bibbert Kerk diensten Wethouder Arend-Jan van der Vlugt positief over economische bedrijvigheid Publieke tribune raad Dirksland vol met verontruste zwemliefhebbers KPLUS eiiahdeh-iiieuws Kerkdiensten Ger. Gem. Demonstratie Videoclub Goeree- Overflakkee 'De economische kant van de gemeente moet de maatschappelijke kant h'talen Thema- en lotgenoten- avond over oorsuizen EIIIVI1DBi.niELIWS Sponsors prijzenpakket advertentiepuzzel mode DE STAVER Winnaars advertentiepuzzel Sponsor boekenbon Verschillenpuzzei Woensdag 5 november 2008 (Dankdag) Toerisme Bedrijventerreinen Succes Schoolzwemmen "Niet netjes" De tweede inspreker van de avond was de heer Verboom van Stichting De Gooye. Hij had het nieuws dat de gemeen te het zwembad zou willen ont Nu al in gevaar f 1 y 1 k f PAGINA 2 DINSDAG 4 NOVEMBER 2008 umm Op de Advertentiepuzzel in de Jublleumbijlage 80 jaar Eilanden Nieuws van dinsdag 7 oktober is massaal gereageerd. Uit de vele honderden goede inzendingen hebben wij de volgende winnaars getrokken. Wij bedanken onze adverteerders voor het beschikbaar stellen van de prijzen en onze lezers voor het inzenden van de juiste slagzin. De juiste oplossing was: Eilanden Nieuws al tachtig jaar wekelijks toonaangevend in nieuws en advertenties op Goeree Overflakkee. De prijzen kunnen vanaf vrijdag 7 november op ons kantoor Langeweg 13 afgehaald worden. Slingerland, Middelharnis wat een verschil RECREATIECENTRUM I prijs: minuut gratis winkelen bij Plus Supermarkt Slingerland M.B. Baan, Sommelsdijkse Haven 18, Sommelsdijk 2* 3° prijs: 2x vliegticket van Prince Helicopters Fl. van der Valk, Boomgaarddreef 24, Stad aan 't Haringvliet Jac.'van den Bergh,Toeloopweg 8, Rockanje 4* prijs: Cadeaubon Woninginrichting Hameeteman fam.W. van Gurp.Volgerblok 30, Ouddorp 5* t/m 8' prijs: Modecheque Fabert Mode T.H. van deVyver, Klimopstraat 9,Achthuizen mevr. K.AIeman, Westerweg 21Ouddorp T.J.Visbeen-Verweij, Molendijk IS, Nieuwe Tonge E. van Koppen, Kon, Wilhelminastraat 7,Stellendam 9' prijs t/m 13° prijs: Cadeaubon Fixet Mastenbroek Mevr.Van Dam, Prunuslaan 12, Ooitgensptaat T. de Geus-Troost, Marijkelaan 36, Melissant Wilma van Splunter, Essenlaan 19, Middelharnis K. Gierman, Bloemendaal 14, Dirksland Marlt Elvesaether,Westdijk 17, Nieuwe Tonge 14° prijs: Dinerbon Restaurant 't Wapen van Stellendam A. Sleurink, Zalm 94, Hendrik Ido Ambacht 15°+ 16' prijs: Cadeaubon Meinster Wonen B.C.A. Verbrugge, Groenmarkt 1 l,Goedereede Margreet Qsseweijer.Tilsedijk &;©en' Bommel 17* t/m 26' prijs: Zwemkaartje Recreatiecentrum De Staver Ua Melissant, Zvveosplein 9, Herkingen C. Kroon, Wiilemstraat 16, Oude Tonge Rob vd Beek,Stoofweg 11, Herkingen L Braber, Kerksingel 42, Ooitgensptaat Irene ten Haaf, Mr. Iman Caustraat 85, Stellendam Z. Raukema-Heering, Prins Hendrikweg 4, Ouddorp M.J.Wessels-Taale, H. Heijermanssingel 108, Middelharnis Jorina vd Vlugt, Zwaluwstraat 57, Sommelsdijk C.M. van Peperstraten, Dabbestraat 23, Oude Tonge W.L. vd Maden, Bloemstraat 49,Achthuizen Ook de jeugd heeft in grote getale de 8 verschillen ingestuurd. Uit de goede inzendingen hebben wij er 5 getrokken. De gelukkige winnaars kunnen hun boekenbon op kantoor afhalen. BOEKEN EN MUZIEK VAN DER BOOM Winnaars Verschillenpuzzel Annelien Hokke, Mariniersweg 36, Oude Tonge Krijn &Anne van Wijk,Volgerblok 18, Ouddorp Tim Heijboer, Gerbera 12, Dirksland, 603710 Pim de Kok, Molendijk 49, Stad aan 't Haringvliet Hanna vd Boogert, Binnenweg 48, Sommelsdijk OUDDORP - Hersteld Herv. Gem. Dorpskerh: 9.30 en 19.(10 uur ds. H. I.assche - Herv. Gem. 14.30 uur kand. B. van Leeuwen, Scherpen- zeel en 19.30 uur ds. A. Bel der - Geref. Kerk i 9.30 uur ds. C;. (i. Kant (gezamenlijke dienst met Ceref. Kerk Stellen dam) - Doopsgezinde Gem. 19.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Hersteld Herv. Gem. 19.00 uur ds. J. W. van Estrik. SI ELLENDAM - Herv. Gem. 14.00 uur ds. D. Hoolwerf en 19.00 uur kand. L. M. Aangeenbrug, Wo'eiden - Hersteld Herv. Gem. 14.00 en 19.00 uur ds. W. M. van der Einden - Geref. Kerk 19.30 uur dienst in Geref. Kerk Ouddorp. DIRK.SLAND - Herv. Gem. 14.30 uur kand. G. Lug- thart, dienst met de kinderen en 19.00 uur ds. G. van Meijeren. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Maas en 19.00 uur ds. J. den Hoed, Sliedrecht - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 19.00 uur ds. A. van Wijk. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. R. W. van Mourik - Lukaska- pel HDG 10.30 uur ds. T. W. van Bennekom en 19.00 uur ds. Th. W. H. van der Heijden - Hersteld Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. L. M.Jongejan. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. H. Harkema - Geref. Kerk 19.30 uur ds. L. J. Lingen - Chr. Geref. Kerk 14.30 en 19.00uurds. A. A. Egas. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. J. Maas. OUDE TONGE - Herv. Gem. 14.30 uur ds. T. W. van Ben nekom en 19.00 uur ds. L. de Wit. STAD a/h HARINGVLIET - Herv. Gem. 19.30 uur ds. HJCatsburg - Geref. Kerk 19.00 uur ds. RA. Broere. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 11.00 uur dienst i.s.m. basis- Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Versctiijning: dinsdag huis-aan-huis vtijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTFIATIE Tel. (0187)471020 E-mail: algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,38. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zalfelijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Siuitingstermijn overiijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verlfoop: e-mail: g.verweij@gebr-dewaal.com REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: j.villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vöör 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Adverlentiewezen (ROTA). school 't Kompas en 19.00 uur ds. C. Doorneweerd - Geref. Kerk 19.30 uur ds. A. S. Rienstra. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. H. G. van der Ziel - Her steld Herv. Gem. 14.30 uur ds. H. Lassche, Ouddorp en 19.30 uur kand. M. Die- peveen, Stellendam, kerk gebouw Ger. Gem - Geref. Kerk 19.30 uur ds. W. A. Boer. MELISSANT - Donderdag 6 november, 19.30 uur, ds. E. Hakvoort. SOMMELSDIJK - Heeft u ook nog oude videobanden in de kast liggen met veel dierbare herinneringen? Deze wilt u natuurlijk niet kwijtraken en af en toe ook nog eens bekij ken. Met alle vernieuwde tech nieken van tegenwoordig is het wellicht zinvol om al deze oude banden te digitaliseren door ze op een DVl5 te bran den. Maar hoe doe je dat en wat komt daar allemaal bij kijken? Videoclub Goeree- Overflakkee organiseert op donderdag 6 november a.s. een demonstratieavond waarin uitgelegd wordt hoe je video banden kunt over zetten naar een DVD- of Blu-Ray schijf. Wilt u uw oude persoonlijke opnamen niet in de kast laten versloffen? Dan bent u deze avond bij Videoclub Goeree- Overflakkee welkom om eens te kijken wat de mogelijkhe den zijn om deze te digitalise ren. De avond is voor iedereen vrij toegankelijk, zowel voor leden als voor niet leden. Het clubgebouw 'In de Rarekiek', Kerkstraat 7 te Sommelsdijk is open vanaf 19.30 uur: Zie voor meer informatie ook website vcgo.come2me.nl. GOEDEREEDE - Wie in contact komt met de onder nemers die vrijdag en zaterdag zorgen voor de bezet ting van de stands op Vision 2009 ziet overeenkomsten met het Goereese gemeentebestuur. De ondernemers, die grotendeels afkomstig zijn uit de gemeente Goede- reede, zetten zich in voor hun bedrijf en voor de beurs. Wethouder Arend-Jan van der Vlugt, die 'economie' in zijn portefeuille heeft, noemt zich eveneens 'heel posi tief gestemd' als het gaat om de economische verwach tingen voor zijn gemeente. De gemeente heeft dan ook een proactieve houding als het gaat over het faciliteren van de ondernemers binnen haar poorten. Door Adri van der Laan Ondanks dat er momenteel wereldwijd - economisch gezien - wel wat zorgen zijn, is wethouder Arend-Jan van der Vlugt "heel positief gestemd" over de economische voor uitzichten voor de gemeente Goedereede. Hij verzekert dat het economisch peil in de gemeente Goedereede over het algemeen op een hoog niveau staat.'Deze goede voor uitzichten zijn volgens hem te danken aan de vele onderne mers die "goed meedoen", en aan de sterke ondernemers verenigingen. Verder leveren de 2,4 miljoen toeristische overnachtingen die jaarlijks in de gemeente plaatsvinden natuurlijk ook een forse bij drage aan de gezonde econo mie van de gemeente. "Wel is de noodzaak om de vraag van de gast (de recreant) te blijven volgen en in te spelen op de markt. Ook is het nodig om te investeren in voorzie ningen voor ieder weertype, zodat de recreant ook bij min der mooie dagen zijn vertier binnen onze gemeente kan vinden en zijn bestedingen in onze gemeente kan doen. Afgelopen jaar is Ouddorp uitgeroepen tot beste bad plaats. Hier kunnen we trots op zijn! We willen de titel dan ook graag behouden". In gesprek met de wethouder blijkt dat de gemeente er zelf ook alles aan doet om een zo goed mogelijk klimaat voor de ondernemers te scheppen. Arend-Jan van der Vlugt noemt in dit verband het opknappen van de ring in Ouddorp, waar men deze week mee begon nen is. De bestrating, de ver lichting en het straatmeubilair zullen deze winter worden aangepast aan het authentieke Ouddorpse karakter. De ring zal zoveel mogelijk 'rolstoel- vriendelijk' worden ingericht. "Als gemeente doen we er alles aan om de openbare ruimte aantrekkelijk te maken voor zowel ondernemers als bezoe kers van de ring". Zo noemt hij ook de facelift die het Oranje plein in Stellendam momen teel ondergaat en waarvoor nog een aantal plannen moet worden uitgewerkt. Hij reali seert zich wel dat de gemeente weinig invloed heeft op het winkelaanbod, "maar we willen het wel zo aantrekkelijk moge lijk maken om zich bij ons te vestigen". Hij is dan ook zeer te spreken over de vestiging van een Hema in Ouddorp, waardoor hij verwacht dat meerderen een bezoek aan het centrum van Ouddorp zullen brengen. Men hoeft voor de Hema dan immers niet meer naar Middelharnis of Helle- voetsluis te gaan. De drie van oudsher economi sche pijlers van de gemeente - landbouw, visserij en recre atie - zijn steeds nauwer met elkaar verweven, zodat ze een driehoek zijn gaan vormen. De wethouder legt uit dat de visserij in de toekomst een nog grotere plaats zal krijgen in het toeristische product van de gemeente en daarnaast zijn er verschillende agrariërs in deeltijd werkzaam in de visaf- slag. De teelt van bloemzaad, tulpen en gladiolen door de agrarische sector hebben een aantrekkingskracht op de toe risten en sieren het landschap. Toch blijkt dat het econOL-.„ -misch belang van het toerisme steeds meer toeneemt. Ook de gemeente ziet hier duidelijk het belang van in. Arend-Jan van der Vlugt noemt de ver schillende initiatieven die op dit gebied worden ontplooid: De ontwikkeling van de Brou- wersdam, waar De Kous en de kitesurfschool uitbreidings plannen gaan reahseren. Ook Wethouder Arend-Jan van der Hugt is positief gestemd overhel economische klimaat inde gemeente Goedereede. Foto: Adn van der Ijuin de 'waterjump' die bij het surfcentrum op de kabbelaars- bank wordt gebouwd, en De Punt waar een totaalplan voor wordt gemaakt. Hierbij staat de verdere ontwikkeling van het RTM-museum, de bouw van een hotel, de ontwikke ling van de aanwezige bunkers en de toegankelijkheid van de natuur centraal. Daarnaast wordt in samenwerking met lokale bedrijven het verplaat singsgebied bij het Flaauwe Werk ontwikkeld; Hierin komen een hotel en een fors aantal slechtweervoorzienin- gen. Het Innovatieplatform Kop van Goerree, dat in 2007 is opgericht, heeft hieraan een goede impuls gegeven en heeft veel werk verzet. Het zijn stuk voor stuk initiatie ven die door de gemeente door middel van subsidies en facihteiten van harte worden ondersteund, maar die vol- „sejpt? ,4*«)ickJaP- var) djsif, Viugtv niet gerealiseerd zouden kun nen worden zonder de inzet van de verschillende onder nemers. "Ik vind het positief dat hierbij ook lokale onder nemers betrokken worden. De realisatie van genoemde initiatieven is niet alleen op de toeristen gericht, want ook de lokale bevolking kan er volop van gebruik maken. Naast de van oudsher drie eco nomische pijlers ontwikkelt de vierde pijler rondom de bedrij venterreinen zich ook sterk. Dit brengt veel werkgelegen heid binnen de gemeente. De stand van zaken rondom de verschillende bedrijventer reinen stemt Arend-Jan van der Vlugt tot tevredenheid. Door de gunstige ligging van het nog maar kort geleden aangelegde bedrijventerrein Korteweg verloopt de bezet ting van het terrein bijzonder voorspoedig. Daarnaast wil de gemeente ook het bedrijven terrein rondom de binnen haven revitaliseren. En ook voor het terrein rondom de visafslag aan de buitenhaven is men bezig om plannen te ontwikkelen voor bijvoorbeeld de uitbreiding van de Coöpe ratie, de vestiging van een vis- rokerij en ^en vriezerjj. "Pit js r^adigiiaaWPndanks. de matige en soms sombere tijden voor de visserijsector de positie van de visserij rondom Stellendam te versterken. De visserijsector staat onder druk, mede door de hoge brandstofprijzen. We zien enkele vissersschepen overschakelen op andere vis technieken om brandstof te besparen". "We hebben een gezonde eco nomie binnen de gemeente nodig en daar werken we hard aan. Het zijn allemaal plannen die in nauwe samenwerking met de verschillende onderne mersverenigingen worden ont wikkeld". De wethouder prijst dan ook de goede contacten die er tussen de gemeente en deze organisaties zijn. De toenemende economische bedrijvigheid heeft volgens de wethouder ook een positief effect op de ondernemers die actief zijn in detailhandel. Maar daarnaast is er ook een voor deel voor de totale burgerij van de gemeente: "want de econo mische kant van de gemeente moet de maatschappelijke kant betalen", zo geeft de wethou der aan; hiermee doelt hij erop dat de gemeente en de burgers garen spinnen bij een gezonde economie omdat juist daardoor geld beschikbaar komt voor andere zaken, zoals scholen en andere voorzienrng^en. De optimistische wethouder Arend-Jan van der Vlugt hoopt dat de consumentenbeurs Visi on 2009 zal slagen en wenst de ondernemers - die hij een belangrijke bouwsteen voor de Goereese samenleving noemt - goede zaken toe tijdens de beurs. MIDDELHARNIS - Tinni tus of oorsuizen is een aan doening waar tienduizenden mensen in Nederland in meer of mindere mate last van heb ben. Deze last kan variëren van minimaal tot levensont- wrichtend. Waar komt het vandaan, hoe kom ik er vanaf, of hoe moet ik er mee omgaan, zijn veel gestelde vragen over Tinnitus. Op twee avonden zal op dit onderwerp worden ingegaan. Tijdens de eerste avond op donderdag 13 november zal Peter van der Ende, ervarings deskundige en voorlichter van de NWS commissie Tinnitus Hyperacusis u vertellen over zijn leven met constante her rie in het hoofd. Tijdens deze avond zullen o.a. oorzaken, gevolgen, behandelingsme thoden, medicijnen, nieuwe ontwikkelingen en het omgaan met Tinnitus aan de orde komen. Tevens is er gelegen heid om vragen te stellen. De vervolgavond op donder dag 20 november zal gebruikt worden om dieper op bepaal de vragen in te gaan en is er tevens ruim gelegenheid voor lotgenotencontact. Ook ont spanningsoefeningen, die erg belangrijk kunnen zijn in het omgaan met tinnitus, zullen worden behandeld. Tijdens de eerste avond heeft u de mogelijkheid om in te tekenen voor de vervolgavond. Beide avonden beginnen om 19.30 uur en worden gehou den in Sociaal Cultureel Cen trum Het Diekhuus, Beneden Zandpad 7 te Middelharnis. Ringleiding en schrijftolk zijn aanwezig. Opgave is nood zakelijk. Dat kan bij mevr. R. Jongerius-Kommers, tel. 0184- 661318, e-mail Rotterdam® nvvs.nl. DIRKSLAND - Het voor pagina-artikel in Eilan- den-Nieuws van dinsdag 21 oktober waarin werd aangekondigd dat de gemeente Dirksland het zwembad De Gooye wil ontmantelen, is mede de aanleiding geweest dat tijdens de donderdag gehouden vergadering van de gemeenteraad de publieke tribune overvol was. Door Adri van der Laan In de programmabegroting voor 2009-2012 stelt het col lege ondermeer twee bezui nigingsmaatregelen voor om het gemeentelijke financiële huishoudboekje op orde te houden. Het gaat dan om de ontmanteling van het Zwem bad en het stoppen van de subsidies voor het schoolzwem- raen. En juist deze twee zaken hebben het een en ander los gemaakt onder de burgerij van de gemeente. Donderdagavond was er de 'informatieve en opiniëren de' vergadering van de raad waarin de raadsleden zich voor kunnen bereiden op de vergadering van a.s. donder dag 6 november, waar in de bewuste programmabegroting ter goedkeuring aan de raad wordt voorgelegd. Naast de sluiting van het zwem bad heeft het college al eerder aangekondigd dat men ook de gemeentelijke bijdrage aan het schoolzwemmen met ingang van het cursusjaar 2009/2010 wil beëindigen. Twee voorstel len die in de gemeente nogal beroering hebben gewekt en daarom was de publieke tri bune overval omdat bij veel betrokkenen, waaronder ook jonge kinderen, de voorstellen na aan het hart gaan. Gewa pend met een spandoek pro beerde men de raadsleden te overtuigen om geen medewer king aan de collegeplannen te verlenen. Daarnaast waren er ook twee insprekers die namens de groep hun veront rusting verwoordden. Margreet Visbeen pleitte bij de raadsleden ervoor om het voorstel voor het stopzet ten van de subsidie voor het schoolzwemmen niet over te nemen. Als inspreekster legde zij uit hoe belangrijk zwem onderwijs aan jonge kinderen is. De 350 kinderen van drie a vier jaar die in een jaar het zwemmen leren, maken vol gens haar 4% van het inwo nertal uit de van de gemeente, waarvan het grondgebied voor 25% uit water bestaat. "Een zwemdiploma is dan zeker een vereiste". Ze benadrukte ver der dat kinderen juist in die leeftijd het gemakkelijkst leren zwemmen. Een andere reden om niet tot het afschaffen van de subsidie over te gaan, is dat het haaks staat op wat gepro pageerd wordt dat een half uurtje bewegen per dag goed zou zijn voor de gezondheid. Om hun bezwaren kracht bij te zetten, hebben de initiatiefne mers voor de bezwaren hand tekeningen verzameld en deze - ruim tweeduizend - werden tijdens de raadsvergadering aan raadsvoorzitter burge meester Stoop overhandigd. mantelen uit Eilanden-Nieuws moeten vernemen. Later die middag van het verschijnen van deze krant, werd het bestuur pas op de hoogte gesteld door wethouder Bruggeman tijdens "een gesprek dat nota bene op initiatief van het stichtingsbe stuur tot stand was gekomen. Op zijn zacht gezegd niet net jes van de gemeente", aldus Verboom. De inspreker noemde het standpunt van het college "heel vreemd" omdat het zwembad eigendom is van Stichting De Gooye en niet van de gemeen te. Maar Verboom erkende wel dat het op korte termijn stopzetten van de subsidie uit eindelijk wel zal leiden tot het sluiten van het zwembad. Verboom herinnerde de raads leden eraan dat op 14 decem ber 1999 het stichtingsbestuur en het gemeentebestuur een overeenkomst hebben geslo ten over de exploitatie van het zwembad. "Deze overeenkomst is aangegaan voor een periode van twintigjaar en vijf maanden en loopt dus pas op 31 decem ber 2018 af De Stichting ging er volgens de inspreker vanuit dat de gemeente zich aan deze overeenkomst zou houden en is daarom druk bezig met het onderzoeken van mogelijkhe den om het zwembad - en de sporthal - nog effectiever te benutten. Het bestuur ziet - door de toenemende vergrij zing - kansen om de unieke combinatie van de sporthal en het warme zwemwater voor de sector gezondheidszorg te benutten. "Maar dit soort zaken kosten tijd. Tijd die ons nu niet gegeven lijkt te worden". Volgens de heer Verboom is door de berichtgeving in deze krant - die overigens 'gewoon' citeerde uit de programma- begroting (red.) - de ontstane situatie te vergelijken met de crisis in de financiële wereld: onze klanten worden onge rust, ouders vragen zich af of ze hun kinderen nog wel bij De Gooye moeten opgeven voor het diploma zwemmen". Ook gaan de grootgebruikers zich beraden over het voortbestaan van hun activiteiten in Dirks land. "We moeten nu dus snel duidelijk maken dat het zwem bad niet gaat sluiten". Het stichtingsbestuur liet weten teleurgesteld te zijn dat dit besluit juist nu is genomen, nu de exploitatie nagenoeg sluitend is en dat men volop bezig is om onderzoek te doen naar energiebesparende maat regelen om de exploitatiekos ten te drukken. Het aantal zwembadbezoekers komt dit jaar voor het eerst uit op onge veer 70.000. Het is volgens Verboom "zuur te weten dat de gemeente wel extra geld uittrekt voor andere sportvoorzieningen binnen de gemeente en nu het beeld ont staat dat het zwembad in Dirks land daarvan de dupe dreigt te worden". Het bestuur van De Gooye ver zoekt dan ook de raad van de gemeente zich te houden aan de eerder gemaakt overeen komst, "zodat onze gebruikers nog van het zwembad in Dirks land gebruik kunnen blijven maken". Aan de raad is het nu de taak om aanstaande donderdag de juiste beslissing te nemen. Op een vraag van raadslid Rinus Struik van de ChristenUnie of de raad bij het vinden van een alternatief ook een forse belas tingverhoging mag mee laten spelen, antwoordde Verboom "als dat het offer is, moet dat maar gebracht worden..."

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 2