NIEUWSTERUGBUK 2008 BWPo V DEC [NOVEMBER [DECEMBER EIÜVItDEtl-tllEUWS ^^^^Mffi PAGINA 14 DINSDAG 30 DECEMBER 2008 onderdak in het vootTnalige schoolgebouw van s.b.o. De Ark aan de Prinsesselaan te Sommelsdijk. Een succesvolle bijeenkomst hield Rabobank Goeree- Overflakkee op woensdagavond 8 oktober in de RGO te Middelharnis over het thema Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen en Duurzaamheid. A's gastspreker waren astronaut Wubbo Ockels en presentatrice Helga van Leur aanwezig. (FOTO 14) Op donderdag 9 oktober stond hospice Calando stil bij zijn tienjarig bestaan tijdens een bijeenkomst in restaurant Grevelingen. Bij diegelegenheid overhandigde Keukencentrum Tieleman uit Middelharnis Calando een cheque van 20.000, zijnde de opbrengst ter gelegenheid van de opening van het nieuwe keukencentrum, eerder dit jaar Sportvereniging De Kriekel te Ouddorp vierde zaterdag 11 oktober middels een feestdag in m.f.g. Dorpstienden haar 40-jarig bestaan. Aan de Zuidelijke Randweg, langs natuurgebied De Vliegers te Middelharnis, opende wethouder Van den Berg zaterdagmorgen 11 oktober namens de gemeente Middelharnis officieel een fitnessparcours. bekende cuisinier Cees Helder kreeg het eerste exemplaar aangeboden aan het haventje van Ouddorp. 't Was ook medio oktober dat in Ouddorp rondom hetzelfde haventje filmopnames werden gemaakt voor een nieuwe produaie over de watersnoodramp van 1953. Vrijdagmiddag 17 oktober legde wethouder Koningswoud van de gemeente Dirksland de 'eerste' steen van het nieuwbouwproject Koningshof te Melissant. In het kader van een gezamenlijke aanpak van illegale hennepkweek ondertekenden maandagmiddag 20 oktober gemeenten, woningbouwverenigingen en de politie een samenwerkingsovereenkomst in het ISGO gebouw te Middelharnis. Woongoed Flakkee te Middelharnis presenteerde donderdag 30 oktober haar geheel vernieuwde website. In lunchroom Inside in Keukencentrum Tieleman werd dezelfde dag, 30 oktober, de Slotavond gehouden van de 19" Omloop van Goeree-Overflakkee. De verkoren goede doelen kregen de cheques overhandigd van de opbrengst van deze Omloop, waarvan het hoofddoel was de stichting Vrienden van Ziekenhuis Dirksland. Zij mocht 45.000 in ontvangst nemen. Astronaut Wubbo Ockels was woensdagavond 8 oktober te gast in Middelharnis als spreker tijdens het MVO-seminar van Rabobank Goeree-Overflakkee. Zondag 12 oktober herdacht het echtpaar Vermoen-Giezen in Sommelsdijk het heugelijke feit zeventig jaar getrouwd te zijn geweest. De editie van dinsdag 14 oktober meldde het feit dat zorgboerderij De Mèkkerstee te Ouddorp in de prijzen was gevallen - eenmaal goud en eenmaal zilver - met de door haar geproduceerde geitenkazen. Op dinsdagavond 14 oktober vierde de Soroptlmistenclub Goeree-Overflakkee haar tienjarig jubileum In het auditorium van TBP Elearonics te Dirksland. Op woensdagmiddag 15 oktober werd aan de Dabbestraat te Oude-Tonge de nieuwe Albert Heijn vestiging geopend. Eveneens op 15 oktober beleefde 's avonds het Groot Dictee Goeree-Overflakkee zijn primeur In de aula van de Prins Mauritsschool te Middelharnis. Voor de eerste maal werd dit evenement gehouden op het eiland, georganiseerd door de Rotary Club afd. Goeree-Overflakkee. Zeventig deelnemers deden mee en waren zeer enthousiast over dit nieuwe Initiatief op het eiland. (FOTO IS) Donderdag 16 oktober presenteerde Z-wonen haar boek 'Wonen tussen water en land' - een sfeerimpressie als visitekaartje van het Ouddorpse architeaenbureau. De Dezelfde avond werd in m.f.g. Dorpstienden te Ouddorp het Rabobank Ledenconcert gehouden, waarvan een dikke 1000 luisteraars hebben genoten. Zowel op donderdag 30 oktober als op zaterdag I november organiseerde Stichting Podium Goeree-Overflakkee een eilandmaaltijd In Het DIekhuus te Middelharnis, als aanloop naar de later te houden Plattelandsparlement in Roelofsarendsveen. Vrijdagmiddag 31 oktober legde in Den Bommel voorzitter De Waal van woningbouwvereniging Den Bommel de 'eerste' steen van nieuwbouwproject Tuindorp. Medewerkers van Rabobank Goeree-Overflakkee zetten zaterdag 1 november hun beste beentje voor door mee te doen aan Make A Difference Day; ze verrichtten vrijwilligerswerk in zowel Faunapark Flakkee als In verpleeghuis De Samaritaan. De feestelijke opening van het nieuwe fietspad tussen OoHgensplaat en Den Bommel, dinsdagmiddag 18 november, in aanwezigheid van o.a. gedeputeerde Asje van Dijk van de Provincie Zuid-Holland en heemraad Hans Kalle van het waterschap Hollandse Delta. Op zondag 2 november verbond ds. D. Hoolwerf zich als predikant aan de Hervormde Gemeente van Stellendam. In het kader van de renovatie van de bestrating in het centrum van Ouddorp legden de Goereese wethouders Admiraal en Van der Vlugt maandagmiddag 3 november eigenhandig een aantal straatklinkers weg. Dinsdagmiddag 4 november kreeg Woongemeenschap voor ouderen Ebbe en Vloed te Oude-Tonge het zilveren Keurmerk in de Zorg uitgereikt. In gebouw De Schakel waren dinsdagavond 4 november inwoners van de gemeente Dirksland massaal bijeen gekomen om te debatteren over de Toekomstvisie Dirksland 2020. Op vrijdag 7 november zwaaide Leo van Putten, na een dienstverband van maar liefst 46 jaar, af bij Kievit Warmte te Middelharnis. Zijn laatste werkdag reed hij met een opgetuigde werkbus door het dorp. Op vrijdag 7 en zaterdag 8 november werd in m.f.g. Dorpstienden te Ouddorp de consumentenbeurs Vision 2009 gehouden. Op zaterdag 8 november kreeg de heer J. Tanis te Ouddorp een Koninklijke Onderscheiding uitgereikt door burgemeester Ger van de Velde van de gemeente Goedereede. Op de elfde van de elfde, dinsdag 11 november dus, ging In Zwemcomplex 't Zulderdiep te Stellendam het jubileumjaar van start. En ook op die dag droeg de Sociëteit Rethorica uit Sommelsdijk haar archief en overgeleverde voorwerpen van de vroegere schutterij over aan Streekarchief Goeree- Overflakkee, om bij die gelegenheid meteen ook een eigen website te lanceren. Dezelfde dag, 11 november, ondertekenden Woongoed Flakkee en de Prins Maurits Scholengemeenschap te Middelharnis een convenant waarin afgesproken wordt dat leerlingen de gelegenheid zullen krijgen om werkervaring op te doen en zo nodig een startkwalificatie te krijgen op de arbeidsmarkt. In het gemeentehuis van Middelharnis ondertekenden de ei- landelijke gemeenten en de Sociale Verzekeringsbank (SVB) dondermorgen 13 november een samenwerkingsovereen komst, waarmee per I januari a.s. 65-plussers een bijstands uitkering via de SVB zullen ontvangen. Dezelfde morgen, 13 november, was burgemeester Stoop van de gemeente Dirksland te gast In de scholen van 'zijn' gemeente om er een gastles te verzorgen over het thema 'Respect'. En 's middags, dezelfde dag, opende wethouder Van den Berg van de gemeente Middelharnis officieel de nieuwe winkelpanden op D'n Diek in Middelharnis, op de plek waar vroeger derjoodse synagoge stond In verenigingsgebouw Onder de Wiek te Dirksland presenteerde hetTCA-team - enkele leden van Filmclub De Staver - vrijdagavond 14 november wederom een bijzondere productie: een DVD over de Hervormde kerk te Dirksland. Op dezelfde avond, vrijdag 14 november, mocht Medisch directeur dr Paul van der Velden van het Van Weel- Bethesdaziekenhuis te Dirksland in de Laurenskerk te Rotterdam een cheque t.w.v. 75.000 in ontvangst nemen van de stichting Roparun, bedoeld voor de chemotherapieafdeling van het ziekenhuis. Aan de Steigerdijk te Ooitgensplaat vond dinsdagmiddag 18 november, onder aanwezigheid van gedeputeerde Asje van Dijk van de provincie Zuid-Holland, de officiële opening plaats van het nieuwe fietspad tussen Ooitgensplaat en Den Bommel. Even daarvoor werd in 't Fort te Ooitgensplaat een samenwerkingsovereenkomst ondertekend waarbij de provincie en het waterschap zich eraan verbonden om In hun werkgebied nóg vele kilometers fietspad aan te leggen. (FOTO 16) Een blijde dag was het donderdag 20 november, toen in Middelharnis Activiteitencentrum d'n Duyt, kinderdagcentrum De Regenboog en s.b.o. 'De Ark' gezamenlijk een vernieuwde en uitgebreide hulsvesting in gebruiknamen op de hoek Steneweg/PrInses Marijkestraat. Een feestelijke heropening was er ook vrijdagmiddag 21 november voor restaurant De Hoöge Heeriijkheid te Middelharnis, dat die dag na een grondige aanpak van het Interieur en met een nieuw opgezette bedrijfsvoering de toekomst tegemoet wilde. In zorgcentrum Geldershof te Dirksland werd zaterdag 22 november mevrouw Van Neuren-Holleman 100 jaar In het Van Weel-Bethesdaziekenhuls te Dirksland overhandigde kinderarts Ruud van Gllst dinsdagmiddag 25 november het rapport Veiligheid patiënten aan Medisch directeur dn Paul van der Velden. Dit met als uiteindelijke doel het ziekenhuis tot één van de meest veilige van Nederland te maken. O.b.s. De Molenvliet mocht woensdagmorgen 26 november de eilandelljke primeur genieten om als eerste basisschool van Goeree-Overflakkee aan élle groepen, dus ook de kleuters, lessen in het Engels te bieden. Op de avond van dezelfde dag, woensdag 26 november, hield Molenstichting Goeree-Overflakkee haar jubileumavond in Het Prieel van recreatiecentrum De Staver te Middelharnis, Op de morgen van donderdag 18 september stonden de Bommelaars Daan van der Groef en Matthew Arensman op een niet alledaags plekje: de top ran de Mont Blonc. I.v.m. haar 20-jarig bestaan. Ook Commissaris van de Koningin Jan Franssen was daarbij te gast. Donderdagmorgen 27 november kon op de kinderafdeling van het ziekenhuis in Dirksland het eerste hooghekkenbed- je worden gepresenteerd, dat geheel door Woningbouw vereniging Dirksland was gesponsord. En 's middags vierde het Ouddorps Raad- en Polderhuis zijn 25-jarig jubileum, waarbij op de bovenverdieping een 'natuurzolder' wefd geopend waarop een strand- en duinlandschapje is gerealiseerd in de sfeer van Panorama Mesdag. Tegelijkertijd vond op afdeling Vluchtburg van verpleeghuis De Samaritaan te Sommelsdijk de officiële opening plaats van de nieuwe 'bedkamer-comfort'. Onder het motto Woningcorporaties op Goeree-Overflak kee geven groen licht' en tevens In het kader van het 50-jarig bestaan van Woningbouv^ederatie Goeree-Overflakkee kregen deze maand heel veel huurders van de eilandelljke woningbouwverenigingen gratis een set spaarlampen uitge reikt. De start van de actie werd gegeven op dinsdag 2 de cember in het ISGO-gebouw te Middelharnis. De Middelharnisse Henk Taaie promoveerde op Sinterklaas- dag tot doctor aan de Technische Universiteit te Delft. partijen een samenwerkingsovereenkomst ondertekend voor een gezamenlijke aanpak van de verkeersveiligheid in de regio. Op vrijdag 12 december nam bij o.b.s. De Westhoek te Ouddorp juf Caroline, na bijna 30 jaar in het onderwijs werkzaam te zijn geweest, afscheid om per I januari a.s. met pensioen te gaan. Na kortstondige ernstige zorgen, vrijdag 12 december, in het Van Weel-Bethesdaziekenhuis rond de dreigende sluiting van de Intensive Care afdeling wegens maatregels van de Inspectie voor de Gezondheidszorg, kon In de editie van dinsdag 16 december worden gemeld dat e.e.a. niet het Dirkslandse ziekenhuis betrof Op zondag 14 december was er in de Hervormde kerk te Nieuwe-Tonge een afscheidsdienst van ds. J. Maas i.v.m. diens emeritaat per I januari a.s. Een week later, zondag 21 december, nam ook ds. L. de Wit afscheid, maar dan van de Hervormde Gemeente van Oude-Tonge, i.v.m. vertrek naar Bleskensgraaf. In Middelharnis hebben eilandelljke ondernemers en organisaties uit het maatschappelijk middenveld op maandag 15 december gezamenlijk een brief overhandigd aan Commissaris van de Koningin Jan Franssen, waarin ze aangeven het noodzakelijk te vinden om te komen tot één eilandelljke gemeente. Woensdag 17 december nam, na 37 jaar aan de stichting verbonden te zijn geweest. Aria Rosmolen afeche/d van Sjaloom Zorg. Nog een primeur dit jaar op het eiland: het Groot Dictee Goeree-Overflakkee, dat de Rotary Club afdeling Goeree-Overflakkee woensdagavond IS oktober organiseerde. Fanfareorkest De Hoop uit Stellendam werd zaterdag 6 december In Enschede landskampioen in de hoogste afdeling van een KNFM-concours. En op dezelfde dag, 6 december, werd In verzorgingshuis De Goede Ree te Sommelsdijk mevrouw Van Oorschot-van Nieuwaal 103 jaar In het gemeentehuis van Diksland introduceerde de gemeente Dirksland dinsdagmiddag 9 december de zgn. Starterslening, bedoeld om bepaalde doelgroepen In het huidige financieel/economische klimaat te helpen aan een eigen woning te komen. Een feestelijk moment was het voor Woongoed Flakkee toen het donderdag 11 december in Het Prieel van Recreatiecentrum De Staver te Sommelsdijk het KWH- Huuriabel kreeg uitgereikt. Ook op die dag werd in het ISGO-gebouw door diverse Dezelfde dag, 17 december, nam het Edudelta College een nieuwe praktijkruimte In gebruik aan de Groene Zoom te Sommelsdijk. Hier zal na de kerstvakantie de opleiding 'Infratechniek' van start gaan. Nog een afscheid was er de volgende dag, donderdagmiddag 18 december, tijdens de gemeenteraadsvergadering van Dirksland: ChristenUnie raadslid RInus Struik zei de raad vaarwel wegens vertrek naar elders. Twee 60-jarige huwelijksjubileums waren er maandag 22 december: dat van het echtpaar Boender-Saly te Stad aan 't Haringvliet én dat van het echtpaar Van 't Geloof-Bakelaar te Ouddorp. En voor de 61-jarige ambtenaar Kees Otte vari het gemeentehuis te Dirksland was het woensdag 24 december de laatste werkdag, na in totaal 44 jaar gewerkt te e" hebben. ^^^■^'""'"■i ;#i ^bH

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 14