Zwarte Piet bezoekt zwembad Het Zuiderdiep Actie 'Knuffels voor de Sint' groot succes TNT bezorgt meer dan pakjes alleen... Sinterklaas per helikopter(?) naar o.b.s. Westhoek Sint en politie op Albert Schweitzerschool Meezingen met het Sound of Music projectkoor Albed@ in de buurt verlaagt de drempel naar de computer Twee maal winst voor Sparta Lidmaatschap IJsclub Dirksland Kerstmarkt in De Samaritaan Kerstviering De Christenvrouw Medailles voor Schotejillers op ZRO-sprint 2008 EiuvnoEn-tiiEuws PAGINA 7 VRIJDAG 12 DECEMBER 2008 SlELl^KNOAM - Na het lx-A)C-k van zwarte pieten tij dens de zwemlessen was het ook vrijdag 5 december zover /wane piet bezotlit zwembad Hel Zuiderdiep te Slellendam tijdens liel zweniiiien voor kin deren i/ni 'i jaar en volwasse nen van 10.00 lol I l..'!Oiiiir Bij liinnenkomsl werd jongen oud violijk ontvangen door zwarle piet die alle banden en handjes voorzag van snoepgoed. Zowel op de kant als in het water werd jong en oud vermaakt. Voor de altijd trouwe bezoekers die normaliter banen zwemmen en genieten van een kopje kof- lie was er onder begeleiding van zwarte piet aqtia aerobics en wat lekkers voor bij de kot- lie. Kiikele banenzneinmers kregen wat extra zwemles en moesten zelfs bandjes aan. Voor de kleintjes was er op vro lijke sinterklaasdeuntjes zwarte pieten gym. Nadat zwarle piet van de glijbaan was geweest en enkele pietendansjes deed in het water was het iinniddels 1 1.30 uur en kregen de kinde ren irog wat lekkers inee naar huis. De computer is niet meer weg te denken uit onze wereld. Bijna iedereen werkt, speelt, winkelt, bankiert, communiceert en zoekt ermee. De com puter biedt ongekende mogelijkheden. Maar er zijn mensen die daar geen weet van hebben. Ze heb- benmisschien enige vrees om het apparaat te leren kennen en vinden de stap naar een computercursus te groot. Speciaal voor deze mensen is er het pro ject 'Albed@ in de buurt'. I)il is een projeel dal is opgezel door hel .\lbeda (kollege en al sinds '.^007 draait op C^oeree- Overllakkee. Hel is bedoeld als een allereerste kennismaking mei de tomputer. Het is dus geen echte eiusus maar meer een opstap voor mensen die overwegen om een eomputer- c ursus te gaan doen. Deze men sen kunnen nu op hun eigen lempo wal eompulerervaiing o|)doen. Hel project bestaat uit 10 bijeenkomslen van 2 uur waarbij ze worden begeleid door belnilpzaitie trijwilligers. Docente Mascha Baay zorgt ervoor dal ei' gedurende de bijeenkomsten laptops op de localie aanwezig zijn. Kr komen handige en leuke onderwer- |)en aan de orde, zoals mailen, chatten en het zoeken op inter nel. De deelnemers leren dit spelenderwijs in groepjes. Het idee erachter is de mensen op deze wijze fe motiveren zodat ze de computer meer gaan gebruiken, bijvoorbeeld op het werk ol in hun vrije lijd. Ook verwijzen sleeds meer bedrij ven naar de digitale snelweg, zodat hel handig is als u de weg weet op het internet. Na afloop ontvangt u een bewijs van deel name. Op 7 januari 2009 gaal de volgende reeks bijeenkom sten van start. Meedoen mei 'Albed((i' in de buurt' kan op vier plaalsen op Goeree-Over- llakkee: bibliotheek Onddorp (woensdagochtend), gemeente huis Dirksland (woensdagmid dag), bibliotheek Oude-lbnge (donderdagmiddag) en in het dienstencentrum Ie Midclel- harnis (donderdagochtend). De kosten bedragen 2.'),00 p.p. voor 10 bijeenkomsten. V kunt zich lelelonisch aanmelden via nummer 0187-497,'').55 of via e-mail desjem((''albeda.nl. AJs u na adoop enthousiast bent kunt u zich natuurlijk bij ons aanmelden om aansluitend een computercursus te gaan volgen die worden gegeven op hel .'Vlbeda College te Middel- harnis. Ook hiervoor gelden de bovenstaande telefoon en e-mail gegevens. DIRKSLAND - De Sparta- teams, de heren en dames II, hebben beide een 3-1 overwinning behaald. De teams speelden de thuis wedstrijden in Dirksland. Voor <lanies II was de overwin ning niet zo verwonderlijk, uit was al met 4-0 gewonnen van Spirit in Barenchecht. Als er wat meer overleg was geweest had deze wedstrijd ook in 4-0 kunnen eindigen. Dit team weet zich goed te handhaven in de hoogste klasse vaii de Eilanden Competitie. Voor de heren had deze wed- slrijd als inzet de eerste plaats in de compelitie. De nummer 1 legen de nummer 2. Met goed en geconcentreerd spel werd een 3-1 winst behaald op Ibis. De derde set werd door Ibis gewonnen met 25-20, in de vierde set leek het mis te gaan na een llinke achterstand van 7 punten. Bijtijds kwamen de heren terug en met verzorgd spel werd deze set gewonnen met 25-21 en daarmee de wed strijd. Door deze oveiwinning slaan de Sparta hebren nu nog steviger aan kop. Er komen nog moeilijke wedstrijden, o.a. de uilwedstrijd bij Iliis in Hel- levoetsluis. MIDDELHARNIS - De actie Knufl'els voor de Sint, georga niseerd door de Ladies' Cir cle C.oeree Overllakkee is een succes geworden. Woensdag 3 december konden kinderen knuffels inlexeren bij de kraam op het Diekhuusplein te Mid- delharnis. Aan deze oproep werd in grote getale gehoor gegeven. Het was een gezel lige drukte. Plastic tassen en zelfs vuilniszakken vol knut- fels werden er ingelexerd, in totaal zo'n drie busladingen \t)l, allemaal voor de kinderen in Kavamandi, een township in Zuid-Afrika. De Stichling Steun Township .Kavamandi zorgt ervoor dat de knuffels op de goede plek terechikonien. MIDDELHARNIS Muziekschool Goeree- Overflakkee wil graag een speciaal project organi seren rond de muziek uit de wereldberoemde musi cal The Sound of Music. Iedereen die graag zingt, krijgt nu de kans om mee te zingen met liedjes uit deze tijdloze musical en zowel volwassenen als jongeren kunnen zich aanmelden bij de Muziekschool voor een speciaal voor de gele genheid te vormen Sound of Music projectkoor. Vanaf januari zal dit koor gaan repeteren op de liedjes. Het orkestaandeel van deze muziek woidt gespeeld door het instrumentaal ensemble van de muziek.school dat onder leiding staat \an VVim Soeters. Het is ook Wim Soeters - bekend van o.a. de rmiziektheaterprodiic- ties Meekrap en Mare - die een speciaal ariangement van deze muziek gemaakt heeft op grond van bestaande eenstem mige en meerstemmige koot- zettingen. De maand maart van het jaar 2009 wordt voor Muziekschool - C-O eeir projectmaand waarbij in de lessen en uitvoeringen bijzonder aandacht worden gegeven aan het fenomeen Musical. In het kader van deze Musicalmaand is er een grote uitvoering gepland op vrijdag 27 maart in de Aula van de Technische School te Middel- harnis. Het is de bedoeling dat dan ook The Sotmd oi' Mnsic door het projectkoor (en ook een kinderkoor van oxerwe- gend muziekschoolleerlingen) en het ensemble o.l.v. Wim Soeters aan het publiek gepre senteerd wordt. Voorafgaand aan dit moment zullen vanaf eind januari zo'n zes weken lang de liedjes wor den gerepeteerd en er zijn iiiieiaard ook enkele gezairien- lijke repetities met hel orkest. Alle bekende songs zoals 1 he sound of Music, Favorite Things, Do, Re Mi, Edelweiss, So Long Farewell en Climb ev'ry mountain zijn verwerkt in het arrangement. De koorrepetities vinden plaats op de zaterdagen 31 janu ari, 14 februari, 21 februari, 7 maan en 14 maart van 10.00 tot 12.00 uur o.l.v. Piet West hoeve. Daainaast zijn er nog gezamenlijke repetities met hel orkest (en ook een kinderkoor) op de vrijdagen 13 en 20 maart \an 19.15 tot 20.30 uur o.l.v. Wim Soeters, De deelname aan het projecl- koor is gratis (inclusief muziek en zonodig ondersteunend geluidsmaleriaal), dil wordt o.a. mogelijk geiriaakt dankzij een bijdrage uil het Paul van Hessenf'onds. Voor deelnemers is het een voorwaarde dat ze bij een dergelijk kortlopend pro ject in principe alle repetities bijwonen en als het nodig is er ook thuis wat aair studeren. Aanmelden - voor 15 jatru- ari 2009 - kan alleen via een aanmeldingsformulier dat ver krijgbaar is bij Muziekschool Cioeree-Overflakkee, Postbus 255, 3240 AC Middelharnis, telefoon 0187-482400 of e-mail muziekschool (5: held iekhu us. Wie afgelcjpeii zaterdag en komende zalerdag langs de Ijs baan in Dirksland komt, beeft kunnen zien dat hel bestuur van de Ijsclub druk bezig was om de baan in orde te maken voor een komende vorstperi ode. Zo is het gras gemaaid, zijn de lampen vervangen en wil men de baan onder water zeilen. Echter het havenwater was van zo'n .slechte kwaliteit dat trien besloten heeft dit nog uil te stellen. Mede gezien de iveersvenvachting voor de komende 10 dagen. Ook de contributie is weer opgehaald. Diverse leden die echter een briefje in de bus hebben gekre gen omdat ze niet thuis waren hebben de contributie nog niet overgemaakt. Tol 20 december kan men nog belalen of lid wor den; daarna kan men alleen dagkaartjes krijgen bij een evl. schaalsperiode. Het Bestuur rekent erop dat de leden die nog niet betaald hebben dit alsnog zulleir doen daar ook de kosten van de Vereniging gewoon doorgaan. SOMMFLSDIJK-Ook dit jaar wordt er weer een Kerstmarkt gehouden in verpleeghuis De Samaritaan. Vorig jaar stonden oude ambachten centraal, nu zal de nadruk liggen op exclu siviteit en gezelligheid. De kerstmarkt wordt gehouden op 17 december van 13.30- 20.00 uur Er is een ge\'arieerd aanbod van deelnemers: producten van Mariënwaerdt, noten, ori ginele sieraden, kerstartikelen en -versieringen, folokerst- kaarlen. maar ook hoeden van Karien Wiericx en Patricia Valkenburg, beide uit Brabant. Hun hoeden, mutsen en acces soires blinken uit in originali teit en kwaliteit. Verder zijn er Engelse verzorgingsartikelen, kerst- en bloemstukjes voor een betaalbare prijs en gemaakt door professionals, tweede hands kleding te koop, decora tiematerialen en verschillende \laggetjes. De eigenaars \an 'Twinkeltje' verkopen lande lijke en nostalgische artikelen. In de creatieve kraam zullen de leden van de handwerk- kring van De Samaritaan laten zien wat ze gemaakt hebben. L kunt uw inkopen laten inpak ken bij de inpaktafel. De glüh wein, de koffie of de erwten soep zal zeker smaken na een rondje op de kerstmarkt. Maar ook de schuur is geopetrd, met antiek en curiosa. De bewoners \an \erpleeghuis De Samari taan hopen dat \elen weer een bezoek zullen brengen aan de Kerstmarkt. DIRKS1^\ND - De Christen- vrouw aid. Dirksland houdt morgen, dinsdag 10 december, haar kerstviering in vereni gingsgebouw Onder de Wiek Ie Dirksland. Ds. j. Schipper verzorgt een meditatie; ook is er een muzikaal intermez zo, dat verzoigd wordt door Alberlina Koedam (dwarsHuil) en Corrie Bom (harp). De aanvang is om 19.45 uur. Ook gasten zijn welkom. De avond is tevens te beluisteren via de kerktelefoon. Tijdens de ZRO Sprintkampi- oenschappen op 6 december te Dordrecht (25m-bad) zwoin- meii de zwemmers van zivem- club De Schotejil 8 ereplaat sen en 1 clubrecord bij elkaar Goud was er voor Mark Cos- teris (1992) op de 50ni vrij in 23.12 en op de 50m rugslag in 27.65. De 50m lijd op de vrije slag betekende voor Mark Cos- teris tevens een clubrecord en een nationale A+ -limiet. Ook Melanie van Gemerl (1993) werd twee keer ZRO Sprint- kampioene, te weten op de 50m schoolslag in 35.82 en de 50m vlinder-slag in 30.64. Esmee Koedoot (1992) was eveneens goed voor twee medailles. Op de 50m vrij zwom zij naar de 2'- plaats in 29.12 en op de 50m rngslag eindigde zij als 3^' in een tijd van 33.74. Björn Vogelaar (1996) eindigde als 3'' op de 50m rugslag in 34.62 en Den nis Groen (1994) eindigde op de 50m vrij eveneens op een 3' plaats in een tijd van 27.92. Behalve genoemde ereplaatsen zwom een aantal Schotejildeel- nemers naar een persoonlijke record. Zo zwom Mes. van Soest 1997) op de 50m schoolslag een tijd van 46.78 en in de zelfde jaargang zwom Marijn Redert op de 50m vrij naar een mooie 35.71. Janiek de Boed (1994) verbeterde haar 50m vrij naar 29.87 en Eldin Krijgh (1993) zwom op de 50m rugslag eeti p.r. van 35.51 en op de öOm schoolslag een p.r van 36.33. Dennis Groen verbeterde ook nog zijn 50m schoolslag naar een mooie 38.40. Tijdens de Swim cup 2008 te Eindhoven (50m-bad) kwam Sebastiaan Rosendaal (1991) op drie nummers in actie. De lOOm vrij zwom hij in de B-finale bij de heren naar een nadonale A-limiet van 52.93. Op de 50m \iinderslag zwom hij eveneens een p.r. in 26.50. De 200m \rij werd door Sebas tiaan Rosendaal in de B-finale opnieuw een A-limiet gezwom men in een tijd van 1.56.44. SOMMELSDIJK - Het beken de postbedrijf TNT vervoert en bezorgt dagelijks talloze pakjes, groot en klein, licht en zwaar. Maar afgelopen \rijdag- morgen bezorgde TN'r mede werker M einden Blokland met zijn bestelauto een zeker niet alledaagse 'zending'. Terwijl bij de Dallonschool, tijdelijk gevestigd aan de Prinsesselaan te Sommelsdijk, alle schoolkin deren buiten op de stoep ston den te wachten - duidelijk in spanning vanwege het aange kondigde bezoek dal alléén op 5 december te \'erwachten xalt - was het TNT dat, inderdaad. Sinterklaas en zwarte Piet bij school bezorgde. Volgens Blok land heeft TNT 'iets' met kin deren, N'ooral de kleinere, en graag is het bedrijf present als het iets \oor de kleine wereld burgers kan betekenen. Zoals dus ook afgelopen vrijdag. 'li'ksl I'll fnlii: Hinis 'il/mm OCDDORP - Op 5 december stonden de kinderen van o.b.s. Westhoek gekleed in oranje besjes en gewapend met eeir zaklamp te wachten op Sin terklaas. De kinderen hadden zich N'erzameld rondom een grote letter 'H' diedelandings- plek van de helikopter aangaf. Sinterklaas zou dit jaai, zo had men via de hoofdpiet verno men, de reis naar Ouddorp ondernemen per helikopter! Als dal maar goed zou gaan... Samen zouden de kinderen de helikopter seinen zodat de Pilool-Piet kon zien waar hij moest landen. Vol spanning staarden ze in de lucht. Zou Sinterklaas echt-met een heli kopter konren? En daar in de verte hoorden de kinderen het eerste geronk... Foen na een poosje het helikoptergeluid ophield, volgde er een hele grote knal. De kinderen vroe gen zich af wat er was gebeurd en keken verschrikt omhoog. Waar was Sinterklaas en zwar tepiet gebleven? Directeur Dolf stelde de kinderen gerust dat het allemaal wel goed zou komen, Iir afwachting van wat er gebeurd was zongen ze samen sinterklaasliedjes. Plot seling kwam de grijze Profes sor-Piet op zijn kleine inotor- ije hel parkeerplein op. De kinderen joelden, en een van de kleuters mocht meerijden voorop hel motortje. Dal was natuurlijk geweldig. Opeens kwam om de hoek op volle snelheid een heftruck met twee vlaggen achterop en een medewerkersier van hel Rode Kruis achter het stuur Ze had in de heftruck een berg stro mei de gewonde Sinterklaas en een van zijn Zwarte Pieten liggen. De Rode Kruismede- werkster rende naar de direc teur van de school, en riep dat 'er een dokter moest komen. De huisarts, dr Alberts, werd gebeld, en kwam snel aange- rend in wille jas, nret rolstoel, zuursloi'apparaal en brancard. Nadat de dokter Sinterklaas z'n been had verbonden kon het feest toch doorgaan. Sint heeft alle klassen een bezoekje gebracht en alle kinderen heb ben weer een mooi cadeau en veel lekkers van hem ontvan gen. STAD AA.N 'T FL^INGVLIET - Ook dit jaar kwam Sinter klaas weer op bezoek bij de cbs.. .Alben Schweitzer te Stad aan 't Haringvliet. Maar dat ging niet \'lekkeloos.Iels meer dan twee weken geleden waren er opeens rode ballonnen in de school. Die bleken \an de ballonnenpiet te zijn. De kinderen \an de onder bouw hebben de ballonnen in zelfgemaakte schoenen gelegd en de ballonnenpiet heeft ze toen gelukkig gevonden en opgehaald. Een week later kwam er een Piet van 'Hel Groot Nationaal Pielenkoor' langs om de kinderen sinlerklaasliedjes aan te leren, maar die kenden de kinderen allangl Ondanks dat was het reuze gezellig met die Piet, maar toen bij weg was, bleek de stoel van de kleulerjuf te zijn \erdwenen. Na een zoek tocht, bleek de stoel nergens te \inden en heeft de betrefïën- de juf de politie gebeld. Op 5 decembei- bad de politie de Piet te pakken en kwam de politie man mei die Piet en mei Sint en nog een andere Piet bij de school aan in een politiebus! Gelukkig bleek het allemaal maar een inisverstand te zijn en kon hel feest beginnen. De onderbouw gaf aan Sint een mini-musical cadeau, wal de Sint ontzettend leuk vond! 's Middags was er op de Albert Schweitzerschool de jaarlijkse spelletjesmiddag met onder andere amerigo-race, pepernolenestafetle, pielenveer blazen en het schoorsteenspel. Het was weer een geslaagd feest!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 7