Middelharnis EIIAflDEII-rülül!^ méér dan mooi! GEMEENTE OIRKSLAND PAGINA 8 VRIJDAG 5 DECEMBER 2008 GEMEENTE GOEDEREEDE Bouwaanvragen Ingekomen aanvragen: Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet delen wij u mede dat een aanvraag om een sloopvergunning is ontvangen. Op 25 november 2008 van: - J.L. van den Heuvel voor het slopen van de woning en schuren op het perceel Oude Nieuwlandseweg 46, 3253LLOuddorp. Op 26 november 2008 van - Gemeente Goedereede voor het slopen van een loods op het perceel Hoofddijk 6,3252 AS Goedereede. Deze publicatie is bedoeld om het publiek te informe ren. Tegen de ingekomen bouwaanvragen kunnen geen bezwaren worden ingediend. Welstandscommissies Tevens delen wij u mede dat de eersWolgende verga dering van de regionale welstandscommissie plaatsvindt op 16 december 2008 in het gemeentehuis te Middel- harnis. De eersNolgende vergadering van de wel standscommissie (gemandateerde behandeling) is op 11 december 2008 in het gemeentehuis te Goederee de. Deze vergaderingen zijn beiden openbaar. De agenda's van deze vergaderingen üggen Igr inzage in het gemeentehuis te Goedereede. Verleende vergunningen Verleende reguliere bouwvergunning aan: - P. van der Linden voor het vernieuwen/plaatsen var! terrasschotten en een schutting op het perceel Boom pjes 7a, 3253 AC Ouddorp (24 november 2008): - L.J. Aleman voor het geheel vergroten van een op slagruimte op het perceel IWarijkeweg 7a, 3253 BN Ouddorp (24 november 2008): - P.J.W. Vlietland voor het gedeeltelijk veranderen van het dak van een garage en het opnchten van een aan bouw achterzijde van de woning op het perceel Mo- lenblok 18, 3253 AL Ouddorp (26 november 2008): - A. Salemink voor het geheel vernieuwen van een wo ning op het perceel Dorpsweg 62, 3253 AH Ouddorp {27 november 2008). Verleende monumentenvergunning aan: - P.J.W, Vlietland voor het vergroten van de woning op het perceel Molenblok 18, 3253 AL Ouddorp (20 no vember 2008). Verleende aanlegvergunning artikel 46 van de WRO: - Aardappelhandel Aleman-Ouddorp voor het aanleg gen, herstellen en bouwen in de teen van een schur- veling op het perceel l^arijkeweg 7a, sectie E, num mer 5677 te Ouddorp (24 november 2008). De stukken van bovenvermelde vergunning liggen voor u ter' inzage op het gemeentehuis bij de cluster Pu- blieksbalie. Op grond van de Algemene wet bestuurs recht kunnen belanghebbenden hiertegen binnen zes weken na bekendmaking een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Goedereede. De datum van bekend making is tussen haakjes achter het besluit vermeld. In dien u over een besluit en/of over de wettelijke moge lijkheden informatie wenst, kunt u die op het gemeen tehuis verkrijgen. Afkondiging Burgemeester en wethouders van Goedereede maken bekend, dat op 28 november 2008 in het publicatieblad de volgende besluiten zijn opgenomen: - Nr. 2008/23 beleidsregel aanvullend gehandicapten beleid. Voormeld besluit vermeld regels voor subsidiëring van of voorzieningen, die gebouwen met een openbaar ka rakter of investeringen in nieuwbouw of renovatiepro jecten, waarbij voor mensen met een beperking de toe gankelijkheid verbetert. Verzoeken om bouwvergunning Burgemeester en wethouders van Dirksland maken, in gevolge artikel 41 van de Woningwet, bekend dat een aanvraag om een lichte bouwvergunning is binnen gekomen van: - R. van Zuilen voor het plaatsen van een blokhut op het perceel Wernerlaan 43 te Dirksland. Deze publicatie is bedoeld om het publiek te informe ren. Tegen een ontvangen tiouwaanvraag kan geen be zwaar worden gemaakt. Bekendmaking Inspraak voorontwerpbestem mingsplan 'Spuikolk' te Dirksland Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij een voorontwerp van het bestemmingsplan 'Spuikolk' heb ben laten opstellen. Met het bestemmingsplan moet een herontwikkeling van het gebied De Spuikolk mogelijk worden gemaakt. De herontwikkeling houdt in, een transformatie van het huidige gebied (bedrijventerrein) tot een woongebied, eventueel met een discountsuper markt. In de nieuwe woonwijk zijn omstreeks 120 wo ningen voorzien. Burgemeester en wethouders hebben besloten dat voor het voorontwerpbestemmingsplan een inspraakproce dure wordt vastgesteld. Dit houdt in dat het vooront werpbestemmingsplan met ingang van 9 december 2008 gedurende vier weken ter inzage ligt op het ge meentehuis van de gemeente Dirksland op de sector ruimtelijke zaken. Inzage is mogelijk tijdens ope ningstijden van het gemeentehuis. Het voorontwerpbe stemmingsplan bestaat uit een toelichting, regels (voor schriften) en een plankaart. Ingezetenen van de gemeente Dirksland en belang- - Nr. 2008/24 beleidsregels subsidiênng peuterspeelza len gemeente Goedereede. Voormeld besluit vermeld regels omtrent de hoogte en de wijze van subsidiëring voor peuterspeelzaalwerk binnen de gemeente Goedereede, almede andere voor waarden die gesteld worden aan de activiteiten waar voor subsidie kan worden verstrekt op het gebied van peuterspeelzaalwerk in Goedereede. De beleidsregels liggen voor een ieder ter inzage en kunnen tegen betaling van de kosten worden verkregen. Bekendmaking Naar aanleiding van het verkeerscirculatieplan voor Goedereede is in 2006 een uitwerking opgesteld. Onderdeel van deze uitwerking is het verbeteren van de bewegwijzering. Met deze bewegwijzering wordt be oogd het verkeer te geleiden naar de bestemming. Dit gaat met behulp van venwijsbordjes. Hierop staan aan gegeven de hoofdroute door Goedereede voor door gaand verkeer, de venivijzing naar de parkeerterreinen en verwijzing naar dienstverlenende instanties en toe- nstische doelen. Het bewegwijzeringsplan ligt voor belangstellenden ter inzage op het gemeentehuis te Goedereede van 8 t/m 12 december 2008 van 10.00 - 12.00 uur (of op af spraak) bij mevrouw A. Sala (tel. 497790). Bekendmaking verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders van voormelde gemeen te brengen ter openbare kennis, dat op 26 november 2008 door hen een verkeersbesluit is genomen. Het gaat om het instellen vdn een gedeeltelijk parkeerver bod in de Mr I. Caustraat te Stellendam tegenover num mer 34. Bovengenoemd verkeersbesluit ligt gedurende de ope ningstijden ter inzage bij de publieksbalie van het ge meentehuis. De Algemene wet bestuursrecht geeft belanghebben den de mogelijkheid om binnen zes weken na bekend making van een besluit tegen dat besluit een gemoti veerd bezwaarschrift in te dienen bij het bestuursorgaan dat het besluit heeft genomen. Voor degene die een be zwaarschrift heeft ingediend bestaat tevens de moge lijkheid een voorlopige voorziening te vragen aan de Voorzieningenrechter van de Arrondissementsrecht bank, sector Bestuursrecht te Rotterdam, indien onver wijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat ver eist. Bekendmaking informatieavond 'Gronden van Breen' Burgemeester en wethouders van de gemeente Goe dereede maken bekend dat zij op donderdag 11 de cember 2008 om 19.30 uur (inloop vanaf 19.00 uur) in MFG Dorpstienden, Dorpstienden 4 te Ouddorp, een in formatieavond zullen houden met betrekking tot de plan nen die bestaan om op het perceel tussen Smalle Ein de, Havenweg, Waten/veg en Bosweg te Ouddorp, het zogenaamde plan 'Gronden van Breen', woningen te bouwen. Tijdens deze avond zal informatie worden geboden over de laatste stand van zaken met betrekking tot 'Gronden van Breen' en zal gelegenheid bestaan tot het maken van opmerkingen en het stellen van vragen. De informatieavond vindt plaats in het kader van de be stemmingsplanprocedure, Zoals reeds eerder werd be kend gemaakt, ligt het voorontwerp van het bestem mingsplan 'Gronden van Breen' gedurende de periode van 10 november 2008 tot 22 december 2008 tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor een ieder ter inzage bij de Publieksbalie, Tramlijnweg 2, 3252 BR Goedereede (het voorontwerpbestemmingsplan is ook digitaal te raadplegen via www.goedereede.nl). Tijdens deze periode kunnen belanghebbenden hun eventuele inspraakreactie schriftelijk of mondeling kenbaar maken. Alle belangstellenden worden van harte uitgenodigd op deze bijeenkomst aanwezig te zijn. Tnmtjmeg 2, GotdOTtde, PosIkBi 38,32S310 (küiiip, lémim^^timSK''' fd pOI 4S1500, lud ^m«»i\ii\ê^imitili HelgMteBji)eli«isiïop6iiöpiiiaQndQg,woem(iagen dondenjag vm 9.00 tot 12,00 uur «t ïBi 13.00 tol 14.00 mr. Dinidog m mjdog m 9.00 W 12.00 »»r. Op dondwdojowiid is bl gtiMMlsbis op» va» 18.00 W 19.30. tijdeni ét ovomfopMiltlng ajii oIImii de pgbiey»it ai httzojloblopefl, Di ntitgsM i: optg op «oaiudog van 1J.30 lol 19.00 UI», op midog w« 15,30 W 16.30 till »n t^i lottnlog «in 9.30 lot 11,30 »»r. Het W m de tiDolKiii is open op disdo;, dondeidog en «rijdog «on 9.00 lol 12.00 w. hebbenden kunnen schriftelijk inspraakreacties indie nen bij burgemeester en wethouders, postbus 10,3247 ZG te Dirksland, onder vermelding van 'Inspraakreactie Spuikolk'. Inspraakreacties dienen uitertijk maandag 5 januari 2009 in het bezit te zijn van burgemeester en wethouders. Persoonlijke gegevens worden niet be kendgemaakt als daar in een aparte brief om wordt ge vraagd. Op afspraak kunt u ook mondeling uw reactie geven bij de heer A.J. Schiettekatte, projectleider Spui kolk, of bij diens afwezigheid bij de heer J.P Zuidweg, hoofd sector ruimtelijke zaken. Beiden zijn bereikbaar op 0187-60 80 80. Het gemeentehuis van Dirksland is tijdens werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Bekendmakingen Algemene wet bestuursrecht Lichte bouwvergunning verleend aan: - A.C. Stehouwer voor het gedeeltelijk veranderen van het koetshuis en dak aangebouwde keuken op het perceel Boezemweg 30 te Dirksland (26 november 2008); - R. Moerman Dalderup voor het oprichten van een ber ging op het perceel Bouwdijk 24 te Melissant (28 no vember 2008); - H.C. Graafland voor het vergroten van een woning aan de achterzijde op het perceel Voorstraat 13 te Dirks land (28 november 2008). Sloopvergunning verleend aan: - Woningbouwvereniging 'Dirksland' tot het venivijderen van hechtgebonden asbest bevattende bouwmateria len op de percelen Klinkeriandsestraat 3-9 2-8 te Her kingen en Irenelaan 8/Philipshoofjesweg 33,37 en 39 te Dirksland (26 november 2008). N.B. Indien u tegen dit besluit (gemotiveerde) bezwaren hebt, kunt u op grond van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een bezwaarschrift indienen, binnen zes weken na dat dit besluit is bekendgemaakt. De termijn vangt aan met ingang van de dag na die waarop het besluit is be kend gemaakt. De datum van bekendmaking is tussen haakjes achter het betreffende besluit vermeld. Het be zwaarschrift wordt dan om advies voorgelegd aan een commissie. Mocht u de beslissing op een eventueel be zwaarschrift niet kunnen afwachten, dan kunt u - na het indienen van een bezwaarschrift - aan de Voorzienin genrechter van de Rechtbank te Rotterdam (Sector be stuursrecht, Postbus 509513007 BM Rotterdam), een voorlopige voorziening vragen. Daarbij is een zogehe ten griffierecht verschuldigd. Bekendmaking verordening De raad heeft in zijn vergadering van 27 november 2008 besloten tot vaststelling van het reglement van or de voor zijn vergaderingen en andere werkzaamheden. Dit reglement ligt voor een ieder ter inzage en het is te vens geplaatst in het gemeenteblad. Het reglement van orde treedt in werking op de achtste dag na die van zijn bekendmaking (datum bekendmaking: 4 december 2008). Bekendmaking mandaatbesluit wet tijdelijk liuisverbod De burgemeester van Dirksland heeft op 24 november Openbare vergaderingen december 2008 - 4 december: gemeenteraad in het gemeentehuis van Middelharnis (19.30 uur). -18 december: informatieve en opiniërende raad in het gemeentehuis van Middelharnis (19.30 uur); Burgers kunnen gebruikmaken van het spreekrecht. Vergaderstukken liggen een week voor de vergadering in het gemeentehuis (Stafbureau Facilitaire Zaken) ter inzage. De agenda's, de bijbehorende stukken en de verslagen zijn tevens te raadplegen op (en gratis te downloaden van) www.middelharnis.nl. Beslissingen Algemene wet bestuursrecht Verleende bouwvergunningen: - Nieuwstraat 7, Stad aan't Haringvliet - plaatsen ter rasoverkapping (24/11/08). - Stoofhoekdreef 3, Sommelsdijk - oprichten berging (28/11/08). Verleende bouwvergunningen en in relatie daarmee verleende vrijstellingen: - Middelharnis, Langeweg 153 - oprichten poort (24/11/08). -Middelharnis, Wilgenlaan 6a - wijzigen berging (24/11/08). I Verleende stookvergunning: - Sommelsdijk, Staverseweg (W.L. Groenendijk) - ver branden snoeihout (27/11/08.) Verleende collectevergunning: - Maag Lever Darm Stichting - van 7 t/m 13 juni 2009 (25/11/08). Verleende ventvergunning: - Koninklijke Muziekvereniging 'Sempre Cresendo' - huis-aan-huis verkopen van krentenmikken van maan dag 8 en 10 december 2008 voor Middelharnis, Som melsdijk en Stad aan 't Haringvliet (25/11/08). Ontvangen aanvraag bouwvergunning Aanvraag liclite bouwvergunning: - Middelharnis, Edison 31 - oprichten tuinmuur (27/11/2008). Aanvraag reguliere bouwvergunning: - Middelharnis, Middelweg ong. - vergroten brug (28/11/2008). Voorgenomen bouwvergunning Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruim telijke Ordening vergunning te vertonen aan: - Nieuwe-Tonge, Molendijk 131 - oprichten berging. Oeze aanvraag en ontwerpbesluit liggen met ingang van 8 december 2008 gedurende zes weken voor ie dereen ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ie der zienswijzen naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Middelharnis, Postbus 13240 AA Middelharnis. Zitting welstandscommissie De eerstvolgende vergadering van de welstandscom missie (gemandateerde behandeling) vindt plaats op donderdag 11 december 2008 om 14.00 uur in het ge meentehuis te Middelharnis. De agenda voor deze zitting ligt één dag van tevoren ter inzage op het gemeentehuis te Middelharnis. Vaststelling 'Beleidskader Landgoederen Middelharnis' Burgemeester en wethouders van Middelharnis maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 13 novem ber 2008 een beleidskader voor landgoederen heeft vastgesteld. Het kader bevat randvoonvaarden voor het oprichten van landgoederen en de locaties waar deze al dan niet passend worden geacht. Het 'Beleidskader Landgoederen Middelharnis' ligt met ingang van 8 december 2008 gedurende zes weken voor iedereen bij de publieksbalie in het gemeentehuis ter inzage. Het beleidskader is tevens in te zien via de gemeentelijke website. Gewijzigde vaststelling bestemmingsplan 'Zuidelijke Randweg' Burgemeester en wethouders van Middelharnis maken ingevolge artikel 26 van de (oude) Wet op de Ruimte lijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad van Middelharnis bij besluit van 13 november 2008 het be- 2008 besloten de bevoegdheid tot'het opleggen van een tijdelijk huisverbod te mandateren aan de hulpoffi cier van justitie. Dit besluit ligt voor een ieder ter inzage en het is tevens geplaatst in het gemeenteblad. Het besluit treedt in wer king op 1 januari 2009. Koop- en huurprijzen van percelen tuingrond Burgemeester en wethouders hebben besloten om nieuwe koop- en huurprijzen vast te stellen ten aanzien van door de gemeente Dirksland te verkopen respec tievelijk te verhuren percelen tuingrond. Dit besluit ligt voor een ieder ter inzage en het is tevens geplaatst in het gemeenteblad. Dit besluit treedt in wer king op 1 januari 2009. Voofstrool 15, Mws 10,3247 ZG Mdond. Intemet: \iww.dirfalan<l.nL Tel. (0187) 60 80 80 lox «O 37 99 /mi* in(o«dirblond.nl Openingslïèi!; m l/m \t 09.00 tol 12.00 en 13.30 lol 14,00 m. slemmingsplan 'Zuidelijke Randweg' gewijzigd heeft vastgesteld. Het plan voorziet in de bouw van locaties voor perifere detailhandel, kantoren, maatschappelijke doeleinden en 2 supermarkten. Om toekomstige ontwikkelingen niet bij voorbaat uit te sluiten zijn, via een wijzigingsprocedure, op vier locaties wijzigingsbevoegdheden ex artikel 11 WRO voor kantoren en maatschappelijke voorzieningen opgenomen. Het plangebied wordt begrensd door de Molenweg, Rot- tenburgseweg, Langeweg en Zuidelijke Randweg te Middelharnis. De wijzigingen ten opzichte van het ontwerpbestem- mingsplan betreffen: A. De toelichting 3.1.4 - De vestiging van bouwmarkten gericht op de handel in grove bouwmaterialen, wordt niet beoogd op de PDV locatie, de betreffende detailhandel is beter op zijn plaats op een industrieterrein. Een dergelijke vorm van handel in bouwmaterialen past niet in de beoog de beeldkwaliteit van het gebied en past evenmin niet in de gewenste kwaliteit van de bezoekersgerichte pe rifere detailhandel. - De vestiging van (grootschalige) detailhandel in brand en explosiegevaarlijke stoffen is op deze locatie uit gesloten". Hieronder wordt niet een tankstation van be perkte grootte gerekend welk tankstation moet worden beschouwd als een bezoekersaantrekkende functie die de betekenis van het gebied met perifere detail handel versterkt. 4.10.1 - Opgemerkt dient te worden dat het onderzoek naar de luchtkwaliteit js uitgevoerd conform het Besluit lucht- 'kwaliteit 2005 (Bik 2005). Sinds 15 november 2007 is hoofdstuk 5, titer5.2 'Luchtkwaiiteitseisen' toegevoegd aan de Wet milieubeheer (Wm). Titel 5.2 'Luchtkwaii teitseisen' (Wet Luchtkwaliteit) vervangt het Bik 2005. De gestelde grenswaarden in bijlage 2 Wm (lucht kwaiiteitseisen) zijn niet gewijzigd ten opzicht van de gestelde grenswaarden in het Besluit luchtkwaliteit 2005). - Uit het bovengenoemde milieuonderzoek blijkt dat de berekende concentraties N02 en PM10 ruim onder de gestelde grenswaarden blijven. Kortom, volgens arti kel 5.16, lid 1 aanhef en onder a Wm, leveren de rea lisatie van de ontwikkelingen geen belemmeringen op voor het aspect luchtkwaliteit. B. De plamoorschritten - In artikel 2 wordt lid h toegevoegd: h. De breedte van een watergang wordt gemeten op waterpeil. - In artikel 8 lid AI onder a worden de volgende zinsne den toegevoegd: - alsmede woninginrichting ais ondergeschil<t onder deel (maximaal 15%) van de hoofdfunctie; - alsmede perifere detailhandel voor zover het betreft (de verplaatsing van) reeds elders in de gemeente gevestigde bedrijven betreft. - Artikel 8 lid AI onder c wordt als volgt aangevuld en re dactioneel aangepast: c. Ier plaatse van de aanduiding 'luifel'en 'verkoop punt motorbrandstoffen' voor een veri<ooppunt van motorbrandstoffen, olie, smeermiddelen en in onder- geschilde mate overige aanverwante producten, de verkoop van LPG is nadnikkelijk uitgesloten. - In artikel 8 lid AII onder c 1 wordt de zinsnede 'ten be hoeve van een parkeernorm van 4 parkeerplaatsen per 100 m^ b.vo.' gewijzigd in: 2,5 parkeerplaatsen per WOnfb.v.o. vooreenbouw markt en 4 parkeerplaatsen per 100 m' b.v.o. voor overige bedrijven. - In artikel 8 lid C onder 1 wordt het volgende lid c toe- c. Burgemeester en wethouders kunnen vrijstelling verlenen van de parkeernorm als bedoeld in lid AII onder c mits op basis van de publicatie. Aanbeve lingen voor verkeersvoorzieningen binnen de be bouwde kom, CROW 2004, is aangetoond dat een lagere parkeernorm mogelijk is (branches met een groot oppen/lak en minder bezoekersintensief zoals een bouwmarkt). In artikel 8 lid C onder 2 wordt als volgt gewijzigd: 2. Burgemeester en wethouders verlenen de vrijstel ling als bedoeld in onder 1 indien er voldoende in zicht is verkregen omtrent de distributiepianologi- sche effecten van de voorgenomen vestiging waar bij een positief advies van het Regionaal Overleg (REO) is verkregen. Alvorens de vrijstelling te ver lenen dient vooraf van Gedeputeerde Staten schrif telijk een verklaring van geen bezwaar worden ont vangen dat zij tegen het verlenen van deze vrijstel ling geen bezwaar hebben. - In artikel 9 lid BI onder c wordt de volgende zinsnede Lid c. tot een hoogte van 10 m. In artikel 12 lid A wordt sub lid c toegevoegd: c. Ter plaatse van de aanduiding 'cultuurhistorisch waardevol object'zijn de gronden mede bestemd voor het behoud van de aanwezige cultuurhistori sche waarden. - In artikel 12 lid B wordt sub lid d toegevoegd: d. In afwijking van het bepaalde onder c ter plaatse geldt ter plaatse van de aanduiding 'cultuurhistorisch waardevol object' de bestaande maatvoering als maximale maatvoering. - In artikel 22 lid 1 onder c2, c4 en c5 worden de vetge drukte zinsneden toegevoegd: 2. Geen kantoorfunctie in de vorm van persoonlijke dienstverlening (baliefunctie) Is toegestaan In ver band met de ongewenste verkeersaantrekkende werking: de doeleindenomschrijving kan wel wor den uitgebreid met zakelijke dienstverlening mits voorzien wordt in voldoende parkeerplaat sen op eigen terrein; 4. Het bedrijfsvloeroppen/lak maximaal 6000 m^ mag bedragen; 5. In afwijking van het bepaalde In de bestemming 'Kantoren' als bedoeld in artikel 11 mag het be drijfsvloeroppervlak van één kantoorvestiging maxi maal 3500 m' bedragen. C. De bestemminasplank^^ - Water. - De bestemming van de watergang langs de Zuide lijke Randweg wordt gewijzigd van 'Verkeer' in 'Wa ter' en 'Waterstaatsdoeleinden -Mw-'; - Sloot westzijde van de Boomgaard wordt geschrapt en onder gebracht in 'Vw' bestemming; - Sloot tussen bestemming Recreatieve doeleinden, volkstuinen en Kantoren versmallen tot 2 m.; - Sloot tussen Zuidelijke Randweg en Kantoren wordt verruimd van 8 m. naar 9 m., profiel wordt tevens aangepast. - Grens bestemming Maatschappelijk wijzigingsgebied III en IV - De bestemming Maatschappelijke doeleinden wordt verruimd naar het westen, de grens van de wijzi- gingsbevoegdheid schuift mee. Het aangegeven bouwvlak wordt zodanig richting het zuiden verruimd dat deze op dezelfde lijn wordt gesitueerd als die van de aangegeven bouwvlakken van de kantoren aan de oostzijde. - Bouwvlakken Kantoren aan de Zuidelijke Randweg. - De bouwvlakken worden aangepast overeenkom stig de verieende bouwvergunningen. - Bestemming Maatschappelijke doeleinden. - Binnen de bestemming maatschappelijke doelein den wordt het openbaar gebied Ijestemd als 'Weg verkeer'. Ontvangen aanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend dat: een aanvraag om een lichte bouwvergunning is ont vangen voor: - het uitbreiden van de woning op het adres Kerkdreef 24,3257 BH Ooltgensplaat (ontvangen op 21 novem ber 2008); - het bouwen van twee dakkapellen op de recreatiewo ning op het adres Steigerdijk 11huisje 100,3257 LP te Ooltgensplaat (ontvangen op 21 november 2008); - het plaatsen van gevelreclame aan de voorgevel van het pand op het adres Voorstraat 12,3255 AX te Ou- de-Tonge (ontvangen op 24 november 2008). een aanvraag om een reguliere bouwvergunning is ontvangen voor: - het plaatsen van een tijdelijke fietsenberging op het adres Kennedystraat 27, 3265 XE te Oude -Tonge (ontvangen op 20 november 2008). een aanvraag om een reguliere bouwvergunning 1e fase is ontvangen voor: - het bouwen van een bedrijfsverzamelgebouw op het adres Energiebaan 3,3255 SB te Oude -Tonge (ont vangen op 24 november 2008). Nadere informatie over de ontvangen aanvragen, is op te vragen bij het taakgebied Volkshuisvesting, Ruimte lijke Onhvikkeling en Milieu. Deze publicatie strekt uitsluitend ertoe om het publiek te informeren. Tegen de ingekomen aanvragen kunnen géén bezwaarschriften worden ingediend. Verleende vergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat: een lichte bouwvergunning is verleend voor: - het uitbreiden van de woning op het adres Schaaps weg 2,3258 AW te Den Bommel (besluit verzonden 27 november 2008). een aanvraag om lichte bouwvergunning Is gewei gerd voor: - het plaatsen van een tuinhuisje op het adres Haven- dijk 16-147, 3257 LH te Ooltgensplaat (besluit ver zonden 27 november 2008). Nadere informatie over de verleende vergunningen, is op te vragen bij het taakgebied Volkshuisvesting, Ruim telijke Ontwikkeling en Milieu. N.B. Ingevolge artikel 7.1van de Algemene wet bestuurs recht kunt u tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van verzending een gemotiveerd en onderte kend bezwaarschrift bij het college van burgemeester en wethouders indienen. Wanneer een bezwaarschrift is ingediend kunt u de voorzieningenrechter van de rechtbank verzoeken een voorlopige voorziening te tref fen, indien onvera/ijlde spoed dit, gelet op de betrokken belangen, vereist. Het bezwaarschrift schorst namelijk niet de werking van het bestreden besluit. Houdt u er wel rekening mee dat voor een verzoek om vooriopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Indien u over de besluiten en over de wettelijke mogelijkheden informatie wenst, kunt u terecht bij het taakgebied Volks huisvesting, Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu van de gemeente Oostflakkee. - Bouwvlak Maatschappelijke doeleinden ter plaatse van te bouwen kerkgebouw. - Binnen het bouviivlak Maatschappelijke doeleinden wordt ter plaatse van het hoofdgebouw een grens- maatvoering aangehouden die in het bouwvlak is aangegeven. Voor het overige deel van het bouw vlak wordt de aangegeven maximum bebouwings hoogte in meters van 19 m. gewijzigd in 12 m. - Toegangshek begraafplaats. - Ter plaatse van het toegangshek wordt de aandui ding 'cultuurhistorisch waardevol object' opgeno men. - Bestemming DA. - Bij de op kaart aangegeven aanduidingen wordt 'lui fel' toegevoegd. D. Algemeen Op een aantal ondergeschikte onderdelen die betrek king hebben op de redactie, onjuiste venAiijzingen, spel fouten en dergelijke wordt het plan aangepast. Het bestemmingsplan 'Zuidelijke Randweg' ligt met in gang van 8 december 2008 gedurende een periode van zes weken ter inzage en kan tijdens openingstijden (www.middelharnis.nl) worden ingezien bij de publieks balie van het gemeentehuis, gevestigd aan de Koningin Julianaweg nummer 45 te Middelharnis. Gedurende genoemde termijn van ter inzage legging van zes weken kunnen bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland schriftelijke bedenkingen worden inge diend tegen het bestemmingsplan: - degene die tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad heeft kenbaar gemaakt; - een belanghebbende, die aantoont redelijken/vijs niet in staat te zijn geweest overeenkomstig artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening tijdig een ziens wijze kenbaar te maken; - iedereen die bedenkingen heeft tegen een of meer bij de vaststelling van het plan aangebrachte wijzigingen. Deze bedenkingen dienen bij voorkeur schriftelijk te worden ingediend en dienen te worden gericht aan Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag. Ook het indienen van mondelinge bedenkingen is mogelijk. Hien/oor dient tijdig, bij voor keur uiterlijk een week voor het einde van de ter inzage legging, een telefonische afspraak te worden gemaakt via telefoonnummer (070) 441 69 30. Koningin Julonoweg 45, Poilbus 1,3240 AA MiddeHnmis. Internet: www.nndde1liomis.nl. U. (0187) 47 55 55 fox 47 55 47 emoil: inlotniiddellwnis.nl. Opetffligstiiden; moandog en Yiijdog «m 09.00 tot 13.00 wlf; dinsdog )/si dottderdog <on 09.00 tol 12.00 en <on 13.00 lol 14.30 m, donderdogovond von 18.00 tol 20.00 uw. Welstand Ten aanzien van de eerstvolgende vergaderingen van de welstandscommissie Dorp, Stad Land (DSL), de len wij u het volgende mee. Welstandszitting (gemandateerde behandeling) Datum 16 december 2008 Tijdstip locatie 9.00 uur gemeentehuis Oost flakkee, kamer 149 Welstandszitting (commissievergadering) Datum 16 december 2008 Tijdstip locatie 14.00-17.00 uur gemeente huis Middelharnis Van de bouwplannen van zowel de gemandateerde be handeling alsook de commissiebehandeling wordt aan tekening gemaakt in een agenda die voor een ieder ter inzage ligt op het taakgebied Volkshuisvesting, Ruimte lijke Ontwikkeling en Milieu (kamer 150) van het ge meentehuis. Voor verdere informatie kunt u (telefonisch) contact op nemen met de heer J. Stelloo of de heer J. Pieterman. Kapvergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat een kapvergunning is verieend voor de kap van: - één Watercypres, aan het Boomgaardpad 3257 KA, te Ooltgensplaat (besluit verzonden 25 november 2008); - twee Populieren, aan de Fittersweg, 3257 AC te Oolt gensplaat (besluit verzonden 25 november 2008); - twee Eiken, aan de Tramweg, 3255 MB te Oude-Ton- ge (besluit verzonden 25 november 2008). Bij genoemd besluit kunnen belangen van anderen dan de direct belanghebbenden betrokken zijn. De derden- belanghebbenden hebben de mogelijkheid om binnen zes weken volgende op de dag van verzending van de besluiten (dit betreft dus niet de datum van publicatie) daartegen een gemotiveerd bezwaarschrift in te dienen bij de burgemeester en wethouders van de gemeente Oostflakkee. Daarnaast bestaat nog de mogelijkheid een voorlopige voorziening te vragen bij de voorzienin genrechter van de rechtbank te Rotterdam. Dit wanneer directe spoed, gelet op de betrokken belangen, dat noodzakelijk maakt. Als u over dit besluit en over de wettelijke mogelijkhe den informatie wenst, kunt u die verkrijgen bij het taak gebied Nieuwe Werken en Onderhoud van de ge meente Oostflakkee. Procedure ontheffing voor bouwaanvragen Artikel 3.23 van de Wet op de ruimtelijke ordening (Wro) Burgemeester en wethouders van de gemeente Oost flakkee maken bekend dat wordt ovenvogen krachtens artikel 3.23 Wro ontheffing te verlenen van het gelden de bestemmingsplan, ten einde het gebruik te kunnen toestaan voor: - uitbreiding van activiteiten met het bieden van een af gezonderde, kleinschalige horeca-activiteit in het ge bouw op perceel Voorstraat 13 te Ooltgensplaat, wegens strijdigheid met de bestemming Centrum doeleinden Artikel 3.22 van de Wet op de ruimtelijke ordening (Wro) Burgemeester en wethouders van de gemeente Oost flakkee maken bekend dat wordt overwogen krachtens artikel 3.22 Wro tijdelijk ontheffing te verlenen van het geldende bestemmingsplan, ten einde bouwvergunning mogelijk te maken voor: - het plaatsen van een tijdelijke fietsenberging, Kenne-

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 8