Winnaar reischeque bij Globe Reisburo Winkelpanden en appartementen op D'n Diek officieel in gebruik genomen Gemeenteraad kiest integrale aanpak' voor monumentaal Ooltgensplaat Gospelkoor Per Amore geeft jubileum concert en presenteert eerste cd EIIAt1D0l-niEUW5 Inzamelen kleding en goederen Opbrengst verkoping Geldershof Uitslagen f^ Damclub Denk en Zet' Verantwoordelijk Breder kader Begroting PAGINA 7 VRIJDAG 21 NOVEMBER 2008 OUDDORP - Voor het vierde jaar op rij werd de consumen tenbeurs Vision gelioudcn in de Doipstienden te Ouddorp. (Uobe Reisburo was hierbij voor het vierde jaar aanwezig, dit jaar niet een bedoeïenen tent in Egyptische sfeer. Klan ten Iconden mee doen met de prijsvraag: 'Raad het gewicht van de Icol- fer'. De prijs die gewonnen kon ïvorden, was een Hotel plan Reischeque t.w.v. 100. Meer dan 400 klanten hebben meegedaan met de prijsvraag, waarvan 39 klanten het exacte gewicht raadden. Er vvaren verrassende antwfiorden, vari ërend van ,5 kilo tot 138 kilo. Op donderdag 17 november nam mevrouw J. 't Mannetje haar prijs in ontvangst. Dit gebeurde bij CMobe Reisburo aan Hofdijksweg 20 te Oud dorp. Het gewicht in de koffer was 20 kilo. DEN BOMMEL - Op maandag 2'l november kuni u aan het adres VVilhcIminastraal 8 te Den Bommel klederen en goederen inleveren l.b.v. de gemeente Rcty Ie Roemenië, de zusterge- nieente van <le llerv. Gem. van Den Hommel. Er is behoefte aan kleding (schoon en heel), .schoe nen, tlekens en beddengoed, linnengoed. Er is een collectebus aanwezig vooreen vrijwillige bij drage in de Iransporlko.sten. De kledinginzameling is van 18.30- 19.30 uur C'.onlactper.sonen zijn Anja VVoHerl (012340) en Clarla Osseweijer (tel. 643073). DIRKSl^ND - Zaterdag 8 november jl. werd in en rond Oeldershof de verkoping en braderie gehouden. De organisatie ziet terug op een geslaagd evenement: door de vele bezoekers en bewoners die hebben meegewerkt werd het doel van deze dag - liet moge lijk maken van de aanschaf van een nieuwe duofiets - bereikt. De opbrengst van de verko ping bedraagt iil. 1 1.000, en daarvoor is het Activiteitenco- milé van Celdershol iedereen zeer erkentelijk voor die hier aan heeft bijgedragen. .\IIDDELa\RNlS/SOMMELSDIJK Uitslagen van maandag 17-11 Afdeling I I. Mackloet-J. van Hoorn 1-1 H.H. Verolme- F. Hermelink0-3 M. Klink-C. Polder3-0 j. Kruik - A. van der Veer0-3 C. Spee - E Koese1-1 Van Hoorn bood Mackloet na een spannend gevecht in het late uur op een moment dat hij wat voordeliger stond remise aan. Lang bleef het de vraag: Zou Verolme het gaan redden tegen de nog ongeslagen Hermelink? Maar nee, na een minder goede zet aan het eind haalde Herme link de winst opnieuw binnen. Klink en Polder hadden tot nu toe evenveel punten. Spannend dirs. Dat bleef het lang, totdat Polder op het laatst een fout maakte, waarna het met hem gebeurd was. Kruik maakte het de hooggeplaatste Van der Veer best een beetje lastig, maar nadat hij zich klem gespeeld had, moest hij het vaandel strij ken. Spee en Koese speelden een lange partij. Op gegeven moment wist Koese een schijf winst te behalen, maar dat bleek niet voldoende om te winnen. Het werd remise. Afdeling 2 W. Vroegindeweij - M. in 't Veld3-0 R. Kwakenaak - S.W. Keijzer3-0 G. Kamp - R. van Rijnberk3-0 R. Jacobs - S. Maliepaard3-0 R. Hage - J.A. Nipius3-0 J. Jordaan - VV. Vroegindeweij1-1 In 't Veld liet lange tijd degelijk spel zien, maar opeens maakte hij een onvoorstelbare fout. Dat was het begin van zijn onder gang. Boeiend was de partij tussen Kwakenaak en Keijzer. Langzamerhand bouwde Kwa kenaak een winnende stelling op en dat is voor een beginne ling best een prestatie. Van Rijn- berk is zijn oude vorm kwijt. Dat bleek ook weer in zijn partij tegen Kamp. Al gauw maakte hij een fout en die wist hij niet meer te herstellen. Jacobs is in de running. Na een slechte start wint hij nu de ene partij na de andere. (X)k al gaat Maliepaard steeds beter weerstand bieden, Jacobs won. Nipius speelde zo vlug dat je op fouten kunt zit ten wachten. Daar profiteerde Hage van. De spanning zat ev in de partij van Jordaan tegen Vroegindeweij van het begin lot het eind toe in. Cleen van de spe lers wist voordeel te behalen. Ze gaven elkaar aan het eind \aii de strijd broederlijk de hand. MIDDELHARNIS - Vorige week donderdag zijn in win kelcentrum D'n Diek twee winkelpanden en de erom heen gebouwde appartementen officieel in gebruik genomen. Verschillende acts markeerden de opening van het project, dat voor een deel van het winkelcen trum een mooie aanvulling is. Door Adri van der Laan Tijdens een korte bijeenkoni.st in Het Diekhuus stonden de betrokkenen bij de realisaue stil bij het werk dat er in het afgelopen jaar heeft plaatsge vonden. Het complex is gerea liseerd op de plaats waar \oor- heen zich de winkel van Zee man bevond en enkele oudere panden. In het verleden heeft op deze plaats ook de synago ge van Middelharnis gestaan. In het nieuwe project vinden de winkels Boiiita en Fashion Shops Van de Ven hun plaats en acht appartementen, die inmiddels allemaal bewoond zijn. Bogor Projectontwikke ling B.V. was de ontwikkelaar van het plan. Tijdens de offi ciële bijeenkomst werden de appartementen overgedragen aan VVoongoed Flakkee. ]an Bonter \'an Bogor Pro- jectonvvikkeling blikte in zijn toespraak terug op de voor geschiedenis van het plan, dat in twee en een halfjaar werd gerealiseerd. Hij prees de goe de samenwerking tussen de ontwikkelaar en de gemeente en de andere instanties, die er toe heeft geleid dat de bouw- \'erguiining vrij snel kon wor den verleend. Het geheel van 400 m- winkelruimte en acht appartementen is prima in de omgeving ingepast. De over dracht van de appartementen aan Woongoed Flakkee noem de Bonter schertsend 'gesto len'. Hiermee doelde hij op de prijs die Woongoed Flakkee hiervoor heeft gegeven. Directeur Simon van Nieuw aal \'an Woongoed Flakkee iiaakte natuurlijk in op de opmerking van Bouten Hij Wethouder Philip van den Berg verruilt de opening van de winlielpanden. wees erop dat zijn organisatie zich verantwoordelijk voelde voor de huurders en door het 'lage' bedrag waari'oor de appartementen zijn verkregen kan er ook een redelijke huur gerekend worden. Hij maakte \'erder' van de gelegenheid De Ij'denraad van Wootigoed Ftalikee openl het apparlementeneomplex Fiilü-Ailuvioiilr, Ijun, gebruik om zijn organisalie op een positieve manier voor het voetlicht te brengen. Hij xerwees hierbij naar de ver schillende projecten die dit jaar zijn verwezenlijkt en naar wat nog meer in de 'pipeline' zit. Dergelijke activiteiten zijn volgens Van Nieuwaal nodig op het hele eiland en "daarom moeten de neuzen nog meer in dezelfde richting". Hij maakte dan ook van de gelegenheul gebruik om een lans te breken voor één eilandelijke gemeente en één eilandelijke woning bouwvereniging. De Woongoedvoorzitter dankte alle betrokkenen die mee heb ben gewerkt om de apparte menten te realiseren. Hij prees ook de goede contacten en de medewerking die van de bewo ners werden ondervonden. Er waren drie openingshande lingen: op D'n Diek kreeg wet houder Philip van den Berg de eer om een muur van ballon nen voor de beide winkels met veel vuurwerk te laten knallen. En aan het Gedempt Kanaal, aan de achterzijde van D'n Diek werden de appartemen ten geopend do(ir de leden raad van Woongoed Flakkee. Dit gebeurde door hel neerha len van een spandoek voor de toegang van de appartemen ten. In de hal van het complex werd een plaquette oiuhuld door het oudste en jongste lid van de Ledenraad, Leen van Oudenaren en Frans Lodtler. OOSTFLAKKEE - TVee moties lagen donder dagavond op de raadsta- fel van Oostflakkee. Een van de VYD om het oude monumentale raadhuis van Ooltgensplaat aan te kopen voor 600.000 euro en het beheer over te dra gen aan de Molenstich- ting of een andere stich ting die zich bezighoudt met cultuurhistorisch erf goed. In de andere motie pleitte de ChristenUnie (gesteund door de SGP en de PvdA) voor een inte grale aanpak van het cul tuurhistorisch erfgoed in Ooltgensplaat. De motie van de WD werd verwor pen, die van de Christen- Unie aangenomen. Door Kees van Rixoort De Christenl'nie constateert in de motie dat "het overlaten aan de vrije markt slechts ver paupering van oude monu mentale panden ten gevolge heeft gehad." Het vierhonderd jaar oude raadhuis is daar een goed voorbeeld van. Volgens Rienk Boernia van de Stichting BOOG, die het pand twee jaar beheerde, "ziet het er niet uit. Trouwens, die hele hoek; een voormalige bakkerij en een hotel/café staan al jaren leeg. Elke passant, toerist en bezoe ker die je spreekt zegt: hoe kan dit nu, zo'n monumentaal gebouw. Het antwomd hierop kunt u zelf wel bedenken. Wij vinden dat het \erkwanseld is en er geen goede afspraken met de koper zijn gemaakt." Boerma sprak de raad met deze woorden toe en riep de gemeente op de verpaupering tegen te gaan. "Laat u niet in de geschiedenisboeken komen als de generatie die het werk van voorgaande generaties heeft verkwanseld." De raad koos dus voor een 'integrale aanpak' voor de lijn fint Prins Freclerik, oude raad huis, haven en kaai van Oolt gensplaat. Het college kreeg bovendien de opdracht te zoeken naar respectvol beheer van de monumentale panden en voor passende bestemmin gen van die gebouwen. Boer ma maakte de raad duidelijk dat de Stichting BOOt; graag bereid is opnieuw als beheer der op te treden. In de raad ging de discussie vooral over de motie van de VVD en de inhoud van het begrip 'beschermd dorpsge zicht'. "Flet oude raadhuis staal niet geïsoleerd", verdedigde fractieleider Knoester van de ChristenL'nie zijn motie voor een integrale aanpak. "Plaats je het in een kader, dan ont staat er meerwaarde, ook voor de recreatieve en toeristische ontwikkeling. Het raadhuis is een onderdeel van de histori sche kern van Ooltgensplaat. Do(n een breder kader is er wellicht ook meer subsidie mogelijk." Volgens Knoester was de motie van de VVD te beperkt. Bovendien vond hij - samen met de SGP en de PvdA - het in deze motie genoemde bedrag van 6 ton "te expliciet". "Ik geef het college liever wat onderhandelingsruimte in financieel moeilijke tijden. De VVD kreeg steun van het GDA en de Vrije Lijst Oost flakkee. Mevrouw Van Ros- sum (CDA) vond die concreter dan de motie van de Christe nUnie. "Die is me te vrijblij vend", zei ze in eerste instan tie. De Vries (VLO) wilde lie ver "een daad stellen" en het oude raadhuis kopen. Van de Ree (VVD), indiener vaii de motie, meldde dat het bedrag van 6 ton niet uit de lucht was komen vallen. Hij had - "ver buiten mijn boekje" - overleg gevoerd met de eigenaar van het monument en de make laar en te horen gekregen dat 6 ton de absolute bodemprijs is. Het liberale raadslid ver dedigde zijn motie verder als volgt: "Het raadhuis verkeert in desolate staat. Vierhonderd jaar hebben onze voorouders het in stand gehouden, ook in moeilijke tijden. Wij mogen dit object nu niet laten verwor den en het een ongewenste bestemming geven: iets in de erotica of de huisvesting van buitenlandse werknemers." Van de Ree zei moeite te heb ben met de term 'beschermd dorpsgezicht' in de concur rerende motie, "Dat is een juridische term \'Oor gemeen telijke monumentenzorg en het nadeel daarvan is dat bewoners geplaagd worden door beperkingen. Er komt dan namelijk verhoogd toe zicht op esthetica en je krijgt ook te maken met dure bouw vergunningen. Daar pest je alle bewoners mee." Toen Knoester bereid bleek de term 'beschermd dorpsgezicht' tus sen haakjes te zetten, ging de VVD mee met de motie, even als het CDA en de VLO. Het college krijgt nu de opdracht met een integrale aanpak te komen en uit te zoeken wat de voor- en nadelen zijn van 'beschermd dorpsgezicht'. De gemeenteraad gin£ akkoord met de program mabegroting 2009-2010. Met dien verstande dat de SGP tegen het subsidiëren van zondagssport is. En met dien verstande dat het CDA en de VLO alleen de begroting voor 2009 goedkeurden. Met de cijfers voor de volgende jaren konden deze twee fracties niet akkoord gaan. De Vries en mevrouw Van Rossuni onthielden hun steun vanwege "de exorbitante ver hoging" van de rioolheffnig en de OZB. De laatste had bere kend'dat inwoners van Oost flakkee in 2012 40 procent meer kwijt zijn aan rioolhef fing (in vergelijking met 2008) en 15 procent meer aan OZB. "Ik kan hef niet meer uitleg gen aan de burgers", vond Van Rossum. "Dit is onvertelbaar." De berekening van het CDA werd aange\'ocliten door wet houder 't Hoen. "Het klopt niet, ik leg het u graag een keer uit." Wel moest de wethouder toegeven dat met name de rioolheffing een sterke stij ging ondergaat. "De kosten lopen op, ook door de water- taken die de gemeente erbij krijgt, en die moeten betaald worden. Die uitgaven zijn niet overbodig, maar ergens is de grens bereikt, dan ben ik met u eens." De wethouder bestreed de suggestie van Van Rossuni dat er in het gemeen tehuis een laconieke houding zou heersen o\er het kosten dekkend doorberekenen aan de burger. Volgens Van Gurp (SGP) valt het trouwens nog wel mee met de belastingdruk in Oostflakkee. "Met Goeder- eede en Middelharnis \ergele- ken scheelt het maar 17 en 19 euro per jaar. Wij lopen niet uit de pas." OUDDORP - Gospelkoor Per Amore bestaat 10 jaar. En dat viert het koor met een jubileumconcert en de presentatie van hun eerste cd. Een gebeuren dat op zaterdag 22 novem ber a.s. plaatsvindt in de Doopsgezinde kerk aan de Dorpstienden te Oud dorp, en waar de koorle den zeer naar uitzien. Door Hans Villerius Het waren eind 1997 Mar tin Kolff, Marius en Engelien ,Aleman en Kees Breederland die op het idee kwamen een gospelkoor op te richten. Ze vonden dit op de Kop van Goeree ontbreken, en de daad bij het woord \'oegend richt ten ze begin 1998 een koor op dat meteen al met zo'n xeertig leden-afkomstig van Melissant t/m Ouddorp - van start ging. Ms toepasselijke naam werd 'Per .Amore' bedacht, wat in het Nederlands zoveel betekent als 'uit liefde'. Immers, zingend het Evangelie van Gods liefde \ertolken, was het doel van het koor en de oprichting ervan. Per Amore staat onder de bezielende leiding van dirigent Ad de Joode, die het koor tot verschillende muzikale hoog tepunten bracht, zoals zin gen \oor het EO-programma 'Nederland Zingt', medewer king \erlenen aan kerkdien sten en het verzorgen van musicals. En recentelijk dus de opname van hun eerste cd en a.s. zaterdag het jubileumcon cert, waarop de ook cd - die de titel kreeg 'Make a joyfull noise' meekreeg - gepresenteerd zal worden. De cd kost€ 14,,50, en bij aanschaf van elk exemplaar gaat 1 naar het goede doel: Unicef, die' de opbrengst zal aanwenden voor de drinkwa tervoorziening van kinderen in de derdewereldlanden. Het jubileumconcert begint om 20.00 uur, de kerkdeuren gaan open om 19.30 uur Toegangskaarten kosten 10 voor volwassenen en 7,50 voor kinderen tot twaalf' jaar Kaarten kunnen telefonisch worden gereserveerd door te bellen naar 0187-602676 of 0187-681154, of door te mai len naar infb(ajper-amore.nl en zijn 's avonds nog xerkrijgbaar bij de ingang van de kerk. fvlo: PR.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 7