Mare van Zeijl wint Renovatie houten woningen Oostenrijkse Sempre's Solistenconcours straat afgerond Kapsalon Marvellous al vertrouwd in Middelharnis Reinan-ict sponsort nieuwe Server voor SV Flakkee Wbv Beter Wonen houdt 'monument' watersnoodramp in tact Verkoping vrouwenver. Bijna-Dood- Ervaringen Ophalen oud papier Nieuwe-Tonge Hobbybeurs 'Gouden Handen Jongerendienst EIIAt1D^.niElJWS Wisselwoning Isolatie PAGINA 6 DINSDAG 18 NOVEMBER 2008 Mare wn Zeijl ontvangt de wii.selheker uit hundeii van Leiieke van I^nle De 2T editie van het Solis tenconcours van de Konink lijke Muziekvereniging Sem- pre Crescendo op zaterdag 8 november jl. is weer zeer suc cesvol verlopen. Maar liefst 14 deelnemers hadden zich inge schreven, waarvan 12 onder de 18 jaar. Zij streden om de Gerrit van Lente wisseltrofee. Het valt in deze tijd van veel hobby's en drukke agenda's bij de jeugd niet mee om een onderling solistenconcours te oi^aniseren. Menig orkest in de regio is noodgedwongen al met deze traditie gestopt. Sempre Crescendo prijst "zich gelukkig met het feit dat het in Middelhamis, mede dankzij de inzet van de docenten van Muziekschool Goeree-Over- flakkee, elk jaar weer lukt om er een geslaagd evenement van te maken. Jurylid Leo Simons - musi cus, componist/arrangeur en dirigent van o.a. ApoUo Goedereede - had er geen gemakkelijke taak aan om de optredens te beoordelen, maar hij deed zijn werk vak kundig en met veel plezier. De pianobegeleiding was dit concours weer in handen van pianist Wlm Soeters uit Nieuwe-Tonge. Op speci aal verzoek van Sempre lie ten de leerlingen dit Jaar de populaire begeleidings-CD's thuis en maakten zij allen gebruik van de diensten van de pianist. Deze 'live' begelei ding gaf een extra dimensie aan de optredens en zorgde voor veel luisterpleziev bij het publiek. Anita van den Doel zorgde er als concours commissaris voor dat de rap portage snel en correct werd afgehandeld. Het niveau van de optredens lag niet ver uit elkaar. Het gemiddelde cijfer liep van een 7,5 tot 8,4. Dat laatste cijfer werd behaald door slagwerker Mare van Zeijl, die met de drumsolo Roclc Rhythm van Henk Mennens de jiny wist te overtuigen. De clertienja- rige Mare komt uit Bruinisse, maar is al een aantal jaren lid van Sempre en een enthou siast muzikant in het oplei dingsorkest. Uit handen van mevrouw Leneke van Lente, dochter van de naamgever van de trofee, ontving Mare de wisselbeker. Een beker als blijvende her innering was er namens de Sempre Ontspanningscom missie en deze werd over handigd door Lucia van der Neut-Vis. Alle deelnemers kregen van de familie Van Lente een gegraveerde sleii- telhanger cadeau als aanden- Foto: F Dijltgmaf ken aan htm optreden. Voordat de uitslag werd bekend gemaakt kon het publiek nog genieten van een optreden van het slagwer kensemble. Onder leiding van docent Anno Appelo lieten 7 slagwerkleerhngen zien én horen dat slagwerk niet alleen maar trommelen is, maar ook handenklappen, voetenstampen, vingerknip pen en zelfs kreten slaken. En nog belangrijker: dat ze daar met z'n allen ook erg veel ple zier in hebben. Het publiek heeft genoten van een muzikale avond waarop men kennis kon maken met de enthousiaste en talentvolle toekomst van Sempre Crescendo. De volledige uitslag luidt als volgt: Kees Both, drumstel 7,7; Sietske Zijlstra, alt-sax 7,9; Gerco de Bakker,trompet 7,5; Patrick de Blok, drumstel 7,5; Pepijn Eest, bugel 8,3; Kobus Prms, drumstel 8,3; Charlene Hersman, alt-sax 7,8; Bas- tian Bruinse, hoorn 8,2; Wim Hartman, bugel 7,8; Matthijs Goedegebuure, drumstel 7,5; Lowie van Eek, alt-sax 7,8; Marei|le de Blok, bugel 8,3; Mare van Zeijl, drumstel 8,4 en het duo Lisette Dijkgraaf en Maarten Prins, tenor- en sopraansax 8,2. GOEDEREEDE - Het was vorige week woensdag tijd voor een kleine feestelijke bijeenkomst voor de bewo ners van de 'zes karakteris tieke houten woningen aan de Oostenrijksestraat in Goedereede. Woningbouw vereniging Beter Wonen te Goedereede heeft er voor gekozen om de houten woningen aan de Oosten rijksestraat een grondige opknapbeurt te geven. Dit tot volle tevredenheid van de bewoners, die weer een woning konden betrekken die enerzijds voldoet aan de eisen des tijds en ander zijds ook een stukje cul tureel erfgoed binnen de gemeente Goedereede is. Door Adri van der Laan De, in drie blokjes van twee, gebouwde woningen die aan de Oostenrijksestraat in Goe dereede staan, zijn in 1953 direct na de watersnoodramp gebouwd. De woningen waren een geschenk van Oostenrijk omdat juist na die ramp de woningnood bijzonder hoog was. Ook op andere plaatsen op Goeree-Overflakkee zijn der gelijke woningen verrezen die ■geschonken waren door Zwe den en Noorwegen. Op veel plaatsen hebben deze wonin gen in de loop der tijd plaats moeten maken voor moderne nieuwbouwwoningen of -com plexen. De voorzitter van Beter Wonen, Peter Braber, legt uit dat zijn organisatie deze keuze niet heeft gemaakt. "We heb ben behoorlijk wat geld in het opknappen gestoken omdat de woningbouwvereniging het tot haar taak rekent om deze woningen te behouden. Het bestuur ziet ze als een monu ment voor een donkere peri ode in de geschiedenis". Met de renovatie van de wonin gen zijn drie partijen tevre den: de woningbouwvereni- De bewonen met vertegemmordigeis van Beter Wonen en aannemer Heijmans voor twee van de gerenoveerde panden aan de Oostenrijksestraat. Adri van der Ijian ging omdat ze deze prachtig opgeknapte woningen binnen haar bestand heeft, de bewo ners omdat ze op hun 'eigen stekkie' in de karakteristieke woningen, waarvoor een kwa liteitsslag is gemaakt, konden blijven; en ook de gemeente Goedereede kan tevreden zijn omdat het voortbestaan van een stukje cultureel erfgoed is gewaarborgd. De renovatie van de wonin gen heeft natuurlijk ook veel impact gehad op het dagelijks leven van de bewoners. Daar om heeft het bestuur van de woningbouwvereniging hen al in een vroeg stadium bij de plannen betrokken. Hierbij konden zij hun wensen naar voren brengen die, als dat mogelijk was, in de renovatie werden meegenomen. Volgens het bestuur van Beter Wonen en de bewoners is deze samen werking prima verlopen. Wel moest er even geïmpro viseerd worden bij het vinden van onderdak voor de bewo ners. De aannemer, fa. Heij mans, zorgde ervoor dat het binnenwerk per woning zo vlug mogelijk werd afgewerkt zodat de bewoners maar een week of vier hun verblijf hoefden te verlaten. Door omstandighe den kwam één van de wonin gen vrij; deze werd als 'wissel woning' gebruikt en door de woningbouwvereniging 'sober en doelmatig' ingericht voor deze tijdelijke bewoning. Peter Braber is zeer te spreken over de "harmonieuze samenwer king tussen de bewoners en bouwer Heijmans". De renovatie van de woningen - en de bergingen - hield onder meer in dat alle houten buiten wanden van de woningen zijn vervangen door duurzamer materiaal en ook van isolatie zijn voorzien. De daken zijn eveneens geïsoleerd en de dak pannen, schoorstenen en dak kapellen zijn vernieuwd. Bij de renovatie is veel aandacht besteed aan isolatie, daarbij is ook de geluidsisolatie niet ver geten. Verder werden de pla fonds vervangen en hebben er binnen in de woningen enkele aanpassingen plaatsgevonden. Met de renovatie van de zes woningen is het zuidelijk deel van Goedereede weer enkele pareltjes rijker... MIDDELHARNIS - Sinds september is kapsalon Mar vellous aan de Nieuwstraat in Middelharnis in handen van Anita Tanis. De kapsa lon is inmiddels een ver trouwd adresje voor vele klanten. In een klein jaar heeft Anita maar liefst twee kapsalons overgenomen. "Kansen, die ik niet voor bij kon laten gaan", aldus de jonge Ouddorpse, bij wie het ondernemen in het bloed zit. Door Mirjam Terhoeve "Altijd al wilde ik een eigen zaak. Begin dit jaar kon ik de kapsalon in Ouddorp overne- fnen en dat werd een succes. Toen ook de mogelijkheid in Middelharnis zich aandiende, kon ik ook dit niet laten schie ten. Juist omdat ik er zelf al werkte, wist ik dat het een goed lopende zaak was en durfde ik het risico aan. Na een grondi ge opknapbeurt hebben we in september de deuren geopend. Gelukkig hoefde ik alles niet alleen te doen. In Middelhar nis heb ik Elyse," Willeke, Chan- tal. Sheila en Wendy als perfect team achter mij staan. Anita schrijft het succes van haar kapsalons toe aan de laag drempeligheid en de lage prij zen die gehanteerd worden. "Knippen zonder afspraak is een formule, die voor veel mensen goed werkt", weet ze. "Al is het natuurlijk wel zo dat men te allen tijde een afspraak kan maken als men verzekerd wil zijn van een bepaalde tijd Bij kapsalon Marvellous wordt gewerkt met de producten van Wella. "Een goed product, waar je heel fijn mee kunt werken", legt Anita uit. "Wella zelf geelt ook veel adviezen en voor lichting over haar producten, maar natuurlijk volgen onze kapsters allerlei cursussen om op de hoogte te blijven van de nieuwste trends en technie ken. Zo hebben we een nieuwe techniek voor het haarverven in meerdere kleuren. Hiermee lopen de kleuren nog mooier in elkaar over dan voorheen het geval was. Wat we verder zien is dat de krullen weer helemaal terug zijn, en ook de spoelingen met ammoniak- vrije producten zijn behoorlijk populair". Hoewel het team van Anita nog zeer jong is, wil ze toch graag benadrukken dat Mar vellous een kapsalon is voor jong en oud. "Iedereen kan bij ons terecht: dames, heren en kinderen. Voor de laatste hebben wij overigens altijd een leuk kadootje klaarliggen". En in januari en februari komt er een leuke actie voor de kinde ren. Anita en haar team nodigen iedereen uit om eens binnen te lopen in Ouddorp aan Hof dijksweg 12 of in Middelharnis aan Nieuwstraat 24. De kap salons zijn geopend op dins dag en woensdag van 9.00 tot 17.30 uur, donderdag en vrij dag van 9.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur. In Middelharnis kan men ook terecht op maandag van 9.00 tot 17.30 uur en op zaterdagmiddag tot 16.00 uur Wie liever een afspraak maakt, kan dat doen via 0187-687083 (Ouddorp) of 0187-487070 (Middelharnis). GOEDEREEDE - Op woens dag 19 november hoopt de Hervormde vrouwenvereni ging 'Bidt en Werkt' te Goede reede haar jaarlijkse verkoping te houden in de 'Aik', Kerk- pad 3. De openingstijden zijn 's morgens van 9.30 tot 12.00 uur en 's middags van 13.00 tot 16.00 uur. Voor de kinderen is er een grabbelton en envelop pen trekken. Ook is er een tafel met speelgoed voor schappelij ke prijzen. Zoals altijd is er veel handwerk, brei-, borduur-, en naaiwerk. Baby Born kleertjes en kaarten, koekjes, oliebollen, speculaas, appels, peren, kaas, enz. Op de bovenverdieping is een boekentafel en is er gele genheid om gezellig koffie te drinken. De opbrengst is voor de Hervormde gemeente en voor diaconale doelen. Ieder een is hartelijk welkom. wie het ooit heeft meegemaakt is er door veranderd, maar weet er tegelijkertijd geen woorden voor te vinden. Dat overkomt mensen die een Bijna Dood Ervaring (BDE) hebben gehad. Cardioloog Dr. Pim van Lommei schreef er een weten schappelijk boek over: 'Ein deloos bewustzijn'. Hersenen zijn als een TV-ontvanger: de uitzendingen gaan door als het toestel uit is. Ook als de herse nen niet meer werken is er de wereld van eindeloos bewust zijn. Gezien de verkoopcijfers van dit boek, zijn veel mensen daarin geïnteresseerd. De com missie Vorming en Toerusting van de Emmauskerk te Middel harnis nodigt belangstellenden hartelijk uit voor een avond waarop dit thema zal worden gepresenteerd, dit alles met gedachten hierover vanuit het christelijk geloof. Iedereen is hartelijk welkom op dinsdag 25 november om 20.00 uur in de Emmauskerk te Middelhar nis te Middelharnis. De leiding is in handen van ds. L.J. Lin- gen. Morgen, woensdag 17 novem ber, wordt in Nieuwe-Tonge het oud papier weer opgehaald voor de Hervormde Gemeen te aldaar Gelieve het papier vanaf 18.00 uur gebundeld en goed zichtbaar aan de weg te zetten. BRUINISSE - Op zaterdag 29 november is er de hobbybeurs 'Gouden Handen' in Bruinis se. Veel deelnemers zullen dan iets van hun hobby of verzame ling laten zien, zoals kaarten maken, patchwork, verzame ling vingerhoedjes', sieraden, glas graveren, kaarsen maken, poppenkleertjes en nog vele andere. Voor de kinderen is er een springkussen aanwezig en een kleurwedstrijd. Ook is er een hele dag een verloting met mooie prijzen. De hobbybeurs wordt gehou den in Sporthal De Vanger aan de Molenstraat in Bruinisse en duurt van 10.00 tot 16.30 uur. STELLENDAM-Zondagavond 23 november a.s. zal in de Gere formeerde Kerk te Stellendam een jongerendienst gehouden worden. Het thema is: 'con tact'. Een aantal jongeren zal enkele sketches voordragen om het diema dichterbij te bren gen. "Contact met God is een onmisbaar onderdeel van ons geloof", aldus ds. C.G. Kant, predikant van deze gemeente, "Toch zeggen veel christenen dat ze voor hun gevoel te wei nig bidden. Levert bidden ons iets op? Heeft het eigenlijk wel zin?". Praiseband eXalt zal zor gen voor de muziek en de lie deren. Iedereen is hartelijk wel kom. Aanvang 18.30 uun Reinier Vissia van Reinan-ict schenkt de nieuwe server aan Jan Noteboom.secretaris van SV Flakkee. SOMMELSDIJK - Vereni- gingen zijn vaak afhankelijk van sponsors. Zo ook Schiet vereniging Flakkee, geves tigd aan Marnix Gijsen- straat 19 te Sommelsdijk. Ook als vereniging ontkom je niet aan automatisering. SV Flakkee werkt met een uniek pasjessysteem waar mee iedere transactie bin nen de vereniging wordt opgeslagen op een server. Aangezien de oude server aan vervanging toe was en de vereniging niet zonder server kan, heeft Reinan- ict een nieuwe Server aan de vereniging geschonken. Tevens heeft Reinan-ict een website voor de vereniging ontwikkeld waarin een open en besloten gedeelte zit. Het besloten gedeelte is alleen toegankelijk voor leden. Het open gedeelte is toeganke lijk voor iedereen. Reinan-ict is gevestigd in Dirksland en gespecialiseerd in Webdesign en het adviseren van klanten m.b.t. iet zaken. Voor infor matie zie www.reinan-ict.nl. Eigenaar Reinier Vissia is 4 jaar geleden lid geworden van SV flakkee en beoefent de schiet sport met veel enthousiasme. De Vereniging telt ongeveer 110 leden en beschikt over een verenigingsgebouw met 6 schietbanen van 12 meter leng te, 6 schietbanen van 25 meter lang en een recreatieruimte. Het verenigingsgebouw en de schietbanen zijn geopend op donderdag- en vrijdagavond van 19.00 tot 22.30 uur en op zaterdagmiddag van 15.00 tot 17.30 uur. Er kan dan met zowel groot- als klein kaliber wapens worden geschoten. SV Flakkee houdt ook pro motieavonden waarbij door een groep mensen, bijv. via een bedrijf, de schietsport beproefd kan worden. Afspra ken hiervoor kunnen gemaakt wordeji met dhr. J. Noteboom van SV Flakkee. Het geheel wordt vanzelfsprekend bege leid door ervaren instructeurs. Ook jeugd is hartelijk welkom om eens kennis te maken met de schietsport. Wilt u meer informatie, kijk dan op website www.svflakkee. nl of breng gerust een bezoek op een van de avonden wan neer de vereniging aanwezig is.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 8