idee om hel meubi- iaii' een 'tweede leven' te geven via de Stichting KOEH. Vorige week konden de talels, stoelen en kasten worden omgewis.seld toen gelijkertijd met de vracht wagen van de meubelleveran cier ook de bus van KOEH verscheen. Een aantal school kinderen hielp met het laden van de bu-s van de hulpverle ningsorganisatie. liet echtpaar Holleman verze- kcrl dat de .schoolmeubeltjes in Oost-Europa meer dan welkom zijn. Ze hebben zelf'een aantal landen bezochl en ze konden constateren dal het daar niet vanzelfsprekend is dat de .scho len voorzien zijn van goede materialen. Veelal wordt er les gegeven onder erbarmelijke omstandigheden. Naar welk land precies de schoolmeubels zullen gaan is nog niet bekend. Dat ligt eraan waar de nood het hoogst is en of'er goede trans portmogelijkheden zijn. Per jaar worden er door KOEH ongeveer dertig hulp transporten uitgevoerd. In 2007 werden er ongeveer 50.0{)() zakken of' dozen kle ding en andere goederen in Nijkerk afgeleverd, verzamefd door vrijwilligers en door vrij willigers eveneens weer trans portklaar gemaakt. De goederen worden gebruikt om in de ergste nood te voor zien. KOEH geelt hierbij wel aan dat hel iransporteren van deze goederen niet als een structurele oplossing van de armoede moet worden gezien. De organisatie wil graag ont wikkelingsprojecten gaan opstarten in de betreffisnde landen onidal deze projecten een meer structurele oplossing kunnen bieden, maar voorio- pig zijn de hulpgoederen nog van harte welkom in Oost-Eu ropa onidal de armoede er nog heel groot is. Vanuit KOEH gaan de meeste transporten richting Oekrai'ne en enkele naar Bulgarije en Servië. In LeerUngen van de Oranje Nassauschool in Nieuwe-Tonge dragen hun oude schoolmeidiiliiir aaar huilen, lenvijl de uieuxoe lujels en sUieleu worden afgeleverd. l'hin: j\il>i Tini lli'r L<i(Ul enkele gevallen worden er ook hulptrarisporten georgani seerd naar Albanië, Moldavië en Wit-Rusland. De familie Holleman krijgt veel reacties op hun oproepen om goederen, zoals kleding en andere zaken beschikbaar te stellen voor Oost-Europa en ze kunnen dan ook genoeg spullen gebruiken. Wie meer info wil, of spullen ter beschik king heeft kan met hen contact opnemen, tel.: 0187-651404. (vervolg op pagina 2) Door Mirjam Terhoeve De heer Engel Boender en mevrouw Clasina Saly zijn beiden geboren en getogen in Rotterdam. Ze kunnen zich de bombardementen op de stad nog levendig herinneren. De heer fioender werd zelfs nog in Duitsland te werk gesteld. Mevrouw Boender deed tij dens de oorlog koeriersdien sten voor haar vader, die in het verzet zat. De twee gaven elkaar op 22 december 1948 in Rotterdam het jawoord. Ze hadden elkaar leren kennen via de oudste bioer lan mevrouw, met wie de heer Boender bevriend was.'"Het was geen groots fee.st zo vlak na de oorlog. Alles was nog op de bon", herinnert de heer Boender zich. "Ik heb uren in de rij gestaan voor een kostuum". Mevrouw Boender droeg een jurk, die gemaakt was door haar schoonzus. "Ik had hem ook zelf kunnen maken hoor", vertelt ze, "want ik heb een opleiding gehad in de naaldvakken. Mijn vader had immers een manufac- turenwinkel en daar werkte ik in mee. Hel gezegde luidt echter, datje niet zelfje trouw jurk moet maken, dus van daar. Toch was het toen zelfs voor een winkelier in textiel, nog erg moeilijk om aan stof- kn te komen. En wat denk je van je uitzet. We hadden wei nig geld, dus er werd veel zelf gemaakt en je kreeg spullen van familieleden. Beetje bij beetje sprokkelde je zo alles bij elkaar". Het eerste jaar van het huwe lijk woonde het echtpaar bij de ouders van mevrouw in. "Toen kregen we een huis toegewezen in Rotterdam Centrum", vertelt ze. "Dat was even wennen, want ik ben eigenlijk helemaal geen stadsmens. IJsselmonde, waar ik vandaan kwam, was toen immers nog echt een dorp. Toch hebben we er 7 jaar niet plezier gewoond. Daarna ver trokken we naar Zuid en in 1967 hebben we een gerestau reerde boerderij even buiten Bleiswijk betrokken. Dat vond ik heerlijk, zo vrij". De heel- Boender heeft zijn werkzame leven op kantoor doorgebracht. "Zo'n acht jaar bij het gemeentelijk havenbe drijf", zegt hij "en daarna op verschillende administratieve afdelingen van een groothan del in afsluiters. Verder was ik ruim 12 jaar in dienst van de reservepolitie in Rotterdam". Ook op kerkelijk gebied was de heer Boender zeer actief Zeven jaar lang als diaken van de Ciereformeerde Gemeente te Rotterdam Zuidwijk en als secretaris en voorzitter xan de kiesvereniging van de SGP. In Stad aan het Haringvliet waar het echtpaar 25 jaar BARENDRECHT - Na de verkiezingen voor de leden van het algemeen bestuur van waterschap Hollandse Delta in november 2008 is mevrouw ir. L.E. Stolker-Nanninga, op verzoek van de voorzitters van de fracties en groeperingen, opgetreden als informateur. Zij heeft op 15 december haar advies uitgebracht. Op vrijdag 19 december 2008 is in een bijeenkomst van de voorzitters van de fracties en groeperingen gebleken dat op basis van dit advies geen over eenstemming te bereiken was over de vorming van een col lege. Het advies is openbaar. Aanstaande vrijdag 2 januari zal er geen Eilanden-Nieuws verschijnen. De eerstvolgen de datum waarop de krant verschijnt zal zijn op dinsdag 6 januari 2009.' De afsluittijd is maandag 5 januari 14.00 Het algemeen bestuur van het waterschap (Verenigde Verga dering genoemd) beslaat uit 30 leden. Hiervan zijn 21 leden door middel van de verkiezin gen in november 2008 gekozen (categorie Ingezetenen). De overige 9 zetels zijn aangewe zen voor vertegenwoordigers vanuit LTO (4 zetels), KvK (4 zetels) en Bosschap (1 zetel). DIRKSLAND - Het gemengd koor Excelsior Dirksland bestaat in 2009 100 jaar. Het koor is voor het jubileumcon cert op zoek naar projectieden die voor een jaar hun mede werking willen verlenen aan het koor. Er zijn geen kosten of contributie aan verbonden. Men zoekt dus mensen met muziek als hobby of die al op een koor zitten en ook Excel sior voor een jaar willen hel pen. Het programma gaat van klassiek tot pop en musicals. Ook op het komende jubile um, met als thema 'Music for Joh', wordt gezongen uit '100 jaar Excelsior'. Er wordt gere peteerd op woensdagavond, te beginnen op 7 januari 2009 om 20.00 uur. OUDDORP - Op woensdag 7 januari kunt u met de 55-f soos au de S'WO een bezoek bren gen aan het Raad en Polder huis in Ouddorp. Dit museum waarin allerlei oudheden van Goeree-Overflakkee tentoon gesteld worden, bevindt zich in hel centrum van Ouddorp, Raadhuisstraat 4. Om 14.00 uur wordt u ontvangen door Pau Heerschap, de gasdieer van deze middag. Hij vertelt iets over het museum, waarna u zelfstandig rond kunt kijken. Met vragen over de expositie kunt u bij hem terecht en er wordt u ook een kopje koffie aangeboden. Dit museumbezoek begint om 14.00 uur, de toegang bedraagt 2,- inclusief een kopje koffie. Voor meer informade kunt u contact opnemen met de SWO tel. 0187 641344. MIDDELHARNIS - Woens dagmorgen, 31 december, hopen mensen van de Gere formeerde Gemeente Mid- delharnis in Middelharnis en Somnielsdijk bij u aan de deur te komen met oliebollen en appelbeignets. Dit is t.b.v. de voorgenomen nieuwbouw van de kerk. De actie wordt mede mogelijk gemaakt door bakkerij Gladinus uit Tholen. Het is ook mogelijk vooraf te bestellen, tel. 0187-483033, leendertstam@kpnplanet.nl of ze woensdagmorgen af te halen bij het kerkgebouw in de Christiaan de Vrieslaan te Middelharnis. De prijzen zijn: 10 oliebollen voor 6,00 en 4 beignets voor 5,00 Wilt u oliebollen zonder krenten deze in ieder geval vooraf bestellen. De heer en mevrouw Boender worden geluk gewenst door de burgemeester Hummes. foto: }\r^bum Flakkfc geleden kwam wonen bleef' de heer Boender eveneens actief Tot op heden als diaken van de Gereformeerde Gemeen te. "Daarnaast was ik 20 jaar secretaris van de gehandicap tenzorg", beaamt liij "en ver der ben ik vanaf 1985 zo'n 17 jaar voorlichter geweest van het Deputaatschap Bijzon dere Noden Gereformeerde Gemeente. Dat was een druk ke tijd, want we gingen overal heen om lezingen te geven. Mijn vrouw ging vaak mee, want ze vond het niet gezellig om een hele avond alleen te zitten en op die manier leerde je veel mensen kennen". Het echtpaar heeft het erg naar de zin op Flakkee. Ze zijn helemaal opgenomen hier. Toch waren er ook tegen slagen. "Onze enige zoon. Koos, is al op 41-jarige leeftijd overleden", vertelt mevrouw Boender. "Dat was erg moei lijk. Gelukkig hebben we een heel goed contact met onze schoondochter en de klein en achterkleinkinderen. Ze komen vaak langs". De heer en mevrouw Boender verkeren nog in uitstekende gezondheid. Meneer rijdt met de auto nog overal heen, hield tot voor kort zijn tuintje bij - maar nu hebben de buren dit werk spontaan overgenomen - en verder helpt hij zijn vrouw in de huishouding. 'Ja hoor", beaamt mevrouw. "Wij zijn 84 en 83, maar we voelen ons niet zo. We doen alles nog zo veel mogelijk zelf en als het nodig is kunnen we een beroep doen op onze buren. Die staan altijd voor ons klaar". Zelf staan ze ook altijd voor anderen klaar. Meneer als vrij williger en mevrouw met haar prachtige borduurwerkjes, die ze meestal ter beschikking stelt voor het goede doel. "Wij zien dat werk als een genade", zeggen ze. 'Je bent ei immers ook voor anderen. We zijn blij, dat we iets voor ande ren mogen doen en zolang wij er de kracht voor krijgen, blij ven we dat doen". Maak online een afspraak! www.nelistuinprojecten.nl I Firma J. J van Gurp Oudedijk 14 Ooitgensplaat 1^ 1(0187)631350/ 1 (06) 55552023 1 wvw.erf-siertiestrating.nl Vraag naar ds uoorwaardeü in de ujinkel. Ontdel< ujelke meubelen in de opruimin^collectie zitten op: lüidv^ê ïM iBï ïohW' Zonttemoirt Ugt i/takbij Tierikuti 50 flutominuttn uon Rotterdom, Roosendaal en Terneuzen. OUDE-TONGE - De Stichting Welzijnswerk Oostflakkee en de plaatselijke commissie Oude-Tonge willen op vrijdag 9 januari 2009 met alle per soneelsleden, vrijwilligers en bezoekers het glas heffen op het nieuwjaar. Een ieder wordt dan ook van harte uitgenodigd voor deze nieuwjaarsreceptie, die wordt gehouden in het Infocentrum, Bernhardstraat 27 te Oude-Tonge van 16.00 uur tot 17.30 uur. OUDDORP - Aanstaande zaterdag, 3 januari, zal in het verenigingsgebouw Eben-Ha- ëzer te Ouddorp het maande lijkse zanguur gehouden wor den van 18.45 uur tot 19.45 uur. Na het zingen is er gele genheid om een kopje koffie te gebruiken tot 20.15 uur. Ieder een is van harte welkom. ■'t

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1