De eerste hooghekkenbedjes voor ziekenhuis Dirksland zijn binnen Schotejil zwemt tweede ZRO-wedstrijd Plus Slingerland deelt bijna 2000 boodschappenpakketten uit Woord Daad Gemeentelijke informatie over bouwproject Gronden Breen Meer activiteiten voor jongeren of juist niet? Begrotings krant Middelharnis EIIAI1DEt1-t1IEUW5 Opbrengst collecte Otto de Bruijne in Doopsgezinde Gemeente Ontmoeting u Oud papier Ons Koor Kerstmiddag voor 55-plussers EIÜMiDEn-TIIEUWS Ingezonden: WINTERMARKT Hulp nodig Zaterdag 29 november jl. heeft zwemclub De Schotejil uit Middel harnis de tweede ron de gezwommen in de zwemcompetitie van de Zwembond Rotterdam en Omstreken (ZRO). De wedstrijd werd gezwom men met nog 4 andere verenigingen in zwem bad De Hoge Devel te Zwijndrecht. De Schote- jillers zwommen naar 17 ereplaatsen en verbeter den 3 clubrecords. De toekomst van de gemeente Middelharnis iigt in uw handen!! Kom naar een van de bijeenkomsten en praat mee! De bijeenkomsten vinden plaats op: Maandag 8 december - 't Trefpunt - Stad aan 't Haringvliet Dinsdag 9 december - Ons Dorpshuis - Nieuwe-Tonge Woensdag 10 december - de Staver - Sommelsdijk Ontvangst vanaf 19.00 uur, aanvang 19.30 uur. TOEKOMSTVISIE GEMEENTE MIDDELHARNIS U heeft in juni 2008 al aan kunnen geven hoe u de toekomst van Middelharnis ziet. Op basis hiervan is een concept toekomstvisie opgesteld. De gemeenteraad wil graag controleren of het concept dat er nu ligt voldoet aan uw wensen en verwachtingen. Daarnaast wil de raad graag van u weten hoe u over bepaalde belangrijke en lastige vraagstukken denkt. PAGINA 2 DINSDAG 2 DECEMBER 2008 MIDDELHARNIS - In de afgelopen weken is er druk gespaard door de klant van Plu's. Bijna 2000 pakketten ter waarde van 40 euro mocht Plus Slingerland in Middelhar- nis uitreiken. Door het doen van boodschappen bij de Plus konden klanten zegeltjes spa ren. Een volle spaarkaart met 50 zegels gaf recht op een prachtig boodschappenpak- ket. Afgelopen zaterdag kon den de klanten hun welver diende pakket in ontvangst nemen. Over de inhoud van de doos waren de klanten zeer te spreken. "Allemaal lekkere bruikbare artikelen", zo werd menigmaal gehoord. Plus organiseert regelmatig leuke spaaractie voor haar klanten. "We vinden het fijn om iets extra's voor onze klanten te doen", aldus Leo en André SHngerland. "En de klanten waarderen het enorm, gezien de positieve reacties. Wij blij ven ons best doen om het onze klant zo goed mogelijk naar de zin te maken. De Spaaractie voor de pakketen is hier een voorbeeld van". Voorwaar een goed initiatief Laat de bevolking maar weten wat er op financieel gebied gebeurt of nog te gebeuren staat. Alleen jammer dat deze krant werd verspreid tezamen met alle mogelijke reclame op donderdag c.q. vrijdag. Navraag binnen de gemeente leerde dat .velen deze krant niet gezien of gelezen hebben omdat de krant eenvoudigweg tegelijk met aller lei reclame de af\albak inging. Pagina 7 is duidelijk onvolle dig. Het is geweldig dat onder de kop 'Inkomst en uitgaven' uitleg wordt gegeven. (Overi gens is de kop op de pagina niet juist. Er moet staan: waar gaat 'uw' geld naartoe, en niet 'het' geld.) Mooie grafieken, zowaar in kleur, maar samengevat: Opgeteld Inkomsten35.705.000 Uitgaven€46.720.000 Verschil 11.015.000 (minus) Op pagina 3 wordt uitgelegd dat de algemene reserve (het eigen vermogen) zal afnemen met 700.000 (van 14,9 mil joen naar 14,2 miljoen euro) Het negatieve verschil komt dus op 10.315.000. Nergens wordt aangegeven hoe dit ver schil wordt opgevangen. Dat kan ik me voorstellen. Het is immers geen reclame om te moeten zeg gen dat het gemeentebestuur weer moet gaan lenen, meer dan 10 miljoen euro en dat nog wel tijdens een financiële crisis. Met andere woorden:- onze kin deren worden (alweer) opgeza deld met een torenhoge schuld, en de huidige burgerij met fikse renteaflossingen. En dan praten over Toekomstvisie. Een verontruste burger van Middelharnis, E.H.P.G. Schras, Polderlmn 25 3241 SK Middelharnis GOEDEREEDE - Don derdag 11 december om 19.30 uur wordt in zalen complex Dorpstienden te Ouddorp een gemeen telijke informatiebijeen komst belegd over de voortgang in het proces Gronden Breen. Wethou der Admiraal deelde dit mee aan het eind van de raadsvergadering bij het punt ingekomen stukken. Drie fracties (PvdA, SGP en WD) haakten in op een afschrift van een brief die de gemeente verzond aan één van de omwonen den van de verpauperde boerderij Welgelegen aan de Hazersweg. TWee frac ties zagen in het afschrift reden om aandacht te vra gen voor (eventuele) aan passing van, of de gebrui kelijke procedure of de standaard communicatie ve tekst. De WD wees op aspecten van veiligheid en openbare orde. Door Jaap Ruizeveld Burgemeester Van de Velde meldde dat, als het algemeen bestuur van de Veiligheids- regio Rotterdam-Rijnmond instemt met een voorstel dat thans op tafel Hgt, er weer een belangrijke stap is gezet voor het operationeel krijgen van 2 extra ambulances voor Goeree- Overflakkee en Voorne-Putten. Definitief kan een en ander Christelijk sfree/cb/ad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,36. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermiin zal(elijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberictiten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: g.verweij@gebr-dewaal.com REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: j.vilierius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vöór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). overigens pas worden ingevuld als minister Klink, eind 2009, de noodzakelijke finahciën voor het nieuwe spreidings- plan vrijmaakt. Grinwis (SGP) was benieuwd of het bestuur van woning bouwvereniging Beter Wonen al een reactie had verstrekt op de initiatiefbrief van de drie jongste raadsleden ten aanzien- van faciliteiten voor starters op de woningmarkt. Dit bleek niet het geval, maar wethou der Admiraal wist, uit regulier overleg, dat de inhoud van de brief serieus wordt behandeld. Het ingekomen stuk van de gezamenlijke eigenaren van 20 loodsen aan de buitenhaven in Stellendam over bestem mingswijziging van de lood sen was aanleiding voor CDA, SGP en PvdA om het college nog enkele zienswijzen mee te geven. Een startersloods, waarbij destijds Europees sub sidiegeld is betrokken, dient voor starters in de visserij te blijven oordeelde CDA-er Pijl. Van der Meer (VVD) stelde dat verruiming van de bestem ming inhield dat de maritieme bestemming overeind bleef en de visserij juist meer moge lijkheden bood. Tenslotte gaf burgemeester Van de Velde enige toelichting bij een brief van discotheek De Kreek in Ouddorp inzake overlast van Polen. "Het is de eerste keer dat ik hiermee wordt gecon fronteerd", zei de voorzitter. Volgens haar betrof het een vervelend incident, maar kon het niet worden aangemerkt als een algemeen verschijn sel van overlast. "De lange lat wordt bij andere gebeurtenis sen meer gebruikt", zei Van de Velde. DIRKSLAND - Het MS Fonds heeft met zijn collectes in Dirksland en Melissant €1.313 opgehaald. Wie de collectant gemist heeft, kan alsnog een gift overmaken op giro 5057. En wie volgend jaar wil helpen met collecteren, kan contact opnemen met het Nationaal MS Fonds, tel.010-591 98 39. OUDDORP - Op zondag morgen 7 december komt de bekende spreker/schrijver/TV presentator Otto de Bruijne naar Ouddorp. Hij zal voor gaan in de Doopsgezinde Gemeente. De dienst begint om 9.30 uur. Iedereen is har telijk welkom. hulp aan dak- en Ihuislo^en 1 MIDDELHARNIS-Zaterdag 13 december van 10.00 tot 16.00 uur is op tiet Diekhuusplein in Middelharnis de wintermarkt waar lekkere 'winterse kost' te koop is, zoals erwtensoep, vers gebakken vis en warme chocolademelk. De erwtensoep kunt u ook bestellen. Deze wordt dan vrij dag 12 december bl] u thuis bezorgd. U kunt bestellen bij: Peter Flikweert, tel. 480650; Marieke Kalle, tel. 489757; PlonyTanis,tel.681644. De opbrengst is bestemd voor Woord Daad en Ontmoeting. SOMMELSDIJK - Zaterdag 6 december haalt Mannenkoor Ons Koor in heel Sommelsdijk (m.u.v. de VVestplaat) het oud papier weer op. De mannen beginnen om 9 uur en hopen de klus tegen het middaguur geklaard te hebben. Gelieve het papier en karton goed verpakt, tijdig en op eeii goed zichtbare plaats langs te weg te zetten. Buiten de ophaaldagen om kunt u uw oud papier ook kwijt in de containers van 'Ons Koor' aan de Molenweg te Middelharnis. Zie voor meer informatie website www.man- jienkborons-koor.nl. OUDE-TONGE - De Plaatse lijke Commissie Oude-Tonge van de SWO organiseert op vrijdag \2 december a.s. een Kerstmiddag met aansluitend fonduen voor alle 55-plussers van Oude- Tonge in het Info- centrum, Bernhardstraat 27 te Oude- Tonge. De middag begint om 14.00 uur met het SWO-koor Animato; er worden dan kerstliederen gezongen. Voor deelname aan de middag kunt u zich vóór 9 december a.s. telefonisch opgeven (0187 641344). Deelname kost 7,50 p.p., vooraf dient 2,50 te worden voldaan. Het eerste hooghehhenhedje wordt onthuld op de kmderajdeling van het ziekenhuis. V.l.n.r.: Femke Schuurmans, Wilma de Bruine, Pieter Helmsing en Toos Buijs-Vennue. Foto: Ham Vdknus DIRKSLAND - Onder het motto 'Een goed doel dicht bij huis' heeft vorig jaar 4 december direc teur Wilma de Bruine van woningbouwvereniging 'Dirksland' symbolisch een poppenbedje uitge reikt aan dr. Pieter Helm sing, bestuursvoorzitter van Stichting 'Vrienden van Ziekenhuis Dirks land'. Het eerste hooghekkenbedje voor de kinderafdeling van het ziekenhuis - de 'oude' zijn dringend aan vervanging toe, maar kosten het nodige - zou nl. geheel door de woning bouwvereniging .worden gesponsord. En nu, na amper eenjaar, konden de eerste drie nieuwe bedjes al in gebruik worden genomen. Donderdag morgen overhandigde Wilma de Bruine in het ziekenhuis het eerste - en nu dus echte - hooghekkenbedje aan kin derarts Femke Schuurmans. Naast voorzitter Helmsing van de Stichting Vrienden was ook stichtingssecretaris Toos Buijs- Vermue daarbij aanwezig. Deze nieuwe hooghekkenbed- den zijn de eerste in een reeks die later dit jaar en begin vol gend jaar arriveren. Het oude type voldoet niet meer aan de eisen van de tijd. Het nieuwe type bed is voor het kind, de verpleging én de ouders erg gebruiksvriendelijk. Op de website van de Stichting (www. vrienden.zhsdirksland.nl) is meer informatie beschikbaar. Naast de gulle gave van de woningbouwvereniging Dirks land hebben de volgende orga nisaties en instellingen hun steentje bijgedragen aan deze eerste drie bedden: Camping en Caravanhandel 'De Gre- velingen' te Battenoord, R.K. basisschool 'De Achtsprong' te Achthuizen, Diaconie Oost- voorne. Hervormde Gemeente Ooltgensplaat, Pruikenservice te Oude-Tonge, Vrouwenvereni ging 'Liefde vindt Werk', Her vormde gemeente Sommelsdijk, Bazaarcommissie Hervormde Gemeente Hellevoetsluis en een aantal particulieren en 'Vrien den' van de Stichting. Het IS voor het behoud op lan gere termijn voor het zieken huis belangrijk dat het zieken huis in Dirksland groeit. Om de noodzakelijke kwaliteit in. diagnostiek en.V?9vg;M;egél(iJk*r;, tijd met deze groei blijvend te waarborgen heeft het-zieten-» huis in Dirksland extra finan ciële middelen nodig. Het ziekenhuis heeft de laatste jaren vooral geïnvesteerd in het actualiseren van de diver se behandelmogelijkheden. Andere zaken, zoals de aan schaf van meer moderne kin derbedden dienden dan maar even wachten. De Raad van Bestuur is ver heugd dat de vorig jaar opge richte Stichting 'Vrienden van Ziekenhuis Dirksland' zoveel steun kan verlenen aan een bloeiend ziekenhuis. Mede door deze bijdragen is het zie kenhuis in staat om goede kwa liteit van zorg te blijven bieden aan haar patiënten. "Boven dien", zo benadrukt Helmsing, "kunnen we niet blij genoeg zijn met ,e,en ziekenhi\i5 jn de ;'-dfefe>C '*wèeJ:.öa/ireöienr ,'f om zich voor in te spannen'." Clubrecords waren er o.a. voor Björn Volgelaar (1996) die op de 50m rugslag in de openingsestafette een clubre- cord zwom van 34.24. Later zwom Björn Vogelaar nog maals een clubrecord op de 200m wisselslag in 2.49.06. Het derde clubrecord was voor Sebastiaan Rosendaal (1991), eveneens op de 200m wisselslag, waarop hij de win nende tijd zwom in 2.12.21. Daarnaast waren ook Melanie van Gemert en Timo Lamb- regts (beiden van 1993) suc cesvol en wonnen goud op de lOOm wisselslag in resp. 1.11.12 bij de meisjes en 1.11.02 bij de jongens. Timo Lambregts werd ook nog 1"^ op de 50m vrij in 27.22. Ook Björn Vogelaar won nog een gouden medaille en wel op de 50m rugslag in 34.9(). Mark Costeris (1992) won de lOOm rugslag in 1.00.00, terwijl Sebastiaan Rosendaal 2' werd in 1.07.07. Andere ereplaatsen waren er o.a. voor Marie-Claire van Zoest (1995) op resp. 50m rugslag (2-^ in 38.34) en de lOOm wis selslag (3^ in 1.22.09). Eldin Krijgh (1993) zwom naar de 2' tijd op 50m vrij bij de jon gens in 29.54, evenals Janiek de Boed 1994) bij de meisjes in een tijd van 30.18. Op de lOOm rugslag zwom Sanne Huijsmans (1995) de 2'' tijd in 1.14.38 bij de meisjes. Mehssa Kievit (1997) werd verras send 2*^ op de 50m schoolslag in 46.67. Opvallende tijdverbeteringen en vermeldenswaardige pres taties waren er voor Rolien Holster en Melissa Kievit (bei den van 1999) op de 1 OOm vrij in resp. 1.29.67 en 1.37.76. Ook Jorian Tanis (1999) wist de lOOm vrij binnen de anderhalve minuut te zwem men in een tijd van 1.29.57. Rhea Lambregts (1996) zwom een fors p.r. op de lOOm wis selslag in 1.31.25. Van de vier gezwommen esta fettes tenslotte werden er door de Schotejil maar liefst drie gewonnen. Meer informatie? Kijk op www.middelharnis.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 2