Grootscheepse controle vrachtvervoer aan Brouwersdam oncertagenda Weekmarkt Dirksland uitgebreid met twee marktkooplieden Conflict tussen UFA en Coöperatie Westvoorn belandt bij gemeente 4You 100^ Actie voor KNRM station Ouddorp Kerstmarkt Ooltgensplaat Adventsconcert Com nu met Sangh en Con Amore EIIAfIDBI-niEIJWS Controles Vruchten? Bemiddelen? PAGINA 4 VRIJDAG 5 DECEMBER 2008 (9o 08/09 Er was aan de- Brouwersdam veel materieel van de verschillende controlediensten aanwezig. Foto-inzet: De vrachtwagens werden van de weggehaald door de motorrijders van politie. BROUWERSDAM - In deze tijd van het jaar is het door gaans rustig aan de zeekant van de Brouwersdam. Maar woensdag was het ter hoog te van 'De Kous' een drukte van belang want deze loca tie was' uitgekozen voor een grootscheepse verkeerscon trole van voornamelijk het beroepsgoederenvervoer. Door Adri van der Laan In de regio Rijnmond houdt de politie acht keer per jaar een grote controle van het beroeps goederenvervoer De controle aan de Brouwersdam was in principe opgezet als milieu controle voor het vrachtver keer Een viertal motorrijders van de politie zorgden er voor dat de vrachtwagens van de hoofdrijbaan van de dam naar de buitenzijde werden geleid. Daarnaast was er langs de weg ook een ANPR-auto aanwezig. Met deze auto worden automa tisch de nummerborden van de passerende auto's gecon troleerd. Als er iets mis is met bijvoorbeeld de betaling van belasdng of met de bestuurder, dan werd dit eveneens doorge geven aan de motorrijders en zo gebeurde het dat ook perso nenwagens zich bij de contro leplaats aan de Brouwersdam konden vervoegen. De coördinator van deze con trole, Ruud Rijkeboer, legt uit dat deze controles door de politie van het District Rijn mond in samenwerking met de collega's van Rijnmond-Zuid worden georganiseerd. Omdat de plaats dicht bij grens met de provincie Zeeland was, waren er ook agenten van de Haven politie uit Zeeland aanwezig. Naast de verschillende poli tiefunctionarissen was ook de Douane, de Belastingdienst, de Rijksverkeersinspectie, waren ook het ISGO en de Provincie Zuid-Holland vertegenwoor digd; deze laatste twee orga nisaties zijn verantwoordelijk voor de milieuwetgeving. De aangehouden auto's en hun bestuurders moesten ver schillende controles onder gaan. Allereerst werden de vf^chtwagens gecontroleerd of hun lading niet radioactief was omdat dit nogal eens voor komt bij bijvoorbeeld oude metalen- die afkomstig zijn uit Oost-Europa. Vervolgens werden ze gewogen en werd gemeten of de lading niet te lang of te hoog was. Daarna werd de inhoud van de auto's gecontroleerd. Hierbij werd onder andere erop gelet of de lading wel overeenstemde met de aanwezige informatie op de formulieren van de chauf feurs. Wie als 'gewone' weggebruiker de pech had om de aandacht te trekken van de motoragenten of gesignaleerd werd door de ANPR-apparatuur werd even eens naar de controleplaats geleid. Zo kon men een prent krijgen omdat men een kerst boom zodanig vervoerde dat de kentekenplaats niet zicht baar was, of men was bij het laden van een karretje met open haardhout te enthousi ast te werk gegaan en was het karretje te zwaar geladen. Het hout moest dus wel worden afgeladc?h... Arbeidsintensiever was het overladen van een auto die geladen was metbetonzand. De auto was maar liefst tien ton te zwaar geladen. Er moest eerst een andere auto komen om hét teveel geladen zand'ove'r te nemen. Daarbij kwam ook nog een bekeuring van enkele dui zenden euro's... In de regio wordt acht keer per FoU): Adri van der Imuii jaar een dergelijke controle gehouden. Op de vraag of deze controles hun vruchten afwer pen antwoordt Ruud dat de meeste bedrijven, mede naar aanleiding van de controles er wel voor zorgen dat hun trans portmiddelen in orde zijn. De gegevens die tijdens een con trole worden verzameld, wor den sinds kort bijgehouden in een landelijke databank. Ande re politiekorpsen kunnen hier ook gebruik van maken. Woensdagmiddag werden in totaal 45 vrachtwagens gecon troleerd. Naast enkele waar schuwingen werd ook een aantal processen-verbaal opge maakt, onder andere voor het ontbreken van de juiste papie ren, het overschrijden van de wettelijke voorgeschreven lengte, het overschrijden van het gewicht, het niet uitge voerd hebben van de APK en onverzekerd rijden. Daarnaast kon er bij vier personen nog een openstaand bedrag van de belasting worden geïnd, met een totaalbedrag van maar liefst €21.700. Volgens de organisatoren van de actie was de locatie aan de Brouwersdam ideaal omdat daar ruimte genoeg is om de controles op de goede manier uit te voeren. Vrijdag 12 december Hervormde kerk - Oude Tonge. Advents-ZKerstcon- cert door het Chr Gemengd koor 'Com nu met Sangh' uit Oude Tonge en het Jon geren-koor 'Con Amore' uit Middelharnis. Organist: Dingeman Wolfert; trom- petist: Marieke de Jong- Koppenaal. Aanvang: 20.00 uur. Vrijdag 12 december Hervormde Kerk - Goede- reede. Kerstzangavond waarin samenzang wordt afgewisseld met koorzang van het Chr. Stadskoor 'Goedereede o.l.v. Jaap de Geus. Orgel: Jan Bezuijen. Meditatie: ds. T.W van Ben- nekom. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 13 december Dorpstienden - Ouddorp. Uitvoering van de Kersto ratorium 'In de volheid van de tijd' van Leander van der Steen door de Chr. Gem. Zangvereniging 'Hart en Stem' en het Chr. Kin derkoor Jong begonnen' o.l.v. Jan Besuijen m.m.w. van een samengesteld orkest. Organist: Johan van Broekhoven. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 13 december Hervormde Kerk - Dirks- land. Kerstconcert door het Chr. Gem. Koor 'Sursum Corda' o.l.v. Jaap de Geus m.m.v. het Chr. Kinderkoor 'Tot Zijn Eer' uit Sommels- dijk o.l.v. Sander van den Houten. Organist: Anton Weenink. Aanvang: 19.30 uur Zaterdag 13 december Hervormde Kerk - Den Bommel. Kerstuitvoering door het Chr Gemengd Koor 'Maranatha' uit Den Bommel o.l.v. René Hokke, het St. Adolfs-Mannenkoor en het Bommels Jongens koor uit Den Bommel o.l.v. Jaap Huizer Organisten: Mevr. J. Doorneweerd en Hans Kamerhng. Aanvang: 17.00 uur Woensdag 17 december Hervormde Kerk - Stel- lendam. Kerstconcert (met samenzang) door de Chr. Gem. Zangvereniging 'Soli Deo Gloria' uit Stellendam o.l.v. W.Chr. Meyboom m.m.w. van het fluitensem- ble 'Cunando' uit Middel harnis o.l.v. EUy Bakker en de bariton: Ralph Looy. Organist: Sander van den Houten. Aanvang: 20.00 uur. Vrijdag 19 december In de toren van Goederee de. Kerstconcert met oude en nieuwe muziek door het Chn Jong Kamerkoor 'Fiori Musicali' o.l.v. Sietse van Wijngaarden. Kaarten reserveren via tel. (0187)- 641553. Aanvang: 19.00 en 21.00 uur. Vrijdag 19 december R.K. Parochiekerk - Acht- huizen. Kerstconcert van het mannenkoor 'Ons Koor' uit Sommelsdijk en het dameskoor 'Toonkunst' uit Middelharnis o.l.v. W. Chr. Meyboom. Pianist: Andries Stam. Aanvang: 20.00 uur Vrijdag 19 december Ger Ichtuskerk - Stad aan 't Haringvliet. Kerstzang avond met 'Soli Deo Gloria' uit Stad aan 't Haringvliet o.l.v. Corné de Geus Orga nist: Marjan van Oosten brugge; trompettist: Ricar- do Redert. Meditatie: Ds. Catsburg. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 20 december Hervormde Kerk - Dirks- land. De COV 'Laudando' uit Middelharnis geeft een lustrumconcert ten bate van 'Calando' Uitgevoerd wor den de eerste vier cantates uit het Weihnachtsorato- Dinsdag 2 december om 08.35 uur werd de bemanning de reddingboot Griend van KNRM station Ouddorp bin nen, door het Kustwacht Cen trum gealarmeerd voor man over boord op het Volkerak. In overleg met het Kustwacht Centrum werd met de red dingboot Baron van Lynden naar de binrienhaven van Stel lendam gegaan en werd via het Haringvliet ter plaatse gegaan. In overleg met het Kustwacht Centrum werd met ook de red dingboot Griend via de Greve- lingen ter plaatse gegaan. Ook KNRM station Dordrecht werd gealarmeerd. Door onbekende reden werd station Stellendam niet gealarmeerd. Op het Vol kerak, in de omgeving van de Krammersluizen, was van een binnenschip een persoon te water geraakt en vermist. Met een vloot van 12 schepen en een helikopter werd een zoek actie uitgevoerd. Er werd ech ter niets aangetroffen. DIRKSLAND - De verhui zing van de Voorstraat naar een gedeelte van de Gelderse- dijk, in juni van dit jaar, heeft de weekmarkt van Dirksland een goede impuls gegeven. De weekmarkt is uitgebreid met twee marktkooplieden. ledere zaterdagochtend (8.00-12.30 uur) kan men nu ook op de Dirkslandse markt terecht voor noten en zuid vruchten en dierenvoeding. De marktkooplieden heb ben een gezamenlijke kerst marktactie georganiseerd. Op zaterdag 6, 13 en 20 decem ber krijgt u bij iedere beste ding van 5 een waardebon. Met vijf waardebonnen mag u op zaterdag 20 december in de feestkraam een enve lop trekken. U maakt kans op leuke prijzen. GOEDEREEDE - Een brief van de Coöperatie West- voorn over onderhoud en beheer van wegen en injErastructuur buitenhaven Stellendam, was onlangs opgenomen als één van de vele ingekomen stukken, vermeld bij de raadsver gadering van de gemeente Goedereede. Het college gaf aan voor afhandeling te zorgen. Maar hoewel de raad vertrouwen heeft dat het college haar voorstel gestand zal doen, wilden enkele fracties de brief toch eerst nog eens in de com missie bespreken. Dinsdag avond was er deze gelegen heid en die werd ten volle benut. Niet onbegrijpelijk omdat alles wat maar met de in zwaar weer verkeren de sector visserij te maken heeft bij de gehele raad op een warme belangstelling kan rekenen. Door Jaap Ruizeveld Waar gaat het nu over? UFA en Coöperatie Westvoorn heb ben een meningsverschil, beter gezegd een conflict, en tot nu toe is het niet gelukt uit de impasse te komen. De Coöpe ratie ziet, door nieuwe visse rijtechnieken, uitbreiding van activiteiten ontstaan. Daar voor is ruimte nodig en men wil het bestaande pand aan de buitenhaven vergroten. Om dat mogelijk te maken zijn er gesprekken gevoerd met UFA rhet het verzoek de erfpacht van de grond naast de Coöpe ratie te mogen nemen van UFA. Deze heeft zich daartoe bereid verklaard onder een aantal condities. Eén punt daarvan is nu struikelblok en wel de UFA- voorwaarde dat de Coöperatie participeert in het onderhoud en beheer van wegen en infra structuur. En dat is voor West voorn niet bespreekbaar. Men stelt d^t, gezien het openbare karakter van de buitenhaven er sprake is van een openbaar toegankelijke weg. Vanuit dat gezichtsveld rede nerend kwam de brief naar het gemeentebestuur omdat de Coöperatie vindt dat de gemeente hierin zijn verant woordelijkheid moet nemen. Bovendien beroept Westvoorn zich op het erfdienstbaarheids- recht. Maar college en woord voerders van alle partijen, uit gezonderd CDA, vinden dat UFA en Westvoorn - zeker in eerste instantie - hun conflict onderling zelf moeten oplos sen, de gemeente is daarin immers geen partij. Deze kwes tie dient overigens niet te lang te duren omdat dit schadelijk kan zijn voor de Stellendamse haven en de visserijsector Wel vonden de meeste raadsleden het niet prettig dat in de brief aan het gemeentebestuur de Coöperatie dreigt zich te bera den op een alternatieve locatie als de kosten van het parkma- nagement te zwaar gaan druk ken. Een bemiddelende rol is wel licht voor de gemeente weg gelegd als het echt niet lukt om het conflict onderling op te lossen, suggereerde Chris- tenUnie aanvullend. Nog een stapje verder ging de SGP met de oproep aan het college om mogelijkheden te verkennen voor een compromis. CDA-er Pijl greep beide gespreksron den aan voor een emotioneel pleidooi. "Ga bemiddelen col lege, leg de brief niet met een gemakkelijk antwoord naast je neer. Hier kunnen kansen voor de vissers verloren gaan. Het is te kort door de bocht om te stellen dat de gemeente hier geen verantwoording heeft. De impasse fnoet doorbroken worden. De belangen zijn te groot. Via de compensatiegel- den Tweede Maasvlakte moet er financieel geholpen kunnen worden!" Maar zo gemakkelijk is dat niet, liet de burgemeester direct weten. Deze gelden zijn geoormerkt en de eerste jaren kan er niet zomaar nog even een post tussen geschoven worden. "Bovendien, moet de gemeente de weg dan over nemen?", vroeg wethouder Van der Vlugt. "Willen we dat, gelet op de erfpachtproblema- tiek? Onze gemeente zet zich op alle fronten in voor de visse rijsector, wij zijn actief", voeg de mevrouw Van de Velde toe. "Wij proberen Europees geld te verkrijgen, maar niet alles kan", liet de wethouder weten. Ondanks sympathie en inzet kan niet alles op het bordje van de gemeente worden gelegd, zo vindt het college en ook een raadsmeerderheid. De ziens wijzen waren nu gepresenteerd en ongetwijfeld zal het college bij de beantwoording van de briefde inbreng inwegen. Op vrijdag 12 december orga niseert de Stichting BOOG, in samenwerking met de bewo nersvereniging van de Voor straat, weer een Kerstmarkt aan de Voorstraat. De Kerst markt wordt om 16.00 uur geopend en duurt tot 21.00 uur. Diverse bedrijven en par ticulieren zullen aanwezig zijn om verschillende waren te ver kopen. Tevens zijn er verschil lende optredens van koren in de podiumtent, en ook de Her vormde kerk is geopend. Naast het wintercafé zijn er diverse gelegenheden waar winterse hapjes en drankjes kunnen worden genuttigd. riuni en het openingskoor deel 5- Medewerkenden: het Barok Ensemble 'Eik en Linde'; de sopraan: Hieke Meppelink; counter tenor: Dave ten Gate; tenor: Henk (HUineman; bas: Wiard Witholt; orgel: Wim Die penhorst. Algehele leiding: Rinus Verhage. Aïinvang: 19.30 uur Zaterdag 20 december Hervormde Kerk - Som melsdijk. Kerstconcert Music Mission m.m.v. het Duivelands Mannenkoor o.l.v. Dinant Struik en hel Jongerenkoor 'Psallite Deo' o.l.v. Johan Nijsse. Orga nisten: Stephan Folmer en Anton Weenink; trompet tisten: Henk-Jan Drost en Maurice Veldhuizen. Aan vang: 19.30 uur. Maandag 22 december R.K. Kerk - Middelharnis. Kerstconcert van het Man nenkoor 'Ons Koor' o.l.v. Willem Chr Meyboom. Bege leiding: Andries Stam; solist: Jan' van Seters (counterte nor). Aanvang: 20.00 uur Dinsdag 23 december Gereformeerde Gemeente - Dirksland. Kerstzangavond van het Dirkslands Man nenkoor o.l.v. Frans Cornet en het Jeugdkoor Juventa' te Dirksland o.l.v. Jan Looy. Organisten: Jan Hoek en Annemarie v.d. Veen. Medi tatie ds. J. Schipper. Aan vang: 19.00 uur. Woensdag 24 december Hervormde Kerk - Goede reede. Kerstliederen met meditatie door Ds. E. de Mots. Aanvang: 19.30 uur Woensdag 24 december Hervormde Kerk - Mid delharnis. Kerstzangavond door het Jongerenkoor 'Het Kleinood' uit Aagtekerke o.l.v. Jan Wisse en het Chr Gemengd Koor Jeduthun' uit Middelharnis eveneens o.l.v. Jan Wisse. Organist: Hans van Heemst. Aanvang- 19.30 uur Zaterdag 11 april 2009. Hervormde Kerk - Som melsdijk. Passie- en Paas- concert Mission Music met medewerking van het Chr Jong Urker Mannenkoor 'Soli Deo Gloria' o.l.v Jaap Kramer en het Duivelands Mannenkoor o.l.v. Dinaiit Struik. Orgel: Stephan Folmer; vleugel: Lennart Moree. Aanvang: 19.30 uur Zaterdag 23 mei Hervormde kerk - Stad aan 't Haringvliet. Cloncert met Anne Marie Huizer op de panfluit, verder nog andere fluitisten en Piet Bechtuni op het orgel. Aanvang- 19.30 uur. Deze rubriek - uitsluitend bedoeld voor kerkconcerten op Goeree en üverflakkee - beoogt een spreiding van de concertavonden te bewerk-stel- ligen. Verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van hun programma op bovenstaande informatie richten. Komen er onverhoopt toch meerdere concerten op een en dezelfde avond voor, dan worden ze geplaatst in volgorde van bin nenkomst. Stuurt u tijdig uw gegevens toe en niet enkele weken voordat het concert plaatsvindt. We hopen deze rubriek elke eerste vrijdag van de maand te plaatsen. Concer ten tot een jaar na datum wor den opgenomen. Aanmeldingen voor deze rubriek vindt plaats door mid del van formulieren, die kun nen worden aangevraagd via tel. 482560. Ooi is bet mogelijk een e-mail .te sturen aan: jvan- hoorn@wxs.nl die inhoudeVijV. overeenkomt met de vragen van het formulier OUDE-TONGE - Op vrijdag 12 december houdt de Chris telijke gemengde zangvereni ging Com nu met Sangh uit Oude-Tonge o.l.v. Mariëlle Klavers haar advent/kerstcon cert in de Hervormde Kerk te Oude-Tonge. Medewerking wordt verleend door het Chris telijk jongerenkoor Con .\more o.l.v. Ron van Ommen, op het orgel begeleid door Arjan Gor- seman. Organist deze avond is Dingeman Wolfert, die tevens op zal treden met trompettist Marieke de Jong-Koppenaal. Het thema van de avond is Licht in de nacht. De aanvang is om 20.00 uur, de toegang is vrij. ik bzn in Sepfemljer naar de Naüonale Tapfoe ge^/eesj. £en gewel dige rnusieksiiotf in ije; welbekende hk°^. waar beljoorlijk wa( nafionale én internaüonale muyekkorpsen en fanfares aan mee doen. Geweldig was da(.' Al (oen we Aioy binnen sfapfen sfonden daar de overbekende,Scljof(en, Bief Imn aparfe doedelsakken, erg interessant (e doen. tl\ jaar sfaan >z in de aandacif, nut alleen ojb ief aparfe insfrumenf daf ie bespelen maar ook °xa h°e >e gekield Sijn. ik moet peggen daf die geruife kniekousen mef daarbij kleine iwarfe sctoenfjes, en dan daf kleine korfe geruife rokje, daarop een groof >warf vesf mef daaronder een geruife blouse, ea Ijun kuke geruife bareffen, werkelijk geweldig Sfaan bij die sfoere Sclioffen. Ih de sliow ielf vond ik Tsjeclliè een van de Ijoogfepunfen ^an die avond. De drummajor die de bafon vasfljoudf (man die iielemaal vooraan loopf mef een Jjele lange, dikke, versierde sfaaD, gooide sijn bafon Sfeeds in de luclif en ving hem weer nefjeg op. Tien keer acli- fer elkaar, erg grappig om fe sien. Vooral foen hi] tem per ongeluk nief ving, ïodaf de bafon op de grond kJefferde-, werd lief publiek dolenfiousiasf. Om ht goed fe maken song Jief korps na afloop a capella een tTederlands afsciejdsliedje, waf werkelijk meer weg had van üuifs dan van Nederlands. Ook de VS wilde lafen merken daf >e aanwesjg was. Uadaf ruim 200 spelers Jlef veld hadden befre- den reed er ineens iemand op een yarley-üaviidsoa AJioy binnen! Fa de VS-acf werd hef speelveld razendsnel omgebouwd fof gymsaal, en volgde ef een acrobafiscie acf waarin in jongens, ik schaf 15 jaar, de allermooisfe acrobafische sfunfs liefen yen. IJef werd hele maal fe gek foen een Soorf rechfopsfaande hoepel in een brandende cirkel veranderde, en de jongens er doorheen sprongen en salfo's maakfen. Geweldig, vooral foen fwee jongens vlam vaffen, en >.s.m. hef speelveld moesfen verlafen. Haar hef echfe foppunf van de Tap- foe was foch wel de finale, héf momenf daf alle ruim 1000 spelers hef speelveld befraden en dan de ruim 3000 mensen publiek begeleid den wanneer we hef Wilhelmus songen, en daarna nog enkele andere Sfukken speelden waarvan we werkelijk mef franen in de ogen en kippenvel op oase Sfoelen Safen. £n (oen de Spelers he( veld verliefen ferwijl wij allemaal enfhousiasf op de maaf meeklapfen, baalde ik enorm, wanf Soa avoad vliégf om en hef duurf nog een 'flink jaar voordaf we weer in Ahoy mee Siffen fe klappen.' 5elfje

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 4