Eerste Lustrum 'Klasgenoten' Jubilerend Ouddorps Raad- en Polderhuis met nieuw elan de toekomst in Zang en muziek in Adventstijd 'Two 2 team': hét nieuwe Amateur Muziekfestival van Goeree-Overflakkee Kerstpakketten en -kaarten voor uitgezonden militairen Voorlopige uitslag water schapsverkiezingen EiuvnDEn-niEuws Waterschaps- bestuur stemt in met begroting Kerstconcert jong Urker mannenkoor Soli Deo Gloria en jongeren koor Jigdaljahu Nogmaals Den Bommel dommelt in... Schoorsteenpiet bij Plus Slingerland Abonneert U op de vrijdageditie van Eiianden-Nieuws PAGINA 7 DINSDAG 2 DECEMBER 2008 Op zaterdag 7 februari 2009 zal er een nieuw eve nement in de Grutterswei te Oude-Tonge plaatsvin den: "IVvo 2 team'. TWo 2 team staat voor samen musiceren. Je moet met twee of meer zijn om een groep te vormen. Bij dit evenement gaat het om een muzikale samenwer king van twee of meer amateurmuzikanten, die de competitie aan dur ven. Het evenement wordt door Stichting Podium en Muziekschool Goe ree-Overflakkee georga niseerd om het samen muziek maken op het eiland extra te stimuleren. Dit evenement is een uit gelezen kans voor amateur muziekgezelschappen om hun krachten te meten bin nen een scala van zeer uit eenlopende muziekstijlen. Het maakt niet uit welke instrumenten er worden bespeeld, op welk niveau en in welk genre muziek wordt gemaakt of wat de leeftijd van de muzikan ten is. De deelname aan dit festival staat open voor alle muziekgezelschappen waarvan minstens één van de leden woonachtig is op Goeree-Overflakkee. Professionals en conser vatorium studenten vanaf tweedejaars zijn uitgeslo ten van deelname. Als (leeliifiiiLT iiioul je niet alleen bereid zijn om de toiiipelilie aan Ie gaan. Het niu/ickgezelsthap moet voor al open willen staan voor een jxisilieve, motiverende beoor deling van een vakkundige jniy. De/e is er op gerielit oii) de nuizikanten verder te hel pen riv-'l htm hobby: het samen muziek maken. De deskundige jiny van proli-ssionele musici zal naast hel beoordelen van de preslalies ook een aanial lina- lislen aanwijzen om een .spette rend s/oftoncert te \eFznigen. De iiileindeliike winnaar van dit nieuwe evenement zal door een speciale 'Flakkeese jury' Horden verkozen. Deze jury bestaat deels uil bekende Flak keese kunstenaars en culiuur- kenners en deels uit publiek dat door middel van loting is uitgekozen. De jury F.én van de professionele jury leden is (;eert Bierling. Sinds 1990 is hij slad.sbeiaarclier van Rotterdam bovendien werd hij in I99() aangesteld als stadsor- ganisl. Momenteel is Bierling als d(Kenl orgel en klavecimbel aan het FontysOjnservatoriinn te 'lilburg verbonden, (^or van der Linden is ook jurylid van Two 2 team. In 'Fil- burg studeerde hij viool aan het conservatorium en in 1988 werd hij aangesteld als eer ste violist van het Rolterdam l'hilharmonisch Orkest. In de periode van 1997-2001 was Van der Linden concertmees ter van het Rotterdams Opera Orkest. .Sinds 2007 is Van der Linden artistiek leider/dirigent van het Symfonieoikest Rijn mond te Rotterdam, waar hij medeoprichter van is. Hel derde lid van de Two 2 Uainjury is Ben van den Dnn- gen. Hij startte in 1984 zijn carrière als prolessioneel jazz musicus. Samen met zijn col lega en vriend de tiompeltisl jarnio Hoogeudijk begon hij zijn eigen groep. Ook speelde hij in diverse andere bands, waaronder Louis van Dijk's Superband. De organisatie De organisatoren van dit eve nement willen mei dit lestival op zoek gaan naar de breedte van hel mn/iek maken op Goe ree-Overflakkee. Van klassiek tot rock, van metal tot reggae. Door hel luisteren naar de coii- curientie leien de deelnemers zeel uiteenlopende muziekstij len kennen. Hierdooi kunnen zij hun muzikale kennis ver breden. VanaC heden zijn inschrij(i()r- mulieien aan te vragen bij de receptie van Hel Diekhnus te Middelhaiiiis, telefoon 0187- 482'1()0 (lussen 9.00 en 12.00 um) o/ e-mail leceptieC" liet- diekhtius.nl. Ook tijdens de kerstdagen werken onze militairen in oor- logs- en ciisisgebieden, ver van huis, liiniilie en vrienden. Het Protestants Interkerkelijk riiuisliout (l'LI vindi dat de militairen onze steun en aandacht verdienen en stuurt daarom 2.400 kerstpakket ten naar alle Nederlandse militairen die zich in oor- logs- ol crisisgebieden bevin den. De inhoud van het PI F- kerslpakket diaagl bij aan de keistsleer en aan de relatie en contacten met lliuis. Defensie zorgt voor hel vervoer, zodat niemand woiclt overgeslagen. Uw bijdiage voor deze keisi- pakketten is zeer welkom op (;iro SlO.'i van Slichting VVV te Huis ter Heide (Utr). Juist tijdens de kerstdagen kunt u de uitgezonden Nederlandse militairen bemoedigen met een keistgroel. Dit wordt bij zonder gewaardeerd. Vele afzenders hebben in voorgaan de jat en een briet of een kaart terug gehad. Doel u dil jaar ook mee? Stuui uw kaarl(en) of brief dan naar: Uitgezon den militair, p/a Stichting Pl'F, Amersioorlseweg .59, 'ilVZ BB Huis Ier Heide (Utr). Uw nor maal gefrankeerde kerstkaart moet dan voor 12 december in het bezit zijn van Stichting PIL Het PFF-bureau zoigt dat uw kerstkaarten met nw per soonlijke groet tijdig terecht komen bij de uitgezonden militairen waar ook ter wereld. Scholen, kerken en verenigin gen kunnen ook meedoen. Zij kunnen een kerstkaartenaclie orgaiiLseren en hun kaarten in één pakket naar boven staand adres sturen. De kaai- ten behoeven dan niet apart Ie worden gefrankeerd. RIDDERKERK - De Ver enigde Vergadering van Waterschap Hollandse Delta heeft donderdag de begroting voor 2009 vast gesteld. Uit deze begro tingsvoorstellen kan het waterschap volgens de nieuwe Waterschapswet en de gekozen kostentoe- deling de tarieven voor waterschapsbelasting 2009 vaststellen. Net als alle andere wateischap- pen Nederland heft Hollandse Delta belastingen om de kosten Ie kunnen betalen die nodig zijn om het waterschapswerk uit te kunnen voeren. Na de invoering nieuwe Waterschaps wet in januari 2008 betekent' dat voor hel eerst een ander s)steem voor het hellen van de waterschapsbelasting. Met ingang van 2009 betalen inwo ners en bedrijven maximaal vier heflingen: zuiveringshef fing, verontreinigingshetring, watersysieemliefling en de hef fing voor de wegentaak. Hollandse Delta investeert flink in de veiligheid en leelbaarheid van de /uid-hlollandse eilan den. Het waterschap zorgt ook voor voldoende zoet en .schoon ïvater in sloten en singels. Deze investeringen worden giolen- deeis betaald uit de opbrengs ten van de waterschapsbelas tingen. Aan de hand van de vastgestel de begioting en kostenloede- ling bepaalt Hollandse Delta de walerschapslaslen voor 2009. Hel watersi hap verwacht voor de inwoners een marginale stij ging van de waterschapslasten. De boogie van de tarieven is zeer binnenkoi t bekend. Het regionaal belastingkantoor SVHW uit Klaaswaal zal de aanslagen waterschapsbelasrin- gen in het eerste kwartaal van 2009 verzenden. Dit gebeurt, nadat de piovincie Zuid-Hol land haai fial aan de besluiten \an de Verenigde Vergadering heeft gegeven. Op zaterdag Li december (nganiseeri Mission Music C.oncerten een Kerstconcert in de Cirote Kerk te 'I holen. Aan dit coiuerl hopen mee Ie wer ken het jong Urker mannen koor Soli Deo (iloria o.l.v. Jaap Kramer en hel 120 leden lel lende Jongerenk(M)r Jigdaljahu uil Barendrechl o.l.v. Willem Arie den Flertog. Marco den 'loom hoopt de koren te bege leiden op het orgel en Lennart Morec hoopt op de vleugel. Het concert begint om I9.:50 uur, de kerk gaat open om 18.4.5 uur. De entree bedraagt 8 voor volwassenen en 4 voor kinderen t/m 12 jaar. Het verdienl aanbeveling om tijdig toegangsk:iarten te bestellen. Deze zijn te koop bij Boek handel Oostdijk te 'Fholen of bij Mi.ssion Mtisif-, lel. 0187- 503510, e-mail niissi(Mtnuisic("i solcon.nl. en indien nog voor radig bij de ingang van de kerk voor aaiiv;ing \'an hel concert. Dankzij de perfecte orgauis.ilie van de twee grootste vechters bazen van de klas, die overigens de dik.sie vrienden zijn, beleef den we op 21 no\ ember jl. als klasgenoten van de Openbare lagere school te Nieuwe-'Fonge van het 'bouwjaar' 19S7/19;i8 voor de vijfde maal een buiten gewoon gezellige avond. Dit voor de derde maal in 'De Sta- ver' te Sommelsdijk. Na gezellig een uurtje te hebben gebowld genoten we van een koud en warm bulT'et. Kn hoewel hel hier en daar wal piept en er bij sommigen de slijtage zichtbaar gaat worden en ook de kleur soms wat bijgewerkt moet wor den, vertonen we allemaal nog de saamhorigheid van vroeger. Oude herinneringen werden weer tot leven gebracht en oude foto's gingen van hand tot hand en-werden uitgebreid van commentaar voorzien, zoals van de meesters Boidin, Toneman en Noordermeer en natuurlijk van bovenmeester De (.loppei. Die stond bekend om zijn 'meeslepend' vioolspel. als de snaren tenminste met braken. Cirote hilariteit was er ook bij het nemen van foto's in een oude schoolbank met de oude schoolplaten op de ach tergrond. Sommigen van ons pasten er maar met moeite m. Ook onze klasgenoot Joost Vis been signeerde zijn nieuwste boek. We zongen met zijn allen het Flakkeese volkslied en weer was een jaar voorbij. De ontmoeting was opnieuw een happening; iedereen keerde huiswaarts met de gedachte: "tot volgend jaar bij leven en Welzijn." Oezelligheid kent geen tijd. OUDDORP - Dit jaar is het vijfentwintig jaar geleden dat enthousiaste vrijwilligers aai? de slag gingen om een museum te ontwikkelen in de Ouddorpse ring. Het museum vond onderdak in het voormalige Raadhuis dat ook nog als Polderhuis heeft dienst gedaan. Ter gelegenheid van dit jubileum werd ook de nieuwe edu catieve natuurzolder geopend. Hiermee zijn de vrijwil ligers weer klaar voor de toekomst. Door Adri van der Laan Met een officiële bijeenkomst in het museum werd bij het jubileum stil gestaan. De voor zitter van het Ouddorps Raad- en Polderhuis, Pau Heerschap, was blij dat hij het gezelschap welkom kon heten in het muse um dat, na de brand van twee jaar geleden, fjok een grondige facelift heeft ondergaan. Naast de huidige bestuursleden waren er onder de aanwezigen ook oud-bestuursleden, de vrijwilligers, vertegenwoordi gers van de Monumentencom- missie, de Stichting Stad Goe- dereede, de gemeentebodes en, op een later tijdstip, burge meester Gei- van de Velde en wethouder Ton /Kdmiraal. Hel bestuur van het museum wilde aan het jubileumjaar een blij vende en tastbare herinnering overhouden. Daarom had men Ellen van der Bok, van 'Straal ateljee Van der Bok' uit Goede- reede opdracht gegeven om de tafel in de benedenzaal te voor zien van een glasplaat en een glazen lessenaar te vervaar digden waarin afbeeldingen waren gezandstraald die onlos makelijk met het museum zijn verbonden. Het resultaat was dat in de glazen plaat van de tafel het wapen van Ouddorp was gegraveerd, met twee sym bolische halve ringen' omdat de tafel bij huwelijksvoltrek kingen het middelpunt is. Op de glazen lessenaar prijkt een atbeelding van het museum. .Aan de bestuursleden Pau Heerschap en 'leun Tanis was de eer om het kunstwerk offi cieel te omhullen. Pau noemde liet kunstwerk een symbool voor het voortgaan van de generaties. Geschiedenis Pau Heerschap gaf in zijn toespraak een korte weer gave van de geschiedenis van liet gebouw, dal in 1904 op de plaats kwam van hel een jaar eerder afgebroken vori ge gemeentehuis. Voor het bedrag van 10.000 gulden werd het pand ruim honderd jaar geleden sober opgeleverd. Later is het pand wat verder verfraaid en de toenmalige burgemeester Kleijnenberg lieeft er volgens Pau voor gezengd dat het gemeentewa- peii in de lanibrisering vaii de raadszaal werd aangebracht. Hel gemeentehuis heeft ook. geruime tijd gefungeerd als Polderhuis. In 1983 huurden de initiatiefnemers van hel niuseiini de bovenverdieping van het gebouw van "Teun l'anis, die toen eigenaar van het Raad- en Polderhuis was en op de benedenverdieping een antiekwinkel had. Op De gla.splaal en lessenaar met inscriptie wordt onthuld. de bovenverdieping werden toen ook nog de spullen van de archeologenvereniging De Motte bewaard. De vrijwilligers van het eer ste uur hebben er in de eerste jaren alles aan gedaan om het museum gereed te maken om de bezoekers Ie ontvangen. Uit de toespraak van Pau Heer schap bleek dat het. Ouddorps Raad- en Polderhuis 'staat of valt' met de inzet van vrijwil- Ali van der Wende opent de niitnnrzuUler x'iin het Oiiildorps llaail- en Polderlitiis. 1-bto: Adri rrt» der hum ligers. Fr werden tijdens de bijeenkomst dan ook verschil lende vrijwilligers met naam genoemd, zo werd de van Ouddorp allsomstige, maar nu in Groningen wonende Wil- bert Hollaar, in het zonnetje gezet voor zijn verschillende activiteiten die hij in de afge lopen jaren voor het museum heeft verricht. Uit handen van Pau Heerschap ontving hij dan ook het erelidmaatschap van het museum. Brand De betrokkenheid van de inwoners van Ouddorp en \an de vrijwilligers is gebleken na de brand van oktober 2006, waarvan veel rook- en roet- schade bet resultaat was. Zowel Pau als medebestuurslid Mirna Boogert kregen in de dagen na de brand veel positieve reacties vanuit hel dorp. Hieronder was ook hel aanbod van veel vrijwilligers om een handje uit te steken bij de herinrich ting van het museum. Achteraf gezien heeft deze brand een impuls gegeven voor een nieu we opzet van hel museum. In Ouddorp werd men toch weer bepaald bij het 'trouwmu.seum' in het centrum van het dorp en groeide de betrokkenheid bij het museum; met man en macht ging men aan de gang om de geleden schade te her stellen. Pau Heerschap noem de met name de twee vrijwil ligers, Wim Grinwis en Krijn van Koppen, die er alles aan hebben gedaan om hel niiise- boto: Adn i'tin iter iMan uni te voorzien van een frisse prcsenlalie. Natuurzolder Een voorbeeld hiervan is de natuurzolder die op de boven ste verdieping van het gebouw is ingericht. Minutieus is een miniatuur duin- en strand- landschap, inclusief de vogels. Er wordt hierbij ook informa tie gegeven over het landschap via teksten en door middel geluidsfragmenten en kunnen tie bezoekers de vogelgeluiden naar keuze ten gehore bren gen. Deze uatuurzolder kon worden ingericht met behulp van een financiële bijdrage uit het Sti-. muleringsfbnds van Rabobank Goeree-Overflakkee. Daarom was Ali van der Wende, voor zitter van de Ledenraad, afde ling Goedereede, uilgenodigd om de opening te verrichten. Zij legde uil dat hel Stimule ringsfonds jaarlijks een bedrag beschikbaar stelt voor een orga nisatie die actiefis op cultureel of maatschappelijk gebied bin nen de samenleving. Na een presentatie tijdens de leden vergadering konden de leden hun stem uitbrengen op de (nganisatie die volgens hen een bijdrage het meest verdiend. Op de ledenvergadering van 2007 was het Ouddorps Raad- en Poldermuseum dat de 'hoofdprijs' van 2.500 won, een bedrag waar het museum dankbaar gebruik van heeft gemaakt bij de inrichting van de naluurzolder. In het artikel over Den Bom mel van vorige week dins dag werd gesteld dat er geen droog brood meer te krijgen was in het dorp. Dit was geen letterlijk citaat van mevrouw Hollestein, maar een door de auteur gekozen louter spreek woordelijke zegswijze voor het feit, dat er geen vaste levens- middelenwinkel meer in het dorp zelf is. Om eventueel ont stane misverstanden te voorko men, het volgende. Voor de bewoners van het dorp zijn er nog wel producten ver krijgbaar bij diverse rijdende, incidenteel aanwezige en ook bij huis aan huis bezorgende leveranciers. Zo kan er brood besteld worden bij Marlies van de Stelt. Onder de naam Brood- Nodig heeft zij een broodbe- zorgservice opgestart. Iedere woensdag en zaterdag levert zij op bestelling brood, gebak en alle overige producten vaii de alom bekende Bakker Dam uit Ouddorp bij de mensen thuis. Dit doel zij zowel in Den Bommel, in Zuidzijde als ook in Stad aan hei Haringvliet. De bestelling kan een dag van te N'oren worden doorgegeven via 06-57711676. Ook voor de feestdagen kan men de bestel ling via dit telefoonnummer doorgeven. Rondom het dorp zijn diverse adressen, waar men terecht kan voor uiteenlopende pin- ducten, als groenten, fruii, kaas en vlees. Dit kan bijvooi- beeld bij Landwinkel 't Zand van de familie Lokker aan de Lage weg nabij Den Bommel. Ook zij bezorgen desgewenst bij klanten ihuis (tel. 0187- 612300). OUDDORP -De advents- diensten in de Doopsgezinde Gemeenle Ouddorp, worden diensten met veel zang en muziek. Op ?j)iiditf; 14 daemher zal in de avonddienst, aanvang 18.30 uur, de sopraan CJonnie van Heuglen (al eerder te gast bij de Doopsgezinde Gemeente) enkele aria's zingen uit 'Fhe Messiah \an G.F. Handel en het Weilinachts-Oralorium van J.S. Bach. Muzikal'e bege leiding: Piel Westhoeve. De samenzang zal worden bege leid door het Koperensemble. '/.iili'rd/ig 20 (leiemher vindt de inmiddels traditionele uil voering van de Kerstmusical plaats. Een enthousiaste groep zangers en zangeressen zingt MIDDELHARNIS - Woens dag 3 december a.s komen de schoorsieenpieten bij Plus Slin gerland op visite. --\lle kinderen ontvangen in hun schoorsteen een cadeautje van de schoor steenpiet. liie heeft beloofd om lussen 13.00 en 18.00 uur aanwezig te zijn. Ook wanneer je geen schoorsteen hebt krijg je een leuk cadeautje van Piet. Daarnaast heeft f-'lus nog een ruime keus aan chocoladelet ters, marsepein, pepernoten en vele andere lekkere artike len klaarliggen. van de geboorte van het Kerst kind in de musical 'Een leken van leven'. De musical begint om 19.00 uur, zaal open 18.13 uur 'Foegang is gratis. Zondag 21 december zal in de morgendiensl, aanvang 9.30 uur, een groepje musici Adventsliederen zingen. (Deze groep zal eveneens zingen in de Duitstalige kerkdienst op 24 december om 16.30 uur). In de avonddiensl van 21 december - dit is de maan delijkse Welkom-Dienst - zal worden gemusiceerd door Diana Abspoel (hobo), Josefien .'\bspoel (dwarsfluit), en Jan Teeuw (orgel). De Kerslnnrhtdienslen bij kaars licht op 24 december zullen ook weer gevuld zijn met zang en muziek. In de eerste Kerst nachtdienst, welke om 20.00 uur aanvangt, zingt het ca. 90 man sterke Randstedelijk Man nenkoor onder leiding van .'\ijan Breukhoven verschil lende KersUiederen, waaron der het bekende Cantique de Noël van A. Adam, hei Gloria in excelsis Deo van A. Vivaldi en For unto us a child is born van G.F. Handel. In de tweede Kerstnachtdienst, 22.00 uur, zal worden gezongen door het Gospelkoor. Op de Eerste Kerstdag zal 's mor gens om 9.30 uur door het Kerkkoor worden gezongen, ook dan zullen de koperbla zers aanwezig zijn. Op Tiveede Kerstdag 's morgens om 10.00 worden de vieringen afgesloten met een kerstsamenzang, welke begeleid zal worden door orga nist Jan 'leeuw. Voorganger in alle diensten is ds. J. Sinink. RIDDERKERK - De voorlopige uitslag van de verkiezingen voor 21 zetels voor de catego rie Ingezetenen voor het nieuwe bestuur van water schap Hollandse Delta is bekend. Tijdens een openbare zitting op zater dag 29 november heeft het stembureau vastge steld hoeveel stemmen in totaal zijn uitgebracht en hoeveel stemmen iedere lijst en kandidaat hebben gekregen. Vandaag, dinsdag 2 december, komt het stembureau bij elkaar om de definitieve uilslag als mede de zetelverdeling vast te stellen. Dan \sordl ook bekend welke kandidaten \'anaf 1 janu ari 2009 deel gaan uitmaken van het besluur van het water schap. Ruim 650.000 slemgerech tigden konden hun stem uit brengen. Hel opkomslperccn- tage voor deze verkiezingen bedraagt 20,99?. Dit is bijna 29i holder dan het opkomstpercen tage bij de waterschapsverkie zingen van oktober 2004. Het CDA behaalde drie zetels, waarbij de als derde geplaatste Peter Visser uil Middelharnis niet in het besluur is geko zen, omdat een ander mei voorkeurstemmen zijn plaats innam. De partij Water Natuurlijk waarvan 'Fea Both uil Dirks- land de lijsttrekker kreeg drie zetels in het bestuur. De meeste zetels kreeg de VVaterschapsparlij Hollandse Delta. Deze parlij behaalde vier zetels, waarbij Hans Kalle uit Herkingen ook in het bestuur is vertegenwoordigd. De Christenunie behaalde een zetel, waardoor de lijsttrekker Piet Robijn uit Sommelsdijk is verkozen. De Partij Hollandse Delta Natuurlijk behaalde één zetel. Goed voor drie zetels was de Parlij xan de Arbeid. Eerst leek het erop dat Dorien Kickert uit Ouddorp 'buiten de boot' zou vallen omdat Hans Hijgemann een groot aantal voorkeurstem men verwieif .Maar hij stelde toch zijn zetel beschikbaar ten gunste van Dorien. De lijsttrekker van de VVD, Johan van Nieuwenhuijzen uit Melissanl is ook zeker van een zetel in hel besluur, want zijn partij behaalde drie zetels. En dit geldt ook voor de SGP, die eveneens mei drie afgevaardig den, waaronder Hans Klepper uit Ouddorp, in het bestuur zal zijn vertegenwoordigd. Naast de 21 zetels, waarvoor men een stem heeft kunnen uitbrengen zijn er ook negen geborgde zetels voor belangen groeperingen, die al eerder zijn aangewezen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 7