ijjj^ig nl^ HRKH iMm H^HH 1 Goeree-Overflakkee overhandigt open brief aan Commissaris van de Koningin Oostflakkee geeft voorrang aan gezonde levensstijl Inbrekers: Houd ze buiten Open dag Waterryck Suij ssenwaerde WÊm'' Tf}-^. 'Eén Goeree-Overflakkee\ je kunt er niet omheen!' Vrijwilligers ontvangen starterskit bewegen Bijzondere openstelling Torenmuseum Cursus 'Ouderen Achter de PC' Varen naar wintervogels Slejaargang Nr. 7772 Vrijdag 19 december 2008 Prijs losse nummers 0,80 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Maandagochtend 15 december bezochten de commissaris van de Koningin, de heer Franssen, en gedepu teerde Evertse Goeree- Overflakkee. Bij die gelegenheid is aan de provinciale delegatie én de vier burgemeesters een Open Brief aan geboden die oproept tot de vorming van één eilandelijke gemeente. Adri Schipper sprak namens de initiatief groep. Ondernemers en organisaties uit het maatschappelijk mid denveld menen, van uit hun professionele en maatschappelijke betrokkenheid bij Goe ree-Overflakkee, dat de vorming van één eilan delijke gemeente nood zakelijk is om te kunnen blijven zorgen voor een vitale en daadkrachtige regio. Na een periode waarin relatief weinig (maar elke inbraak is er één te veel) werd ingebro ken, stijgt het aantal woninginbraken op dit moment. Geen onge woon verschijnsel, zo'n stijging is bijna elk jaar in december te zien. Het zijn de donkere dagen voor Kerst, dus de omstandigheden zijn ideaal voor een inbraak, en de feestda gen zijn duur, ook voor inbrekers. "f, Tips inbraakpreventie OUDE-TONGE - De bouw van de recrea tiewoningen van het project Waterryck Suijssenwaerde in Oude-Tonge vordert. Onlangs is gestart met de bouw van de vierde fase. Deze bestaat uit de bouw van de laatste zes dijkwoningen en twee woningen op het twee de schiereiland. GOEDEREEDE - Dins dag 30 december is tussen 19.00 en 21.00 uur tradi tiegetrouw de Goereese Toren weer opengesteld. Open dag HüMioudefljke zorg, persoonlijke verzorging of verpleging? hmwtiUkitmi^mm'nMitKd''* Knops rg?S^ aBBgntionucfeuM Goedereede DeVliedberg 0187-68 55 00 Middelharnis De Goede Ree 0187-48 83 00 Dirksland Geldershof 0187-60 20 55 Oostflakkee Ebbe en Vloed 0187-6418 44 Bel het telefoonnummer in uw gemeente! ^^h^ Foto: Persburo Flakkee. De heer Franssen sprak zijn belangstelling uit voor de ontwikkeling van een inhou delijke en integrale visie op de toekomst van Goeree- Overflakkee. De bestuurs kracht van de regio is daar van een onderdeel. Daarover wordt nu gesproken en moe ten ter wille van de vitaliteit van de regio keuzes worden gemaakt. De heer Franssen meldde ver der de open brief' in het col lege van (ledeputeerde Sta ten te zullen bespreken. De Open Brief, met een oproep voor een rondetafelgesprek over 'Eén Goeree-Overflak kee' is hieronder te lezen. Op de foto de betrokkenen die maandag de open brief aan de Commissaris (m.) heb ben overhandigd. Vervolg zie pag. 10 Hi'l het college vim bii)-gemeester en velhouders en de secretaris van de gemeente Oosljlnkhee hij het oranje bord. Van links naar Kchls: secretaris drs. J.T.M. Brouwer, wethouder G.J. van der Valk. wethouder R 't Hoen en loaamemend burgemeester]. Heijkoop. f"'"- Crmmiie OKijhMe. Een inbraak kan grote impact hebben. Een vreemde is uw huis binnengedrongen, heeft er rondgesnuffeld en geld en ivelliclu andere waai'devollc spullen meegenomen. Een woning waar een inbreker \'eel moeite voor moet doen, schrikt af. Zorg er voor dat uw huis goed is beveiligd en is voorzien van degelijke sloten. Laat geen deuren, ramen ol bovenlichten openstaan. Donkere huizen lokken eer der uit tot inbraak. Let er op 00STFI:AKKEE - De helft van de Nederlanders beweegt te weinig. Veel van hen kampen zelfs met over gewicht. Uiteindelijk kan dit ernstige gezondheidsproble men veroorzaken. Dit gaat ook de gemeente Oostflak kee aan het hart. Daarom heeft zij haar vrijwilligers een sportief cadeau gegeven ter gelegenheid van de inter nationale 'Dag van de vrij williger'. Jaarlijks zet de gemeente Oost flakkee haar vrijwilligers in het zonnetje rond de 'Dag van de vrijwilliger'. Dit jaar is dat niet in de vorm van een vrijwilli- gersa\'ond, maar ontvangen de vrijwilligers een attentie van het gemeentebestuur Voor iedere vrijwilliger is er een bidon, een voetverzorgingsset en een wandeigids. In de wandelgids staan verschillende vormen van wandelen beschreven. Dit idee kwam mede op door de campagne '30 minuten bewe gen'. Dit is een initiatief van het Nederlands Instituut voor Sport en Bewegen (NISB). De campagne laat Nederlanders zien dat een kleine investering in tijd een groot verschil kan maken in de gezondheidstoe stand. Bewegen is bovendien een verrijking van het dage lijkse leven. Echter, de kloof tussen denken en doen is nog groot. De website www.SOminutenbe wegen.nl staat volledig in het teken van het motiveren van Nederlanders om te (gaan) bewegen. Er staan diverse han dige hulpjes om mensen aan te zetten tot bewegen. Zo staat er een test waarmee je kunt meten of je voldoet aan de beweeg- norm. Ook is er een link naar de site www.beweeginaatje.nl. Op deze site kun je aangeven datje een sponmaatje zoekt in de buurt. Samen bewegen is in veel gevallen leuker dan alleen, en het werkt ook als een zoge naamde 'stok achter de dein'. Om inwoners te herinneren aan de beweegnorm hangt er een oranje bord in de gemeente met het logo van de campagne, Het college \an burgemeester en wethouders wenst haar inwoners een sportief 2009 toe en hoopt dat iedereen zijn of haar goede voornemens waar maakt. Gebruikt wos nog nooit zo nieuw. dat uw woning zowel binnen als buiten goed verlicht is. Ook als er niemand thuis is, is het verstandig om licht aan te houden. Het 'winterklaar' maken van de tuin is een andere voorzorgsmaatregel. Inbrekeis houden van hoge bomen en struiken in uw tuin, zo kunnen zo ongezien hun gang gaan. Houd ook de hui zen in uw buurt in de gaten. Ziet u iemand bij een woning rondlopen en vertrouwt u het niet, vraag dan of hij een adres zoekt. Zo weet de inbre ker dat hij is opgemerkt en laat hij zich niet zo snel meer zien. Ziet u iets ongewoons bel dan naar 0900-8844 (lokaal tarief). Bent u getuige van een inbraak, bel dan met 112. - Hou het groen laag, zodat een inbreker zich er niet achter kan verschuilen. De buren kunnen bovendien uw huis goed zien. - Leg geen huissleutels onder de deurmat. - Inbrekers houden niet van licht. Kies liever geen schrikverlichting in de tuin, maar permanente verlich ting zodat buren altijd kun nen zien wat er gebeurt. Met katten in de buurt, gaat bovendien de schrikverlich ting om de haverklap aan. - Zet geen containers of lad ders op het achterpad of in de tuin. Dit zijn ideale opstapjes voor inbrekers. - Zet geen dure spullen zoals een laptop of een flatscreen in het zicht. - Plak geen briefjes op de deur dat u niet thuis bent. - Laat het de politie weten als u met vakantie gaat, zij let dan extra op uw woning. Het totale project bestaat uit zes schiereilanden en twee dijken, waarop in totaal 221 recreatievilla's gebouwd wor den in 7 verschillende types. Bij elke villa hoort een rian te kavel grond én een stuk wateroppervlak met voldoen de ruimte voor het aanleggen van een boot. Het water staat in open verbinding met de Krammer/Volkerak. De allereerste paal van het plan ging in december 2005 de grond in. Inmiddels zijn het eerste eiland en een groot deel van de dijkwoningen geheel gerealiseerd en bewoond, op het tweede schiereiland wordt hard gewerkt aan de bouw van de recreatiewoningen. De start van de bouw van de laatste zes dijkwoningen en LI kunt de door de gigantische kroonluchter (met echte kaar sen) \erlichte museumruimte bezoeken, de toren beklim men, beiaardier Jan Bezuijen aan de speeltafel aan het werk zien, de klokkenzolder bezoe ken en vanaf het dak genieten van nachtelijk Cloedereede en de wijde omgeving. Elk jaar is dit vooral voor kin deren een zeer spannende tocht: de duistere wenteltrap, het carillon, de luidklokken en het licht van de Ouddorpse vuurtoren en de lichtjes van schepen voor de kust maken het bezoek onvergetelijk! Als u weer beneden bent, wor den uw inspanningen beloond met gratis warme chocolade melk! OOSTFLAKKEE - De ANBO afdelingen Midden- en West- flakkee organiseren weer een Computer Basiscursus vooi' iedereen die weinig of niets van de computer weet. De cursus omvat negen lessen en start op woensdag 14 januari. De cursus wordt van 14.00 tot 16.30 uur gegeven in de Rabo bank te Stellendam. De volgende onderdelen komen aan bod: Windows XP, Microsoft Word, Microsoft Excel, Internet, E-mail, Tele bankieren. Deelname kost voor leden 55 en voor niet-leden 65. Voor nadere informatie of opga ve kunt u bellen naar 0187- 483913, b.g.g. 06-20631663. twee woningen is een mooi vervolg en tevens een teken dat de bouw en verkoop nog steeds succesvol verlopen. Van deze gebouwde recrea tiewoningen is bijna alles ver kocht. Op zaterdag 31 januari vindt weer een open dag plaats op Waterryck Suijssenwaerde. Op deze dag zal het park in win terse sferen aangekleed zijn. Belangstellenden zijn die dag van harte welkom om infor matie te ontvangen, de sfeer te proeven en de modelwo ningen te bezichtigen onder het genot van winterse hapjes en drankjes. Ook zijn diverse activiteiten mogelijk zoals een wandel route en rondvaart door het park. Meer informatie over deze open dag is binnenkort te vinden op de projectwebsite. Er zijn nog enkele al gebouw de recreatiewoningen te koop, en verder alle woningen op de volgende schiereilanden. Geïnteresseerden kunnen elke zaterdag tussen 11.00 en 13.00 uur de modelwoningen bezoeken. Meer informatie over de recre atiewoningen van Waterryck Suijssenwaerde kunt u vinden op www.suijssenwaerde.nl. Knops BV Longeweg ttl - U4S KG - SommrKdjt 01S7 4H7A7 Akkwdaoi BV - Klo«1en«e 2 4317 AL Nwxxlgouwt - OIll *D13*' b§eRi(g«bruikteoiin Staatsbosbeheer organiseert ook in de winter van 2009 weer twee \aartochten. De eerste op zaterdag 10 januari 2009 met als bestemming het Haring vliet/Hollands Diep, de tweede op zaterdag 17 januari 2009 met als bestemming het Kram mer/Volkerak. Duizenden ganzen, eenden, zwanen en steltlopers over winteren ook deze winter in het Haringvliet/Hollands Diep of in het Krammer/Volkerak. U kunt de vogels uitgebreid bekijken tijdens de vaarex- cursies met een comfortabele rondvaartboot. De boottocht voert langs de platen, slikken en grasgorzen die Staatsbos beheer beheert en natuurlijk is ook de boswachter aan boord. Hij vertelt over de vogels en over verschillende natuuront wikkelingsplannen. Ook het Kierbesluit voor de Haring- vlietsluizen komt ter sprake. Met een beetje geluk laat ook een zeearend of slechtvalk zich zien. De tochten zijn een aan rader voor natuurliefhebbers en voor iedereen met belang stelling voor het Deltagebied. De vaartochten worden gemaakt met rondvaartboot De Zilvermeeuw, die op beide dagen vertrekt om 10.00 uur uit de haven bij Willemstad Vesting en daar om 16.00 uur weer aanmeert. De rondxaartboot heeft een kleine keuken en een bar aan boord. Belangstellenden voor kunnen zich telefonisch aan melden bij het Toeristen- en Arrangementenbureau te Wil lemstad, tel. 0168-476055. Deelname kost 15 per per soon. Een lunchpakket en kopje koffie/thee kost 7. .\anbe\olen wordt goede win- teikleding aan te trekken en een verrekijker mee te nemen. De tochten zijn geschikt voor rolstoelgebruikers.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1