I I [APRIL EIIAI1D01-t1IEUWS MEI PAGINA 11 DINSDAG 30 DECEMBER 2008 burgemeester Hommes van de gemeente Middelharnis. De openingshandeling ging gepaard met de overhandiging van een cheque t.w.v. 35.000 subsidie die de gemeente toekende aan de Stadse buurtsuper Zondag 30 maart is ter hoogte van de Preekhiipolder nabij Ouddorp tijdens het duiken een 57-jarige inwoner van Oostvoorne omgekomen. De laatste dag van maart was voor de Ouddorpse Piet Vlietland tevens de laatste dag dat hij in de schoolbus stapte van de Eben-Haëzerschool te Goedereede-Havenhoofd om het vervoer te verzorgen van de kinderen van groep I t/m 3 uit het omliggende gebied van en naar school. Na acht jaar stopte hij ermee. Op dinsdag I april vierde huisarts dr Gert-Jan Dogterom het feit dat het die dag 25 jaar geleden was dat hij, toen nog in de praktijk van zijn vader, als huisarts in Sommelsdijk begon. Ook op I april opende Rabobank Goeree-Overflakkee een nieuw wijksteunpunt in woonzorgcomplex 'Vollenhove' aan de Pieterstraat te Melissant. En op dezelfde dag lanceerde de gemeente Dirksland haar geheel vernieuwde website. Middelharnis rondde Woongoed Flakkee een omvangrijk veiligheidsprojea af voor al haar gebouwen. Woensdag léapril opende het Van Weel-Bethesdaziekenhuis in Dirksland officieel zijn nieuwe POS-poli. Op de POS- poli komen patiënten die i.v.m. operatie moeten worden opgenomen, zij krijgen hier op één dag alle onderzoeken en gesprekken die voor de operatie nodig zijn. Ook op 16 april was tijdens een bijeenkomst van de Jongerenraad van Rabobank Goeree-Overflakkee Henkjan Smits aanwezig in het schoolgebouw van de RGO te Middelharnis om met jongeren door te praten over hun 'X-factor', de sterke punten van zichzelf waarmee ze zich succesvol kunnen ontwikkelen. En nogmaals 16 april: een inspraakavond van de gemeente Goedereede in Expo Haringvliet te Stellendam trok maar liefst 250 burgers, om mee te praten en te discussiëren over de Toekomstvisie van de gemeente. Zelden trok een burgeravond op het eiland zoveel belangstellenden. Opnieuw een politiek werkbezoekaan Goeree-Overflakkee. Op vrijdag 18 april door SGP- en ChristenUnie Kamer- en Statenleden, onder wie landelijk SGP-lijsttrekker Bas van der Vlies, Er was ruim aandacht voor de ontwikkelingen in de Zuiderdieppolder Een informeel afscheid van wethouder Peter Visser van de gemeente Middelharnis was er op donderdag 17 april. Op vrijdag 18 april kregen de schoolkinderen van Den Havendag Middelharnis. Op zaterdag 7 juni kreeg de opening ervan een authentieli historisch tintje mee, door een bijdrage van ensemble Eeuwkont. In de nacht van 3 op 4 april was er brand bij Le Due Finefood op het bedrijventerrein aan de Mr Snijderweg te Stellendam. Door een steekvlam van ca. 15 meter hoog raakten twee brandweermensen licht gewond. Op de Klinkerlandseweg nabij Herkingen is vrijdagmiddag 4 april een telescoopkraan van de weg geraakt en zijdelings In de sloot gekanteld. Het heeft uren geduurd voordat het gevaarte weer overeind stond. (FOTO 4) De Commissaris van de Koningin, Jan Franssen, bezocht woensdag 9 april Goeree-Overflakkee voor overleg met de diverse colleges, gemeenteraden en maatschappelijke organisaties. Een rondrit over het eiland maakte inzichtelijk welke ontwikkelingen er zich afspelen of de aandacht behoeven. Zelden komt 't voor op 't eiland, maar op vrijdag I I april wel: de piloot van een sportvliegtuigje moest er een noodlanding maken. Op een akker nabij Nieuwe-Tonge zette hij z'n toestel aan de grond. (FOTO 5) De voormalige Beréagemeente te Oude-Tonge nam zaterdag 12 april haar nieuwe onderkomen aan de Emmastraat te Oude-Tonge officieel in gebruik en ging daarmee tevens verder onder de nieuwe rp.am 'Evangeliegemeente Flakkee', Op dezelfde dag, 12 april, zagen oud-leerlingen van de School met de Bijbel te Sommelsdijk elkaar na 40 jaar weer terug tijdens een reünie in het voormalige schoolgebouw aan de Jacob Banestraat. Met de ingebruikname van een brandtrap voor bejaardencomplex Brêêjeveertien aan de Donkereweg te Bommel een cadeau aangeboden, nog ter gelegenheid van het afscheid van huisarts Jansen vorig jaar. De dokter had enveloppen met geld geschonken waarvoor de scholen zelfs iets mochten uitzoeken. Deze dag werden de gekochte cadeaus overhandigd. Eveneens op 18 april vierde de Stichting Welzijnszorg Oostflakkee haar 40-jarig jubileum middels een feestelijke dag in m.f.g. Grutterswei te Oude-Tonge. Voor de45'keer werd in Melissant hetjeugdsolistenconcours gehouden, dit jaar op zaterdag 19 april. Winnaar werd dit keer Dorian Papavoine uit Hellevoetsluis, voorheen woonachtig in Goedereede. Op de hoek Hazersweg/Dorpsweg in Ouddorp werd op woensdag 23 april met de schoolkinderen van de groepen 7 en 8 van de Goereese basisscholen de jaarlijkse herdenking gehouden van de gevallenen in de gemeente tijdens of ten gevolge van de Tweede Wereldoorlog. Ook op 23 april werd in het ISGO gebouw de startbijeenkomst gehouden van het piiotproject Drank- en Horecawet. De pilot is bedoeld om ervaring op te doen met het toezicht op lokaal niveau. Zestien Koninklijke Onderscheidingen werden op Goeree- Overflakkee uitgereikt bij de 'lintjesregen' die dit jaar was op vrijdag 25 april. Gedecoreerd werden de heren K. Tanis, E. Tanis en J. Hollaar te Ouddorp, de heer J.C. Huizer te Herkingen, de heren G.W. Robijn, K. Tanis en H. Bestman en mevr M. Benard te Dirksland, het echtpaar Hans en Anneke de Keizer-de Gans en de heren J. Dambruin en K. van de Ketterij te Middelharnis, de heer R Diepenhorst te Stad aan 't Haringvliet en de heer A.M. Tenwoert te Oude-Tonge. Ook aan de heer J. de Waard en aan mevr G. Vroegindeweij- Zwerus werd een Koninklijke Onderscheiding toegekend, maar door privéomstandigheden kregen zij die pas later uitgereikt - de heer De Waard op maandag 19 mei en mevrouw Vroegindeweij op woensdag 28 mei. Maandagmiddag 28 april werd het parkeerterrein aan de Mozartsingel in Dirksland, nadat het terrein nog maar kort na de ingebruikstelling moest worden gesloten door bezwaren van omwonenden, voor een tweede keer geopend - een klusje voor de Dirkslandse wethouders Piet Koningswoud en Gerrit Robijn. Op de avond van dezelfde dag kreeg wethouder Wim Bruggeman van de gemeente Dirksland een hoeveelheid handtekeningen aangeboden namens inwoners van Melissant, die hiermee hun bezorgdheid wilden uiten over het verdwijnen van de bibliobus in hun dorp per I januari 2009. De volgende dag, dinsdag 29 april, vond in Sommelsdijk de oplevering plaats van de reconstructie van de straten Joos Jansestraat, Ds. Montijnstraat en Stoofhoek. Om hier een officieel tintje aan te geven mochten bewoners uit de buurt aan de Stoofhoek eigenhandig de laatste planten poten van de openbare groenvoorziening. Ook minister Ab Klink was te gast op Vlaggetjesdog in Stellendam, zoterdog 12 juli. Op zondag 4 mei vond in Middelharnis, Dirksland, Achthuizen en Ooitgensplaat de jaarlijkse Dodenherdenking plaats. De volgende dag, maandag 5 mei, brachten jeugdige lopers van Atletiekvereniging Flakkee het Bevrijdingsvuur, dat 's nachts ervoor in Wageningen was ontstoken, vanuit Rotterdam naar Middelharnis, waar het eilandelijke bevrijdingsvuur op het Diekhuusplein werd ontstoken door burgemeester Greet Hommes van Middelharnis en de wethouders Petra 't Hoen van Oostflakkee en Gerrit Robijn van Dirksland. Dezelfde dag was er een aardig samenzijn in het gemeentehuis te Goedereede, toen burgemeester Ger van de Velde daar enkele buitenlandse stamboomonderzoekers ontving die op zoek waren naar de geschiedenis van hun voorgeslacht, dat zo'n driehonderd jaar geleden enige tijd in Goedereede verbleef En ook op 9 mei kreeg de gemeente Goedereede een geheel nieuwe en milieuvriendelijke veegwagen overhandigd. Het echtpaar Verolme-Mooijaart te Middelharnis vierde op 12 mei hun 60-jarig huwelijksjubileum en werd ter gelegenheid daarvan bezocht door burgemeester Greet Hommes van de gemeente Middelharnis. Op woensdag 14 mei werd de opbrengst bekend gemaakt van de actie 'Less is more', waaraan vele leerlingen van de Prins Mauritsschool te Middelharnis meededen: uiteindelijk 9.000 euro kon worden overgemaakt aan stichting Tear Vrijdag 16 mei was er voor Sjaloom Zorg het moment waarop ze haar nieuwe vestiging op bedrijventerrein De Watertoren in gebruik kon nemen. Dezelfde dag, 16 mei, organiseerde Voogd&Voogd Assurantiën een charity golftoernooi t.b.v. het Kinder Oncologisch Centrum Rotterdam. De dag leverde maar' liefst 54.000 euro op voor het goede doel. Van 16 op 17 mei werd ook op Goeree-Overflakkee de Nacht van het Gebed gehouden. Zaterdag 17 mei werd bij het RTM-museum op De Punt te Ouddorp op succesvolle wijze de Rabo/RTM-familiedag gehouden. Dezelfde dag, 17 mei, presenteerde Maaskant Shipyards te Stellendam haar jubileumboek i.v.m. het 60-jarig bestaan van het bedrijf. Maandag 19 mei hield Betonmortel Grevelingen te Stellendam een feestelijke receptie omdat het bedrijf dit jaar 40 jaar bestaat. Dinsdag 20 mei werd het echtpaar Boogerman-van der Laan met een bezoek vereerd van burgemeester Greet Hommes van de gemeente Middelharnis, ter gelegenheid van hun 60- jarig huwelijksjubileum. Vooruitlopend op de opening op 7 juni van de expositie 'Schilderijen' op de meterslange schutting op het Zandpad te Middelharnis, hebben burgemeester Greet Hommes, gemeentesecretaris Harry Scholtens en wethouder Bert Kleingeld van de gemeente Middelharnis, alsmede de gemeentesecretarissen Krijn Kastelein van de gemeente Dirksland en Hans Brouwer van Oostflakkee woensdag 21 mei hun schilderstalenten geuit op de schutting, die zo lang het appartementencomplex Diekmeesters daar nog niet is gerealiseerd, als expositieschutting dienst zal doen. Donderdag 22 mei werd op Port Zélande nabij Ouddorp de Blauwe Vlag 2008 uitgereikt. Dit jaar mochten Jachthaven Atlantica te Stad aan 't Haringvliet, Marina Port Zélande te Ouddorp, Herkingen Marina de felbegeerde vlag in ontvangst nemen, alsook de gemeente Goedereede voor de stranden Westerduinpad en de Brouwersdam. De Blauwe Vlag werd uitgereikt door gedeputeerde Martin Engelshoven-Huls. Met het uithangen van de vlag heeft in Sommelsdijk wethouder Bert Kleingeld van de gemeente Middelharnis op vrijdag 23 mei de officiële opening verricht van het dagactiviteitencentrum van Pameijer aan de Antoon Coolenstraat. Met ingang van maandag 26 mei heeft de gemeente Middelharnis een Buitengewoon Opsporingsambtenaar in dienst: de heer Robert-Jan van der Stappen. Hij is de eerste BOA die op het eiland werkzaam is. Bij zijn afscheid van de vrijwillige brandweer van Sommelsdijk V, iuiiii»#iiwi)wiiniiM>i «i*'i»ilff op vrijdag 11 april maakte de piloot van een sportvliegtuigje van een stuk akkerland bij Nieuwe-Tonge even een vliegveld, toen 'ie er een noodlanding moest maken. kreeg bevelvoerder Gerard Jansen dinsdag 27 mei een Koninklijke Onderscheiding uitgereikt door burgemeester Greet Hommes van de gemeente Middelharnis. Ook in de gemeente Goedereede werden de supermarkten 'Superfris'. Tijdens een eerste bijeenkomst op 27 mei zegden alle eigenaren van de buurtsupers hun medewerking toe in de strijd tegen drankgebruik door jongeren onder de 16 jaar Op woensdag 25 juni zou de officiële kick-off worden gegeven in Expo Haringvliet te Stellendam. In het Wijkcentrum aan de Doetinchemsestraat te Middelharnis opende burgemeester Hommes woensdagmiddag 28 mei het Careyn Consultatiebureau voor ouderen. Dezelfde middag werd op de hoek Langeweg/Oostdijk te Sommelsdijk het stenen kunstwerk 'Light my fire' van beeldend kunstenaar Ton Kalle onthuld. Zorgcentrum De Vliedberg te Ouddorp kreeg donderdag 29 mei twee zorgkeurmerken uitgereikt, waarmee wordt uitgedrukt dat in De Vliedberg op een juiste wijze de regels worden nageleefd. Op dezelfde dag, 29 mei, bracht WD Tweede Kamerlid Janneke Snijder een werkbezoek aan de Zuiderdieppolder tussen Stellendam en Dirksland. Eind mei werd een start gemaakt met de verbouwing/ uitbreiding van het gemeentehuis in Dirksland. Op de laatste dag van mei gingen burgemeester Greet Hommes én de Goereese notaris Leo de Kooning een geregistreerd partnerschap aan. ze een bezoekje van burgemeester Ger van de Velde van de gemeente Goedereede. Zaterdag 7 juni was het Havendag in Middelharnis. Aan de opening werd een authentiek historisch tintje gegeven door enkele deelnemers van klederdrachtensemble 'Eeuwkant', die als vissermannen op een 'sloep' vanaf de Kaai werden uitgezwaaid. (FOTO 6) Dezelfde morgen, 7 juni, werd aan de Geldersedijk te Dirksland de nieuwe locatie voor de weekmarkt aldaar officieel geopend. Op dinsdag 10 juni was het Oude-Tongse echtpaar Fase- Tanis 60 jaar getrouwd, ter gelegenheid waarvan ze met een bezoekje werden vereerd door waarnemend burgemeester Jan Heijkoop van de gemeente Oostfiakkee. In het auditorium van TBP Electronics te Dirksland ging woensdagmorgen 11 juni de website van de eilandelijke Wmo-Adviesraad de lucht in. Tijdens een grootse feestdag op donderdag 12 juni werd in Middelharnis Keukencentrum Tieleman officieel geopend. Op het terrein van de fa. Mijnders te Melissant werd van donderdag 12 t/m zaterdag 14 juni de Agrarische Manifestatie Goeree-Overflakkee gehouden. Het Goereese kinderkoor Kadosj bestaat dit jaar vijf jaar; vandaar het jubileumconcert van zaterdag 14 juni. Het echtpaar Hoos-Maasmans te Sommelsdijk vierde maandag 16 juni het 65-jang huwelijksjubileum. Burgemeester Greet Hommes bracht het paar hiervoor 's middags een felicitatiebezoek. ■itüff/p> Een flinke botsing op De Punt nabij Ouddorp zorgde vrijdagmiddag 27 juni voor kilometerslange vertraging op de NS9. M Zestig jaar getrouwd was op zondag I juni het echtpaar In 't Veld-Visch uit Ooitgensplaat. Waarnemend burgemeester Jan Heijkoop van de gemeente Oostflakkee bracht hen daags daarna een felicitatiebezoek. Per I juni was het ook dat na 30 jaar notaris G.E.H, ter Braak uit Dirksland officieel een punt zette achter het notariaat. Maandag 2 juni heeft de brandweer van Nieuwe-Tonge aan de Molendijk aldaar een bejaarde inwoner uit zijn huis gered, dat vol rook stond. Door tijdig ingrijpen kon erger worden voorkomen. Het ziekenhuis in Dirksland kreeg donderdag 5 juni twee clowns van CliniClowns op bezoek. Deze organisatie deed de kinderafdeling van het ziekenhuis een zgn. speelkoffer cadeau, die deze middag door de clowntjes werd overhandigd. Dezelfde middag presenteerde het Regionaal Zorgoverleg haar nieuwe zorgbrochure tijdens een vergadering in Ons Dorpshuis te Nieuwe-Tonge. Ook waren deze dag, 5 juni, bijna zestig leerlingen van de Prins Mauritsschool te Middelharnis te gast bij het Europese Parlement in Brussel. In De Vliedberg te Ouddorp werd vrijdag 6 juni mevrouw Breen-van der Bok 100 jaar. Ter gelegenheid hien/an kreeg Tijdens een reünie op zaterdag 21 juni stond C.N.S. Zomerland te Stellendam stil bij het 100-jarig bestaan van de school. Dezelfde dag, 21 juni, vond de jaarlijkse Truckrun weer plaats op het eiland. Zestig jaar getrouwd was dinsdag 24 juni het Stellendamse echtpaar Van der Linde-van Soest. Ze ontvingen hiervoor een bezoekje van burgemeester Ger van de Velde van de gemeente Goedereede. Dezelfde dag, 24 juni, ondertekenden de gemeente Middelharnis, Gülek Beheer en de politie in Middelharnis een proefconvenant voor een beperkte verruiming van de sluitingstijd van danscafé Le Bateau te Middelharnis. Een forse botsing tussen een personenauto en een camper, die daarbij op z'n kant terechtkwam, heeft vrijdagmiddag 27 juni enige tijd het verkeer gehinderd op de kruising N57/ Groeneweg, vlakbij De Punt nabij Ouddorp. (FOTO 7) Op de avond van dezelfde dag kreeg de heer Jacques Damen uit Oude-Tonge een bronzen gemeentepenning uitgereikt door wethouder Petra 't Hoen van de gemeente Oostflakkee. Na verbouwingswerkzaamheden werd aan de Lageweg nabij Den Bommel op zaterdag 28 juni de vernieuwde boerderijwinkel van de familie Lokker heropend, die verder ging onder de naam 'Landwinkel 't Zand'. Ook op 28 juni mocht de brandweer van Stad aan 't

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 11