65-Plussers ontvangen bijstandsuitkering per 1 januari 2009 via SVB Afscheid met toeters en bellen P P p POLITIE STEMT nio. 3 van LUSM Weet wie u binnen laat...! 57/3 Gemeenten en SVB ojidertekenen samenwerkingsovereenkomst Samenwerking of samenvoeging? 0900-8844 Ds. C.J. Meeuse over 'Kijken naar speelfilms' Open Ochtend voor Vrouwen RTM-avond in De Vliedberg Nieuwe adviseur bij Careyn Opvoedbureau 81e jaargang Nr. 7762 "^^-^jg&^l^&^bei-2008 Prijs losse nummers 0,80 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag De gemeenten Goedereede, Dirksland en Mid- delharnis en de Sociale Verzekeringsbank gaan samenwerken. Dit betekent dat de inwoners van de drie gemeenten die 65 jaar of ouder zijn vanaf 1 januari 2009 hun bijstandsuitke ring ontvangen via de Sociale Verzekerings bank (SVB). Om e.e.a. te bekrachtigen hebben de gemeenten Goedereede, Dirksland en Mid- delharnis gisterenmorgen een samenwerkings overeenkomst ondertekend in het gemeente huis te Oude-Tonge. Herbenoeming Mannen aangehouden voor vernieling Huishoudelijke zorg, persoonlijke verzorging of verpleging? ■kc'lTTÏT«sT?!i*rr?T?ui Goedereede Middelharnis Dirksland Oostflakkee DeVliedberg De Goede Ree Geldershof Ebbe en Vloed 0187-68 55 00 0187-48 83 00, 0187-60 20 55 0187-6418 44 Bel het telefoonnummer in uw gemeente! WATERSCHAPSVERKIEZiriG 13 - 25 NOVEMBER HANS KALLE BEW. EX. ^^l^ Df 65-plusseis omvangen voortaan hun lolalc inkomen, AOW plus aan vil llendeliijslancl of volledige bijstancisniikering, via één instantie. Hierdoor krijgen ze één bedrag op hun rekening gesU)rt en hoeven ze wijzigingen nog nia;u- één keer door Ie geven. Namelijk aan de Sociale Verzekeringsbank en niet meei aan de gemeente. Alleen de (aanvullende) uit kering voor leveirsonderhoud v\'ordt overgedragen aan de .SVH. Voor bijzondere bijstand en minimaregelingen kimnen 6r)-[)lussers zoals altijd bij hel zorgloket van de gemeente terecht. Alle klanten van wie de bij standsuitkering wordt o\er- gedrageii aan tie SVB krijgen rond die datum een informe rende briel'met alle details van de overdracht. De drie gemeenten en de Soci ale Verzekeringsbank heb ben gisterenmorgen in het gemeentehuis Oude-Tonge een satnemverkingsover- eenkonist onderlekend. De gemeente Oostllakkee gaat op dil inomenl nog geen samen werkingsovereenkomst met de SVB aan. Ki' zijn in de geineen- le Oostllakkee namelijk geen uitkeringsgerechtigden in de leeftijdscategorie (i")-!-, die een beroep willen doen op aanvul lende bijstand. Op de foto v.l.n.r.: De heer Schoen maken (directeur van de Sociale Verzekeringshank), wethouder Hruggemun van wethouder Wesdorp tmn de gemeente Middelhamis en wethouder Feller van de gemeente Goedereede. de gemeente Dirksland, Foto: Wh van Vossen fotografte Bij de politie komen nog regelmatig meldingen bin nen van ouderen die zijn opgelicht door mensen die zich voordoen als thuis hulpmedewerkers of als medewerkers van een ande re organisatie. De politie waarschuwt: Ga niet in op een zielig verhaal en wees kritisch als men u onaange kondigd 'hulp' komt bieden. Ook achter nette kleding en een vriendelijk gezicht kan een oplichter schuil gaan! Twee leuke jongedames bel len aan en doen zich voor als apotheekmedevverksters. Zon der dat de bewoner op de hoog te gesteld is van de koinst van de dames, konien ze de medi cijnen checken die de bewoner gebruikt. Een beetje verbaasd maar overrompeld laat de bewoner de vrouwen binnen. Eenmaal binnen maakt één van de dames een praatje irret de bewoner Deze wordt dusda nig afgeleid dat 'ie nauwelijks doorheeft dat de andere vrouw door het hele huis loopt. Tus sen neus en lippen door wordt de bewoner gevraagd naar een pinpas. Vervolgens, van het een op andere moment, ver laten de vrouwen de woning en laten de bewoner verbaasd achter. Dan begint hij of zij te twijfelen aan cle oprechtheid van de apotheekmedewerkers en controleert de aanwezig heid van waardevolle spullen. De portemonnee ligt open op de keukentafel en het geld en de pinpas zijn eruit verdwenen. Ms het de oplichters inderdaad gelukt is om de pinpas van een bewoner te bemachtigen, bel len zij vaak even later de bewo ner op. Ze doen zich voor als bankmedewerkers en zeggen dat de pinpas van de betrok kene gevonden is. Om de pas te blokkeren heeft de bank zogenaamd de pincode van de pas nodig... Dit is een vooibeeld van één van de vele werkwijzen van oplichters. Helaas komt dit verschijnsel nog te vaak voor De afgelopen drie maanden zijn op Voorne-Putten en Goe- ree-Oveiflakkee tenminste 7 mensen slachtoffer geworden van een zogenoemde babbel- truc. Veel voorkomende werk wijzen zijn dat mensen zich voordoen als medewerker van de thuishulp, iemand van een elektriciteitsbedrijf, apotheek medewerker, etc. Ook gebeurt het dat jonge mensen aan de deur komen met de vraag oin geld te lenen. Bijvoorbeeld voor de bus, omdat ze drin gend naar huis moeten maar geen geld meer hebben. E)e politie waarschuwt voor onbekende mensen die onaan gekondigd op de stoep staan en binnen willen komen. Laat ze niet binn;;n! Ook benadrukt de poliüe dat een echte bank medewerker nooit naar uw pincode vraagt. Nieinand heeft uw pincode nodig en niemand hoeft hem te weten! Heeft u iets dergelijks meege maakt en niet eerder aangifte gedaan, neem dan contact met de politie op, via telefoonnum mer 0900-8844. SOMMELSDIJK - Met veel toeters en bellen begon Leo van Putten vorige week vrijdag, na 46 jaar, zijn laatste werk dag bij Kievit Warmte. Niet omdat hij dat zelf zo graag wilde, want daar is hij de man niet naar. Nee, het was een ludieke actie van zijn collega's, die met een smoesje zijn bus hadden meegenomen en helemaal hadden versierd met spandoeken, verlich ting en muziek. Alles om deze dag onvergetelijk te maken. Door Mirjam Terhoeve Leo heelt er nog steeds plezier in. als hij eraan terugdenkt. "Om half ze\en in de och tend kwam de versierde bus de straat in, gevolgd door een lange stoet van alle 19 busjes van Kievit WarnUe met daarin al mijn collega's. Ondanks het vroege uur vonden ook de omwonenden het een prachtig schouwspel, zeker ook omdat iedereen werd getrakteerd op warme saucijzenbroodjes". Nadat Leo wa.s ingestapt, ging de hele stoet in optocht naar de zaak. "Ik heb heel wat kilome- tertjes gemaakt op mijn laatste werkdag" lacht hij. "daar heb ben ze wel voor gezorgd". Leo begon zijn lange carrière bij Kievit in 1962. "Ik zat op de Landbouwschool" vertelt hij, "maar had eigeitlijk niet zo'n zin om te leren. Mijn vader zei: 'als je niet wilt leren, dan ga je maar werken', en zo gebeurde het dat ik bij Cor Kievit en zijn zoon Servaas aan de slag kon. Niet dat het leren toen voorbij was. Want ik moest naar avondscholen en ook cursussen volgen om de kneepjes van het vak Ie leren. Kievit warmte was destijds een zeer divers bedrijf, dus moest je van alles doen. Van kolen- kachels installeren tot wasta fels en wc's, al het loodgieter- werk en het bezorgen en aan sluiten van witgoed, want dat hoorde er toen ook nog bij. In de beginjaren ging ik op de /-('« met 'zijn' versierde bus. fiets in het dorp naar klanten loe, met achterop een houten kistje mei gereedschap. Pas later, toen de werkzaamheden zich meer over het eiland gin gen verspreiden, kwamen de busjes". Leo heeft dus een enorme ont- M'ikkeling meegemaakt op het gebied van warmte-inslallatie. "Ik ben begonnen met de kolenkachels en ketels, later kwamen de olieketels, toen de ketels op propaangas en tot slot de aardgasketels"' legt hij uit. "Telkens weer moest je nieuwe technieken aanleren. Dat werd wel steeds moeilijker, want de huidige Cv-ketel zit behoorlijk ingewikkeld in elkaar Niet dat het een groot probleem was hoor, want je groeide er als vanzelf in mee. Ook het bedrijf zelf gi-oeide. Ik ben begonnen met 4 collega's in totaal, en nu zijn het er zo'n 35. Inmiddels is het bedrijf al een aantal jaren in handen van de zonen \aii Ser: Leo en Kees. Die jongens zijn jong en willen vooruit, dat is logisch. Het bedrijf werkt dan ook allang niet meer alleen op Flakkee". Leo zelf is door de jaren heen een bekend gezicht geworden op het eilaiïd. "Ik heb veel bij particulieren gewerkt en f-}il<i Wim i'iui l'ossen Fotografie natuurlijk ook xoor woning bouwverenigingen", beaamt hij. "Bij sommige mensen kom je zodoende al jaren over de vloer Er zijn er waar ik in de loop der tijd drie maal een nieuwe ketel heb opgehangen. Toch, terugkijkend, zijn de jaren eigenlijk \oorbijgevlo- gen". Of hij hel werk erg zal mis sen; "|a natuurlijk, want ik heb hel altijd met heel veel plezier gedaan. Daarom ga ik eigen lijk nog niet helemaal weg. Twee dagen per week blijf ik wat hand- en spandiensten verrichten. Wel heb ik nu wat meer tijd voor mijn hobby: fil men en monteren. En verder ga ik mijn vrou\v Thea, die ook nog een aantal dagen per week werkt, een beetje helpen in huis. En niet te vergeten: op onze kleindochter Esmée pas sen. Dat vinden wij ook heel erg leuk". In december zwaait Leo van Putten olficieel af bij Kievit Warmte. Dan krijgt hij een afscheidsreceptie aangeboden in het bijzijn van vrouw, kin deren, familie, vrienden en collega's. Bij Kievit Warmte laten ze hem in ieder geval niet met stille trom vertrekken, dat moge duidelijk zijn. DIRKSLAND - Het is duidelijk wat de gemeen teraad van Dirksland wil: de gemeente opheffen en komen tot samenvoeging met de andere gemeenten op Goeree-Overflakkee. Raadslid Erik Ju (SGP) bracht het standpunt nog maar eens duidelijk naar voren, afgelopen don derdag toen de gemeen teraad de begroting voor 2009 vaststelde. In die begroting had hij de term 'samenwerking' zien staan, terwijl er volgens hem 'samenvoeging' had moeten staan. Het was al snel duidelijk dat het niet om een verschrijving ging. Burgemeester Servaas Stoop: "Het college is zich ervan bewust dat de raad vindt dat er één gemeente Goeree- Overflakkee moet komen. Maar om dat resultaat te bereiken heb je ook de mede werking van anderen nodig. De burgemeester achtte het niet juist de 'samenvoeging' erdoor te "draminen". "Dus hebben we de term 'samen werking' gebruikt. Maar we weten precies wat de gemeen teraad uil, 24 uur per dag." Ju hield-voet bij stuk: "Het gaat er om wat we willen bereiken. Dan mag er gerust 'samenvoe ging' staan." De bestuurlijke toekomst van de zelfstandige gemeente Dirksland kwam ook aan de orde toen jo Sandee (C:DA). nestor van de raad, burgemees ter Stoop toesprak in verband met zijn herbenoeming voor zes jaar "Ciaat u deze periode vol maken? Iedereen kan er zijn eigen bespiegelingen bij hebben. Ik wens u namens de raad een goede voortzet ting in Dirksland. Veel wijs heid in uw nieuwe periode." Stoop antwoordde met een opmerking die hij van iemand gehoord had: "Zorg ervoor dat u de laatste burgemeester van de zelfstandige geineenie Dirksland bent. En dat ligt in de lijn van de uitspraak van de gemeenteraad." Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee OUDDORP - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks kwart over drie twee Oostenrijkers van 43 en 21 jaar aangehouden voor vernieling. De 43-jarige ver dachte viel door een schutting van een tuin aan de Dorpsweg. Hierop alarmeerde de bewo ner de politie. Agenten hielden de vernieler aan. Levens arres teerden agenten, naar aan leiding van een melding van een oplettende omwonende, de 21-jarige verdachte op de Duinkerkerweg. Hij had een ruit vernield van een winkel aan de HOenderdijk. Hij raakte hierbij gewond aan een hand. De Oostenrijkers werden over gebracht naar het politiebu reau. Het tweetal bleek'onder invloed van alcohol te zijn. De politie onderzoekt de zaak. Aanhouding voor rijden onder invloed GOEDEREEDE - De politie MIDDELHARNIS - Op don derdag 20 november houdt ds. G.J. Meeuse uit Goes voor de cursus Geestelijke Vorming een lezing over 'Kijken naar speelfilms'. De avond wordt gehouden in een zaal van de Christelijke Gereformeerde Kerk, Hoflaan 41 te Middel- harnis. Aanvang: 19.45 uur. De kosten per cursusavond bedra gen 3. Iedereen is welkom. heeft zondagavond rond kwart voor zeven een 35-jarige vrouw uit Goedereede aangehouden voor het rijden onder invloed. De vrouw reed met een auto tegen een paal en een boom in een bocht aan de Doelweg. Uit onderzoek bleek zij sterk onder invloed van alcohol te verkeren. Politiemedewerkers hielden haar aan en brachten haar over naar het politieubu- reau. De auto werd in beslag genomen. De politie gaf haar een bekeuring en een rijont zegging. OUDDORP - Op woens dag 19novemberhoudtde Doopsgezinde Gemeente weer haar Open Ochtend voor Vrouwen. Deze zal plaatsvinden in de ont moetingsruimte van de Doopsgezinde Gemeente, Dorpstienden 3 te Oud- dorp. Vrouwen van alle leeftijden zijn welkom. Gastspreekster van deze iTiorgen is Maaike Schalk, die sinds enkele maan den in Ouddorp de pas torale cursus 'Zegenend Helpen' geeft. Het thema van deze Open Ochtend is 'Een zegenende levens houding'. Het program ma begint om 9.30 uur, om 09.00 uur is de zaal open en staat de koffie klaar. ^B Gebioiikt WQS nog nooit zo nieuw. «-«pi IV LQn9r**9 It] 32*5 KG - Sommdva - tCS; *»767 Alikcrdoos BV IUot»tw«9 2 - 43!7 AL - NoQfdgouwi - trni 4(H3i7 OUDDORP Op vrijdag 21 november geeft de heer Maas een presentatie in de grote zaal van De Vliedberg over de geschiedenis van de RTM. Hij zal iets over het wel en wee van de Rotterdamse Tramv\'eg Maatschappij met ondersteu ning van een powerpointpre- sentatie over het wel en wee van de RTM, ook over de opkomst van deze maatschappij en hoe het een en ander is ontwikkeld door de jaren heen. De entree bedraagt 5, incl. koffie. De avond begint om 19.00 uur Toegangskaarten kunnen in voorverkoop worden besteld bij de receptie van De Vlied- bei-g (van 8.30-17.30 uur). De opbrengst komt ten goede aan de Steunstichting van de Vliedberg. Vanaf 20 november is Anne- miek van der Meulen de nieuwe pedagogisch adviseur bij het Careyn Opvoedbureau Goeree-Overflakkee. Zij volgt hiermee Astrid Buitelaar op. Annemiek is werkzaam in het Diekhuus te .Middelharnis en heeft op donderdag spreekuur. Annemiek is bereikbaar via het Diekhuus, tel.: 0187-482400 of 06-10915422, of via e-niail opvoedbureau(a careyn.nl. Bij het Gareyn Opvoedbureau kunnen vragen gesteld worden over het opvoeden van kinde ren in de leeftijd van 0-19 jaar. Of het nu gaat om niet luiste ren, snel boos worden van het kind, over de moeilijkheid van consequent opvoeden of het houden van contact met een puber die alleen nog achter de computer zit. Dit is een greep uit de vele vragen die gesteld kunnen worden aan de peda gogisch adviseur. Het spreekuur wordt gefi nancierd door de gemeenten op Goeree-Overflakkee en is daardoor gratis te bezoeken. Meestal kan men binnen twee weken terecht bij de pedago gisch adviseur. Een vraag tele fonisch of via de mail stellen, is vaak nog sneller mogelijk.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1