Schoolwedstrijd De Samaritaan Den Bommel dommelt in... Sociowoning viert vijftienjarig bestaan 1 1 'WM 1 w P^S .lll 1 l^o^i m >!r SÉ Tm^ 1 6r i M 'm >v.il 'Van zee tot zee zal Hij regeren' Kerkdiensten Ger. Gem. Twee gewonden bij ongeval na losschieten aanhanger door harde wind Ophalen oud papier Ooltgensplaat f^j^^lim verhuur in de breedste zin van het woord EIIAflDEtl-niEUWS Abonneert U op de vrijdageditie van Eilanden-Nieuws Presentatie tweede deel boek watersnoodramp H^HBI^M 1^^ -Iteft--^. -^ f J UB i^jA.: iMf ?i||^ ^w DeltaRent is gevestigd aan de Boezemweg 6 te Oude Tonge en inmiddels uitgegroeid tot een volwaardig verhuurbedrijf waar het motto "verhuur in de breedste zin van het woord" ook werkelijk wordt waargemaakt. Dagelijks staat een team van enthousiaste medewerkers klaar om zowel voor de industrie, bedrijven als particulieren het verhuurtraject op een deskundige wijze te verzorgen en begeleiden. Het assortiment wordt dagelijks uitgebreid met nieuwe materialen, zoals bouwhekken, generatoren, steigers enz. Door nauwe samenwerking met zusterbedrijf de Graaft Elektrotechniek, kunnen zij niet alleen de materialen te huur aanbieden maar ook, indien gewenst, het materieel installeren en/ of deskundig begeleiden op locatie. DeltaRent is dus in staat om grote projecten van alle materialen te voorzien en het onderhoud hiervoor te verrichten; desgewenst 24 uur per dag, 7 dagen per week. Er wordt niet enkel materiaal verhuurd maar ook verkocht. Bij DeltaPart, de winkel die gevestigd is in het, bedrijfspand, staat de verkoop van gereedschap, werkkleding en onderdelen centraal. DeltaRent, de Graaft en DeltaPart timmeren hard aan de weg. Zij zijn constant op zoek naar vernieuwing en betere service om de klant voor 100% tevreden te stellen. Nieuwe uitdagingen worden vol enthousiasme aangegaan. Dit jaar vindt nog een uitbreiding van de bedrijfslocatie plaats en zal onder de naam DeltaCarwash een autowasserette worden geopend.' Voor een volledig overzicht liunt u terecht op de website www.deltarent.nl Boezemweg 6 3255 MC Oude Tonge 0187-645133 i' PAGINA 8 DINSDAG 25 NOVEMBER 2008 SOMMELSDIJK - De grote rommelmarkt is al weei- twee jnaanden achter de rug. Nog steeds genieten de bewoners •van Verpleeghuis De Sama ritaan te Sommelsdijk van de tekeningen die gemaakt zijn door de leerlingen van diverse basisscholen op CJoeree-Over- flakkee. Maar binnenkort zul len de tekeningen toch plaats maken voor kerstversiering. Sommige bewoners vinden dit echt jammer. Omdat er een schoolwedstrijd uitgeschreven was, moest er ook een jury komen. Cieen probleem, want drie cliënten van de dagbehandeling zijn hier uitermate geschikt voor. Zij hebben een keuZe"^emaakt, aJ vonden ze het dit' jaar wel erg moeilijk. Fleur de Boer (zie foto) is gekozen, vanwege haar mooie herfsttekening. En groep 6B van de Groen van Prinsterer- school heeft de groepsprijs ontvangen. Enkele bewoners van De Samaritaan hebben, samen met activiteitenbege leidster Kelly Hemert en stagi aire Emma Adriaansen de prij zen overhandigd. De school klas ontving een grote beker en natuurlijk ook wat snoep. Op de kamer van Fleur staat een kleinere beker te pronken. De bewoners hebben genoten van hun bezoek aan de scho len, allerlei herinneringen kwamen weer boven. Kortom, de wedstrijd was aan alle kan ten een^SDcces en zal zeker nog- eens herhaald worden! MIDDELHARNIS - Dezer dagen verschijnt bij Uitgeverij De Ramshoorn te Goes 'Van zee tot zee zal Hij regeren - De Gereformeerde Gemeenten en de watersnood van 1953', deel 2. In deel 1 is veel algemene informatie opgenomen. Daar naast werd aandacht besteed aan de getroffen plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen en op Walcheren, Zuid- en Noord- Beveland, Tholen en Sint Philipsland. In het tweede deel, eveneens van de hand van auteur L. Vogelaar, wordt de rest van het rampgebied voor het voetlicht gehaald: Schouwen-Duiveland, Goeree- Overflakkee, Tiengemeten, de Hoeksche Waard, Voorne-Put- ten, het Rijnmondgebied, het eiland IJsselmonde, de streek langs de HoUandsche IJssel, de Alblasserwaard, het Eiland van Dordrecht, de Bomme lerwaard en Noord-Brabant. De aangrijpende gebeurte nissen worden van plaats tot plaats beschreven aan de hand van ooggetuigenverslagen, brieven en krantenberichten. Hoewel 'Van zee tot zee' deel 1 al gepresenteerd werd in het Calvijn College in Krabben- dijke - omdat de beschrijving van de ramp wat het eerste deel betreft in deze regio viel - wil de uitgever deel twee presenteren in Middelharnis, in de Prins Mauritsscholen- gemeenschap. Ooggetuigen, waaronder de heer Biemond uit Dirksland, zullen verslag doen van hetgeen hen over kwam. Ook zal er een beeld presentatie worden verzorgd over Schouwen-Duiveland, Goeree-Overflakkee en andere gebieden door Jaap Schoof van het Watersnoodmuseum te Ouwerkerk. Het tweede deel zal worden overhandigd o.a. aan gedeputeerde van de pro vincie Zeeland de heer G.R.J. van Heukelom uit Nieuwer- kerk. Ds. A.J. Gunst zal de slui ting verzorgen. In de pauze is een boekentafel aanwezig. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Iedereen is welkom. OUDE-TONGE - Dinsdag,25 november (heden), 19.30 uur, ds. E. Hakvoort. Bij een frontale aanrijding op de Grevelingendam (N59) tus sen Bruinisse en Oude Ton- ge zijn vrijdagmiddag twee gewonden gevallen. Het onge val gebeurde omstreeks kwart over twee op de N59 ter hoogte van de afslag naar de Philips- dam richdng Sint Philipsland. De hulpdiensten rukten mas saal uit om hulp te bieden. Een 58-jarige Duitse automobi list reed omstreeks kwart over twee met zijn auto met aanhan ger in de richting van Oude Tonge toen, vermoedelijk door de harde wind, de aanhanger losschoot van de trekhaak. De Duitser verloor hierdoor de controle over zijn voertuig en kwam vervolgens op de ver keerde weghelft terecht waar hij frontaal in botsing kwam met een tegemoetkomende personenauto. Dit voertuig werd bestuurd door een 67-ja- rige man uit Steenbergen. Deze man en een vrouw die bij hem in de auto zat moesten door de brandweer van Brunisse uit hun voertuig worden bevrijd. Naast de brandweer, politie en twee ambulances kwam ook de traumahelikopter uit Rotter dam ter plaatse bij het ongeval. De weg is enkele uren dicht geweest voor al het verkeer, wat grote gevolgen had voor de verkeersdoorstroming ter plaatse tijdens de middagspits. Het verkeer werd later omge leid over de parallelwegen. Over de toestand van de slacht offers is niets bekend. De Duit se bestuurder kwam met de schrikt vrij en liep geen letsel op. De beide voertuigen die bij het ongeval betrokken waren, raakten total loss. Ook de aan hangwagen van de Duitser liep flinke schade op. De oud papier commissie van de Gereformeerde Gemeente te Ooltgensplaat haalt donder dag 27 september vanaf 17.30 uur in Ooltgensplaat weer oud papier op. GeHeve het papier goed gebundeld langs de weg te zetten. DEN BOMMEL - "De gezelligheid moet terug komen in Den Bommel. Er moet echt iets gebeuren aan de leefbaarheid. We moeten niet klagen, maar iets doen, anders dom melt het dorp in". Ferme woorden van Esther Hol- lestein, die onlangs het initiatief heeft genomen voor het herstarten van de buurtsuper. Door Mirjam Terhoeve In augustus sloot de buurt super in Den Bommel haar deuren. "Sindsdien is er geen droog brood meer te krijgen in het dorp', vertelt Esther. "Twee maal per week komt er een winkelwagen. Dat is een kleine oplossing, maar het zou het mooiste zijn als men voor de dagelijkse boodschap weer gewoon even naar de win kel kon. Voor veel ouderen en mensen die geen auto ter beschikking hebben is het nu een heel vervelende situatie". Esther heeft daarom het plan opgevat om zelfde buurtsuper nieuw leven in te blazen. Dat is ook precies de reden waarom ze onlangs een enquête heeft verspreid in het dorp, om eens te polsen hoe de dorps bewoners hier tegen aankij ken. "Het moet natuurlijk wel draagvlak hebben", zegt ze. "Als de mensen vooraf al aan geven dat ze toch niet komen, dan ga ik mijn nek er niet voor uitsteken. De respons op de enquête was echter boven verwachting. Heel veel inwo ners lieten weten dat ze graag weer een winkel willen en dat ze daar beslist hun boodschap pen zullen halen, mits de prijs/ kwaliteitsverhouding goed is. Kort samengevat: Een mooie schone winkel, een ruim assor timent, verse producten en vooral betaalbaar". Esther is ervan overtuigd dat een buurtsuper niet alleen gemak levert voor de dorpsbewoners, maar dat het vooral ook een Een gesloten supermarkt in een lege straat: Den Bommel dommelt in. groot sociaal, economisch en maatschappelijk belang heeft. "Iedereen heeft er baat bij. Een winkel kan de leefbaarheid van een dorp enorm vergroten. Er staan hier veel huizen te koop en er wordt nog gebouwd. Als je als potentieel koper of huur der hoort dat er hier niets is, dan ga je al gauw ergens kijken, waar meer voorzieningen zijn. Dat is dan ook weer nadelig voor de overige ondernemers, de verenigingen en de scholen. Het spreidt zich als een olievlek uit. Ook valt te denken aan de jachthaven. Als mensen aan leggen en wat boodschappoen willen halen, dan zijn ze hier verkeerd en besluit men wel licht om nog een eindje door te varen, heel jammer". "Natuurlijk lost één winkel niet alle problemen in een keer op" realiseert Esther zich, "rnaar het kan wel een zeer positieve bijdrage leveren aan de leef baarheid van Den Bommel. Daarom hoop ik ook zo dat de plannen met de Bommelstee, om daar een multifunctioneel centrum van te maken, door zullen gaan". Esther weet zich inmiddels gesteund door verschillende instanties. "De ondernemers staan voor 100% achter mijn plannen, evenals de bewoners, de huisartsen en niet te verge ten, ook de gemeente", laat ze weten. "Wethouder Van der Valk heeft toegezegd om wat aannemers te benaderen en vooral ook de woningbouw vereniging. Het probleem is namelijk het geld. De aan koop van het oude pand van de buurtsuper kost een kleine twee ton. Dan moet er ook nog verbouwd worden en de win kel moet ingericht en gevuld worden. Kosten: minimaal een halve ton. Dat bedrag kan ikzelf niet ophoesten. Ik ga wel zover dat ik mijn huidige baan op wil geven om me op de winkel te richten. Ik hoef er niet rijk van te worden, maar ik kan me natuurlijk ook niet tot mijn nek in de schulden steken. Mijn hoop is daarom gevestigd op de woningbouw- Fotu: W'm van Vossen Fologriifie vereniging. Het zou mooi zijn, als zij het pand aankopen en het aan mij willen doorverhu- ren. Op dinsdag 18 november heeft het bestuur van de woning bouwvereniging besloten om het pand toch niet aan te kopen. "Wij vonden het financiële risico te groot, laat secretaris Wim Buijs in een korte reactie weten. De WBy staat op dit moment voor een enorme uitgave voor groot onderhoud, en geld kun je nu eenmaal maar één keer uitge ven. Wat moeten wij met het pand, als de winkel niet loopt en de huur wordt opgezegd? Op die plaats zouden we dan wellicht twee huizen kunnen bouwen, waarvan de kostprijs echter dermate hoog wordt vanwege de herstructurering en eventuele grondsanering, dat de hiuirprijs ervan veel te hoog uit zal vallen en dat ook die huizen weer onverhuur baar blijven. Wij willen graag investeren, maar het moet wel verantwoord zijn." OUDE TONGE - Al wekenlang keken ze ernaar uit, de bewoners van de sociowoning in Oude-Tonge. Afgelopen vrijdag was het dan zover. Het vijftienjarig bestaan van hun woning werd uitgebreid gevierd met een diner in restaurant De Grevelingen, gevolgd door een feestelijke receptie in het bijzijn van familie, begeleiders en overige betrokkenen. Zelfs wethouder Petra 't Hoen kwam de bewoners even feliciteren. Door Mirjam Terhoeve Het was een hele belevenis voor de 18 bewoners van de socio woning. Uit eten gaan doen ze niet iedere dag en daarna een gezellige receptie meemaken, gebeurt ook niet vaak. Hoog tepunt van de avond was het lied dat de begeleid(st)ers ten gehore brachten en waarin elke bewoner wel even werd genoemd. De sociowoning opende haar deuren aan de Doelenstraat op 1 december 1983. Dit was het gevolg van de visie van Hernesseroord om de toe komstige bewoners dichter bij hun familie en meer in de plaats waar ze zijn opgegroeid te laten wonen. Daarnaast was de integratie met de maat schappij een belangrijk doel. "Het huis bestaat uit twee delen", laat teamleider Jan van Hassent weten. "De bewo ners zijn ingedeeld op leeftijd. Op 1 A wonen de wat ouderen en op 1 D, de jongeren. Ieder huis heeft 6 slaapwoonkamers, waarvan er 2 beneden zijn voor de minder validen. Op de bovenste verdieping zijn bij ieder huis ook nog 2 ruime appartementen voor bewo ners, die zelfstandiger zijn en ook zelf willen koken. Hoe wel iedereen een eigerr-fciöncr ■^.■■.1 PK ■«i ••«■^^^^■i^ -j5 TIk*) '^'|Sp^r'''^^^^^^^H .•■'- i, ..*-i Het was voor de bewoners van Sociowoning een feestelijk gebeuren, de jubileumbijeenkomst van vrijdagavond. Foto: Muïgreet Ziüdimjk heeft, wordt er toch veel in groepsverband gedaan. Daar voor is er een gezellige woon kamer en een ruime keuken. Overdag nemen de meeste bewoners deel aan activiteiten of gaan ze aan het werk. Dan kan onder andere bij de Nol- lenstee, de Zonnewijzer of de winkel in Stad aan het Haring vliet. Thuis worden ze begeleid door 11 vaste parttime mede werkers, van wie Bep Sebregts er één is. Bep is al begeleidster vanaf het eerste uur". "Het integreren is beslist gelukt in de afgelopen 15 jaar", weet ze. "Veel bewoners nemen naast hun activitei ten deel aan de samenleving van Oude-Tonge. Zo werken er een aantal gewoon hier in het dorp, zoals Niek bij de gemeente en Wim en Nellie bij Ebbe en Vloed. Anderen zijn lid van verenigingen, bezoe ken de voetbalwedstrijden van DBGC of maken een praatje met iedereen als ze om bood schappen gaan. Vooral de ech te 'Grippeschieters' - de echte Oude-Tongenaren: Frans, Jan, Adrie, Nellie en Edward - kennen heel veel mensen uit het dorp. Hoofdtaai in het huis is dan ook gewoon Flak- kees. Andersom zijn de bewo ners ook helemaal geaccep teerd door Oude-Tonge. Soms worden er spontaan groentes uit tuinen gebracht of tijdens de Sinterklaasintocht, dan zijn er altijd wel zwarte Pieten, die even binnenlopen en peper noten strooien". Over de vraag of er hoogte punten te melden zijn, moet Bep diep nadenken. "Voor onze bewoners is elk feestje eigenlijk een hoogtepunt. Een verjaardag, sinterklaas, kerst en natuurlijk nu weer het 15-jarig jubileum. ,Als ik iets moet noemen, denk ik bij voorbeeld aan de eerste prijs, die we een paar jaar geleden hadden gewonnen voor het mooist versierde huis met Koninginnedag of de reis naar Frankrijk in het kader'-vaW^ een uitwisselingsproject. Ook de midweek, die we van Port Zelande kregen vanwege hun 10-jarig bestaan was erg leuk. En niet te vergeten, de volle boodschappenkar, die Jannie Braber onlangs voor ons bij elkaar winkelde bij de nieuwe Albert Heijn". Of er verder veel veranderd is? "Eigenlijk niet", antwoordt Bep. "Ija, het personeelsbe stand is behoorlijk gekrompen in het kader van bezuinigin gen, waardoor we wat minder activiteiten kunnen onderne men. Dat is heel jammer. Ook het budget voor de inrichting is wat minder dan voorheen. We zouden graag de boel een beetje willen opleuken en moderniseren. Sommige spul letjes staan of hangen er al 15 jaar. Hopelijk komt daar wat verbetering is. Want nog eens 15 jaar naar hetzelfde kijken wordt een beetje saai. We gaan er immers vanuit, dat de socio woning nog lang zal bestaan in €)«de''Torlge^■<r-".-n■pv^' -lat"

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 6