Nieuwe winkel voor stijlvolle^ stoere en landelijke accessoires Veelzijdige uitvoering muziekschool G-O IC Kennis quiz voor kinderen groep 8 Zilveren Medaille voor 'Team Samsung' in RIB Rally 2008 Kerst- en Nieuwjaarsgroeten Radio ROGOS Kerst sing-in Kerstzang avond met Jeduthun U Zij de Glorie met Kerst Kerstzang- dienst in De Levensbron Kinderkerstfeest Kerstavond voor alle inwoners Kerstmusical 'Een teken van Leven' Beantwoording- termijn Bingo De Zwaluw Oud papier Nieuwe-Tonge Kerstzang avond in Stad Midwinter nacht Sale bij Globe Reisburo Kerstbingo in de Victoriahal Kerstsamen komst in Bommelstee EIIIVnDEn-f1IEUW5 ^^^o^^.^^ Ingezonden: Sponsors PAGINA 6 www.brllcentrumkeuvelaoinl Zatijppil 56 Middelhainis Telefoon (0187) 48 34 37 OUDE-TONGE-Vanafmorgen, zaterdag 13 december, is Oude- Tonge een nieuwe winkel rijker. Ella Spelt-van Kampen opent om 9.00 uur de deuren van haar winkel 'Mellow Living'. Bij Mel low Living kan iedereen terecht voor sfeervolle woonaccessoires, sieraden, originele cadeaus, kin- derspeelgoecl en nog veel meer. Morgen is iedereen van 9.00- 16.00 uur van harte welkom in de winkel aan Voorstraat 12, om tijdens de feestelijke Open Dag mee te genieten van een hapje en een diankje. Mellow Living is een winkel met een heel veelzijdig assorti ment, met een oppervlakte van 60 vierkante meter. De naam van de winkel staat voor rust in het leven. Voor Ella is het vooral belangrijk dat de winkel een lage drempel heeft. Ieder een is welkom om vrijblijvend rond te siuifTelen. Het is altijd een droom van Ella geweest om een eigen winkel te hebben. Ella heeft jarenlang interieur- en sfeer advies gegeven bij Deco Home te Sommelsdijk. Toen zij een mogelijkheid zag om haar droom in vervulling te laten gaan, hoefde ze daar niet lang over na te denken. Vanaf mor gen is Mellow Living een feit, en daar komt binnenkort nog een webwinkel bij. Mellow Living is elke week van dinsdag t/m zaterdag geopend. Van dinsdag t/m donderdag van 9.00-17.30 uur, op vrij dag van 9.00-20.00 uur en op zaterdag van 9.00-16.00 uur. M.u.v. zaterdag is de winkel tussen dé middag gesloten van 12.00-13.00 uur. MIDDELHARNIS - Op vrijdag 19 december, aan vang 19.30 uur, is er een leerlingenuitvoering van muziekschool Goeree- Overflakkee in het Diek- huus, Beneden Zandpad 7 te Middelharnis. Het belooft weer een aantrek kelijk muzikaal geheel te worden waarvoor ieder een hartelijk wordt uit genodigd! Deze keer zijn het zelfs vier docenten die met hun leerlingen prach tige muziek ingestudeerd hebben; er wordt gespeeld op blokfluit, dwarsfluit, gitaar en piano! De toe gang is gratis en de deel nemers hopen op een enthousiast publiek. Blokfluitdocente Elly Bakker heeft voor deze gelegenheid een bijdrage met kerstliederen die gespeeld worden door twee groepjes jonge leerlingen die nog op de basisschool zitten. Leuk is het dat ze ook samen gaan spelen met een groep gitaristen. Dwarsfluitdocente Cecilia Mc. CoU heeft de nadruk gelegd op het fenomeen 'debutantjes'. Na drie maanden kunnen zij al heel wat spelen. Toch zijn er ook bijdragen van leerlingen die hun A-diploma al gehaald hebben die zelfs al composities van grote meesters als Bach, Mendelssohn en Schubert kunnen laten horen. Ook bij de dwarsfluit is gekozen voor samenspel met de gitaristen, maar dat wordt verzorgd door vergevorderden. Gitaardocente Julia Bognar laat een solo optreden verzor gen door Martijn de Munck. Gitaarduo's waarin Gerard van Alphen, Sharanda Bakker, Vera ten Voorde en Jetske Zijlstra spelen, gaan u verrassen met Spaanse muziek. En ten slotte Corné en Wilbert van de Boo- gert, die dwarsfluitiste Jolien de Geest zullen begeleiden. Pianodocent Piet Westhoeve geeft acte de presence met een zestal leerlingen en zowel klein als groot is vertegenwoordigd. Zo spelen Juliet Hamelink en Annemijn Willemsen leuke stukjes uit de pianomethodes. De middelbare scholieren Jo- Anne Besuyen en Johan Kuijer spelen respectievelijk 'Stop de tijd' en een Tarantella. MIDDELHARNIS - In de Gereformeerde Kerk (vrijge maakt), Oost Voorgors 52 te Middelharnis, wordt dinsdag 23 december a.s. een Kerst sing-in gehouden. De sing-in begint om 20.00 uur, de kerk is open vanaf 19.30 uur met gelegenheid om dan koffie te drinken. Iedereen is hartelijk welkom. MIDDELHARNIS - Op woensdag 24 december is er in de Hervormde Kerk te Middelharnis een Kerstzang avond met als thema 'Licht en vrede'. Medewerking zal wor den verleend door Clhristelijk Gemengd koor Jeduthun te Middelharnis o.l.v. Jan Wisse en Jeugdkoor Het Kleinood uit Aagtekerke o.l.v. Jan Wisse, organist Hans van Heemst, trompettist Arie Noordijk, Ati van Nimwegen (declamatie) en ds. H. Harkema. De aanvang is om 19.30 uur. GOEDEREEDE - Het christe lijke verzoekplatenprogramma van Radio Goeree Lokaal, het programma U zij de Glorie, heeft voor de kerstdagen een speciale kerstaf levering opgenomen. Op Eer ste Kerstdag tussen 14.00 en 16.00 uur en op donderdag avond Tweede Kerstdag tussen 19.00 en 21.00 uur kunt u twee uren lang luisteren naar deze speciale kerstuitzending. In het programma hoort u kerstliederen en gezangen, is er een meditatie, worden er gedichten voor gelezen en is er het kerstverhaal. Het is tijdens deze uitzendingen niet moge lijk op verzoekplaten aan te vragen. Voor de reguliere uit zending op de maandagavond tussen 19.00 en21.00 uur, kunt u uw verzoeken aanvragen via 0187-682630 of u kunt deze inleveren in de bus bij de balie in de Vliedberg. Radio Goeree Lokaal zend 24 uur per dag uit via FM 105.6 en op de kabel in de gemeente Goedereede via 105.9 Mhz. SOMMELSDIJK-Ook dit jaar Het is prettig te weten dat ook wil Radio ROGOS, de omroep anderen aan de bewoners den- ------------------------------------ voor verzorgingshuis 'De Goe- ken. Ook kerst- en nieuwjaars- de Ree, ouderenhuisvesting wensen voor het personeel 'Het Oudeland' en verpleeg- zijn hartelijk welkom. Door TCpfcI'ponCert huis 'De Samaritaan', debevol- onderstaande bon in te vullen king van Goeree-Overflakkee en op te sturen naar het ver- AlJOllO S in de gelegenheid stellen een pleeghuis of af te geven aan de kerst-of nieuwjaarswens aan te receptie van 'De Goede Ree' NIEUWE-TONGE - Op vrij- bieden. Het is gebleken dat een of'De Samaritaan'doet ook u dag 19 december geven het warm en meelevend gebaar mee aan het welslagen van een harmonie-orkest van muziek- door middel van een lied of fijne radio-uitzending, speciaal vereniging ApoUo en het een wens voor de bewoners bestemd voor de bewoners. gemengdkoor ApoUo uit Nieu- bijzonder wordt gewaardeerd. we-Tonge een gezamenlijk kerstconcert in Ons Dorpshuis, Korteweegje 14 te Nieuwe-Ton- Aanvraag voor Dhr./Mevr.: ge. Het wordt een ongeveer anderhalf uur durend noii- Afdeling/kamernummer/adres Oudeland: stopconcert met traditionele en modernere kerstliedjes. Er Aangevraagd door: is vooraf gelegenheid tot het nuttigen van een kopje koffie Adres: en een gezellig samenzijn. Het harmonieorkest staat onder Woonplaats: leiding van Ivo Kouwenhoven en het gemengdkoor onder Eerste keuze: leiding van Marlous Smit jr. De sopraan Sophia Hoogland Tweede keuze:zal als soliste optreden. Het concert wordt afgesloten met Kerstwens/nieuwjaarswens:samenzang. Bij het verlaten van de zaal is er gelegenheid om een bijdrage te doneren waarvan de opbrengst ten goe- de komt aan Hospice Calando te Dirksland. Iedereen is van Deze bon graag vóór 22 december a.s. inleveren, of opsturen naar harte welkom. De zaal is open Radio Rogos, Kon. JuUanaweg 59, 3245 KA Sommelsdijk. om 19.00 uur en het concert begint om 20.00 uur. GOEDEREEDE - Op woens dagavond 24 december 2008 zal er een kerstzangdienst gehouden worden in de Her steld Hervormde Kerk 'De levensbron' te Cioedereede. Het .thema van de avond is 'Er staat geschreven...' Het Oud- dorps Mannenkoor o.l.v. Ab Vroegindeweij zal medewer king aan de avond verlenen. Naast samenzang, waarbij ook enkele trompettisten onder steuning hopen te geven, zul len er enkele declamaties en een korte meditatie worden gehouden. De toegang is vrij. ,Wel zal er een collecte worden •%ehouden voor de VBOK. De 'aanvang is om 19.30 uur, de kerk gaat open om 19.00 uur SOMMELSDIJK - Op zondag 21 december wordt om 16.00 uur in de Remonstrantse kerk, Voorstraat 35 te Sommelsdijk een kinderkerstfeest gehou den. Er worden kerstliederen gezongen, en in het verhaal van Michiel en de houtsnijder, dat met lichtbeelden verlevendigd zal worden, komt de kern van het kerstverhaal naar voren. Er zal warme chocolademelk zijn met iets lekkers erbij. Ook kinderen.die niet zo vaak in de kerk komen, zijn welkom, samen met hun ouders of grootouders. DIRKSLAND - Op woens dagavond 24 decemljer houdt de Hervormde Gemeente van Dirksland in het middeleeuw se kerkgebouw aan de Ring in Dirksland weer een kerst nachtdienst, met kaarslicht in en rond de kerk. Iedereen is van harte welkom om te luis teren naar het oude kerst verhaal uit de Bijbel, naar muziekvereniging Amicitia en naar de solozang. Dominee Van Meijeien zal spreken naar aanleiding van het thema 'A Star is born'. Verder is er volop gelegenheid om mee te zingen met de bekende kerstliederen. Ook zal het kerkorgel worden bespeeld. De dienst is voor alle inwoners van Dirksland en begint om 21.00 uur. In de Doopsgezinde Kerk aan de Dorpstienden te Ouddorp wordt zaterdag 20 decem ber a.s. de kerstmusical 'Een teken van Leven' uitgevoerd. De musical is geschreven door Gerry Visser, de liederen zijn van Rob en Lee Ann Vermeu len. De aanvang is om 19.00 uur, de zaal gaat open om 18.15 uur. De toegang is vrij. Ondergetekende zou d.m.v. (leze ingezonden brief wil len reageren op de bericht geving d.d. 2 december jl. in Eilanden-Nieuws, onder de kop 'Gemeentelijke informa tie over bouwproject Gronden Breen'. In het genoemde stuk wordt door Jaap Ruizeveld ver meld dat drie fracties (PvdA, SGP en VVD) inhaakten op een afschrift van een brief die de gemeente aan één van de omwonenden van de verpau perde boerderij Welgelegen aan de Hazersweg had verzon den. Het is ondergetekende opgevallen dat noch de betref fende fracties noch het college noch de aanwezige journaHst op de hoogte waren van de inhoud van de brief In de eerste plaats ging het om een door ondergetekende aan het college van B&W verzonden brief, waarin hij aan het col lege vroeg waarom genoemd college zich niet hield aan de door hen zelf genoemde ter mijn van beantwoording van de ingekomen stukken. Geen van de fracties noch het col lege sprak hierover. Het ging hen alleen maar over de vraag of de termijn van zes weken wel duidelijk genoeg was. Het ging ondergetekende niet om de termijn, maar over het feit dut binnen deze termijn het college geen antwoord aan de vragensteller geeft. Ten over vloede wist de voorzitster van de gemeenteraadsvergade ring, burgemeester mevrouw Van de Velde, ook nog te mel den dat negen van de tien keer deze termijn wel werd gehaald en dat er dus sprake was van een incident. C3ok werd nog vermeld dat de gemeente een speciale afdeling heeft die waarschuwt als beantwoor ding van ingezonden stukken te lang op zich laat wachten. De ervaringen van ondergete kende zijn echter tegengesteld van aard. Of je krijgt helemaal geen antwoord, ofwel (na lang aandringen) buiten de door het bestuur zelf genoemde ter mijn. De brief waaraan onder getekende refereerde, dateert van 3 september 2008 en kennelijk ziet het college nog steeds geen enkele reden aan wezig om, naar aanleiding van deze klacht, zelf na drie maan den een antwoord te sturen. Heuser, Hazersweg 28 3258 XG Ouddorp SOMMELSDIJK - Op vrijdag 19 december houdt wijkvereni- ging De Zwaluw te Sommels dijk een kerstbingo. Er worden 8 ronden, een verloting en een superbingoronde gespeeld. De kaartjes/lootjes kosten 0,50 per stuk, voor de superbin goronde 1 per stuk. De zaal gaat om 19.30 open, de bingo begint om 20.00 uur. De avond wordt gehouden in het nieuwe gebouw aan Sperwer 55. NIEUWE-TONGE - Woensdag 17 december de derde woens dag van de maand komen de vrijwilligers van de kerk weer door het dorp voor het opha len van oud papier. Als u zorgt dat het papier gebundeld en goed zichtbaar om 18.00 uur langs de kant van de weg staat doen zij de rest STAD AAN 'T HARING VLIET - Vrijdag 19 december wordt de jaarlijkse kerstzang avond weer gehouden in Stad aan 't Haringvliet. De avond wordt gehouden in de Gerefor meerde Ichtuskerk en begint om 19.30 uur. Medewerking wordt verleend door de Chr. Gem. Zangver. 'Soli Deo Glo ria' uit Stad aan 't Haringvliet. Het koor staat onder leiding van Corné de Geus. Het orgel wordt bespeeld door Marian van Oostenbrugge, Ricardo Redert speelt op de trompet, Nellie Arensman draagt een gedicht voor en Ria Meiaard zal enkele liederen zingen. Ds. N.J.A. van Exel verzorgt de meditatie. Naast koorzang is er veel samenzang. Bij de uit gang is er een collecte voor de onkosten. MIDDELHARNIS - Donder dag 18 december a.s. organi seert Globe Reisburo voor de 8" achtereenvolgende keer de, inmiddels traditionele Midwin ternacht Sale. Op deze mid winternacht opent ook Globe Reisburo Ouddorp, gevestigd aan Hofdijksweg 20, en Globe Reisburo Middelharnis, geves tigd aan Beneden Zandpad 19b, haar deuren van 21.00 tot 00.00 uur voor koopjesjagers. Met scherpe aanbiedingen en prijzen laat Globe Reisburo de klant profiteren van deze spec taculaire uitverkoop. Boven dien wordt er ieder uur een GiftFor2 bon verloot onder de klanten die een reis geboekt hebben bij één van de deelne-, mende Globe winkels. Tijdens deze Sale biedt Globe eenmalig spraakmakende aan biedingen, die alleen tijdens de Midwinternacht Sale te boeken zijn. Dit gevarieerde aanbod is tot stand gekomen in samen werking met o.a. Oad Reizen, Hotelplan, Disneyland® Resort Paris, Thomas Cook en diverse gerenommeerde luchtvaart maatschappijen als KLM, TAP, Air Berlin, Austrian Airlines en Iceland Air. Het aanbod loopt uiteen van een wintersportreis vanaf 49,50 tot aantrekke lijke kinderprijzen voor Dis neyland® Resort Paris. En van zonvakanties vanaf 199 tot voordelige stedentrips waarbij Globe trakteert op een gratis vliegticket (excl. luchthaven- belasting en brandstoftoeslag). Bovendien betaalt Globe bij een aantal geselecteerde Euro pese steden het 2'' KLM ticket (incl. luchthavenbelasting en brandstoftoeslag). Een selec tie van de aanbiedingen, is al vanaf donderdag 11 december te vinden op website www.glo- bereisburo.nl. Het totaalover zicht van de bestemmingen volgt op een nader te bepalen tijdsüp. Alle Midwinternacht aanbiedingen zijn alleen te boeken bij de deelnemende Globe winkels. Globe Reisburogroep, onder deel van de Oad Groep, is een landelijke reisbureauketen met ruim 220 winkels, waaronder 8 reisbureaus voor zakenreizen die opereren onder de naam Globe Business Travel. Alle reisbureaus die onder de Glo be vlag vallen, zijn aangesloten bij de ANVR en SGR. DINSDAG 16 DECEMBER 2008 MIDDELHARNIS - Op vrijdagavond 23 januari 2009 vindt er een ken nisquiz plaats in het Edu- delta College (de voorma lige Technische School) te Middelharnis. Deze quiz is bedoeld voor alle groe pen 8 op het eiland. De kinderen uit groep 8 die meedoen, kunnen alvast oefe nen voor de Ciito-toets die er bijna aankomt en maken ook nog eens kans op één van de prachtige prijzen. Maar dat is nog niet alles, door mee te doen ondersteun je ook nog eens een goed doel! Door het zoeken van spon sors (bv. in je familie, kennis senkringen of buren) steun je de Stichting Kinderhulp Cloeree Overflakkee (SKGO). De SKGO ondersteunt gezins huizen en particulieren op het eiland die kinderen al dan niet langdurig opvangen. Deze kinderen kunnen om wat voor reden dan ook niet langer bij hun eigen ouder(s) wonen. Wat zijn de deelname-eisen? je zit in groep 8 op Goeree Overflakkee je betaalt 7,50 inschrijf geld je zoekt minimaal 5 spon sors die je voor minimaal 5, - ondersteunen je bent supergemotiveerd Voor degene die de minste fou ten maakt, is er een gave hoofd prijs beschikbaar gesteld door IC; Automatisering, namelijk een notebook met toebehoren. De tweede prijs is een dvd-spe- ler en de derde prijs een mp3- speler. "Door mee te doen, doe je ook nog eens iets goeds voor een ander! Dus eigenlijk twee vliegen in één klap!" aldus de organisatie Dit alles gaat gebeuren op vrij dagavond 23 januari 2009 om 19.00 uur in de aula van het Edudelta (>)llege Schoolstraat 11 te Middelharnis. Aanmelden kan via het for mulier op de website (www. stkinderhulpgo.nl) of door het strookje van de flyer in te leve ren. Deze flyers zijn via school verspreid. Er zijn slechts 150 deelname- plaatsen, dus meld je snel aan, want vol is vol! Deze quiz is mede mogelijk gemaakt door: Flakkee Ban den, Edudelta College, van Buren glas- en schildersbe drijf, Trendstar, Rabobank, Formido, drukkerij de Graaff, Plusmarkten en Zwembad Zui- derdiep. DIRKSLAND - De Stichting Verenigd In Kracht houdt donderdag 18 december een bingoavond in de Victoria hal, Philipshooljcsweg 57 te Dirksland. Er zullen acht rondes en twee superrondes worden gespeeld. Ook komt de kerstman op bezoek, met voor iedere deelnemer een surprise. De avond begint om 19.30 uiu; de deinen gaan open om 19.00 uur. Iedereen is hartelijk welkom. DEN BOMMEL - Op woens dag 24 december zal in de Bom melstee aan de Schaapsweg te Den Bommel een kerstsamen komst worden gehouden met als thema: 'Kerst, er zit meer in dan je denkt!'. Medewerking zal worden verleend door het Chr. Gemengd Koor 'Soli Deo Gloria' uit Stad aan 't Haring vliet en door Big Band Flash te Den Bommel. De beide kerken van Den Bojnmel jheten lede ren hartèlijlT'w'êTkoirt?' Öfe'nan- vang is om J9.30 uur. 'ïi-wi'*S;'9i Marco Binnendijk van liet Stellendamse bedrijf Dolphin Maritime op zijn RIB in Curagao. STELLENDAM - De RIB Rally 2008 'Caribbean Edi tion', van 1 december t/m 6 december rond Bonaire en Curacao gehouden, kan voor Marco Binnendijk en zijn Team Samsung zeker als zeer succesvol worden bestempeld. Na een diskwalificaue op de eerste dag bleef men zeer geconcentreerd en werd de strategie gericht op een podi umplaats bij de eerste 3. Vanuit een echte 'underdog-positie, klom het Samsung-Team met pilot Ryan van Esch en Co pilot/navigator Marco Binnen dijk - beiden in het dagelijks leven werkzaam bij Dolphin Maritime te Stellendam - van de 11'' plaats in 4 dagen racen naar de uiteindelijke 2 plaats in het eindklassement. De eerste races werden geva ren rond Bonaire. In de ruwe golven werd teamlid Wout Niebuur bij een snelheid van 95 km/h uit de boot geslingerd, maar lag binnen 40 seconden weer aan boord. Op de 3' racedag was er 's morgens een wedstrijd naar Klein Curacao en 's middags naar Willemstad op Curacao. Net voor Klein Curacao kwam Marco zwaar in aanraking met een metalen beugel op het stuurconsole en moest hij ter controle per helikoper naar het ziekenhuis worden vervoerd, na con trole bleek dat zijn nek-brace - beschermring die men rond de nek draagt) de klap groten deels had opgevangen en na een dag rust kon hij weer vol op deelnemen aan het verdere verloop van de race. Reserve teamlid Jojanneke heeft zijn plaats tijdelijk ingenomen. Op de laatste dag kwam het er voor Team Samsung op aan: werd het de 4', 3'' of misschien toch nog de 2'" plaats? Team nummer 1 probeerde de RIB van Marco en Ryan bij te hou den linaar verloor in deze strijd met de hoge golven zijn 250 PK buitenljoordmotor, welke afzonk naar 250 meter diepte en als verloren kon worden beschouwd. Aan het eind van de etappe moest er door 1 deelnemer van ieder team nog worden hardgelopen. Bij Team Samsung was dat een taak voor Frankwin van Beers. Hij volbracht deze taak naar behoren want deze race bracht de 2' plaats in zicht. De allerlaatste race was een echte speed-race over ruw water. Op dit onderdeel werd de 2 plaats geconsolideerd zodat 's avonds wehswaar niet het goud kon worden omgehan gen maar toch de champagne kon vloeien voor'een knappe 2' en dus zilveren medaille.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 6