1) Fervent tegenstander van kierstand Haringvlietsluizen *Ik laat een groen geluid horen maar we moeten wel met elkaar er uit zien te komen' 'Veiligheid, betaalbaarheid en goed rentmeesterschap' EiüvnDEn-niEijws GOEREE-OVERFLAKKEE - In de loop van vol gende week zullen alle inwoners van 18 jaar en ouder een stembiljet ontvangen waarmee schrif telijk een stem voor de Waterschapsverkiezingen kan worden uitgebracht. Voorheen kon er uit sluitend op personen worden gestemd, maar met ingang van de nieuwe bestuursperiode heeft men besloten om de kandidaatstelling te verbinden aan een lijst. Het gevolg is dat er net als bij de overige verkiezingen voor een deel politieke partijen aan de verkiezingen meedoen. In deze vrijdagkrant en in die van volgende week stellen we een aantal per sonen en hun partijen aan de lezers voor. Wellicht vergemakkelijkt dit de keuze. Vandaag zijn aan de beurt Johan van Nieuwenhuijzen (lijsttrekker van de WD), Tea Both (lijsttrekker van Water Natuur lijk) en Peter Visser (nummer drie op de lijst van het CDA). Volgende week zijn aan de beurt Hans Klepper (lijsttrekker van de SGP), Hans Kalle (nummer drie op de lijst van Waterschapspartij Hollandse Delta), Piet Robijn (lijsttrekker van de Christenunie) en Dorien Kickert (nummer 2 van de lijst van de PvdA). LijsUrekker WD Johan van Nieuwenhuijzen: Partijen Belangstelling Speerpunten Kierbesluit Lijsttrekker Water Natuurlijk Tea Both: Water Partijen Saai? Aandacht voor natuur CDA-er drs. Peter Visser: Ervaring Haringvliet CDA Waarom stemmen? PAGINA 11 VRIJDAG 7 NOVEMBER 2008 Waterschapsverkiezing 2009-2012 (deei Door Adri van der Laan MELISSANT - Door de verandering van het kiessy steem voor het waterschap dient men dit jaar een stem uit te brengen op personen die vertegenwoordigd zijn via partijen. Daarom komt men op de lijsten de beken de landelijke partijen tegen en waart soms een klein beetje de verkiezingskoorts door het polderland. "Een goede zaak", vindt WD- lijsttrekker voor het Water schap Hollandse Delta, Johan van Nieuwenhuij zen uit Melissant. De ver wachting is dat de - deels - partijgebonden verkiezin gen meer mensen naar de 'stembus' zal krijgen. De VVO deelt op zeker gespeeld, door er \'Oor Ie kie zen om de agrariër Johan van Nieuwenhuijzen uil Melissanl als lijsllrekkcr te laten optre den. Hij is geen nieuweling in waterschapskringeu. Zijn weg voerde langs liel Waterschap Flakkee, hel Waterschap Goe- ree-Overflakkee en het Water schap Hollandse üelta. In zijn 35-jarige betrokkenheid bij het waterschapsbestuur was hij lid van de Verenigde Ver gadering en heennaad, Hij bouwde een indrukwekkende kennis op van een groot aantal walerschapszaken en hij steekt deze kennis niet onder stoelen ot banken. En wil dit natuur lijk graag delen in het belang van agrariërs en burgers in de komende periode. Door zijn jarenlange ervaring in hel bestuur van een water schap heelt Johan van Nieu wenhuijzen veel veranderin gen de revue zien passeren. Iben hij begon, bestond de Verenigde Vergadering- waar uit het waterschapsbestiuir werd gekozen - grotendeels uit boereTi. Daarnaast maakten gemeentebestuurders en ver tegenwoordigers van woning bouwverenigingen deel uit het van hel bestuur en sinds 2004 ook de Kamer van Koophan del. Door de jaren heen is de vertegenwoordiging van de bevolking breder geworden doordat ook 'gewone' burgers konden stemmen en is er plaats gekomen voor bijvoorbeeld natuurbeschermingsorganisa ties en ook andere gebruikers van de openbare ruimte. Eén van de veranderingen bij de aanstaande waterschapsverkie zingen is de verandering van het personenstelsel naar een lijst- of'partijenstelsel. (iegadig- den dienen zich nu via een lijst of een partij kandidaat te stel len voor het algemeen bestuur van het waterschap. Veel lan delijk actieve politieke partijen nemen nu aan de xcikiezingen deel. Johan van Nieuwenhuij zen is hier als lijsttrekker van de VVD voor het Waterschap Hollandse Delta wel mee inge nomen. "Het Waterschap is van ons allemaal en de beslissingen die worden genomen hebben soms ver strekkende gevolgen. Daarbij is de provincie uitein delijk de toezichthouder op de waterschappen en dan is het voor de bestuursleden mak kelijk als men bij partijgenoten kan aankloppen, dat is wel zo handig vind ik". Van Nieuwenhuijzen verwacht dat, nu er ook politieke partijen aan de verkiezingen meedoen, er ook meer mensen zich bij het werk van het waterschap betrokken zullen voelen, want in het verleden was de belang stelling voor de waterschaps verkiezingen niet bijster groot; en als de voortekenen niet bedriegen, zal dit met de aan staande verkiezingen evenmin het geval zijn. In verhouding met het gehele gebied \'er- wacht de VVD-lijsttrekker op Goereé-Overtlakkee wel wat meer belangstelling. Hij legt uit dat de mensen op het eiland dagelijks meer geconfronteerd worden met het werk \'an het waterschap. "Velen herinneren zich nog de wateroverlast \an 1998, en natuurlijk de Waters noodramp en de Deltawer ken." Volgens Van Nieuwen huijzen is het aan een bewoner van bijvoorbeeld Rotterdam- Zuid wel wat moeilijker om het belang duidelijk te maken van het waterschap, maar toch heeft een ieder, plattelancier of stedeling, een groot belang bij het droog houclen van de lecl- omgeving. Johan van Nieuwenhuijzen is 'lm Both, de lijsllrekker van Water Natuurlijk op een geliefd plekje waar wateren land samenkomen aan de buiten dijk tussen Melissant en Herkingen. Op de achtergrond de bomen die zullen verdwijnen. Foio: Adri van der Umn Delijaltrekker van de VTD-fractie.Johan van Nieuivenlniijzen, voorde komende waterschapsverkiezingen. Foto: .Uri van dn huai duidelijk over de speerpunten waarvoor hij zich zeker met verve sterk zal maken in het v»'aterschapsbestuiir: Zuinig heid is zo'n punt. Van Nieu wenhuijzen zal er op toezien dat het waterschap zuinig zal (migaan met de geïnde water- schapslasten. Dat dit toezien tot een bevredigend resultaat kan leiden, heeft hij ervaren toen hij deze bestuursperiode begon. Hij geeft aan dat hij er toen - na de samenvoeging van de waterschappen - voor gepleit heeft om de lasten te verlagen. Uiteindelijk heeft dit ertoe geleid dat de lasten ook daadwerkelijk met 3% omlaag konden. Verder kunnen de plannen voor het ontpolderen van gebie den om ruimte te maken voor natuur, zoals de Zuiderdiep- polders, geen goedkeuring vinden in zijn ogen. "Wij voe len hier niets voor. We hebben geen bezwaar tegen de aanleg van natuur rondom de water bergingen die het waterschap moet aanleggen, maar goede landbouwgrond weer terug geven aan het water..., daar zijn we faliekant tegen!", zo verzekert hij. Verder geeft hij aan dal het waterschap niet altijd meer 'automatisch' moet meeliften als er natuurgebie den worden aangelegd omdat dit voordeliger zou zijn bij het creëren van waterberging. Over de uitvoering van het Kierbesluit, waarbij de Haring vlietsluizen op een kier zullen worden gezet, is Johan van Nieuwenhuijzen eveneens dui delijk. Voor hem moet het Kier besluit worden teruggedraaid. Hij verwacht dat cloor het zont maken van het Volkerak Zoommeer - in de strijd tegen de blauwalg - de grens voor het zoelwater niet zo geinak- k<^ijk meer is vast te stellen. De VVD-fractie gaat er van uit dat de veranderende klimatologi sche omstandigheden er toe zullen leiden dat de zeespiegel stijgt en dat het zoute water verdei' het beheersgebied van het waterschap binnendringt. Van Nieuwenhuijzen ziel dan niet alleen problemen voor de zoetwatervoorziening op Coeree-Overtlakkee, maar ook voor het gebied aan de noord kant van het Haringvliet en die zijn - economisch gezien - wellicht n(5g ingrijpender "want via de Bernisse worden de bedrijven in het Europoort gebied voorzien van zoet water. Uit gesprekken met mensen uit het bedrijfsleven daar blijkt dat ook zij nu de gevaren van een deels zout Haringvliet gaan inzien. Ook het West land wordt via de Bernisse van zoet water \-oorzien. Vandaar dat ook het Waterschap Delf land met argusogen naar het Kierbesluit en de verzilting \an het Volkerak kijkt. Als het Volkerak zout wordt, lekt zout water door de sluizen bij Wil lemstad het Haringvliet op. Zet je dan ook de sluizen bij Stel- lendam open, dan verzilt het hele Haringvliet. Dan moetje ;4igantische kosten gaan maken om dit allemaal te compense ren. Laat je de Haringvlietslui zen dicht, dan heb je die pro blemen niet. Wat ons betreft mogen de plannen voor de Kierstand dan ook direct van tafel. De Haringvlietsluizen is het enige deel van de Delta- iverken dat volledig succesvol is. Daar moeten we niet aan gaan knutselen". Het doet hem dan ook goed dat de meningen rondom het openstellen van de sluizen zijn gaan 'kantelen'. Als het aan Johan van Nieu wenhuijzen ligt, zal de komen de jaren het behoud van vol doende zoet water één \'an de 'hot items' zijn tijdens de vergaderingen van het water schapsbestuur Andere 'eilanders' op de VVD- lijst zijn: Wim den Eerzamen njt MIddelharnis, Frank van Oorschot uit Achthuizen en Cees ïanis uit Ouddorp. Meer mfoiniatie is te vinden op web site www.hdvvd.nl. DIRKSLAND - Naast de gevestigde politieke partij en doet aan de waterschaps verkiezingen ook een aantal niet partijgebonden lijsten mee. Water Natuurlijk is zo'n lijst die niet gebonden is aan een politieke achter grond, maar wel geworteld is in de samenleving. Voor het Waterschap Hollandse Delta is Tea Both uit Dirks- land lijsttrekker voor Water Natuurlijk. Tea Both is geen nieuw gezicht in waterschapskringen. Sinds 1995 is zij vertegenwoordigd in het waterschapsbesluur en is nu voorzitter/aanspreekpunt van de categorie 'gebouwd'. Eerst het Waterschap Flakkee, vervolgens het Waterschap Goeree-Overflakkee en de laatste periode nam zij zitting in de 'Verenigde Vergadering' van het Waterschap Hollandse Delta, dat ontstaan is uit een fusie van verschillende water schappen en hel zuiverings schap. Ze heeft de overstap met het eilandelijke water schap meegemaakt naar 'de overkant'. Over deze overstap heeft ze wel wat gemengde gevoelens. Enerzijds geeft ze aan dat de fusie nodig was omdat er door de toegenomen regelgeving en uitbreiding van de taken van het waterschap er teveel op het. 'bordje' van de eilan delijke organisatie kwam. "We konden het niet meer behap pen". Maar aan de andere kant vindt ze het wel jammer dat door de fusie het Water schap wel verder van de bur gers is komen af te staan. En dat zal zeker een handicap zijn bij de komende verkiezingen, zo verwacht ze. Tea Both heeft iets met water. "Zonder water is voor mij het landschap niet 'af'". Zij is opgegroeid op een boerderij in de .AJblasserwaard, maar woont alweer ruim twintig jaar op het eiland. In haar dagelijkse werk is zij zorgmanager bij Care)'n Thuiszorg in Middelharnis. In het waterschapsbestuur bezet ze een zetel in de categorie 'gebouwd' en ze vertegenwoor digt hierbij vooral 'de natuur'. Ze is actief betrokken bij de Vereniging Natuur en Land schap Goeree-Overflakkee en is in het waterschapsbestnnr vertegenwoordigd namens het Zuidhollands Landschap en Natuurmonumenten. Vanwege haar agrarische ach tergrond weet Tea alles van de gevoeligheden die er le%en als het gaat over de belangen van 'de boeren' en 'de natuur' en die - ook in het waterschapsbe stuur - nogal eens botsen. Dit botsen vindt ze niet erg, maar ze geeft wel aan dat ze er alles aan doet om tot een gezamen lijke beslissing te komen. "Ik laat een groen geluid horen maar we moeten wel met elkaar er uit zien te komen". In het begin werd ze door de collega bestuurders bij het waterschap nog wel eens argivanend beke ken. Maar inmiddels heeft ze wel het gevoel dat ze geaccep teerd wordt en kan ze goed met de agrariërs overweg, al lijken de belangen soms wel eens ver van elkaar af te staan. "Dat is niet erg want ik voer ook met mijn broer die veehouder is, iegelmatig behoorlijke discus sies". In tegenstelling tot andere kan didaten, die namens politieke partijen de waterschapsverkie- zingen ingaan, is Tea niet zo erg ingenomen met de veran deringen van de waterstaats verkiezingen nu men partij- of lijstgebonden dient te zijn. "Ik vincl dit geen winst voor het land", zo legt zij uit. Hoewel ze zelf wel lid is van een politieke partij, vindt ze dat de politiek beter buiten het waterschap kan blijven. "Ik vind wel voor delen zitten aan het lijstenstel- sel, maar had liever gehad dat er meer belangengroeperin gen zouden zijn in plaats van de politieke partijen. Zeker nu liet oude systeem van de ver deling van zetels op categorie- en is verdivenen. Nu doen er zelfs politieke partijen mee die pleiten voor het opheffen van de waterschappen..." .\ls ze de prtigiamma's van haar collega-kandidaten ziet, kan ze alleen maar vaststellen dat de verschillen .minimaal zijn, en volgens haar is het gevaar groot dat het waterschap voor politieke doeleinden gebruikt gaal worden. Dat de partij Water Natuurlijk door haar politieke ongebon denheid, geen stevige achter ban zou hebben, ontkent ze. 'Water Natuurlijk is ontstaan op initiatief van Natuurmo numenten, de Landelijke Milieufederatie en Sportvisse- rij Nedei'land. Deze organisa ties hebben ook veel kennis en contacten binnen de politiek, en hierop kunnen wij zeker terugvallen". We vroegen Tea of het werk binnen het waterschapsbe- .stuur niet saai is. Zij ontkent dit ten stelligste en legt uit dat liet juist heel afwisselend is, svant er komen tal \'an zaken aan de orde die het b.esturen 'heel leuk' maken. "Dat vind ik wel eens jammer, dat de men sen dit vooroordeel hebben. Ik heb onlangs vrouwelijke waterschapsbestuurders op hel eiland mogen rondleiden en dan ben ik zelf toch weer trots op het werk dat er op het eiland gebeurt". Als voor beelden noeml ze het Flaauwe Werk, de natuurgebieden, de riolering van het buitenge bied, de aanleg van de fiets en ruiterpaden en de hele ruimtelijke inrichting waarbij hel waterschap grotendeels is betrokken. "Dan is het wel eens jammer dat de mensen op het eiland zich hier niet altijd van bewust zijn". Hoewel het waterschap in prin cipe niels te maken heeft met de aanleg van het natuurge bied in de Zuiderdieppolders IS Tea er wel een voorstander van dat het waterschap 'mee lift' bij de plannen van Delta Natuur, waarbij landbouw grond wordt gebruikt \oor het creëren van natte natuur. "Het plan van Delta Natuur moet vanwege overheidsbesluit toch uitgevoerd worden. Dit is dan een goede kans voor het water schap om 'mee te liften' door in dat gebied waterberging aan te leggen. Mi het waterschap dit zelfstandig zou moeten doen, zou dit ongeveer 30 miljoen euro kosten en dat moeten de burgers toch opbrengen. In combinatie met Delta Natuur kost dit het waterschap slechts ongeveer twee miljoen. Het wordt het waterschap wel eens kwalijk genomen dat zij met die plannen meegaan maar ik kijk meer naar het kostenaspect, en dat wordt in de discussie wel eens vergeten". Tea rekent zichzelf niet tot de milieuactivisten die zelfs geweld niet schuwen om hun plannen te verwezenlijken. "Ik zie meer in het proberen om het met elkaar eens te worden dooi overleg, en het is mijn ervaring dat dit van beide kan ten naar tevredenheid werkt", zij geeft dan ook aan goede contacten te hebben met de cdllt'ira-bestuursleden. .\ls /e weer voor een nieuwe termijn gekozen wordt, is ze natuurlijk voornemens om aandacht voor de natuur Ie blij- \eii \ragen. Volgens haar is dit nodig omdat er - vergeleken met vr<5eger - minder natuur is. Hel gaat haar er dan niet om oni lukraak nieuwe natuur gebieden te realiseren, maar meer om de huidige natuur te \ersteiken en waar het kan uil ic breiden. "Ik vind het bij voorbeeld jammer tlat vrijwel overal bij de buitendijken de bomen verwijderd xvoiden. Dit moet vanwege de veiligheid, maar ik vind wel dat er iels voor terug moet komen". Zij pleit er dan ook bij hel water schap voor om klein struikge was terug te planten, dal de nalimr verrijkt en geen gevaar oplevert voor de omgeving of de dijken. Verder benadrukt ze dal ook de agrariërs gebaat zijn bij een goede waterberging. "want dal hebben we geleerd bij de wateroverlast in 1998. Er was door de schaaheigro- tiiig in de landbouw weinig rekening gehouden met een goede waterberging, en er waren alleen minder sloten die ook n(5g ondiep waren". En zo hebben zowel de agrariërs als de mensen van 'natuur' elkaar ge\oiiden in een oplossing die zowel waterberging als natuur ontwikkeling in zich heeft. De partij Water Natuurlijk hoopt dat veel van de kie zers zich bewust zijn van de omgeving waarin ze wonen en werken en dat ze hun stem gebruiken om de kwaliteit van hun omgeving gewaarborgd te houden... Op de lijst van Water Natuur lijk komen naast Tea Both nog twee andere vertegenwoordi gers van het eiland voor: Hen drik Baas uit Ooitgensplaal en Ed ten Tuijnle uit Stad aan 't Haringvliet. Meer informatie is te vinden op de website: www.waterna- luurlijk.nl/hollandsedelta/ MIDDELHARNIS - Num mer drie op de CDA-lijst voor de aanstaande water schapsverkiezingen is drs. Peter Visser uit Middelhar nis. In het voorjaar kwam er een eind aan zijn wethou derschap van de gemeente Middelharnis en inmiddels bereidt hij zich voor op de komende waterschapsver kiezingen. Een man met veel bestuurlijke ervaringen op de gebieden die nauw ver bonden zijn met het reilen en zeilen van een modern waterschap. "Leuk om mee te doen", zo omschrijft Peter Visser zijn kandidaatstelling op de lijst voor hel CDA voor de aan staande waterschapsverkiezin gen. Hierbij benadrukt hij wel dat het niet gaat om een 'ere baantje'. "Het zal hard werken worden, want de activiteiten van het waterschap worden steeds belangrijker voor het hele gebied en er dient heel zorgvuldig te worden omge gaan met de belastingcenten en de verschillende belangen". Over de overgang van het per.sonensysleem naar een lijslensysteem bij de water schapsverkiezingen is Peter Visser positief gestemd. Dit omdat volgens hem hel werk van het waterschap veel meer omvattender is geworden dan de vroegere 'polderbesluren'. Er moet nu meer dan vroeger rekening worden gehouden met het veranderende kli maat, de zeespiegelstijging, de aanhoudende vraag naar voldoende zoel water, de zorgen om het milieu en de landbouw en de vraag naar voldoende recreatiemogelijk heden. "Deze zaken worden steeds meer grensoverschrij dend geregeld en dan is hel heel belangrijk om voldoende politieke binding te hebben mei de gemeentelijke, provin ciale, landelijke en Europese politiek". Peter Visser is geen nieuwko mer in 'waterschapsland'. Als afgestudeerd econoom is hij werkzaam geweest bij de Belas tingdienst en bij het ministerie van Landbouw, Natuur en Vis serij. Daarnaast is hij raadslid in Ridderkerk geweest en lid van de Provinciale Staten in Zuid-Holland. Hij was ook bestuurder van het Zuiverings schap Hollandse Eilanden en Waarden (dat later is opgegaan in het Waterschap Hollandse Delta). Hij heeft veel kennis opgebouwd over thema's als water, milieu, landbouw en financiën. Kennis die hij graag wil inzetten ais bestuurder van het waterschap. Vanuil zijn politieke achter grond ziet hij de belangen voor het waterschap 'heel breed'. 'Je kunt niet zeggen: de belangen van de landbouw of van natuur of recreatie moeten voorop. Je hebt met alle belangen te maken". Hij pleit dan ook om de verschillende belangen zoveel mogelijk te combineren. .Vis \oorbeeld noemt hij de \er- schillende 'walerbergingen' op hel eiland die gecombineerd worden of kunnen worden met recreatie en waaromheen ook natuur kan worden ontwik keld. Het mee laten wegen van alle belangen vindt Visser zeker van toepassingen bij de ontwik kelingen rondom het Haring vliet. Hij wijst ero|3 dal het Kierbesluit nu eenmaal door de politiek is genomen, maar hij viudl wel dal de grens zoet/ zout heel nauwkeurig in de gaten moet worden gehouden. Maar hij is er wel \an o\ertuigd dal er 'iets' moei gebeuren om de bodem van het Haringvliet - die ernstig vervuild is - weer schoon te krijgen, en dat is vol gens hem weer in hel belang van de natuur. (^ok als het gaat om de onl- polclering van de Zuiderdiep- polder vindt hij dat er goed naar effcaar geluisterd dient te worden en dat de aangedra gen alternatieven nauwkeurig moeten worden bekeken. 'Je moetje dan wel afvragen of hel verstandig en verantwoord is om goede landbouwgrond om te zetten in natuurgebieden. Ik zie een zekere beweging, en ik hoop dat de gemeenten met de andere overheden in goed overleg lot een aanvaardbare oplossing kunnen komen voor hel gebied". Over de plaats van hel waterschap in deze zaken is hij duidelijk: "Natuurontwik keling is geen primaire taak van het waterschap. Wel water berging, eirals je rondom deze bergingen natuur kunt ontwik kelen, moet hel waterschap wél die kans benutten. Dat is ook zo met hel stimuleren van de aanleg \'an akkerlanden. Als hiermee i'oorkomen wordt dal gewasbeschermingsmid delen in de sloten komen dan moei het waterschap dit zeker financieel ondersteunen". Dit samengaan van belangen heeft hij in hel verleden ook meege maakt bij zijn besluursfunctie bij het Zuiveringsschap en bij de aanleg \'an de Maaswerken in Limburg, waarbij hij via hel ministerie betrokken was. Ook daar speelde een groot aantal belangen mee. Op de vraag of hel CDA als christelijke partij ook iets 'te bieden' heelt in het besturen van een waterschap, antwoordt l'eier Visser bevestigend. "Bij het C'DA gaat het ook om men sen en hun belangen die zorg- \uldig moeten worden afge wogen". Volgens hem horen bij hel Bijbelse rentmeester schap, naast de verantwoorde zorg voor de samenleving, ook de solidariteit en verantwoor delijkheid voor elkaar. Dan is het ook belangrijk dat er ver antwoordelijk met het belas tinggeld wordt omgegaan. Daarnaast moeten er ook rege lingen getroffen worden als het gaat om het kwijtschelden van belastinggelden voor de minima die clit niet op kun nen brengen. "Dat is politiek bedrijven, want het gaat om mensen. Dit geeft toegevoegde waarde bij het besturen van een waterschap". Voor hel CDA zal in de komen de zittingsperiode 'veiligheid en betaalbaarheid' centraal staan. Met deze begrippen moet volgens Visser heel zorg vuldig worden omgegaan. Er dient dan ook efficiënt te wor den gewerkt, zodat de tarieven laag kunnen blijven. De belangstelling bij de 'man en de vrouw in de straat' voor hel waterschap is niet bijster groot. De verwachting is dan ook dat ongeveer 309'( van de kiesgerechtigden een slem zal uitbrengen. Op de vraag waar om iemand zou gaan stemmen, weet Peter Visser het antwoord: "Als je 's ochtends opstaat gebruik je al vlug water om te wassen en te drinken. Schoon water is dan ook heel belang rijk. Daarnaast gebruikt men goede wegen en fietspaden - die voor een deel eigendom zijn van hel waterschap. De dijken en sloten zorgen voor bescherming en dat men droge voeten houdt. Het rioolwater wordt gezuiverd en er is steeds voldoende drinkwater voorra dig. Allemaal zaken waar het waterschap nauw bij betrokken is. Als je er goed over nadenkt, zou je je af mcjeten vragen wanneer mag ik eigenlijk gaan stemmen...?" Naast Peter Visser slaan ook Harry Scheermeijer uil Ooit gensplaal en Liesbelh Keijzer uit Slellendam op de CDA-lijst voor de aanstaande water- schap.sverkiezingen. Meer informatie is te vinden op de website: www.hollindse- della.cda.nl. Drs. Pelrr I nummer drie op de C. waterschiipy^'erkiezingen. DA-kandidatenlijst voor de Foto: Adri van der Laan

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 11