Stichting Aleyon voor professionele bewindvoering op het eiland Henk Taaie promoveert aan TU Delft m w. Veel mensen hebben moeite om met hun geld rond te komen Kerstconcert Excelsior en Amicitia gaat niet door Inloopochtend Huismuziek 'Prachtig geschreven, maar ik word er niet wijzer van' Leeuwentemmer wordt evangelist i h-H 81e jaargang Nr. 7769 Dinsdag 9 december 2008 Christelijk streekblad op gerejormeerde grondslag MIDDELHARNIS - Er blijkt, ook op het eiland, een steeds groter wordende groep mensen te zijn voor wie het moeilijk is om de financiële eindjes aan elkaar te knopen. Een situatie die er toe kan leiden dat deze mensen geconfronteerd worden met onverbiddelijke schuldeisers, met alle gevolgen van dien. De Rechts praktijk Middelharnis is een samenwerkingsverband aangegaan met de Stichting Aleyon Bewindvoeringen - Inkomens- en Budgetbeheer te Goes. Gezamenlijk wil men een helpende hand bieden aan mensen die in financiële problemen zijn gekomen. Schuldhulpverlening Bankrekening Sociaal-maatschappelijk ^lll-^l^i-^-H.MJ De Waal Hoveniers Verschijning Eilanden-Nieuws rond Kerst/ Nieuwjaar Dinsdag 23 december Kerstnummer (huis- aan-huis). Afsluittijd maandag 22 december 12.00 uur. Dinsdag 30 december Oudejaarsnummer (huis-aan-huis). Afsluittijd maandag 29 december 12.00 uur. Zowel in de kerst- als nieuwjaarsweek ver schijnt dus alleen de huis-aanhuis-editie. ;1IAT1T1^7 ^~^y^<]J^ BEW. Door Adri van der Laan Mr. Pctti Spuij en mr. Jaap Vt-rplanke van de Rechtsprak tijk Mkldelharnis leggen uit dat er i]i Nederland 2,5% van de huishoudens onoverkomelijke financiële prohlernen heeft. Ze flenken dat dit cijfer voor Cioerec-Overflakkee zeker niet anders zal zijn, en daarom heb hen zij in .samenwerking met vader en zoon Dirk, afkomstig uit Sommelsdijk, en Maurice (iroenendijk van het Admini stratie- en advieskantoor l.BC te (ioes, de Stichting Aleyon opgericht. Met deze stichting willen zij zich begeven in de bewindvoeringen en .schuld hulpverlening, een initiatief dat ook wordt toegejuicht door clt.' rfchtcr in RatU'rd;^n^, die al eens had aangegeven dat pro fessionele schuldhulpverlening (j]) ioeree-Overflakkee hard nodig zou zijn. Dirk en Maurice Clroenendijk hebben al ervaring opgedaan in de schuldhulpverlening in Zeeland. Slichting Aleyon heeft dan ook de olliciële erkenning van de rechtbank van Rottei- dam en Middelburg. De vier mensen van Aleyon geven aan dat de doelgroep van hun stichting ligt bij cliën ten die door verschillende oor zaken prtjblemen hebben om verantwoord inel htm financiën om re gaan. Zo is ei' een groep mensen die de hulp van Meyon inroept omdat ze door psychi sche of lichamelijke oorzaken hun privéfinandën niel kimnen of willen beheren. Soms wor den de zaken door een familie lid behartigd, maar als dit niet inogelijk is, zorgt Aleyon voor de financiële zaken. Ken andere groep is die van de kleine zell- stanciigen die moeite h^cbhcn om de financiële zaken op orde te houden. Maar bij Aleyon verwacht ineti dat het grootste deel van hun activiteiten zal plaatsvinden in de 'schuldhulpverlening'. Het is een publiek geheim dat veel mensen grote moeite hebben om van hun inkomen - zowel salaiis als uitkering - rond te komen. Volgens de mensen van Aleyon is de stijging van dit aantal .schrikbarend en veront rustend. Veel mensen hebben zich in schulden gestoken die ze niet meer kunnen aflossen. Dit betreffen dan voornamelijk schulden die ze hebben bij post orderbedrijven of bij bedrij ven waar men artikelen heeft aangeschaft die men pas over enkele jaren hoeft te betalen. Het gevolg van deze schulden is dat ze ook hun vaste woonlas ten en energiekosten niet meer op kimnen brengen. Deze men sen worden vervolgens bena- deicl door incassobureaus of de deurw aarder. Het is de ervaring van Aleyon dat deze mensen een opgejaagd ge\'oel krijgen omdat ze écht niet meer weten hoe het verder moet. Dirk en Maiuice Groenendijk, die de nodige ervaring met .schuld hulpverlening hebben opge daan met hun bureau in Goes, verzekeren dat mensen die voor .schuldhulpverlening binnenko men ten einde raad en behoor lijk gestrest zijn, omdat ze door een deel van de .schuldeisers nogal agressie! benaderd zijn. In veel gevallen is er door de schuldeisers loonbeslag gelegd. De werkgever dient in zo'n geval de werknemer direct door te verwijzen naar een erkend bineau voor schuldhulpver lening om verdere financiële problemen te voorkomen. De cliënten die bij Aleyon binnen komen wordt gevraagd om een intakefonnuliei; waarin zoveel mogelijk persoonlijke gege\'ens kunnen worden vermeld. Ver volgens gaat Aleyon aan de slag om de schulden 'hanteerbaar' lë maken. Veelal wordt eerst contact opgenomen niet de schuldeisers en probeert men een betalingsregeling te tref fen. "Over het algeineen zijn de schuldeisers wel bereid om een dergelijke regeling te tref fen, omdat ze er dan bijna altijd zeker van zijn dat ze hun geld krijgen". Oni er voor te zorgen dat de betalingsregeling wordt uitge voerd opent Aleyon altijd twee bankrekeningen voor de cliënt, die de stichting dan voor de cliënt beheert en waarop ook het inkomen wordt gestort. De cliënt krijgt dan op zijn of haar eigen bankiekeiiing wekelijks een bedrag gestort om in het levensondeihoud te voorzien, Aleyon zorgt er dan voor dat de schulden en de vaste lasten worden betaald. Bij de schuldhulpverlening komt ook het sociaal-maa! schappelijk eleirient van Aleyon om de hoek kijken, want men laat het niet alleen bij het oplos sen van de schuldenproblema tiek. Samen met de cliënt gaat men proberen om in de toe komst nieuwe problemen te voorkomen. De medewerkers De memen van Aleyon, v.l.n.r.: Dirk Groenendijk, Jaap Verplanke, Peter Spuij en Maurice Groenendijk. van Aleyon gaan met de men sen aan de slag om ze te leren verantwoord met hun financiën om te gaan. "Want het is onze bedoeling dat uiteindelijk de mensen weer zelf op een goede manier met hun geld kunnen omgaan". De ervainngen van beide kantoren op zowel juri disch als administratief gebied komt hierbij goed van pas. "Het ligt dan ook in de lijn der ver wachting dat we in de toekoinst nog meer de sociale kant van de schuldhulpverlening erbij gaan betrekken. Momenteel wordt dit wel gedaan in zorginstel lingen, maar de nieesten doen dit 'er maar bij'. Oindat wij alles in huis hebben zouden wij ook goed de financiële zaken van cliënten van zorginstellingen kunnen behartigen", zo legt Peter Spuij uit. De medewerkers van Aleyon weten uit ervaring dat ook de Ffilo: Adii van tli'r Ijiati nood op Gcjeree-Overflakkee hoog is en dat er veel mensen in financiële problemen verke ren. Ze hopen dal hun initiatief er toe zal bijdragen dat mensen met problemen op financieel gebied vlugger hun hulp zullen inroepen 'om erger te voorko men'. Voor meer info kunt u kijken op website www.aleyon.nl of bellen naar 0187-483267 of 0113-228382. DIRKSL.4ND - Het concert dat gemengd koor Excelsior en muziekvereniging Amicitia op 17 december a.s. zouden geven in verenigingsgebouw De Schakel te Diiksland gaat wegens overlijden van één van de leden niet door. STELLENDAM - Op zater dagochtend 13 december a.s. organiseert Huismuziek Groot Rotterdam een inloopochtend. Iedereen die geïnteresseerd is kan vanaf 9.30 uur binnen lopen. De locaüe is Pianocen trum Van Ibor Irissenpad 27 te Stelleiidam. Allereerst zal aan belangstellenden eerst iets wor den verteld over de vereniging Huismuziek en de speelgroep Stellendam. Daarna wordt er muziek gemaakt. Belangstellen den mogen gerust meespelen, en daarvoor evt. hun muziekin strument meenemen. Iedereen is hartelijk welkom. Huismuziek Groot Rotterdam is een jonge vereniging met diverse muzika le speelgroepen. De vereniging heeft als doe! om met elkaar op een prettige wijze muziek te maken. Speelgroep Stellendam bestaat al sinds de oprichting in 2007 en speelt twee- a drieweke lijks onder leiding van Karin van Toor stukken van Telemann, Fux, Brahms en de koralen van Bach uit het Weinachtsorato- riuni. Wie meer wil weten, kan bellen naar Annemarie Nobel, tel. 0180-524740, of kijken op website rotterdam@huismu- ziek.nl. MIDDELHARNIS - De 41 ja rige wiskundig ingenieur Henk Taaie te Middelharnis is jl. vrijdagmiddag gepromoveerd aan de Technische Universi teit te Delft. De titel van zijn proefschrift luidt 'Integrated .Anticipatory Control of Road networks. A game-theoretical approach'. In het Nederlands: 'Geïntegreerd anticiperend regelen \an verkeersnetwer- ken. Een benadering met spel theorie'. Verkeersmanagement, zo stelt Taaie, is één van de belangrijk ste pijlers van het verkeers- en vervoersbeleid in Nederland. Tegen de achtergrond van de problematiek van het steeds groter wordende fileprobleem noemt hij Verkeersmanage ment de belangrijkste rich ting waarbinnen oplossingen gezocht moeten worden. Er is al wel een groot aantal ver keersmanagement maatregels gerealiseerd, maar in de mees te gevallen hebben die betrek king op lokaal niveau. Aan een ge'i'ntegreerde en netwerkbre- de aanpak ontbreekt het. vol gens Taaie. In zijn proefschrift wordt de vraag beantwoord hoe \'er- keersmanagement ontworpen en geoptimaliseerd moet wor den, zodat er - gebruikmakend van een methodische aanpak -daadwerkelijk tot een geïnte greerd en netwerkbreed \'er- keersmanagement gekomen kan worden, met als uiteinde lijk resultaat minder verkeers- vertragingen. "In dit proef schrift is een raamwerk' voor geïntegreerd en anticiperend verkeersmanagement ontwik keld en is aangetoond dat deze aanpak voordelig kan zijn. Het kan daarom gebruikt worden als een volgende stap naar echt verkeersmanagement op netwerkniveau", aldus Taaie, die werkzaam is bij Rijkswater staat. Na de basisschool 'Groen van Prinsterer' te Middelharnis bezocht hij de Guido de Brés scholengemeenschap te Rot terdam en studeerde daarna aan de Technische Universiteit te Delft. Tijdens de promotie- plechtigheid vrijdagmiddag traden Henks twee zonen Rick (18) en Frank (13) op als para nimf, en flankeerden zij dus. in prachtig kostuum gestoken, hun vader DIRKSLAND - De notitie Vitale Regio 2008-2010 is een gebiedsagenda, een overzicht van actuele thema's die voor regionale uitvoering in uitvoe ring komen. Er staat bijvoor beeld in dat de aantrekkelijk heid van Goeree-Overfiakkee moet worden vergroot. "Hoe operadoneel is dat", wilde het Dirkslandse raadslid Jan Leenders (Gemeentebelan gen Dirksland) weten toen de gemeenteraad van Dirksland de Vitale Regio donderdag besprak. "Is dat niet vaag? Of, zoals mijn buurman (VVD-er Henk Zwanenburg, red.) zegt: het is niet smart geformuleerd. Ik weet niet wat ik met deze nota moet. Het is prachtig geschreven, maar ik word er niet wijzer van", aldus Leen ders. Burgemeester Servaas Stoop antwoordde dat de nota niet meer is dan een gebiedsa genda: een inventarisatie van onderwerpen waar Goeree- Overflakkee de komende jaren mee aan de slag gaat. "Opera tionele doelen zijn niet gefor muleerd", kreeg Leenders te horen. "Die, en de resultaten die daarbij horen, worden benoemd door het ISGO en de gemeenteraden. Dat geldt voor allerlei beleidsterreinen. Denk aan de ontwikkeling van een eilandelijke cultuurvisie." Zwanenburg had in de notiüe iets gevonden over aandacht voor de toekomst van land bouw en visserij op het eiland. Hij kon dat niet plaatsen bin nen het beleid van hogere overheden. Maar, zei Stoop, "het is niet relevant als andere overheden daar anders over denken. Dit is een statement van de gemeenten: wij heb ben oog voor de toekomst van landbouw en visserij. Dat zal dan later best onderwerp van overleg worden met ande ren." (Tekst: Kees van Rixoon) Maak online een afspraak! www.nelistuinprojecten ak! n.nl I 11 Tal. *«1*f« ruM {«i«ri k*3r34 Nieuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl Erf- en sierbestrating Firma J.&J. van Gurp OudedijkU, Ooitgensplaat 1(0187)631350/ 1 (06) 55552023 1 www.erf-sierbestrating.nl Albert Heijn de Berg - Ouddorp IMolenblok 6-8, 0187-681944-www.ah-ouddorp.nl Gewoon bii Albert Heiin. J lemond die mijn stijl tot zijn stijl maakt. Iemand die meedenkt en zicfi in mijn leuen tierdiept. Ik uoel me begrepen. En tóch is het mijn interieur, mijn stijl! www.lnterleur-paauwe.nl OUDE-TONGE - Cees Schra ge, van oorsprong Nederlander maar nu woonachtig in Canada, was jarenlang dierentrainen Hij werkte met leeuwen, orca's en vele andere vaak gevaarlijke dieren. Zijn leven nam een bij zondere wending toen hij tot geloof kwam in Jezus Christus. Hiervan getuigt hij nu in zijn werk als Evangelist. Zondag 14 december komt hij naar Oude- Tonge en spreekt hij voor Evan gelie Gemeent^ Flakkee. Cees heeft een speciale boodschap voor jong en oud. Iedereen is welkom in het gebouw van Evangelie Gemeente Flakkee, Emmastraat 24a te Oude-Ton- ge. De bijeenkornst begint om 10.00 uur, na de samenkomst is er gelegenheid met Cees te spreken onder het genot van een kopje koffie of thee. oiii- t»*^ \Rt Zssmtvmn ligt o/akbijZieritee; 50 automfitaten urrn Rotterdam, Roosenrfaiil en femeBzen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1