Eerste Interpolis ZekerVan- JeZaak® verkocht aan schoonheidssalon De Roos Meditatie Vervolg verhaal RAAD DAAD BeroepingS' Christmas Carolstraditie Zierikzee 20 jaar EN M WERK EIIIVt1DEn-niEUW5 Rabobank biedt nieuwe verzekering voor ondernemers MDIJSWORMPJES Het doel van Zijn komst 0900-8844 SOS Snelheidscontrole Hoofdstuk 7 De weg der kleine mensen KLACHT PAGINA 5 VRIJDAG 5 DECEMBER 2008 Sinds 1 december jl. kun nen ondernemers bij Rabo bank Goeree-Overflakkee terecht voor Interpolis ZekerVanJeZaak®. Dit is een nieuwe verzeke ring voor kleinere onder nemers. Ondernemers bepalen hiermee zelf wat zij binnen hun onderne ming willen verzekeren en wat niet. Op I december werd het eerste Interpolis ZekerVanJeZaak®-pakket afgenomen door Valeska Klem die in januari van start gaat als zelfstandig ondernemer met haar schoonheidssalon De Roos in Oude-Tonge. Bijzonder aan Interpo lis ZekerVanJeZaak® is dat hel de ruimste dekking van Nederland heeft, waardoor een ondernemer zeker weet dat hij niet voor onaange name financiële verrassingen komt te staan. Ken ander bij zonder aspect aan Interpolis ZekerVanJeZaak® is dal de verzekering met een onder nemer meegroeit, qua omzet, personele bezetting en bijvoor beeld inventaris. En mocht een ondernemer toch niet geheel tevreden zijn, dan kan hij per direct "zijn verzekering aanpas sen ofgeheel opzeggen. Bedrijvenadvi.seur Maurice EIvé bij Rabobank Cloeree- Overllakkee is erg te spreken over het nieuwe verzeke ringsproduct voor de kleinere ondernemer "Het past uitste kend bij ons All Finance prin cipe: na één gesprek van een inntje loopt een ondernemer naar buiten in de wetenschap dat alle aspecten op finan cieel gebied waarmee hij te maken kan krijgen, zijn gere geld. Naast bankzaken komt nu dus in hetzelfde gesprek het verzekeringspakket tersprake." "Er wordt duidelijk besproken met welke risico's een onder- Mciner (e iliakeil kun kiijgcn'\ vult Valeska aan. "Deze wor den in kaarl gebracht en waar mogelijk wordt er een passen de oplossing geboden door de Rabobank. Dat scheelt voor mij weer een hoop uitzoekwerk en Mevrouw Valeska Klem van schoonheidssidatt l)p Roos en Bedripenadviseur Maurice Elvé. zorgen. Zo houd ik meer lijd over voor mijn pa.ssie: mijn nieuwe schoonheidssalon De Roos!" "Kleine ondernemers maken vaak veel uren om hun busi ness draaiende ie houden", vertelt Maurice. 's Avonds, in hel weekend. Ondernemers willen dan zo min mogelijk lijd spenderen aan administratieve romp slomp, zoals het doorgeven van wijzigingen aim hiui verzeke raar. Het moet goed, maar snel en eenvoudig dus. Interpolis ZekerVanJeZaak® past pre cies in dal All finance gesprek. We zijn dan ook blij dal we hel vanaf heden kunnen toevoe gen aan ons produclenporlfo- lio, aldus Maurice." Interpolis ZekerVanJeZaak® is een verzekeringsproduct dal speciaal is ontwikkeld voor de kleinereondernemer, met maxi maal vijl werknemers en een omzet onder de 1 miljoen euro. Het verzekeringsproduct bevat de volgende verzekeringson derdelen: gebouwen, inventaris en voorraad, bedrijfsstagnatie, verkeer, aansprakelijkheid en rechtsbijstand. Wilt u meer informatie over Interpolis ZekerVanJeZaak®, dan kimt u vrijblijvend contact opnemen via telefoonnummer (0187)471630. Deze vraag- en antwoordrubriek slaat geheel ten dienste van de lezf'r die er kostenloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kimt u sturen aan: Redactie Eilanden-Nieuws, PosiJms 8, 3240 AA Middelhamis, met in de linkerbovenhoek 'Vragenrubriek' vermeld. De vragen worden door deskundigen, beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antiuoord in deze rubriek worden gepubliceerd. Hoe komt hel dat in radijs uit de winkel nooit xvormpjes zitten. In de radijs uit onze tuin zitten ze wel. Wat is het middel hiertegen'? Antwoord: Dal in de radijsjes uil winkel geen wormpjes zit ten komt door de teeltmetho- den en hel gebruik van bestrij dingsmiddelen. De koolvlieg is producent van deze worm pjes. Dit insect legt zijn eitjes rond hel plantje. De maden zoeken de onderkant van de radijzen op en eten zich een weg door uw radijsjes. Hel wil helpen om wal afrikaantjes in de nabije omgeving van de ladijs te planten. Plaats nooit twee jaar na elkaar radijzen op dezelfde plaats en zeker nooit een tweede zaaibetirt in hetzelfde jaar. De overlevering leen ons dat radijszaadjes, die werden voorgekiemd in hout- molm, niet door de worinpjes en aardvlooien bezocht wor den. HOPSPATTEN Tijdens het snoeien van een hop- plant zijn er spatten op mijn kle ren gekomen van de uit de sten gels druppende vloeistof. Deze vlekken kan ik met geen moge lijkheid venvijderen. Weet u een middel? Antwoord: Tijdens snoeien van o.a. blauwe regen, verfbrem, honingboom, campechehout of PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND Beroepen te Amsterdam (Samenstroomgemeenle), ds. mw. V.C. LindenburgteAmster- dam (Nieuwendam), die dil beroep heeft aangenomen; te Andijk (geref.), kandidaat mw. C.M. den Hertog te Utrecht, die dil beroep heeft aangeno men; te Engelen (Prot. Gem.) (parttime), ds. R.H. Knijff te interim-predikant (parttime), die dit lïeroep heeft aangeno men; te Ermelo (hervormd Oude Kerk), ds. RA. Verbaan te Berkel en Rodenrijs; te Gies- sen dam/N eder-Hardinx veld (wijk 3 Zuid), kandidaat A. ten Brinke te Alblasserdam; te Nieuwpoort (herv.), kandidaat E.G. de Kruijf Ie Rouveen; te Papendrecht (wijkgem. West; herv.), ds. J.C. van Trigl te Woerden; te Zegveld (herv.), ds. N. Noorlander te Zalk en Veecaten (herv.). Aangenomen naar Nieu- weroord-Noordsche Schut, kandidaat J.S. Telgenhof te Dorkwerd; naar Renkum en Heelsum (geref.), ds. A. van Veen te Molenaaisgraaf- Brandwijk (parttime). Bedankt voor Maurik (herv.), ds. S. Dierx te 's-Gravenzande; voor Nijkerk (herv.; wijkgem. I), ds. H. Weslerhout Ie Har derwijk. Beroepbaar: kandidaat H.L. Radstake, An den Reben 41, D-55122 Mainz, Duitsland, niet voor 1 april 2009 beroep- baar; kandidaat F. Slothouber, Bloemstraat 3, 8012 VN Zwol le; kandidaat E. Posthumus Meyjes, Lange Zandstraal 193, 7412 CG Deventer GEREE KERKEN (VRIJG.) Aangenomen naar Assen-West, ds. G.O. Sander te Siegerswou- de-Frieschepalen; naar Brou wershaven, ds. F.J. Bijzet te Emmen. CHR. GEREE KERKEN Beroepen te Meppel, ds. A Wagenaar te Aallen; te Pomp- ton Plains (VS) (Free Reformed Church), ds. L.A. den Butter te Culemborg. Bedankt voor Meerkerk, ds. L.W. van der Meij te Drieber- gen-Rijsenburg. GEREE GEMEENTEN Beroepen te Boskoop, ds. A. Schreuder te Rijssen-Zuid; te Drachten, ds. F. Mulder te Wageningen; te Hilversum, ds. (dr.) D. de Wit te Rijssen-Wesl; te Leiderdorp, ds. L. Terlouw te Barendrecht; te Ooslkapelle, ds. G.J. van Aalst te Klaaswaal; te Ridderkerk-Slikkerveer, ds. J.J. Tanis te Kampen; te Ter- woIde-De Vecht, ds. W.J. Karels te Hardinxveld-Giessendam; te Westkapelle, ds. B. van der Heiden te Alblasserdam. Bedankt voor Ede, ds. P Mul der te Krimpen aan den IJssel; voor Krabbendijke, ds. J.M.D. de Heer te Middelburg-Cen trum. blauwhout en Indigoferasoor- ten en de hopplant (Huniu- lus), kan zoals u zelf gemerkt heeft, het sap van deze plan ten op de kleding komen. Op zich is hel sap kleurloos, door het wasproces kunnen echter bruine vlekken ontstaan. Vlek ken veroorzaakt door planten zijn helaas meestal niet te ver wijderen. Hel enige dat helpt is oude kleren dragen bij het snoeien en zulke planten ook 'Dit is een getrouw Woord, en alle aanneming waardig, dat Chnstus Jezus in de wereld a-ekomen is om de zondaren zidig te maken, van welke ik de voornaamste ben.' (1 Timotheüs 1:15) Hij Die als Kindje in de kribbe lag, Hij zal vaak in overden kingen in deze periode cen traal staan. De feiten rond Zijn komst verdienen dat. Hij is hel waard. De apostel Pau- lus heeft de betekenis daarvan kort samengevat. En heel per soonlijk. Hij achtte dat van het grootste belang. Daarom begon hij te schrijven: "Dil is een getrouw Woord!" Betrouwbaar vanwege de waarheid ervan. Cieloofwaardig. Er is niemand die het Woord hoort, waar dan ook ter wereld, die mag zeggen: "Dat Woord, dal is niet lol mij gericht, ik heb daaraan geen Boodschap!" Een mens kan onverschillig zijn, zeggen of uitstralen: "Dat Woord heb ik niet nodig!", maar daarom i's dal nog niet zo. Of denken: "Voor mij zal dat Woord wel niet bedoeld zijn, want wat heb ik God ver toornd door mijn leven!" maar ook tot diegene komt hel. Alle aanneming - volledig, met heel het hart - is dal Woord waard. Want hel komt van de levende God Die niet lie gen kan! Paulus is Zijn gezant, ambassadeur van de hoogste Koning. Juist als je zou denken: 'Maar lol mij zou de HEERE wel niet willen spreken", dan heeft dal Woord iels om klein van te worden. Dal blijkt uil de inhoud van dil Woord. Hel spreekt over de komst van Christus Jezus in de wereld. Dat Hij, Wiens Naam is Christus, de Gezalfde, Zijn ambtswerk wilde gaan verrich ten op aarde. Hij kwam niet met macht en majesteit, maar als een Kindje, gering en aan armoede onder worpen. Christus, Hij werd Mens. Hij is "God geopen baard in hel vlees". Zo ging Hij de weg van hel lijden. Dal deed Hij om te verlossen! Dal laat Zijn andere Naam al horen: Jezus, Redder De apos tel schreef: "om de zondaren zalig te maken". Om te doen wal geen mens kon doen: Men sen be\rijden uil het moeras van hun schuld voor God. Om mensen die het doel waartoe ze geschapen zijn missen, weer te herstellen, zodat ze vrede vin den bij de HEERE. Wegneming van hun schuld behoort daar bij. Hel schen ken van een leven achter hun Koning aan. Uitzicht op' de heerlijkheid die God zal geven. Zie, de komst van de Zoon van God om te zoeken en zalig te maken dat verloren was, dal is nu de Boodschap 'alle aanne ming waardig'. Van iedereen, met heel het hart! Het Woord van de zaligheid. Daarom moet hel aan jonge mensen worden gebracht en mag het aan oude men sen niet worden onthouden. Daarom is het nodig dat dit Woord in verschillende talen uitgaat. Hel laat merken: "En nóg is er plaats!" Mensen ook van allerlei positie en aflcomst mag bekend gemaakt worden dat Christus Jezus mensen in gunst wil ontvangen. En, o, hel is zo nodig voor hel Woord te buigen, het ootmoedig aan te nemen. Om te geloven in die bereidwillige Borg, Die - om in de plaats van schuldenaars te staan - de hetiiel verliet, in de wereld wilde komen. Hij kwam niet om Ie roepen recht vaardigen, maar zondaren tot bekering! Hebt u, heb jij al van Zijn lief- dedienst dal gepaste gebruik gemaakt, biddend: "O God wees mij, de zondaar gena dig!"? Paulus onderstreepte wat hij zei, door zichzelf ten voor beeld te stellen: "Van welke ik de voornaamste ben!" De voor naamste van de zondaren. De ergste. Degene die het diepst gezondigd heeft. Gelasterd, vervolgd, onderdrukt... En nu gesteld lol een voorbeeld xan Gods lankmoedigheid, dat is Zijn geduld. Dienaren hebben nog de roe ping anderen te nodigen \'an- uit persoonlijke betrokken heid. Vanuit het weten van Ckids geduld en vergeving tegenover eigen schuld. Om zo de HEERE aan te prijzen aan anderen. Wal is Hij goed voor slechte mensen. Wie zelf als schuldigen toch vrijgela ten zijn, zijn immers de beste verdedigers van het Woord van de Koning! Stel, dat iemand in een diepe put gevallen is en er niet meer uil kan komen, zich voelt weg zakken. Als er een ander een louw naar beneden laat komen, dan helpt het als diegene zegt: "Vertrouw je toe aan dil koord. Het heeft mij ook gehouden toen ik de put terechtgekomen was. Ik was nog wel zwaarder dan jij!" Nu, zo is Paulus een voorbeeld! Je hebt mensen die niet over zonde of schuld willen horen. Het zou je in de put pralen. Maar het Woord van God praat mensen niet in de pul. Hel laat zien dat we er in onze dwaas heid zelf nooit uit kunnen komen, cmi te laten zien hoe het wél kan. Er wordt gespro ken over zonde en behoud beide, opdat we oog zouden krijgen voor de nood én \oor de redding. Een redding beter dan welk louw voor wie uil een pul moet worden getrokken. Om dal getrouwe - geloofwaar dige Woord aan Ie nemen, dal spreekt van de komst van de Redder van hel verlorene! Als u dat Woord niet wilde aan nemen, omdat u steeds meen de dat u geen redding nodig hebt, dan blijft u in uw zonde. O, Gods toorn blijft op u om straks legen u los te branden. Daarom: Veracht dat Woord dan niet langer, verdring de gedachten aan deze dingen niet! En als u meent, dat hel maar de vraag is, of er voor u wel gena de bij God te verkrijgen zou zijn, hel is waar: Er is niets in u waardoor u Gods gunst waard bent. Maar wal antwoordt de HEERE? O, Hij zegt ook door deze tekst: "Kom en drink van het water des levens. Het is er om niet!" Betaling is er in Hem Die de hemel heeft verlaten. Bij aardse artsen zijn er te moeilijke situaties. Er is echter geen schuldenaar die bij Jezus geen vrede kan vinden. Want zelfs Paulus mocht bij Hem behoud vinden. Opdat ande ren moed zouden scheppen uil zijn behoud! Zaligheid niet af te melen voor wie niets betalen kan! Want: "Wal onmogelijk is bij de mensen, is mogelijk bij God!" A. van Wijk, v.d.m. (Herkingen) na het snoeien nog een poosje mijden, want snoeiwonden kunnen sap blijven produce- VIJ6EN800MSN0EI Onze vijgenboom is teveel uit de kluiten gewassen. Kunnen we hem snoeien, zo ja hoe en welke maand is hier het beste voor? Antwoord: Bij hel snoeien haalt men het dode hout uit de struik en verder worden nog tak ken weggesnoeid om de plant in zijn bekervoriti te houden, en in uw geval te zorgen dan de boom niet te groot wordt. De snoei van de vijgenboom wordt hel best toegepast vanaf eind november lot januari als alle bladeren er zijn afgevalten. Te laat snoeien kan de vijgen struik gaan doen bloeden. Bij hel snoeien scheiden de holle takken een wit melksap af dal irriterend kan zijn voor de han den of de ogen. Als men teveel takken weg snoeit zal de plant zeer veel nieuwe lange tak ken vormen die in ons klimaat moeilijk overwinteren. In de lente richt de snoei zich op het ontwikkelen van een evenwich tige kroon. Stakerige, bevro ren en kale scheuten worden terug geknipt op de knop om nieuwe groei te stimuleren. Overtollige zijscheulen wor den van de hoofdgesteltakken geknipt. Zorg voor een open slruikvorm, zodat het (zon) licht goed de hoofdgesteltak ken kan bereiken. ZIERIKZEE - Voor de twintigste keer wordt in de Nieuwe Kerk te Zierikzee de Ceremony of Christmas Carols uitgevoerd. Dit jaar zal de ceremony plaats vin den op vrijdag 19 decem ber om 20.00 uur. De jubi leumeditie zal bijzondere accenten hebben. Voor het eerst zal een groep 'knapen', leden van het Brugklaskoor van de CSG Prins Maurits als 'boys choir' optreden en zal het beginsolo na jaren weer door een jon gen gezongen worden. Vier verschillende vocale groe pen zullen apart te horen zijn, maar ook gezamenlijk. Naast het jongenskoor wer ken mee het Gereformeerd Kerkkoor Zierikzee, aange vuld met gastzangers, het vocaal ensemble Waisisi en het Prins Maurits Midden- bouwkoor o.l.v. Marco van 't Hoff. Alle groepen zullen naast tra ditionele carols ook nieuwe carol-bewerkingen laten horen. Een aantal carols is gecompo neerd door Mar van der Veer en zullen voor het eerst te horen zijn. Zo voert Waisisi de nieuwe carols Cliristmas Bells en Like .silver lamps uit. Op veler verzoek zullen ditmaal ook Nederlandstalige carols klin ken. Er worden nieuwe veel stemmige bewerkingen ten gehore gebracht van O kom, o kom Immanuël en Nzi zijl welle- kome. Hel schoolkoor van de Prins Maurits voert o.a. het So many stars uit. De jongens ver tolken het bekende In the bleak midivinler. Ook de lezingen krijgen een bijzonder accent. De laat ste jaren wordt gewerkt met bepaalde groepen lezers: dit maal worden de lezingen ver richt door ambulanceperso neel van de regionale ambu lancedienst. De gedachte is dal juist zij vaak mensen in noodsi tuaties 'door het donker heen' brengen. Ook zal het de laatste keer zijn dat de burgemeester van Schouwen-Duiveland, de heer J.J.PM. Asselbergs, de traditionele lezing uit Lucas 2 zal lezen. Hel instrumentale deel zal worden verzorgd door Annet te Jumelet (viool). Prosper Seveslre (orgel) en de vaste kopergroep onder leiding van Gerard van Wagtendonk. De kopergroep (met slagwerk) is te horen in een bijzondere bewerking van Silent Night. De Rotterdain-RIjnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee DEN BOMMEL - De politie heeft maandagmiddag tussen drie uur en kwart voor vijf een snelheidscontrole uitge voerd op de Lageweg, dit in het kader van Stop Ongeval len Samen (SOS). De hoogst gemeten snelheid bedroeg 124 km/uur, waar 80 km/uur is toe gestaan. Agenten schreven 11 bekeuringen uil voor het over schrijden van de maximum toegestane snelheid. algehele leiding is in handen van Mar van der Veer. Momenteel heeft de Nieuwe Kerk een beperkt aantal zit plaatsen. Het aantal bezoekers is aan een streng maximum gebonden. Toegangskaarten kosten 5 euro en kunnen wor den verkregen bij Topl Toys, Appelmarkt 4 te Zierikzee. Ook kunnen telefonisch kaar ten worden gereserveerd. Bel hiervoor naar 01II 412123. 11 P.A. de Rover Maandagmorgen. Er hangt een nevel over de rivier en 't is bladstil. "We leggen 'm op stroom", zegt Wil lem, "dan kunnen we varen as de mist optrekt en er een aassie wijtid komt." 't Zijn de eerste vvooi den, die Annemie vanmorgen van hem hoort. Zwijgend is hij opgestaan. Zwijgend is hij naar dek gegaan. Hij heeft de kachel niet aangemaakt, zoals hij anders placht te doen. Hij heeft haar ook geen puts xvaler aangegeven, om kofiie te zet ten, 't Is harseer, allemaal. Willem ziet haar grauwe gezicht, als ze aan dek staat, als altijd om hem te helpen. "Ga maar onderin", zegt hij kort, "'k kan 't alleen wel." ."Viineinie gaat onderin. Ze hoort hoe hij de ankerketting opwindt. Ze hoort hoe hij de xaarboom neemt en die neer laat vallen legen de ondervoet van de dijk. Er ktmit beweging in de schuit. Ze weet dat Willem hem nu naar de rivier boomt. Er is een grote weemoed in haar hart. En ze is moe, .Annemie. Ze heeft weinig en onrustig geslapen. Ze heeft gebeden om licht. ze heeft gebeden om slaap, maar de slaap, de grote zegen voor de afge tobde, wou niet komen. Ze heeft geworsteld om de kleine Dirk. Ze heeft geworsteld om Willem en eindelijk, eindelijk, na uren van tobben, terwijl Willem naast haar de slaap des gerusten sliep en nieuwe krachten indronk met lange, diepe teugen, is een onrustige sluimer over haar gekomen. Bij het eerste mor- genkrieken heeft Dirk haar wakker gehuild. En nu, 't is alsof de nevel, die over de rivier hangt, ook om haar geest gele gerd is. Rotsvast is de overtuiging in haar, dat Dirk herdoopt moet wor den, maar hoe? Ze ziet het niet. En dat ze nu ook Willem moet ver liezen, Willem, die ze toch zo'n diepe liefde toedraagt; ze begrijpt het niet. Zend, Heer, Uw licht en waarheid neder, klaagt haar hart. In de loop van de morgen trekt de mist langzaam op van de rivier, maar wind komt er niet. Het zeil van de Vertrouwen, dat gedeeltelijk gehesen is, blijft slap als een vaatcloek neer hangen. Er is weinig vaart op de rivier. Opzei- len gaat niet. Een tjalk komt langzaam afdrijven als de vloed voorbij is. Voor het schip uit. gaaleen roeibootje, waarin een knecht roeit. Het roeibootje is met een touw aan de tjalk verbonden. Zo nu en dan staat het touw strak, dan hangt het weer neer in een slappe boog. Willem zit op de luiken en kijkt er naar. "Mot ik een bleessie wijnd sturen?" roept de knecht als de tjalk dwars van de Vertrouwen is. Er schiet iets van een glimlach over Willems strakke gezicht. 'Ja, da's goed!" roept hij terug, "En doet er een flinke bries bij!" De knecht zwaait: accoord en boeg- sjort weer verder. Na de middag maakt zich een roeiboot los van de wal. Er zitten twee mannen in. De roeiboot koerst naar de Ver trouwen. Willem ziet ze komen. Het verzet groeit weer in zijn ziel. Daar komt het gezeur weer. Was er maar wind, dan zou de Vertrouwen al een heel eind hogerop geweest zijn. Job Verhey legt het touw van de roei boot om de bolder van de schuit. Met Dirk Trtimp stapt hij aan boord. Dan zitten ze gedrieën op de luiken, "'t Is niet veul weer om op te schie ten", zegt Dirk. "Neem, 't is niks gedaan vandaag". .\nnemie steekt haar hoofd uit de klap. Ze heeft gehoord, dat een roei boot tegen de schuit stootte. Ze komt bij de drie mannen zitten. Er ligt een grauwte over haar wezen. Job ziet het. "Wat scheelt er aan, Annemie, slecht geslapen?" "'t Gaat nogal." 'Je worstelt om je jong; ik ziet het", zegt Job en hij kijkt haar scherp aan. "We worstelen er allebei om", zegt ze. Willem kijkt haar even aan. Hij voelt, dat ze in zijn hart gekeken heeft. Maar hij is geen wijf, Willem. "Ik wor stel niks", zegt hij, "we motten er in berusten. Dien domenee is toch geen kijnd?" "As je er in berust, groeit jouw kijnd op as een heiden. Wat jij. Dirk?" "Dat is zo", zegt Dirk en hij spuwt een straal tabakssap overboord. "Nou ja, wat willen jullie dan?" "Er mot een klacht ingediend worden bij de kerkeraad. Je mot vragen of je kijnd overgedoopt kan worden." "Dien domenee ziet me aankommen", lacht Willem schamper. "Ik heb altijd gedocht, dat jij een flin kere vint was, Willem. Dien domenee hoef jou niet te zien aankommen, maar hij mot weten, hoe grievend zijn handelwijze veur jou en Annemie is; hoe hij het leven van zijn gemeente verwoest. En jullie motten recht zoe ken. Je mag er niet in berusten, om je kijnd niet en om Godswil niet." "'t Is makkelijk gezeed", zucht Anne mie. "Ome Job, ik bin 't met je eens en ik geloof, dat Willem diep in zijn hart er ook zo over denkt, al wil hij dat niet zeggen, maar ik zie niet, hoe 't mot." "Heb je om licht gebeden?" vraagt Job. "O, hou op, de hele nacht bekant, maar 'k heb nog geen woordje van God gehad." Misschien heb ik dan een woordje van God. Ik zal je zeggen: ook ik bin d'r mee bezig geweest, en toen ik van ochtend naar Gorkum moest, doch ik: ik loop even bij domenee Huisman aan. Ik heb hem het hele geval ver teld. En ook hij zei: dat maggen ze er niet bij laten zitten. Ik zeg: maar wat motten ze dan, domenee? Ze motten een verzoek indienen, om het kind weer te laten dopen, zee die, en dan zoals het hoort. Ik zeg: ja maar, dat valt nie mee veur ongeletterde en ongeleerde mensen. Dan zal ik een verzoek voor ze schrijven, zegt-ie, wacht maar even. En toen heeft-ie me deze brief meegegeven." Annemie heeft Ome Job strak aan gekeken. Ze heeft respect voor zijn doortastendheid. Terwijl Job een brief tevoorschijn haalt, kijkt ze naar Willem. Die tuurt over het water. Ze ziet, dat hij inwen dig vecht. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 5