INFORMATIERUBRIEK gemeente M^el^arm^ Mobiel cameratoezicht tijdens jaarwisseling in Dirksland a^.; Doelen- concert op de radio Oliebollenactie voor Stichting Kinderhulp GO Marathonbingo Kerstsamen- zang op Markt Goedereede EIMVriDEtl-rilEUW.5 Kon. Julianaweg 45 3241 XB Middelharnis Tel. (0187) 47 55 55 Fax (0187) 47 55 47 e-mail: info@middelharnis.nl www.middelharnis.nl \i^,^ lüW F^^RTT IN STAVER Vervoer Roken Garderobe Veiligheid en regels •II* ËI^ÖÏliCA ItÜtf rUG OUD £N NIEUW |GRÖEN,t5RÖENER, <5R0 NIÉÜ* CEPTIE KERSTBOOMAC7 .HUISHOUDELIJKE AFVAL- PFFEN METiCERSTDWÜNiEiSi JAARWISSELING CikE DIENSTEN TOTOCI üOiREÉ-ÖVËRiFLAKKEE Rijtijden Regiotaxi rondonn de V^ GOEREE- Kerstdagen Oudejaarsavond en nieuwjaarsdag Reguliere rijtijden Tarieven 2009 WMO-reiziger Overige reizigers PAGINA 6 DINSDAG 23 DECEMBER 2008 Ook dit jaar wordt er een gratis toegankelijk Oud en Nieuw feest georgani seerd door recreatiecentrum de Staver, XXL Events Productions b.v. en de gemeente Middelharnis. De tennisbal van de Staver wordt omgetoverd en vanaf 00.30 uur begint het feest. De muziek wordt verzorgd door een tweetal DJ-toppers. Er rijdt een gratis pendelbus. Vanaf Nieuwe-Tonge (Molendijk, bij de molen) vertrekt de bus tussen 00.00 en 00.15 uur en vanuit Stad aan 't Haringvliet vertrekt er tussen 00.45 en 01.00 uur een bus vanaf de haven. Na afloop van het feest rijden de bussen ook weer naar deze dorpen terug. Tussendoor is de bus beschikbaar op verzoek. In de hele Staver geldt een absoluut rookverbod. Er is een mogelijkheid tot roken in een "rooktent". Er is een professioneel bewaakte garderobe waar iedereen snel en veilig zijn jas kan afgeven, kosten 1,00. Om ook dit feest veilig en prettig te laten verlopen zijn er een paar belangrijke regels. Minimum leeftijd is 15 jaar en ID is verplicht. Het is niet toegestaan vuurwerk, drank, drugs en/of wapens mee te ne men, bij constatering van de laatste twee vindt overdracht aan de politie plaats. Alle huisregels dienen nageleefd te worden en zullen worden gehand haafd. Personen die reeds eerder in of rond recreatiecentrum de Stav.er proble men hebben veroorzaakt en/of strafbare feiten hebben gepleegd, kunnen worden geweigerd. Er wordt geen alcohol verstrekt aan personen onder 16 jaar. Mochten er zich onder de bezoekers personen bevinden die dit wel doen dan worden zij direct verwijderd. Nog even in het kort: Oud en Nieuw feest, 1 januari 2009 Locatie Recreatiecentrum de Staver, Sommelsdijk Tijd Deur open om 00.00 uur, aanvang 00.30 uur, einde 05.00 uur. Leeftijd vanaf 15 jaar, ID verplicht Bus vervoer vertrek Nieuwe-Tonge tussen 00.00 en 00.15 uur vertrek Stad aan 't Haringvliet tussen 00.45 en 01.00 uur verder op verzoek, mits beschikbaar. De een doet het wat uitbundiger dan de ander, maar elke jaarwisse ling weer wordt er een grote hoeveelheid vuurwerk afgestoken. Het achterblijvende afval vormt de stille getuige van al dat vuurwerkple- zier. Deze vuurwerkresten geven de gemeente een verwaarloosde aanblik en vervuilen het milieu. Bovendien kunnen ze gevaar opleveren, zeker voor kleine kinderen! Samen kunnen we er wat aan doen. Naast de gemeente hebben in de eerste plaats de burgers een taak en verantwoordelijkheid op dit gebied. Daarom roept het gemeentebestuur alle inwoners op zowel de lusten als de lasten van het afsteken van vuurwerk te aanvaarden. Dus niot alleen genieten van knallen en flitsen, maar na afloop ook even de rommel opruimen! Een prima voorne men voor het nieuwe jaar: "ik ruim zelf mijn vuurwerkafval op". De jaarwisseling 2008-2009 nadert. Er is de afgelopen jaren sprake van een positieve ontwikkeling met betrekking tot de oud- en nieuwviering in de ge meente Middelharnis. Ook afgelopen jaarwisseling is, op een aantal inciden ten na, relatief rustig verlopen. De sfeer was goed te noemen. Om aankomende jaarwisseling goed te laten verlopen is in het kader van de handhaving van de openbare orde en veiligheid, evenals voorgaande jaren, op grond van artikel 2.3.1.10 van de Algemene Plaatselijke Verordening Mid delharnis besloten tot een tijdelijke algehele sluiting van alle in de gemeente gevestigde horecabedrijven op: 31 december 2008 van 20:00 uur tot 24:00 uur 1 januari 2009 van 0:00 uur tot 9:00 uur De volledige tekst van dit besluit ligt ter inzage op het gemeentehuis en staat op www.middelharnis.nl De buitendienst van de gemeente is druk bezig met het onderhouden van de groenvoorzieningen. Door de medewerkers van de groenploeg worden tal van nieuwe bomen geplant. In elk dorp zijn werkzaamheden rondom de beplanting aan de gang. Deze werkzaamheden vinden plaats in Sommelsdijk aan de Dorpsweg, nieuwe straten Westplaat, in Middelharnis aan de (verlengde) Doetinchemsestraat en Prinses Margrietstraat, in Nieuwe-Tonge aan de Molendijk en Prins Bernhard- straat en in Stad aan 't Haringvliet aan de Zweedsestraat en de Oranjelaan. Ook worden jn Nieuwe-Tonge sinds afge lopen week de plantsoenen weer aange plant. Deze plantsoenen waren gerooid voor de renovatie van de groenstructu ren. Het is de bedoeling dat er binnenkort meer groen in het dorp te zien is. In Sommelsdijk wordt bovendien gewerkt aan beplanting rondom het gebied Sper wer/Koekoek, waar een nieuw apparte- Nieuwe beplanting bij de Weistraat mentengebouw is gebouwd. te Nieuwe-Tonge. Voor januari 2009 staat in de planning dat er voor de derde klassen van de Groene school een werkexcursie naar de buitendienst van de gemeente wordt georganiseerd. Hierover verschijnt in januari meer informatie. Evenals voorgaande jaren worden de kerstbomen binnen de gemeente Mid delharnis collectief ingezameld. Iedereen die twee kerstbomen inlevert, ontvangt een zwemkaartje voor De Staver. Kerstbomen inleveren is mogelijk op woensdag 7 januari 2008 bij het grond- depot op de kruising Joost van den Von dellaan - Anne Franklaan in de woonwijk Westplaat te Sommelsdijk. Men kan daar terecht van 13.00 tot 16.00 uur. Inwoners van Stad aan 't Haringvliet en Nieuwe-Tonge kunnen de kerstbomen inleveren bij de gemeentelijke werkplaats in hun woonplaats, eveneens 7 ja nuari van 13.00 uur tot 16.00 uur. Alle ingeleverde kerstbomen zullen, als de windrichting gunstig is, op woens dag 7 januari om 18.00 uur worden verbrand bij de kruising Joost van den Vondellaan -Anne Franklaan te Sommelsdijk. In verband met Ie kerstdag op donderdag 25 december 2008 wordt de bruine GFT-container in de kernen Nieuwe Tonge en Stad aan 't Ha ringvliet geleegd op zaterdag 20 december 2008. In verband met 2e kerstdag op vrijdag 26 de cember 2008 wordt de bruine GFT-container in Sommelsdijl< Zuid geleegd op woensdag 24 december 2008. In verband met Nieuwjaarsdag op donderdag 1 januari 2009 wordt de groene restafval-contai- ner in de kernen Nieuwe Tonge en Stad aan 't Haringvliet geleegd op zaterdag 3 januari 2009. Om er zeker van te zijn dat uw container wordt geleegd, verzoeken wij u om de containers voor 7.00 uur aan de straat te zetten. In week 52 en week 1 wordt er geen grofvuil, oud ijzer en WEB-goed ingeza meld. Vanaf 7 januari 2009 wordt weer ingezameld. Ook vindt er in deze weken geen reparatie of omruiling van kapotte minicon tainers plaats. Met vragen over niet geleegde minicontainers kunt u rechtstreeks bellen naar IRADO. Het telefoonnummer van IRADO is (010) 2621000 Voor andere vragen kunt u telefonisch contact opnemen, (0187) 487711 (tus sen 8.30 en 10.30 uur). Op maandag 5 januari 2009 houdt het gemeentebestuur de traditionele nieuwjaarsontmoeting in het gemeentehuis in Mid delharnis. De ontmoeting zal een informeel karakter hebben. In een onge dwongen sfeer kunnen alle inwoners van de gemeente Middelharnis en ver tegenwoordigers van bedrijven, verenigingen en instellingen elkaar de hand drukken en nieuwjaarswensen uitwisselen. Iedereen is van 19.30 tot 22.00 uur van harte welkom in het gemeentehuis. qiL^iiqiii In verband met de komende feestdagen zijn alle gemeentelijke diensten (ge meentehuis, buitendienst en inzameldepot voor klein chemisch afval) geslo ten op de volgende dagen tijdstippen: Donderdag 25 en vrijdag 26 december 2008 Woensdag 31 december 2008 na 12.00 uur Donderdag 1 en vrijdag 2 januari 2009 Maandag 5 januari 2009 geopend van 10.30 tot 13.00 uur Maandag 5 januari 2009 van 19.30 tot 22.00 uur staan de deuren van het ge meentehuis open voor de nieuwjaarsreceptie. De sluisdeuren van de haven zijn van 22 december tot 5 januari gesloten. Tijdens de feestdagen blijven de reguliere OVERFLAKKEE tijden van de Regiotaxi zoveel mogelijk gehanteerd. In deze tijd zijn er veel mensen die gebruik maken van de regiotaxi. Het is daarom beter om de ritten tijdens de feestdagen ruim van tevoren te bespreken. Ritten tijdens de kerstdagen moeten vóór 22 december 2008 worden gere serveerd. De Regiotaxi hanteert deze dagen de reguliere tijden van 07.00 - 23.00 uur. Ritten op oudejaarsavond moeten uiterlijk 29 december besproken zijn. Op oudejaarsavond rijdt de Regiotaxi op afwijkende tijden, namelijk van 07,00 - 2Q.00 uur. Dit betekent dat de reizigers ten laatste om 20.00 uur op de plaats van bestemming zijn. Op nieuwjaarsdag rijdt de Regiotaxi weer volgens de gebruikelijke tijden. Ritten kunnen eventueel later dan de bovengenoemde data worden gereser veerd. Helaas kan dan, in verband met de drukte, niet worden gegarandeerd dat de Regiotaxi de reiziger op het gevraagde tijdstip ophaalt. Voor het aanvragen van de ritten kunt u gratis bellen naar 0800 - 44 04 044. De Regiotaxi rijdt 7 dagen per week van 7.00 - 23.00 uur en op zaterdag tot 24.00 uur. Indien u minimaal één uur van tevoren een rit bespreekt via het gratis telefoonnummer 0800 - 44 04 044, komt de Regiotaxi voorrijden op de afgesproken tijd en plaats (onder voorbehoud van een kwartier voor tot na de afgesproken tijd). De tarieven voor de eigen bijdrage van de WMO-geïndiceerden voor de Re giotaxi blijven voor alle gemeenten ongewijzigd. De WMO-geïndiceerden be talen dus ook in 2009 0,45 per ritzone. De inwoners van de gemeente Middelharnis die in het bezit zijn van een WMO-pas ontvangen per volgend jaar niet langer de gratis ritzones. Zij beta len per januari direct 0,45 per ritzone. Voor de reizigers die in het bezit zijn van een vijfenzestigplus-vervoerspas veranderen de tarieven wel. De regeling waarmee zij gedurende twee jaren tegen een gereduceerd tarief konden reizen, vervalt volgend jaar. Met ingang van 1 januari 2009 betaalt de vijfenzestigplus-reiziger het reguliere OV-tarief. De OV-reiziger betaalt 2,10 per ritzone. DIRKSLAND - Van vast cameratoezicht zal tijdens de jaarwisseling in de gemeente Dirksland geen sprake ;zijn. De kosten - 10.000 tot 15.000 euro - zijn te hoog en boven dien zijn er twijfels of zo'n opstelling het juiste instru ment is om de woeligheid in te tomen. Burgemeester Stoop deelde donderdag mee dat hij "na ampele overwegingen" heeft afge zien van vast cameratoe zicht. Wel kondigde hij mobiel cameratoezicht door de politie aan. Door Kees van Rixoort Feestvierders die de openbare orde verstoren en herkenbaar worden vastgelegd, kunnen strafrechterlijke vervolging tegemoet zien plus eeri claim om de schade te vergoeden. Geweld tegen medewerkers van de gemeente, de politie en de brandweer zal niet worden getolereerd, zo maakte Stoop duidelijk, nadat SGP-raadslid Ju hem had gevraagd naar de maatregelen tijdens oud en nieuw. "Daar letten we in het bijzonder op." De burgemeester kondigde een brief aan, die huis aan huis zal worden verspreid en die ook inzoomt op de eigen verant woordelijkheid van burgers. "Een brief met een positieve strekking, die ook in de eilan- delijke media zal verschijnen." In de kern Melissant zal in samenwerking met de plaatse lijke voetbalvereniging weer een evenement voor feestvierende dorpelingen worden georgani seerd. In Herkingen komt net als vorig jaar een mini-evene ment in het voormalige pan nenkoekhuis. Op de kruising bij deze locatie mag een vreug devuur worden ontstoken. In Dirksland komt dit jaar geen evenement. Overleg met parti culieren en het bestuur van de voetbalvereniging DES '67 leid den niet tot het organiseren van zoiets. "Men verwacht te weinig belangstelling, te weinig draag vlak. Op zich is dat jammer. Wel hebben we met de eigenaar van restaurant 't Anker de afspraak kunnen maken dat hij de nacht geopend is, zodat iedereen daar een hapje en een drankje kan nuttigen, uiteraard voor eigen rekening. Er zal beveiliging zijn en een detectiepoort." In Dirksland geldt geen onthef fing voor het ontsteken van een vreugdevuur. Ook omdat deze ontheffing niet is aangevraagd en omdat er van de vorig jaar toegestane stooklocatie bij sportcentrum De Gooye geen gebruik is gemaakt. Volgens raadslid Leenders (Gemeen tebelangen Dirksland) was het beter geweest om wel een stoo klocatie aan te wijzen. "Nu is elk vuurtje illegaal. Is dat niet vragen om problemen? U kunt beter een plek aanwijzen: daar mag het." Maar Stoop was niet op andere gedachten te bren gen. "Het optreden van de operationele diensten hang af van het risico dat ze inschat- DIRKSLAND - Op tweede kerstdag, tussen 14.00 en 17.00 uur, zendt Radio Flakkee de opname uit die is gemaakt van één van de kerstdoelencon- certen 2008. De concer ten worden elk jaar 5 keer in de maand december gegeven door het chris telijk gemengd koor Deo Cantemus uit Rotterdam o.l.v. Cor de Haan. De opnamen worden door Deo Cantemus aan Radio Flakkee ter beschikking gesteld. Aan het concert werken ook mee het gere formeerd kerkkoor Zwijn- drecht, Maria den Hertog (sopraan), André de Jager (orgel), André van Vliet (vleugel) en 1' Orchestra Particolare. De uitzending wordt niet herhaald. MIDDELHARNIS - Op dins dag 30 december 2008 wordt er tijdens het midwinterfeest in de Emmauskerk te Mid delharnis een oliebollenk- tie gehouden. Van 15.30 tot 18.00 uur zal er een oliebol- lenkraam voor de kerk staan en worden er door vrijwilli gers zoveel mogelijk oliebollen gebakken. U kunt oliebollen kopen voor 0,50 cent per stuk en 10 voor €4,50. De opbrengst van de actie is voor Stichting Kinderhulp Goeree- Overflakkee. Deze stichting biedt een helpende hand aan mensen die kinderen in crisis situaties opvangen. Zij biedt geen directe hulp aan kinde ren, maar helpt op financieel gebied. Denk aan de extra's zoals speelmateriaal, een dagje uit, enz. De nood is hoog bij de jongeren, ook op het eiland. De DIRKSLAND - Op 30 decem ber a.s. organiseert de Stich ting Verenigd In Kracht een marathonbingo in de Victoria- hal te Dirksland. Er worden 30 rondes en 3 kwikjes gespeeld, waaronder 6 superrondes. Deelname kost 37,50 voor 30 rondes en 3 kwikjes bij aan schaf van alle rondes tegelijk. Daarbij krijgen deelnemers ook een sponsorbon van 10 en het gratis Victoriaans warm en koud buffet. Afzonderlijke rondes kosten 15. Belang stellenden dienen zich z.s.m. op te geven i.v.m. noodza kelijke bestellingen. Dat kan telefonisch via nummer 0187 601850. stichting hoopt dat er in de toe komst op Goeree-Overflakkee nog meer gezinnen en huizen komen waar kinderen liefdevol opgevangen kunnen worden. Zie voor meer infortnatie web site www.stkinderhulpgo.nl. Op Tweede Kerstdag organiseert het Christelijk stadskoor Cioeree weer een kerstsamenzang op een sfeervol verlichte Markt te Goedereede. Het koor nodigt iedereen van harte uit om mee te zingen met bekende kerstliede ren in een sfeervolle omgeving. De kerstsamenzang begint om 17.30 uur. Naast het Chr. Stads- koor Goeree o.l.v. Jaap de Geus kunt u ook luisteren naar een aantal koperblazers uit Goeder eede. Om mee te kunnen zingen worden er programma's uitge deeld. Vergeet u niet een lichtje mee te nemen en zich warm aan te kleden. Tijdens het zingen wordt er een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. Het Christelijk Stadskoor Goe ree repeteert elke woensdag avond van 20.00 tot 22.00 uur in 'De Ark' te Goedereede. Nieuwe leden zijn welkom. Voor meer informatie kunt u bellen naar 0187-490460.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 30