Aannemingsbedrijf Mackloet bouwt 100®** Livingstone woning Eerste paal voor Bedrijfeverzamelgebouw II Politie helpt Sint in Oude-Tonge Beleidskader Landgoederen vastgesteld in raad Middelharnis EIÜVtlD^-niELWS Tentoonstelling P.V. De Trekvogels Kerkdiensten Ger. Gem. Workshop voor wie te maken heeft met kinderen in echtscheidings situatie Actie 'Knuffels voor de Sint' Geslaagden zwembad De Staver SOMMELSDIJK - Op vrijdag en zaterdag 7 en 8 november hebben de vol gende kinderen met goed gevolg diploma gezwom men. Sparen voor sieraden bij Plus I, r PAGINA 7 DINSDAG 18 NOVEMBER 2008 Bij de imoclii \:u\ SiiKci kl:ias en /ijn Pieten ging het afgelo pen zalertlag Ijijna mis. Bij liet overstappen van de giote pak jes hooi op de kleine ".Spanje 11" bij de sluis van Oude-Ton ge wai en er plotseling 2 zwarte pieten verdwenen, (lelukkig was de politie in Oude- longe met een stoeie terreinwagen aanwezig, en had de agente en haar collega, de 2 verdwaalde pieten snel gevonden. En zo konden zij de enorme men senmassa op de kaai in Oude Tonge gerust stellen: de pieten waren weer terecht en de Sint kwam er aan met zijn boot. Na ontvangen te zijn dooi Bui- geineester Heykoop op het podium op de kaai, mocht Sinterklaas achter op de poli tie wagen mee vooi en Uone rondrit richting m.l.g. (init- terswei, dat inmiddels haast te klein werd vooi^ zoveel honder den kinderen, die allemaal een heerlijke snoeptraktatie van de oiidernemeisvereniging mee naai huis kregen. Én Sinter klaas wil de politie nog eens bedanken voor hunne snelle optreden bij het vinden van de twee domme pieten en voor de rondrit door het dorp. OUDDORI' - Evenals vooi- gaandejarenorganiseert I'. V. De Trekvogels weer haar jaarlijkse postduivententoonstelling in inA'.g. Dorpstienden Ie Oud- dorp. Deze zal woiden gehou den op 21 en 22 november a.s. Er zijn zowel bevlogen als onbevlogen duiven te bezichti gen in divei se klas.sen. Ook telt deze tentoonstelling mee voor de ZEEBRA coini)elitie, waar aan doen de mooiste showdui- ven van NederlamI meedoen. Zaterdagavond \iiidi de prij.s- uilreiking plaats en worth een aantal boiuien verkocht van do beste lielliebbeis uil de legio. De bonnen zijn geschonken tlooi diveise kampioenen van Goeree-Overllakkee, Zuid- Ilolland, Zeeland en Noord Brabant (zie ook wwu'.toppige- oiis.nl. waar de duiven kunnen worden ingezet). De bonnen verkoop begint om 22.00 uur. OUDDORP- Dinsdag (heden) 18 november, 19.30 uur, ds. E. Hakvoort. MELISSANT - Donderdag 20 november, 19.;i0 uur, ds. Baan. Ook zijn er weer fraaie prijzen te winnen niet het Rad van Avontuur, en zijn er een vetlo- ting en andere attracties. Ver der kunt u drie halve varkens en een kcrstkalkoen winnen, of de waarde hiervan; de uit slag wie hier de winnaar van is wordt zaterdagav(jnd bekend gemaakt. Iedereen is hartelijk welkom om de tentoonstelling te bezoeken. De zaal is open op vrijdag van 19.00 tot 22..'50 uur en zaterdag van 15.00 tot 22.30 uur. de toegang is gratis. Bureau JIP verzorgt een woikshop vooi iedereen die te maken heelt met kinde ren wiens ouders gescheiden zijn. Deze kinderen hebben u nodig! Maai wat kunt u doen? Dit hoort u op de workshop. Ouders, grootouders, ooms, tantes, andere familieleden, vrienden, leerkrachten, kerken- raden, artsen en andere Intlp- verleners, vrienden, buren..., u wordt geïnformeerd over wat er gebeurt met een kind als zijn ouders gescheiden zijn, en waar u hel kind mee kunt helpen i.p.v. het in z'n ééntje laten dobberen. De workshop wordt gehouden op woensdag morgen 10 december ()m 10.00 uur in hel Wijkcentrum Com- MIDDELHARNIS - Sinter klaas is zeer verheugd dat de dames van de Ladies' Circle Goeree Overflakkee opnieuw de actie 'knuf fels voor de Sint' opzetten. "Vorig jaar zijn er heel erg veel knuffels voor het goede doel opgehaald. Wel drie bussen vol! We hopen dat het dit jaar weer zo'n suc ces zal zijn," vertelt Zwarte Piet enthousiast. De knuffels worden ingeza meld voor kinderen in Kay- amandi, een township in Zuid- Afrika vlakbij Stellenbosch. De township is ontstaan tijdens de apartheid. De regering dwong zwarte en gekleurde mensen destijds de sleden te verlaten en in eenvoudige onderko mens in aparte wijken te gaan wonen. Ook kregen ze nau welijks loegatig tol normaal onderwijs. Dit vertaall zich nu in een hoge werkkxjsheid en in een generatie mensen die wei nig kansen heeft om haar situa tie te verbeteren. In Kayaman- di, wonen ongeveer 30.000 inwoners. Velen zijn werkloos en hebben niet genoeg geld voor huisvesting, voedsel en .scholing van hun kinderen. Het relatief hoge aantal HIV- besmettingen is ook een groot probleem. "Sinterklaas is natuurlijk een echte kindervriend en het idee dat er daar kinderen zijn die echt helemaal niets hebben, geen speelgoed om mee te spelen, dat gaal hem erg aan het hart," aldus Piel. Zwarte Piet wil daar om iedereen vragen om te hel pen. /\ls je knuffels kunt missen, lever ze in bij de kraam van de Ladies' Carcle tijdens de Sinter- klaaskofjpavoncl op 3 december a.s. lus.sen 18.30 en 20.30 uur op hel Diekhuusplein in Middelhar- nis. De kinderen in Zuid-Afrika zijn er dolblij mee. De Slichting Steun Township Kayamandi zorgl ervoor dat de knufléls op de goede plek terechtkomen. Tijdens deze koopavond zal op D'n Diek tevens worden gecol lecteerd voor de Stichting 'Doe Een Wens'. Piet venvacht een gezellige avond op het Diek huusplein, waar om 18.30 uur ook verzameld wordt voor een lampionnenoptocht, waarbij kinderen - verkleed als Zwarte Piet kunnen meedingen naar een mooie prijs voor de mooiste Zwarte Piet. Op donderdag 13 novem ber jl. ontvingen de beide directeuren van BV Aan nemingsbedrijf Mackloet - Matthé Mackloet en Helma Kievit-Mackloet - de fam. Abresch met gebak en bloe men bij de overdracht van hun Livingstone woning. Van Livingstone zelf was Frank van lerssel aanwezig met champagne. De fam. Abresch was verrast door zoveel aandacht, maai; ze zijn opdrachtgever voor de 100"" Livingstone woning die Aannemingsbedrijf Mackloet zal gaan bouwen. Vandaar die extra aan dacht. Het was in 1992 toen de heer Henk Mackloet, toenmalig directeur van de BV, startte als dealer van Livingstone voor de regio Goeree-Overflakkee, met als bouwpromotor de heer Leen Osseweijer, die met zijn enthousiasme velen over de streep trok om met Livings tone en Mackloel in zee te gaan. Dal dit een belangrijk deel van de omzet van Aan nemingsbedrijf Mackloet zou gaan worden, was toen nog niet te voorzien. Na 16 jaar blijkt echter dat het zeker een goede stap is geweest. De Livingstone woning is een sysleemwoning, waarbij vooraf goed over nage dacht moet worden boe men de ivouing wil lealiseren. Samen met de verkopers bij Livings tone in de mooie showroom in Breda, worden de eerste plannen gemaakt. De concept- ickening wordt gemaakt met de daarbij behorende begro ting. Wanneer dit duidelijk is wordt de bouwvergunning aangevraagd. Daarop volgt de zogenaamde overdracht door Livingstone aan de aannemer. Voor de opdrachtgever is dit kennismakingsgesprek gelijk de start van opnieuw naden ken over de woning. Immers, mei een systeemwoning is het \'an belang dat zoveel mogelijk \ooraf bekend is. De elektra- punten bijvoorbeeld worden al in de prefab betonwanden ingestort. De voorbereiding is heel belangrijk. Met de over dracht aan de aannemer wordt Een bos bloemen en de maquetle bij de toehomslige ivoning vim hel eclilpaar Abresch (I.) R,i<,: Wmi vim üwwn hoiopafit met de opdrachtgever ook gekeken welke installateurs worden gekozen voor de bouw. Hier gaat de opdiachlgever zelf naar toe om zijn woonwensen kenbaar te maken. Wanneer dil allemaal duidelijk is en de bouwvergunning is verleend, kan de woning besteld worden. Voor het verdere tekeningen verloop en productie is dan een voorbereiding van ongeveer 10 weken nodig. Inlussen wordt, in deze periode het lieiwerk uitgevoerd, de fundering en de beganegrondvloei gelegd. iVls dit gereed is, is een strakke organisatie belangrijk. Bijna tot op het uur worden de vracht wagens gepland die de wanden van de begane grond, de ver diepingsvloer en wanden van de verdieping komen leveren. Veelal gaat cfan de volgen de dag de prefab kap op de woning. De dag daarna wor den de kozijnen geleverd en kunnen de dakpannen wor den gelegd. Binnen een week is de woning winddicht. De installateurs kunnen binnen aan de slag en de metselaars gaan hun stenen stapelen. Na ca. 3 maanden kan de opleve ring plaatsvinden en neemt de opdrachtgever de sleutel in ontvangst van een mooie, goed geïsoleerde woning. \'a een paar jaar als dealer \an Cioeree-Overflakkee te' hebben gefungeerd, kwam hier ook Schouwen-Duiveland bij. Ook hier zijn diverse woningen door .Aannemingsbedrijf Mackloet gerealiseerd. Wanneer er nieu we bouwkavels worden uitge geven is de score van Livingslo- ne altijd zeer goed. Zo werden in het plan Kleine Boezem te Dirksland in 1997 vier Livings tone woningen gebouwd. In het plan Westplaat te Middel- harnis in de jaren '98 en '99 ook vier. Vanaf dat moment werden de verdiepingsvloe ren en de binnenwanden in beton uitgevoerd. Dat was \oor menig opdracbtge\'er een extra positief punt om voor een Livingstone woning te kiezen. Op het Crispijnterrein in Oude 'Ibiige, werden ook xijf Livings tone woningen gerealiseerd en het afgelopen jaar aan de Joost \an den Vondellaan te Middel- harnis weer twee. Hier was het zelfs zo dat een'opdrachtgever uit de jaren '99 een nieuwe kavel heeft gekocht en opnieuw een Livingstone woning heeft gebouwd. Aannemingsbedrijf Mackloet is er ook best een beetje trots op te kunnen mel den dat zij al diverse malen als Ie de woning in zo'n nieuw project kon opleveren. Op dit moment is de bouwgroncl erg schaars en wordt xcelal via de zogenaamde 'ruimte voor ruim te' regeling de mogelijkheid geboden om op een kavel een nieuwe woning te realiseren. Zo ook voor de lam. Abresch. Dhr. Frank van lerssel bad een maquette van hun woning meegebracht, zodat ze al een beetje een idee kon krijgen hoe de woning er straks uit komt te zien. De 100ste woning, en niet één is hetzelfde. Elke woning krijgt een eigen gezicht mee door de bewoneiswensen. Het is een systeemwoning, maar wel met een flexibel systeem. Het Livingstone systeem wordt voortdurend verder ontwik keld. Wanneer u nieuwsgierig bent geworden en bouwplannen hebt, kunt u geheel vrijblijvend een afspraak maken in Breda of in Oude-Tonge. Li\ingstone en Aannemingsbedrijf Mack loet staan u graag te woord. Als dealer op Goeree OxeiOakkee en Schouwen Duiveland staat de slogan 'Livingstone bouwt waar u van houdt' ook bij .Aan nemingsbedrijf Mackloel, hoog in het vaandel. Wellicht is de 150sle woning straks voor u. panen aan de Doelinchemse- straat te Middelharnis vlak bij de Agriniarkt), en om 20.00 uur, eveneens op 10 decem ber, aan het adres Korteweegje 49 te Dirksland. U kunt zich opgeven bij Bureau JIP, tel.: 06 23549707 of 06 48734230, e-mail: info(a)bureaujip.nl. OLi DE-TONGE - Op het bedrijventerrein aan de Boe zemweg te Oude-Tonge is afge lopen vrijdagmiddag opnieuw een 'eerste' paal geslagen voor een nieuw bedrijfsgebouw, een bedrijfsverzamelgebouw zelfs, ontworpen en ontwik keld door HoOstee Holding te Oude-Tonge. Hel was aan wet houder Gerl-Jan van der Valk van de gemeente Oosttlakkee de eer om de officiële eerste paal ie slaan. In werkelijkheid was hel ongeveer de honderd ste van de in totaal 170 palen. die van\vege de diepliggende harde bodemlaag maar liefst 22 meter lang moesten zijn. Geheel gestoken in 't wit - witte laaizen, wille lange jas en witte helm - nam \'an der Valk plaats in de cabine van de enorme heistelling om met een paar knopklikken de machine danig te laten stampen. Het is de bedoeling dat ter plekke een bedrijfsverzamelgebouw verrijst dat zowel bedrijt- als kantoorunits bevat. Na zijn suc cesvolle paalslag bekende Van der Valk in een toespraak er trots op te zijn dal dil gebouw er komt. Want hel project plan kent meerdere waarde volle doelstellingen. Er wordt namelijk gebruik gemaakt van duurzame materialen en duur zame energiebronnen, zodal het groenaspect een belang rijke plaats inneemt. Daar naast moet het bedrijfsgebouw een plek worden waar zeker ook jonge', dus startende en pas begonnen, ondernemers een plek kunnen inden. Maar ook mensen met een arbeids- beperking moeten er terecht kunnen. En, dat ook, "het geheim van Hoffstee's project ontwikkeling: Paul HofTstee zet een pand neer en binnen de kortste keren is 't helemaal verhuurd en vol. Ik weet nog steeds niet hoe hij dat doel...", zo verwonderde Van der Valk zich. Maar hoe Hoffslee dal ook doet, de planning is dat rond maarl/april komend jaar de oplevering van de bedrijfs- units plaatsvindt - van de kan toorunits iets later, en dat rond mei/juni de opening al plaats kan vinden, rcfe; en/[)(o; Wam IWcmi- Vrijdag 7 november 2008 Suroival 3: Arjen van Driel, Guido Tillema, lan Kievit, Lotte Schouten, Tom de Rijke, Anke Oosthoek, Thomas Hole wijn. Snorkelen 1: Jan Vos, Aiidrea Pieterse, Korné van 't Veer, Annelot Esbeukman, Janine Meiaard. Zaterdag 8 november 2008 A-diploma: Maurice Vermeij, Job Verbeek, Ferdiand v.cl. Mast, Mike Scherke, Tjeerd de Geus, Jan-Jaap Bom, Luke V. Tichelen, Dennis Ciodrie, Mathilde't Boertje, 10. Mark Ketting, 11. Tygo v. Horssen, 12. Roeland Noordermeer, 13. Anne Koningswoud, 14. Renda v.d Made, 15. Galvin Meijer, 16. Lieke Fun, 17. Esra V. Alleren, 18. Sam Buijze, 19. Jochem Pieterse, 20. Nathalie de Ruiter, 21. Lars v. Tigche- len, 22. Jeremy ten Hoven, 23. Boaz Schilperoort, 24. Max Lokker, 25. Annika Struik, 26. Jessica Gomez, 27. Mark Voge laar, 28. Bas Bloeders, 29. Chi- méne Brusselraan. B-diploma: Sarah Warner, Oscar Boogaard, Ji Lin Verbeek, Sop hie Kieviet, Rebecca Nellen, Alice Schellevis, Laurentien Diepenhorst, Mickey Snoep, Jurjen Boer, 10. Frederike v.d Mast, 11Janine Gouswaart, 12. Ivo de Vrij, 13. Christian Grinwis, 14. Diederik Steen- beel, 15. Sander Verhoeven, 16. Ronald Pors, 17. Thimon Wolters, 18. Nick Braber, 19. Xander Vis, 20. Evi Arensman, 21Kayleigh v. Peperstraten, 22. Isa Troost, 23. Nick Arens man, 24. Roosmarijn Pulle- man. MIDDELHARNIS - Met een complimentje van voorzitter mevrouw Hommes aan het slat, voor de zakelijke en goede dis cussie van de fracties, sloot de volksvertegenwoordiging don derdag een belangrijke raads vergadering af. Twee onderwer pen streden om de aandacht en niet de minste items, namelijk het vaststellen van de nota Con cept Toekomstvisie Middelhar nis en de nota Landgoederen. De politici hadden zich duide lijk scherp verdiept in de stuk ken en dat leidde tot liefst zeven amendementen bij het vaststel len van de nota Landgoede ren. Centraal knelpunt in het geheel bleek al snel de bepaling rond een maximaal 10 procent beplantingsmogelijkheid met bomen, waarvan het college overigens kan afwijken. Inspre ker Van Es had juist op dit aspect ook al gewezen.Verder een voorwaarde dat aan te leg gen landgoedéren een gebieds eigen karakter moeten hebben. Rond de vormen van voorover leg met diverse partijen en de bereikbaarheid voor mensen met een beperking ontstond eveneens ruime discussie. Door Jaap Ruizeveld De raad was verheugd dat het beleidskader Landgoederen nu als nota op tafel lag. Osinga (VVD) vroeg om een soepel omgaan met de bepalingen. Alles moet niet dichtgetim merd worden. Dat weerhoudt mensen die hun nek voor dil onderwerp willen uitsteken. Hij diende 2 amendementen in. De VVD wilde de bepaling schrappen dat voorafgaand aan de plannen er gesproken moet worden met LTO en de Vereniging voor Natuur en Landschap. Dat voert te ver, aldus Osinga. "Welke status heeft zo'n vooroverleg? De belangenafweging en inspraak gebeurt in ruime mate bij de bestemmingsplanprocedures". Het amendement werd mei 5-9 verworpen omdat alleen CU en ABB zich aan de zijde van de liberalen schaarden. De overige fracties vonden de contacten en het vooroverleg wel nuttig. Raadsbreed werd tenslotte, na schorsing en aanpassing van de tekst, het andere VVD-amen- deinent overgenomen waarin het aan te leggen landgoed een gebiedseigen karakter moet hebben, dat is leidend en niet meer gebonden aan een per centage houtopstanden (bos). "Een ruimere beleidsvrijheid waarmee ons college uit de voeten kan verzekerde porte feuillehouder Van den I5erg". Vreeswijk (SGP) zag zijn aan gepast amendement, waarin wordt gesteld dat gestapelde bouw in een landgoed niet tot de mogelijkheden behoort, met 10-4 stemmen overgenomen (ABB en CDA waren tegen). De Vos (VD78) kreeg unaniem de handen op elkaar voor zijn amendement dat het belang rijk is dal bij nieuwe plannen en ontwikkelingen rekening wordt gehouden met mensen met een beperking. Onder houd moet er voor zorgen dat een gedeelte van de paden zo wordt ingericht dat zij ook toe gankelijk zijn voor genoemde groep burgers. Vreeswijk (SGP) zag zijn verzoek om alle initi atieven voor Landgoederen eerst aan de Informatieve en Opiniërende raad voor advies voor te leggen zonder enige steun stranden. Dit gold ook voor zijn amendement waarin uitgesproken werd dat het niet ge\\enst is overal landgoederen toe te staan omdat deze in prin cipe niet zouden passen bin nen de ringpolders. ABB legde een amendement op tafel niet als inhoud dat de aanleg van landgoederen beperkt wordt tot gebieden die aansluiting hebben op bestaande of nieuwe natuur en met toelichting dat landgoederen geen beperking mogen geven voor agrarische bedrijvigheid. Het college ont raadde dit amendement en de overige fracties noemden hel gestelde overbodig. Hel werd met 2-12 verworpen. Daarna werd het beleidskader Landgoederen vastgesteld. Landgoederen kunnen een middel zijn om nieuwe natuur en extensieve recreatie te rea liseren. Uitwerking van bel beleid is een gemeentelijke taak. Uitgangspunt is dat de gemeente vrij is om stringenter beleid te voeren. Soe])eler dan het provinciaal beleid kan ech ter niet. Particulieren worden gestimuleerd een bijdrage te leveren aan natuurontwikke ling. Omdat 90 procent van een nieuw landgoed voor publiek opengesteld moet zijn, ontstaat een win/winsituatie, zowel voor de natuur als voor de bevolking. 0{ er veel aanvragen binnen komen is onduidelijk, vermoe delijk blijft bet aantal beperkt. Binnen de gemeente Middel harnis zijn er in ieder geval mogelijkheden, zo luidt de tekst in de nota. En of er in het kader van de Natuurschoonwet (NSW) uit 1928, met herzie ning in 2007, onder bepaalde omstandigheden nog wal fis cale (OZB) voordeeltjes zouden zijn voor initiatiefnemers, daar maakte de raad zich niet druk om. Immers, de NSW is geen subsidieregeling, er worden geen bijdragen in beheer en onderhoud verstrekt. MIDDELHARNIS - Bij Plus spaar je dit najaar heel voor delig voor de mooiste sieraden. Samen met SensaBeads heeft Plus SUngeiiand een leuke spaaractie opgezet. Klanten kunnen \'oordelig sparen voor mooie armbanden met voor delige bedeltjes. Bij iedere 10 euro aan boodschappen krijgt u een zegel. Bij 5 zegeltjes is de spaarkaart al vol en kunt u direct uw bedeltje met bijbeta ling uitzoeken en meenemen. Voor de armband geldt een speciale actieprijs. U krijgt nu 12 euro korting op de aan schaf van uw armband met 2 grippers. Er. zijn verschillende maten verkrijgbaar. U kunt de Sen.saBeads bedeltjes ook toevoegen op andere merken bedelarmbanden. De bedeltjes en armbanden zijn vervaardigd uit massief Sterling Silver. De actie loopt l/m 31 december 2008. Kijk voor meer info op website www.sensabeads.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 9