,(2)^DM@ g®®© ÏÏUMl ^[LirOJ]© ©dTTfli^ worden hier werkzaamheden uitgevoerd Sloop Daltonschool Reparatieverzoek en serviceovereenkomst (ABC^) Hennepconvenant In opdracht van Woongoed Flakkee door leerlingen van de Prins Maurits Dinsdag 23 december 2008 Bericht van Woonaoed Flakk ^^^J^<Kwi)£0^ Langeweg 154 3241 KB Middelharnis Telefoon (0187) 471071 E-mail infoigwoongoedflakkee.nl www.woongoedflakkee.nl De tijd van terugblikken is weer aange broken. Het lijkt soms of de jaren steeds sneller gaan. Voor je het weet is het jaar voorbij. Het jaar 2008 is een jaar voor Woongoed Flakkee om niet snel te ver geten. Een jaar met veel hoogtepunten. Naast de oplevering van nieuwe projecten zoals de Apotheek met de huisartsen praktijken e'n meer dan zestig woningen, de appartementen boven de winkel van Zeeman in Middelharnis, waren er nog vele. Zo ontving ik 11 december j.l. uit de handen van de burgemeester var Mid delharnis het KWH-huurlabel. Het KWH stelt een onafhankelijk onder zoek in naar vragen als: wordt uw klant snel geholpen aan de telefoon, wordt hij niet van het kastje naar de muur gestuurd en wordt zijn klacht serieus genomen? De woonconsument wil zorgeloos huren en verwacht daarbij een goede dienstverle ning vanuit de wooncorporatie. Met het KWH-Huurlabel wordt inzicht verkregen in de kwaliteit van dienstverlening die de corporatie levert. De woonconsument is daarbij uitgangspunt; hoe ziet de orga nisatie eruit door de ogen van de klant? Kortom: er is Woongoed een spiegel voorgehouden. Een mooie prestatie, die door de grote inzet van de medewerkers (en niet te vergeten onze aannemers) in één keer kon worden geleverd. Doelstellingen formuleren is één ding, doelstellingen halen is nog een ander verhaal. Het huur- label werd inderdaad in één keer gehaald, maar aan de professionalisering van onze organisatie wordt al jaren gewerkt, in ja nuari 2002, ter gelegenheid van de fusie van woningbouwverenigingen Middel harnis en Samenwerking tot Woongoed Flakkee, heb ik in mijn hoedanigheid als voorzitter van de Raad van bestuur in mijn toespraak het volgende gezegd: 'In het beleidsplan van Woongoed Flak kee lezen we de missie van de nieuwe vereniging: De Raad van Bestuur wil dat de Woningbouwvereniging Woongoed Flakkee door huurders gezien wordt als de meest gewaardeerde verhuurder in haar werkgebied" Vandaag wil ik deze ambitie nog wat aanscherpen: Woongoed Flakkee wil de beste volkshuisvester wor den in de regio. Dat is het uitgangspunt en daar gaat de hele vereniging voor De klant is koning. Dames en heren dat zijn geen loze kreten, maar dat maken we waar. Daar mag u ons aan houden.' Nu zijn dit jaar tien onderdelen var de bedrijfsvoering over een periode van drie maanden uitgebreid getoetst. Gebleken is dat deze ruimschoots de toets der kri tiek kunnen doorstaan. Daar is niet alleer ik, maar zijn alle geledingen van onze vereniging trots op. Kunnen we nu achteroverleunen? Gaat nu dan alles goed? Nee, er zijn immers door het Kwaliteitscentrum Woningcorporaties ook een reeks verbeterpunten aange reikt. Dat zijn cadeautjes, daar kunnen we iets mee. Inmiddels zijn we al aan de slag gegaan om die punten te verbete ren. Wordt het dan in de toekomst nog wat? Ook in de toekorrst zullen er fouten gemaakt blijven worden. Maar, en dat wil ik hier ook nog even kwijt, een fout is pas een echte fout als deze niet meer hersteld kar worden. We blijven wel ons uiterste best doen om de dienstverlening te ver beteren. Goed kan immers altijd beter! Op deze pagina's treft u weer een aantal wetenswaardigheden aan van uw woning bouwvereniging, met de bedoeling u te informeren over onze activiteiten. We blikken natuurlijk ook even terug op de voorbije maanden en alvast vooruit op het komende jaar. Ik dank de Raad van Commissarissen en de Ledenraad vanaf deze plaats voor het vertrouwen dat in mij als Raad van be stuur, de leden van het managementteam er onze medewerkers werd gesteld. Ik wens u en de uwen goede kerstdagen en een voorspoedig nieuwjaar. •i; De directeur Net voor de bouwvakvakantie werden 8 appartementen boven de twee winkels die deel uitmaken van de nieuwbouw aan D'n Diek waar het oude winkelpand van Zeeman was, opgeleverd aan Woongoed Flakkee. Het zijn 8 prachtige apparte menten met lift die aan de voorzijde uit kijken op D'n Diek en aan de achterzijde hun voordeur hebben aan het Gedempt Kanaal. Op 21 juli werder de sleutels uitgereikt aan de bewoners. Later op donderdag 13 novembervond de officiële ingebruikname plaats. De ingebruikname vierde Woongoed Flakkee samen met de huurders, de projectontwikkelaar Bogoren de eigenaar var de twee winkelpanden aan D'n Diek GREEN Real Estate. Met een knallende opening van de twee winkelpanden door Wethouder van den Berg werd vervolgens het appartementencomplex aan het Gedempt Kanaal officieel in gebruik ge nomen door de Ledenraad van Woongoed Flakkee. Na een bezichtiging var de appartemen ten werden de feestelijkheden afgesloten met een hapje en een drankje in het Diekhuus. Bff'zi juli is door WèthouWr Kleingeld' (óM-medewerker van Woongoed) 'dooT middel van het omtrekken van een muur de sloop ingeluid van de verouderde appartementen aan de Lijsterbesweg en de Kastanjelaan in Middelharnis. Bijzonder detail is dat veertig jaar na dato de 500^'^ huurwoning van de toenmalige woningbouwvereniging Middelharnis werd gesloopt door de man die destijds ook medeverantwoordelijk was voor de totstandkoming van de desbetreffende bejaardenwoningen. De sloop van de twee scholen werd in oktober gestart door wethouder Van den Berg die samen met de oudste er jongste leerling van de Daltonschool de slopers hamer hanteerde. De sloop en het bouwrijp maken van het terrein voor de nieuwbouw nam zo'n zes maanden in beslag. Inmiddels is 'debouwvergunning ie bouwaanvraag 'binnen. In februari 2009 is de aannemer bekend en wordt er gestart me dé bouw van de Daltonschool en de woningen. De gemeente Middelharnis bouwt de school. Woongoed de woningen er verzorgt de difectievoerirg en bouwbegeleiding. De planning is dat de nieuwe Daltonschool in ieder geval eind 2009 klaar is. lÊMu^jai^jBS^ Wij werken in eer cyclus var ortwikke- len beleid met concrete doelstellingen, begroten en door middel van kwartaal rapportages en het volkshuisvestelijk verslag en de jaarrekening verant woording afleggen. Steeds komt u in de begroting en het jaarverslag dan ook dezelfde onderdelen tegen. Met de begroting 2009 hebben we het beleidsplan 'Meer dar eer huis alleen' geactualiseerd en het activiteitenplan voor het komende jaar vastgesteld. De gevolgen daarvan zijn in de harde cijfers verwerkt. Enkele speerpunten uit het activiteiten plan voor 2009 zijn: het 90-jarig jubileum dat Woongoed volgend jaar hoopt te vieren (23 juni 1919 werd de groot ste rechtsvoorganger van Woongoed, woningbouwvereniging Middelharnis, opgericht. Die datum wordt dan ook als oprichtingsdatum aangehouden.); bouwen van woningen er een school in de Bomenbuurt, appartementen in de Ken- nedgstraat in Oude Tonge; voorbereidin gen voor de bouw van het nieuwe Ebbe en Vloed, nieuw kantoor en kerk. Westelijke Achterweg Sommelsdijk; maatregelen ter beperking van het energieverbruik; ontwikkelen plannen in hetkadervan de, leefba^arhefd; o7gam'5%rên1?3n hüuf^'^'t^ dersparticipatre; nraken vafi-prestatie- afspraker met de gemeente Oostflakkee enz. Natuurlijk gaat de gewone bedrijfs voering van grootonderhoud, reparatie- onderhoud en woningverhuur ook gewoon door. Ook wordt het strategisch voor- raadbeleid tegen het licht gehouden: wat gaan we ir de toekomst doen met onze woningen. Doorgaan met verhuren in de huidige staat, verbeteren (opplussen) of vernieuwen. Dat zijn de mogelijkheden. De maatregelen ter vermindering van het energieverbruik zullen hierbij ook een grote rol spelen. Opnieuw een druk jaar voor de boeg. De tijden zijn onzeker. Zeker gelet op de kredietcrisis. Deze crisis heeft de nodige problemen veroorzaakt in de commer ciële wereld, maar ook bij overheid en semi-overheid. Zoals het'er nu naar uit ziet, heeft de kredielcrisis geer gevolgen voor de plannen van onze vereniging. We moeten voorzichtig opereren, maar zeker niet stoppen met investeren of het vertragen van voorgenomen plannen. Juist nu moeten Overheid en instellingen als Woningcorporaties onverminderd doorgaan met het doen van investerin gen. Dat helpt de economische problemen mede het hoofd te bieden. De zogenaamde Vogelaarheffing en de Integrale Vennootschaps- belasting zijn een groter gevaar voor het huis houdboekje var Woorgoed. Het ziet er naar uit, dat jaarlijks B 500.000 aan de landelijke Overheid zal moeten worden afgedragen. Daar krijger we niets voor terug. Op de korte termijn heeft het nog geen gevolgen, maar voor de langere termijn zal ook Woongoed op haartellen moeten passen. De Ltdenraad stdde di begroting in zijn vergadering van 25 november j.l. vast. De leden namen kennis van de begroting op een redeiijt( bezochte ledenvergadering van 16 december j.l. Die avond werden de leden overigens ook uitgebreid ingeliclit over het KWH-label, de lopende projecten, de nieuwe website en het energjelabel. Een kapotte dakgoot of storing aan de CV-ketel, veel onderdelen in een woning kunnen door het dagelijks gebruik kapot gaan of slijten. In de huurwet is precies omschreven welke reparaties voor rekening van de huurder zijn en welke voor Woongoed Flakkee. De brochure ABC-onderhoud biedt u een duidelijk overzicht van veel voorkomende reparaties en onderhoudsmaatregeler en geeft precies aan welke voor rekening van Woongoed Flak kee zijn en welke u als huurder zelf zou moeten betalen. U kunt de brochure dowrloaden op www.woorqoedflakkee.nl of afhaler bil ons op kantoor. U kunt met uw reparatieverzoeken bij ons terecht van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot' 10.00 uur. Per telefoon, telefoonnummer 0187-471070. Persoonlijk op het kantoor of via www.woonaoedflakkee.nl. Spoedeisende reparatieverzoeken kunt u 24 uur per dag mel der. Tijdens kartoorurer 0187-471070 en na kantooruren 0187-471071. Natuurlijk is er altijd meer mogelijk. Woongoed Flakkee biedt u de mogelijkheid om een Serviceovereenkomst (ABC*) af te sluiten. Deze Serviceovereenkomst geeft u recht op reparatie en onderhoud van een aartal zaken die normaal gesproken voor uw eigen reke ning zijn. Met deze Serviceovereenkomst worden de meest voorkomende reparaties en onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd die normaal, volgens het reguliere onderhouds- ABC, door u zelf betaald moeten worden. Hoe sluit ik een Serviceovereenkomst (ABt) af? U kunt zich op elk willekeurig moment aanmelden. U kunt daarvoor het aanmeldingsfor mulier uit de brochure Serviceovereenkomst gebruiken. U kunt de brochure Serviceover eenkomst downloader via www.wooraoedflakkee.nl of aanvragen bij ons kantoor. Ook aar de huurwoningen van Woongoed Flakkee gaat het fenomeen 'hennepplan tages' riet voorbij. Zoals reeds eerder vermeld ir eer vorig Nieuws var Woon goed Flakkee werden wij vorig jaar drie keer gecorfronteerd met hennepteelt in een huurwoning. De huurder die hierop wordt betrapt, wordt zonder pardon de huur opgezegd. Dit kan met of zonder tussenkomst van de rechter. Woongoed staat hierin sterk. In het huurcontract staat namelijk letterlijk dat het hebben van eer hennepplantage vCi ooden is. Wij werken in dit soort gevallen nauw samen met de wijkagent. Om het een er anderte versterken heb ben alle woningbouwverenigingen en gemeenten op Goeree-Overflakkee de handen ineen geslagen. Afgelopen oktober is in het gebouw van het I5G0 in Middelharnis een convenant ondertekend. Woorgoed Flakkee garandeert leerplek ken voor leerlingen van de CSG Prins Maurits met problemen.rond het behalen van startkwalificaties. Op dinsdag 11 november werd hiervoor eer convenant met CSG Prins Maurits uit Middelharnis getekend door onze directeur en conrector A.i. van Heest. Woongoed Flakkee is het eerste bedrijf waarmee de Prins Maurits een convenant heeft gesloten. Met de leerplekker wor den de leerlingen voorbereid op het echte werk. Doen zo praktijkervaring op. De leerplekken zijn bedoeld voor leerlingen van het VMBO (beroepsgericht) en PRO (praktijkonderwijs). Voor elk gevolgd project ontvangen de leerlingen een certificaat. De projecten worden onderscheiden in drie soorten disciplines: technische werkzaamheden (sloopwerk of eenvoudig schilderwerk), schoonmaken (keurig opleveren van mutatiewoningen of schoonmaken van eer trappenhuis) en werken in de groenvoorziening (onder houd van tuinen). De projecten worden vanuit Woongoed •georganiseerd door Kees van Dam (hoofd Projecten en Techniek) en Klaas Soete- man (senior opzichter). Bord dat u regelmatig bij projectjes zult aantreffen. Vanwege ruimtegebrek was Woongoed Flakkee op zoek naar een geschikte loca tie voor eer nieuw te bouwen kantoor. De Gereformeerde Gemeente Middelharnis kampte met het hetzelfde probleem. Van Estate Invest hebben Woongoed Flakkee en de Gereformeerde Gemeente beide vervolgens elk een perceel gekocht. De percelen grenzen aan elkaar en zijn gelegen aan de Zuidelijke Randweg in Middelharnis. Voldoende ruimte voor eer kerk en een nieuw kantoor. Samen kan worden ontwikkeld en aanbesteed. In de toekomst kan gezamenlijk gebruik ge maakt worden van een groot parkeerter rein. Woongoed Flakkee verzorgt voor de kerk de directievoering en de bouwbege leiding. Kortom, een goede reden om dit project gezamenlijk op te pakker waar door op veel koster kan worden bespaard. Op 8 septembervond de ondertekening plaats van de samenwerkingsovereen komst tussen Woongoed Flakkee en de Gereformeerde Gemeente. Naar verwachting wordt in de loop van 2009 de bouwvergunning afgegeven.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 6