Woongoed Flakkee lanceert vernieuwde website Meuleman: allround installatie bedrijf voor particuliere sector, sterk in service! GEMEENTE Middelharnis P^^LITIE Adullam Kinderdienst Nieuws van de Wereldwinkel Info-middag chauffeursver. 0900-8844 Dienst voor belang stellenden döEli/MEI, Lezing bijzondere heesters EIIAnD^-t1IEUW5 Abonneert U op de vrijdageditie van Eilanden-Nieuws Regelgeving voor ondernemers VERMINDEREN"!^»*Sr^'s? Middelharnis 2028 Vernielingen PAGINA 9 DINSDAG 4 NOVEMBER 2008 .W-CENT;, www.brilcentrumkeuvelQaLnl Jondpad 5t - Middelhnmis - Telefoon (0187) 48 34 37 MIDDELHARNIS - Sinds vorige week donderdag is de nieuwe website van Woongoed Flakkee ope rationeel. De Middelha- nisse woningcorporatie had al wel een website, maar die was te eenvoudig geworden, vertelt Woon goed directeur Simon van Nieuwaal. "We willen graag de meest geavan ceerde verhuurder van de regio worden, daar doen we al een aantal jaren ons best voor, en daar maakt een echt goede website zeker onderdeel van uit." Dus heeft men een extern bedrijf in de arm geno men voor het ontwerp, de indeling en de kleurstel- ling voor een nieuwde site; zelf heeft de bouw vereniging zich gestort op de inhoudelijke kant, dat wil zeggen alle informa tie, gegevens en teksten die hiervoor geschreven moesten worden. "Een heel karwei!", bekent Van Nieuwaai. Maar het resul taat mag er zijn. Donder dagmiddag gaven hij en zijn collega Martin ten Have tekst en uitleg bij de vernieuwde site. Door Hans ViKerius "Voor een heel goede lay-out lioc'l je liet wiel iiattitirlijk niet opnieuw uit te gaan vinden", vcilelt Van Nieuwaai verder. "Daarvoor heelt het bedrijf'dal wc in (Ie arm genomen hebben j^ehriiik gemaakt van voorbeel den van websites waarmee eer der al prijzen zijn gewonnen. Verder wilden we een interac tieve sile, dus waar bezoekers op kmuien reageren, aanvra- gei\ op kunnen doen, enz. Maar ook een site waar je zo min mogelijk op hoeft door te klikken om aan de gewenste ii>ii>rnnijic Ie konicn. Een .site ook waarop we als bouwver eniging zo transparant moge lijk willen zijn, dvis ook over alle legelgeving waaraan we ons als corporatie zelf hebben te houden. We geven eigenlijk alles bloot, niks geen geheimen mfcr. /clfs over het toekennen en verdelen van Ijeschikbare .Simmi iKiii Nii'iitmiil (r.) t'ii M/iiliu kit Have geven tekst en uitleg bij de veniieinwle website van Woongoed Flakkee. Fotii: Hans Wlniia woningen. En we blijven stre ven naar perfectie. Daarom kunnen bezoekers via de site ook tips en suggesties voor ver betering insturen". "De opzet wa.s een website waarop de informatie voor de doelgroepen van Woongoed I'lakkee zo optimaal moge lijk bereikbaar is, zowel vooi huurders, woningzoekenden als welke sitebezoeker ook", vertelt Martin ten Have verder. "De indeling van de site moest dan ook zeer overzichtelijk worden". Dit is gerealiseerd door op de homepage a.h.w. drie 'blokken' te plaatsen, één voor woningzoekenden, één met meer algemene gegevens en informatie voor huuiTlers, en één mei de meer technische aangelegenheden zoals repa ratie en onderhoud. Onder elk van de blokken staat een overzichtelijk rijtje zoekitems waarmee de bezoeker gericht verder wordt geholpen op de site. Zo vinden woningzoekenden er het totale woningbezit van Woongoed flakkee, compleet met toelichting, foto's en zelfs een plattegrondindeling van de woningen. Ook kan men zich via de site als woningzoe kende inschrijven. Of heeft men er idee in om de eigen huurwoning te kopen, de voorwaarden staan er vermeld. Heeft men belangstelling voor een nieuw bouwprojecten, het is er te vinden, inclusief situa tieschetsen/plattegronden van de omgeving, waarop ook nog eens ingezooind kan worden. Wie een verzoek wil doen otn een reparatie aan zijn/haar huurwoning uit te laten voe ren, kan dat nu ook via de nieuwe website doen. En wie zelf een verbouwing uit wil (laten) voeren, kan dit ook via de site i egelen. Ook staan er de nodige tips, bijvoorbeeld over energiebesparing, over juiste venlilaUe als reinedie tegen vochtklachten, over verwar ming, ramen en kozijnen, enz. En last but not least bevat de vernieuwde site ook een blok je met nieuwsitems, dat altijd actueel gehouden wordt. Al met al een heel karwei om zo'n website op te bouwen maar, zoals gezegd, het resul taat mag er zijn en bij Woon goed Flakkee zijn ze daar dan ook terecht trots op. STELLENDAM - Op woens dag 5 november oni 14.00 uur is er een kerkdienst voor kinderen. Er wordt dan dank- dag gevierd. Het thema van de dienst is 'Danken doen we samen'. Groot en klein, jong en oud, zijn hartelijk welkom in de Hervormde kerk aan de Ko.sschieterstraat te Stellen- dam. Héfls al vj^er liovembëï. Tijd om aart SinterWaascadeau- tjes te denken. In deze dure maand is het dan prettig als er leuke aanbiedingen zijn voor in de kinderschoen. Bij de Wereldwinkel is er daarom deze en volgende week een actie; Op alle speelgoed 20% korting. Bijvoorbeeld houten puzzels uit Sri Lanka, of speel goedbeestjes, spiegels voor aan muur, o( kleintjes om in een fasje iiieeTé nemen-Fi-'is nog keus genoeg: De Wereld winkel, op het Spuiplein te Middelharnis is open op woensdag en donderdag van 13.00 lot 17.00 uur, op vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur, en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur Adullam gehandicaptenzorg exploiteert dagactiviteitencen- trums, logeerhuizen, woon voorzieningen, en instellingen voor kinderen of ouderen met een verstandelijke en/of licha melijke beperking. Op Goeree- Overflakkee is het logeerhuis De Mantelinge in Ouddorp zeker bekend. De loges die hier logeren, wonen nog in de thuis situatie en komen één of twee W'eken naar Ouddorp. Tijdens het logeren worden er zowel activiteiten binnen als buiten gedaan, zoals een strandwan deling of een kaart maken voor het thuisfront. Adullam is ook de beurs Vision 2009 vertegen- ïvoordigd. Enerzijds om geld bijeen te zamelen en ander zijds om meer bekendheid te krijgen. Niet alles wordt ver goed via de landelijke dekking. Daarom zijn er in heel Neder land comités opgericht die ver kopingen, fietstochten, puz- zelritten, e.d., organiseren ten einde geld bijeen te brengen \'oor voorzieningen die nodig zijn. Dus is is de EHBO ook op de beurs aanwezig. Ook u kunt er het werk van Adullam steu nen, of donateur worden. MELISSANT - Chaufleurs- \'ei eniging Flakkee oi-ganiseert zaterdag 8 november haar jaar lijkse informatiemiddag weer in verenigingsgebouw Melis hof te Melissant. Dit keer zal Scania Nederland, in samen werking met Scania Hoogvliet, tekst en uitleg geven over de laatste nieuwtjes. De Euro 5 zal ook aanwezig zijn voor bezich tiging, en ook de Scania Kings- club zal aanwezig zijn. Scania staat al tientallen jaren garant voor het ontwikkelen en fabri ceren van distributie- en lange- afstandvoertuigen. Het tweede onderwerp voor deze middag 'Ts Informatieveistrekking door ROC regio Rotterdam over de verplichte 35 uur scholing vanaf 2009 voor de beroeps chauffeurs. De middag begint om 14.00 uur, om 13.30 uur gaat de zaal open. De toegang is gratis, ook voor niet-leden. Iedereen is welkom. OUDDORP - .Aan Dorpsweg 4 in Ouddorp is installadebe- drijf Meuleman gevestigd. Nog maar pas heeft het bedrijf zijn twaalf en een half jarig jubi leum gevierd. Zo lang is het dus geleden dat eigenaar Wim Meuleman zijn onderneming startte. Het was eigenlijk een overname van de particuliere sector van een bestaand instal latiebedrijf te Ouddcirp, dat overschakelde op de industri ële markt. Voor Wim vvas dat het moment om als zelfstandig ondernemer het particuliere werk over te nemen. De eerste vijfjaar vanaf het industrieter rein in Ouddorp, daarna aan de Di5i ps^veg, waar het bedrijf nog steeds gevestigd is. Inmid dels heeft Wim zeven mede werkers, die met z'n allen de hele Kop van het eiland bedie nen, en soms ook verder op Goeree-Overllakkee, richting Hellevoetsluis of naar Renes se. Negentig procent van de werkzaamheden wordt echter in Ouddorp zelf verricht, bij particulieren, voor aannemers, op bungalowparken en voor gemeentelijke instellingen, vertelt Wim. M het technische inslallauewerk op het gebied \'an de particulie re consument beheerst Installa tiebedrijf Meuleman: cv-ketels/ installaties, sanitair/badkamers, water- en gasinstallaties, gas kachels, geisers en boilers, onderhoud \an gastoestellen, kichtverwarming, wateronthar ders, lood-/koper-/zinkwerken, "alles wat in 'n vvoning zit, doen we, behalve elektriciteit, dat is een aparte tak", legt Wim uit. "Klanten kunnen bij ons ook het complete sanitair uitkiezen. Hiervooi- hebben wij vijf profes sionele showrooms in de omge- \'ing tot onze beschikking." Het vervangen van cv-ketels is een onderdeel van de werk zaamheden dat het hele jaar doorgaat. Wat cv-ketels betreft heeft Wim zich bewust niet wil len binden aan het dealerschap van een bepaald merk. "Ik ben liever allround en xerkoop lie- \er ineerdere merken, voor ieder budget iets passends en afgestemd op de capaciteitbe hoefte ter plekke. Echt maat werk dus. dat vind ik belangrijk. Een c\-ketel draait tegenwoor dig al gauw goed voor de ver warming, met de isolaties van tegenwoordig, maar voor de warmwatervoorziening gelden echt de behoeften ter plekke. Daar geef ik dan ook veel aan dacht aan. Verder hebben we steevast diverse (HR-)ketels op voorraad. Die kunnen iu gev;il van nood ook meteen worden geplaatst. Tevens hebben we ten alle tijde een service/sto ringsdienst voor wie echt een probleem heeft buiten de nor male werktijden, weekeinden, vakantie en feestdagen. Om dit waar te kunnen (blij ven) maken heeft Meuleman inmiddels een tweede service monteur in dienst voor sto ringen en kleine spoedklusjes. Bovendien heeft het bedrijf van alle merken c\-ketels die er worden verkocht ook de serviceonderdelen op voor raad liggen, zodat in geval van reparatie niet eerst nog eens op de nodige onderdelen moet worden gewacht. In totaal zes auto's telt het wagenpark inmiddels en daarmee wordl vanuit Ouddorp heel het werk gebied bediend. 'U vindt Installatiebedrijf Meu leman aan het adres Dorpsweg 4teOuddorp, lel. 0187-682101 e-mail info(" wmeuleniaii.nl, website www.wmculenian.nl. En op de Visionbeurs kunt u het bedrijf ook bezoeken. (Zie ook de beursadvertentie elders in dit blad.) INFORMATIERUBRIEK Kon. Julianaweg 45 3241 XB Middelharnis Tel. (0187) 47 55 55 Fax (0187) 47 55 47 .SRSAD DONDERDAG 6 NOVEMBER Middeiharnis^yy Op donderdag 6 november vindt de begrotingsraad plaats in het gemeen tehuis van Middelharnis. De vergadering begint om 15.00 uur. Tijdens deze vergadering wordt de programmabegroting 2009 behandeld. In de begroting staan alle plannen uitgedrukt in geld. Alle inwoners van de gemeente Middelharnis krijgen aan het begin van de vergadering de mogelijkheid om gebruik te maken van het spreekrecht. Als men gebruik wilt maken van het spreekrecht dan dient dft voor aanvang van de vergadering aan de griffier te worden meegedeeld. Begrotingskrant 2009 In week 48 wordt in de gemeente Middelharnis huis-aan-huis een begrotings krant verspreid. In deze krant kunt u precies nalezen welke doelstellingen de gemeente voor 2009 heeft vastgesteld en welke activiteiten daaruit voorvloei- rfL GEMEENTELIJKE e-mail: info@nniddelharnis.nl www.middelharnls.nl ^OÉKOMSTVl ï^EMEENTE WlDDELHARNIS Het is één van de meest gehoorde klachten in ondernemend Nederland: de overmaat aan wetten en regels. Geregeld krijgen wij te horen dat de hoe veelheid regels en de wijze van uitvoering wordt ervaren als een grote (ast. Vergunningen zijn lastig te verkrijgen, het duurt te lang en het is niet altijd duidelijk waarvoor nu een vergunning nodig is. De gemeente Middelharnis is in samenwerking met SenterNovem en de Ka mer van Koophandel Rotterdam het project Deregulering gestart. Dit houdt in dat de producten (vergunningen), geleverd door de gemeente, tegen het licht worden gehouden om te bekijken waar lastenverlichting mogelijk is. Het gaat niet zo zeer om minder regels maar vooral om het verminderen van de lastendruk. Hierbij kan gedacht worden aan: kortere doorlooptijden, waardoor een product sneller afgegeven kan worden; het verlenen van een vergunning voor een langere termijn, waardoor die niet meer jaarlijks aangevraagd hoeft te worden; of zelfs het afschaffen van bepaalde vergunningplichten. Het hoofddoel is het verbeteren van onze dienstverlening. Gemeentelijke producten In eerste instantie worden 30 producten voor bedrijven en 15 producten voor inwoners onder de loep genomen uit een totaal van ongeveer 180 producten. Om te beslissen met welke producten voor bedrijven er als eerste aan de slag gegaan wordt om de lastendruk te verminderen, wordt de hulp van de onder nemers ingeroepen. Alle ondernemers krijgen een brief met een formulier in de bus. Op dit formu lier staan 110 gemeentelijke producten voor bedrijven vermeld. De onderne mers kunnen 10 producten aankruisen die volgens hen doorgelicht moeten. Zij kunnen tot en met maandag 10 november 2008 hun voorkeur doorgeven. In december wordt bekend gemaakt wat de resultaten zijn en welke produc ten voor ondernemers als eerste worden aangepakt. Door de buitendienst van de gemeente Middelharnis wordt de gladheidbestrij ding binnen de gemeente verzorgd. Om wegen en fietspaden begaanbaar te houden wordt tijdig gestrooid, gladheid, wordt volgens een bepaalde volgorde gewerkt. De prioriteitsvolgorde is: 1. Hoofdverkeersroutes/ busroutes/ gevaarlijke kruisingen. 2. Doorgaande fietspaden. 3. Wegen buitengebied, secundaire wegen, woongebieden en woonerven. 4. Rest fietspaden. Het personeel van de buitendienst wordt van 3 november tot en met 31 maart volgens een bepaald rooster ingezet om aan het strooiregime te voldoen. Het uitgangspunt Is om binnen 30 minuten na de melding van gladheid met strooi en te beginnen. Een en ander is uiteraard afhankelijk van de begaanbaarheid van de wegen. De melding van gladheid komt binnen via de weerkamer van Meteo Consult het Waterschap Hollandse Delta. De buitendienst bepaalt aan de hand van de actuele beschikbare gegevens het moment van het strooien. Er wordt gestrooid met natzout. Natzout heeft een direct dooiende werking, is beter te doseren, strooit beter uit en verwaaid minder tijdens het strooien, wat gunstig is voor het milieu. Het uitgebreide strooiplan is te vinden op www.middelharnis.nl De gemeente Middelharnis is bezig met de ontwik keling van een toekomstvisie. De visie wordt op een interactieve wijze samen met inwoners, ondernemers, verenigingen, instellingen en het onderwijsveld gemaakt. Op basis van de op merkingen, ideeën en de kennis die door de diverse partijen is ingebracht is een concepttoekomstvisie tot stand gekomen. De raadsleden hebben zich de afgelopen periode gebogen over dit concept document. Zij bespreken het document nog een keer in de Informerende en Opiniërende raadsvergadering van 30 oktober en de raadsvergadering van 13 november. Beide vergaderingen zijn openbaar en dus toegankelijk voor geïnteresseer den. Kernbijeenkomsten Uiteraard krijgt iedereen nog een keer de kans om te reageren op de visie die toekomstbepalend is voor Middelharnis. In Sommelsdijk Middelharnis, Stad aan 't Haringvliet en Nieuwe-Tonge worden bijeenkomsten georganiseerd die in het teken staan van de toekomstvisie. De locaties en tijdstippen worden na 13 november bekend gemaakt. Meer informatie Meer informatie over de toekomstvisie en diverse documenten zijn te vinden op de website www.middelharnis.nl. Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee Diefstallen uit schuurtjes SOMMELSDIJK - De politie heeft meerdere meldingen ont vangen van diefstal uit schuur tjes en tuinhuisjes in Sommels dijk. De diefstal betreft \oc5rna- meiijk voedingsmiddelen. De politie adviseert de bewoners nadrukkelijk om de schuurtjes afgesloten te houden. Uiteraard is het daarbij belangrijk dat de sleutel niet op de schuurdeur blijlt zitten. De politie vraagt de bewonders om bij het aantref fen van verdachte personen te bellen naar 112. Het doen van aangifte kan via website www. politie-rijnmond.nl en aan het politiebureau te Sommelsdijk. Ook is men op zoek naar getui gen. Zij kunnen zich ook mel den aan het politiebureau, of via 0800-7000 contact opnemen met Meld Misdaad Anoniem. Inbraken DEN BOMMEL - Vorige week vond er een aantal woningin braken plaats in Den Bommel. De inbraken werden gepleegd in het begin van de avond. Vol gens de politie verzuimen de bewoners bij het invallen van de duisternis en tijdens hun afwe zigheid verlichting in de woning aan te doen, waardoor vanaf de straat makkelijk is te zien of bewoners wel of niet thuis zijn. De politie verzoek om - ook bij afivezigheid - het licht aan te doen en bij verdachte omstan digheden gelijk 112 te bellen. OLDE-TONGE - De politie ontiing vorige week een mel ding van bewoners van Oude- Tonge dat jongeren op straat met een \at benzine op straat rondliepen. De afgelopen avon den zijn \'eel vernielingen aan gericht aan prullenbakken en straat\erlichting, deze werden veelal opgeblazen. De politie neeinl de zaak zeer hoog op en wil kostte wat het kost daders achterhalen. Ouders worden dan ook opgeroepen om hun kinderen in de gaten te houden, want de schade is aanzienlijk en zal op daders en ouders worden verhaald. Getuige kunnen (e\t. anoniem via Meld Misdaad .-\iro- niein, tel. 0800-7000) melding doen. Bij verdachte omstandig heden gaarne 112 bellen. OUDDORP - 'lijdens de Dienst voor belangstellenden in de Gereformeerde Kerk te Ouddorp op zondagavond 9 november is het bekende zangduo Marcel en Lydia Zim- mer te gast en zal het aan de dienst meewerken. Iedereen is hartelijk welkom om de dienst bij te wonen. De aanvang is om 18.30 uur. Voorganger is dhr. C.B. van Beek uit Ridderkerk, organist is Martin Kolff. ^(sf«i^«!'«^ Wi| i^ GOEDEREEDE - Op dinsdag 11 november geeft de heer Ward van Teylingen vocjr Groei Bloei in verenigingsgebouw Oostdam te Goedereede een lezing over bijzondere heesters. De heer van Teylingen is kwe ker van bijzondere heesters in een groot aantal soorten maar is gespecialiseerd in Viburnum. Hiervan heeft hij 300 verschil lende soorten in de collectie en de helft hiervan in de teelt. Ver der kweekt hij nog verschillen de soorten Acer, Amelanchiei, Cornus, Fraxinus, Magnolia, Styrax. Voor de pauze vertelt hij over Viburnum, en doet dat graag in samenspraak met het publiek. Er wordt verteld waar de Viburnum vandaan komt, de groei en standplaats, de kweekmethode, snoeien, geo grafische verschillen, van mini struik tot boom. Ook speelt hij deze avond voor plan tendokter, dus alle vragen over tuinplan ten kunnen gesteld worden tijdens de lezing en worden naar beste weten beantwoord. Na de pauze worden onge veer 150 dia's vertoond met de naam van de plant en een korte beschrijving. Ook zijn er Viburnum planten te zien en te koop. De aanvang is 20.00 uur Toegang voor Groei Bloei leden is gratis, niet leden beta len 2,50.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 9