Bakkerij Bienefelt levert voor zes scholen ontbijt Ook schoolontbijt voor Basisschool De Westhoek Rabobankactie Tiets je bank zaken door' groot succes Hervormde gemeente van Stellendam heeft nieuwe predikant Ook VMBO-leerlingen maken reis naar Hongarije EIIAnDBI-'IIEUWS Dam- en schaakver. Ontspanning Uitslagen Damclub 'Denk en Zet' Politie gaat fietsverlichting controleren Gemeente kreeg aanschouivelijk onderricht met visnet Waar is het Koninkrijk? Visnet MIDDELHARNIS - Naast de leerlingen van de afde ling Havo, is kort geleden ook een groep VMBO- leerlingen naar Hongarije geweest. Het betrof een groep van zes leerlingen van de beroepsgerichte afdeling van het VMBO van de Prins Maurits o.I.v. dhr. en mevr. Kuiper. PAGINA 7 VRIJDAG 7 NOVEMBER 2008 MII)I)1-/J(ARN/S - Bakke- van Prinsteierschool, D'n rij liienefell uil Mitldciharnis ruun, Het Kompas, de VVeg- lieeli Het Nationaal Sthooi- wijzer en de Bosseschool. De ontbijt geleverd aan de J.C. in totaal 1H35 leerlingen kre- van (ienl.sihool, de Ciroen gen de broodjes, het beleg. het drinken en de groenten en (ruit uitgereikt ter gele genheid van het Nationaal Schoolontbijt. OlinnORP - Samen met bak kerij Akershoek heelt basis- .sthool de Westhoek te Oiid- dorp meegedaan aan het Nati onaal Schoolontbijt. 's Morgens vroeg liebben de jeerkratliten samen inel hulpoiiders en de bakkers van bakkerij Akers- hoek het eten en drinken klaargezet in de klas. Zo werd er voorzien in een heerlijk gezond ontbijt met broodjes, krentenbollen, eierkoeken en natuurlijk ook met boter hammen. Verder was er ook nog wat groente, fruit en een gekookt eitje. Bij binnenkomst in de klas kon het gezonde smullen beginnen. De bakker had zelfs rekening gehouden met kinderen die allergieën voor bepaalde voedingsstoH'en hebben. Tijdens het ontbijt kiegen de kinderen ook nog een leuke armband uitgereikt van Bakkerij Akershoek, met daarop de tekst "smeer 'm". De kinderen moesten hier hard om lachen, maar begre pen toch dat het ging om het smeren van de boterhammen en de broodjes... OUDOORI' - Uitslagen van de wedstrijden in de huishoude lijke competitie, gespeeld op maandag 3 november jl. Dammen H. Floresteijn - M. Appel... ?i-0 v.d. Ouden - C'. 'lanis'i-O j. V. Koiipen - C. Mierop 1-1 Schaken Albert Schaefer - Ab Boulassouak jan Vonk - Reinier van der Wende Mehdi Potters - Krijn van der Wende.... Willie Taiiis-Koole - Piet Speelman Jaap Santifort - Arie Baas Willem-Jan 'lanis - Jan Verzijden Peter Derrez - Bonne Faber ..0-1 1-0 i/j-'/j >/■;-'/■' ..0-1 Karel d'Hond - Eeuwit Santifort0-1 Patrick Kramer - Johan Oomkes1-0 Nieuwe leden zijn van har te welkom. Er wordt elke maandagavond vanaf 20.00 uur gespeeld in m.f.g. Dorp- stienden te Ouddorp. Voor nadere informatie kunt u bel len naar Willein-|an Tanis, tel. 06-.'54954480, of kijken op website www.desvo.nl. 'Fiets je bankzaken door!' Dat was de boodschap van Rabo bank Goeree-Overllakkee in de maaiiden juli, augustus en begin september 2008. Klanten die in deze periode op gesprek kwamen om hun financiële zaken door te fietsen, maak ten kans op een fietschecjue ter waarde \an 599. Om mee te dingen moesten alle klanten een" slagzin afmaken. De win naars zijn geworden Theo Hart jes lüt Goedereede en Ricluird IJpelaar uit Oude-Tonge. Op de foto links ziet u Theo H'i>''- jes, die de fietscheqiie ontvangt van Manager Inloop, Maureen \an Leeinven van de Rabo bank. Op de foto rechts neemt Richard IJpelaar de cheque in ont\ angst van Rabobank Advi seur H)potheek Vermogen Jan van der Welle. MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK Hieronder volgen de uitslagen van maandag 3 november. Afdeling 1: A. v.d. Veer - J.A. Dekker... 0-3 I. Koese - F. Hermelink0-3 H.H. Verolme - C. SpeeM J. Kruik-C. Polder3-0 M. Klink-I. Mackloet0-3 De partij tussen Van der Veer en Dekker bleef tot halverwege de wedstrijd gelijk. Toen kwam Dekker met een dubbele drei ging waarop Van der Veer geen verweer had. Dat leverde Dek ker de volle winst op. Koese bood de ongenaakbare Herme link heel lang tegenstand. Toen Hermelink met een stuk verlies op dam kwam, wist Koese die op een fraaie manier weer af te pakken. Zo gingen ze met een gelijk aantal stukken het eind- spel in. Opnieuw bleek Herme link een maatje te groot. Niette min leverde Koese een kranige prestatie. H.H. Verolme en Spee speelden in de opening erg voorzichtig, maar in het middenspel werd het span nender iben Verolme dreigde door te breken, vond Spee een knappe oplossing. Hij moest daarna wel blijven verdedigen, maar Verolme kon de winst niet pakken. Kruik en Polder bleken elkaar volkomen waard te zijn. Het werd een spannende partij die tot in het eindspel gelijk op ging, en in remise dreigde te eindigen. Maar ineens maakte Polder een kapitale fout en daardoor ging Kruik er toch nog met de winst vandoor Klink had aan Mackloet een zware tegenstander. Lang bleef het evenwicht bewaard, maar in het eindspel wist Mackloet door sterk positiespel de partij naar zich toe te trekken. Afdeling 2: M. in 't Veld - J. Jordaan 1-1 J. Jordaan - C. Admiraal.... 3-0 B. du Pree -J.A.Nipius0-3 R. van Rijnberk - A. Verolme0-3 R. Hage - R. Jacobs0-3 R. Kwakernaak - W.Vroegindeweij1-1 O. Kamp - S. Maliepaard... 3-0 M. in 't Veld dacht in het mid denspel tegen Jordaan te kun nen toeslaan, maar hij maakte een misrekening. Dat kostte hem een schijf. Hij wist deze later door fraai spel terug te winnen en er zo toch nog een loyale remise uit te slepen. Jor daan en Admiraal speelden tot ver in de partij een mooie partij. De stand bleef tot aan het eind spel gelijk. Maar de slotfase eiste Jordaan voor zich op. Du Pree en Njpius, twee gelijkwaardige spelers, speelden een snelle par tij, waarin Du Pree zich liet vast zetten. Dat leverde Nipius zijn eerste winst op. Van Rijnberk zat tegenover koploper Ver olme. Ondanks dat hij er alles aan deed om het Verolme lastig te maken, moest hij toch op een kritiek moment het onderspit delven. Hage had aan de con stant pratende Jacobs een lasti ge tegenstander. Het leek er op dat Hage daardoor een beetje uit zijn spel werd gehaald. In ieder geval wist Jacobs na een aantal nederlagen er nu met de winst vandoor te gaan. Kwakernaak en Vroegindeweij speelden van het begin tot het eind een gelijkwaardige partij, die terecht in remise eindig de. De partij tussen Kamp en Maliepaard was mooi en boei end. Ondanks dat Maliepaard heel lang voor remise zijn best deed, bleek Kamp toch net iets sterker. Tot ver in het eindspel hadden beide spelers een dam, maar met twee stukken voor sprong maakte Kamp via een prachtige combinatie de partij in zijn voordeel uit. Fietsers in het donker zijn zon der verlichting slecht zichtbaar voor andere weggebruikers, en dat brengt risico's met zich mee. Nu het later licht en vroeger donker wordt, gaat de politie van het wijkteam Goeree-Over- flakkee controleren op het voe ren van fietsverlichting. Hier volgen de regels. In het donker of bij slecht zicht moeten de lichten op je fiets aan. Een wit of geel licht aan de voorzijde en een rood licht aan de ach terzijde van de fiets is verplicht. Een los, niet knipperend voor- en achterlicht aan jas of tas mag ook, mits deze goed zichtbaar zijn. Ook reflectie is verplicht. Deze inoet zichtbaar zijn op het achterspatbord of bagagedra ger, op de trappers en op de zijkant van de wielen. Voor het niet voeren van voor- en/of ach terlicht kost een boete 20. Dit geldt ook voor het ontbreken van reflectoren. STELLENDAM - Zondag ^as het een feestelijke dag voor de Hervormde gemeente van Stellendam. Ds. D. Hoolwerf, afkom stig van Siddeburen, werd verbonden aan de kerke lijke gemeente die sinds 1 mei 2004 vacant was. In de ochtenddienst werd de predikant bevestigd door de consulent, ds. R.W. van MourikuitSommelsdijk.'s Middag ging ds. Hoolwerf voor in de intrededienst, die druk werd bezocht door veel gemeenteleden en genodigden. Door Adri van der Laan Na de kerkscheuring in 2004 ging een groot deel van de leden van de Hervormde gemeente van Stellendam over naar de Hersteld Hei^vormde Gemeen te. In de achterliggende vier jaar heeft de kerkenraad van de Hervormde gemeente verschil lende mogelijkheden onder zocht om een eigen predikant te kunnen beroepen. Vanwege de omvang van de gemeente bleek een fulltime predikant niet mogelijk te zijn en daarom werd gezocht naar een parttime pre dikant. Toen deed de mogelijk heid zich voor om een predikant te beroepen die voor drie dagen 'in dienst' is van de Hervormde Gemeente en twee dagen werkt als coördinator voor zuidwest Nederland voor de IZB (de Imvendige Zendingsbond). De blijdschap was dan ook groot toen ds. Hoolwerf positief rea geerde op het door de gemeente uitgebracht beroep. Zondag stond in beide dien sten het 'vissen van mensen' centraal. In morgendienst koos ds. Van Mourik voor de tekst uitMattheiis4.T9 'En Hij zeide tot hen: 'Volgt Mij na en ik zal u vissers der mensen maken'. In de middagdienst preekte ds. Hoolwerf uit Mattheüs 13:44-52, waarin onder ande re het Koninkrijk der hemelen vergeleken wordt met een vis- sersnet waar in allerlei soorten vis worden verzameld. In de korte tijd dat ds. Hool werf in Stellendam woont, heeft hij zich goed voorbereid op de achtergrond van zijn nieuwe gemeente. Dat bleek zondag uit zijn preek. Ouderling Breeder- veld had hem een rondleiding op de visafslag gegeven en de predikant had de verschillende soorten vis binnen zien komen en gesorteerd zien worden; en hij zag bij het sorteren ook hoe er een scheiding werd gemaakt tussen de vissen. Hij zag het als beeld voor het Koninkrijk van God dat in de tekst vergeleken wordt met een visnet. "Het Koninkrijk van God waar elke rechtgeaarde Israëliet naar uit keek". Ook nu nog wordt er gevraag Het gezin van ds. Huoliverf voor de kerkdeur. Naast ds. en mevrouw Hoolwerf bestaat het gezin uit de kinderen MisaH, Amasja,Jochünan en Othniël. l-'"i"' l''n waar het Koninkrijk van God is. "Wat is er na Jezus' komst in de wereld veranderd? Waar blijft Gods heerschappij? We kijken naar Obama en McGa- ine... maar is er nog een God die over de wereld heerst?". De predikant vroeg zijn gehoor of het Koninkrijk van God in de kerk is... "I-s het Koninkrijk van God wel nabijgekomen? Heeft Jezus Zich niet vergist?" Ds. Hoolwerf legde uit dat het Koninkrijk der Hemelen onder ons is en dat het net eerst de volkenzee wordt ingetrokken om zoveel mogelijk vissen te vangen. Niet alleen in de kerk, in Stellendam, maar op het hele eiland en in de wereld. Om het beeld van het visnet voor jong en oud vertrouwe lijk te maken, tiet ds. Hoolwerf vanaf de kansel een visnet de kerk in zakken. Hij wilde laten zien dat een ieder dit visnet moet uitgooien om mensen via het evangelie te bereiken en zo een echt 'Visser Der Mensen (v.d.m.) te worden. Hij legde uit dat hij geroepen is om het evangelie te verkondigen en zoveel mogelijk vissen te van gen. "Ik ben niet geroepen om de kerk zo vol mogelijk te maken", zo verzekerde de pre dikant. Hij riep de aanwezigen dan ook op om ook vissers der mensen te worden. "Dan wordt het net niet gezien, maar de vangst gaat wel door". En dan komt er volgens ds. Hoolwerf een tijd dat de kot ters terugkeren en de vis wordt gesorteerd. Hij doelde hier mee op de eindtijd, waarbij de engelen als peken - zoals in de visafslag - het sorteren uit zullen voeren, zoals in vers 49 \'an het Bijbelgedeelte wordt beschreven. Hij riep op om dan ook van het vissen en het gelo ven ernst te maken. Dit niet als bangmakerij want hij wees ook op Jezus, "Die zelf door het oordeel is heengegaan". De 'bozen' worden gescheiden van de rechtvaardigen. Ds. Hool werf legde uit dat de bozen zij zijn, die zelf vergeving hebben ontvangen maar zelf niet wil den vergeven, maar ook hen die niet de toevlucht tot Jezus wilden nemen. Hij onderstreepte het belang van het verbonden zijn met Jezus. En in de verbondenheid met de Grote Visser wil hij zijn werk in Stellendam en voor de IZB doen, "als leerlingen in het Koninkrijk der Hemelen". Toespraken Nadat de dienst - waaraan ook een hoornblazer meewerkte - was afgesloten, was' er gele genheid voor een viertal toe spraken. Burgemeester Van de Velde van de gemeente Goedereede, die in het gezel schap was van de wethouders Van der Vlugt en Feller, heette de nieuwe predikant van harte welkom in de gemeente, die ze "meer dan mooi" noemde. Zij noemde het rijke visserijverle den, maar ook de Watersnood ramp van 1953. Hoewel zij uit gaat van een scheiding van kerk en staat hoopte zij toch dat er een goede samenwerking zal zijn tussen het gemeentebe stuur en de nieuwe predikant. Zij hoopt dat ds. Hoolwerf ook bij de verschillende overleg gen aanwezig zal zijn als het gaat over bijvoorbeeld de zorg rondom jongeren. i:)s. D.RG. l.ooijen van de IZB sprak een koit woord tot de familie Hoolwerf. Voor deze organisatie is het nieuw dat er met een steunpunt gewerkt wordt. Ds. Hoolwerf verte genwoordigt de IZB in zuid west Nederland. Er is een plan opgesteld hoe de werkzaam heden verdeeld zullen wor den. "Het wordt het dienen van twee heren, maar het is hetzelfde visnet en we werken bij dezelfde firma". Lfit posi tieve reacties van verschillende gemeenten uit de regio blijkt dat ds. Hoolwerf zeker ook vol doende werk zal vinden voor de IZB. Namens de Classis Brielle en de werkgemeenschap van pre dikanten (voorheen de Ring) heette ds. R.W. van Mourik zijn collega van harte welkom. Hij wees erop dat veel predikan ten hebben ervaren na enkele maanden verblijf op het eiland een soort 'eilancl-gevoel' te krij gen. Hij verwacht dat dit ook zo bij ds. Hoolwerf zal zijn. Namens de kerkenraad van de Hervormde Gemeente Stel lendam sprak de heer A.A.T Kievit een welkomstwoord. Hij schetste in het kort de geschie denis die aan het beroep van ds. Hoolwerf voorafging. Uit zijn toespraak blijkt dat de gemeente heel blij en dank baar is nu ze een eigen pre dikant heeft gekregen in de persoon van ds. Hoolwerf, die zich als vijftiende predikant aan de Hervormde gemeente heeft verbonden. Op verzoek van ouderling Kievit zong de gemeente ds. Hoolwerf Psalm 135:1 toe. Voorafgaand aan deze reis had den de leerlingen samen met hun begeleiders gezorgd voor de inzameling van materiaal voor het te bezoeken verzor gingshuis. Materiaal door de school beschikbaar gesteld c.q. gekocht en verder keukenma teriaal, medisch materiaal (o.a. verband, incontinentienia- teriaal, e.d.), douchestoelen, gewone stoelen, bureaus, enz. Deze materialen kwamen van een bedrijf uit Oud-Beyerland, groothandel Hakvoort uit Vlis- singen en van Lopital uit Oister- wijk. De firma Taaie Transport uit Middelharnis zorgde ervoor dat de spullen op woensdag 8 oktober in Hongarije keurig op tijd werden afgeleverd. Op 6 oktober jl. vertrok de groep vanaf vliegveld Charle roi naar Szentendre in Hon garije. Voor enkele leerlingen een hele belevenis om voor het eerst te vliegen. De groep verbleef in een pension en van daaruit werd het verzor gingshuis bezocht, waar de leerlingen stage gingen lopen. Er werden allerlei activiteiten gedaan, die goed aansloegen bij de bewoners. Enkele van die activiteiten waren wande len (heel wat als je het gehele jaar niet buitenkomt), nagels lakken, kletnplaten kleuren, cake bakken, kaarten maken, e.d. Voor zowel de leerlingen als de bewoners was dit alles een hele belevenis en het heeft diepe indruk achtergelaten. En wat was men blij en dankbaar toen 's woensdags het transport aankwam en de goederen kon den wtnden overhandigd. De bewoners waren ook blij met de aanwezigheid van de leer lingen en de leerlingen keken af en toe hun ogen uit-dan pas is er het besefin welke rijkdom wij leven. Natuurlijk werden er ook uitstapjes gemaakt in de omgeving, ongeveer 20 km van Boedapest. Deze stad werd bezocht en nog enkele beziens waardigheden in de omgeving, o.a. het paleis van Sissi. 's Zon dagsmorgens werd het kerkje in Szentendre bezocht en 's avonds een jeugddienst in de Matthiaskerk in Boedapest. Het afscheid was voor zowel leerlingen als bewoners best emotioneel. Er werd door de leerlingen nog gezongen en na een dankwoord van de direc teur was de stage ten einde. Een reis om met voldoening op terug te kijken. Woensdag 15 oktober arriveerde de groep weer in Middelharnis. Moe, maar vol van alle indrukken die in Hongarije werden opge daan. Voor allen een reis die een onuitwisbare indruk heeft achtergelaten. Volgend jaar hoopt weer een groep naar Hongarije te gaan. Velen zijn nu al aan het naden ken over goederen die dan voor de mensen zouden kun nen worden meegenomen. Er is van heel nabij gezien hoe je op een simpele en vaak goed kope manier iets kunt beteke nen voor de medemens.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 7