II éJI KIEVIT Prachtige machines voor Edudelta College J Vijfliy inspirerende ontuierpen vooruiunieuuiebouujjiavel Livinosione boumf moor u von Mi (0187)60 11 66 Sven Uitvaartverzorging Gloednieuw, dankzij steun bedrijfsleven EiuvnD^-niEuws Leah Margrita Theodora Xeo Meijer Carolien de ^mde LIESBETH VAN HOLTEN- DUPREE ALIDA BOSLAND-SPERLING COR VAN DER KROON Leni LENI MOL-SCHERPENISSE LENI MOL-SCHERPENISSE WILLEM MOOIJAART GERRIT WILLEM DE GEUS Rectificatie Damver. Dirksland Uitslagen 10 november *1 M. VROEGINDEWEIJ WWW. kievit-uitvaart.nl Royaal afscheid Morgen lustrum- concert 'Magnificat' FULL COPY SERVICE In hun nopjes PAGINA 3 VRIJDAG 14 NOVEMBER 2008 F AM I l.l E BERICHTEN Oil Wondertje zo liej en klein maakt dat we nu met z'n drietjes zijn. liolblij zijn wij met de geboorte van onze zoon Geboren op 9 november 2008 De trotse ouders: René Santifort en Mathilde Breen Jongkoenstraat 40 3252 AV Goedereede Met grote dankbaarheid en blijdschap hebben wij uit Gods hand een docliter ontvangen We noemen haar Leah 10 november 2008 jaap Koppejan Ada Koppejan-van Oostenbrugge Van Aerssenstraat 25 8245 BC Sommelsdijk l4-ll--i()()S Wij zijn g<lr(iuifrl Ons adres: iicrnhanhvcg 14, .'i^ó-ji BC Oudclorp «;,rrW«ö«i«soBS«WA*SfeïKsi«c Na een ernstige ziekte is van ons heengegaan ons nichtje Tante Aat Simon en Marleen Al- Adnaan i Bert en Anne en de kinderen I Maarten en Sebmen Wij wensen Karel en de kinderen, Jaap en Adrie, Agnita en Gert, en Yvette veel sterkte in dit verlies. Stellendam, 9 november 2008 Heden overleed onze geliefde schoonzuster en tante weduwe van Jac. Bosland Oude Ibnge: Volwerk-Bosland C'. Vohverk in herinnering Onddorp: F. Bosland T. Bosland-Pikaart neven en nichten Barendrecht. 8 november 2008 Met verdriet hebben wij kennis genomen na een langdurige ziekte is overleden, oud-lid dat ons Wij wensen de kinderen veel sterkte toe. Bestiuir en leden Damver. Dirksland Bedroefd geven wij u kennis dat de Heere plotseling heeft weggenomen onze geliefde tante L. J. A. VAN DAMME-KIEVIT weduwe van C. van Damme op de leeftijd van 71 jaar. C.J. Voogd-Kievit C. Voogd SJnak en Heleen J. M. de Vogel-Kievit C.J. de Vogel Rol)in. Liza A. C. de Groot-Kievit C. A. de Groot Esmee, Lars D. C. Kievit J. J. Kievit-Huijer Izaiik, Arco,John Melissant, 10 november 2008 Denk aan mij terug, Maar niet in dagen van pijn en verdriet, Denk aan mij terug in de stralende zon, Hoe ik was toen ik alles nog kon. Erg verdrietig, maar zeer dankbaar voor alle liefde die zij ons gegeven heeft, hebben wij afscheid moeten nemen van mijn grote liefde, onze lieve moeder en dochter. Haar enthousiasme, creativiteit en enorme gedrevenheid blijven een \'oorbeeld voor ons allen. LENA ADRIANA MOL-SCHERPENISSE Dirksland, 28-07-1949 Sommelsdijk, 12-11-2008 Sonmielsdijk: Henk Mol Amsterdam: Marcus Mol Jane Lobbrecht ."Xi neniuiden: Marsja Mol (in hennneiing) Dirksland: Eva Mol Dennis Klop Kapelle: C. Scheipenisse lierinnering) M. S. Scherpenisse-Boeter Tureluur 2, 3245 TH Sommelsdijk De afscheidsdienst, waarvoor u bent uitgeno digd, zal gehouden worden op maandag 17 november om 13.30 uur in de Exoduskerk aan de Dorpsweg 97 te Sommelsdijk. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats aan de Molenlaan te Somtnelsdijk. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de Exodtiskerk. Na fijne jaren met elkaar te hebben mogen delen, moeten we veel te vroeg en met pijn in ons hart afscheid nemen van mijn dochter, onze zus, schoonzus en tante 28 juli 1949 12 november 2008 Lieve Leni, we zullen je nooit vergeten. Kapelle: M. S. Scherpenisse-Boeter Kapelle; Piet en Ineke Scherpenisse Sandra en Marcel Kees Pim Kapelle: Mieke en Dingenis Schipper Myrtlie Amber Heden overleed, toch nog onverwacht, ons nichtje Wij wensen haar man en kinderen en onze zus sterkte in dit grote verlies. Middelharnis: J. Boeter M.J. Boeter-Visser L. Vis van Heemst-Boeter neven en nichten Sommelsdijk, 12 november 2008 .S/erk. onderuetnend, karakteivol. eigenzinnig. Bedroefd, maar dankbaar voor wat hij voor ons heeft betekend, is na een periode van afnemende krachten van ons heengegaan mijn lieve partner, onze vader en opa Oude-Tonge, 19-09-1919 Sommelsdijk, 12-11-2008 Middelharnis: ,Annie van der Laan Oude-Tonge: Leen en Marjan Willem Melissant: Joke en Ad Peter Renée Caroline Mechelen: Ria Oude-Tonge: Dirk Verpleeghuis He Samaritaan', Sommelsdijk Correspondentie-adres: Langeweg 122, 3241 KB Middelharnis Gelegenheid tot condoleren maandag 17 november van 19.30 tot 20.30 uur in de Lukas- kapel van 'De Samaritaan', Kon. Julianaweg 59 te Sommelsdijk. De begrafenis zal in besloten kring plaats vinden. Als u geen rouwkaart heeft ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te beschouwen. .Met droefheid geven wij u kennis dat door de Heere nog on\eruacht uit ons midden is weg genomen mijn innig geliefde man, onze lieve ztjrgzame \'ader, groot- en o\ergroot\ader echtgenoot van Cornelia van Zielst in de leeftijd van 87 jaar. G de Geus-van Zielst Kinderen, klein- en achterkleinkinderen 13 november 2008 Serviceflat 'Vroonlande', Staakweg 29, 3247 BV Dirksland Gelegenheid tot condoleren maandag 17 november van 19.30 tot 20.30 uur in de zaal van 'Vroonlande'. De rouwdienst, vvaar\'oor u wordt uitgeno digd, zal gehouden worden op D.V. dinsdag 18 november om 13-30 uur in bovengenoem de zaal. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Nieuwe Tonge. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot condoleren in de zaal van 'Vroonlande'. Gaarne in gepaste lileding Geen bloemen Als u geen rouwkaart heeft ontvangen, dan vragen wij ii deze advertentie als uitnodiging te beschouwen. In onze editie van afgelo pen dinsdag stond onder de kop Gezond ouder worden' een aankondi ging van een avond (die gisteren, 13 november, gehouden zou worden) waarop Remedica een a\ond verzorgde voor de \'ereniging Vrouwen rondom Goeree. Dat laatste was niet juist. De a\<)nd wordt gehouden bij de Christelijke Vrou wenbond (ioeree. VV. Stolk - H. Keuvelaar0-3 D. Wolfert-Joh. Wolfert 3-0 M. Poort\liet- J. Knöps1-1 M. van 't Geloof- .VJelier3-ü 25 jaar bouwervaring en toekomstvisies liebben wij samengebracht in de Huizotheek. Een uniek inspiratieboek voor iedereen met concrete bouwplannen. Livingstone bouwt volgens de hoogste kwaliteitsstandaard. En altijd met een aannemer bij u in de buurt. Wilt u weten hoe dat werkt? Met de Huizotheek starten uw bouwplannen, vraag hem gratis aan! Meer dan 50 inspirerende ideeën in onze brochure, vraag hem nu gratis aan via 0900 899 60 50 of kijk op www.huizotheek.nl Showroom Breda, Vossenberg 4 (naast de Makrol. Showroom Almere-Stad-West, Redactiestraat 2. Door ons geselecteerde dealer in uw regio: Aaimemin^tedrijf Mackloet B.V., Oude Tonge 25 JAAR VILLABOUW Met droefheid geven wij u kennis dat de Heere plotseling van ons heeft weggenomen onze geliefde zorgzame tante en otid-tante Wonende in Rijswijk (ZH) in de leeftijd van ruim (S4 jaar. Middelharnis: VV. Hartensveld D. N. Hartensveld van Splunder C. L. Smit-Hartensveld J. Smit Zevenhuizen (ZH): L. de Greeff- Hartensveld H. de Greelf achterneven en -nichten Middelharnis, 13 november 2008 Dag en nacht bereikbaar Kijk ook op internet: Meidoorn 4 3248 XE Melissant Tel. (0187) 60 11 66 Burg. Lette weg 36 3233 AG Oostvoorne Tel. (0181)48 80 88 Rouwcentrum: Nieuweweg 2, Melissant In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen of reageren op het geen ze in dit blad gelezen hebben Inzendingen mogen geen gro tere omvang hebben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden tekst in te korten of niet te plaatsen. Tevens draagt de redactie geen verantwoordelijkheid voor de inhoud van wat lezers schrijven. Vo<«- het afscheidsfeest van burgemeester Hommes is door het gemeentebestuur van Middelharnis een roy ale 30.000 eur(5 gereserveerd. Raadslid .-^ll^ert Haffert heeft zijn bedenkingen geuit over de hoogle \an dat bedrag en'gesteld dan 10.000 euro ook \üldoende is. /Vis goed biu'germoeder mag niex'r. Honmies er niet aan voorbij gaan als een raadlid zegt iels x'oor 10.000 euro te kunnen doen, waar anderen 30.000 emo voor nodig menen te hebben. Bovendien komt er dan 20.000 euro \'rij, geld dat de burgemeester wellicht kan besteden aan vrijwilligersorganisaties, jongeren centra, etc, die ze. tijdens haar ambtsperiode mis schien meer had willen stetmen dan daadwerkelijk is gebeurd. Deze verwikkeling rond haar afscheid biedt haai- daartoe de gelegenheid bij uitstek, en vormt tevens haar kans om als royaalste burgemeester van Middelharnis de geschiedenisboeken in te gaan. Mariëtte Pelujjessy, Middelharnis DIRKSIAND - Morgen, zaterdag 15 november, aanvang 19.30 uur, ge\en het Vocaal Ensemble "Magnificat", het barok orkest Florilegium Mtisi- ctmi. Marijke Nieuwen weg (sopraan). Peter de Groot (alt), Raul Kieviet (tenor), Ralph Looij (bas) en Wim Diepenhorst (orgel) een feestelijk con cert ter gelegenheid van het 20 jarig bestaan \an Magnificat in de Her vormde kerk te Dirks land. Al deze musici staan onder de bezielende artis tieke leiding van Rinus Verliage. Voorafgaand aan de mtiziek zal er ecii lezing worden gehouden door Wim Diepenhorsl over hoe het er allemaal aan toe ging in 'huize Bach; uiteraard zullen hierbij verbanden wor den gelegd naar de uit te voeren muziek. Toe gangsbewijzen zijn \'ei- krijgbaar via www.kamei- koormagnificat.nl, via de VVV-kantoren van Mid delharnis en Ouddorp ot aan de kerk (vanaf 19.00 uur voorafgaand aan het concert). De toegangs prijs is 12, en kinderen tot 12 jaar mogen gratis naar binnen. Drukkerij Gebr. de Waal bv Langeweg 13 3245 KE Sommelsdijk Tel: (0187)4710 20 algemeen@gebr-dewaal.com www.drukkerijdewaal.nl MIDDELHARNIS - Dank zij de hulp en steun van het bedrijfsleven kon de afdeling Mobiliteit Machines van het Edu delta College Midddel- harnis onlangs een aantal prachtige en gloednieu we machines in gebruik nemen. Docenten en leer lingen deden dit vol trots, met een korte overdracht ceremonie, op het school plein aan de Schoolstraat. Het was de bekende tractor- en oogstmachinefabrikant 'New Holland Benelux', die via haar dealer Mechanisatie Centrum Flakkee een gloednieuwe 16030 ter beschikking stelde. Een trac tor van wereldklasse, met veel extra's en zo'n 117 PK bij een koppel van 51€) Nm aan trek kracht. Een machine met enor me afmetingen, veel nieuwe snufjes en een onbelast gewicht van 5060 kg. Deze is te belasten tot 9000 kg met een hef\ermo- gen van 6330 kg. Als fabrikant van agriculttiurmachines wordt New Holland op dit moment als onbetwiste nummer één in de Benenlux gezien. Het Edudel ta College Middelharnis prijst zich gelukkig een machine van deze fabrikant ter beschikking te hebben en ziet deze aanwinst als grote steun voor de, in sep tember op deze school, nieuw gestarte beroepswereld 'mobili teit machines'. Het betreft een uiterst moder ne en geavanceerde machine die al lang op het verlanglijst je van het Edudelta College stond maar zonder steun van het bedrijfsleven nauwelijks aan te schaffen is. De machi nes worden steeds complexer en geavanceerder, waarbij de computer, de laser en het GPS systeem niel ontbreken en de vernieuwingen zich in hoog tempo opvolgen. Hiermee is men beter dan ooit in staat om met hoge productiviteit het land tot op de centimeter nauwkeurig, comfortabel en efficiënt te bewerken. Leerlingen en docenten nemen in dank en mei veel belangstelling de iiuuhines in ontvangst. Schoolleiding, docenten en leerlingen zijn hiermee zeer in hun nopjes. Om alle moge lijkheden van de hedendaagse landbouwmachines op de leer lingen en studenten o\er te kunnen dragen, volgen dit jaar de betrokken docenten een stage bij de leverancier(s) en fabrikant van de s)'stemen. Zij doen dit in de weken dat ook de leerlingen op stage zijn. Op het xerlanglijstje xan de school stond ook al lang een geavanceerde cirkel en kooi- maaier, breed in te zetten voor sportvelden, golfbanen, plant soenendienst van gemeente lijke instanties en groenaan nemers. Hier kwam de firma Pols uit Zuidland te hulp. Zij stelden een R-^NSOMES machine ter beschikking die ruimschoots aan deze verwach tingen voldoet en waarmee de leerlingen en docenten enorm in hun sas zijn. Het gaat het hier om een oerdegelijke maar geavanceerde machine van de europese fabrikant Ransomes die al 175 jaar maaimachines produceert. Geplaatst naast de tractor is hij \'aii bescheidener omvang maar techniscli niet minder interes sant. CJok hieraan kunnen de monteurs en gebruikers in spé hun hart ophalen en de moge lijkheden voor straks in de prak tijk ontdekken om zich deze al doende eigen te maken. Naast het oefenen van de technische \aardigheden zijn het, voor de scliool. ook ideale machines om vaardigheden en competenties op liet gebied van landbouxv- mechanisatie en groen onder houd te verwerven. Aan goede vakmensen die straks deze machines kunnen hanteren, repareren en fabrice ren is grote behoefte. Het regi onale bedrijfsleven en het Edu delta College beseffen dit maar al te goed. Vandaar dat ze de handen in elkaar .slaan. 'Mobi liteit Machines' is een van de zes interessante beroepswerel den die het Edudelta College Middelharnis kent en straks, in materiële zin, wellicht de 'stevigste' met vakgebieden als: \oertuigentechniek, loonwerk agrarische machines, trans port en logistiek en schadeher stel. Gevarieerde vakgebieden bin nen één beroepswereld die zijn gehuisvest op locatie School straat, in een praktijklokaal dat deze zomer is verbouwd en heringericht tot een opper vlakte van zo'n 800 m-. Na de kerstvakantie wordt hierin vorm gegeven aan het vakge bied schadeherstel. Eerder stelde het bedrijfsleven motoren ter beschikking waar aan de leerlingen naai' harten- lust kunnen sleutelen. Onlangs was het 'Best Trucks' die vanuit de vestiging Oude Tonge een zware D.AF- dieselmotor ter beschikking stelde compleet met verrijdbare bok. Ook dit was een welkome aanvulling op het machinepark van de nieuwe afdeling Mobiliteit Machines binnen het Edudelta College Middelharnis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 3