Omloop 2008 levert 45.000 op voor Vrienden van Ziekenhuis Dirksland M^ Dunning Stellebos cNCaaéJl Studiezin niet gebonden aan leeftijd! .~7 7^ A - Vi 81 e jaargang -^ Nr. 7759 Dinsdag 4 november 2008 Christelijk streekblad op gerefojp.mrr^xil^ Terugblik Vooruitblik Goede doelen Sponsorresultaten Bommelaars, denkt u aan de enquête Verkoping Geldershof Zwemmen Vrijwilligers welkom bij Reddings brigade Mantelzorgers worden in het zonnetje gezet WWW.AXXIAUTO,NL Visser Visser De Waal Hoveniers TUINPLANNEN' ^f^n7?.r-i Zie de beursbijlage bij deze krant Vv Drukkerij Gebr. de Waal bv zien u graag in hun beursstand vrijdag 7 en zaterdag 8 november. VISION 2009 MIDDELHARNIS - De 19e Omloop van Goeree-Over- flakkee zit er na afgelopen donderdagavond echt hele maal op. Middels een Sjotavond vindt traditiegetrouw de definitieve afsluiting plaats van het jaarlijkse wan delspektakel, en die werd ditmaal afgelopen donder dag gehouden, nu eens niet in m.f.g. 'Grutterswei' te Oude-Tonge, maar voor het eerst in het sfeervolle res taurant 'In-Side' van Keukencentrum Tieleman te Mid- delharnis. Steevast wordt op deze avond teruggeblikt en ook een klein beetje vooruitgekeken. Voornaamste onderdeel van de avond is echter het bekendmaken van de lopers die de hoogste bedragen aan sponsor geld bijeen hebben gelopen, én het overhandigen van de cheques aan de goede doelen die aan de Omloop verbonden waren. Door Hans Villerius De nieuwe Omloop voor/iltei, Willem-Jan Kom, preseiilcei de de avond, beginnend inel een terugblik op Omloop 2008, die op vrijdag 22 en zarertlag 23 augustus werd gehouden. Duidelijk was, /o zei hij, dat het eveTiement middenin de zomervakantie viel. Dal drukie hel aantal iirsthrijvingen wel. In toiaal hadden zich .564 deelnemers ingesthreven, om 19.00 uur vrijdagsavonds gin gen er 515 daadwerkelijk van start in Ooilgensplaat. In lolaal 165 lopers vielen er gedurende de 110 kilometer lange wan- deltothl uit, wal neerkomt op ca. 'ii)7c. Daarnaast gingen er 52 estittvttetcHnts van start, waarvan S teams in de loop van de totht uitvielen. En dan was er nog de Kinderoiiiloop, met '548 deelnemers, waarvan er één uitviel. l-.n dan hel dreigende weer, wal de deelnemers vooral 's nadils daadwerkelijk over zieh Irx'ii kregen. Opkomend onweer, met lelie bliksem- llitsen boven Hellevoetsluis. Overleg met de Kustwachl- posl Ondflorp leerde ech- ler dat dil via de Maasvlakte wegtrok en de Omloop geen parten zou spelen, dus werd hel niel afgelast. Maar hevige storlbuien 's nachts trokken wel over het eiland, met heel veel water en soms toch een klap onweer; maar de lopers gingen door. En toen rond yfvt'ti uur 's morgen.s He laat ste buien waren gevallen, wachtte er 's zaterdags een zonovergoten wandeldag. Wel sprak Willem-fan Kom er zijn teleurstelling over uit dat sommige eilandbewoners 's nachts zo nodig vernielin gen moesten aanrichten, o.a. bij Oude-Tonge. 'jammer!" Vooruitblikkend op de vol gende omloop - de 20' edi tie, dus een jubileumtocht, met extra activiteiten - werd bekend gemaakt dat deze gehouden zal worden op vrijdag 28 en zateidag 29 augustus 2009. De oigaiii.sa- tie bezint zich nog op enkele wijzigingen in de route, maar vast staat al dat er komend jaar uit meerdere afstanden, korter dan 1 10 km., gekozen kan worden. En na 10 jaar lang als hoofdsponsor aan de Omloop verbonden te zijn geweest zal volgend jaar niet meer het bediijf GMB mee doen; daarvoor in de plaats is energieproducent en -leve rancier Electrabel gekomen. Zoals ieder jaar konden de deelnemers zich laten spon soren voor het goede doel. Vier goede doelen eigenlijk. Als hoofddoel was dit jaar - onder het motto 'Een prima doel om voor te gaan, help kleine ziekenhuizen voortbe staan' - de Stichting Vrien den van Ziekenhui.s Dirksland aan de Omloop verbonden. en als drie 'kleine doelen' de Stichting Moedige Moeders Goeree-OverOakkee, Honk en softbalvereniging The Islanders te Oude-Tonge en ZML-school 'De Ark' te Som- melsdijk. De kleine doelen konden ieder rekenen op een cheque van 1.500, de rest van de opbrengst ging naar het hoofddoel. Namens deze was de heer dr. P.J. Hehii- sing aanwezig, die blij en zeer dankbaar - en "met rode wangen", zo bekende hij - een cheque van 45.000 in ontvangst mocht nemen. Dit alles dus dankzij de spon sorgelden die de lopers met hun prestatie van het volbren gen \an deze monstertocht bij elkaar hebben gebracht. Van hen werden, zoals ieder jaar, tijdens de Slotavond de drie 'besten' uit hun deelnemersca tegorie bekendgemaakt. Voor de Kinderomloop kon den de kinderen individueel of in schoolverband meedoen. Als individueel lopertje had Elizabeth Neds uit Ooilgens plaat 34.^,50 bijeengelopen, waarvoor ze naast enkele pre sentjes een heuse oorkonde in ontvangst mocht nemen. Ook was er een oorkonde voor de school die het hoogste bedrag 2.444,35) bijeen gelopen had; c.b.s. 'De Hoeksteen' te Ooltgensplaat. Op de tweede plaats eJirdigcle Ofij,«,-'De Inkt vis' te Dirksland met€ 1.279,10 Nadat in Den Bommel de supermarkt is gesloten - waarmee weer een belangrijke voorziening is verdwenen in het dorp - heeft één van de inwoners een enquête uitgeschreven en uitge geven met het uiteindelijke doel toch weer een supermarkt in het dorp te krijgen. Daarbij gesteund door de gemeente Oost- tlakkee heeft Èstlier Hollestein een enquête verspreid, waarop al een aantal positieve reacties is binnengekomen. Alleen, de inlevertermijn sluit al gauw, nl. woensdagavond 5 november. Vandaar nog even deze oproep aan alle Bommelaars om het enquêteformulier tijdig in te leveren. Dat kan op de volgende adressen: Koninging Enimaplein 4, Kapsalon Bakelaar, Brou wer De Koning Advies, Ollie B. Bommelschool en bij de huis arts. MIDDELHARNIS - Dat enthousiasme en studiezin niet aan leeftijd gebonden hoeven te zijn, heeft Piëta Kalle uil Mid- delharnis wel bewezen. 'Voen ze 54 jaar was - en al 30 jaar lang niet meer in de schoolbanken heeft gezeten - is ze nog aan de opleiding SPW begonnen, en sinds donderdagmiddag heeft ze de begeerde papieren op zak. Sinds 1992 zit Piëta in het soci- aalpedagogische werk. Het zat er alleen aan te komen dat hier voor meer papieren gevraagd zouden gaan worden. Dit wilde Piëta voor zijn, dus begon ze op eigen initiatief aan de oplei ding SPW. Gelukkig bleek dit op het eiland mogelijk, bij het Albeda College, zodat ze er niet voor naar Rotterdam hoefde maar dit in de eigen vertrouw de omgeving kon doen. Bijko mend voordeel van studeren aan het Albeda College was ook dat ze op eigen tempo en naar eigen invulling de studie kon volgen. Maar, zo had ze zich ten doel gesteld, ik wil het wel vóór m'n 60'' halen. En dat is gelukt: in vijfjaar tijd heeft ze hel SPW4 diploma behaald, en donderdagmiddag 30 okto ber mocht ze haar diploma's ondertekenen. Hiermee is ze ihans heel breed inzetbaar in het vakgebied, van psychiatrie tot in de gevangenis, maar ze heeft zich gespecialiseerd in Activiteitenbegeleiding voor verstandelijk gehandicapten. "Ik hoop met dit resultaat ook naar anderen te laten zien dat leeftijd onbelangrijk is als je een doel voor ogen hebt dat je wil bereiken", aldus een best wel wat trotse Piëta. ('li-kst I'll foto: Hatis 1 >V/f DIRKSIAND - Op Zaterdag 8 november a.s. van 9.30 tot 16.00 uur wordt in Zorgcentrum Gel dershof te Dirksland de traditi onele rommelmarkt en verko ping gehouden. Omdat hel vrij iaat in het jaar is worden de vele activiteiten binnen gehouden: in de grote en in de kleine zaal en in de hal. Alleen de viskraam staat buiten bij de hoofdingang. Er zal deze dag weer van alles te doen zijn. Er is o.a. een rom melmarkt waar van alles te koop is, verder volop tweedehands boeken, handwerkspullen, hob bymateriaal, lingerie, een tafel ,mel prikblok en krasloten, kof fie met cake, saucijzen, kruud- plaetjes, zelfgemaakte advo caat, oliebollen, erwtensoep om meteen op te eten of otn mee te nemen naar huis, vers gebakken vis, broodjes haring. Verder kan er worden gesjoeld, en zijn er een grabbelton en het lad van fortuin niet mooie prij zen. Ook vindt de trekking van de grote verloting plaats. De opbrengst van de hele dag is bestemd voor een duofiets voor de beïvoners, zodat zij toch nog - met begeleiding - een rondje kunnen fietsen, dus wat bewe ging hebben en lekker buiten kunnen zijn. V Nieuwe Tonge NIEUWE-TONGE - Zaterdag 8 november gaal het ZAJW zwemmen in Port Zélande. Er is een nieuwe wildwaterbaan bijgekomen, dus als je interesse hebt, ben je hartelijk welkom. Het vertrek is om 18.30 uur vanaf Hervormd centrum Elini aan de Zuidelijk te Nieuwe-Ton- ge, waar om 21.30 uur nog een patatje gegeten zal worden. Deelname aan de avond kost €5. Wil je mee, geef je dan op en bel naar 0187-651346. OUDDORP - Het bewakings seizoen van de Ouddorpse Reddingsbrigade is inmiddels ten einde, desondanks zijn de afgelopen weken leden van de brigade betrokken geweest bij diverse activiteiten. Op 15 oktober kreeg de brand weer melding dal er een kite- surfer in problemen was ter hoogte van de Brouwersdani. Deze melding werd door een lid van dp reddingsbrigade opgevangen, waarna hij naar de meldplaats is gereden. In samenwerking met brandweer, en de eveneens geactiveerde, ambulancedienst, politie en KNRM is gezocht naar de betreflende kiter. Deze bleek zich inmiddels zelf in veiligheid te hebben gebracht waardoor verdere inzet niet meer noodza kelijk bleek. Onlangs zijn in de haven van Ouddorp opnamen gemaakt voor een speelfilm over de watersnoodramp. Op verzoek van de productiemaat schappij is de reddingsbrigade alle draaidagen op de set aan wezig geweest om bij calamitei ten in te kunnen grijpen, ledere maandagavond wordt vanaf 20:45 uur in het zwem bad van Stellendam getraind op zwemtechniek en reddend zwemmen. Het is mogelijk om met deze trainingen mee te doen, u kunt zich aanmelden via info(?i)ouddorpsereddings- brigade.nl. De reddingsbri gade zoekt altijd mensen die zich willen inzetten voor de vereniging, naast strandwach- ten is er veel werk te \'erzetteii in het (klein) onderhoud van gebouwen, reddingsmateria len, zendapparatuur en niet ie vergeten vaar- en voertuigen. Zeker in de wintermaanden wordt hard gewerkt om de middelen te onderhouden en in paraatheid te brengen voor het volgende seizoen. Mocht u de reddingsbrigade hier bij willen helpen dan kunt via bovengenoemd mailadres in contact worden gebracht met de betreffende coördinator. Meer informatie over de Oud dorpse Reddingsbrigade i* terug te vinden op de website van de vereniging www.oud: dorpsereddingsbrigade.nl. De heer Maliepciard. die met de Omloop in z'n eentje maar liefst bijna S 1.000 bijeen heeft gelopen, toont de rheque van 45.000 voor het hoofddoel dat aan Omloop 2008 is verbonden. Rechts naast de cheque dr Helmsing van de Stichting Vrienden van Ziekenhuis Dirlisland. die namens deze de cheque dankbaar en heel blij in ontvangst nam. Om hen lieen de Omlooporganisatie. CU als derde zwemvereniging 'De Gooye' te Dirksland mei €1.214,65. Als ijidividuele loper was het dhr. De Wit uit Sommelsdijk (lie ruim 750 bijeen heeft gelopen en daarnree op de der de plaats eindigde. De tweede plaats werd ingenomen door dhr. Pollemans uit Oude-Ton ge, goed voor ruim 4.200. En op de eerste plaats was hel dhr. Maliepaard uit Stad aan 't Haringvliet, die in z'u eentje maar liefst bijna 31.000 bijeen 'grollenbvvnich heeft gebracht. Voor zo'n pres- burg (L.), l-ulo: IVim.van ]h^se» Ivlo^afie tatie had de Stichting Vrienden van Ziekenhuis Dirksland dan ook een aardig gebaar terug: Maliepaard mag samen met z'n vrouw en z'n broer een week endje - mei inljegrip van een naav Valken- De komende weken \Yor- den er dunningen uitge voerd in het Stellebos bij Stellendam. Het gaat om drie plekken in de rus tige delen van het bos. Wandelaars zullen dan ook weinig hinder van het werk ondervinden. Het eerste deel van het Stellebos is nu dertig jaar geleden geplant, de andere delen zijn enkele jaren jon ger. Bij de aanleg is relatief veel gebruik gemaakt van Populieren. Zeker 40% van de oppervlakte van het bos is met deze boomsoort inge plant. Door de snelle groei van Populier ontstond al snel een bosklimaat en had je al vijf tot tien jaar na aanleg de indruk in een volwassen bos te lopen. Op de lange termijn is het de bedoeling dat het aandeel Populier in het bos zal afne men. Bij de dunningen die binnenkort worden uitge voerd, wordt daarom alleen Popidier verwijderd. Na de dunning staan de resteren de bomen verder uit elkaar, waardoor er meer licht op de bodem kan komen. Hierdoor ontstaan er meer mogelijkhe den voor kieming van andere boomsoorten. Als dat goed gaat, is de volgende genera tie van het bos een feit. Bij de uitvoering van het werk wordt rekening gehouden met nesten van vogels die het afgelopen jaar in het bos heb ben gebroed. Bomen waarin nesten zitten blijven daarom staan. "Voor het vrijkomende hout is een nuttige bestemming bedacht", zegt boswachter Wicher Pen van Staatsbos beheer "Het dikkere hout wordt verzaagd voor pallets en het dunnere hout gaat naar de papierindustrie. Het is een prettig idee dat we voor dit soort doelen geen hout uit het buitenland hoeven te importeren, maar deze pro ducten gewoon van inlands hout kunnen maken. Dat scheelt in ieder geval in het gebruik van fossiele brand stoffen". Huishoudelijke zorg, persoonlijice verzorging of verpleging? Goedereede Middelharnis Dirl<siand Oostflakkee DeVliedberg De Goede Ree Geldershof Ebbe en Vloed 0187-68 55 00 0187-48 83 00 0187-60 20 55 0187-6418 44 Bel het telefoonnummer in uw gemeente! GOEDEREEDE - Na het grote succes van vorig jaar zetten de vier gemeenten op Goeree-Overflakkee de mantelzorgers ook dit jaar weer in het zonnetje. De gemeenten doen dit in samenwerking met het Steunpunt Mantelzorg Goeree-Overflakkee. Op 22 november 2008 wordt voor alle mantelzorgers een gezellige middag, met aller lei verwenactiviteiten op hel gebied van persoonlijke ver zorging, ontspanning en cre ativiteit, georganiseerd in de Sjem in Middelharnis. VVethouder Wesdorp van de gemeente Middelharnis heet de mantelzorgers op deze ver wenmiddag welkom. De mid dag begint om 13.00 uur met koffie en gebak. Aansluitend kunnen de mantelzorgers, naast gebruikmaken van de acüviteiten, ervaringen met elkaar uitwisselen en inlorma- lie verkrijgen bij de informa tiestands. Zowel de gemeenten als het steunpunt mantelzorg Goe ree-Overflakkee benadruk ken - onder meer met deze verwenmiddag - hun waar dering voor mantelzorgers op hel eiland. Mensen die lang durig en intensief voor iemand met een beperking zorgen, zijn onmisbaar en van groot belang voor de samenleving. Met het aanbieden van deze leuke mid dag wordt op een ludieke wijze uiting gegeven aan de waarde ring voor hun inzet. Mantelzorgers kunnen zich zelf opgeven voor de middag bij het Steunpunt Mantelzorg Goeree-Overflakkee. Ook kun nen ze hier terecht wanneer ze vragen hebben over de verwen middag. Het telefoonnummer is 0900-2020672 (lokaal tarief), het e-mailadres is ina.goiid(a) meezhz.nl. Steunpunt Mantelzorg, geves tigd in De Dillenburg te Middelharnis, is een samen werkingsverband van MEE Zuid-Holland-Zuid en Careyn Goeree-Overflakkee. Mantel zorgers kunnen bij het steun punt terecht voor ondersteu ning bij hun 'werk' en voor informatie over allerlei zaken die zij als mantelzorger tegen komen. Jw tuin doet het goed- Met hulp van William de Boet. 750 m2 showtuin in Achthulzen. Maak een afspraak voor inspirerende ideeën. Tel 06 5! 39 05 12 Cijfers vertalen, koers bepalen. ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS MIDDELHARNIS Kon. )u[ianaweg 55 Tel. 0187 617 300 Fax 0167 485 637 www.visser-vlïser.nl Nieuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 www.dewaalhovenlers.nl Maak online een afspraak! www.nellstuinprojecten.nl www.dekaashal.nl Erf- en slerbestrating Firma J. J. van Gurp Oudedijk 14, Ooltgensplaat (0187)631350/ (06)55552023 www.ert-sierbestratlng.nl Dé Consumentenbeurs op de kop van Goeree VAKMANSCHAP IS EEN KUNST

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1