Schoolconcert Bingo Begrotingsraad in Middelhamis met loftuitingen en ook kritische noten i Amerikaanse auteur Lynn Austin bezoekt boekhandel Van der Boom Najaarsdialezing 'Natuur vierkant' door topfotograaf Leon Hermans Bundeling van Kracht! Intocht Sinterklaas in Ouddorp cursus Aquarelleren Damkampioen- schap Goeree- Overflakkee Diaklankbeeld bij PCOB Jong en ambitieus, maar niet alleen aan zichzelf denken Kinderen Najaarsmarkt Burenochtend Diekhuus EiuvnpEfi-riiEüwa De Zwaluw Victoriahal Nieuwe-Tonge Nieuw bij wijkver. De zwaluw: Ingezonden: MIDDELHARNIS - Zoals reeds in de Informatie ve- en Opiniërende ver gadering duidelijk was, aanvaardde de gemeen teraad van Middelhamis donderdag met de grootst mogelijke meerderheid de Begroting 2009. Alleen ABB kon zich niet in het totale pakket vinden. Deze fractie stelt onder andere dat een aantal risico's niet is geborgd en dat langlo pende schulden te veel toenemen. De Christen- Unie kon zich niet vinden in het onderdeel overzicht baten en lasten. Met inbe grip van korte schorsingen hadden de politici ruim vijf uur nodig om niet alleen het groene licht te geven aan de afronderlijke beleidsvelden in de begro ting, maar vooral om zich door een lawine van liefst 41 ingediende moties en amendementen te werken. Leegstand Bedrijfsterreinen PAGINA 6 DINSDAG 11 NOVEMBER 2008 HERKINGEN - Stichting Podi um heeft dit jaar verschillende schoolconcerten georgani seerd, speciaal voor de boven bouw, met als doel het promo ten van klassieke muziek. De bovenbouw van de Prins Johan Friso school te Herkingen was dit jaar ook weer van de par tij, en wel in de Grutterswei te Oude-Tonge. De kinderen hebben geluisterd naar ver schillende muziekstukken, van de Baroktijd t/m de modernen. Het was voor de kinderen een leerzaam uitje. SOMMELSDIJK - Lezers van Lynn Austin kunnen zich verheugen op een nieuwe uitgave van deze auteur. Zojuist is haar nieu we roman 'Eindelijk thuis' verschenen, een verhaal over drie zussen en hun reis naar Amerika. Ter pro motie van haar nieuwe boek komt de Amerikaanse van 18-22 november 2008 naar Nederland. Woensdag 19 november bezoekt zij Som- melsdijk voor een lezers- ontmoeting en signeerses sie bij Boekhandel van der Boom. Austin is bekend geworden met bestsellers als 'Eva's dochters', 'De boomgaard', 'Het huis van mijn moeder' en 'Ware liefde'. Op dit moment is ze de best verkopende schrijfster op de christelijke markt. In totaal gingen er in Nederland al zo'n 200.000 exemplaren van haar boeken over de toonbank. Lynn Austin wil graag haar Nederlandse lezers ontmoe ten. Woensdag 19 november 2008 van 13.00 tot 15.30 uur is er een lezersontmoeting met signeersessie bij Boekhandel van der Boom, Voorstraat 41 te Sommelsdijk. 'Eindelijk thuis' is een verhaal over hoop, moed en geloof Het speelt zich af in Zweden, 1897. Na de dood van hun ouders besluiten drie zussen - Elin, Kirsten en Sofia - te emigreren naar Amerika: een lange, zware reis die hun leven voorgoed verandert. Wanneer zullen ze werkelijk weer thuis zijn? Austin is al diverse keren bekroond voor haar werk, zo ontving zij in Amerika o.a. een Christy Award voor 'De boom gaard'. In haar boeken staan vrouwen centraal. Zij worden levensecht neergezet, met al hun zorgen en verlangens. Het is Austins grootste wens dat haar lezers zich zullen herken nen in haar personages; zich met hen identificeren en op die manier de levenslessen die haar personages leren, kunnen toepassen op zichzelf Blijk baar kunnen vele Nederlandse vrouwen dit. MELISSANT - De vereniging voor Natuur en Landschap Goeree-Overflakkee (NLGO) heeft de hand weten te leg gen op natuurfotograaf Leon Hermans. Op donderdag 13 november a.s. geeft hij een dia lezing in de Meüshof te Melis sant. Leon Hermans heeft na een loopbaan als wetenschap pelijk onderzoeker in de indu strie het roer omgegooid om zich op de natuurfotografie te gaan richten. Hij werkt hier bij analoog, dus zonder digi tale middelen. Voor zijn stijl en onderwerpskeuze leent het digitale zich ook, maar het heeft voor Leon nog niet voldoende meerwaarde. Daar komt bij dat hij met een groter opnamefor maat werkt, het vierkante for maat, wat de gedetailleerdheid en de kleurdiepte, met name in projectie, zeer ten goede komt. Tijdens de dialezing neemt hij de kijkers mee naar IJsland, Scandinavië, Nederland en midden Europa en worden, met de seizoenen als leidraad, landschappen, natuur en soms abstracte details getoond. Door de kleur, het contrast en de compositie levert dit fraaie en spectaculaire beelden op. Leon Hermans geeft er de voorkeur aan de gebieden meerdere jaren na elkaar te bezoeken, het liefst ook nog in verschil lende seizoenen. Hij leert zo een gebied veel beter kennen en krijgt daardoor een mooi beeld van de veranderingen in de natuur; eenzelfde plek lijkt een paar maanden later soms een totaal andere wereld. 'In tegenstelling tot het geijk te rechthoekige formaat wat standaard in de natuurfoto grafie gebruikt wordt, werkt hij meestal in het vierkant. De lezing is dan ook een ode aan dit, zoals hij dit zelf noemt 'meer beschouwende' formaat. Leon Hermans is lid van het Natuurfotografengilde en' CameraNatura, de natuur- groep van de Fotobond. Leon houdt zijn lezing in de Melishof, Binnenweg 61 te Mehssant. De zaal is open vanaf 19.00 uur en de toegang is gratis. NLGO stelt zich tot doel te ijve ren voor het milieu op Goeree- Overflakkee, met name voor behoud en versterking van de natuur en het karakteristieke landschap van de omgeving. Om dit doel te bereiken, heeft de vereniging een aantal werk groepen opgericht die zich bezighouden met eigen aan dachtsgebieden zoals de vogel- werkgroep, plantenwerkgroep en werkgroep terreinbeheer Meer informatie is te vinden op website www.nlgo.nl. Als u lid wordt van NLGO ontvangt u vier keer per jaar het blad 'Sterna', de gezamenlijke uit gave van de vereniging en de Natuur- en vogelwacht Schou wen- Duiveland. "Wij hebben elkaar gevon den en gaan met gebundel de krachten de toekomst tegemoet!" vertelt Peter Kranse, directeur van Drukkerij Kranse, trots. "InterLynx, bureau voor marketing, communica tie creatie en Drukkerij Kranse zijn een vergaande samenwerking aangegaan" aldus Jan-Willem Broere, directeur van InterLynx. Het bieden van een totaalop lossing aan onze klanten, en in samenwerking goede ideeën genereren dat is waar het om draait. Het gaat niet alleen om het vormgeven en drukken van een brochure, jaarverslag of het ontwikkelen van een website. Het gaat om het bie den van toegevoegde waarde, net dat stukje verder gaan met je klant. Maar wat is nu die toe gevoegde waarde? Volgens Wendy Hakstege, mede-eigenaar van InterLynx, is het belangrijk terug te gaan naar de basis; de vraag achter de vraag. Wat is de reden dat een klant een nieuwe brochure wil ontwikkelen, of een nieuwe website? Dat kan zijn oorzaak hebben in het willen aanbo ren van een nieuwe markt, het introduceren van een nieuw product, maar ook het tegen gaan van een teruglopende omzet kan een van de oorza ken zijn. Het is van belang aan te haken bij het proces dat de klant doormaakt en daar een klankbord in te zijn. Te kun nen prikkelen, meedenken en uiteindelijk te komen tot een totaalconcept. Voortvloeiend uit deze basisgedachte is het van belang te bepalen welke mix van communicatiemidde len, waar en wanneer worden ingezet. Pas daarna wordt de uitvoering ter hand genomen. "Door de samenwerkingsrela tie tussen InterLynx en Druk kerij Kranse is het mogelijk alles in een hand te leveren; van het eerste idee tot aan de levering van het product. Het rtieedenken op marketingni- veau, het ontwikkelen van de juiste ideeën, het grafisch ont werpen in uitingen als websites, brochures, jaarverslagen etc. dat is aan Kranse en InterLynx meer dan besteed", vertelt Jan- Willem." Familiebedrijf Drukkerij Kran se, al sinds 1935 een feno meen op Goeree-Overflakkee, heeft haar sporen inmiddels verdiend. Zij voorziet al jaren haar relaties in het MKB van drukwerk, direct mail, fulfill ment, voorraadbeheer en vele soorten van (full-colour) recla mebelettering. Dagelijks zijn 10 vakmensen bezig toppro ducten te vervaardigen, en in samenwerking met InterLynx kunnen wij de totale commu nicatie behoefte invullen. Door onze jarenlange ervaring met opdrachtgevers in uiteen lopende branches kunnen wij ons goed inleven in de omge ving waarin onze klant ope reert en zijn wij in staat geza- SOMMELSDIJK - Zaterdag 15 november is er weer een bingoavond bij wijkvereniging De Zwaluw in het wijkgebouw aan de Sperwer. Er worden 8 rondes, een verloting en super bingoronde gespeeld. Deel name kost 0,50 per kaartje en voor de superbingo 1Er zijn leuke prijzen te winnen en ook de inwendige mens wordt niet vergeten. De bingo begint om 20.00 uur, de zaal gaat om 19.30 uur. Iedereen is wel kom. 1 DIRKSLAND - De Stichting Verenigd In Kracht houdt donderdag 13 november een bingoavond in de Victoriahal, Philipshoofjesweg 57 te Dirks- land. Er zullen acht rondes en twee superrondes worden gespeeld. De avond begint om 19.30 uur, de deuren gaan open om 19.00 uur. Iedereen is hartelijk welkom. De wijkgroep van Nieuwe-Ton ge houdt zaterdag 15 november weer een bingoavond in Ons Dorpshuis te Nieuwe-Tonge. De aanvang is om 19.30 uur, de zaal gaat open om 19.00 uur Iedereen is hartelijk welkom. Sinterklaas en zijn Pieten komen zaterdag 15 november om 13.30 uur aan in de haven van Ouddorp. Vooraf wordt voor groot en klein warme chocolademelk geschonken en spelen de muziekpieten van Brassband Concordia Sinter klaasliedjes. Burgemeester Van de Velde zal Sint en Pieten ver welkomen op de kade. Na de begroeting gaat Sinterklaas op zijn paard naar m.fg. Dorp- stienden. Alle (muziek)pieten gaan mee en volgen de route: Havenweg, Wittestraat, Dorps weg, Weststraat, Hoenderdijk, Dorpstienden. In de Dorp- stienden wordt vanaf 16.00 uur een kindershow opgevoerd en krijgen alle kinderen een trak tatie. Met een lampionoptocht door het centrum van Oud dorp wordt de Sinterklaasin tocht afgesloten. Sinterklaas, zijn Pieten en de Pietenband gaan dan voorop en volgen de volgende route: Dorpstienden, Molenblok, Molenweg, Hof- dijkseweg. Broekweg, Stati onsweg en route door centrum (aftiankelijk van renovatie- werkzaamheden), Dorpsweg, Dirkdoensweg, Dorpstienden. Ook op zaterdag 29 november van 11.00-15.00 uur bezoeken zwarte pieten het centrum van Ouddorp. menlijk te komen tot een mooi eindproduct. Een product waar onze klant trots op is! Meer informatie: www.inter- lynx.nl en www.kranse.nl. De betere woninginrichting sinds 1920 Gedempt Kanaal 105, Middelhamis, (0187) 48 27 84 wit^'.hetbinnenhuismiddelhamis.nl SOMMELSDIJK - Bij voldoende belangstelling (acht deelnemers) start wijkvereniging De Zwa luw een cursus 'Natuur in Aquarel', op de vrijdag ochtend van 9.15-11,15 uur. Aquarelleren is een heldere, spontane schil dertechniek. Het is onder hobbyisten dan ook een zeer populair schil- dersmedium, mede omdat je er relatief weinig materiaal voor nodig hebt en omdat het bij uitstek geschikt is om ook buiten mee te werken. Aqua rellen hebben iets bijzonders, ze zijn transparant, fris en hel der, wat een levendig en spon taan karakter oplevert. Doel van de cursus is dat iedereen gaandeweg zijn eigen stijl leert ontdekken en ontwik kelen. Zo leert u goed kijken naar wat er om u heen te zien is in de natuur. De vormen, lijnen, kleuren, structuren en toonwaarden (licht/donker), om dit vervolgens op papier te schetsen en daarna te schil deren. Verschillende penseel- technieken en uiteenlopende wijze van schilderen komen in de cursus aan bod, zoals de 'droge' techniek, 'nat-in-nat', glaceren, e.d. Ook wordt er gewerkt met hulpmiddelen als zout en masking fluid (uit- spaarfilm). Tijdens de lessen zal er voldoende gedemon streerd worden. Deelname kost 135, inclusief lx kof fie/ thee en een cursusmap. Cursisten moeten zelf meene men of eventueel aanschaffen bij docente een startpakket, bestaande uit drie penselen en een doos aquarelverf met napjes in 12 kleuren (kost ca. €35). De docente is Annette Pen- ninga-de Roo van atelier 'In d'Egelantier'te Middelhamis. Voor opgave of meer informa tie kunt u naar haar bellen, tel. 0187 487417. GOEREE-OVERFLAKKEE - Over enkele weken gaat het Damkampioenschap Goeree- Overflakkee van start. In zeven wedstrijden, die allen op een woensdagavond gespeeld wor den, zal worden uitgemaakt wie zich de beste dammer van het eiland mag noemen. De wedstrijden worden gespeeld volgens het Zwitserse systeem. Dat wil - kort gefor muleerd - zeggen dat in de eerste wedstrijd de spelers na loting tegenover elkaar zitten. Daarna komen winnaars met winnaars en verliezers met ver liezers tegen elkaar te spelen. Is iemand op een speelavond verhinderd, dan moet dat zo snel mogelijk aan de wedstrijd leider worden meegedeeld en moet de wedstrijd zo spoedig mogelijk worden ingehaald. Een gewonnen partij levert 3 punten op, remise 1 punt. De wedstrijdleider is de heer H.H. Verolme, Kastanjelaan 30, 3241 BJ Middelhamis, tel. (0187) 485389, e-mail huibver- olme(a)planet.nl. bij wie men zich tot 22 november kan aan melden. De wedstrijden wor den gehouden op 26 november (in Melissant), 17 december (in Dirksland), 14 januari (in Som melsdijk), 4 februari (in Oud dorp), 25 februari (in Melis sant), 18 maart (in Dirksland) en 8 april (in Sommelsdijk). Op 22 april vindt in Ouddorp - tij dens een sneldamtoemooi - de prijsuitreiking plaats. Alle wed strijden beginnen om 19.30 uur Het inschrijfgeld bedraagt 10. Niemand die op Goeree- Overflakkee woont, wordt van deelname uitgesloten. MIDDELHARNIS - Maandag middag 17 november a.s. zijn de leden en belangstellenden voor de PCOB weer welkom in verenigingsgebouw De Hoek steen aan de Ring te Middel- harnis. Deze middag komt de heer WL. Stuij uit Halsteren met het diaklankbeeld 'De Schepping in vierjaargetijden'. De lente, zomer, herfst en win ter worden getoond, maar wat doen we met de schepping? Naast natuurbeelden zijn er o.a. boerderijen, weerspiege lingen in het water en andere zaken die zorgen voor een ver rassende afwisseling. De bijeen komst begint om 14!00 uur. De in Middelhamis opgegroei de studente Kelly Koutstaal zet zich samen met haar studiege noot Alon Assayag uit Berg- schenhoek in voor jongeren in Zuid-Afrika. Door een nauwe samenwerking met de lokale partnerorganisatie in Hout Bay, genaamd James House, zullen zij de komende drie maanden intensief fondsen gaan werven voor het goede doel. Kelly en Alon zullen geld in gaan zame len om James House te helpen bij het verhuizen van het Life Centre, een programma waar bij jongeren van de straat wor den gehouden. In plaats van dat zij zich thuis zitten te verve len en crimineel gedrag gaan vertonen kunnen ze in het Life Centre met leeftijdsgenoten een programma volgen van drie maanden. Hier spelen ze spelletjes, kijken ze films, maar bespreken ze ook de lokale problemen en werken ze aan hun zelfvertrouwen. Wilt u Kelly en Alon helpen om dit project tot een nog succesvoller einde te brengen dan kunt u hen steunen door een gift over te maken op Giro 125426046 t.n.v. Stichting Grenzeloos te Culemborg o.v.v. Projectgroep Zuid-Afrika. Heb je tegenwoordig kinderen Dan ga je ze uitbesteden Geen ouderwetse moeder thuis Dat past niet in het heden Een nieuw initiatief in Nijmegen Moet dat nog beter maken Daar kan je nu zelfs op Zondag Je kinderen nog kwijt raken Nu is er toch een vraag Die mij steeds blijft hinderen Als je ze steeds ergens anders brengt Waarom heb je dan kinderen Nico van de Seijp DIRKSIAND - Zaterdag, 15 november van 9.30-14.00 uur houdt de Gereformeerde Gemeente te Dirksland weer haar traditionele najaarsmarkt aan de Mozartsingel. Op de markt kunt u zich inschrijven voor een historische wandeling door Dirksland. Onder leiding van drs. Rinus van Dam duikt u in de rijke historie van Dirks land. De wandelihg start om 11.00 uur, en bij voldoende belangstelling is er om 14.00 uur een tweede wandeling. Tijdens de markt, waar van alles te koop is, kunt u uw auto laten wassen terwijl u op de markt rondsnuffelt, een kopje koffie drinkt of geniet van een broodje of warme snack. U kunt een portrettekening laten maken van u of uw kind(eren). Er is een stand met creatieve artikelen en voor uw tuin kunt u terecht bij de professionele tuinier Pieter Herweijer Er is een boekenkraam waar u voor kleine prijsjes goede gebruikte boeken kunt kopen voor jong en oud. Voor de winter zijn er echte handgebreide sokken te koop. Tijdens de markt wordt het orgel van de kerk enkele malen bespeeld door Willem Arie den Hertog, musicus en dirigent. Om 14 uur, na afloop van de markt, start de autopuz- zeltocht die u langs de mooiste plekjes van het eiland voert. MIDDELHARNIS - Het Diek huus organiseert vrijdag 21 november weer een Buren ochtend. De koffie staat vanaf lO.OOuur klaar. Jack Brandte- naar van de OlieboUenkraam zorgt voor iets lekkers bij de koffie. Medewerkers en bezoe kers van het Diekhuus waar deren de prettige en positieve manier waarop de omgeving meeleeft met de activiteiten in het gebouw en op het plein. De Nationale Burendag was de goede aanleiding voor een gezellige inloop, een initiatief dat nu wordt vervolgd op 21 november en 19 december Tijdens de Burenochtend is er gelegenheid voor een praatje en er is weer een fotopresen tatie van OudrMiddelharnis/ Sommelsdijk. Heeft u zelf foto's uit de oude doos om te vertonen? Dan kunnen deze vooraf worden ingescanrf. De ochtend wordt afgesloten met soep en brood. Deelname aan de maaltijd kost 3. Graag vooraf telefonisch aanmelden, dat kan via tel.nr. 482400. Door Jaap Ruizeveld Zoals dat hoort waren de coa litiepartijen tevreden met het gevoerde beleid en de tot nu toe bereikte resultaten, ter wijl de oppositie juist aangaf dat bij ciit financiële beleid, om met de woorden van SGP- voorman Van Dam te spre ken, onrust en een gevoel van onbehagen overheersen. Voor de inwoners van Middelhar- nis betekent de goedgekeurde begroting 2009 overigens dat de geplande extra tariefver hoging OZB ongedaan wordt gemaakt en de tariefverhoging beperkt blijft. Dat alles is moge lijk dankzij extra rijksuitkerin- gen uit het Gemeentefonds, In de conceptbegroting 2009 tot en met 2012 was op basis van vastgestelde uitgangspunten rekening gehouden met een extra tariefverhoging OZB in 2009 van 5 procent, waar door sprake zou zijn van een stijging ten opzichte van dit jaar met 7,1 procent. Met de gelden uit het Gemeentefonds kan dit percentage in 2009 nu omlaag naar 3. Bij het slui tend maken van de meerja- renbegroting wordt de extra verhoging van het OZB-tarief in 2010 (gepland was 3,9 geschrapt. Wel moet geschaafcl worden aan een extra verho ging ten aanzien van de nor male index. In de algemene beschouwin gen van de fracties konden de woordvoerders hun pijlen rich ten op het gevoerde beleid of juist wijzen op de positieve ont wikkelingen. Van Dam (SGP) was bezorgd over de daling van de algemene reserves en voorzieningen met bijna vier miljoen euro. Hij kondigde bezuinigingsvoorstellen aan. "Wij zijn bang dat de burger op termijn met belastingverho gingen geconfronteerd wordt. Er is namelijk geen sprake van een solide financieel beleid", stelde hij. "Dat de geplande forse extra OZB-belastmgver- hoging nu achterwege kan blijven is alleen te danken aan een structurele meevaller in de algemene uitkering. Wat dat betreft is er geluisterd naar onze bezwaren tegen een meer dan trendmatige belasting[ver- hoging". Van Dam wees ook op een zijns inziens financieel risi co door concentratie van bui tensportaccommodaties, ook nog in combinatie met renova tie en uitbreiding van gebou wen van sportclub Flakkee. Mevrouw Vermeulen (PvdA) was blij dat de extra OZB-Iast kon vervallen, juist in deze kredietcrisistijd een goede z-aak. Zij vroeg de raad na te denken over de woningpro- blematiek in de kleine kernen, Stad aan het Haringvliet en Nieuwe Tonge. "Is nieuwbouw daar noodzakelijk of moeten we ons inspannen dat verdere leegstand en of leegstroom van huizen wordt voorkomen. Wel ke mogelijkheden heeft een gemeente om de woningmarkt vlot te trekken? Als ouderen verhuizen naar woonzorgcom plexen kunnen dan die huizen worden ingezet voor starters?" De fractie wil graag het raads- programma evalueren en daar voor legden de socialisten een amendement op tafel. Aange drongen werd op voortvarend heid bij de gesprekken om tot gemeentelijke samenvoeging c.q. samenwerking te komen. "Ons standpunt daarover is onveranderd duidelijk", aldus de PvdA De Rover (Christenunie) vond het financiële beleid van het college ronduit teleurstellend. Zonder het extra geld uit Den Haag was er een zeer zorgelijk beeld overgebleven. "Het is een gevaarlijke ontwikkeling dat het college in deze bloeipe riode aan inkomsten, het eigen vermogen dramatisch laat dalen. Wat is er terecht geko men van de grote ambities van de coalitie? Je ziet alleen iets op de tekentafel. Waar is het con crete economisch beleid dat in 2010 tot de geplande arbeids plaatsen moet leiden?" Volgens De Rover is het gevaar groot dat burgers bedrogen uitko men als zij zich verlekkeren aan plannen die niet werkelijk, duurzaam gedekt zijn. Vreugde (VDB78) toonde zich positief over de ingezette koers van het college. "Er zijn veel visiedocumenten tot stand gebracht. Dat is goed. Nu is het tijd om visies om te zetten in acties". De fractie ziet uit naar de nota Jeugdbeleid, juist gericht op de lokale uitwerking daarvan. Samen met de PvdA legde VDB 78 een motie op tafel om het college te vragen alles in te zetten op een snelle rea lisatie van het JAC. De komst van beheersplannen noemt de fi-actie verheugend. Van Papeveld (CDA) was even eens positief over het feit dat een groot deel van het raad- en collegeprogramma is uit gevoerd of in uitvoering is. De partij kan zich vinden in de belastingmaatregelen, inclusief het afzien van de extra OZB- verhoging. Zorgen heeft het CDA als het gaat over de voort gang rond de bestuurlijke toe komst van de vier gemeenten op het eiland. Dat geeft ook onduidelijkheid ten aanzien van het aangaan van verplich tingen, aanschaf van dien sten, e.d., waarbij eilandelijke componenten aanwezig zijn. Van Papeveld herhaalde zijn ongerustheid over bedrijfster reinen. "De vestigingsmoge- lijkheden raken op en voor eigen bedrijven is er binnen de gemeente straks nauwelijks emplooi. Het regionale terrein in Oostflakkee is prima, daar over zijn afspraken gemaakt, maar lokaal moet toch niet alles worden dichtgetimmerd". VVD-er Osinga had aanvan kelijk geen amendementen en moties ingediend, maar besloot hiertoe toch om zijn bezorgdheid te uiten over het bestuurlijk functioneren van het ISGO. Later ging de motie overigens weer van tafel. De fractie was blij dat de extra OZB-verhoging achterwege kon blijven, was tevreden over beleid en uitvoering van taken en wees vooral op de maatre gelen die genomen worden om de dienstverlening voor het bedrijfsleven en de burgers te verbeteren. ABB uitte kritiek op de financi ële aanpak van het college. "De spaarpot raakt leeg", waar schuwde HafFert. "We moeten anders gaan begroten".

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 6