L Woongoed Flakkee krijgt KWH-Huurlabel uitgereikt Mevrouw Van Oorschot van Nieuwaal 103 jaar Trillingstest Haringvlietsluizen 1 Boomerangkaarten in de strijd tegen vernielingen (yCapl)i9l rszorg: 24 uur per ▼VISSER&VISSER Opluchting over voortgang bouwplan Sluiting gemeentehuis Beperkte openstelling streekarchief Opbrengst GO kalender Nieuwjaars receptie N 81e jaargang Nr. 7771 ÏJinsdag 16 december 2008 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag De Waal Hoveni'ers "Oud en Nieuw is een feest. Ga je slopen, dan verziek je het voor jezelf. Je gaat de cel in, betaalt de schade zelf en krijgt een strafblad. Dag carriè re. Hou het dus leuk", zo laat de politie Rotterdam- Rijnmond in duidelijke bewoordingen weten op de boomerangkaarten die ze dit jaar in een totaalopla- ge van 60.000 stuks en in drie verschillende soorten verstuurt. Het Korps heeft deze kaarten ontwikkeld om de jonge doelgroep, die veelal de vernielingen pleegt, te bereiken. Rustige jaarwisseling KERSTPAKKEHEN RELATIEGESCHENKEN TUINPLANNEN? Verschijning Eilanden-Nieuws rond Kerst/ Nieuwjaar Dinsdag 23 december Kerstnummer (huis- aan-huis). Afsluiiitijd maandag 22 december 12.00 uur. Dinsdag 30 december Oudejaarsnummer (huis-aan-huis). Afsluittijd maandag 29 december 12.00 uur. Zowel in de kerst- als nieuwjaarsweek ver schijnt dus alleen de huis-aanhuis-editie. ^^V\'\ Goedereede Middelharnis Dirksland Oostflakkee DeVliedberg De Goede Ree Geldershof Ebbe en Vloed 3 y4-/v ■j-'i- mmi j MiiiÉ MIDDELHARNIS - Afge lopen donderdag kreeg wooncorporatie Woon goed Flakkee in de per soon van directeur Simon van Nieuwaal het KWH- huurlabel uitgereikt uit handen van burgemeester Hommes. Het label garan deert dat de huurder zor geloos kan huren en dat de kwaliteit van de dienst verlening goed is. Om het label te krijgen, moet aan een tiental voorwaarden worden voldaan en dat deed Woongoed Flakkee in ruime mate. Door Mirjam Terhoeve Wat Bovag is voor een garage dat is het KWH (Kwalileits- centruni Woiiiiigcorpoiaties Huursector) voor de luiurwo- niiigsector Huurders willen zorgeloos huren en verwach ten daarbij een goede dienst verlening. Woningcorporaties kunnen zich aanmelden hij het KWH en zich vervolgens laten lesten op een tiental zaken als dienstverlening, inibrnialie- voorzieiiing, prijs/kwaliteits verhouding, enz. Als op alle punten niiminaal een zeven wordt ge.scoord, &<in krijgt men het label uilgereikl. Bijzonder was dat Woongoed Flakkee dil jaar vooi hel eerst meedeed en ineleen werd een gemid delde score van 7,7 bereikt op de tien ondeidelen. Slechts 22% van de deelnemende cor poraties behalen dit resultaat. Directeur Van Nieuwaal en zijn i'nedewerkers waren dan ook bijzonder trots en blij mei deze .score. Ronald van Harmeien van het KWH vertelde voorafgaand aan de uitreiking hoe en op welke punten werd getest en wat de scoie per onderdeel was. "Wij bevragen huurders en ex-hiuirders wat zij vinden van het woningaanbod, hel onderhoud, de manier van huur belalen, het uitvoeren van reparaties, de klachtafhan deling, de telefonische bereik- Burgemee.üer Hommes (l.) heuft zojmsl hel label uitgereikt aan directeur Simon van Nieuwaal van Woongoed Flakkee. baarlreid en hoe het gaat als je de woning betrekt of' verlaat. Daarnaast bezoeken wij het kantoor als zogenaamde myste- rieguest, we plegen anonieme telefoontjes en we checken hel foldermateriaal. Dus eigenlijk bekijken we de corporatie door de ogen van de klant. Als op al deze punten goed gescoord wordt, dan krijgt men het label. Het is overigens geen moment opname, want ieder jaar wordt dit opnieuïv gedaan, om hel label Ie mogen betiouden". Na deze uitleg was hel aan bur gemeester Hommes om het llabel uit te reiken aan Sinion van Nieuwaal. Zij feliciteerde de corporatie inet het resul taat. "Klantvriendelijk in de breedste zin van hel woord, dal is een erg knappe presta tie". Ook benadrukte de bur gemeester het belang van een goede dienstverlening. "Als klant serieus genomen wor den, een vriendelijke, maar ook vlotte behandeling krijgen, het lijkt zo gewoon, maar uit ervaring weel ik, dat hel lang niet altijd en overal hel geval is. Natuurlijk kost hel wal lijd en energie, want klanten worden steeds mondiger en het is niet altijd inakkelijk om iedereen met een glimlach de deur uit te laten gaan. Gelukkig heeft Woongoed Flakkee de kunst uitstekend begrepen". Van Nietiwaal nain de felici taties trots in ontvangst, maar gaf de honneurs ineleen door aan de medewerkers. "Zij moe ten het tenslotte waarmaken", benadrukte hij. "Het was best spannend oin hieraan te begin nen, het kan immers ook heel anders uitpakken. Alle tekort- komingen kunnen worden blootgelegd. We zijn uiteraard erg blij met dit label, maar het houden ervan is een kunst apart. Goed kan altijd beter, is mijn devies". Na deze woorden werd er door alle medewerkers getoost op het goede resultaat en was er nog een verassing voor de heer Van Nieuwaal. De mede werkers schonken hem voor zijn inspiratie en motivatie een sculptuur met daarop zijn lijf spreuk 'Goed kan altijd beter'. En daar was Van Nieuwaal even stil van. Tot slot waren er nog felicitaties van de heer T.A. Bakelaar van woonfederatie Goeree-Over- flakkee. "Woongoed Flakkee heeft het verdiend. Ik hoop dan ook dat zij een voorbeeld Ffito: Whn van Vassfu Falografu zal zijn voor de andere corpo raties". De heer A. Kom van de Raad van Commissarissen sloot de middag af met veel waar dering voor en vertrouwen in de corporatie. Daarna kon door eenieder het glas worden geheven. Nieuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl Erf-en sierbestrating Firma J. J van Gurp OudedijkU Ooitgenspiaat 1(0187)631350/ 1 (06) 55552023 1 www.erf-sierbestrating.nl SOMMELSDIjK - Het was al op 6 december jl. dal in ver- zoi'gingshuis De Goede Ree te Sommelsdijk mevrouw Van Oorschol-van Nieuwaal 103 jaar werd, maar 't was pas afgelopen donderdag dat bur gemeester Hommes van de gemeente Middelharnis haar een felicitatiebezoek bracht. Tot haar 101' heeft mevrouw Van Oorschot zelfstandig in Den Bommel gewoond; inmid dels woont ze al weer twee jaar op de afdeling Springersdiep van De Goede Ree, waar in de verjaardagskamer haar 103' verjaardag werd gevierd. Wie mevrouw Van Oorschot ziet zitten of overeind ziet komen, zal haar beslist deze hoge leef tijd niet geven... Teksten foto: Ham Villerim Boomerangkaarten zijn gratis kaarten die verkrijgbaar zijn op o.a. scholen en in de horeca en tevens digitaal te verstu ren zijn. Veel jongeren maken gebruik van dit gratis middel. Met deze kaarten wil hel Korps op een ludieke manier het sig naal afgeven richting jongeren dal er tijdens de jaarwisseling geen vernielingen worden getolereerd. De kaarten worden verspreid in de horeca en op middelbare en MBO-scholen in de regio. Daarnaast delen buurtagenlen de kaarten zelf uit op plaatsen waar veel jongeren samen komen. Bovendien is van alle ''Ier iH oud en nieuw.. drie de kaarten een E-card beschikbaar op website www. poHtie-rijnmond.nl en op web site www.boomerang.nl. De Politie doel er samen inet Gemeente en Justitie alles aan om de periode rondom de jaarwisseling feestelijk en rus- lig Ie laten verlopen. Degenen die de feestvreugde verstoren, krijgen te maken met een har de aanpak. Ook geweld legen politie en hulpverleners wordt niet geaccepteerd. Met een uit gebreid pakket aan maatrege len rondom de jaarwisseling moeten vernielingen en geweld voorkomen worden. Bewoners worden gevraagd alert te zijn en bij het zien van vandalisme 112 ie bellen. In de periode van don derdag 11 t/m dinsdag 16 december wordt een tril- lingtest uitgevoerd aan het complex van de Haring vlietsluizen nabij Stellen- dam. Deze test wordt uit gevoerd vooruitlopend op het in werking treden van het nieuwe sluisbeheer eind 2010. De Haringvlietsluizen zijn ont worpen voor het afvoeren van water richting zee. Bij het inla ten van zeewater worden de sluizen op een andere manier belast. De mogelijkheid bestaat dat er dan bij bepaalde hef- hoogtes ongewenste trillingen ontstaan in de constructie. Om hierover uitsluitsel te krij gen, wordt deze trillingstest uitgevoerd. Hiervoor is het noodzakelijk om zeewater in te laten. Indien trillingen wor den geconstateerd kunnen, indien nodig tijdig en voor einde 2010, noodzakelijke maatregelen worden getrof fen. De totale test beslaat 6 dagen rondom springtij. De metingen worden, in de uren voor en na hoogwater overdag, zowel aan de zeeschuif als aan de rivierschuif uitgevoerd. De trillinglest wordt in opdracht van Rijkswaterstaat door Del- tares uitgevoerd. Tijdens de test ontstaat er een stroming van zee door de spuisluizen naar het Haring vliet. Aan de zeezijde blijft de stroomsnelheid beperkt. Aan de Haringvlietzijde van Kijk op: www.dekaashal.nl en kom langs Maak online een afspraak! www.nelistuinprojecten.nl www.dekaashal.nl de gebruikte spuisluizen ont staat een merkbare stroming die onder de huidige nor male omstandigheden niet optreedt. De testperiode is gekozen na o\erleg met het waterleiding bedrijf Evides en het Water schap Hollandse Delta omdat de zoetwater behoefte in de winter beperkt is. Het tijdstip iiaarop de test wordt uitge voerd, is afliankelijk van de afvoer van de Rijn. Indien natuurlijke omstandigheden (storm, waterafvoer) daartoe aanleiding geven wordt de tiillingstest afgebroken. Eind 20 f O worden de spuisluizen in de Haringvlietdam op 'een kier' gezet, 'zodat zeewater het Haringvliet in kan stromen. Er ontstaat weer een natuurlijk overgangsgebied van zeewater en rivierwater, dat leefruimte biedt voor brakwatersoorten. De maatregel zorgt er ook voor dal trekvissen de sluizen kun nen passeren. De bescherming legen hoge waterstanden blijft daarbij gewaarborgd. Huishoudelijke zorg, persoonlijke verzorging of verpleging? 1^ Bet het telefoonnummer in uw gemeente! www.axxiauto.nl 0187-68 55 00 0187-48 83 00 0187-60 20 55 0187-6418 44 ACCOUNTANTS BEWSTINCADVISEURS MIDDELHARNIS, Telefoon; 0187 617 300 Iemand die mijn stijl tot zijn stijl maakt, lemond die meedenkt en zich in mijn ieuen uerdiept. Ik uoel me lieorepen. En tiSch is liet mijn interieur, mijn stüH. „«20" www.lnterleur-paauwe.nl oin To** Zonnemairc %t vldlibij Zierlkzee; ;o outomrauten uut Rotterdum, Roosemitiiil en Ternnatii. OOSTFLAKKEE - Bij het begin van de raadsvergade ring vertolkte mevrouw Van Dijke (PvdA) de gevoelens van opluchting bij alle fracties over het feit dat de bouwactiviteit aan de Dabbestraat in de kern Oude Tonge nu definitief van de grond kan komen. Na de eerde re positieve uitslag over de Han delskade is er nu een onherroe pelijk besluit. "Niet alleen voor onze organisatie maar voor alle inwoners is dit een felicitatie", zei mevrouw Van Dijke. Bui-ge- meester Heijkoop haakte hier op in. "Het is uitermate plezie rig dat d,it besluit aantoont dat er in de organisatie geen fou ten zijn gemaakt in het voor bereidingstraject. Het heeft de gemeenschap veel geld gekost, maar nu kan men voortvarend aan de slag. Daar zijn wij dank baar voor" aldus de voorzitter, die de woorden vanuit de raad uiterst positief waardeerde. De gemeente Oostflakkee, het dorp Oude Tonge, kan een zwarte bladzijde omslaan, zei één van de bezoekers op de publieke tri bune. (Teksl: Jmip Ruheveld) MIDDELHARNIS - Het gemeentehuis en de werk plaats van de buitendienst van Middelharnis zijn op donder dag 18 december van 12.00 tot 17.00 uur gesloten in verband met een personeelsbijeen komst. Het gemeentehuis is 's avonds wel van 18.00 tot 20.00 uur geopend. MIDDELHARNIS - In ver band met de aanpassing van het computers}'steeni is het niet mogelijk stamboomonderzoek te verrichten van 22 december t/m 2 januari 2009. Zo zijn de registers van de burgerlijke stand, bevolkingsregisters en de boeken van de DTB niet in te zien. Ook het telefoon- en emailverkeer zal niet of slechts gedeeltelijk werken. Het archief en de studiezaal zijn wel geopend voor ander onderzoek op de dagen 22 t/m 24 decem ber en 29 en 30 december. Ook kan de collectie van het Oenealogisch Centrum worden geraadpleegd. Het archief is gesloten op vrijdagmiddag 19 december, oudejaarsmiddag en vrijdag 2 januari 2009. Vanaf 5 januari 2009 moeten alle systemen weer werken. Vanaf 5 januari hoopt het Streekarchief u weer volledig van dienst te kunnen zijn. De verkoop van de Goeree- Overflkakkee kalender voor 2009 is opnieuw succesvol ver lopen. Door de grote belangstel ling hiervoor kon een bedrag van 3.775 worden overge maakt naar Hospice Calando te Dirksland. Genoemd bedrag is inclusief giften van gulle gevers die het werk van Calando een warm hart toedragen. Het bedrag wordt aangewend voor de gedeeltelijke vernieuwing van het interieur. GOEDEREEDE - De Nieuw jaarsreceptie voor inwoners en genodigden wordt in de gemeente Goedereede gehou den op dinsdagavond bjanuari 2009, van 19.00 tot 22.00 uur in het zalencentrum Dorpstien- den te Ouddorp. Het college van burgemeester en wethou ders nodigt een ieder uit voor deze bijeenkomst, om wensen uit te wisselen, een korte terug blik te maken en vooruit te kij ken naar het nieuwe jaar. Bur gemeester Van de Velde houdt een toespraak en er is opnieuw een intermezzo, verzorgd door P. Heerschap en P. Westhoeve.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1