1 Gemeente Dirksland wil met gunstige starterslening aankoop eerste huis vergemakkelijken Fanfareorkest De Hoop mag zich opnieuw landskampioen noemen 1 pHIWifffifHÜI Raad van State: Plan winkelcentrum Oude-Tonge in orde 1 1 1 81e jaargang Nr. 7770 Vrijdag 12 december 2008 Prijs losse nummers 0,80 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag DIRKSLAND - Omdat het tegenwoordig niet zo gemakkelijk is om zich als starter op de koop- woningmarkt te begeven is er een groot aantal gemeenten in Nederland dat besloten heeft om deze starters een financieel handje te helpen. De gemeente Dirksland is één van deze gemeenten die een starterslening ter beschikking stelt. Dinsdag middag organiseerde de gemeente een informatie bijeenkomst waar tekst en uitleg over deze lening werd gegeven. Starters SVn Voonuaarden Rentevrij TlülsRSüëlëllIRezSrg^erêSnlIjRêvOT STELLENDAM/ ENSCHEDE - Fanfareor kest De Hoop uit Stellen- dam mag zich sinds afge lopen zaterdag landskam pioen noemen. Het orkest nam in Muziekcentrum Enschede deel aan een concours van de Koninklij ke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen (KNFM). De Stellendam mers kwamen uit in de hoogste afdeling - de con certafdeling - en behaal den de meeste punten van alle KNFM-concoursen die dit jaar plaatsvonden: 92,5 punten. ZORG Goedereede Middelharnis Dirksland Oostflakkee KERSTPAKKEHEN RELATIEGESCHENKEN De Vliedberg De Goede Ree Geldershof Ebbe en Vloed 0187-68 55 00 0187-48 83 00 0187-60 20 55 0187-6418 44 Bel het telefoonnummer in uw gemeente! Knojos |gró§!i DEN HAAG - De laatste bezwaren tegen de afron ding van het nieuwe winkelcentrum in Oude- Tonge zijn woensdag door de Raad van State van tafel geveegd. Het is vleesverwerker A. Faasse aan de Oudelandsedijk wederom niet gelukt een spaak in het wiel van de gemeente Oostflakkee te steken. Faasse verzette zich tegen de verleende bouwvergunning en vrij stelling voor de tweede fase van het winkelcen- trumplan. Planning Gezocht in MELISSANT Tel. 47 10 20 Presentatie over de tabernakel Predikant beroepen Nieuwe locatie Careyn wijk verpleging en uitleen hulp middelen Website wijlen ds. J. Kattenberg Door Adri van der Laan Om de starterslening te intro duceren had de gemeente Dirksland een intormatiebij- eenkomsl georganiseerd, waar- voor ook vertegenwoordigers van de banken en de makelaars waren uitgenodigd. Wethou der Piet Koningswoud legde uit dat het in de tegenwoor dige tijd niet zo gemakkelijk is om als starter een koopwo ning te kopen. De sterk geste gen huizenprijzen, waarvan de meesten in de afgelopen tien jaar in prijs zijn verdubbeld, maakt het voor een deel van de jonge of- oudere - starters die een woning willen kopen, bijna onmogelijk om een huis aan te sthallen. Hoewel de hui dige crisis op de woningmarkt het nog moeilijker maakt om met een koopwoning te star ten, is flit niet de aanleiding voor de gemeente geweest om een starterslening te introdu ceren. In bel voorjaar van dit jaar werd het voorstel al door de gemeenteraad behandeld en kon de verordening worden opgesteld. De starterslening is bedoeld voor mensen die een vyoning willen kopen maar vanwege de hoge woningprijzen geen hypotheek kunnen krijgen die toereikend is om een woning aan te schaffen. Tijdens de informatiebijeenkomst legde wethouder Koningswoud uit voor welke doelgroep de star terslening is bedoeld. Dit zijn de starters op de koopwoning- markt die 'single' zijn, een vol ledige baan hebben en graag een eenpersoonshuishouden willen beginnen. Dan zijn er de starters die gaan trouwen of samenwonen, maar nog geen kinderen hebben en daarnaast is er nog een groep die in een huurwoning woont en graag een koopwoning wil verwer ven. Verder benadrukt Konings woud dat, hoewel er op Goe- ree-Overflakkee zo'n 800 woningen te koop staan, het voor starters heel moeilijk is om de financiën bij elkaar te krijgen om een woning aan te schafFen. Door het college is de hoogte van de starterslening vastge steld op een maximum van 30.000. Deze lening wordt verstrekt door de stichting Stimuleringsfonds Volkshuis vesting Nederlandse gemeen ten (SVn). In deze stichting, die oorspronkelijk is voort gekomen uit het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, par ticipeert een groot deel van de Nederlandse gemeenten. De stichting levert financiële diensten aan gemeenten op het gebied van voornamelijk Ruimtelijke Ordeningprojec ten. Pim Beertema van deze orga nisatie gaf tijdens de informa tiebijeenkomst toelichting op de starterslening. Bij aanvraag voor een starterslening ver zorgt SVn de administratieve afhandeling van' de lening en verstrekt ook de lening. De financiën voor de leningen wordt door de gemeente in het fonds gestort. Al bijna de helft van de Nederlandse gemeen ten verstrekken een startersle ning via SVn en volgens Beer tema groeit dit aantal gestaag. De voorwaarden voor het ver krijgen van de lening verschil len per gemeente en kunnen daardoor in de ene gemeente 'strenger' zijn dan in de ande re; dat kan daarom wel eens moeilijkheden opleveren voor de aanvragers. Him Beertema is inet de voorwaarden die de gemeente Dirksland heeft gesteld wel ingenomen. Zowel Beertema als wethouder Koningswoud verduidelijken tijdens de bijeenkomst de voor waarden, die gesteld zijn door de gemeente Dirksland. De aanvraag voor een startersle ning van maximaal 30.000 (of 20% van de verwervingskos ten) kan worden gehonoreerd als men aan een aantal criteria voldoet. Zo moet de aanvrager inwoner zijn van de gemeente, meerdeijarig zijn en moet hij of zij niet eerder zelfstandig hebben gewoond. Voor iematid die vanuit een huurwoning naar een koopwoning over wil, is voorgeschreven dat men minimaal één jaar zelfstan dig in een huurwoning heeft gewoond, en na xertrek moet de woning wel vrijkomen voor volgende huurders. Wil men in aanmerking komen voor een starterslening dan mag het totale bedrag van de verwer,- vingskosten van de woning niet boven de 265.000 uit komen. Het gezamenlijke bruto-inkó- nien van de aanvrager(s) mag overigens niet hoger zijn dan .''jO.OOO. Hoeioel er in de regio een aantal bouwprojecten wordt gerealiseerd, ts het voor starters niet altijd eenvoudig om de eerste koojnvoning te [marnieren. De starterslening geeft hiewoor wat meer financiële mimte. iAnliieffuio) De starterslening kan alleen maar gebruikt worden in com binatie met een hypotheek waarop de Nationale Hypo theek Garantie van toepassing is. Samen met de hypotheek verstrekker kan de aspirant koper bekijken of het mogelijk is om de gewenste woning te kopen als men gebruikt maakt van de starterslening. Omdat de starterslening gun stige voorwaarden heeft, kan deze als 'extra hypotheek' worden afgesloten, boven de hypotheek die op basis van het inkomen verstrekt kan wor den. De starterslening heeft een rentevaste periode van 15 jaar, de looptijd is maximaal 30 jaar en de eerste drie jaar wordt er geen rente of aflos sing betaald. Tijdens de loop tijd wordt het inkomen van de aanvrager om de drie jaar getoetst. Inwoners van Dirksland die een starterslening willen, kunnen een op naam gesteld aanmeldingsformulier bij de gemeente afhalen en vervol gens invullen. De verwerking gebeurt via SVn. Pim Beerte ma geeft aan dat deze verwer king, als alle gegevens door de aanvrager goed worden aan geleverd, niet zo lang belioell te duren, zodat de aanvrager binnen enkele weken over de lening kan beschikken. De Hoop nam voor het eerst deel inde concertafdehng. Heel wat jaren kwam de vereniging uit in de afdeling eerste divisie. Na het behalen van acht lands titels in deze afdeling was het orkest toe aan een nieuwe uit daging in de concertafdeling. De opdracht: een programma naar eigen keuze neerzetten van 45 minuten. De Hoop koos ervoor drie xver- ken te laten horen: To Vega and Back van Maarten Spruijt, The Legend of the Flying Dutchman van Martin Ellerby en Waterman van Maurice Hamers, een speciaal voor De Hoop gecomponeerd inuziek- stiik. Dirigent Arie Stolk kreeg deze compositie aangeboden tijdens bet jubileumconcert in 2006, voor zijn 25-jarig diri gentschap bij De Hoop. Er ging een intensieve periode aan het concours van afgelo pen zaterdag vooraf Drie grote \verken moesten in relatief kor te tijd worden ingestudeerd. De componisten Martin Ellerby en Maurice Hamers brachten Stellendam een bezoek om met orkest en dirigent te repeteren, hun intenties duidelijk te maken en daarmee de preinières van hun \verken voor te bereiden. Tussen de voorbereidingen door vonden er ook nog eens Kijk op: www.dekaashal.nl en kom langs Gebruikt was nog nooit zo nieuw. Ontdek'm li'« GWeofcf oüiffc ofvcst op ««v. opcifucuws.rif Knop) BV Lonqeweg 113 3W5 KG - Sommslidljk - 0187 476747 AkkcKioca BV - Ktoostemtq - «17 AL - Noordgouw 0111 401347 left6Sef¥i« |bij(tt«oebnjibt(!outo opnames plaats voor twee cd's. Kort voor de zoinerstop heeft fanfareorkest De Hoop een cd opgenoinen voor Muziekuit geverij Bronsheim met de titel Tarass Boulba. Deze uitgeverij geeft cd's uit waarop hun nieuw ste werken worden gepromoot, vertolkt door gerenommeerde orkesten. In april werd De Hoop hiervoor benaderd; een grote eer En dus werd beslo ten de uitdaging aan te gaan, wat betekende dat er in korte tijd twaalf werken ingestudeerd moesten worden. Eind november vond het laat ste opnameweekend plaats voor een nieuwe eigen cd van De Hoop. Aan deze cd wordt momenteel de laatste hand gelegd en op 10 januari vindt de cd-presentatie plaats tijdens het traditionele nieuwjaars concert van De Hoop in de sporthal van de Dorpstienden in Ouddorp. Alleen heeft dit traditionele concert nu een speciaal randje. Naast de oren kunnen bezoekers ook hun ogen goed de kost geven, want er zal een foto-exposide te zien zijn. Muziek en beeld hebben alles met elkaar te maken. De cd-hoes van de dan gloednieu we cd is gebaseerd op één van de tentoongestelde foto's. ."Van leden van fotoclub De Rarekiek werd gevraagd een foto te maken na het lezen van de beschrijving van het muziekwerk Waterman van Maurice Hamers. De oproep leverde 134 foto's op. De foto club maakte een selectie van vijftig foto's. Deze vijftig foto's zijn tijdens het presentatiecon cert te bewonderen in grote lijsten. Na het concert zal de expositie rondtrekken over het hele eiland. Fotograaf Gijs van Gent koos uit de selecde van vijftig foto's de beste drie. Diri gent Arie Stolk en componist Maurice Hainers kozen uitein delijk de foto die te zien zal zijn op de cd-hoes. Op de cd staan onder meer de (I-ol,i: l-lamld Snipperl) werken die De Hoop afgelopen zaterdag uitvoerde, maar ook filmmuziek. Dat belooft wat als we de afgelopen zaterdag geschreven juryrapporten van de heren Goorhuis, Jongen en Tuinstra erbij pakken. Een klei ne greep uit de loftuitingen: "Zeer uitgebalanceerd orkest met een prachtige homogene klank. Technisch zeer beheerst en verzorgd spel. Een perfecte machine zonder haperingen." "Wat me bij zal blijven is de zeer goede kwaliteit van het orkest in al zijn onderdelen. Een prachtig stuk klankcul- tuur Technisch tot vrijwel alles in staat." "Een voortreffelijke uitvoering, waarvoor bewon dering past." In de voorverkoop en tijdens het presentatieconcert kost de nieuwe cd van De Hoop 10. Na het concert 12,50. De cd is te bestellen via website www. fanfiii-edehoop.nl of via voor zitter johan Jansen, tel. 0187- 492207. De eerste fase, de bouw van een nieuwe Albert Heijn, ande re winkels en appartementen, is al afgerond. De tweede fase behelst onder meer de vesti ging van de Lidl in de oude AH-winkel. Vorig jaar dwong de Raad van State de gemeen te Oostflakkee inhoudelijk naar de bezwaren van Faasse te kijken. Faasse, die aan de Oudelandsedijk woont, vreest een toename van het aantal verkeersongelukken als de gemeente Oostflakkee weigert Je verkeersmaatregelen te nemen ter hoogte van zijn bedrijf aan de Oudelandsedijk. Faasse vindt dat de gemeente onvoldoende gekeken heeft naar de verkeersgevolgen van de bouwprojecten ten zuiden van de dorpskern. Behalve een nieuwe winkelcentrum komen er ook nog ruim 200 recreatie woningen in de Suijssenpolder en een grote jachthaven. Vol gens Faasse moet al het extra autoverkeer over de Oostdijk en de Oudelandsedijk. De Raad van State is evenwel van oordeel dat er geen onaan vaardbare verkeersituatie ont staat op de Oudelandsedijk en dat het ook met de luchtkwali teit wel snor zit. De afgelopen paar jaar werd gebouwd aan de eerste fase van het Winkelcentrum Dab- bestraat. Afgelopen oktober kon de nieuwe vestiging van de Albert Heijn in gebruik worden genomen. Nu de bou wergunning onherroepelijk is, kan het project verder worden afgebouwd. Op zo kort moge lijke termijn zal dan ook het oude pand van de Albert Heijn v\'orden gesloopt. Vanaf medio januari 2009 volgen dan de bouwwerkzaamheden voor de tweede fase. Om gedurende mrm^ de bouw het winkelen aan de Dabbestraat zo veilig en aange naam mogelijk te maken, wordt extra aandacht besteed aan de inrichting van het pleintje van de Dabbestraat. Rondom de bouwplaats zullen bouwhek- ken worden geplaatst. Er wordt ruimte gereserveerd voor het stallen van fietsen en door een iets andere indeling van het parkeerterrein worden zoveel mogelijk parkeerplaatsen in stand gehouden. Naar ver wachting zal het gehele project in het derde kwartaal van 2009 zijn afgerond. Op dat moment zal het winkelcentrum inclu sief de bovenwoningen en het parkeerdek officieel in gebruik worden genomen. STELLENDAM - Op woens dagmorgen 1 7 december houdt de bijbelstudiegroep Ruth uit Stellendam een open ochtend in De Rank, Bosschieterstraat 4 te Stellendam. Iedereen is van harte welkom, ook man nen 1 De heer D. Scharrenburg uit Barneveld komt met een maquette van de tabernakel waarover hij van alles zal ver tellen. Er zal deze ochtend een collecte worden gehouden v<5or het werk van dhr Schar renburg. De presentatie begint om 10.00 uur Er is inloop van af 9.45 uur inet koffie/thee. Er is kinderoppas aanwezig. OOLTGENSPLAAT - De Gereformeerde Gemeente van Oollgensplaat heeft een beroep uitgebracht op ds. D. de Wit te Rijssen (West). MIDDELHARNIS - Vanaf 15 december gaat de wijkver pleging, de uitleen van ver- pleegardkelen, de diëdste en het Careyn Consultatiebureau voor Senioren verhuizen. Deze afdelingen van Careyn verhui zen van de Dillenburg in Mid delharnis naar de Antoon van Coolenstraat 106 in Sommels- dijk. Careyn Jeugd en Gezin, Careyn Maatschappelijke Dienstverlening en het kan toorpersoneel blijven in de Dil lenburg. De wijkverpleging is op werkdagen van 13.00-14.00 uur te bereiken via nummer 0187-480034. De uitleen van verpleegartikelen is geopend op werkdagen van 13.00-14.00 uur en te bereiken via nummer 0187-48 13 30. Daarnaast kan er op werkdagen contact opge nomen worden met Careyn Contact, tel. 088-123 99 88. Ter nagedachtenis aan domi nee Kattenberg is een website gemaakt, waardoor ieder zijn preken en verhalen nog eens kan horen. Van 1978 tot en met 1982 was hij pastor van Hernesseroord in Middelhar nis en woonde hij met zijn gezin Nieuwe Tonge. Hij was een graag gehoorde predikant op ons eiland en daarbuiten. Jaap Kattenberg is geboren op 16 december 1927 en was getrouwd met Joke Ruarus, door haar is de website in het leven geroepen. Hij overleed 3 februari 2006 in Leiden. Ds Kattenberg heeft een brede opleiding genoten. Na de Mid delbare school heeft hij wijsbe geerte gestudeerd; pastorale psychologie en klinisch pasto rale vorming. Ook in zijn werk was hij veelzijdig. Hij begon zijn loopbaan als directeur van het Sociaal en Maatschappelijk Centrum in Amsterdam. Daar na pastor in de justitiële kinder bescherming in Den Haag. Hij was directeur van het Sociaal Pedagogisch Centrum in Lei den. Pastor van Hernesseroord en daarna in een vergelijkbare instelling in Den Helder. Domi nee Kattenberg heeft zich tij dens zijn leven ingespannen het Woord te brengen bij de verschoppelingen en pechvo gels van onze maatschappij. Op verzoek preekte hij in vele, verschillende kerken. Om zoals hij zei: "Overal waar ik mag komen om het Woord van God te brengen, ga ik op de uitno diging in". Zijn levenswerk is samengevat in de preken die op de website zijn te beluisteren: www.depreekvandeweek.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1