Kampioenen en jubilarissen bij jarige kleindierenvereniging Vertraging reconstructie N215 Kleine kern Stad aan 't Haringvliet wacht op provinciale reactie voor bouwactiviteit Kerstproeverij bij Albert Heijn Ouddorp Flakkeese Beveiligingsdienst sponsort v.v. Den Bommel m Verzekei Kerstmarkt Ooltgensplaat Bingo in Wijkcentrum Middelharnis Wintermarkt Ger. Gem. Verkoping in De Poort EIII\l1DEI1.fllEiJW5 Jubilarissen Kampioenen Bouwprojecten Enthousiast Proeverijen Inspiratie PAGINA 6 DINSDAG 9 DECEMBER 2008 De kmiipwenen van de jubileuntentoonstelling, met bestuur en wethouder. OUDDORP - In m.f.g. Dorpstienden hield jl. zaterdagmiddag de Oud- dorpse Konijnen- en Pluimveefokkersvereni- ging 'Nut en Genoegen' haar receptie ter gelegen heid van het 75-jarig jubi leum van de vereniging. Tijdens de jubileumbij eenkomst werden zowel de jubilarissen als de kampi oenen van de tentoonstel ling in het zonnetje gezet. Door Hans Villerius Wethouder Peter Feller van de gemeente Goedereede maak te graag wat tijd vrij om de jarige kleindierenvereniging te bezoeken. Hij feliciteerde de vereniging van harte en complimenteerde ook de vele vrijwilligers die de dieren met zoveel zorg omringen. "De gemeente is trots op zo'n ver eniging, waarin het om leven de have gaat", aldus Feller. Dejubilarissen zijn de volgende personen: 60 jaar lid de heer Mark van 't Geloof; 50 jaar lid de heren Eeuwit van der Bok, Kommer Breen, Jan van Keu len, Cees Tanis, Bram Westdijk en Adrie Klink; 40 jaar lid de heren Piet van Zielst, Pauw Voogd en Cees van Koppen; 25 jaar lid de heren Leo Klijn, Wim van Dienst, Dim Luime, Frans Peter Witte, Jan Grin- wis en Frans Witte alsmede de dames Ria Grinwis-van 't Geloof en Annie Witte-de Jong; en 25 jaar bestuurslid: Jan Grootenboer en Leen Ihrrtj^n. Daarnaast werden nog speld jes en oorkondes uitgereikt voor 25-jarig lidmaatschap bij de N.H.D.B. aan Hans de Ligt en Ria Grinwis-van 't Geloof. En tevens speldjes wegens langdurig lidmaatschap van de N.K.B, aan Jan van Keulen (50 jr.), Roel Streefkerk (40 jr.), Jaco van Toledo (25 jr), Frans Witte (25 jr.) en Annie Witte- de Jong. Zij kregen uit handen van wethouder Feller de insig nes, penningen of bijbehoren de oorkondes uitgereikt. Ook wachtte de wethouder de taak om de gewonnen bekers uit te reiken aan de kampioe nen van de tentoonstelling. Dat waren de volgende winnaars: Dim Luime (grote hoenders), Otto van Welie (krielhoen- Foto: Hans l'ïttertui ders), Teun Luime (watervo gels gedomestieerd), Sjoerd de Jong (watervogels oorspron kelijke rassen), Pieter Jelle van der Slik (konijnen), combina tie Schuring (cavia's), Harry Lambert (sierduiven kropper- rassen), Coen de Ruiter (sier duiven niet kropperrassen), Ronald Grinwis (postduiven showklasse) en Klaas Meijer (postduiven vliegklasse). En tevens aan de jeugdkampi- oenen Jorine de Jong (grote hoenders). Piet van Welie (krielhoenders), Arco Luime (watervogels gedomestieerd), Sjoerd de jong (watervogels oorspronkelijke rassen), Adine Klijn (konijnen) en Ronald Grinwis (postduiven showklas se). Als stimulans was er voor alle jeugdige deelnemers ten slotte ook nog een herinne ringsbeker. Een aantal van de jubilarissen; niet allen waren meer aanwezig toen defolo werd gemaakt. Foto: Hans Vülerius DIRKSLAND - De recon structie van de N215 tus sen Dirksland en Melis sant loopt vertraging op. Dit omdat het 'doorbre ken' van de Noorddijk een complicerende factor is, die nader overleg vergt. "Er wordt nog steeds gepraat", aldus wethou der Gerrit Robijn (PvdA) van Dirksland. Door Kees van Rixoort "Er zijn wat moeilijkheden betreffende de dijkdoorbraak en nog wat dingen. Ik betwij fel dat dè reconstructie in 2009 gerealiseerd zal zijn. Dat geldt ook voor het fietspad, dat in één werk wordt meegenomen", antwoordde Robijn op vragen van VVD-er Henk Zwanen burg en CDA-er Jo Sandee. De laatste vroeg of het opont houd ook te maken heeft met de kostenverdeling. Volgens Robijn is dat echter geen onderwerp van gesprek meer "De gemeente Dirksland draagt 3 ton bij plus de kosten voor het bestemmingsplan." De haakse bocht in de N215 tussen Dirksland en Melissant zal verdwijnen. De weg zal de dijk passeren en bij Melissant aantakken op de rotonde. Voor langzaam verkeer komt er een ventweg. Behalve over de herstructu rering van de N215 had de gemeenteraad donderdag avond ook vragen over de voortgang van enkele bouw projecten in Dirksland. Met name het Hart van Dirksland (oude locatie Cl000 en omge ving) en Kortevliet (oude loca tie tankstation). Over het Hart van Dirksland deelde wethou der Koningswoud mee dat er overleg is tussen de wonmg- bouwvereniging Dirksland en projectontwikkelaar Bogor. De laatste wilde zich terug trekken uit het bouwproject, maar zal dat zonder financiële genoegdoening niet kunnen. De wethouder verwacht dat er in januari 2009 een aanvraag zal worden ingediend voor de bouwvergunning. Het bouwen zal niet in fasen geschieden, maar in één keer. Konings woud daarover: "Het gedeelte van de parkeerplaats van de Cl000 en het Startblok is sim pel en lucratief te ontwikkelen. Het Achterdorp is een ander verhaal. Daar zijn de kosten hoger. Om te voorkomen dat het eerste deel ontwikkeld wordt en het tweede deel niet, zal er geen fasering plaatsvin den." Betreffende het bouwplan Kortevliet meldde wethouder Koningswoud dat er momen teel onderhandelingen plaats vinden met enkele grondei genaren in de onmiddellijke omgeving. Dit om de bouwlo catie te vergroten en het plan te verruimen van circa 38 naar circa 50 woningen. Bij de pre sentatie van het eerste plan oordeelde de raad dat er te veel woningen op een te kleine oppervlakte zouden komen. Tot slot meldde de wethouder dat er "prille gedachten en af en toe kleine gesprekjes" zijn om de verlaten locatie Le Due (Oosthavendijk) te gebruiken voor diensten van het zieken huis. MIDDELHARNIS - Zon der publieke belangstel ling op de tribune en jnet afwezigheid van drie leden, werkte de gemeen teraad donderdagavond een korte agenda af waar in de vaststelling van het bestemmingsplan Stad aan 't Haringvliet en het vragenuur, de meest aan dachttrekkende punten vormden. De SGP-fractie vroeg een reactie van het college op signalen van onrust onder leden van de vrijwillige brandweer korpsen. Volgens Van Dam is schaalvergroting onderwerp van gesprek en de eigen brandweer mensen, professionals en de vrijwillige brandweer, zouden zich opgeslokt voelen door de grote regio Rotterdam Rijnmond. Is er sprake van een fusie van de brandweerregio Goeree-Overflakkee en de regio Voorne-Putten en zo ja heeft het college bezwaar gemaakt tegen deze fusie? Door Jaap Ruizeveld De SGP-woordvoerder zei dat zijn fractie en ook anderen al eerder opgeroepen hebben te waken dat de vrijwilligers door deze schaalvergroting onder druk komen te staan. Hij bepleitte dat er alles aan gedaan wordt om de eigea identiteit te bewaken en te zorgen voor een klimaat waarin vooral vrijwil ligers goed kunnen functio neren. Op onderdelen wilde Van Dam ook antwoord of er bezwaren waren gemaakt tegen het aanstellen van extra post- commandanten, omdat dit kos tenverhogend werkt. Tenslotte kwam hij met een melding dat de brandweer de huur bij het ISGO-gebouw te Middelhar- nis zou hebben opgezegd. Wat wordt dan de nieuwe stand plaats? Portefeuillehouder bur gemeester Hommes stelde dat elke organisatiewijziging enige onrust met zich brengt, maar verzekerde met nadruk dat de positie van de vrijwilligers niet in het geding is. Er verandert voor hen niets. Zij schetste ver volgens het proces vanaf begin dit jaar waarbij het personeel van de korpsen, beroepsmen sen en vrijwilligers, in zijn geheel naar de Veiligheidsregio Rotterdam Rijnmond is over gegaan. Ten aanzien van het bereiken van een betere aanstu ring, samenwerking en werk verdeling is in het manage ment van de Veiligheidsregio een plan opgesteld. Dat houdt in te komen tot één district Voorne Putten en Goeree- Overflakkee en per gemeente één postcommandant. Volgens deskundigen is die aansturing dan efficiënter. Daar ga ik dan ook van uit, zei mevrouw Hom mes. Deze aanpak kan worden gerealiseerd binnen de budget ten die beschikbaar zijn gesteld bij de overgang van de korpsen naar de Veiligheidsregio. Het opzeggen van standplaatshuur bij het ISGO-gebouw was haar niet bekend. Van Dam (SGP) bleef ondanks deze beantwoording een beet je huiverig. Ook al wordt de rechtspositie van de vrijwilli gers bijgesteld. Betrek hen bij de reorganisatiepunten. Wij hebben echt zorg dat vrijwil ligers straks afhaken. Op een volledig betaald korps zitten we niet te wachten, laat dat duidelijk zijn. Burgemeester Hommes gaf aan dat zij en het college de vrijwilligers om hun inzet koesteren en dat zij waakt voor zekerheden. Osinga (VVD) haalde een publicatie aan van de Vereniging Neder landse Gemeente waarin staat dat brandweerkorpsen niet zonder vrijwilligers kunnen functioneren. Dat is toch een beetje geruststellend, zei de liberaal. De Vos (VDB78) wilde weten of er vorderingen zijn in de ver gunningverlening varkensfok kerij Van Genugten bv. Al vele keren zijn er vragen gesteld naar aanleiding van stankover last die door dit bedrijf wordt veroorzaakt, zei De Vos. "Een complexe materie", stelde wet houder Wesdorp. Zolang er nog een procedure bij de Pro vincie loopt kan er niet hand havend worden opgetreden. Eerst moet de Provincie een uitspraak doen over de door het bedrijf ingediende revi sievergunning. De Provincie heeft enkele maanden extra tijd genomen, het is nu nog afwachten. Duidelijk is wel dat, als er een vergunning komt, het bedrijf dient te voldoen aan de best beschikbare tech nieken om stankoverlast aan te pakken. Enthousiast waren college en De betere woninginrichting sinds 1920 Gedempt Kanaal i05, Middelharnis, (0187) 48 27 84 ww'w.hetbinnenhuismiddelhamis.ni OUDDORP - De donkere dagen voor kerst zijn hét moment om iemand in je naaste omgeving in het zonnetje te zetten. Spe ciaal Voor de kerstdagen deelt Albert Heijn de Berg in Ouddorp zes luxe kerst pakketten uit. De klant kan hiermee iemand anders in aanmerking laten komen voor dit overheerlijke pakket. "In onze winkel komt een kerstwensboom te staan", aldus super marktondernemer Martin de Berg van Albert Heijn Ouddorp. "ledere klant mag hier een kaartje in hangen waarop hij schrijft wie hij of zij wil bedanken, een steuntje in de rug of een complimentje ver dient en waarom. De zes meest bijzondere, ontroe rendste of leukste wensen worden geselecteerd en de personen die de wens hebben geschreven wor den uitgenodigd om per soonlijk het AH Kerstpak ket te overhandigen aan wie de wens gericht is". Het kerstpakket zit boordevol smakelijke AH Excellent pro ducten. Van overheerlijke ama- rettini koekjes tot diverse cho- coladesnoeperijen, van versge malen koffie tot etenswaren die speciaal voor de feestdagen in de winkel liggen, zoals de AH Excellent Ontbijtkoek. T)e lekkerste gerechten Speciaal voor de feestdagen ontwikkelde Albert Heijn een bijzonder assortiment van meer dan honderd producten. "Of de klant nu komt voor een klassiek of hip gerecht, voor een diner voor twee of een familiekerst diner, wij bieden inspiratie om de lekkerste gerechten op tafel te zetten", zegt Martin de Berg. Bij Albert Heijn vinden klanten de beste combinaties van voor-, tussen-, hoofd-, bij- en nage rechten. Romig schuimende cappucinosoep bijvoorbeeld, gevolgd door een zalmbrioche met hoUandaisesaus. En dan als afsluiter de Italiaanse crema dolce met limoncello. Een ver leidelijk lekker dessertglaasje met een laagje Italiaanse ama- retti, zachte crema dolce van mascarpone en een zoetfrisse noot van limoncello. "Bij ieder gerecht hebben we ook een passende wijnsuggestie". Om iets bijzonders met de feestdagen op tafel te zetten, organiseert Albert Heijn de Berg in Ouddorp op vrijdag 12 december van 16.00 tot 20.00 uur een uitgebreide proeverij. "We laten proeven van 100% kerstsap tot verse zalmpirami de, van carpaccio van kipfilet tot fruitig sorbetijs, aldus de enthousiaste supermarkton dernemer. "Bij de proeverij geven we bovendien tips voor het kerstdiner." Naast de bijzondere AH Excel lent producten, heeft Albert Heijn ook volop keuze in gourmetschotels. De klant kan kiezen voor een vlees-, vis- of kinderschotel. Hierop ligt bij voorbeeld het AH Mini kip- kerstboompje. Vanaf maandag 15 december ligt er ook een uit gebreide vegetarische schotel in het schap. Daarnaast biedt de Kerst Allerhande boordevol inspiratie en heerlijke recepten. Ook kunnen klanten kijken op de landelijke internetsite voor leuke ideeën voor raad dat eindelijk het bestem mingsplan Stad aan 't Haring vliet kon worden vastgesteld. Een project met een goed resultaat, bereikt met goede communicatie en inspraak. Jammer, zeiden enkele fracties - hoewel begrijpelijk, dat op het laatste moment buiten de inspraakronden nog een aan vulling wasopgenomen. Dit was ingebracht om meer ruimte te scheppen aan initiatiefnemers voor invulling van het begrip Maatschappelijke doeleinden, zodat ook sportieve recreatie en bedrijven hieronder kun nen vallen. We kunnen er dan flexibel mee omgaan, aldus de wethouder Aanvankelijk lag er toch nog een motie van ABB en VDB78 bij dit onder werp. Beide fracties wilden dat de gemeente alle inwoners van wie bestemming van hun eigendom wordt gewijzigd bij bestemmingsplan verandering vroegtijdig en persoonlijk van die wijziging op de hoogte zou stellen. Wethouder Van den Berg gaf aan dat aan dit ver zoek zoveel juridische, haken en ogen zitten dat hij met klem de motie ontraadde. Voor de gemeente is uitvoering van dit verzoek totaal niet haalbaar en gelet op de gevolgen, bij zelfs een kleine omissie, niet te matchen. De informatie en de communicatie verloopt zorg vuldig en die visie deelden de overige fracties. Na een korte schorsing trok mevrouw Maas de motie dan ook in. We hebben de gevol gen niet juist ingeschat en het lijkt niet zinvol, trok zij het boetekleed aan. Of dtf juich stemming over bouw en ont wikkeling van de kleine kern Stad aan 't Haringvliet ook echt scoort hangt nu af van de Provincie, en die blokkeerde al eerder plannen. Ook nu ligt er een hobbel omdat een deel van de nieuwe uitleglocatie bui ten de zogenoemde stedelijke contour ligt. Wellicht dat er met bouwactiviteit achter het koelhuis mogelijkheden zijn om dat probleem weg te wer ken omdat daar geen sprake is van landschappelijke aantas ting. College en raad rekenen (hopen) op een positief signaal van de Provincie. Kleine ker nen, ook Nieuwe Tonge, moe ten immers leeflsaar blijven. In verband met gezondheids problemen heeft fractieleider A.M. Haffert van Algemeen Burger Belangen zijn politie ke activiteiten tijdelijk opge schort. Om die reden zal hij geen deel meer uitmaken van de vertrouwenscommissie die onlangs is gekozen in het pro ces rond de benoeming van een waarnemend burgemeester in Middelharnis na het vertrek van mevrouw Hommes, maart 2009. Mevrouw J. van Rossum van de ABB-fractie verklaarde zich bereid de vacature op te vullen. Met algemene stem men werd zij gekozen. Op vrijdag 12 december orga niseert de Stichting BOOG, in samenwerking met de bewo nersvereniging van de Voor straat, weer een Kerstmarkt aan de Voorstraat. De Kerst markt wordt om 16.00 uur geopend en duurt tot 21.00 uur. Diverse bedrijven en par ticulieren zullen aanwezig zijn om verschillende waren te ver kopen. Tevens zijn er verschil lende optredens van koren in de podiumtent, en ook de Her vormde kerk is geopend. Naast het wintercafé zijn er diverse gelegenheden waar winterse hapjes en drankjes kunnen worden genuttigd. De bingocommissie van het Ouderenwerk houdt zaterdag 13 december a.s. een Bingo avond voor jong en oud. Er zijn weer mooie prijzen te winnen. Iedereen is vanaf 19.00 uur welkom in het wijkcentrum aan de Doetinchemsestraat. De eerste ronde begint om 19.30 uur. Een kopje koffie of thee wordt u gratis aangeboden. De 10 ronden Bingo kosten €6. De koffieronden (2x) 0,50 per stuk. Er zal ook een super- ronde worden gespeeld voor 1,50, en wegens succes ook weer een vluggertje met grote prijs voor 1Deelnemers kie zen zelf waaraan ze wel of niet meedoen. Het wijkcentrum is rolstoeltoegankelijk. MIDDELHARNIS - Op zater dag 13 december van 9.30- 12.30 uur zal er een gezellige wintermarkt worden gehou den in het verenigingsgebouw van de Geref Gemeente te Middelharnis aan de Christi- aan de Vrieslaan aldaar Er is van alles te koop, zoals planten, bakkersartikelen, preken CD's, nachtkleding, kaas, snoep, groente en fruit, cadeauarti kelen, tweedehands boeken, tweedehands kleding. Verder is er een gezellige kofïiehoek waar u oofc kunt genieten van versgemaakte erwtensoep, versgebakken kibbeling, koffie of chocolademelk met specu- laas of wat anders lekkers. MELISSANT- Op zaterdag 13 december a.s. hoopt de Activi teiten Qjmmissie van de Her steld Hervormde Gemeente van Melissant weer een verko ping te houden. Te koop zijn o.a. patat, gebakken kibbeling, vers gekookte erwtensoep, vers gebakken oliebollen, banket staven, kerststollen, boeken, speelgoed, fi-uit, (ijs)taarten, decoratiemateriaal, panty's, kaas van kaasboerderij van Schalk, (rollen)snDep en,baby- kleding. De verkoping wordt van 10.00 tot 15.00 uur gehou den in Verenigingsgebouw De Poort, Voorstraat 14 te Melis sant. het kerstdiner. Albert Heijn de Berg aan de Molenblok 6 te Ouddorp is geopend van maandag tot en met zaterdag van 8.00 tot 20.00 uur. DEN BOMMEL-- De Activi teitencommissie van voetbal vereniging Den Bommel heeft poloshirts gesponsord gekre gen van de 'Flakkeese Beveili gingsdienst'. De polo's werden uitgereikt door Jan van Zanten, uiteraard op de voetbalwei zelf. De commissie is hiermee zeer mee in haar nopjes, omdat ze er nu uniform uit kunnen zien op feestavonden, en dus ook gemakkelijk te herkennen en aan te spreken zijn.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 6