KIEVIT XX \t^ (0187) 60 11 66 WILDE GANZENXXXI OOK DIT KIND EEN TOEKOMST? Uitvaartverzorging 0 Wetjes en Weetjes Willemijntje Sophia Grietje Jan Tanis Anneke Tanis-Koese Dit leuke paar Dimmen Flikweert Klaartje Elizabeth Adriana Flikweert-A leman f1 Aansprakelijkheid voor schulden onder 1 aannemer EIIAnD^-niEUW5 Johanna Juliet Juliet 1968 2008 FRANCINA VAN ECK weduwe van Anthonij Leendert van Mourik FRANCINA VAN ECK weduwe van Anthonij Leendert van Mourik Mevr. FRANCINA VAN ECK weduwe van Anthonij Leendert van Mourik RIA DOORNBERG STOFFEL WESDIJK Jop Timo St. WESDIJK STOFFEL WESDIJK Azn. WWW, kievit-uitvaart, nl ANNETTE Steun kinderen die extra hulp nodig hebben Geef kinderen vleugels Ga naar www.wildeganzen.nl of bel 035-6251030 \mmÊm VisSeH VisSCT PAGINA 3 VRIJDAG 5 DECEMBER 2008 FAMILIEBERICHTEN De Heere, de Schepper van alle leven, heeft ons rijk gezegend met de voorspoedige geboorte van onze dochter en zusje 28 november 2008 Hans en Cobie Vroegindeweij-van Driel Marije, Dennis, Jarjiick, Lenieke en Elsedien Hobbemastraat 14,3241 AD Middelharnis 'l'eleroon(0187)48 90 27 Dankbaar en blij ontvingen wij uit Gods scheppende en bewarende hand een dochter en zusje Wij noemen haar Myrthc 2 december 2008 Marien en Marije Boer-Struik Marilène Prins Bernhardlaan 114 3241 TA Middelharnis Tel. (0187)48 34 30 'De eeuwige Ood zij u een woning en van onder eeuwige armen'. Deuteronomium 33 vers 27a Op D.V. zondag 7 december hopen onze lieve ouders, opa en oma 12'/-> jaar getrouwd te zijn. Wij hopen dat zij nog lang voor elkaar en voor ons ges|)aard mogen blijven en wensen hen, ook voor de toekomst, de bede van him trouw- tekst loe. Jenny en Herman Janiirk, Richard 1 ïetmn en Peter Mnrith, jurian Marianne en Eric Patricia en Bert Gea en Jos Kon. Wilhelniinastraat 1 32,51 XD Stellendam is maandag 30 jaar bij elkaar! Van harte gefeliciteerd! Wynanda - Patrick - Jordy Jacqueline - Waldo - Giuliano Tamara - Gerard - Nick RECTIFICATIE Vandaag, vrijdag 5 december, gedenken onze geliefde ouders en grootouders dat zij 40 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Wij hopen dat de Heere hen nog lang voor elkaar en ons \vil sparen. Krijn en Corrie Klariena, Leanne, Margretba, Dimmen Leo en Ellie Wim en Rianne Gerhen Dorpsweg 2, 3253 AH Ouddorp .Vlet droeflieid geven wij u kennis dat door de Heere, voor ons nog geheel onverwachts, uu ons midden is weggenomen, onze innig geliefde zorgzame moeder, grootmoeder en overgrootmoeder in de ouderdom van 91 jaar. Sommelsdijk: E.K. Nagtegaal- B. Nagtegaal van Mourik Krimpen a/d IJssel: A. van Mourik A.C. van Mourik-Hoek Eline en Arjan Anthony, Julian Leon en Esther Elbert 3 december 2008 Verzorgingshuis 'De Goede Ree', Sommelsdijk Correspondentie-adres: Hofplein 15, 3245 CK, Sommelsdijk De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgeno digd, zal gehouden worden op D.V. maandag 8 december om 14.00 uur in de grote zaal van 'De Goede Ree', Prinsesselaan 51 te Sommels dijk, ingang Stooflioek, vooral is er van 13.00 tot 13.45 uur gelegenheid om afscheid te nemen op afdeling Haringvliet kamer 173. Aansluitend zal cle begrafenis plaatsvinden om 15.00 uur op de algemene begraafplaats te Sommelsdijk. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condo leren in de bovengenoemde zaal. Ceen bloemen Gaarne in gepaste kleding Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, kun nen deze advertentie als zodanig beschouwen. (Jnverwachts heeft de Heere tot Zich geno men onze innig geliefde zuster en tante Dirksland: van Eek Melissant: M.J. P Wiegel (In llt'fdci'dtli' hf'riiiiif'ring) C. Wiegel-van Eek l'hony en Sjaan Marieke en Cor Maarten (hl liefdei'nllf hnimwrin^) en Janneke Basti en Hans Onze gedachten gaan uit naar de kinderen en kleinkinderen die veel voor hun moeder bete kend hebben. Speciaal naar Bets en Schier die zoveel voor hun moeder hebben gedaan. Heden behaagde het de Heere, voor ons nog onverwacht, uit ons midden weg te nemen. Sterke de Heere ons in dit verlies. P van Mourik J. van der Velde-van Mourik N. van Mourik-Visser C. J. van Mourik J. van Mourik-Moerland M. Maliepaard-van Mourik L. van Moiu'ik Sommelsdijk, 3 december 2008 Enige algemene kennisgeving Met verslagenheid en onuitsprekelijk verdriet geven wij u kennis dat, voor ons veel te \roeg en geheel onverwacht, is heengegaan niijn geliefde vrouw, onze lieve moeder, zorgzame grootmoeder en overgrootmoeder echtgenote van Bertus Netten in de leeftijd van 75 jaar. B. Netten Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen 3 december 2008 Marnix Gijsenstraat 29, 3245 ME Sommelsdijk De uitvaartdienst, waarvoor u wordt uitge nodigd, zal gehouden worden op maandag 8 december om 10.00 uur in de R.K.-kerk aan de Langeweg 52 te Middelharnis. Aansluitend zal de begiafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Sommelsdijk. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condo leren in rouwcentrimi 'Media Vita', Westelijke Achterweg 3 te Middelharnis. Bedroefd omdat we hem mcjeten missen, maar dankbaar dat we hem zolang in ons midden mochten hebben, geven wij u kennis van het overlijden van onze lie^e vader, schoonvader, groot- en overgrootvader sinds 1987 weduwnaar van Henderina Kransse op de leeftijd van 84 jaar. Heinkenszand: Jaap en .Annelies Wesdijk Hebna en Gerben Tim Anne Dimmen en Estlier Erik Marjolein en Roland Terneuzen: Mieke Uijterlinde Zierikzee: Arie en Roelie Wesdijk Hilherl SteJ Stad aan 't Haringvliet: Cor en Dian Wesdijk Skpluin en Marion 1 december 2008 Vrouwtjesweg 48 3243 AW Stad aan 't Haringvliet Onze vader ligt thuis upgehiiurd. De herdenkingsdienst zal worden gehouden zater dag 6 december om 13.00 uur in het Hervorvul ver enigingsgebouw 'De Ark' te Stad aan 't Haringvliet, Nieuwstraat 27. waarna aansluitend de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats aldaar Indien u deze dienst wenst hij te wonen icordt u ver zocht tijdig aanwezig te zijn. Na de begrafenis is er gelegenheid de familie per soonlijk te condoleren in bovengenoemd vereni gingsgebouw. Geen bloemen Indien u geen rouwbrief heeft ontvangen, gelieve deze advertentie als zodanig te be- .schouwen. Met verslagenheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van onze zwager en oom weduwnaar van H. Kransse fain. Kransse Koninginnelaan 38 Sommelsdijk Bedroefd berichten wij u het plotseling over lijden van onze oudste broer en zwager weduwnaar van Henderina Kransse in de leeftijd van 84 jaar. Gorinchem: D. Wesdijk D. R Wesdijk-de Klerk Kerkrade: M. Wesdijk t M.J. Wesdijk-Vroomen Nieuwe Tonge: A. van Zielst-Wesdijk T. 1. van Zielst Sommelsdijk: C. d. Nieuwendijk- Wesdijk H. V. d. Nieuwendijk Stad a/h Haringvliet, 1 december 2008 In memoriam LISETTE WAGNER 21-06-1966 05-12-1983 05-12-2008 25 jaar, zonder jou, zus 25 jaar, zonder jouw lach 25 jaar, zonder jou, zo verloren 25 jaar, zonder jou, ontroostbaar 25 jaar, zonder jou, zo gebroken ik voel het nog iedere dag! zoals je was warme gedachten ongekend ik vergeet je nooit! Eric Dag en nacht bereil<baar Kijk ook op internet: Meidoorn 4 3248 XE Melissant Tel. (0187)60 11 66 Burg. Lette weg 36 3233 AG Oostvoorne Tel. {0181)48 80 88 Rouw(centrum: Nieuweweg 2, Melissant (ook kleur) Graag even (0187)482431 I bellen Zandpad 90 Middelharnis wiktelingsdjIpotSantMtie die i'Óy m mensen die ieven in armoede. l We geven ;e etn sTeunlie in de fjg e I hun Situatie :elf biifvend kannen vertKteten. jl II ook mee aan een betere toekomst? I KI|kop«vww.cotilild.n(. Diabetes lieeft een domino-effect en kan leiden tot bijvoorbeeld een hartaanval, dementie en nierfaten. ledere dag krijgen 200 Nederlanders diabetes. Zorg dat tj daar niet bij hoort. Bestei de gratis informatiefolder. www.diabetesfonds.nl 0800-5766123 Adang heeft niets met de toekomst. Voor hem is een dag overleven al een doel op zich. Zoals voor zoveel kinderen. Maar het kan anders. Eik jaar geeft Wilde Ganzen steun aan tienduizen den kinderen die extra hulp nodig hebben. Kleinschalig en inspelend op hun eigen bijzondere omstandigheden. Heel concreet en stapsgewijs. We halen de dreiging uit hun leven en laten ze spelen en leren. Zodat ze de toekomst met vertrouwen tegemoet kunnen zien. "Wetjes en Weetjes" is een rubriek xvaarin aandacht wordt besteed aan wetgeving, jiscalilei- ten, sociale vraagstukken, arbeidsproblemen e.d. Froblemen, vragen en ondencerj)en kun nen door de lezers worden aangedragen bij de redactie. De ondernemer die werkzaamheden uitbesteedt via onderaanneming aan andere bedrijven, krijgt te maken met de zogenaamde ketenaansprakelijkheid. Dit houdt in dat u aansprakelijk ktnit wor den gesteld voor andermans belasting en premieschulden. Gelet op het huidige economische klimaat is het van belang te weten wanneer deze aansprakelijkheid zich kan voordoen en hoe cieze aanspra kelijkheid kan worden beperkt. De ketenaansprakelijkheid houdt in dat u als aannemer hooidelijk aansprakelijk bent voor de niet afgedragen belastin gen en premies van de bedrijven aan wie u bepaalde werkzaamheden uitbe steedt. Voorwaarde is dat sprake is van aanneming van werk, dat wil zeggen de opdracht om een werk van stoflelijke aard uit te voeren. Bij werk van stoffelijke aard kunt u denken aan bouwprojecten, maar ook aan het verpakken en schoon maken van zaken. Indien de uitbestede werkzaamheden binnen uw normale' bedrijfsuitoefening vallen, zal de belas tingdienst de belastingen en premies bij u incasseren als het bedrijf aan wie u de werkzaamheden heeft uitbesteed deze niet kan voldoen. De ketenaansprakelijkheid ontleent zijn naam aan het feit dat iedere aannemer aanspi akelijk is voor zijn onderaannemer (degene aan wie het werk wordt uitbe steed). Uiteindelijk bent u als opdracht gever aansprakelijk voor alle belastingen en premies van de onderaannemers, ervan uitgaande dat de uitbestede werk zaamheden tot uw normale bedrijfsuit oefening behoren. De aansprakelijkheid blijft beperkt tot de belastingen en pre mies die als gevolg van de verrichte werk zaamheden zijn verschuldigd. De aansprakelijkheid is niet van toepas sing indien degene aan wie de werk zaamheden worden uitbesteed, deze werkzaamheden voor meer dan de helft verricht in zijn eigen werkplaats. Of hier aan wordt voldaan wordt getoetst aan de hand van het aantal arbeidsuren dat met de werkzaamheden is gemoeid. Ook is de aansprakelijkheid niet van toepassing indien de uitbestede werkzaamheden ondergeschikt zijn aan de verkoop van een bestaande zaak. Tenslotte heeft u nog de mogelijkheid om te bewijzen dat zowel degene aan wie u de werkzaamheden heeft uitbesteed als zijn onderaannemers niets te verwijten valt. Het moge duidelijk zijn dat deze bewijslast niet gering is en dat hel verstandiger is om te voorkomen dat u in een dergelijke positie komt. Om te voorkomen dat u met \'oornoem- de aansprakelijkheid te maken krijgt, is het raadzaam van te voren na te gaan met wie u gaat samenwerken. Maar ook is het verstantlig om na te gaan met wie degene samenwerkt aan wie u de werk zaamheden uitbesteed. De mogelijkheid bestaat om bij de belastingdienst een verklaring omtrent het betalingsgedrag op te vragen van degene met wie u gaat samenwerken. Door gebruik te maken van de zoge naamde g-rekening kunt u de hoogte van de aansprakelijkstelling beperken. Een g-rekening is een geblokkeerde rekening waarop u een deel van de fac- tuuibedragen kunt storten. De bedragen die zijn gestort komen in mindering op een eventuele toekomstige aansprakelijk stelling. Een andere mogelijkheid is dat u een deel van de factumbedragen recht streeks aan de belastingdienst betaalt. Kortom wees u bewust van cle latent aanwezige risico's en neem tijdig maat regelen ter voorkoming van ongewenste naheffmgen. Mr. A.J.J. van den Berge FB Partner bij Visser Visser Accountants- Belaslingadviseurs De rubriek 'Wetjes en Weetjes' komt tot stand in samenwerking met Visser "Vi.sser Accountants/Belastingadviseurs te Barendrecht, Gud-Beijerland, Mid delharnis, Gouda en Barneveld. Hoewel uitei ste zorg is besteed aan de inhoud, aanvaardt de redactie geen enkele aansprakelijkheid voor onvolledigheid of onjuistheid of voor cle gevolgen daarvan. ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 3