Geslaagde thema-avond Gezondheids centrum Goeree-Overflakkee Cursussen SWO Calando verrast met Miele wasmachine Bewoners van het 'rusthuis' trekken naar het gemeentehuis... Boekhandel Van der Boom ontvangt honderden bezoekers tijdens signeersessie van Amerikaanse schrijver Dam- en schaakver. Ontspanning Damveren^iging Dirksland Instrumentaal concert Nieuwe Kerk Zierikzee Gebouwen- beleid VWS ziekenhuizen in strijd wet Damvereniging ENEO'52 Femke Dekker presenteert nieuwste boek Geen Oranje hof maar Tuindorp Sinterklaasbingo 55-plussers Autovide bemiddelt bij verkoop van auto's door particulieren Voorstelling O.K.K. een sprookje Sint in Stad Infoavond kloosterverblijf EIIAriDEt1-niEUW5 De komende tijd organi seert de Stichting Wel zijnswerk OostiQakkee weer een aantal cursus sen waarvoor u zich kunt opgeven. Computercursus voor beginners Computercursus Excel Cursus Internet en e-mail Gitaarles Rectificatie: PAGINA 6 VRIJDAG 21 NOVEMBER 2008 SOMMELSDIJK - Woensdag avond 29 oktober 2008 orga niseerde Gezondheidscentrum Goeree-Overflalilcee in samen- werliing met DA drogist His- schemoller de thema-avond 'Hoe ouder, hoe vitaler!'. Na ontvangst van alle geïnteres seerden bij garage Knöps aan de Langeweg te Sommelsdijk viferd de avond geopend door gastheer osteopaat Roel-Jan Abbas. "Veroudering is groten deels een nog onbegrepen pro ces", waren de eerste woorden van deze avond. De avond bestond uit een drie tal presentaties. Allereerst pre senteerde vitaliteitscoach Ad van Marrewijk zijn visie vanuit zijn werk op het thema van de avond. Duidelijk werd dat voeding een grote rol speelt bij het verouderingsproces. Ver volgens was het aan podoloog Ineke de Jong om haar vakge bied toe te lichten. Met behulp van wat kleine aanpassingen aan de stand van de voet (even tueel door middel van zooitjes) beweegt men beter en voelt men zich al een stuk vitaler, zo lichtte zij vanuit haar disci pline toe. Na een korte pauze was het aan osteopaat Maarten van den Berg om aan de hand van duidelijke voorbeelden zijn visie vanuit de osteopathie op het thema verder toe te lich ten: Biologisch is de mens één geheel en alle afzonderlijke delen beïnvloeden elkaar. Aansluitend aan de presenta ties werd er een casus behan deld. Aan de hand van deze casus toonde iedere discipline eventuele mogelijkheden om deze 'voorbeeldpatiënt' te behandelen en verder te hel pen. Na een zeer informatief pro gramma was er de gelegen heid om persoonlijk vragen te stellen aan de therapeuten. Afsluitend aan de avond ont ving iedere geïnteresseerde een tasje met inhoud van de DA drogist. Hierin trof men een aantal monstertjes aan en een test waarbij berekend kan worden welke voedingssupple menten bij u passen. Voor meer informatie kunt u terecht op website www. gezondheidscentrumgoeree- overflakkee.nl of kunt u op werkdagen van 9.00-13.00 uur contact'opnemen met de assi stentes, tel. 0187 - 470697. Op woensdagavond 21 januari 2009 start de cursus 'Kennis maken met de computer' voor senioren. De cursus bestaat uit 8 lessen die duren van 18.30 tot 20.00 uur en gegeven wor den in gebouw 't Westerlicht, Oranjestraat 35a te Den Bom mel. Deze cursus is bedoeld voor mensen die weinig of niets weten van de computer. In deze cursus staat het gebruik van Windows XP centraal. Tijdens de cursus krijgt u het cursus boek in bruikleen. Deelname kost 99,50. Aanmelden kan tot 12 januari bij de SWO. Eveneens op woensdagavond 21 januari start de computer cursus 'Excel' voor 50-plus- sers. In het (reken)programma Excel leert u allerlei cijfer matige gegevens invoeren en ordelijk bewaren. Tevens leert u óp een eenvoudige wijze berekeningen uit te voeren en te presenteren in tabellen of grafieken. De lessen wor den gegeven in 't Westerlicht. De cursus bestaat uit 8 lessen die duren van 20.15 tot 21.45 uur. Deelname kost 122,50. Tijdens de lessen kunt u gratis gebruik maken van de handlei ding, die tevens te koop is bij de docent. Op donderdag 22 januari start de computercursus 'Internet en e-mail' voor senioren. De cursus bestaat uit 5 lessen die gegeven worden in het Info- centrum, Bernhardstraat 27 te Oude-Tonge en duren van 19.30 tot 21.20 uur. De cursus is bedoeld voor de beginnende internetgebruiker. Deelname kost 99,50. Tijdens de cur sus krijgt u de handleiding in bruikleen. Aanmelden kan tot 12 januari. Op maandagmorgen 12 janua ri start de cursus Gitaarles voor volwassenen. De cursus is voor beginners en wordt gegeven in 't Zaaltje, Pastoor van Lue- nenstraat 20 te Achthuizen. De lessen duren van 9.30 tot 10.30 uur. De cursus bestaat uit een blok van 10 lessen. Cursisten dienen zelf in het bezit te zijn van een akoestische gitaar, of u kunnen deze via de docente aanschaffen. Deelname kost 55. Er wordt gewerkt met het lesboek 'Ik speel gitaar, deel 1' van Aike Jordans en is verkrijg baar bij de boekhandel. Voor aanmelding voor één van de cursussen of voor meer informatie kunt u terecht bij de SWO, tel. 641344 of via e-mail tsr@s-w-o.nl. DIRKSLAND - Het was op een voorlichtingsavond in Eben Haëzer dat mevrouw Konings woud informatie kwam geven over Hospice Calando. Toen op het einde van de avond vra gen gesteld konden worden, kreeg vrijwilligster van Hos pice Calando mevrouw Hoek uit Ouddorp in de gaten dat mevrouw van der Linde iets tastbaars wilde schenken Hos pice Calando. Dit geschenk kon betaald worden van een deel van de opbrengst van de rommelmarkt die afgelo pen zomer is gehouden in de loods van Bouwbedrijf van der Linde te Ouddorp. De oude wasmachine die na 10 jaar echt aan vervanging toe was heeft inmiddels zijn plekje aan de Miele wasmachine gegeven. Mevrouw Van der Linde wil niet alléén de 'eer' krijgen van dit geschenk, maar deelt dit met een ieder die op welke manier dan ook geholpen heeft om de rommelmarkt mogelijk te maken. OUDDORP - Uitslagen van de huishoudelijke competi tie, gespeeld op maandag 17 november jl. Dammen J. v.d. Ouden - J. van Koppen3-0 H. Floresteijn - C. Mierop .afg. C. Tanis - A. de Mik sr.0-3 Schaken Ab Boulassouak - Hans van Meenen0-1 Bonne Faber -Jan Vonk.. 'A-'A -Willie Tanis-Koole - Wim van Geelen0-1 Eeuwit Santifort - Kareld'Hond1-0 RSB Ontspanning 1 - Hoeksche Waard 26-2 Willem-Jan Tanis - C. v.d. Berg1-0 Jaap Santifort - N. van Vliet1-0 Frans Troost - A. Langerak O-1 Reinier van der Wende - A. Osinga'A-V2 Peter Derrez - C. den Tuinder'/a-'/s Andre Kastelein - J. de Moor1-0 Arie Baas - J. Kroon1-0 Jan Verzijden - B. Vos1-0 Nieuwe leden zijn hartelijk welkom. Er wordt elke maan dagavond vanaf 20.00 uur gespeeld in m.f.g. Dorpstien- den te Ouddorp. Voor nadere informatie kunt u contact opne men met Willem-Jan Tanis, tel. 06-54954480, of kijken op website www.desvo.nl. Uitslagen van maandag 17 november jl. Joh. Wolfert - A. Jelier3-0 D. Wolfert - M. Poortvliet.. 3-0 H. Keuvelaar-J. Knöps.... 1-1 Morgen, zaterdag 22 novem ber, wordt in de Nieuwe Kerk te Zierikzee een gevari eerd programma ten gehore gebracht door het echtpaar Knöps en het gezin Stouten. Maria Knöps bespeelt de harp, Lennert Knöps het Domus- concertorgel, Jacob-Jan Stouen bespeelt de trompet, Arianne de viool, Aleida dwarsfluit, Christiaan piano en Marien Stouten het Kam en Van der Meulen-orgel van de Nieuwe Kerk. Het programma bevat een geestelijk en populair-klas siek repertoire. Inmiddels is dit najaarsconcert een traditie geworden, de editie van 2008 is het vijfde achtereenvolgende concert met dezelfde muzikan ten. Het concert begint om 20.00 uur. De entree bedraagt €3 voor volwassenen en 1 voor kinderen onder de 12 jaar. Zie voor meer informatie de websites www.lennertmaria. nl en www.marienstouten.nl. DEN HAAG - 235 Ziekenhui zen en zorginstellingen, waar onder het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis in Dirksland en de Stichting Zorg en Verpleging Goeree-Overflakkee in Som melsdijk, hebben bij de Raad van State met succes gepro testeerd tegen het nieuwe gebouwenbeleid van minister Ab Klink van Volksgezondheid (VWS). Dit werd woensdag door de Raad van State bekendlt^ gemaakt. Het beleid kwarp-s? erop neer dat ziekenhuizen en zorginstellingen vanaf 1 janu ari 2009 de opbrengsten uit de verkoop van hun gebouwen volledig in de zorg moesten laten terugvloeien. Het minis terie vindt dit logisch omdat de gebouwen zijn gefinancierd met geld van de belastingbeta ler. De Raad van State beshste echter dat het beleid in strijd is met de Wet toelating zorgin stellingen. Deze wet kent al zo'n regeling die weliswaar beperk ter is dan wat de minister wil. Volgens de wettelijke regeling die nu na het ingrijpen van de Raad van State weer geldt, wordt per geval bekeken wat er met de opbrengst uit ver koop moet gebeuren. De Raad van State vindt dat minister Klink de wet niet in zijn een tje had mogen aanscherpen. De protesterende zorginstel lingen vonden de maatregel van de minister overdreven. Er vinden heus geen Russische toestanden plaats waarbij vast goed wordt verpatst, zo meen den de instellingen. Uitslagen van maandag 17 november jl. T. de Geus - B. Visbeen0-3 H. de Geus - H. Visbeen0-3 B. Grootenboer - A. het JonkO-.'l R Kom - C. Visbeen0-3 T. Goedegebuur -J. Looij. 0-3 MIDDELHARNIS - Woens dag 26 november presenteert Femke Dekker haar nieuwste boek: Drakenvuur. Iedereen is van harte welkom bij Bruna in Middelharnis (voorheen boek handel Vroegindeweij) om de presentatie bij te wonen. Vanaf 14.00 uur is de kinderboeken schrijfster aanwezig in de boek winkel. Ze zal eerst een stukje voorlezen uit Drakenvuur en daarna is er gelegenheid om het boek te kopen én te laten signeren. In onze ediüe van vrijdag 7 november stond een artikel over de eerste steenlegging van het bouwproject Tuin dorp in Den Bommel. Ten onrechte werd hiervoor in het artikel telkens de naam Oranjehof gebruikt. Dat was dus niet juist. In Ooltgens- plaat wordt wel een bouw project Hofje van Oranje gerealiseerd, maar dat in Den Bommel had in het arti kel Tuindorp moeten heten. OUDE-TONGE- De Plaatselij ke Commissie Oude-Tonge van de SWO organiseert op woens dag 26 november a.s. een Sin terklaas surprisebingo voor alle 55-plussers van Oude-Ton ge in het Infocentrum, Bern hardstraat 27. Deelname kost 4 p.p. De middag begint om 14.00 uur. Autovide lanceert haar con cept voor de bemiddeling van auto's op Goeree-Overflakkee. Onder het gelijknamige label wil de organisatie occasions van particulieren met garantie verkopen. Voor Goeree- Over- flakkee is hiervoor een samen werking aangegaan met Auto Goeree. De auto's worden te koop aangeboden via web site www.autovide.nl. Autovide voorziet in de behoefte aan scherp geprijsde occasions die mét garantie worden verkocht. De overweging voor de start van Autovide is de groeiende behoefte van particulieren om op een andere manier hun auto te verkopen. Op Goeree- Over- flakkee kunnen particulieren hun auto te koop aanbieden via Auto Goeree in Oude-Tonge. De auto blijft eigendom van de oorspronkelijke eigenaar, totdat een koper is gevonden. De eigenaar kan daarbij kiezen om zijn auto bij Auto Goeree neer te zetten, of er in te blij ven rijden. In het proces heeft de website www.autovide.nl een centrale functie. De toegevoeg de waarde voor de kopers en verkopers vat Autovide samen in haar slogan: 'De mooiste prijs, de beste garantie'. Om deze start te vieren, berekent Autovide tot 31 december 2008 geen entreekosten. SOMMELSDIJK - Een drukte van belang was het afgelopen woensdagmiddag bij Boekhan del Van der Boom. Uitgeverij Kok te Kampen had Van der Boom, en nog enkele andere boekhandels in Nederland, geselecteerd om deze week de Amerikaanse auteur Lynn Aus tin er haar boeken te laten sig neren, ter promotie van haar nieuwe boek 'Eindelijk thuis'. En heel veel lezers zijn daar woensdag in Sommelsdijk op afgekomen. Het was dan ook berendruk bij Van der Boom en, o.a. met lekkere hapjes en drankjes, was het er nóg gezel- hger dan altijd al het geval is. Honderden belangstellen den hebben deze middag een bezoek aan de Sommelsdijkse boekhandel gebracht, een drukte waarvan zelfs ook uit geverij Kok onder de indruk was. Tekst en foto: Hans Villeriiu OUDE-TONGE - De komst van Roodkapje uit het grote Grutterswei bos opende vorige week vrijdag de voorstelling van gymvereniging O.K.K. Nadat het massaal opgekomen publiek genoten had van de kunsten, het spelen en het zin gen van de kleutergroep van juffrouw Tanja Van den Boo- gert, kondigde Samanta Both, de sprookjesvertelster, de vol gende sprookjes aan. De Peter Pans, de Leeuwenkoningen, de figuren uit Junglebook, de Sneeuwitjes en de Belles en de beesten lieten zoal zien wat ze op het gebied van bewegen in hun mars hebben. Na de pauze was het de beurt aan de streetdance en trainingsgroep. Zij verzorgden een afwisselend programma op sprong, brug, balk en lange mat. Om 9 uur konden publiek, leiding en alle sprookjesfiguren terug zien op een gezellige en gevarieerde voorstelling. Een voorstelling die bedacht, geregisseerd en georganiseerd is door Linda Kroonsberg, een van de leid sters van O.K.K. Foto's van de voorstelling zijn te vinden op de website van O.K.K.: www.OKK- sport.nl. Daar is ook informatie te vinden over lestijden van de Op zaterdag 29 november omstreeks 14.30 uur zal Sin terklaas aanmeren in de haven van Stad aan 't Haringvliet. Op de kaai zal Sint en zijn pieten ontvangen worden door de kin deren van Stad en omstreken. Ook burgemeester Hommes zal daarbij aanwezig zijn. Daarna gaat het in optocht naar gebouw Het Trefpunt, waar de kinderen o.a. een Sinterklaas poppenkast te zien krijgen. En als afsluiting van de middag krijgen alle kin deren een leuk cadeau van Sin terklaas. Voor toegang in Het Trefpunt moeten de kinderen een kaartje kopen, ouders en begeleiders mogen gratis mee. Kaartjes kosten 5 euro en zijn verkrijgbaar bij Troefmarkt De Bolder en bij rijwielhandel G. Kamp, beide te Stad aan't Haringvliet. Ook op de dag zelf, bij de entree van Het Trefpunt, worden kaarten verkocht, tot dat ze uitverkocht zijn. verschillende groepen van gym nastiek tot conditietraining. De voorstelling is door Leonard Braber, docent aan het (irafisch Lyceum in Rotterdam, op video vastgelegd. Binnenkort zal de DVD van de voorstelling van O.K.K. te koop zijn. MIDDELHARNIS - Heeft u er ooit eens over gedacht een paar dagen naar een kloos ter te gaan? Even weg van de drukte van alle dag. Verkeer raast over de snelweg. Op ons netvlies raast de informatie die we elke dat tot ons krijgen via beeldschermen en tv voorbij. En op de achtergrond klinkt altijd muziek omdat we geen raad weten met de stilte. Aan stilte kun je zo'n behoefte heb ben, maar waar vind je dat nog? Ieder mens heeft af en toe behoefte aan voor zich zelf de dingen op een rijtje te zetten. Stil te worden. Zich te bezinnen: wat wil God met mij"- En wat wil ik met God? Een aantal "dagen in een klooster kan u daarbij helpen. Leden van de Emmaüskerk en ande ren gaan in maart 2009 enkele dagen het klooster in. Daar mee is het kloosterweekend volgeboekt. Voor deelnemers maar ook voor andere belang stellenden wordt op woensdag 26 november a.s. een informa tiebijeenkomst gehouden in de Emmaüskerk aan de Kon. Julianaweg te Middelharnis. De avond begint om 20.00 uur. De toegang is gratis, incl. kof fie/thee. MIDDELHARNIS - In ver zorgingshuis De Goede Ree te Sommelsdijk kennen vrijwel alle bewoners haar: Martine! Ze werkt overdag op de afdelin gen Volkerak en 't Anker, maar ook werkt ze wel eens 's nachts, zodat ze uiteindelijk voor vrij wel niemand in 't 'Rusthuus' een onbekende is. En toen Martine vrijdag 7 november jl. in het huwelijk trad, leefden de bewoners van Dé Goede Ree maar wat met haar mee. Ze wilden Martine ook wel graag zien als bruid. En omdat Mar tine met haar bruidegom Dolf - die ook in de zorg werkt, in het Ikazia ziekenhuis te Rot terdam - er eigenlijk geen tijd voor hadden om de oudjes te bezoeken, zijn zij gewoon naar het gemeentehuis van Mid delharnis gegaan, met bogen en versieringen, om daar een erehaag te vormen voor 'hun' bruid. Sommigen van hen zijn ook mee ïn het gemeentehuis gegaan, wat ze een hele erva ring vonden. En voor Martine en haar aanstaande was het een leuke verrassing om de bewo ners en haar collega's daar aan te treffen. Foto: Arjo van der Graaff

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 6