Sinterklaasviering of Sinterklaasgekte 65 bij Rode Kruis Lege i Woord Kerk diensten Het weer van volgende week... Vrij zacht weer vanaf vandaag eiiahdeii-iiieuws Ontmoeting U Ooggetuigen aan het woord xrS xfrr Abonnements tarieven 2009 EiiAin]ai.niEuwa Familiefeest Kerstman en Sinterklaas Drs. W. Chr. Hovius WINTERMARKT j I z'jn Zondag 7 december 2008 Tweede Adventszondag J.M.J. Kieviet Uw auto én caravan Kalis Ingezonden: ■iiii^fe»**'■'r'*"2£^isrsi.^^^^g^iaÉÜTt^ ^rr-^ -.JiiXZ-i ,j,.ja x::;rct:xtrT ri',t^ V^ PAGINA 2 VRIJDAG 5 DECEMBER 2008 Ethiek Levendige discussie 'Of het zo zijn moet' dacht ik, toen ik de agenda opsloeg en daarin zag dat mijn eerst volgende bijdrage die altijd op dp eerste vrijdag in de maand verschijnt, nu op 5 december te lezen is. Want laat nu in het Reformatorisch Dagblad een hele discussie zijn los gebar sten, om zo te zeggen, over het al of niet meedoen aan het Sin terklaasfeest. En dat naar aan leiding van een door de heer R.A. Steenbergen geschreven artikel, waarin hij waarschuwt voor en ageert tegen de ook in de brede kring van de gerefor meerde gezindte ingeburgerde gewoonte dit feest te vieren. Argumenten ertegen De scribent somt enige argu menten op die sterk pleiten tegen 'de 5 december viering'. Hij verwijst naar de heidense god Wodan, die op een witte schimmel rijdt. Zwartepiet was een door de heilige gedwon gen demon of duivelse geest, die goede dingen moest doen. En de Sinterklaasviering heeft een duidelijk rooms-katholieke achtergrond. Luther zou er ook tegen zijn geweest. Daar bij wordt ons door de heer Steenbergen vooral gewezen op de protestantse theoloog Petrus Wittewrongel, die ern stig waarschuwt tegen het Sin terklaasfeest Hij zou wel alle Gereformeerde Christenen willen afschrikken daaraan mee te doen. Allerlei reacties Elke lezer(es) van ons blad zal wel begrijpen dat dit artikel bij heel wat lezers van het R.D. veel heeft losgemaakt. Ik geef u enkele reacties. Een lezeres noemde het artikel 'wat een treurigheid', waarbij ze verwijst naar het boek 'Luther onze huisvriend', waarin op bladzij 143 te lezen is dat hij wel degelijk de dag van Sinterklaas vierde, met mogelijk ook op die dag uitde ling van kerstgeschenken! Een ander vindt het verge zocht om met behulp van een theoloog uit 1600 het Sinter klaasfeest uit te willen bannen. Weer een ander merkt op dat, als het om een heidense oorsprong gaat, we het Kerst feest dan ook maar moeten schrappen, want de datum van viering houdt verband met het heidens zonnewendefeest! Vooral de zendingsarbeid, die predikte en handelde tegen de voorouderverering van doden en de aanbidding van de zon als god, waarin gedoopte hei denchristenen nog wel eens terugvielen, heeft tegen dit laatste met de viering van de geboorte van de Zon der gerechtigheid, Christus, een dam willen opwerpen. Overigens hield ook Calvijn niet van allerlei door de Kerk ingestelde feestdagen. Slechts één dag moet naar de Schrift zijn gevierd volgens hem, de Zondag. De Zwitserse hervor mer preekte in de Kerstdjd rus tig uit Deuteronomium, daar hij met voorliefde vervolgstof behandelde, om het volk de inhoud en de boodschap van de Bijbel bij te brengen. Dat het Sinterklaasfeest vooral door de commercie en winkelbedrijven is en wordt gepromoot, weten we alle maal. Dat men zich op een zo gezellige avond schuldig zou maken aan heiligenverering lijkt mij wel erg ver gezocht. Saamhorigheid is in deze tijd van verzakelijking en verkil ling een groot en belangrijk goed. Je kunt ook met een bij het presentje ingesloten gedichtje of rijmpje nog wel eens in pedagogische zin wat kwijt. Een stukje gezelligheid bindt als gezin en familie ook samen met bekende attributen. Ik wist niet dat in het Rijksmu seum een juweeltje van een schilderij van Jan Steen hangt van Sinterklaasavond. Daarop zie je geen bisschop of zwarte knecht, maar wel de roe, een schoen, en een peperkoek, te midden van een leuk eii gezel lig tafereeltje van een gezm. Geen Sinterklaasgekte Helaas moet ik wel min stens een gekte vaststellen bij de viering van en op de 5e December. Als ik lees van bij kans astronomische bedragen, besteed aan sinterklaasinko pen, en als ik mensen zie sjou wen met grote pakken, acht ik dit dwaas en foutief. Op een verjaardag kunnen we eenjari ge dankbaar feliciteren en een mooi cadeau geven. Maar laten we op Sinterklaas het houden bij een leuke verrassing, soms met een plaagstootje, en iets lekkers, dankbaar voor de onderhnge verbondenheid en de warmte in het gezinsleven voor jong en oud. Erg vind ik het om kinde ren bang te maken door hen bij te brengen dat Sinterklaas een soort boeman is die alles van je weet. Daarmee onteren we de alwetende God. En om voor goed geld een Sinterklaas en één of meer zwarte Pieten in te huren en te laten komen met de beroemde zak zou ik niet doen. Om 'die verschijnin gen' te laten opdraven in een bejaardenhuis, waarin demen terende ouderen verblijven en verzorgd worden, acht ik mensonterend en verwerpelijk voor het aangezicht van God. Is sinterklaasavond als pak jesavond een ingeburgerd familiefeest, dat dus wel bin nen proporües moet blijven, onoverkomelijke bezwaren heb ik tegen de Kerstman met de cadeautjes, die ik jammer genoeg ook steeds meer zie verschijnen. Daarmee doet men het Kerstfeest geweld aan, dat ons bepaalt bij het wonder van de komst van de Zaligmaker, Die arm werd om arme zondaren te behouden. Daarmee moet niet de spot gedreven zijn. Gaat het om de grote Kerstman of om het klein geboren Kerstkind, dat het nieuw begin van God toont en alles overdeed wat wij mis deden? Ik kan wel begrijpen dat ooit een Amsterdamse the oloog, die met Kerst voorging in de Oude Kerk, waarin een met versieringen en met den- nentakken opgetuigde preek stoel stond, verontwaardigd in het vuur van zijn preek de tak ken en versieringen afrukte en neerwierp, onder de uitroep 'gemeente, Kerstnacht is onze begrafenisnacht!' Voor mensen die dood zijn door de zonden kwam Jezus, Die Zich voor ons heeft willen laten hangen aan het kruis, waarheen het hout van de kribbe al wees. Zijn dood en begraven zijn en opstanding is en brengt het leven voor eeuwig. Ook voor u, jou en mij? MIDDELHARNIS-Zaterdag 13 I december van 10.00 tot 16.00 j uur is op het Diekhuusplein in IVliddelharnis de wintermarkt waar iekkere 'winterse kost' te koop is, zoals erwtensoep, j vers gebakken vis en warme chocolademelk. De ervrtensoep kunt u ook bestellen. Deze wordt dan vrij- dag 12 december bij u thuis bezorgd. I U kunt bestellen bij: Peter Flikweert, tel. 480650; Marieke Kalle, tel. 489757; j PlonyTanis,tel.681644. j De opbrengst is bestemd voor I Woord Daad en Ontmoeting, j Het zijn boeken die in de afgelopen jaren een gretige ontvangst kregen: de bundels reportages van Geert Mak. Diverse schreef hij er. 'Oogge tuigen van de vaderlandse geschie denis' en 'Ooggetuigen van de wereldgeschiedenis'. Makkelijk leesbaar, interessant, humo ristisch dikwijls en zeker ook leeizaam. Het is een concept dat veel lezers aantrekkelijk vinden. Authenüeke verslagen van ooggetuigen die uit eigen waarneming belangrijke en minder belangrijke episoden uit de geschiedenis hebben genoteerd. Een boek met de titel 'Ooggetuigen van de kerkge schiedenis' verscheen tot voor kort nog niet. Ook daarmee zouden veel delen te vullen De temperaturen gaan vanaf deze vrijdag geleidelijk omhoog, en de natte sneeuwperikelen zijn we dus hele maal kwijt. We hebben nu binnen twee weken tijd vier situ aties gehad met (natte) sneeuw en dat zie je tegenwoordig niet zo vaak in het voortraject van de winter. Vroeger, in de jaren zeventig en tachtig, gebeurde dit veel regelmatiger. Voorbije maandag 1 december beg'on officieel de meteoro logische winter in Nederland en die duurt welgeteld drie maanden. De astronomische winter begint dit jaar op 21 december, iets na het middaguur. Tot op heden is de inlei ding tot dit kersverse winterhal^aar tamelijk merkwaar dig verlopen. Opmerkelijk was dat de strakke en klassieke westcirculatie eigenlijk schitterde door afwezigheid. Het bekende weerbeeld in deze fase van het jaar, met aan de lopende band regengebieden, veel wind en dikwijls 12-13 graden overdag, hebben we nog maar weinig gezien tot nu toe. Ook voor de komende periode lijkt zo'n typisch Nederlands weerplaatje er (nog) niet in te zitten. Na de tijdelijke depressieverstoring op deze vrijdag, althans de nasleep ervan, lijkt het weer zich toch wat te gaan stabili seren in (de loop van) het weekend. Vooral de zondag zal best puik weer kunnen gaan opleveren met enkele zonnige perioden op de eilanden. De recentste weerkaarten mikken uiteindelijk op een situatie met een hogedrukgebied in de buurt, of net ten noordwesten van Nederland. Dat zou dan - ook voor vol gende week - aanhoudend relatief rusüg en vrij mild weer moeten gaan geven, waarbij het wel heel licht wisselvallig zal blijven. Vandaag, op Sinterklaas, is het een dag waarop er nog enkele buien het weerbeeld bepalen en wordt het al iets zachter op Goeree-Overflakkee, met uitersten tot ruim 7 graden. Het bekende 'hoort de wind waait door de bomen' doet waarschijnlijk niet echt opgeld, want het lagedrukge bied boven de Noordzee zit nogal ruim in z'n jasje, dus er zijn kleine drukverschillen en dientengevolge niet bijster veel wind. In het weekeinde hebben we dus meestentijds droge dag delen en zal het vrij zacht zijn met mogelijk al een keer 8 of 9 graden. Serieus winterweer met matige vorst in de nacht is absoluut nog niet in zicht en de eerste decemberhelft zal hoogstwaarschijnlijk als te zacht de boeken in gaan. Weerman Mare Putto Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huls vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8,3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,36. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal(eliike advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Venweij, tel. (06) 50448359 Advertenfie-veritoop: e-mail: g.verweijégebr-dewaal.com REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: j.villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch veriengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). OUDDORP - Hersteld Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. H. Lassche, bediening Heilige Doop en 18.30 uur ds. J. Kot, Borssele. Eben- Haëzer: 9.30 uur ds. C. Oorschot, Stellendam en 18.30 uur ds. H. Lassche. Woensdag 10 december, Dorpskerk: 19.30 uur ds. D. Zoet, Ouderkerk a/d IJs- sel - Herv. Gem. 9.45 uur ds. D. J. van Eckeveld, Kat wijk aan Zee, bediening Hei lig Avondmaal en 18.00 uur kand. M. K. de Wilde, Rid derkerk, dankzegging Heilig Avondmaal - Geref. Kerk 10.00 uur ds. W. A. Boer en 18.30 uur ds. L. Kru- ger - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 14.30 uur stu dent G. Bredeweg - Doops gezinde Gem. 9.30 uur de heer O. de Bruijne en 18.30 uur ds. H. van Dam. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 en 18.30 uur ds. F. Hoek, IJsselmuiden/Graf- horst - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. W. van Estrik en 18.00 uur eerw. heer L. Stuurman, Rotterdam. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 en 17.00 uur ds. D. Hoolwerf, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avond maal - Hersteld Herv. Gem. 10.OÖ uur ds. W. M. van der Linden en 18.00 uur kand. M. Diepe veen - Geref. Kerk 10.00 uur mevr. B. Koppe naal en 18.30 uur ds. J. C. van Westenbrugge. MELISSANT - Hersteld Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. Korteweg, v.m. voor bereiding Heilig Avondmaal - Geref. Kerk 9.30 uur da. C. Inkelaar-de Mos - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur student G. Bredeweg - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. van Meije- ren, voorbereiding Heilig Avondrkaal en 18.00 uur ds. J. Ouwendijk, Alphen a/d Rijn - Ger. Gem. 10.00 uur (H.D.) en IS.OO uur ds. J. Schipper - Ziekenhuis: 14.30 uur de heer G. Lugt- hart. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Maas en 18.00 uur ds. P Molenaar, Dordrecht - Hersteld Herv. Gem. 11.30 uur ds. L. M. Jongejan, Middelharnis en 18.00 uur ds. A. van Wijk - Ger. Gem. 10.00 uur (H.A.) en 18.00 tiur ds. R Blok. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. R.W. van Mourik, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Lukaskapel HDG 1030 uur ds. T W. van Benne- kom, bediening Heilig Avond maal - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 17.00 uur ds. L. M. Jongejan, v.m. voorbereiding Heilig Avondmaal - Exodus 10.00 uur (H.A.) ds. T. Ver- duijn - Remonstrantse Gem. 10.00 uur ds. J. E Klijnsma - CAMA Gem. 10.00 uur de heer W. Leuvenink. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Har- kema en 18.00 uur ds. P L. de Jong, Rotterdam - Geref. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. L. J. Lingen - Ger. Gem. 9.30enl8.00uurds. G. van Manen - Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. A. Egas - Geref. Kerk (Vrijge maakt) 9.30 uur leesdienst en 14.30 uur ds. A. van Houdt. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. den Boer, Sint Philipsland en 18.00 uur ds. T. W. van Bennekom - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur onbekend-Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 14.30 uur ds. G. van Manen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en IS.OOuurds. L. de Wit - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 uur ds. C. de Jongste. STAD a/h HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. H. J. Catsburg, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Geref. Kerk 10.00 uur ds. B. J. Olden- huis en 18.00 uur ds. A. S. Rienstra - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. Doorne- weerd en 18.00 uur ds. R Zeedijk, Stavenisse - Geref. Kerk 10.00 uur de heer A. J. Fraanje en 18.00 uur ds. D. A. J. Sonneveld. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. M. B. van den Akker en 18.00 uur ds. G. C. Kunz - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. van Wijk, Herkingen, bedie ning Heilig Avondmaal en 17.00 uur ds. J. Joppe, Sint Maartensdijk, dankzegging Heilig Avondmaal - Geref. Kerk 9.30 uur ds. Koster en 18.00 uur ds. Becker (H.A.) - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Belder. Wel, in die leemte heeft onlangs uitgeverij Den Hertog te Hou ten voorzien. De heer A. Bel te Vlaardingen stelde uit meer dan vijftig reportages iets der gelijks samen. Natuurlijk moet in het 'Woord vooraf' gezegd worden dat de selectie volstrekt willekeurig is. Want dat is ze per definitie. Een andere samensteller zou andere keuzen gemaakt heb ben. Maar dat maakt, denk ik, nu juist de aantrekkelijkheid van een boek als dit uit. Ik wil daarom ook niet beweren dat ik verslagen mis die ikzelf zou hebben opgenomen. Zoals het boek er nu ligt, levert het enke le genoeglijke leesuurtjes op. Wat wordt zoal geboden? Het begint met een verslag van de verbranding van Jan de Bak ker in 1525. Uit dezelfde eeuw dateert het verhaal over een hagenpreek te Overveen. Het reisverslag van de Engelse afgevaardigden naar de Syno de van Dordrecht in 1618 is ook weergegeven. In 1822 wer den de Joden Isaac de Costa met zijn vrouw en Abraham Capadose in Leiden gedoopt. Willem de Clerq tekende het op. Ook is het relaas opgeno men van wat op zondag 29 juli 1855 gebeurde in de kerk van Opheusden. Daar werd ds. A. van Herwaarden op de kan sel dodelijk door de bliksem getroffen. Daarnaast kunt u lezen over het evangeliseren in de Drentse veenkolonies en over de mobilisatie van een Thoolse oestervisser, beide aan het begin van de vorige eeuw. Opvallend: veel van de versla gen betreffen kerkdiensten. De lezer zit onder het gehoor van de hagenpreker Pieter Gabri el, de remonstrant Passchier de Fijne, de Leidse dominee Lucas Egeling, een veldpre- diker in het kamp Millingen - en in de 20'' eeuw de voor gangers G. Wisse, J. Fraanje, A. X'roegindeweij, L.S. den Boer en W.C. Lamain. We belijden toch dat het hart van de kerk in de dienst van het Woord ligt?! Nog een kenmerk van dit boek: opgenomen zijn alleen verha len die de Nederlandse kerkge schiedenis betreffen. Dat komt overigens in de ondertitel van het boek niet uit. Ik hoop dat de uitgever ons over enige tijd wil verrassen met een bundel waarin het oor ook buiten onze landsgrenzen te luisteren is gelegd. Want ook daar is kerk geschiedenis geschreven. Het minst uitgebreide relaas is te vinden aan het slot van het boek. Het is niet alleen van wege de kortheid dat ik het hier opneem. Willem Hendrik Zwart, in leven organist van de Bovenkerk te Kampen, vertelt over een ervaring in 1977. Ik heb hier op een zaterdagmiddag eens een zendingsdienst gespeeld, een dienst van drie tot half zeven. Tj. de Jong werd uitgezonden naar het zendingsvetd. Ik zal het nooit vergeten. Man, man. wat langzaam, ik wist niet wat me overkwam; ze hadden me ervoor gewaarschuwd. Het organiserend comité heeft me vooraf wel een keer of tien gebeld: "Meneer Zwart, wij zingen heel langzaam, hoor!" Ik zei: "Meneer, dat komt in orde. Twee dagen later: "Meneer Zwart, wij zingen echt veel langzamer dan u denkt. Ik zei: "Meneer, dat komt allemaal dik voor elkaar Drie dagen later: "Meneer Zwart, zo langzaam als wij zingen, heeft u nog nooit gehoord. En het was ook langzaam, die zaterdagmiddag, maar er werd wel gezongen. Zo'n Bovenkerk zongen u mudvol, uit volle borst, uit bele ving. Ja, ik vond dat toch indruk wekkend. N.a.v.: A. Bel, Ooggetuigen aan het woord. Meer dan vijf tig reportages uit de kerk geschiedenis. Uitgeverij Den Hertog te Houten. Paperback. ISBN 9-331- 2162-3. 188 pag. Prijs €12,50. in vertrouwde handen AOSHERSTEL SBAOEHERSTEL ddetharnis Zeniikeweg 10 - lel (0187) 48 72 19 ansdoip Hallinmcg 10 - Kl (0186! 65 33 63 www.bosmanenkalis.nl a»jb.i.iii,^ii^Ji»...Y»."n&^< ,.„a.«..^|«y-A.,wy>,..4...-».«nni|.. I i Ml ■lil.» -. il BEZORG-ABONNEMENT (vrijdag) Jaarabonnement 33,00 POST-ABONNEMENT (dinsdag vrijdag) Jaarabonnement 68,00 Betaling De betaling van uw abon nementsgeld is per accept giro of via de machtiging voor incasso. Acceptgiro De abonnees waarvan wij géén incasso machtiging hebben, ontvangen een acceptgiro. Alleen met deze acceptgiro betalen. Wilt u op een andere wijze betalen, vermeldt dan het betalingskenmerk van de acceptgiro. LET OP! Beslist niet betalen voor dat u een acceptgiro ont vangen heeft. Machtiging Bij de abonnees die ons een incassomachtiging heb ben gegeven zal het bedrag D.V. medio december van hun bankrekening worden afgeschreven. •lE'l Vorige week dinsdag 25 november was er weer een gezellige bijeenkomst van het Rode Kruis in de Bommel stee te Den Bommel, dit naar aanleiding de bijeenkomst van vorig jaar waarop het Rode Kruis haar 140-jarig bestaan vierde in de vier dorpen van Oostflakkee met een gezel lig verzorgde middag voor de 65-plussers, wat voor herha ling vatbaar was. Vele inwoners van Den Bom mel hadden gehoor gegeven aan de oproep voor deze mid dag. Na het openingswoord van één van de vrijwilligers van het Rode Kruis werden we getrakteerd op koffie en een Rode Kruis gebakje, heel lek ker. De stemming zat er goed in, en vele verhalen o.a. van vroeger kwamen ter sprake en natuurlijk werd er veel gela chen. Op het program stond dat klederdrachtvereniging 'de Arke' uit Zeeland een pre sentatie zou geven in de kle derdrachten van de verschil lende Zeeuwse eilanden. De ladyspeaker was een geboren Flakkeese; ze woont al vele jaren in Zeeland, maar sprak ons gewoon toe in het Flak keese dialect. De presentatie heeft de vereniging ook in de andere Oostflakkeese dor pen gehouden, en het was een geweldig succes. In hun kleding gestoken waren de dames en heren schoonheden om te zien, jammer dat er veel van verloren is gegaan. In de pauze hebben we gezellig met de groep van gedachten gewisseld en veel vragen over de klederdrachten werden beantwoord. Na de pauze werd er een film vertoond over het werk van het Rode Kruis, zoals vakanties voor mensen die niet meer zon der verzorging kunnen. Hier na was er een warme maaltijd, bestaande uit hutspot, spek, zuurkool met worst. Het was over heerlijk, ledereen heeft van deze middag genoten. Namens alle aanwezigen: Bedankt Rode Kruis! Kien Bakelaar, Den Bommel

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 2