Bouw Diekmeesters gestart k Uitslagen Manege Oostmoer neemt opstapperron in gebruik Naturalisatiedag gemeente Middelharnis Inhoudelijke discussies tijdens bijeenkomsten Toekomstvisie Middelharnis en Zet' Opbrengst puzzelrit heel goed besteed Damclub 'Denk Kerstnacht dienst 'Vrede' Kinder- kerstdienst Uitslag verloting Apollo Jongens Dl Les Deux Intermezzo kampioen Schaakver. De Zwarte Pion Kerstzangavond Sommelsdijk Nieuws van de Wereldwinkel BHiii EIÜMH]Bl.niEUWS Het Nederlanderschap Eigenaardigheden Cadeautje Speldjes Met elkaar in gesprek Verrassend Vervolg PAGINA 6 VRIJDAG 19 DECEMBER 2008 vnDDELHARNIS/SOMMELSDI[K -» ■- MIDDELH.ARXIS - Op maan dag 8 december jl. is gestart met de heiwerkzaamheden voor het project Diekmeesters aan het Zandpad te Middel- harnis. Hoewel er geen sprake was van een officiële eerste paalslag. vertrouwen Aanne mingsbedrijf J. Kroon Zn. uit Den Bommel, ontwikkelaar \"OC Middelharnis II BV en de gemeente Middelharnis op een voorspoedige bouw van het kleinschalige complex. Een formele handeling zal op een later tijdstip plaatsvinden. Diekmeesters omvat winkel ruimten, 20 appartementen in 12 verschillende types en een ondergrondse parkeergarage met bergingen. In april \'an dit jaar is begonnen met de verkoop van de appartemen ten en inmiddels is bijna 50% verkocht. De diverse in het plangebied aanwezige o)5stal- len waren al eerder gesloopt, de saneringswerkzaamheden zijn uitgevoerd en nii starten de 'echte' bouwwerkzaamhe den: de heiwerkziiamheden en het aanleggen van de (luide- ringen. De duur van het heiwerk bedroeg iets meer dan een week, de bouw zal vervol gens circa anderhalf'jaar gaan duren. Het bouwverkeer ver loopt via het (ledempt Kanaal, voor personenauto's komt er gedincnde de gehele bouw een omleidingsroute via het aanwezige parkeerterrein. STELLEND.WI - Op woensdag 24 december begint om 21.45 uur de Kerstnachtdienst in de Gereformeerde Kerk te Stel- lendam. Thema: Vrede. Mede werking wordt verleend door het Christelijk mannenkoor Door Eendacht Verbonden uit SteUendam. Voorganger is ds. C.G. Kant, organist is L. Pronk, ledereen is hartelijk welkom. OUDDORP - Op woensdag 24 december is er in de Gere formeerde Kerk, Dorpstien- den 15 te Ouddorp een kerst nachtdienst voor alle kinde ren. In deze dienst, die om 18.30 uur begint, wordt de musical 'Een teken van leven uitgevoerd. ledereen is van harte welkom en de toegang is vrij. NlEU\VE-rONC;E - Uitslag van de grote verloting van Gemengde Zangvereniging Apollo te Nieuwe-Tonge. De getrokken nummers zijn: 2167- 1050-2022-1610-1833-2026- 1084-1707-1108-1998-1878- 2109-1497-1712-1357-1517- 1475-1983. Apollo bedankt graag iedereen die loten heeft gekocht en verkocht. Op maandag 15 december vond de Nationale Naturali satiedag plaats. De gemeen te Middelharnis wilde deze dag niet ongemerkt voorbij laten gaan, en nodigde alle nieuwe Nederlanders in de gemeente Middelharnis uit voor een bijeenkomst op het gemeentehuis. Op de uitnodiging van de gemeente gingen acht perso nen in, waarvan sommige met familieleden naar het gemeen tehuis waren toegekomen. Burgemeester Hommes heette omstreeks 12.30 uur alle aan wezigen welkom in de raads zaal van het gemeentehuis. De burgemeester lichtte toe dat de aanwezigen zich al wat langer officieel Nederlander mochten noemen; eerder dit jaar was het Nederlander schap al aan hen uitgereikt. Zij gaf aan dat ze zich kon voor stellen dat het moeilijk kan zijn om je ook echt Nederlander te voelen. "Een ieder neemt diep in zijn of haar ziel de cultuur, de gebeurtenissen en de herin neringen mee, die een mens maakt tot wie hij is. Dit zullen niet altijd gelukkige herin neringen zijn, sommige men sen hebben hun geboorteland immers niet vrijwillig verla ten. Maar", zo benadrukte de burgemeester, "we zijn blij dat we u vandaag welkom mogen heten en dat u naast uw ver driet ook vreugde mag beleven dat u een land hebt gekozen, waar de universele rechten van de mens hoog in het vaandel staan." '"Wknt", zo gafde burgemeester aan, "Nederland is niet alleen een land met zijn eigenaardig heden, rariteiten en gewoon ten, zoals het eten van drop of het vieren van het Sinterklaas feest. Maar ook een land waar je trots op kunt zijn en waar je van kunt houden. Het is een land met een rijke geschiedenis waar begrippen als tolerantie, respect en ondernemerschap diep geworteld zijn." In haar afsluiting heette mevrouw Hommes iedereen nogmaals van harte welkom, als medeburger van Middelharnis en als mede Nederlander van alle Nederlanders. Ze gaf aan dat zij hoopt dat alle aanwe zigen zich thuis zullen voelen en dat zij onderdeel worden van de samenleving. De burge meester overhandigde aan een ieder een cadeau. De middag werd afgesloten met een geza menlijke lunch in de foyer van het gemeentehuis. MIDDELHARNIS - Jon gens Dl van volleybalver eniging Les Deux Inter mezzo is onlangs kampioen geworden van de najaars competitie in hun klasse. Het team bestaat uit Tho mas Groenendijk, Stan van Heemst, Arne van Holten, Lars Kransse, Rick Krans- se, Brian Vromans en Mark Zijlmans. Het team speelde op niveau 5 in het circulatie minivolleybal. Op dit niveau wordt het in 3x spelen beloond met een extra punt. Door het team is dan ook veel op dit onderdeel getraind. Mede hierdoor heeft het teatn een aantal uitstekende wed strijden gespeeld. De coaches Janine van Hassent en Wies Mourik zagen het niveau per wedstrijd stijgen. Vooral de inzet en het spelplezier van de jongens vielen daarbij in posi tieve zin op. Tijdens de speelronde van 29 november speelde het team tegen DVO 3 uit Oud-Beijer- land. De eerste set ging door rommelig spel nog nipt verlo ren. De overige drie sets wer den duidelijk gewonnen door het team uit Middelharnis. Nadat de uitslagen van deze speelronde bekend waren, bleek het team voldoende punten te hebben verzameld om zich kampioen te mogen noemen. Tijdens de training op 2 december kregen de spelers, de bij Les Deux Intermezzo beroemde, kampioenspeldjes uitgereikt door vicevoorzitter Anne-Marie Driesse. Tijdens de aanstaande voorjaarscom petitie gaan de jongens probe ren dit fraaie resultaat een pas send vervolg te geven. Overzicht voor ronde 15, gespeeld op 15 december jl. Moedt- Verolme'A-V2 Visser- PeemanV2-'/2 Loosjes (2) - Struik (2)0-1 De Haan (2) - Bom0-1 De Jager (2)- Van der Waal (2)'/2-1/2 Boeter (2) - Mulder (2)0-1 M. Lagendijk (3) - Noordijk (3)l-O Vis (3) - Lesuis (3)0-1 Van Huizen (3) - Smit (2) '/2-'/2 Wolters (3) - Becker (3)0-1 Bakelaar (2) - Van der Velde (3)l-O Uitslagen van de wedstrijden, gespeeld jl. maandag. Afdeling 1: I. Koe.se - C. Polder3-0 I. Mackloet-j. Kruik3-0 l. van Hoorn - A. van der Veerafgebr Koese wist al gauw een schijfje voor te komen. Polder deed er alles aan om die achterstand weg te werken. Het gelukte hem niet. Heel dapper verweerde Kruik zich in zijn partij tegen Mack- loet. Toen ze allebei nog vijf schijven hadden, sloeg Mack- loet toe en wist er zo op hel laatst toch nog winst uit te sle pen. Van Hoorn en Van der Veei speelden een boeiende posiü- onele partij. De fronten lagen enorm dicht bij elkaar. Juist toen er wat .schot in kwam, moest de partij worden afge broken, in een ongeveer gelij ke stand. Afdeling 2: C. Admiraal - B. du Pree0-3 R. Jacobs - J. Jordaan3-0 \.j. Melaard - R. Hage3-0 J.A. Nipius - R. Kwakernaak 0-3 C. Admiraa - S.W. Keijzer.. 0-3 Kamp - A. Verolme0-3 Admiraal, die wat partijen ach ter is, probeerde de achterstand wat in te lopen door twee par tijen te spelen. Hij was daarbij niet gelukkig. De meerervaren Du Pree, wist drie puntjes naar zich toe te trekken, en dat zelfde deed ook Keijzer in een partij, waarin Admiraal lang stand hield. Het komt met hem best goed, het is nog maar zijn eerste competitie. Jacobs had er zin in om de hoog genoteerde Jordaan een lesje te geven. En hij slaagde daar nog in ook. AI in de beginfase van de strijd verloor Jordaan een schijf, en toen hij later nog eens in de fout ging, was het bekeken. Melaard heeft de draad weer te pakken. Al snel nam hij in zijn partij tegen Hage de leiding en die liet hij niet meer schieten. Na een boeiend gevecht mocht hij drie punten bij zijn lijstje optellen. Kwakernaak, die ook voor het eerst meedoet, doet het heel goed. Hij gaf Nipius, die veel te snel speelt, al gauw het nakij ken. Verolme bond Kamp aan zijn zegekar. Deze hield lang stand, zelfs toen hij al een paar schij ven achterstond. Verolme gaat zonder ook maar één verlies- punt aan de leiding. Vrijdagavond 19 december wordt er een Kerstzangavond gehouden in de Nederlandse Hervormde Kerk van Som melsdijk. Het thema van de avond is 'Een koning is gebo ren'. De deelnemende koren zijn 'Opent U mijn mond' uit Sommelsdijk o.l.v. Leonard Duynkerke, kinderkoor 'De Sjofar' uit Kerkwerve o.l.v. Ellen van der Hoek. Leonard Duynkerke en Hans Biesma bespelen resp. het orgel en de piano. Ds. R.W van Mourik verzorgt de meditatie. De toe gang is vrij, maar er zal wel een collecte worden gehouden. De avond begint om 19.30 uur. Zoekt u Kerstcadeautjes? Bij de Wereldwinkel slaagt u vast en zeker. Met een fles wijn uit Zuid-Afrika bijvoorbeeld, vanaf 4,99, waarbij u een korting krijgt van 20% op een glas, of met een mooie karaf, vanaf 4,50. Ook is er veel keus in kaarsen, in vele kleu ren en maten, om de donkere dagen voor Kerst wat lichter te maken. Aanbieding kerst kaarten: 1 voor 1,25, 10 voor 10. En op woensdag 24 december, de dag voor Kerst, is de Wereldwinkel de hele dag open, van 10.00 tot 16.00 uur. Openingstijden van de winkel: woensdag en donderdag van J3.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Puzzeliitiirginiivitdren I^o eriAja Verhoefj vtmen met Henk Kieviet hi] het speemal onheorpen opstapjunron. dut met de opbrengst van de puzzelrit aangeschaft kon worden. Joren (l.) en Sunor zijn twee van de vele betrouwbare manegepony's, die al jarenlang wekelijks zoveel mensen met een beperking plezier bezorgen. Foto: Mym Lugiliart STAD AAN 'T HARING VLIET - Afgelopen najaar werd op Manege Oostmoer voor het vijfde achtereen volgende jaar een puzzelrit gehouden. Organisatoren Leo en Aja Verhoeff wis ten ook ditmaal een pri ma bestemming voor de opbrengstervan: het bedrag zou besteed moeten worden aan hulpmiddelen voor het paardrijden voor mensen met een beperking. "Op Manege Oostmoer is al jarenlang van alles mogelijk om mensen met een beper king van paarden en pony's te laten genieten", weten Leo en Aja. "Zo heeft de manege een huifkar die geschikt is voor rolstoelgebruikers en daarvan wordt vaak met plezier gebruik gemaakt. Verder is er een vaste, heel enthousiaste groep vrijwil ligers die klaarstaat om Henk Kieviet, mede-eigenaar van Manege Oostmoer, te helpen bij de begeleiding van groepen mensen met een lichamelijke en/of geestelijke beperking die van hun wekelijkse paardrijles komen genieten. Henk heeft in 1980 al de tweejarige opleiding gevolgd tot FPG-instructeur, dus de klanten met een beper king zijn bij Manege Oostmoer in goede handen. Toen we met de organisatie van de puz- zeltocht bezig waren, hebben we met Henk overlegd of er misschien nog extra hulpmid delen nodig waren. Toevallig waren hij en zijn broer Adrie Kieviet, mede-eigenaar van Manege Oostmoer, toen juist bezig met een eigen ontwerp voor een nieuw opstapperron. En dankzij alle deelnemers aan de puzzelrit is dat perron er nu gekomeir. Breed, oerdegelijk, gemakkelijk hanteerbaar en heel veilig. Begeleiders, rijdie ren en vooral ook de ruiters en amazones met een beperking zijn er enorm bij gebaat!" MIDDELHARNIS - Op maandag 8, dinsdag 9 en woensdag 10 december vonden er in Stad aan 't Haringvliet, Nieuwe-Ton ge en Sommelsdijk bijeen komsten plaats die in het teken stonden van de toe komst van Middelharnis. Inwoners van de gemeente Middelharnis werden uit gedaagd om met elkaar in discussie te gaan over belangrijke dilemma's die uit de concept toe komstvisie naar voren zijn gekomen. De opkomst was goed. Burgemeester Hommes open de de drie bijeenkomsten. Na een korte uitleg over de inter actieve wijze waarop de con cept toekomstvisie tot stand is gekomen, bedankte zij alle aanwezigen voor hun komst. Zij meldde dat zij trots was op alle betrokkenen en de con ceptvisie die nu voorligt. Hans Frankenmolen van IME lichtte daarna de opzet van de avon den toe. Aanwezigen gingen in groepjes van 5 a 6 personen met elkaar in gesprek onder leiding van een raadslid. De raadsleden traden op als tafelvoorzitters en gespreksleiders, en gaven na elke gespreksronde een korte samenvatting van de opmer kingen aan hun tafel. Het was niet de bedoeling dat men 't aan een tafel met elkaar eens zou worden, en dat gebeurde ook niet. De discussies waren bedoeld om helder te krijgen hoe over bepaalde dilemma's werd gedacht. Enkele dilem ma's waarover gesproken werd, waren: - stimuleren watersport- en recreatie versus behoud natuur en milieu; - stimuleren toerisme en recreatie, bed breakfast versus kerkelijke waarden, rust op zondag; - kleinschalige nieuwbouw en veel nieuwkomers onge wenst kan omstreden zijn; - rijbaanverdubbeling kan leiden tot toename sluip- verkeer Maasvlakte-Antwer- pen. Alhoewel men het niet met elkaar eens hoefde te worden, werd wel verassend duidelijk dat sommige dilemma's door de aanwezigen helemaal niet als dilemma werden gezien. Op elke avond kwam terug het stimuleren van ontwik kelingen niet lijnrecht tegen over het behouden van de eig'en identiteit, de rust op zondag of de verstoring van natuur en milieu hoeft te staan. De input van de avonden wordt naast de concepttoekomstvi sie gelegd. De komende peri ode bespreken de raadsleden de concepttoekomstvisie en de uitkomsten van de avon den in hun fracties, waarna de gemeenteraad zich begin 2009 over de uitkomsten van het proces uitspreekt. De toe komstvisie wordt hoogstwaar schijnlijk begin februari door de gemeenteraad vastgesteld. Meer informatie over dé toe komstvisie staat op www. mid delharnis.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 6