Uitvoering gitaar, piano en zang Alle zeilen moeten worden bijgezet in het proces rond samenwerking Geslaagden Poets- en Zadelcursus Manege Oostmoer l Mayke Roovers vrijwilliger van de maand Zorg en onderwijs samen verder in Middelharnis Verkoping Creaclub Den Bommel EIIAI1DEI1-I1IEUW5 Tentoonstelling PVDe Luchtbode Gezond ouder worden Borstvoeding- informatie avonden Warme Winterfair bij Magnolia Bloem Huis Volgende week MS collecte Nieuw hulpboekje Saskia Hameeteman Welkomdienst EIÜVliOEn-flIELWS Geen verschil tussen oud en nieuw Tevreden JAC PAGINA 2 DINSDAG 11 NOVEMBER 2008 OUDE-TONGE - De Stich ting Welzijnswerk Oostflakkee heeft mevrouw Mayke Roovers uitgeroepen tot vrijwilligster van de maand. Mayke Roovers is een enthousiaste dame uit Oude-Tonge; ze besteedt gemiddeld 20 uur per week aan vrijwilligerswerk. Al 4 jaar lang is ze lid van de vereniging Vrouwen van Nu en sinds 3 jaar zit ze in het bestuur, eerst als secretaris en de laatste 2 jaar als voorzitter. Ondanks dat zij in het verleden een her senbloeding heeft gehad, is ze zich toch blijven inzetten voor Vrouwen van Nu. Daarnaast is Mayke Roovers algemeen bestuurslid van de culturele dag in Oude-Tonge. Ook is ze 3 tot 4 keer per jaar postbode voor de watersportvereniging te Oude-Tonge en daarnaast collecteert zij ook nog voor de Roparun en voor de hersen- stichting. Mevrouw Roovers vindt vrijwilligerswerk erg leuk en belangrijk. Zij werkt graag met mensen samen en zij doet op deze manier nieuwe sociale contacten op. Ook vindt zij het erg fijn dat haar gezin haar steunt in haar vrijwilligerswerk. Al met al genoeg redenen voor de SWO om haar eens in het zonnetje te zetten. Op zaterdag 15 november 2008 houdt de Creaclub van de Hervormde Gemeente van Den Bommel haar jaar lijkse verkoping. Iedereen is hartelijk welkom van 10.00 tot 15.00 uur in verenigings gebouw 'Bij de Bron'. Even als vorige jaren kunt u weer appelkoeken, kruudplaetjes, advocaat en vers gebakken vis kopen. Verder is er een bloemenstand, een cadeau- hoek, kunnen er diverse spel letjes worden gedaan en kunt u enveloppen trekken. Ook kunt u zien inschrijven voor een poppenhuis. Daarnaast is er gelegenheid om koffie, thee en fris te gebruiken met eigengebakken cake erbij. De opbrengst is bestemd voor het schilderwerk binnen in de kerk. MIDDELHARNIS - Op vrijdag 14 november, aan vang 19.30 uur, is er weer een uitvoering van Muziek school G-O waarvoor u hartelijk wordt uitgeno digd. Tijdens deze presen tatie kunt u luisteren naar talentvolle bijdragen van diverse gitaar-, piano- en zangleerlingen. Het 'con cert' wordt gegeven in 'de Notenkraker' aan de Juli ana van Stolberglaan te Middelharnis. De toegang is gratis. De gitaren zijn te beluisteren in ensembleverband en tijdens een aantal solo-optredens. Het ensemble speelt (samen met een basgitaar) 'Yesterday'. Drie heel muzikale leerlingen zijn Kerstin Baars, Nelleke van Eek en Fieke Steenhuis, zij spelen allemaal solo. Op een hoog niveau klinken van hun handen diverse klassieke en moderne composities van o.a. Brouwer, Guiliani en Merz. Het mag duidelijk zijn dat ze hier samen met hun docent Julia Bognar hard aan gewerkt hebben. De piano heeft deze keer een bescheiden aandeel; hoe kan het ook anders, na de grote spe ciale piano-uitvoering van drie weken geleden. Toch zijn er nog 5 leerlingen, meest gevor derde middelbare scholieren, die acte de presence geven. Zij spelen voor deze gelegen heid hoofdzakelijk songs uit het 'top-40' repertoire. Chay- enne Visser speelt bijvoorbeeld 'Sweet about me' van Cilmi en Annemiek Wesdorp speelt een heel leuke rumba samen met haar docent. Nu het woord docent valt: pianodocent Piet Westhoeve is weer verantwoor delijk voor deze optredens die immer opvallen door enthousi asme en kwaliteit. Aan de Muziekschool kun nen - naast een groot aanbod aan instrumentale lessen - ook zanglessen worden gevolgd. Veel zangers weten de weg naar de Muziekschool te vin den en docente Marijke Nieu wenweg laat ze verrast staan van zichzelf. Een grote diver siteit kenmerkt het vocale deel van deze uitvoering. Van de 17' eeuw tot de dag van van daag komt er van alles, zowel in solo- als in duetvorm, voor het voetlicht. De 17' eeuw is vertegenwoordigd met liede ren van Dowland en Purcell, via de volgende eeuwen met o.a. Mozart-aria's en Schubert- liederen gaat het vervolgens naar o.a. het themalied van de TV-serie 'The Thornbirds', een lied dat gezongen wordt door Eva Prins die de jongste zangleerling is. Alle uitvoerende musici, de docenten, het bestuur en de directie stellen uw aanwezig heid zeer op prijs. Ze vinden het bijzonder plezierig als u hen wilt stimuleren met aandachtig luisterende oren, een enthou siaste houding en van tijd tot tijd een daverend applaus. Christelijk streeiiblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tei. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, SommelsdIJk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tei. (0187)471020 E-mali: algemeen@gebr-dewaai.com Tarief per mm 0,36. Contracttarieven op aanvraag Siuitingstermijn zal<eliil<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overtijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdraohten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tei. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: g.verweijégebr-dewaal.com REDACTIE hoofdredacteur: J.Viiierius, tei. (0187)471022 e-mail: j.viiierius@gebr-dewaai.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vöör 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor Ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS; Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor hpt Advertentiewezen (ROTA). Vanaf maandag 3 november is het een feit: zorg en onder wijs aan kinderen met een ont wikkelingsachterstand of een verstandelijke handicap gaan samen verder in één gebouw. Twee organisaties bieden aan Steneweg 1 in Middelharnis een naadloos aanbod in zorg en onderwijs. ZML-school De Ark, kinderdagcentrum De Regenboog en activiteitencen trum D' n Duyt staan hiervoor garant. Het gebouw, waar aanvankelijk alleen het kinderdagcentrum en het activiteitencentrum in zaten, is aanzienlijk uitgebreid en gerenoveerd om plaats te maken voor de zml-school voor zeer moeilijk lerende kin deren. Ieder heeft zijn eigen gedeelte, maar de specifieke deskundigheid èn faciliteiten zoals speelplaats en gymzaal worden gedeeld. "We hebben er bewust voor gekozen om de nieuwe aan bouw exact dezelfde vormge ving te geven als het oorspron kelijke gebouw", vertelt clus termanager Jan Brink van de Gemiva-SVG Groep, waar het kinderdagcentrum en het acti viteitencentrum bij horen. "Uit gangspunt was dat er niemand komt, maar dat we verder gaan als drie-eenheid. Weliswaar met respect voor ieders eigen heid en cultuur, maar met één visie: een naadloze combinatie zorg en onderwijs voor deze kinderen. Wethouder Visser van Middelharnis verwoordde dit bij het slaan van de eerste paal al. Voor ons was het haast vanzelfsprekend, het is de basis is waarop je een dergelijke samenwerking aangaat". Wie door het nieuwe gebouw loopt, ziet geen verschil tussen oud en nieuw. "Alles is geschil derd in dezelfde frisse kleu ren, zowel het nieuwe gedeelte als de al bestaande bouw", vertelt Joost van Welsenis! locaüehoofd van het kinder dagcentrum en het activitei tencentrum. "De belevingsge richte tuin voor kinderen met een ernstige handicap, die wij twee jaar geleden dankzij een sponsoractie hebben gereali seerd, moest verplaatst wor den. Op wat planten na, die dit niet overleefd hebben, is dit perfect gelukt. De verbouwing bood nog een aantal andere mogelijkheden. Zo hebben wij voor de oudere cliënten tegen over het activiteitencentrum een woning aangekocht in de Mientjeshof, waar zij een aan gepaste vorm van dagbeste ding krijgen". Sinds eind september huist de ZML-school al in de nieuw bouw. Directeur Piet Diepen horst is tevreden over het nieuwe gebouw. "Het is een prachtig gebouw geworden, waar het hele team trots op is. We zitten nu veel ruimer in ons jasje. Door het gebouw krijgen we veel meer mogelijkheden om ons onderwijsaanbod te verrijken." Vanaf 3 november zijn het kinderdagcentrum en het acti viteitencentrum weer terug aan de Steneweg en wordt de samenwerking concreet. "Kin deren met een ontwikkelings achterstand komen binnen in het kinderdagcentrum. Als zij leerplichtig worden, gaan ze naar de zml-school in het .gebouw of naar het regulier onderwijs. Als ze volwassen worden en de school verlaten en niet gaan werken is er plaats voor hen in de dagbesteding. Hier in het gebouw of in één van de andere locaties in en om Middelharnis". Het nieuwe gebouw zal 20 november officieel geopend worden. Dat wordt een feeste lijke dag voor de cliënten en de leerlingen. HERKINGEN - EV. De Lucht bode organiseert op 14 en 15 november a.s. weer een grote tentoonstelling voor vlieg- en showpostduiven in 'Ons Huis' te Herkingen. Zowel met de duiven als met het rad van avontuur zijn weer mooie prij zen te winnen. Zaterdag is er ook een bonnenverkoop van topliefhebbers uit de regio (zie ook website toppigeons. nl). Bij de showduiven telt deze tentoonstelling mee voor het klassement van de Zeebra showduivencompetitie. De zaal is open op vrijdag vanaf 19.00 uur en op zaterdag vanaf 16.00 uur. De toegang is gratis. GOEDEREEDE - Donder dag 13 november aanstaande verzorgt Remedica een avond voor de vereniging Vrouwen rondom Goeree, die in het teken staat van 'Een gezonde tweede jeugd. Hoe kunnen we gezond ouder worden?' De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in ver enigingsgebouw 'Oostdam' te Goedereede. Gasten en nieuwe leden zijn welkom. DIRKSLAND - Een aantal keer per jaar wordt door de lactatiekundige i.o. van het zie kenhuis te Dirksland een avond georganiseerd over het geven van borstvoeding. Tijdens deze avond wordt informatie gegeven over de verschillende aspecten van de borstvoeding. De thema's die besproken wor den zijn: het belang van moe dermelk, het op gang brengen en houden van borstvoeding, het aanleggen van de baby, borstvoeding in bijzondere situaties, kolven. De avonden (van 20.00-22.00 uur) zullen worden gegeven op maandag 12 januari 2009, woensdag 1 april 2009 en woensdag 3 juni 2009. Opgeven kan via e-mail lactatiekundige@zhsdirksland. nl of telefonisch via nummer 0187 607410 (tussen 9.00 en 14.00 uur). Inschrijven gaat op volgorde van binnenkomst. Zie voor meer informatie website www.zhsdirksland.nl. BRUINISSE - De huiselijkheid van de winter en de donkere dagen zijn weer aangebroken. Ook de eindejaarsfeesten staan weer voor de deur. Daarom is bij de landelijke woonwin kel 'Magnolia Bloem Huis', Molenstraat 48 te Bruinisse de komende dagen alles weer omgetoverd in een warme win terse sfeer, en wordt alles ver licht door duizenden lampjes tijdens de gezellige winterfair, die van donderdag 13 t/m zater dag 15 november a.s. voor de twaalfde keer gehouden wordt bij Magnolia Bloem Huis. Verschillende standhouders, 17 in totaal, presenteren hier deze dagen hun stijlvolle assor timent in een uitgebreide vari- aüe aan producten. Zoals kaas, worst, olijven, pesto's en oliën, Engelse jamsoorten en fudges, kinderkleding, schapenwollen dekens, brood, fantasiefigu ren, houten speelgoed, siera den, hobbyartikelen, stoffen en kinderkameraankleding. En ter plaatse worden er heerlijke hapjes klaargemaakt, ledereen is hartelijk welkom om binnen te kijken en de sfeer te proeven. U zult worden meegenomen door een stille witte wereld in de kleuren van 'Koning Win ter'. En tijdens het winkelen kunt u genieten van een lekker kopje koffie of warme choco lademelk. De openingstijden zijn op donderdag van 19.00- 21.30 uur, op vrijdag van 9.30- 21.30 uur en op zaterdag van 9.30-21.30 uur. Zie ook website www.bloemenhuisma^nolia.nl. Vanaf 17 november zullen de vrijwilligers van het MS Fonds regen en wind trotseren om met de collectebus langs de deuren te gaan. Multiple Scle rose is de meest invaliderende aandoening onder jonge men sen, zelfs kinderen, in Neder land. Helaas is het nog niet mogelijk om MS te genezen. Het MS .Fonds helpt mensen die Multiple Sclerose hebben met coaching, voorlichting en financieringvan wetenschappe lijk onderzoek. Het MS Fonds is geheel afhankelijk van gif ten. Ook u kunt het MS Fonds steunen door aan de collectant te geven of te doneren op giro 5057. Zie voor meer informatie website www.msfonds.nl. OUDDORP - De feestdagen komen er weer aan. Tijd om keuzes te maken, bijvoorbeeld over het eten. Het moeten maken van keuzes kan soms doffe ellende betekenen. Het kan nl. voor jezelf telkens weer een heel punt zijn of je wel de juiste keuzes maakt. En dat niet alleen over het eten, maar over van alles en nog wat. Zit u hier ook mee? Dan is hierover een nieuw boekje voorhanden dat een helpende hand wil bie den: 'Kijk uit, straks word je nog gelukkig'. Het is geschre ven cloor Saskia Hameeteman- Blanker en biedt een simpele handleiding voor het maken van keuzes. In het boekje wordt u aan de hand van simpele methodes meegeno men op een weg die naar een gelukkiger leven leidt, waar je in evenwicht bent met jezelf én je omgeving. Naar deze balans zijn veel mensen op zoek maar willen daarvoor niet altijd aan kloppen bij een hulpverlener. Saskia Hameeteman (1964) heeft 13 jaar praktijkervaring in personal coaching en is ervaringsdeskundige op het gebied van diverse angsten en fobieën. Saskia heeft inmid dels een aantal boekjes op haar naam staan die alle in het teken staan van zelfredzaamheid. Zij helpt een niet geringe groep mensen zichzelf weer te ont dekken. In haar systeem krijg je simpel toepasbare metho den aangereikt die je geleiden naar een evenwichtiger leven. En dit zonder tussenkomst van een psychiater, psycho loog of therapeut. Zie voor meer informatie website www. zelfhulptotaalplan.nl. of bel naar Saskia Hameeteman, tel. 06-22743654. OUDDORP - Zondag 16 november zal in de maande lijkse Welkom-Dienst in de Doopsgezinde kerk te Oud- dorp het Interkerkelijk Gospel koor Inspiration uit Dordrecht zingen. Voorganger in deze dienst is ds. J. Smink, de muzi kale begeleiding is in handen Vaii Jan Teeuv\r. De aanvang is om 18.30 uur. MIDDELHARNIS - Het afwerken van 41 amende menten en moties vergt niet alleen veel tijd, je moet als politici ook goed opletten om het gewenste - voor of tegen - bij de juiste onder delen aan te geven. Niet alles komt onder de hamer, want partijen kunnen hun dossiers tijdig intrekken als de beantwoording door het college alsnog bevre digend is of als men ziet dat er totaal geen steun van andere partijen te ver wachten is. ABB wil echter dat het democratisch spel steeds volledig wordt afge wikkeld. Dat is een goed recht, maar het resultaat was donderdag dat het ene na het andere amendement en of motie van deze fractie met de grootst mogelijke meerderheid van stem men werd verworpen. De voorzitter raakte in deze herhalingsfase zelfs even de draad kwijt bij het lezen van de juiste namen van de politici. Door Jaap Ruizeveld Unaniem aanvaardde de raad de aanvankelijke PvdA-motie (ook SGP had een amende ment op tafel gelegd) over het school maatschappelijk werk. De wethouder moet proberen in gesprekken met de school besturen over bekostiging, tot een uitgangspunt te komen dat leidt tot de oorspronke lijke honderd procent norm. Er zijn signalen dat scholen een kwart in de kosten willen meebetalen. De juiste invulling vindt later plaats. De pontver binding Stad aan 't Haring- vliet-Tiengemeenten bleek een succes dit jaar en de raad geeft support (motie mevrouw Maas VDB 78) om waar mogelijk te faciliteren dat er, met ook een aanlegplaats in Middel harnis., een vervolg komt op deze recreatieve attractie. De Rover (Christ^nUnie) tekende aan dat de gemeente met de rol van burgerinidaüef gaat overnemen. "Het bezoek van de raad aan de kernen in de gemeente, ter verbetering in de contacten tussen burgers en overheid, verdient een nieuwe start. Alle goede voornemens ten spijt het is er een beetje bij ingeschoten,", constateerde mevrouw Vermeulen (PvdA). Hoewel enkele fracties aan^- ven ook eigen directe korte lij nen te kunnen hanteren kreeg de motie, op ABB na, alle steun. "Een open deur, regel zo iets in het presidium", zei Haffert. De kern Middelharnis kan zich nu opmaken voor een eerste con tact. SGP-er Van Dam scoorde met zijn motie waarin het col lege dringend wordt gevraagd in juli 2009, of iets later, maar in ieder geval voor de begro ting 2010, met een nota Risi comanagement te komen. Ook het SGP- amendement, waarin inspanning wordt gevraagd om rust en privacy te waarbor gen bij een goede situering van de LTS/Groene School nabij de begraafplaats, werd met 15-2 stemming overgenomen. VVD vond beide laatste moties niet nodig. "Respect voor leven en dood dient door ouders en opvoeders aan leerlingen te worden overgedragen, het dient een vanzelfsprekendheid te zijn", stelde Osinga. Natuurlijk stond ook het Jon geren Activiteiten Centrum op de agenda. In een amen dement stelde SGP, gesteund doorChristenunie, dat er onduidelijkheid bestaat over het beleidskader dat er veel bezwaren zijn geuit door omwonenden van de gekozen locade aan de Molenweg en dat voor een financiële injectie er bij de gemeente op dit moment nauwelijks ruimte bestaat. "Ik ben niet tegen een JAC, dat is te kort door de bocht", verdedigde Van Dam zich op kritische reacties. "Wel als er nog veel onduidelijkheid is, gevreesd wordt voor overlast, en eigen inspanning en inves tering rond het gebeuren nu informatief ontbreken". Zijn amendement werd met 5-12 stemmen verworpen. Wij dra gen onze jeugd een warm hart toe, stelden de andere partijen en Van Dam haastte zich wel bij die visie aan te sluiten. Het complex moet zo snel mogelijk sleutelklaar worden opgele verd, meent de raadsmeerder- heid en in de tussentijd moet er faciliterend worden gewerkt om de jeugd de winter door te helpen. Renovatie van grindbermen in Nieuwe-Tonge staat al jaren op het wensenlijstje. Christen- Unie en ABB wilden een eind aan die slepende zaak en men diende een amendement in om het onderwerp dan maar te schrappen. Overige partijen betrokken nu de stellingen en men vindt dat er wel uitvoering aan het project gegeven moet worden, liefst op te nemen in de beheersplannen. Het laten vervallen van renovatie en uit breiding gebouwen Flakkee kwam tenslotte ook als amen dement in stemming. "Van wege de grote investeringen in sportvoorzieningen en de wissel die op de begrotingspo sitie wordt getrokken, kunnen wij ons deze luxe niet permit teren, hoe spijtig ook", stelden Christenunie, SGP en ABB. De meerderheid van de raad was een andere mening toege daan, zeker na de indringende toelichting van de portefeuil lehouder. "Uitstel kan niet, er zijn nu al te weinig kleedlo kalen om jongens en meisjes eigen ruimten te bieden". ."En hoe staat het met de besprekingen over samenwer king tussen gemeentebesturen, ambtelijke korpsen, mogelijke herindeling? We moetjen het proces vlot trekken", zei de bur gemeester. Een goede afstem ming is noodzaak. Je moet het samen eens worden, maar als niet iedereen dat kan of wil, dan wordt het moeilijk. Op onder delen moet je dan opnieuw beginnen. Binnenkort presen teren wij de stand van zaken. Het is duidelijk dat alle. zeilen moeten worden bijgezet", aldus mevrouw Hommes. Eén van de groepen geslaagde deelnemen aan de Poets- en Zadelcursus van Manege Oostmoer. STAD AAN 'T HARING VLIET - Het is inmiddels traditie geworden dat in de meeste schoolvakanties een Poets- en Zadelcursus gege ven wordt op Manege Oost moer. Ook in de afgelopen herfstvakantie hebben weer een paar groepen de cursus met goed resultaat gevolgd. Ruim 30 jonge ruiters en amazones weten nu pre cies hoe ze op stal en in de poetsgang met een pony om moeten gaan. "Héél erg leuk om te doen!", zo vertelt Ria Zwanenburg, een van de begeleidsters van de cursusgroepen. "Een paar jaar geleden is de Poets- en Zadelcursus door Manege Oostmoer in elkaar gezet. Het is sindsdien elke keer weer een feest om met al die enthousiaste deelnemertjes aan deze cursus te werken. Om te beginnen moeten zij leren een pony op stal veilig te benaderen. Verder leren zij de pony een halster om te doen, aan de hand mee te nemen en vervolgens op een veilige manier vast te zetten in de poetsgang. We laten de kinderen daarna in kleine groepjes aan een pony wer ken: borstelen, hoeven krab ben, manen en staart verzor gen, alles komt aan bod. Alle taken worden gerouleerd, tot en met hoofdstel en zadel opdoen. We letten er vooral ook op dat de kinderen op een veilige én verantwoorde manier met de pony's omgaan. Manege Oostmoer is tenslotte een viersterren-FNRS-mane- ge, veiligheid staat hoog in het vaandel", lacht Ria. Dat de cursussen ook dit keer weer een succes waren, wordt bevesügd door Manege Oost- moer-instructrice Michelle, die samen met Ria de cursus leidt: "Op mijn lessen wordt enthou siast gereageerd en er is goed te merken dat er nieuwe ken nis is opgedaan". Voor meer informatie over de Poets- en Zadelcursus kunt u bellen naar Manege Oostmoer, tel. 611242, of kijken op web site www.manegeoostmoer.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 2