Boeter Kraanverhuur neemt nieuwe kraan in gebruik Nu een Peugeot 207 of 308 kopen, is rijden in 2009 en betalen in 2010! Intensive Care Van Weel-Bethesda- ziekenhuis blijft open 3 X voordeel! Pleinkerstzang op de Bosseschool Profiteer nu bii PTA! Uitstel van betaling tegen 0% rente en gratis winterbanden enTomTom One Europa PEUGEOT i EIIAIIDEn-niEIJWS ^IL, MIDDELHARNIS Onlangs heeft kraanver huurbedrijf Boeter een gloednieuwe kraan van het merk Liebherr in gebruik genomen. Het 48 ton wegende gevaarte heeft 4 assen, kan maar liefst 75 ton hijsen, heeft een giek of mast van 50 meter lang en kan door middel van een verlengstuk een hoog te bereiken van 67 meter. Met deze kraan hoopt eigenaar Jaap Boeter zijn vele klanten nog beter van dienst te kunnen zijn. DIRKSLAND - De Raad van Bestuur van het Van Weel-Bethesda zieken huis te Dirksland maak te zich eind vorige week grote zorgen over de risico s van de maatregel die de Inspectie voor de Gezondheidszorg geno men heeft en waardoor sluiting van de afdeling Intensive Care dreigde. Die kou is inmiddels echter uit de lucht. Vrij dagavond jl. heeft de Raad van Bestuur name lijk overeenstemming bereikt met de Inspectie over de genomen maat regelen, waardoor de IC in Dirksland open blijft. Het ziekenhuis blijft borg staan voor excellente medische specialistische basiszorg, waaronder het aanbieden van de voor de inwoners van de regio van levensbelang zijnde intensive care. De reeds jarenlange samenwer king met het Maasstad Ziekenhuis garandeert een tijdige overplaatsing van patiënten indien er sprake is van langdurige intensieve zorg. info@ptagoes.peugeot.nl www.ptagoes.peugeot.nl PAGINA 12 DINSDAG 16 DECEMBER 2008 Boelen nieuwe aanwinst in bedrijf te Stad aan 't Haringvliet. (door Mirjam Terhoeve) "De kraan is helemaal com putergestuurd", legt Jaap uit. 'Zelfs het afstempelen gebeurt door middel van een afstand bediening. Dit wil natuurlijk niet zeggen dat de machinist, Henny Polder, niets meer te doen heeft. Hij is nog steeds de persoon met de joystick in zijn handen en hij moet uiteraard uiterst secuur te werk gaan". Jaap zelf bestuurt de kleine re kraan die zijn bedvijf rijk. is. "Dat is ook een iLiebherr, maar dat is een 50 tonner met 3 assen en een gieklengte van 40 meter", licht hij toe. "Een iets kleinere uitvoering dus. Beide kranen voldoen echter aan alle veiligheidseisen die gesteld worden. Wij zijn VCA gecertificeerd, VVT erkend en aangesloten bij de branche vereniging hiervan. Ons mate riaal is voorzien van Aboma Keboma-keuringen, waardoor de klant erop kan vertrouwen dat de ladingen veilig gehesen en vervoerd worden. Jaap Boeter begon vanuit de aannemerswereld in 1984 met 1 hijskraan. Inmiddels zijn dat dus twee telescoopkranen. In de afgelopen 24 jaar heeft hij een grote vaste klantenkring opgebouwd. "We zijn vaak actief op het eiland, maar ook in West Brabant, Zeeland, Hoekse Waard en de Europoort", ver telt hij. "Wij werken zowel voor bedrijven als voor particulieren. Zo zijn we veelvuldig werkzaam in de bouw en bij raffinaderij en, maar ook het verplaatsen van een stacaravan of schuurtje en niet vergeten het hijsen van jachten in en uit het water en het bergen van vrachtwagens behoort tot de mogelijkheden". "Naast onze kranen hebben we Foto: Hans VüUnus ook twee vrachtwagens", ver volgt Jaap. "Deze zijn uitgerust •met een laadkraan tot 55 ton per meter. Ze worden zowel nationaal als internationaal ingezet voor exceptioneel ver voer. Denk daarbij aan indu striële machines, bouwmateri alen, boten, pallets en contai ners.. Onze speciahteit is dat wij intern machines kunnen plaatsen en waterpas stellen op locatie. Wij hebben een eigen diamantboorinstallatie voor het verankeren van machines". Kraanverhuurbedrijf Boeter is een echt familiebedrijf gewor den. Voor het administratieve deel van het werk kan Jaap een beroep doen op zijn vrouw en zijn schoondochter. Ook zoon Jeroen is actief en wel als vrachtwagenchauffeur. Daar naast heeft hij nog een machi nist en een chauffeur in dienst. Allemaal beschikken ze over de vereiste kennis en ervaring. Wie meer wil weten over de mogelijkheden kan contact opnemen met het Kraanver huurbedrijf, dat gevestigd is aan Oudelandsedijk 65 te Middelharnis, telefoon: 0187- 483461, e-mail: boeterkraan- verhuur@hetnet.nl, www.i mur@hetnet.nl, wete^ê^ËSi^SSÈ^Vi^S^jpg g; ^Jlw^teaffiVerhuu^i:^ j f ^l g De Inspectie voor de Gezond heidszorg had het Van Weel- Bethesdaziekenhuisjl. donder dag gesommeerd om binnen 48 uur vergaande maatrege len te nemen om te voldoen aan de eisen en voorwaarden zoals door de wetenschappe lijke vereniging aangegeven. De Raad van Bestuur was zeer teleurgesteld over deze maat regel. "Het ziekenhuis levert al jarenlang kwalitatief goede zorg en nu wordt gesugge reerd dat de zorg onder de maat is. Bovendien is het zie kenhuis zeer voortvarend aan het werk gegaan met de ver- betervoorstellen, zoals gefor muleerd als antwoord op de oproep van de Inspectie van een klein jaar geleden tot verdere kwaliteitverbetering. Omdat het ziekenhuis zich graag toetsbaar en transpa rant wil opstellen, heeft het begin dit jaar een zogenaamde kwaliteitsvisitatie aangevraagd bij de Nederlandse Vereni ging voor Intensive Care. Bij een dergelijke visitatie wordt de afdeling welke gevisiteerd wordt gedurende een dag op alle mogelijke kwaliteitsaspec ten onderzocht door een com missie bestaande uit vijf voor aanstaande specialisten uit de betreffende beroepsgroep, in dit geval intensivisten. Deze visitatie werd op 28 oktober 2008 uitgevoerd. Hoewel de schriftelijke rapportage van deze commissie nog niet ont vangen is, kan uit de voor lopige conclusies van deze commissie welke direct na het bezoek meegedeeld werden allerminst afgeleid worden dat de kwaliteit van zorg zoals op de IC in Dirksland wordt geboden, beneden de maat is", aldus de Raad van Bestuur van het ziekenhuis. De Raad was verbaasd en zeer bezorgd over de maatrege len van de Inspectie voor de Gezondheidszorg. "Ondanks de enorme teleurstelling zal de Raad van Bestuur samen met de medische specialisten en alle betrokken medewerkers en in overleg en s;< menwerking met het Maasstad Ziekenhuis er alles aan doen om de nood zakelijke acute zorg te kunnen blijven leveren. Het ziekenhuis wil koste wat kost deze noodza kelijke functie voor haar bewo ners in tact houden, vanuit de overtuiging dat de nu door de Inspectie genomen' maat regelen een bedreiging kun nen vormen voor de absoluut noodzakelijke acute zorg voor de ernstig zieke patiënten in de regio." In een NOVA uitzending van november 2007 werd twijfel gezaaid over de kwaliteit van zorg op IC's zoals in het zie kenhuis Dirksland. Door deze uitzending ontstond nodeloze ongerustheid bij patiënten en hun familie en bij medewer kers en medisch specialisten van de betreffende zieken huizen. De uitspraak van de iiispecteur generaal voor de Volksgezondheid dat op korte termijn alles geregeld zou zijn, legde extra druk op de inspec tie voor de Volksgezondheid. Deze is gestart met een onder zoek naar IC's. De inspectie moest daarbij, bij gebrek aan beter, gebruik maken van een richtlijn IC die vooral uitspra ken deed over de randvoor waarden van zorg en niet over kwahteit van de uitkomst van die zorg. Aan de hand van die richtlijn waarin was afge sproken dat die in 2011 geheel zou moeten zijn ingevoerd (en niet in 2008!) kwam de inspectie midden dit jaar tot de conclusie dat er nogal wat aan te merken was op de mate waarin door ziekenhuizen met een niveau 1 IC aan die rand voorwaarden voor zorg werd voldaan. Uitspraken over de echte kwahteit van zorg kon, zoals gezegd, de inspectie daarmee niet doen. Het ziekenhuis Dirksland werd onaangenaam verrast door de voornemens van de Inspectie om een tiental IC's van zieken huizen acuut te (laten) sluiten. 'Dit ondanks het feit dat reeds maatregelen waren getroffen om te voldoen aan de voor waarden zoals gesteld door de Inspectie. Acute sluiting van IC's is alleen gerechtvaardigd indien er voor de patiënten gevaarlijke situaties bestaan en mogelijkheden voor verbete- Geldt op auto's uit voorraad, verkoop t/m 31-12-2008 en uiterlijke registratie 31-01-2009, Vraag naar de voorwaarden. Goes PeaiYWeg 11, 44C2 GT Goes T: 0113 - 220 620 Vlissingen President Rooseveltlnan. 768 4380 ACVlissingen T: 0118 - 420 420 Middelharnis Kastanjclaan 41-43, 3241 BH MiddeiharnisT: 0187 - 483 094 T 6AAT TENSLOTTE OM UW NIEUWE AUTO ring van de situatie ontbreken. Die conclusie kon de inspectie echter niet trekken op grond van het door haar uitgevoerde /onderzoek. De missie van het Van Weel- Bethesda ziekenhuis is de afgelopen jaren steeds geweest dat het ziekenhuis een instel ling wil zijn waar excellente medisch specialistische basis zorg geleverd wordt onder het motto: 'wat bij ons goed kan, willen we op topniveau doen, wat elders waarschijnlijk beter kan, moet elders behan deld worden'. Een belangrijk onderdeel van deze basiszorg voor bewoners van Goeree- Overflakkee en omringende eilanden is het leveren van intensieve zorg bij acute hulp vragen. Het is essentieel en van levensbelang dat patiënten in de regio zo snel mogelijk de noodzakelijke intensive care zorg kunnen krijgen en het ziekenhuis van Dirksland ver vult daarbij een onmisbare rol, zo laat de Raad van Bestuur van de ziekenhuis weten. Sinds een jaar zijn er door de wetenschappelijke vereniging van intensivisten voorstellen en voorwaarden opgesteld aan de hand waarvan de intensieve zorg nog verder kan verbete ren. In dat kader heeft de Raad van Bestuur een actie plan opgesteld en reeds in uit voering gebracht om de zorg op dit gebied nog verder te verbeteren. Het al vele jaren bestaande samenwerkingsver band op intensive care gebied met het Maasstad Ziekenhuis te Rotterdam (het vroegere MCRZ) heeft een extra dimen sie gekregen. Sinds enige tijd bezoekt één der intensivisten die werkzaam is in het Maas stad Ziekenhuis enkele malen per week de intensive care van het Van Weel-Bethesda ziekenhuis om samen met de artsen die verbonden zijn aan het ziekenhuis de patiënten te bespreken die op de intensive care opgenomen zijn. Vanaf I januari zullen de intensivisten van het Maasstad Ziekenhuis elke werkdag het ziekenhuis in Dirksland bezoeken om zoda nig de meest optimale zorg voor de patiënten te borgen. In de avonden, nachten en weekenden worden patiënten op de intensive care, in tegen stelling tot de meeste andere ziekenhuizen, in Dirksland gezien door ervaren medisch specialisten. Begin volgend jaar wordt door deze groep medisch specialisten een aan vullende opleiding gevolgd, waarmee dan voldaan wordt aan alle formele eisen van de Inspectie. Door deze maatregelen is een kwalitatief goede eerste acute opvang aanwezig en het reeds jarenlange beleid van het overplaatsen van patiënten die langdurig en zeer inten sieve zorg nodig hebben wordt gecontinueerd. De Raad van Bestuur is ver heugd dat ook de Inspectie nu volmondig van mening is dat er in het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis aan de benodigde randvoorwaarden voor kwa litatief goede intensive care voldaan wordt. Hiermee is voorkomen dat de zo belang rijke opvang van patiënten met levensbedreigende acute aandoening in onze regio zou verdwijnen. MIDDELHARNIS - Op don derdagavond 11 december vond voor de derde keer de kerstzang plaats op het plein van de Bosseschool. Evenals vorige jaren kwamen honder den mensen af op deze gebeur- tenis. Kersüiederen werden gezongen met begeleiding van enkele blazers, afgewisseld met kerstgedichten die werden voorgelezen door de voorlees- kampioenen uit de diverse groepen. Het schoolplein was voor deze gelegenheid aange kleed met kerstbomen, kerst verlichting en vuurkorven. In deze bijzondere sfeer was het een mooi moment in de voor bereiding op het feest van de geboorte van Jezus. Op 17 en 18 december wordt het kerst feest van de diverse groepen van de Bosseschool gevierd in de Emmaüskerk en de Exodus- kerk.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 12